LIVE: Wisła w kilka chwil od 0:2 do 3:2, ale Carlitos uratował Legię!

Ruszamy z naszą niedzielną relacją i mamy nadzieję, że będziemy pisali tylko o rzeczach ciekawych, a nie o tym, że po godzinie padł gdzieś pierwszy celny strzał. W Ekstraklasie najpierw przystawka w Lubinie, gdzie Zagłębie podejmuje Wisłę Płock (Kibu Vicuna debiutuje jako pierwszy trener na polskiej ziemi), a potem klasyk Legia – Wisła Kraków. W międzyczasie oczywiście będziemy mieli oko na najważniejsze wydarzenia i smaczki z innych stadionów. Zapraszamy!

19:55

To był prawdziwy hit jeśli chodzi o poziom emocji. Legia – Wisła Kraków 3:3, gospodarze do przerwy lepsi o dwie klasy, po zmianie stron „Biała Gwiazda” pokazała dużą klasę i omal tego meczu nie wygrała. Świetnie spędzony niedzielny wieczór. Dzięki za uwagę!

19:50

A teraz Wisła mogła prowadzić 4:3! Wojtkowski do Ondraska, ale Czech strzela w wychodzącego Malarza.

19:49

Lekko pomarudziliśmy i wystarczyło. Piłka minęła Bashę, prostopadłe podanie do Carlitosa, ten tak zakręcił Sadlokiem, że obrońca Wisły się przewrócił. Hiszpan miał więcej miejsca i znakomitym strzałem pod poprzeczkę wyrównuje na 3:3.

19:47

19:47

Końcówka brzydsza, więcej fauli i zmian niż gry. Ale dla Wisły Kraków to teraz żaden problem.

19:33

Kolejne dwie szanse Wisły. Po podaniu Imaza strzelał Kostal, Malarz obronił. Potem rzut rożny, kiks Carlitosa i Ondrasek uderzył w boczną siatkę. Legia chyba nadal w szoku.

19:21

Polska liga jest nielogiczna, trudno było zakładać, żeby Legia utrzymała poziom z pierwszej połowy, ale że popadnie aż w takie skrajności? Wisła pograła szybko po ziemi, Kostal do Imaza, ten uciekł Jędrzejczykowi i strzelił pod pachą Malarza. Łazienkowska w szoku!

19:18

Jeżeli ktoś teraz wyszedł do kibelka, wracając przeżył niezły szok, bo Wisła w ciągu minuty odrobiła straty! Kort na lewo do Kostala, który pomachał nogami przed Vesoviciem i idealnie przymierzył w dalszy róg. 2:2! Ależ to się szybko zmienia.

19:16

19:16

Boguski najpierw chciał podać na lewo do Ondraska, ale Jędrzejczyk to zblokował, więc Boguski podał na prawo do niepilnowanego Imaza, a ten płasko w bliższy róg i już tylko 1:2.

19:14

19:09

Kort fatalnym wycofaniem mógł stworzyć stuprocentową sytuację Carlitosowi, ale Hiszpan w dziwny sposób się wywalił i nic z tego. Zaraz potem wreszcie coś pokazała Wisła. Boguski prostopadle do wbiegającego Imaza, ten jednak strzela obok bramki. Następna akcja – niecelna próba Bashy z dystansu. Goście już zrobili więcej niż w pierwszej połowie.

19:04

No to jedziemy z drugą połową. Wisła przed przerwą oddała zaledwie jeden strzał i to niecelny. Można powiedzieć, że startuje od zera.

18:47

Legia do przerwy zdeklasowała Wisłę Kraków, mecz ma pod stuprocentową kontrolą. Wynik 2:0 nie mówi wszystkiego jeśli chodzi o różnicę klas w pierwszej połowie. Wracamy za parę minut.

18:33

Po pół godzinie gry najbardziej rzuca się w oczy bezradność Wisły, gdy tylko próbuje przekroczyć połowę rywala. Legia bardzo często odbiera piłkę i potem wie, co z nią zrobić, myśli szybciej od przeciwnika. Krótko mówiąc: kontroluje mecz.

18:25

Ależ teraz klasę pokazał Nagy! Podanie do Carlitosa naprawdę znakomite, ten strzela z bliska i choć Lis interweniował, piłka wturlała się do siatki. Na razie hiszpański napastnik ma zdecydowanie lepszy dzień niż jego niedawni koledzy z Wisły.

18:23

18:14

12. minuta, a Legia poza golem miała już kolejne trzy groźne akcje. Najaktywniejszy Carlitos, który najpierw strzelał tuż obok słupka, później zaś trafił w poprzeczkę, gdy piłkę do niego wycofał Nagy. Wisła ma problem, żeby w ogóle utrzymać się przy piłce.

18:11

Jak podają koledzy i koleżanki z EkstraStats, Nagy strzelił najszybszego gola w tym sezonie Ekstraklasy (75. sekunda).

18:04

Wrzutka Kucharczyka w pole karne, zbiegający do środka Nagy główkuje z wysokości, z której raczej strzela się nogą. Nic dziwnego, że niezbyt dobrze trafił w piłkę, ale ta odbiła się od brzucha Arsenicia, potem od słupka i znalazła się w bramce. Legia już w 2. minucie prowadzi 1:0. Oby to zwiastowało świetne widowisko.