Miedź i Górnik skrzywdzeni, ale punktów im to nie odebrało
Weszło

Miedź i Górnik skrzywdzeni, ale punktów im to nie odebrało

Jeżeli mieli byśmy oceniać 12. kolejkę ekstraklasy wyłącznie pod kątem sędziów, to musielibyśmy napisać, że poziomu nie zaniżyli. A wręcz przeciwnie – pozwolili piłkarzom rozstrzygnąć sprawy w sportowej rywalizacji i nie wypaczyli żadnego z wyników. Ale, poniekąd już tradycyjnie, poważniejszych błędów nie uniknęli.

Szczęśliwie były to jednak błędy o niskim ciężarze gatunkowym. Takie, jak choćby w meczu Zagłębia Sosnowiec z Miedzią, gdzie w 71. minucie gry – przy stanie 3:1 dla gospodarzy – z bezpośrednią czerwoną kartką z boiska powinien wylecieć Alexandre Cristóvão. I naprawdę nie mamy pojęcia, dlaczego Zbigniew Dobrynin oraz asystujący mu sędziowie w wozie VAR odpowiednio tutaj nie zareagowali.

Tak naprawdę miejsce popełnienia przewinienia nie ma żadnego znaczenia, bo Osyra mógł zakończyć te zawody ze złamaną nogą. I tak, jak czerwień dla napastnika Zagłębia nie ulega wątpliwości, tak nie miałaby ona większego przełożenia na całe zawody. Raz, bo gospodarze prowadzili dwoma bramkami i dwa, bo do końca meczu pozostało mniej niż pół godziny (a to w myśl naszych zasad nie kwalifikuje się do ingerencji punktowej w niewydrukowanej tabeli). Stąd po tym meczu uzupełniamy jedynie kolumny „sędzia pomógł”, „sędzia zaszkodził”.

Podobnie postępujemy także w obliczu wczorajszego meczu Cracovii z Górnikiem, gdzie przy drugim golu Pasów piłkę ręką przyjął sobie Javi Hernández. I naprawdę ciężko byłoby polemizować ze stwierdzeniem, że było to zagranie celowe.

Ten gol nie powinien zostać uznany, ale – jako że Cracovia wygrała dwoma golami – także nie będziemy weryfikować dorobku punktowego obu ekip. Co ciekawe, sporo kontrowersji w tej sytuacji wywołało też inne potencjalne przewinienie, czyli pozycja spalona Cabrery. I warto się nad nią pochylić, bo analogiczna sytuacja miała miejsce w meczu Legii z Wisłą Kraków przy pierwszym golu dla gości – obrońca przeciął podanie do znajdującego się na pozycji spalonej Ondraska.

Fakty są jednak takie, że w obu sytuacjach spalonego nie było. W myśl przepisów ani Cabrera, ani Ondrasek nie zasłaniali przeciwnikowi pola widzenia, nie atakowali go w walce o piłkę, nie próbowali zagrać piłki będącej blisko nich oraz nie wykonywali innych ewidentnych działań, które jednoznacznie wpływały na możliwość zagrania piłki przez przeciwnika. W myśl przepisów w tego typu sytuacjach o spalonym nie może być mowy. A zatem w przypadku Cracovii gola nie powinno być z powodu zagrania piłki ręką, a w przypadku Wisły gol został zdobyty jak najbardziej prawidłowo.

Na koniec dwie decyzje, z podjęcia których w naszej ocenie panowie z gwizdkiem się wybronią. W meczu Piasta z Lechią fizyczne starcie Augustyna z Jorge Félixem w polu karnym gości można było puścić – lechista wyraźnie wygrał pozycję, a przeciwnik niejako podszedł mu pod rękę. Natomiast w meczu Śląska z Arką upadek w polu karnym gości Łukasza Brozia bardziej podchodził pod padolino niż pod faul na rzut karny. A zatem, jako że więcej kontrowersji nie odnotowaliśmy, po 12. kolejce niewydrukowana tabela prezentuje się następująco:

KOMENTARZE (16)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
KazimierzZdzislaw
! 14=13+1/1 !

Ktoś to czyta i analizuje? Pierwszy raz tu wszedłem i widzę jakąś głupią tabelę z dupy wziętą.
Ktoś to robi.
Niepotrzebnie.

PhoenixLk
Legia Warszawa

potrzebnie, potrzebnie…

Najlepsze jest to, że wszyscy wiedzą, że zasady są kretyńskie (przykład? Piłkarz X grający dla Y powinien dostać czerwoną w 65 minucie, ale nie dostaje… według zasad tabeli – 25 minut to za mało, by zmienić wynik meczu… i nieważne, że piłkarz ten w końcówce strzela jedyną bramkę w meczu…), a pod koniec sezonu tabela ta traktowana jest przez niektórych jako prawda objawiona…

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

Tylko Legija :)

Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii

Oraz multikonta Szeligi i Krawczyka!

Paweł Krawczyk
Stary pedos z Pruszkowa. Fk Legja Manevichi

I technogłupka zresztą jak się można nazwać technojezusem? xDDDDDDDDDDD

Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii

To jakiś obłąkany prawiczko-wykopek, co cały dzień czatuje w znaleziskach na tym gównoportalu i czasami coś napisze na Weszło. Tę bandę pajaców z wykop.ru aż przyjemnie trollować. xDDDDDDDDD

pejsbuk

Technodupek to kompletny idiota podlomzynski, nieuk, brudas.
1:4 to inny przypadek.

technojezus
technojezus

14kretyn14! Aj zazdrość zżera.Przynajmniej farfoclu w odróżnieniu od ciebie mam własny nick, a nie jak ty i wielu innych macie po X kont i się bryndzlujecie fiutkami, plusujecie swoje komentarze i trollujecie bo inaczej wasze życie nie ma sensu.
Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii kolejny do kolekcji 24/24h troll weszłacki na X multikontach i plusujący swoje durne komentarze.Fajnie wiedzieć że mam stalkerów którzy walą na wykop, a sami tam przesiadują.Piękne się orzecie buraki multikontowe.Lekarz czeka.
Pejsbuk to pejsbuk także mu wybaczam jego upośledzenie.

Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii

Ja nie plusuję swoich komentarzy, bo poprzedniego konta przestałem używać. Beczka śmiechu z ciebie i z innych wykopków. xDDDDDDD Poza tym odróżniaj posiadanie konta na gównoportalu w celu pociśnięcia beki z jego niepełnosprawnych intelektualnie użytkowników, a traktowanie go na serio. Ty akurat traktujesz na serio Wykop. xDDDDDDD Poza tym 14kretyn14 ! też ma swój unikalny nick, więc całe jego zaoranie możesz o kant dupy rozbić.

xXx: ReMontada
*Polska znów przegrała!*

Czyli sędzia Frankowski znów pomógł Legii, i to
w tak spektakularny sposób?
Weryfikujemy i dajemy Wiśle 3 punkty?

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

Tak Franek Franek łowca bramek

Pawian Szeliga
Legła

Ja mistrz

pejsbuk

On ma Po angielsku. Cale wypracowanie.

pejsbuk

Sytuacja jak w Rejsie Piwowskiego.
Zabawa w dupniaka :) trwa dalej.

Jose Maria Brovario

Ehh, nikt z Weszło nie oglądał meczu Piasta z Lechią, a na pewno nie oglądał go autor powyższego artykułu. W tamtym meczu było dużo kontrowersji na niekorzyść Lechii, nie tylko faul w polu karnym, który jako jedyny da się obejrzeć w skrócie na ekestraklasa.tv.

Jedyny pozytyw, że weszlaki mają tak samo wyjebane na niewydrukowaną tabelę, jak czytelnicy. Dużo poważniejsza (a może bardziej komiczna) sytuacja jest z ich notami pomeczowymi. One są równie z-dupy-wzięte jak powyższa tabela, co nie przeszkadza weszlakom tworzyć na ich podstawie rozbudowanych analitycznych artykułów.

Jeremi
Lechia Gdańsk

Fizyczne starcie Augustyna z Jorge Félixem w polu karnym Lechii nie tylko można było, ale należało puścić, tym bardziej, że Jakubik pozwalał na dość ostrą grę, w tym na bezkarne przewracanie Michalaka przez Kirkeskova, a tutaj jakby tylko na to czekał i nawet nie sprawdzał VAR-u, tak był pewny swego. W meczu Górnika z Lechią, też tak był pewny swego, że w kartkach przywalił ich 0-8, czym ustanowił niechlubny rekord klubowy, raczej już nie do pobicia.

wpDiscuz