Michniewicz odkrył karty. Znamy kadrę na młodzieżowe Euro
Weszło

Michniewicz odkrył karty. Znamy kadrę na młodzieżowe Euro

Kadra na młodzieżowe Euro gotowa. Wielkich zaskoczeń w powołaniach Czesława Michniewicza nie ma: z pierwszego składu, który wyrwał 3:1 w Portugalii, wypadł tylko kontuzjowany – pamiętacie jeszcze takiego piłkarza? – Bartosz Kapustka. Z przygotowań będzie wyłączonych natomiast trzech graczy, którzy pojadą na pierwszą kadrę Jerzego Brzęczka.

No dobra, nie dawkujmy tych szalonych emocji. Oto nazwiska.

BRAMKARZE
Bartłomiej Drągowski (Empoli), Kamil Grabara (Aarhus), Tomasz Loska (Górnik)

OBROŃCY
Krystian Bielik (Charlton), Paweł Bochniewicz (Górnik), Karol Fila (Lechia), Robert Gumny (Lech), Dominik Jończy (Podbeskidzie), Karol Pestka (Chrobry), Mateusz Wieteska (Legia)

POMOCNICY
Patryk Dziczek (Piast), Filip Jagiełło (Genoa), Kamil Jóźwiak (Lech), Konrad Michalak (Achmat Grozny), Jakub Piotrowski (Genk), Przemysław Płacheta (Podbeskidzie), Sebastian Szymański (Legia), Mateusz Wdowiak (Cracovia), Szymon Żurkowski (Fiorentina)

NAPASTNICY
Adam Buksa (Pogoń), Dawid Kownacki (Fortuna), Karol Świderski (PAOK), Paweł Tomczyk (Piast).

Poza wspomnianym Kapustką nie ma postaci dla eliminacji mniej lub bardziej epizodycznych, jak Damiana Rasaka, Macieja Ambrosiewicza, Damiana Gąski, Jakuba Łabojki, Jakuba Bartosza (dopiero wraca po kontuzji), Oskara Zawady, Davida Kopacza (jest w U20) czy Pawła Stolarskiego. Najwięcej z nieobecnych grał Stolarski (choć już nie w barażu z Portugalią). Swoją drogą, ciekawy to przypadek z perspektywy wymiany Lechia-Legia: Michalak trafił do Rosji, zarobi swoje, a jeśli się tam przebije będzie miał blisko do kadry. Stolarski? Nawet nie jedzie na młodzieżowe Euro.

Co może zaskoczyć? Duża szansa dla Przemysława Płachety i Dominika Jonczego. Poza tym obecność tych, którzy nie grali za wiele, a jednak jadą na turniej, szczególnie w kontekście marcowych słów Czesława Michniewicza, który sugerował premiowanie regularnych występów. A jednak zaliczający wiosną w Belgii totalne epizody Jakub Piotrowski pojedzie do Włoch.

Przypomnijmy, że fazę grupową zaczynamy 16 czerwca z Belgią. W tym kontekście zwracają uwagę powołania od Jerzego Brzęczka dla Sebastiana Szymańskiego, Dawida Kownackiego i Roberta Gumnego. Pierwsza kadra gra 7 czerwca w Skopje, a 10 z Izraelem w Warszawie. Zgrupowanie przygotowującej się do młodzieżowego Euro kadry zaczyna się 2 czerwca. Choć oczywiście jasne, że w tym wszystkim najważniejsza jest pierwsza kadra, a sukcesy juniorskie mają o tyle znaczenie, o ile przełożą się na dorosłe granie.

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (11)