LIVE: Kolejny dzień z krakowską Wisłą. Dziś konferencja PZPN-u!
Weszło

LIVE: Kolejny dzień z krakowską Wisłą. Dziś konferencja PZPN-u!

Kolejny dzień, kolejne ważne informacje w sprawie Wisły Kraków na czele z konferencją PZPN w sprawie licencji. O postępach w walce o ligowy byt „Białej Gwiazdy” i najnowszych wieściach będziemy was informować w kolejnej relacji LIVE.

20:13

Wyrazy wsparcia płyną od coraz bardziej znanych postaci.

19:58

Nieźle, nieźle.

19:05

Pomoc dla Wisły Kraków również z naszej strony.

18:37

Jak informuje na Twitterze Sebastian Staszewski ze Sport.pl, po Zoranie Arseniciu przesądzone zostało odejście Tibora Halilovicia i Marko Kolara.

18:35

Pamiętajcie!

stan futbolu wisla

18:32

Co do spraw kadrowych – gościnnie (na razie) z Wisłą trenuje Łukasz Burliga, który w tym tygodniu rozwiązał kontrakt z Jagiellonią.

„Biała Gwiazda” skróciła natomiast wypożyczenia Krzysztofa Drzazgi do Puszczy Niepołomice (jesienią 20 meczów, 7 goli), Wojciecha Słomki do GKS-u Katowice (6 meczów) i Kacpra Chorążki do Rakowa Częstochowa (bez debiutu). W obecnej sytuacji są dużo bardziej potrzebni niż wcześniej.

18:29

Wisła z oczywistych względów do wiosny będzie się przygotowywać w Polsce, ale sparingi rozegra normalnie. Plan jest taki:

16 stycznia – Wisła Sandomierz
19 stycznia – Garbarnia Kraków
23 stycznia – Puszcza Niepołomice
26 stycznia – Stal Mielec
2 lutego – MSK Żylina

18:28

Tytułem podsumowania:

16:40

Echa konferencji. Bywało lepiej…

4

16:09

4

16:06

Niewygodne pytania do SKWK. Na razie oczywiście bez odpowiedzi.

4

 

16:05

Na sport.pl (KLIK) pojawił się wywiad Pawła Wilkowicza z Jarosławem Królewski, właścicielem informatycznej firmy Synerise, który zaangażował się w ratowanie Wisły.

Jak to się stało, że niekojarzony z futbolem właściciel firmy informatycznej  z dnia na dzień staje się jednym z liderów grupy ratującej Wisłę Kraków? I to liderem głośnym.
Pojawiłem się, gdy w Wiśle wybrali Rafała Wisłockiego na prezesa. Rafała znam od dzieciństwa, grałem z nim w piłkę, wiem że to jest dobry człowiek.  Jest chłopakiem z małej miejscowości, a ja jestem z wioski jeszcze dziesięć razy mniejszej. Poznaliśmy się w dzieciństwie na zawodach sportowych, chodziliśmy do tego samego liceum, graliśmy razem przez trzy lata w Gliniku Gorlice. Gdy zobaczyłem, że Rafał został prezesem Wisły, wiedziałem, że nie mogę zostawić go samego z tym wszystkim. On nie jest zawodowym menedżerem i zostałby tam stłamszony. Tylko żeby pan dobrze zrozumiał: ja w ogóle nie kwestionuję jego klasy i intelektu, chodzi tylko o specyficzne umiejętności menedżerskie i sytuacje, w której mało który człowiek na świecie odnalazłby się i chciał podjąć ryzyko. Wpływ miało również to, że rękawicę podjął Bogusław Leśnodorski. Gdy wybrano Rafała, ja akurat byłem chory i nie mogłem pracować kreatywnie w swojej branży, więc stwierdziłem, że w takim razie pomogę jemu.

A gdy tercet egzotyczny z Polski, Szwecji i Kambodży przejmował Wisłę za złotówkę, to Rafał Wisłocki pana pytał o zdanie?
Nie, bo ja byłem ostatnio mocno wyłączony z bieżących spraw, zajęty pracą. Myślę, że to był etap podejmowania w klubie zupełnie nieracjonalnych decyzji. Dziś, gdy na to patrzę, to czuję się wręcz upokorzony tym, że coś takiego mogło zdarzyć się w Polsce. Ale nie rozmawiałem z Rafałem, gdy ci ludzie przejmowali Wisłę. Ja w sprawy klubu włączyłem się dopiero gdy zobaczyłem na Facebooku że Rafał został prezesem. Przez ostatnie lata nawet nie mieliśmy z Rafałem regularnych kontaktów, bo ja jestem typem pracoholika, nie mam życia towarzyskiego za wiele. Kontakty urwały się po studiach, gdy jeszcze łączył nas AZS. Ale na tyle sobie ufamy, że ruszyłem na pomoc.

15:59

A Legia z sytuacji panującej w Wiśle skrzętnie korzysta.

4

15:58

Co działo się wcześniej? Przede wszystkim Wisła spłaciła Martina Kostala. Głównie dlatego, że otrzymała konkretne oferty z innych klubów, a dzięki spłaceniu zawodnika w ciągu najbliższych kilku dni bardzo prawdopodobny jest transfer gotówkowy.

15:55

Delikatnie mówiąc, przełomowa konferencja to nie była… W skrócie: odwiesili licencję, ale sami nie wiedzą dlaczego, bo chyba mogli nie odwieszać, natomiast potem ją zawiesili z przyczyn, które – jak sami wcześniej twierdzili – na tym etapie sezonu (tj. 11 stycznia) nie powinny mieć znaczenia.

4

15:39

Informacja z konferencji prasowej PZPN: Licencja dla Wisły wciąż zawieszona. Tym razem nie z powodów właścicielskich tylko finansowych.

15:26

Trwa konferencja prasowa PZPN-u w sprawie licencji Wisły Kraków!


Fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (22)