Weszło typuje z Etoto. Wszyscy stawiają na co najmniej 3 punkty Polaków!
Bukmacherka

Weszło typuje z Etoto. Wszyscy stawiają na co najmniej 3 punkty Polaków!

No i nadszedł wreszcie sądny dzień. Reprezentacja Polski u-21 stanie dzisiaj do boju przeciwko Belgii na otwarcie młodzieżowych mistrzostw Europy. Nie czarujmy się – grupa, do której trafili biało-czerwoni jest piekielnie trudna i nawet, dajmy na to, jednopunktowy dorobek w fazie grupowej trzeba będzie potraktować z pokorą. Ale przecież nie jest z góry powiedziane, że Polacy przyjechali do Włoch walczyć wyłącznie o uniknięcie dotkliwej kompromitacji. Dwumecz barażowy z Portugalią pokazał, że nie jesteśmy kompletnymi ogórami.

Postanowiliśmy zatem z tej okazji pobawić się w typerów, razem z naszymi kumplami z ETOTO.

Wytrawni analitycy z weszlackiej familii spróbowali zgadnąć, ile punktów zdobędzie reprezentacja dowodzona przez Czesława Michniewicza w fazie grupowej mistrzostw. I proroctwa są… umiarkowanie optymistyczne. Na czarnego konia nikt co prawda Polaków nie wytypował, bez przesady, aż tak nam słonko nie przygrzało w w czajnik. Ale też żaden z redaktorów nie przewiduje, że Kownacki i spółka zbiorą we Włoszech straszliwy oklep. Ta kadra dała jednak kilka powodów, żeby traktować ją poważnie.

***

TYPER: MATEUSZ ROKUSZEWSKI

LICZBA PUNKTÓW: 4

Najwyżej znów wyjdę na naiwniaka, trudno. Przewrotnie – w żadnym wypadku nie uważam, że Czesław Michniewicz ma do dyspozycji jakąś świetną generację piłkarzy. Nawet wręcz przeciwnie – wydaje mi się, że Marcin Dorna przy przynajmniej jednym ze swoich dwóch podejść miał lepszą. Ale Michniewicz ma za to drużynę, która poznała już gorzki smak porażki (bo tak wszyscy w niej mówią o remisach z Wyspami Owczymi) i słodki wielkiego zwycięstwa (bo taki był rewanż z Portugalią). To buduje, może nawet bardziej niż tydzień wspólnych treningów i bogate w atrakcje imprezy integracyjne. Grupę mamy cholernie trudną, ale właśnie z takimi przeciwnikami kadra Michniewicza czuje się całkiem nieźle.

Selekcjoner śmieje się, że w meczu z Hiszpanami odebranie piłki przeciwnikom będą celebrować jak zdobycie bramki, ale to oczywiście tylko zasłona dymna – plan na każde spotkanie jest, a wykonawcy już pokazali, że potrafią wcielić go w życie.

POLACY STRZELĄ BELGOM GOLA JUŻ PRZED PRZERWĄ? KURS 2.75 W ETOTO!

TYPER: DAMIAN SMYK

LICZBA PUNKTÓW: 4

Zdecydowanie bardziej wierzę w sukces tej kadry niż wierzyłem w dobry wynik reprezentacji u-20. Czym będzie sukces dla kadry Michniewicza? Wyjście z grupy biorę z pocałowaniem ręki. Polacy mają paskudnie trudną grupę, ale nadzieję dają dobre występy młodzieżówki w starciach z Danią i Portugalią.

Zresztą reprezentanci sami to przyznają – w kontrach, defensywie i pressingu czują się najlepiej. To było widać po eliminacjach. Najlepiej grali w starciach z Danią, która prowadziła grę. Najgorzej? Z Wyspami Owczymi, gdy to Polacy byli zmuszeni do kreowania sobie szans w atakach pozycyjnych. I tu widzę szansę biało-czerwonych – w meczach z Włochami czy Hiszpanami będą mogli grać tak, jak lubią. A że będzie trudno? Cóż, to nie mundial u-20, gdzie nasza młodzieżówka mogła ostrzeliwać sympatycznego grubaska z Tahiti. Stawiam, że Polacy ograją Belgię, zdołają urwać punkt Włochom i przy odrobinie szczęścia wyjdą z grupy z drugiego miejsca.

0:0 DO PRZERWY W STARCIU POLAKÓW Z BELGAMI? W ETOTO MOŻNA ZAGRAĆ PO KURSIE 2.55!

TYPER: PAWEŁ PACZUL

LICZBA PUNKTÓW: 4

Nie wiem, może chodzi o te upały, ale coś mi mówi, że reprezentacja u-21 nie zaliczy słabego turnieju i da nam trochę radości. Nie wiem czy to będzie radość duża, mała, ale przynajmniej jakaś, w przeciwieństwie do roku 2017. Dlaczego? Czesław Michniewicz jest bardziej doświadczonym trenerem niż Marcin Dorna i nie popełni tylu błędów. Po drugie, ta kadra wierzy w siebie, nie dostała awansu za darmo, tylko musiała go wydrzeć Portugalii – a skoro ograła Portugalczyków nie musi robić po kątach przed nikim. Wreszcie po trzecie – mamy całkiem mocną pakę.

Większość piłkarzy z podstawowej jedenastki grała regularnie w sezonie i to nie na byle jakim poziomie, skoro Dawid Kownacki dobrze pokazał się w Niemczech, Grabarę docenili w Danii, umiejętności Szymańskiego wyceniono na kilka ładnych baniek. Pewnie, to wciąż nic przy Hiszpanii czy Włoszech, ale trudno, raz będę optymistą. Cztery punkty. A co to da, zobaczymy.

KONRAD MICHALAK STRZELI DZISIAJ BRAMKĘ KURS 5.50 W ETOTO!

TYPER: SZYMON PODSTUFKA

LICZBA PUNKTÓW: 3

Kamil Grabara  w rozmowie z duetem Wiśniowski-Polkowski z niezłomną pewnością siebie stwierdził, że Polsce będzie na tym turnieju bardzo trudno strzelić gola. Tak jak kiedyś na podwórku obowiązywała zasada „trzy rogi – karny”, tak w u-21 zdaje się obowiązywać „trzy błędy – stracony gol”. Tak, mierzymy się z zespołami o naprawdę wysokiej klasie, bo Belgia, Włochy i Hiszpania słyną ze szkolenia piłkarzy wielkiej klasy. Straszą nas w Italii, że sam Moise Kean zapakuje nam ze cztery sztuki, wśród Hiszpanów będą nas straszyć Borja Mayoral z Rafą Mirem, Belgowie to zaś rewelacyjny Dodi Lukebakio. Niemniej wierzę w to, że nie przegramy wszystkich spotkań z kretesem. Że albo defensywa okaże się tak stalowa i uda się zremisować wszystkie spotkania (to może nawet wystarczyć do wyjścia z grupy), albo przynajmniej jeden mecz zagramy na poziomie rewanżu w barażach z Portugalią i do dobrej postawy z tyłu dołożymy coś z przodu.

POWYŻEJ 2.5 GOLA W MECZU POLSKA – BELGIA? W ETOTO KURS 2.15!

TYPER: LESZEK MILEWSKI

LICZBA PUNKTÓW: 3

Szanuję nasz zespół, ich triumf z Portugalią był obok bramek Piątka w Italii najlepszym co zdarzyło się polskiej piłce w 2018 roku. Niestety los był bezlitosny, gramy z cholernie silnymi zespołami (ale z jakimi mamy grać na Euro?). Tam, gdzie rywal ma minimum gracza Genoi, Anderlechtu czy Espanyolu, u nas są ekstraklasowicze. przypomnijmy: chłopaki ambitne, zdolne, ale z ligi kręcącej się wokół trzydziestego miejsca w Europie. Tak naprawdę dopiero przed wielkim sprawdzianem.

Nie miałem żadnych większych nadziei dla kadry u-21, przy kadrze Michniewicza jestem większym optymistą, bo oni już zdołali udowodnić swoją jakość. Zdołali – było nie było – coś osiągnąć. Rywale też prezentują styl, jaki nam pasuje, bo chociaż raz mityczne: „Polska lubi grać z kontry” faktycznie ma rację bytu. Stawiam na to, że mecze będą wyrównane, w żadnym nasi nie przyniosą wstydu, a raz zaskoczą któregoś przeciwnika i choć wrócą do domów dość szybko, tak z twarzą.

BELGIA ROZGROMI POLAKÓW RÓŻNICĄ DOKŁADNIE TRZECH GOLI? KURS 12.25 W ETOTO!

1i5LLhW

***

-> Zarejestruj konto w ETOTO i odbierz freebet 20 zł za darmo!
-> Wpłać po raz pierwszy i graj za 3 razy więcej! Bonus 200% aż do 100 zł!
-> Dokonaj drugiej wpłaty i zgarnij kolejny bonus, 100% aż do 900 złotych.
KLIKNIJ TUTAJ

fot. FotoPyk

KOMENTARZE (3)