LIVE: W oczekiwaniu na przełom w Wiśle Kraków
Weszło

LIVE: W oczekiwaniu na przełom w Wiśle Kraków

Kolejny dzień, kolejna relacja Live, w której temat może być tylko jeden – Wisła Kraków. Wczoraj mieliśmy czyszczenie stajni Augiasza, podczas której krakowscy śledczy ruszyli w teren – weszli jednocześnie do siedziby klubu i mieszkań najważniejszych działaczy, w tym Marzeny Sarapaty. Działo się sporo i choć przełomu nie było, to wydaje się, że każdy kolejny dzień to mały krok do przodu.

Wobec tego nie pozostaje nic innego, jak odpalić kolejny wiślacki live, w którym informować będziemy o wszystkim, co wydarzy się wokół „Białej Gwiazdy”.

23:38

Na dziś to wszystko. Dzięki za uwagę!

22:21

Trener Maciej Stolarczyk w „Przeglądzie Sportowym” o tym, że… zamieszanie z Gangiem Olsena paradoksalnie trochę pomogło klubowi.

– Dzięki temu, że była taka oferta, utrzymaliśmy się przy życiu do końca grudnia. Trochę to kuriozalne, ale tak było. Dzięki wiadomości, że ktoś jest zainteresowany, zespół jeszcze wierzył, że coś się wydarzy. Ta kuriozalna oferta dała nam jeszcze trochę energii w szatni, a dla nas trenerów szalenie istotne było, by zespół cały czas był gotowy do gry. 

21:40

Bramkarz Wisły, Mateusz Lis opowiada na stronie „Przeglądu Sportowego” o życiu bez wypłat.

(…) Ubrań na szczęście mam w szafie trochę więcej. Przez ostatnie pół roku nic takiego nie kupiłem. Skupiałem się bardziej na tym, by opłacić rachunki i przeżyć. Rodzice pomagali mi finansowo. Mam u nich dług, ale cieszę się, że nie u nikogo z zewnątrz, bo zawsze to trochę inaczej w rodzinie. Gdy dostanę pieniądze, od razu to ureguluję. Bez tego wsparcia byłoby ciężko. Wcześniej byłem w I lidze, gdzie nie miałem za wysokiego kontraktu, by mieć nie wiadomo jakie oszczędności.

21:24

Jak informuje na Twitterze dziennikarz Marcin Dobski, Wisła Kraków pomocy szuka nawet za granicą. Piotr Pątko, członek rady nadzorczej klubu, wysyła pisma do firm w USA z prośbą o wsparcie.

18:39

Na stronie już spisana rozmowa Weszło FM z Bogusławem Leśnodorskim. Fragment:

Dziś podwyższono kapitał Wisły o 4 miliony złotych. Co to oznacza?

Zarząd ma możliwość sprzedaży tych akcji konkretnym ludziom, którzy wpłacą pieniądze do klubu. To instrument, który pozwala wykonywać zarządowi pewne ruchy.

Rozumiem, że skoro taka decyzja została podjęta, to na horyzoncie są konkretne osoby, które chcą iść do banku i wykonać przelew szybciej niż Vanna Ly.

Jest kilka osób z krakowskiego środowiska, oni sporo pomagają, ale chcą być w cieniu. Mają wiarę, że wszystko powinno się dość szybko udać.

Dość szybko, czyli – według ciebie – kiedy 4 miliony złotych mogą się pojawić na koncie?

Powiem inaczej – jeśli cztery miliony złotych nie pojawią się na koncie Wisły do końca stycznia, będzie za późno na wszystko. Ale wydaje mi się, że klub zacznie działać szybciej.

Kwestia tygodnia-dwóch?

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.

4 miliony to zastrzyk na już, a co oznacza docelowy kapitał, czyli 100 milionów?

Gdy zobaczyłem wszystko od środka, naszła mnie refleksja. Na tym klubie się nie da nie zarabiać, więc sytuacja jest niewiarygodna. Tam są tak niskie koszty, że obecna sytuacja to katharsis. Jak pojawią się sensowni ludzie, nie ma możliwości, żeby klub nie zarabiał, żeby nie spłacał długów. Żeby tracić, trzeba się mocno nagimnastykować.

Potrzeba finansowania zewnętrznego powoduje zmienne, ale na ten moment kilka milionów pozwoli normalnie funkcjonować. Tak mi się wydaje.

Całość TUTAJ

 

18:34

A według naszych informacji Jakub Bartkowski karierę prawdopodobnie będzie kontynuował w Pogoni Szczecin.

16:50

Trzeci piłkarz, po Zdenku Ondrasku i Dawidzie Korcie, oficjalnie odszedł z Wisły Kraków. Umowę rozwiązał obrońca Jakub Bartkowski (jesienią 18 meczów, 1 gol).

16:32

Rozmowa z Bogusławem Leśnodorskim na WeszłoFM za nami, wkrótce wrzucimy zapis na soundcloud, a na stronę damy spisaną wersję.

15:35

Jeszcze raz przypominamy – o 16 na antenie Weszło FM Bogusław Leśnodorski o jego spotkaniu z piłkarzami Wisły Kraków. Potem łączenie z ośrodkiem treningowym w Myślenicach.

15:30

Jak informuje Super Express kupieniem byłego mistrza Polski zainteresowana jest wstępnie zagraniczna firma, z bardzo bogatego kraju.

Działacze Wisły, z tego co wiemy, znają temat, ale na razie żadna ze stron nie chce się z tym „wychylać”. W tym momencie strona polska, różnymi kanałami, stara się sprawdzić wiarygodność arabskich partnerów. Jeśli wnioski będą pozytywne, będzie można przejść do kolejnej fazy. O ile oczywiście wcześniej nie znajdzie się inny chętny na klub, bo Arabowie nie są jedynymi pytającymi o Wisłę.

Całość TUTAJ

15:05

O 16 NA ANTENIE WESZŁO FM ROZMOWA Z BOGUSŁAWEM LEŚNODORSKIM

!!!

15:04

A Kuba Błaszczykowski już trenuje z drużyną.

4

Fot. Kamil Kania

14:46

Jak podał na Twitterze Mateusz Miga, do PZPN wpłynęło dziś pismo o rozwiązanie kontraktu od Jakuba Bartkowskiego.

14:42

4

5

14:35

Bogusław Leśniodorski i Rafał Wisłocki opuścili ośrodek szkoleniowy. Żadnych informacji nie udzielali, ot prezes wyjeżdżając pokazał w stronę dziennikarzy uniesiony kciuk.

Możemy się tylko domyślać, ale chyba źle nie jest.

14:17

Piłkarze Wisły już trenują, a Wisłocki, Leśnodorski i Królewskim wciąż rozmawiają.

Tymczasem pojedynczy kibice pożegnali Dawida Korta najbardziej pieszczotliwie, jak się tylko dało. „Sp*** do Aten, k***!”. Cóż…

13:54

Cały czas trwa spotkanie piłkarzy Wisły z prezesem Rafałem Wisłockim, Bogusławem Leśnodorskim, Jarosławem Królewskim, prezesem firmy Synerise.

12:33

A wspomniana informacja dnia wygląda tak: Jakub Błaszczykowski zacznie treningi z Wisłą!

Kuba zgłosił kilka dni temu chęć gry w rundzie wiosennej nawet za darmo, o ile uprawdopodobni się gra Wisły w ekstraklasie. Teraz przebywa w Myślenicach, gdzie w towarzystwie Pawła Brożka i Marcina Wasilewskiego zjawił się na pierwszy trening.

Całość TUTAJ

12:22

Hulk Hogan powrócił!

Ale jaja. Dziennikarze Interii podali, że zadzwonił do nich szwedzki filantrop z bloku w Sztokholmie i oznajmił, że znalazł nowego inwestora.

ŻE ZNALAZŁ NOWEGO INWESTORA

XD

– Po tym, jak nas oszukał Vanna Ly znalazłem nowego inwestora, poinformowałem o tym TS Wisła, ale Towarzystwo milczy i naraża klub na niebezpieczeństwo – mówił.

Przy okazji dostało się Bogusławowi Leśnodorskiemu, który został nazwany „facetem, który ma wysokie ambicje i takie samo mniemanie o sobie”. A to wszystko dlatego, że – według niego – Wisła prowadzi jakąś „gów… grę”, mimo że Hartling ma 40% akcji klubu (a przynajmniej wciąż uważa, że ma).

Całość TUTAJ

12:13

O godzinie 13.00 spotkanie Bogusława Leśnodorskiego z piłkarzami Wisły Kraków!

Założenie: totalna szczerość. Żadnych obietnic bez pokrycia, kawa na ławę, totalna szczerość co do sytuacji w jakiej jest i w jakiej może być za kilka tygodni klub.


Fot. 400mm

KOMENTARZE (27)