Turniej im. Pawła Zarzecznego. Dziś losowanie, w niedzielę eliminacje, za tydzień granie!
Weszło

Turniej im. Pawła Zarzecznego. Dziś losowanie, w niedzielę eliminacje, za tydzień granie!

Dziewięć drużyn w turnieju eliminacyjnym, ponad 20 drużyn walczących w pre-eliminacjach w całej Polsce, losowanie grup na facebooku Muzem Sportu i Turystyki w Warszawie… Biorąc się za organizację turnieju im. Pawła Zarzecznego wiedzieliśmy, że to impreza z potencjałem. Ale zainteresowanie przerasta nasze oczekiwania. Dzisiaj losujemy grupy, w niedzielę gramy o występ w turnieju głównym.

Jeśli trzeba rozgrywać zawody o udział w zawodach eliminacyjnych do głównych zawodów, to pokazuje skalę przedsięwzięcia. Może nie jest to jeszcze news o skali – jak to mówił Paweł – pogryzienia psa przez człowieka, ale wydaje nam się, że tu już można mówić o zrębach poważnej rywalizacji.

W pre-eliminacjach w całej Polsce wzięło udział grubo ponad 20 drużyn, w ramach odsiewu tych ciut słabszych ekip rozegrano kilkanaście meczów i wreszcie wyłoniono ekipy, które w niedzielę zagrają na obiektach PKS-u Radość o miejsce w turnieju głównym.

Jak te eliminacje będą wyglądać i kto w nich wystąpi?

– zespoły: Laura Chylica, Farmacja Tarchomin, Piłkawka Białystok, Nocna Liga Halowa, Reprezentacja NC+, Muzeum Sportu i Turystyki, zwycięzcy pre-eliminacji, czyli Odra Bytom Odrzański, a także zwycięzca meczu Masymilian Cisies / K-R Team oraz triumfator trwających jeszcze warszawskich pre-eliminacji.

– organizacja: trzy grupy po trzy zespoły, zwycięzcy wchodzą do grupy mistrzowskiej, najlepsza drużyna awansuje do turnieju głównego

– kiedy i gdzie: niedziela 23.06, obiekty PKS-u Radość, początek o 9:00, koniec około 19:30

A już dzisiaj na faceboowej stronie Muzeum Sportu i Turystyki o godzinie 12:00 rozpocznie się losowanie tychże grup. Jeśli chcecie zerknąć, to TUTAJ link. Będą profesjonalne kulki, profesjonalne miski, profesjonalni losowacze.

Zatem te dziewięć ekip powalczy o jedno jedyne miejsce na turnieju głównym im. Pawła Zarzecznego, który odbędzie się sześć dni po eliminacjach – w sobotę 29.06, w imieniny Pawła. A tam pewne udziału są już cztery drużyny, czekamy własnie na piątą. Jest Victoria Londyn (jadą z Anglii, więc niech mają chociaż miejsce w turnieju), PKS Radość (pozwalają nam grać eliminacje u siebie, to niech pograją u nas na Potockiej 1), KTS Weszło (to akurat my) oraz drużyna-niespodzianka. Miała też do nas wpaść ekipa z Grodziska Wielkopolskiego, ale z uwagi na komplikacje organizacyjne chłopaki z Dyskobolii musieli zrezygnować z tego wyjazdu.

Co do formy KTS-u i naszych szans na podniesienie trofeum… Moglibyśmy się tłumaczyć tym, że nie jesteśmy w sezonie, że część piłkarzy wyjechała już do ciepłych krajów na zasłużone urlopy, że Kowal rozwiązał już sznurówki w korkach i nie chce mu się drugi raz ich zasznurowywać. Ale nie będziemy szukać wymówki. Nie będziemy, bo dla nas sezon się nie skończył. W ramach przygotowań do turnieju jedziemy w sobotę do Gdyni na ostatni sparing, a jako partnera do roztrenowania udało nam się dogadać Arką Gdynia (22.06, 14:00, boisko boczne na Arce). Może ich znacie, czasami puszczają ich mecze w telewizji.

Zatem w telegraficznych skrócie – w sobotę KTS w Gdyni (wstęp wolny), w niedzielę eliminacje na PKS-ie Radość (wstęp wolny), za tydzień w sobotę turniej główny (wstęp wolny). Czujcie się zaproszeni!

fot. FotoPyk

KOMENTARZE (0)