Przeciekające defensywy Wisły i Jagiellonii przepisem na mecz kolejki?
Bukmacherka

Przeciekające defensywy Wisły i Jagiellonii przepisem na mecz kolejki?

Przed nami osiemnasta seria gier w najlepszej piłkarskiej (i nie tylko!) lidze świata, pod względem widowiskowości bijącej na łeb WWE i NBA razem wzięte. Co będzie się działo na boiskach od Gdańska po Zabrze? Jakiś pomysł na scenariusz tych starć mają jak zawsze nasze ziomki z Ekstrastats.pl. Część propozycji znajdziecie poniżej, część zaś na blogu Totolotek.pl.

Piątek, 7 grudnia

Lech Poznań – Śląsk Wrocław, godz. 20:30; 1 – 1,90, X – 3,60, 2 – 3,90

Lech z 1 wygraną w 5 ostatnich kolejkach będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę i w teorii Śląsk może być rywalem, przeciw któremu się to uda. Wrocławianie jednak radzą sobie dużo lepiej poza Wrocławiem i podopieczni trenera Pawłowskiego będą chcieli podtrzymać passę 4 wyjazdowych spotkań bez porażki. Po stronie gospodarzy stoi jednak postawa na własnym obiekcie – 5 z 7 zwycięstw i 15 z 23 strzelonych goli dla Lecha padło właśnie przy Bułgarskiej.

Sobota, 8 grudnia

Korona Kielce – Wisła Płock, godz. 18:00; 1 – 1,95, X – 3,55, 2 – 3,70

Patrząc historycznie – jeśli w żadnym z 8 ostatnich ligowych meczów obu drużyn nie padł remis, to w końcu musi paść. Z drugiej strony, goście poza Płockiem w 6 ostatnich spotkaniach zanotowali jedynie 1 remis (do tego 2 zwycięstwa i 3 porażki. Kielczanie po porażce w Warszawie mają chrapkę na trzecie kolejne zwycięstwo u siebie, co pomogłoby nie stracić „kontaktu” z czołówką tabeli. Od ponad 13 lat Wisła w ligowym meczu nie wygrała w Kielcach, czy tak się stanie w sobotę?

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok, godz. 20:30; 1 – 3,00, X – 3,35, 2 – 2,35

Borykająca się z problemami organizacyjnymi krakowska Wisła podejmie drużynę, która od 12 sierpnia nie zachowała czystego konta w meczu ligowym. Nie przeszkodziło to jednak Jagiellonii w wygraniu 7 z 10 ostatnich spotkań poza Białymstokiem, w każdym z 10 ostatnich wyjazdów strzelając co najmniej 1 gola. Defensywa jest też problemem Wisły, bo bramkarz Mateusz Lis musiał wyciągać piłkę z siatki co najmniej dwukrotnie w każdym z 6 ostatnich meczów ligowych.

Niedziela, 9 grudnia

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa, godz. 18:00; 1 – 2,90, X – 3,30, 2 – 2,60

Hit kolejki, lider podejmie wicelidera i zarazem mistrza Polski. 2 drużyny z najlepszym bilansem bramek w tym sezonie, dwie z największa liczbą zwycięstw. Najlepsza drużyna u siebie (średnia 2,5 pkt na mecz) kontra najlepsza ekipa wyjazdowa (2,13 pkt na mecz). Czy trzeba dodawać coś więcej? Lechia – 1 porażka u siebie w ostatnich 12 spotkaniach. Legia – 2 porażki na 17 ostatnich wyjazdowych meczów w Ekstraklasie. Co ciekawe, mistrz Polski te 2 ostatnie porażki poza Warszawą poniósł na północy Polski – w Gdyni i Szczecinie.

Pozostałe zapowiedzi meczów znajdziecie na blogu Totolotka TUTAJ (KLIK!)

Więcej statystyk z Ekstraklasy znajdziecie na www.ekstrastats.pl.

KOMENTARZE (0)