Czy ktoś może zatrzymać Raków?!
Bukmacherka

Czy ktoś może zatrzymać Raków?!

Jest piątek, jest LV BET PowerPlay. Tuż przed przerwą na kadrę kluby dostają unikalną okazję, by wejść w okres delikatnego odpoczynku w dobrych humorach. Ostatni raz przed występami reprezentacji sprawdzamy więc, czyja forma uprawnia do myślenia o trzech punktach przed tym dłuższym weekendem, a kto powinien się modlić, by pauza na kadrę rozpoczęła się jak najszybciej. Jedziemy!

14445692_1300128500006340_1236805338_n

RADOMIAK RADOM
Ostatnie pięć meczów: ZZZZP
Miejsce w tabeli: 2.
Najbliższy rywal: Skra Częstochowa (sobota, 14:00)
Przewidywania: dalej do przodu

4 mecze, 4 zwycięstwa, 16 goli, średnio cztery na mecz. Czego chcieć więcej? Radomiak Radom wreszcie gra tak, jak oczekują tego kibice, od trzech lat mamieni wizją awansu. Radomski klub w ostatnich latach pełnił trochę rolę II-ligowego GKS-u Katowice, zawsze pełnego nadziei i werwy, potem jednak w mniej lub bardziej kuriozalnych okolicznościach tracącego szansę na promocję do wyższej ligi. Jak będzie w tym sezonie – nie odważymy się prognozować, ale na ten moment Radomiak gra bodaj najlepszą piłkę w całej II lidze i nic nie wskazuje na to, by w Częstochowie miało się to zmienić.

Zwycięstwo Radomiaka? Kurs 2.04 w LV BET.

14445692_1300128500006340_1236805338_n

RAKÓW CZĘSTOCHOWA
Ostatnie pięć meczów: ZZRRR
Miejsce w tabeli: 1.
Najbliższy rywal: 
Puszcza Niepołomice (niedziela, 18:00)
Przewidywania: dalej ku Ekstraklasie!

Obok Łódzkiego Klubu Sportowego – najlepsza, najbardziej efektowna i najbardziej przekonująca piłka na zapleczu Ekstraklasy. Obie drużyny od paru tygodni regularnie urządzają świetne widowiska, zarówno w lidze, w pucharze (los chciał, że i ŁKS, i Raków grał z Lechem Poznań) jak i w bezpośrednim starciu, które oglądało się wyjątkowo przyjemnie. Raków jest w o tyle lepszej sytuacji, że porządnie punktuje od samego początku sezonu – i obecnie ma do Ekstraklasy czystą autostradę. Tydzień temu nie zawiódł nas, gdy typowaliśmy jego zwycięstwo w Suwałkach, teraz dajemy czystą dwójeczkę na jego mecz w Niepołomicach.

Kolejne wyjazdowe 3 punkty? Zwycięstwo Rakowa to kurs 2,11 w LV BET.

14445692_1300128500006340_1236805338_n

LOKOMOTIW MOSKWA
Ostatnie pięć meczów: ZZZZZ
Miejsce w tabeli: 2.
Najbliższy rywal: Kazań (niedziela, 14:30)
Przewidywania: do przodu!

Mogłoby się wydawać, że ubiegłoroczny sukces Lokomotiwu Moskwa to jedynie błąd systemu, chwilowy wystrzał zespołu, który za moment powróci do szeregu, czyli za plecy CSKA, Spartaka czy Zenitu Sankt Petersburg. Nic takiego się jednak nie stało – klub Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa znów jest w czubie ligi, trzyma stały dystans do lidera, a obecnie ciągnie serię 7 krajowych zwycięstw z rzędu – przeplataną oczywiście porażkami w Lidze Mistrzów. Tak czy owak – teraz Loko jedzie do Kazania i mamy wrażenie, że znów przywiezie z delegacji trzy punkty.

Kolejne 3 punkty Krychowiaka i kumpli? Kurs 2.65 w LV BET.

lpeHzEj

AS TRENCZYN
Ostatnie pięć meczów: PPPPP
Miejsce w tabeli: 7.
Najbliższy rywal: Żilina (sobota, 14:30)
Przewidywania: kontynuacja złej passy

Niedawni pogromcy Górnika Zabrze w lidze radzą sobie ostatnio równie doskonale, co ich zabrzańscy rywale. Pięć meczów, pięć porażek, w międzyczasie jeszcze odpadnięcie z pucharu. Tylko fantastyczny początek sezonu wciąż trzyma Trenczyn na granicy między górną a dolną połową tabeli, od 22 września klub przegrał 7 z 8 rozegranych spotkań. Teraz gra z Żiliną, która jest na drugim biegunie pod względem formy – wygrała 4 z 5 ostatnich spotkań, ostatnio z sąsiadem w tabeli, Rużomberokiem. Będziemy zdziwieni, jeśli Trenczyn przerwie swoją passę.

Kolejna porażka Trenczyna? Kurs 2,45 w LV BET.

lpeHzEj

ASTRA GIURGIU
Ostatnie pięć meczów: PPZPP
Miejsce w tabeli: 6.
Najbliższy rywal: Poli Iasi (sobota, 14:00)
Przewidywania: przełamanie

W Rumunii tabela jest dość ciasna szósta w tabeli Astra ma zaledwie 6 punktów przewagi nad przedostatnią Poli Iasą, co stawia pod znakiem zapytania to, czy na pewno gospodarze sobotniego meczu są wyraźnym faworytem tej rywalizacji. Spójrzmy jednak nieco szerzej. Mimo że Astra ma za sobą bardzo ciężkie tygodnie, zdobyła zaledwie 3 punkty na 15 możliwych, to jednak trzyma się dość blisko czołówki. W dodatku ta czarna seria miała miejsce przede wszystkim z uwagi na terminarz – 4 z 5 ostatnich gier Astry to mecze z liderem, wiceliderem, trzecią i czwartą drużyną w tabeli. Przegrała to, co musiała przegrać. Teraz zaś przyjmuje u siebie walczącą o utrzymanie Poli i naszym zdaniem – bez trudu odprawi ją z kwitkiem.

Zwycięstwo gospodarzy? Kurs 1.83 w LV BET.

lpeHzEj

SANDECJA NOWY SĄCZ
Ostatnie pięć meczów: RPPZZ
Miejsce w tabeli: 3.
Najbliższy rywal: Chojniczanka (sobota, 17:00)
Przewidywania: przełamanie

8 punktów straty do Rakowa to efekt przedłużenia passy trzech meczów bez zwycięstwa w wykonaniu Sandecji Nowy Sącz. Tak, wiemy, że tydzień temu typowaliśmy, że Sączersi przełamią się w meczu z GKS-em Jastrzębie, ale przyznajcie – było naprawdę blisko, prowadzenie zostało im wyrwane dopiero w końcówce i wcale nie jesteśmy przekonani, że z przebiegu gry GKS zasługiwał na wywalczony punkt. Teraz Bianconeri grają u siebie z Chojniczanką, która w tym sezonie jest chwiejna jak kurs południowoamerykańskich walut, a po ostatnim meczu z GKS-em Tychy może dziękować opatrzności, że Steblecki czy Adamczyk nie byli odrobinę dokładniejsi. Sandecjo, jak nie teraz, to już chyba nigdy.

Zwycięstwo Sandecji? Kurs 2.30 w LV BET.

Fot.FotoPyK

KOMENTARZE (2)