Z nożem na gardle remisować już nie wypada

03 maja 2019, 17:17 • 4 min czytania 0 komentarzy

Sezon powoli dobiega końca, co oznacza, że najbliższe tygodnie zadecydują o spadkach i awansach. To ostatni moment na korektę kursu, ostatni moment na naprawę błędów i nieprzypadkowo na głównej fotografii znajdują się kibice Widzewa Łódź. W cyklu Etoto PowerPlay często skupiamy się na seriach, próbując przewidzieć – potrwa, czy zostanie przerwana? Nie będziemy oszukiwać. Na widzewskich remisach wyłożyliśmy się już kilka razy. Dlaczego zaczynamy od nich? Ano dlatego, że po raz ostatni stawiamy na ich zwycięstwo. Jeśli teraz nie przerwą tej passy, oficjalnie obrażamy się na nich do końca sezonu. Okej, bez przedłużania, zapraszamy na kolejny Etoto PowerPlay!

NA FALI

MIDDLESBROUGH
Pięć ostatnich meczów: ZPZZZ
Miejsce w tabeli: 7.
Następny rywal: Rotherham (niedziela, 13.30)
Przewidywania: zwycięstwo

Zaczynamy jednak od Championship, gdzie przed nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Po niej nastąpią play-offy o awans do Premier League i właśnie na tych ostatnich chcielibyśmy się skupić. Kryzys z ostatnich tygodni sprawił, że do baraży „spadło” Leeds United, natomiast rywalem Klicha i jego kumpli będzie ktoś z pary Derby County / Middlesbrough. Aktualnie na szóstym miejscu pozostaje Derby, jednak w ostatniej kolejce mierzy się z czwartym WBA. Middlesbrough ma łatwy wyjazd – zdegradowane Rotherham nie powinno się stawiać. Nie ośmielimy się typować, kto zajmie szóste miejsce, poprzestańmy na tym, że Boro zrobią swoje. A potem w niepokoju będą nasłuchiwać wieści z Derby.

MIDDLESBROUGH KOŃCZY SEZON ZWYCIĘSTWEM? KURS 1,80 W ETOTO

NA FALI

DYNAMO BUKARESZT
Pięć ostatnich meczów: ZZZZZ
Miejsce w tabeli: 8.
Następny rywal: Calarasi (sobota, 17.00)

Dynamo Bukareszt w ogóle średnio pasuje do grupy spadkowej, ale jeśli już się w niej znalazło – wszyscy oczekują, że roztrzaska niziny tabeli w drobny pył. Na razie stołeczny klub radzi sobie przyzwoicie – od początku marca wygrał 7 z 8 meczów, po podziale ligi na grupy przegrał tylko raz. Teraz ma przed sobą wyjazd do Calarasi, które traci aż 4 punkty do bezpiecznego jedenastego miejsca. Wydaje nam się, że kolejne zwycięstwo bukaresztańskiego klubu jest formalnością – jedyna możliwość wyłożenia, to chyba brak motywacji u Dynama, które jest już właściwie pewne utrzymania w lidze.

KOLEJNY TRIUMF DYNAMA? KURS 2,40 W ETOTO

NA FALI

POGOŃ SIEDLCE
Miejsce w tabeli: 6.
Następny rywal: Radomiak (sobota, 17.00)
Przewidywania: porażka!

Pogoń Siedlce to rewelacja ostatnich tygodni w II lidze – siedlczanie najpierw ograli Elanę Toruń, potem urwali punkt na Widzewie, a obecnie tracą już tylko 6 punktów do miejsca premiowanego awansem. Chyba nikt nie zakładał, że Pogoń na ostatniej prostej tak drastycznie zmniejszy stratę do czołowych zespołów, szczególnie, że „z automatu” punkty za Siedlce doliczali sobie już i w Toruniu, i w Łodzi. Teraz okazję do udowodnienia, że Pogoń nie jest pogromcą faworytów ma sam lider, Radomiak Radom, który może w praktyce przybić awans do I ligi. Naszym zdaniem – awansu jeszcze nie będzie, ale 3 punkty w Siedlcach – jak najbardziej.

RADOMIAK PRZERYWA PIĘKNĄ SERIĘ POGONI? KURS 2,55 W ETOTO

POD FORMĄ

WIDZEW
Pięć ostatnich meczów: RRRRR
Miejsce w tabeli: 4.
Następny rywal: Ruch Chorzów (sobota, 19.10)
Przewidywania: zwycięstwo!

Dobra, ale teraz to już muszą wygrać. Na Widzewie utopiliśmy bodajże trzy razy i trzykrotnie było to utopienie wyjątkowo niefortunne – jakieś gole w końcówce, zmarnowane rzuty karne, inne cuda na kiju. Teraz Widzew gra u siebie, gra z Ruchem Chorzów, topiącym się w strefie spadkowej, a przede wszystkim – gra z nożem na gardle. Wypadł poza podium i obecnie same remisy mogą się okazać niewystarczające, by osiągnąć cel, którym jest awans do I ligi. Kurs na samo zwycięstwo Widzewa – 1,43, ale my dostawiamy, że w drugiej połowie padnie więcej goli. Przed przerwą jakieś skromne rozpoczęcie biednego rywala, w drugiej połowie już regularne obtłukiwanie.

WIĘCEJ GOLI PO PRZERWIE W MECZU WIDZEWA Z RUCHEM? KURS 1,95 W ETOTO!

POD FORMĄ

FC CINCINNATI
Pięć ostatnich meczów: PPPPR
Miejsce w tabeli: 11.
Następny rywal: San Jose (niedziela, 4.00)
Przewidywania: znów plecy!

0:2, 0:1, 0:3, 0:2. Ostatnie wyniki przedostatniej drużyny Konferencji Wschodniej nie pozostawiają wątpliwości – play-offy im raczej nie grożą. W dodatku przed nimi mecz z San Jose. San Jose, które przegrało tylko jedno z ostatnich pięciu spotkań. San Jose, które w dobrym stylu pokonało Kansas City. Wreszcie San Jose, które leży dobry kawałek od Cincinnati.

Tu nie ma co się zastanawiać.

20 ZŁOTYCH FREEBETU! POZNAJ SIĘ Z NASZYMI KOLEGAMI Z ETOTO!

POD FORMĄ

KRYLJA SAMARA
Pięć ostatnich meczów: PPPZP
Miejsce w tabeli: 13.
Następny rywal: Ufa (sobota, 19.10)

Krylja w ostatnich tygodniach to wyjątkowo pomocny klub – porażka z Dynamem pozwoliła opuścić stołecznemu klubowi strefę spadkową, porażka z Uralem – odbić się przeciwnikom od kreski tejże strefy. Na koniec porażka z Zenitem, który umocnił się na pozycji lidera. Teraz jest okazja pomóc Ufie, która również pozostaje w strefie spadkowej i kompletnie się nie zdziwimy, jeśli obie drużyny zamienią się miejscami. Zwłaszcza, że w przypadku remisu Etoto zwraca postawioną stawkę.

ZWYCIĘSTWO GOŚCI (REMIS = ZWROT)? KURS 2,40 W ETOTO!