LIVE: Poszukiwania inwestora, piłkarze mają dziś dostać pieniądze
Live

LIVE: Poszukiwania inwestora, piłkarze mają dziś dostać pieniądze

Z każdym kolejnym dniem coraz więcej optymizmu jest we wszystkim tym, co dzieje się wokół krakowskiej Wisły. Wczoraj z piłkarzami spotkali się prezes Rafał Wisłocki, udzielający wsparcia prawnego Bogusław Leśnodorski i jego współpracownik, przedsiębiorca Jarosław Królewski, z drużyną zaczął trenować Kuba Błaszczykowski. Dziś kolejny dzień walki o ligowy byt Wisły, o postępach i najnowszych wieściach będziemy was informować w kolejnej relacji LIVE.

18:18

Michał Trela liczy na Twitterze, że w ciągu trzech lat kibice Wisły uzbierali na nią około dwóch milionów złotych. Cóż, są kibice i „kibice”. Szkoda, że ci z cudzysłowem siedzieli w zarządzie.

14:21

Wiosną, jeśli tylko Wisła wyjdzie na prostą, nowy rozdział swojej wiślackiej historii napisze Kuba Błaszczykowski. Gość, który w dwa i pół roku pomiędzy KS Stradom a Borussią Dortmund trochę się w Białej Gwieździe zakochał.

Całość -> TUTAJ <- poniżej fragment:

– Dla niego każdy dzień w naszej lidze jest dniem zmarnowanym – mówił o Jakubie Błaszczykowskim z czasów Wisły Kraków Zbigniew Boniek. A więc o Jakubie Błaszczykowskim z lat 2005-2007. O Jakubie Błaszczykowskim, który w ekspresowym tempie z czwartoligowego grajka stał się piłkarzem, o którego biły się silne europejskie kluby. O Jakubie Błaszczykowskim, którego kontuzje nie omijały, ale który pokazał, że uporem, charakterem, determinacją i walecznością można osiągnąć wiele.

Wreszcie o Jakubie Błaszczykowskim, który – przy okazji – troszeczkę się w Wiśle zakochał, czego dowód dał nam w ostatnich dniach rozpoczynając treningi z „Białą Gwiazdą”.

(…)

Historia zatoczyła koło. Młody Błaszczykowski, który w ostatniej chwili zdał maturę, wyjeżdżał, by podjąć wielkie wyzwanie. Teraz – o ile sprawy ułożą się po myśli Wisły, bo na razie Błaszczykowski jest formalnie gościem na treningach – napisze kolejny rozdział wiślackiej historii, przy okazji spełniając obietnicę, która widniała na jego koszulce, a którą zaprezentował w swoim ostatnim meczu w barwach „Białej Gwiazdy”.

 „Jeszcze tu wrócę”.

I wrócił. W zupełnie innych realiach, ale z tym samym przywiązaniem do klubu.

12:11

Nastroje, gdy Kuba Błaszczykowski po raz pierwszy przychodził do Wisły były zgoła inne niż te wczorajsze, gdy po niemal dwunastu latach skrzydłowy wrócił do Białej Gwiazdy…

Zrzut ekranu 2019-01-10 o 12.11.02

12:07

Aktualizację stanu konta akcji #50kdlaWK opublikowali właśnie Socios Wisła Kraków. W naprawdę krótkim czasie udało się zebrać pokaźną sumę – do 90 tysięcy od Jarosława Królewskiego i jego firmy Synerise ludzie, którym leży na sercu los Białej Gwiazdy dorzucili już prawie 80 tysięcy.

11:54

Wczoraj optymistyczne wnioski można było wyciągnąć także z rozmowy w Weszło FM z Bogusławem Leśnodorskim. Ktoś ma ochotę odsłuchać? Prosimy bardzo:

Ktoś woli przeczytać? Śmiało: -> KLIK <-

Poniżej fragment:

— Co powiedziałeś piłkarzom i w jakich nastrojach wychodzili na trening?
— To co jest w szatni, powinno zostać w szatni. Byli ze mną Rafał Wisłocki i Jarosław Królewski. Powiedzieliśmy prawdę.

— A jak wygląda prawda?
— Jest trochę lepiej niż było pięć dni temu. Jeżeli uda się zorganizować kasę – wcale nie taką dużą, jak się mówi – to jesteśmy przekonani, że Wisła zagra wiosną w lidze. Nikt normalny nie chce braku Wisły w Ekstraklasie. Takie rzeczy nie dzieją się nawet w Kongo.

— Zorganizować kasę. Łatwo mówić trudniej zrobić, czy jak to jest?
— Jest dużo chętnych osób. Są potencjalni inwestorzy, którzy zgłaszają się sami, do tego ludzie, którzy już pomagają. My zajmujemy się aspektem formalnym, pilnujemy tego, żeby nie było sytuacji, jaka miała miejsce wcześniej. W pierwszej kolejności piłkarze muszą mieć z czego żyć, to jest najważniejsze. Wszystko, co uda się pozyskać, w pierwszej kolejności trafi do zawodników.

— Powiedziałeś, że Wisła raczej zagra na wiosnę w Ekstraklasie. Pytanie – w jakim składzie? Dzisiejsze spotkanie sprawiło, że zawodnicy chcę dać szansę klubowi, czy właśnie jadą na pocztę, by wysłać do PZPN-u wniosek o rozwiązanie umów?
— Nie mam pojęcia, wielu zawodników mówiło o tym już jakiś czas temu pewne procedury zostały wszczęte. Trzeba rozmawiać z nimi, wydaje mi się, że potrzebny jest spokój.
— Masz przeczucie, że chcą zostać, czy są sceptyczni?
— Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Według mnie wielu się boi, ale chciałoby zostać. Zawodnicy sporo przeszli, wykazali się do tej pory bardzo dużą cierpliwością i wiarą. Nie wiem, jak było wcześniej, być może różni ludzie przychodzili do szatni i opowiadali różne rzeczy. Patrząc na nich, miałem szacunek, że stawili się na treningu, na klubie im na pewno zależy.

11:38

Królewski enigmatycznie, ale wygląda to na dobrą wiadomość dla Wisły.

Biznesmen leci dziś o 16:00 do Londynu, gdzie ma rozmawiać z potencjalnymi inwestorami. Zapewnił też na Twitterze, że dziś po raz pierwszy od dawna (konkretnie – od lipca) piłkarze mają dostać pieniądze. Nie będzie to spłata wszystkich zaległości, ale sygnał, że Wisła dźwiga się z kolan. Pewnie też, że warto wstrzymać się jeszcze kilka dni z rozwiązywaniem kontraktów, że sytuacja jest do wyprostowania.

11:30

Jeśli to już koniec to wal w bal na bogato. Takie założenie zdecydowanie przyświecało poprzednim władzom Wisły Kraków, którym finansowy dół klubu nie przeszkadzał w bardzo zuchwałych planach transferowych. Rafał Augustyniak miał po podpisaniu z krakowskim klubem trzyletniego kontraktu dostawać mieć w nim wpisaną płacę dwukrotnie wyższą niż ta, jaką gwarantuje mu Miedź Legnica. A, oczywiście miało dojść do transferu gotówkowego. Za kilkaset tysięcy złotych.


fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (22)