post Avatar

Opublikowane 21.10.2018 09:19 przez

redakcja

Wyjątkowo krótko trwał kolejny rozbrat Pawła Brożka z Wisłą Kraków. Raptem kilka tygodni po wielkim pożegnaniu przy Reymonta, napastnik wrócił do klubu, w którym spędził najlepsza lata swojej kariery i zapewnia, że wciąż ma sobie wystarczająco dużo ambicji, by strzelać kolejne gole. Między innymi o tym, jak blisko był podjęcia decyzji o zakończeniu kariery, dlaczego w meczach z Legią tak często trafiał do siatki, czemu nękana problemami Wisła dobrze radzi sobie na boisku, co sądzi o statystykach indywidualnych i kiedy planuje definitywnie skończyć z piłką Brożek opowiedział w rozmowie z Weszło. 

Jak blisko był pan latem zakończenia kariery?

Bardzo blisko, bo duże znaczenie miało to, w jaki sposób pożegnałem się z Wisłą. Ale mimo wszystko czekałem na jakąś fajną ofertę z zagranicznego klubu, dobrą dla mnie finansowo. Wtedy na pewno podjąłbym wyzwanie. Czas jednak leciał, takiej oferty nie było, a ja w innym przypadku nie chciałem się ruszać z Krakowa. Mam dzieci, które powoli wchodzą w szkolny etap.

Temat z MLS był poważny? 

Nie, to było tylko wstępne zapytanie, ze mną nikt nie rozmawiał. Nie było żadnych konkretów. To jednak na pewno byłaby ciekawa przygoda. Kilka razy byłem w USA, jest tam co zobaczyć.

Powracające w dwóch ostatnich sezonach problemy ze zdrowiem, głównie z rwą kulszową, skłaniały pana do tego, aby dać już sobie spokój z piłką?

Ta rwa kulszowa to bardzo uciążliwe schorzenie, w moim przypadku dotyczy zwłaszcza prawej strony. Przed powrotem miałem robione szczegółowe badania, które pokazały, że lewą nogę mam słabszą od prawej i stąd między innymi brały się notoryczne problemy z prawą nogą, która była bardziej obciążona. Może gdyby takie badania były przeprowadzone kilka lat wcześniej, to inaczej by to wyglądało. Dziesięć czy dwanaście lat temu technikę tak dokładnie sprawdzającą organizm zawodnika miały pewnie tylko największe kluby na świecie. Teraz, dzięki fachowcom z AWF-u Katowice, przeszedłem szereg badań, które wykazały, że masa mięśniowa i moc w lewej nodze są słabsze niż w prawej.

Czy po kilku latach zaniedbań, mając już potrzebną wiedzę, tę lewą nogę da się odpowiedni „wyregulować”, by uniknąć kolejnych kontuzji?

Oczywiście, cały czas nad tym pracujemy. Co prawda nie da się wyprowadzić lewej nogi w ten sposób, by funkcjonowała identycznie jak prawa, ale można zrobić tak, żeby działała poprawnie.

Widział pan siebie w jakimś innym polskim klubie niż Wisła? Brat przez jakiś czas był w Lechii i w Piaście. 

Ja też byłem w GKS-ie Katowice i ŁKS-ie.

No tak, ale to była trochę inna sytuacja. Wypożyczenia jeszcze zanim zapisał się pan w historii Wisły. 

No cóż, ja właśnie w związku z tym nie mogłem grać wszędzie. Brałem to pod uwagę, natomiast w tym przypadku również zabrakło konkretów.

2018.09.25 KRAKOW PUCHAR POLSKI PILKA NOZNA SPORT FUTBOL WISLA KRAKOW - LECHIA GDANSK NZ PAWEL BROZEK FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Pan w ogóle odszedłby z Wisły, gdyby nie trener Carrillo, który w pewnym momencie dość jasno dał do zrozumienia, że nie potrzebuje najbardziej doświadczonych zawodników? 

Szczerze mówiąc, nie wiem kto o tym zadecydował. Ja na pewno zdawałem sobie sprawę z tego, że czas przemija, a Carlitos zdominował grę w ataku, choć z tym akurat nie miałem żadnego problemu. Gość został królem strzelców i najlepszym zawodnikiem całej ligi, na co jak najbardziej zasłużył. W gruncie rzeczy spodziewałem się takiej decyzji, ale nie potrafię powiedzieć, kto ją podjął. Najpewniej trener do spółki z dyrektorem sportowym, bo to oni odpowiadają za pion sportowy.

Co zawodnik z taką przeszłością w Wiśle, jak pan myśli sobie, gdy dowiaduje się, że już nie jest potrzebny?

Na pewno nie byłem jakoś specjalnie zły. Wiek, lata gry, które mam za sobą i zebrane w tym czasie doświadczenie zrobiły swoje. Przyjąłem to spokojnie, bez żalu i bez złości. Kiedy wraz z Arkiem Głowackim dowiedzieliśmy się, że zarząd zaprasza nas na kolację, to można było się spodziewać tego, co za chwilę nastąpi.

Teraz z kolei Wisła musiała się za panem trochę nachodzić, choć Maciej Stolarczyk niejednokrotnie podkreślał, że Paweł Brożek może się przydać tej drużynie i że chciałby z panem pracować. 

No tak, kontakt był od dawna, ale nie chciałem za bardzo wracać. Po takim odejściu i po przerwie, w trakcie której trenowałem indywidualnie, ale głównie po to, by zachować sylwetkę, ciężko było mi podjąć taką decyzję. Na początku odmawiałem, bo uznałem, że w moim życiu nadszedł nowy etap. Później jednak, po kolejnych rozmowach i z trenerem, i z dyrektorem sportowym zmieniłem zdanie. Spróbowałem jeszcze raz pomóc drużynie.

Po jakie argumenty sięgnęli więc trener i dyrektor, że udało im się pana namówić do powrotu? 

Wiadomo, że Wisła ma obecnie problemy kadrowe i ekonomiczne. To był jeden z argumentów, który przesądził, że wznowiłem zajęcia, aby spróbować dobrze się przygotować. Nie miałem zamiaru wracać dla samego powrotu, w końcu spędziłem tu kilka ładnych lat i coś pokazałem. Na początek chciałem się przygotować do normalnego wysiłku treningowego i zobaczyć, jak będzie to wyglądało. A ponieważ wyglądało całkiem nieźle, to zdecydowaliśmy się podjąć współpracę.

Zarządowi i trenerowi mogło chodzić również o to, że obecna szatnia Wisły po prostu potrzebuje autorytetów wyrazistych postaci, które wiedzą, czym jest gra dla Białej Gwiazdy?

Możliwe, natomiast mimo wszystko uważam, że przede wszystkim chodziło o sprawy sportowe. Nasza kadra nie jest specjalnie szeroka, więc w razie kontuzji czy kartek mogę się przydać.

Czyli wraca pan ze świadomością, że na przestrzeni całego sezonu będzie raczej uzupełnieniem składu niż zawodnikiem wyjściowej jedenastki. 

Tego dotyczyły rozmowy. Zresztą teraz pewne miejsce w pierwszym składzie ma Zdenek Ondrasek, który gra bardzo dobrze i strzela bramki. Początki na pewno będą dla mnie ciężkie, ale jeśli będę w odpowiedniej dyspozycji to na pewno podejmę walkę ze Zdenkiem. Mam jeszcze w sobie iskrę i trochę ambicji.

Ze Zdenkiem Ondraskiem pewnie nie mielibyście żadnych problemów, żeby ewentualnie grać obok siebie. Takie połączenie w Wiśle z reguły działało bardzo dobrze. 

Szczególnie za trenera Wdowczyka, gdy potrafiliśmy nie tylko grać razem, ale też razem strzelać bramki. Na pewno jest to jakaś opcja.

Coś pana zaskoczyło, gdy kolejny raz wszedł pan do wiślackiej szatni? Od ostatniej wizyty minęło wprawdzie mało czasu, ale zmiany na pewno były widoczne. 

Więcej było ubytków niż transferów do klubu. Z wejściem do szatni nie miałem więc żadnych problemów.

Czym ten powrót różni się od poprzednich?

Jestem starszy, ale poza tym niczym szczególnym. Nie było mnie raptem trzy miesiące, więc można powiedzieć, że byłem po prostu na dłuższym urlopie.

Wisła, choć ma swoje problemy, na boisku prezentuje się dużo lepiej, niż zakładano przed startem sezonu. To zasługa dokonanych trochę z konieczności zmian na stanowisku trenera i dyrektora sportowego?

Jak najbardziej. Na ławce trenerskiej usiadł człowiek, który zna renomę tego klubu i otoczenie, bo grał tutaj w piłkę. W sztabie ma ludzi utożsamiających się z Wisła, a w kadrze zawodników, którzy wiedzą po co tutaj są. Ci ludzie potrafią ze sobą współpracować i przede wszystkim mobilizować w tych trudnych czasach. To jest naprawdę bardzo ważne.

Można żartować, że idziemy trochę tropem Bayernu Monachium. Za Wisłę odpowiadają teraz ludzie, którzy spędzili w niej sporo czasu, na boisku oddawali serce i zdają sobie sprawę, w jakiej jest teraz sytuacji. Wiedzą też, jak pomóc temu klubowi.

Wisły nie złamało nawet odejście Carlitosa. Miało być słabo, a wyszło kompletnie na odwrót. 

Wydaje mi się, że Wisła w tym momencie w dużo większym stopniu stanowi drużynę. Wiosną wszystko było podporządkowane pod Carlitosa, a teraz strzela i Jesus Imaz, i Zdenek Ondrasek, obrońcy i pomocnicy. Drużyna zawsze będzie miała większe znaczenie niż jednostka.

Stawiacie sobie jakieś cele sportowe? 

Tabela wygląda tak, że cele mogą stawiać sobie kluby do ósmego miejsca. Nasza liga w ostatnich latach stała się bardzo nieprzewidywalna. Ja jeszcze pamiętam stare, dobre czasy, gdy o mistrzostwo Polski rywalizowały dwie drużyny. Teraz nie potrafię powiedzieć kogo na co stać. Był moment, że Wisła grała najlepszą piłkę w lidze, ale później przyszedł mały kryzys w postaci porażek z Pogonią oraz Koroną i odpadnięcia z Pucharu Polski. Wydaje mi się, że każda drużyna będzie musiała zmagać się z czymś podobnym. Kwestia tego, kto najlepiej i najszybciej poradzi sobie z takim kryzysem.

Te dwie drużyny to bez wątpienia Wisła i Legia. Pan zawsze miał patent na drużynę z Warszawy. 

Nie mówmy o tym patencie, bo on już jakiś czas temu się skończył. Zresztą, jak ostatnio grałem na Legii, to w 90. minucie stałem przy linii, a piłka nie chciała wyjść na aut. Ogólnie jednak dobrze wspominam te mecze. Z reguły obie drużyny potrafiły pokazać jakość, stawiały na ofensywę, więc były to otwarte spotkania z czego też brała się moja skuteczność. Dodatkowo towarzyszyła im fajna otoczka, więc zawsze szczególnie mobilizowałem się na Legię.

Tę pana skuteczność charakteryzuje to, że Legii strzelał pan i w Warszawie, i w Krakowie. 

Brało się to właśnie z tego, że Legia i Wisła były w stanie stworzyć dobre widowisko. Choć z tego, co pamiętam, to w Warszawie strzeliłem więcej goli.

Któraś bramka szczególnie zapadła panu w pamięci? 

Za trenera Maaskanta był taki mecz na Reymonta, w którym strzeliłem bramkę po dośrodkowaniu Tomasa Jirsaka. To była bardzo dobra akcja, na pełnej szybkości, ja dołożyłem nogę tak, żeby trafić w piłkę, a przy okazji się nie zabić. Cieszę się, że nie wypadł mi wtedy bark.

Ogólnie jednak nie strzeliłem zbyt wielu ładnych goli, raczej byłem lisem pola karnego, choć kilka błysków miałem Główka na Zawiszy, setna bramka z Pogonią prawie ze środka boiska… Dużo tego nie było, ale coś by się znalazło. Przede wszystkim pewnie w pierwszym sezonie pracy z Maciejem Skorżą. Pamiętam tamte rozgrywki bardzo dokładnie, zdobyłem wtedy tytuł króla strzelców i zostałem najlepszym zawodnikiem ligi. Wtedy mieliśmy drużynę, która potrafiła zdominować każdego.

Przytrafiła wam się wówczas tylko jedna porażka, właśnie z Legią. 

Ale w rezerwowym składzie.

Pamięta pan jeszcze rzut karny, który wtedy wykonywał?

Pewnie, takie rzeczy też się pamięta. Janka Muchę przy interwencji chyba bolał bok i nie za bardzo mógł się rzucić. Ale co mogę powiedzieć? Totti też tak kiedyś nie strzelił.

Wspomniany Jan Mucha powiedział kiedyś, że Paweł Brożek powinien jak najszybciej uciekać z ekstraklasy do mocniejszej ligi. 

Faktycznie, miałem bardzo dobre momenty, zwłaszcza po grze w fazie grupowej Pucharu UEFA, kiedy strzeliłem tam kilka bramek. Wtedy chyba przegapiłem swoją szansę. Generalnie nie jestem za tym, żeby piłkarze bardzo szybko przenosili się za granicę, ale wówczas miałem 23-24 lata i byłem przygotowany do takiej przeprowadzki. Gdybym urodził się dziesięć lat później, to na pewno wyjechałbym wcześniej, niż to się ostatecznie stało. Inna sprawa, że do klubu wpływały  wówczas oferty, ale za każdym razem żądano za mnie większych pieniędzy.

Wisła była wtedy w takiej sytuacji, że mogła sobie pozwolić na brak gotówki z pańskiego transferu.

Wtedy akurat tak. Różne kluby były mną zainteresowane. Rozmawiałem chociażby z Fulham, byłem już z nimi dogadany i do dzisiaj nie wiem, gdzie to się popsuło.

Pewnie na słupku w Gdyni. A przynajmniej taka informacja krążyła w eterze. 

Bez przesady. Oni wówczas oglądali mnie półtorej roku, głównie w meczach pucharowych i reprezentacyjnych. To byłby absurd, gdyby nie wzięli mnie przez jeden niecelny strzał w dobrej sytuacji.

W reprezentacji też czegoś panu zabrakło.

Zdecydowanie. Były mecze, w których wyglądałem w miarę, byłem na mistrzostwach świata i Europy, ale nigdy nie zostawiłem w kadrze trwałego śladu. Najlepiej prezentowałem się chyba w schyłkowym okresie Leo Beenhakkera.

Po zakończeniu kariery widziałby pan siebie sprawującego inną rolę w klubie? Jeśli tak, to bardziej ławka trenerska czy sekcja dyrektorska?

Zdecydowanie gabinety i sekcja dyrektorska. Do trenerki nigdy specjalnie mnie nie ciągnęło, bo wydaje mi się, że nie mam do tego odpowiedniego charakteru. Trener musi umieć zachować balans, jeśli chodzi chodzi o psychikę zawodników i podejście do nich. Myślę, że w tym aspekcie mógłbym mieć problem. No a poza tym po prostu nigdy tego nie czułem, więc nic na siłę.

Ciekawa sprawa z tym podejściem do zawodników. Oznacza to, że mogłoby się skończyć tak jak kiedyś z Emanuelem Sarkim?

Aż tak daleko może nie, ale powiem szczerze, że trenowanie to po prostu nie moja bajka. Kiedyś rozmawiałem z Radkiem Sobolewskim, który powiedział mi, że od początku czuł, że chce iść w tym kierunku. Ja czegoś takiego nigdy nie miałem i stąd ten brak przekonania, że mógłbym być trenerem, a już na pewno dobrym trenerem.

Jeśli więc kogoś zastępować, to ewentualnie Arka Głowackiego? 

Niech się zacznie bać!

Rozmawiacie w szatni o ostatnich pozaboiskowych aferach dotyczących Wisły?

No właśnie nie, bo tutaj, w Myślenicach, jesteśmy w trochę innym klimacie. Trener także uczulał nas, żebyśmy skupili się na własnej robocie. Z kolei w moim odczuciu drużyna jest świadoma problemów, które aktualnie ma Wisła i po prostu koncentruje się na tym, żeby pracować. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Mimo wszystko ostatnie materiały, które pojawiły się w mediach, dla was też musiały być szokujące. 

Na pewno było to duże zaskoczenie.

Pańskie spojrzenie na Wisłę w jakiś sposób się po tym zmieniło?

W żaden sposób. Wisła to jest tradycja i ponad stuletnia historia. Jesteśmy teraz w ciężkim etapie dla klubu, ale nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać aż to minie. Bo to na pewno minie. Takie jest życie.

Minie czy rozwiąże się w korzystny dla Wisły sposób?

Myślę, że się rozwiąże.

Ile lat panuje pan jeszcze grać w piłkę? Sezon? Dwa? Dopóki wystarczy motywacji? 

Głównie chodzi o tę motywację. Jak już powiedziałem, na razie wciąż jest we mnie iskra i ambicja, które pozwalają mi na to, by codziennie przychodzić na treningi i dawać z siebie sto procent. Ale szczerze mówiąc – nie wiem. Może po tym sezonie skończę? Wszystko zależy od tego, jak będę się czuł i jak będę wyglądał na boisku, bo dla mnie ważne jest, żeby się nie ośmieszać. Grać tylko dlatego, że spędziło się w klubie dużo czasu, to nie w moim stylu. Jeśli jednak będę czuł się dobrze fizycznie, to może jeszcze pociągnę. Jeśli nie, to po tym sezonie będę kończył.

W poprzednim sezonie czuł pan, że się ośmiesza?

Nie, ponieważ praktycznie nie grałem. Miałem też przeciągające się problemy z nerwami w łydce, przez co straciłem cały okres przygotowawczy. Później wszystko oczywiście nadrobiłem i ze zdrowiem było okej. Na treningach wyglądało to dobrze, ale w meczach grałem bardzo mało.

Ten poprzedni sezon mógł panu przypomnieć okres spędzony za granicą.

Tam grałem więcej, ale średnio mi szło strzelanie bramek. W ciągu dwóch i pół roku wystąpiłem w ponad czterdziestu meczach. Nie do końca było więc tak, że pojechałem za granicę i siedziałem tam na ławce. Turcja to jednak specyficzny teren – jeśli nie odpalisz od początku, to drugiej szansy raczej nie dostaniesz. Celtic z kolei skusił mnie marką, zobaczyłem od środka wielki klub i na pewno tego nie żałuję. Poza tym chciałem też uciekać z Trabzonu. Natomiast Hiszpania, no cóż, tam na początku grałem, a później korzystałem z ładnej pogody.

Sytuacja w samej Wiśle rok temu była chyba jednak trochę podobna do tej w Trabzonsporze. Tutaj monopol na grę w ataku miał Carlitos, tam Burak Yilmaz.

Na początku w Trabzonie graliśmy jeszcze razem, ale później trener zmienił taktykę, przeszedł na grę jednym napastnikiem i zostałem zmiennikiem Buraka. Od tego czasu rzadko występowaliśmy obok siebie, może znalazłyby się jakieś pojedyncze mecze, gdy przyjeżdżał do nas słabszy przeciwnik. Początek był jednak niezły, bo zdarzało się i tak, że graliśmy na czterech wysuniętych zawodników. Dochodzili jeszcze Umut Bulut, też świetny napastnik i Jaja.

Trabzonspor soccer club new footballers Pawel Brozek, Mehmet Cakir and Piotr Brozek signing ceremony in Antalya, Turkey on January 5, 2011. 05.01 2011 turcja nowy pilkaz TRABZONSPOR LIGA TURECKA PILKA NOZNA SEZON 2010/2011 PAWEL BROZEK PIOTR BROZEK FOT. SESKIM/NEWSPIX.PL TURKEY, GERMANY, AUSTRIA AND UK OUT !!! --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Prezentacja braci Brożków w Trabzonsporze. W środku Mehmet Cakir, który w klubie pojawił się w tym samym czasie. Fot. Newspix.pl

Stawia pan sobie jeszcze jakieś indywidualne cele?

Raczej nie, bo tak naprawdę mam za sobą trudny okres. Wiosną nie grałem zbyt dużo, później byłem tylko w treningu indywidualnym, który nigdy nie zastąpi rygoru panującego w drużynie. Człowiekowi po prostu ciężko zmusić się do tak wytężonej pracy.

Jeśli jednak spojrzeć w tabelę najlepszych strzelców w historii ekstraklasy, to można zobaczyć, że ma pan niewielką stratę do Jana Liberdy, a bezpośrednio przed nim jest Kazimierz Kmiecik, który wyprzedza pana o trzynaście goli. Zostać rekordzistą Wisły pod tym względem, to byłoby coś. 

Lepiej nie wybiegajmy za daleko w przyszłość, bo ostatnie dwa lata pokazały, że z tymi golami nie ma szału. Podchodzę do tego na spokojnie. Kiedy już dobrze się przygotuję, to może wtedy będę stawiał sobie jakieś cele.

Nie uwierzę, że nigdy nie patrzył pan w tę tabelę.

Oczywiście, że patrzyłem. Jeśli jakiś piłkarz mówi, że nie dba o statystyki indywidualne, to moim zdaniem kłamie. Ja od początku założyłem sobie, że chcę wejść do Klubu 100, a później piąć się w górę.

Wisła stała się silniejsza wraz z powrotem Pawła Brożka?

Powiedziałbym, że teraz ma jakąś alternatywę, gdyby pojawiła się taka potrzeba.

Pan czuje się odpowiedzialny za ten klub?

Tak, czuję się odpowiedzialny za Wisłę.  Zresztą spędziłem tu tyle lat, że trudno, abym powiedział inaczej.

Rozmawiał KAROL BOCHENEK

Fot. 400mm.pl

Opublikowane 21.10.2018 09:19 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 15
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Cenię Brożka za rozsądek, który w tej rozmowie zaprezentował, choć nie zmieniłem zdania i wciąż uważam, że wrócił niepotrzebnie. Sportowo Wiśle nic nie da, jeśli zaś ma być wsparciem mentalnym, to lepiej było go włączyć do sztabu szkoleniowego. Pamiętam jak kiedyś się prezentował i oglądanie go dziś sprawia mi pewną przykrość. To jednak sprawa Pawła Brożka i Wisły, ja tylko wyraziłem swą opinię. Cieszy mnie natomiast, że Brożek nie jest tym typem klubowej legendy, która z racji historycznych zasług uważa, że jej się należy miejsce w składzie. Kilka takich przypadków znam.

FCKierpce
FCKierpce

W ogóle warto zauważyć, że jeśli porównamy tzw. trzon drużyny tamtego dominatora tj. Wisły i dzisiejszego, czyli Legii, to to porównanie wychodzi niekorzystnie dla Legii jeśli chodzi o klasę i trochę prezencję zawodników. W Wiśle, jeśli się przypatrzymy, to była grupa naprawdę inteligentnych ludzi lojalnych wobec klubu i nie traktujących Wisły jako bankomat, tylko jak jakąś wartość. Sobolewski, Baszczyński, Głowacki, Brożek, Kosowski, Boguski, Marcelo, wcześniej właśnie Stolarczyk czy Frankowski. Cięzko było ich nie respektować, naprawdę fajna grupa ludzi.

FCKierpce
FCKierpce

W Legii za to widzimy dzisiaj Radovicia, Kucharczyka, Malarza czy Pazdana, nikt z kim inteligentny kibic Legii by mógł się naprawdę identyfikować. Trochę szkoda.

nieobiektywny
nieobiektywny

Stare przysłowie mówi, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej… Wisły.

Ssa Pento
Ssa Pento

Widać nie wiesz o co w tym przysłowiu chodzi

nieobiektywny
nieobiektywny

Pomijając kwestie, że Wisła jako klub i drużyna znacząco zmieniła oblicze na przestrzeni ostatnich miesięcy, nadal twierdzę, że nie wniesie on niczego istotnego w temacie.
Pójdę nawet dalej. W miarę fajnie ,,zakończył” karierę. Reaktywacja może to trochę rozmazać.

Hadziuk
Hadziuk

Legenda bez dwóch zdań, oby coś strzelił najlepiej jeszcze dziś 🙂 TYLKO WISŁA!

Hadziuk
Hadziuk

Jeśli chodzi o drużynę trenera Skorży to była to najlepsza drużyna Wisły 21 wieku jak nie najlepsza polska drużyna 21 wieku, potrafiła zdominować dosłownie każdego czy to u siebie czy na wyjeździe, stwarzała po 15-20 sytuacji w meczu i posiadanie piłki było na poziomie 60%, aż łezka poleciała jak sobie to wszystko przypominam,do tego fanatycy z którymi jeździłem na dosłownie każdy wyjazd, teraz trochę to pozamierało i wyjazdy nie są tak liczne jak kiedyś ze względu na syf który się wytworzył wokół klubu, mam nadzieję że kiedyś trener Skorża wróci na Reymonta i poprowadzi klub do takiego apogeum formy jak to miało miejsce w przeszłości.

FCKierpce
FCKierpce

Nie zgodzę się, za Skorży Wisła grała ładnie dla oka przez niecałą pierwszą rundę, potem męczyła bułę i naciskała pedał gazu, gdy naprawdę musiała. A tak to często zęby bolały.

OtylyKibol
OtylyKibol

i własnie dlatego mam duże pretencje do Skorży, że zaprzepaścił niebywale wówczas możliwy awans do LM. sam z resztą kiedyś przyznał w wywiadzie, że po prostu olał Levadię, bo uznał, że ogramy ich na stojąco… resztę historii znamy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Paweł jestes legenda! I żadne krakanie tego nie zmieni choc tez nie jestem zadowolony z tego powrotu teraz. Na Ł3 powinieneś dostać owacje na koniec kariery, to byla piękna wieloletnia walka z Legia i gdyby u nas byl ciut inny klimat w lidze to na pewno bys dostal

Rayo
Rayo

Rozsądny gość z niego, przynajmniej po tym wywiadzie odniosłem takie wrażenie

ronnie3000
ronnie3000

„bo dla mnie ważne jest, żeby się nie ośmieszać”… Żeby każdemu ligowcowi przyświecał taki cel

Tytus_Sz
Tytus_Sz

półtora roku, a nie półtorej, KURWA MAĆ!

Weszło
11.08.2020

Johnsson – United 13:1, Kopenhaga – United 0:1

Tylko w kategoriach cudu można traktować zaledwie jedną bramkę zdobytą przez Manchester United przez bite dwie godziny meczu z FC Kopenhagą. Fruwający między słupkami Johnsson, kilka centymetrów na ekranie wideoweryfikacji, kilka kolejnych centymetrów przy uderzeniach obijających słupek czy poprzeczkę. Duńczycy wisieli na włosku przez większą część spotkania, ale ten włosek okazał się wyjątkowo wytrzymały. Kapitulacja […]
11.08.2020
Weszło
10.08.2020

Gdy całym Bayerem próbujecie usidlić potężnego Lukaku

Gdyby filmowy Hulk był Belgiem, grał w Interze, biegał w ataku, to… Nie, właściwie nie musimy sobie tego wyobrażać. Wystarczy popatrzeć na grę Romelu Lukaku. Belg w starciu z Bayerem Leverkusen wyglądał jak Monster Truck z dopalaczem prędkości z gry Need for Speed. Inter przede wszystkim dzięki niemu ograł Bayer Leverkusen 2:1, choć wynik nie […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Kto powalczy o bramkę Lecha? Marko Malenica w Poznaniu

Mickey van der Hart z powodu kontuzji barku może nie być zdolny do gry nawet do końca roku, ale rywalizacja na tej pozycji zostanie zachowana. „Kolejorz” już na początku czerwca sięgnął po Filipa Bednarka, a teraz sprowadził 26-letniego Marko Malenicę. Został on wypożyczony z chorwackiego NK Osijek z opcją transferu definitywnego. Przy Bułgarskiej prowadzili intensywne […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Forsell w Stali Mielec. Czy tym razem nie spadnie z Ekstraklasy?

Jeśli nie macie w życiu lepszych zmartwień, tylko głowę zaprzątał wam scenariusz, w którym Ekstraklasa 20/21 będzie pozbawiona pewnego grubaska w środku pola z podartymi getrami i mocnym strzałem, już możecie być spokojni. Petteri Forsell zostaje z nami. Powinien bawić, ale i uczyć co najmniej przez kolejny rok. Fina ściągnęła do siebie Stal Mielec, więc […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Janicki: Prezesi I ligi podeszli do obostrzeń odpowiedzialnie. Rozegramy sezon normalnie

– W I lidze założyliśmy grupę roboczą, która zajmowała się wcielaniem tych procedur i rozmawialiśmy w niej na tematów wdrażania protokołu. Doprecyzowaliśmy pewne rzeczy, bo mieliśmy też wiele pytań od klubów typu „jeśli rzecznik jest też fotoreporterem klubu, to co z nim?”. Podstawą bezkonfliktowego i prawidłowego wprowadzania tych obostrzeń jest rozmowa. Ja byłem zbudowany reakcją […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Zagłębie dopina transfer stopera. Do Lubina ma trafić Chorwat z epizodem w Serie A

Zagłębie Lubin kończy kompletowanie kadry na nowy sezon. „Miedziowi” przez długi czas szukali stopera, ale wiele wskazuje na to, że już go znaleźli. Piłkarzem klubu z Dolnego Śląska ma zostać Lorenco Simić. To 24-letni chorwacki defensor, który związany był ostatnio z Sampdorią Genua, ale – jak się pewnie domyślacie – w Serie A to on […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Mocne przygotowania w Śląsku – tany, tany w pełnym klubie

Czasami ręce opadają nam do samiutkiej ziemi. Gdy już myśleliśmy, że takie wydarzenia jak przypadki koronawirusa wśród piłkarzy Wisły Płock i Lechii Gdańsk czy odwołanie meczu o Superpuchar Polski sprawią, iż w Ekstraklasie ponownie dojdzie do wielkiej mobilizacji, dostaliśmy brutalny cios pod żebro. Tym razem za rozumem zatęsknili we Wrocławiu. Kto konkretnie? „Zapomnieli się” zagraniczni […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

United zrzuciło zbędny balast, Inter zgarnął kozaka. Jak odbudował się Alexis Sanchez?

Półtora roku – tyle modlili się kibice Manchesteru United, żeby ktoś zabrał od nich Alexisa Sancheza. Chilijczyk był niezwykle drogą i niezwykle nieudaną inwestycją, o której na Wyspach mówi się, że najlepszy występ zaliczyła w krótkim filmiku, grając na pianinie. Pół roku – tyle modlili się kibice Interu Mediolan, żeby Alexis Sanchez w końcu zaczął […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Mamrot: Wzięliśmy zawodników, którzy mają odpowiedni charakter do walki w trudnej lidze

– Zależało nam faktycznie na zawodnikach, którzy znają ligę i mają cechy wolicjonalne na ten poziom. Kwiecień czy Kasperkiewicz nie będą grali Panów Piłkarzy, mają charaktery, które są odpowiednie do I ligi. Najgorzej trafić zawodnika, który schodzi z Ekstraklasy do I ligi i wydaje mu się, że tutaj się łatwo gra – tłumaczy okienko transferowe […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Cel dla Śląska na nowy sezon: zrobić kolejny krok do przodu

Z jednej strony można było narzekać w końcówce sezonu na Śląsk, że nie wcisnął gazu do dechy i nie powalczył o miejsce na podium, ale z drugiej… Czy i tak ten zespół nie osiągnął sporo? Przecież Wrocław nie widział grupy mistrzowskiej od rozgrywek 14/15, raczył nas wynikami albo słabymi, albo bardzo słabymi, ba, nawet wydawało […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Ekstraklasa idzie w stabilizację: nadawcy i podział hajsu bez zmian

Ekstraklasa aktualnie nie gra, ale to nie znaczy, że nic się w niej nie dzieje. Z jednej strony zmagania z koronawirusem, z drugiej  – transfery, a gdzieś w tle, a w zasadzie zaciszu gabinetów, walka o podział tortu od Ekstraklasy. To, co wymieniliśmy na końcu, wcale nie jest najmniej ważne. Dzisiaj poznaliśmy odpowiedzi na kilka […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Malmo FF, Dynamo Mińsk, FK Valmiera. Kto zatrzyma się na I rundzie eliminacji do LE?

Znamy rywali polskich drużyn w I rundzie eliminacji do Ligi Europy. Pary przedstawiają się następująco: Cracovia zagra w Szwecji z Malmo FF. Lech u siebie podejmie łotewską Valmierę. Piast Gliwice natomiast wybierze się na Białoruś na spotkanie z Dynamem Mińsk. Dało się wylosować lepiej, więc cóż – musimy być gotowi na odpadnięcie którejś ekip już […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Łukasz Wachowski: PZPN nadal chce rozegrać mecz o Superpuchar Polski

W dzisiejszym wydaniu magazynu Misja Futbol nadawanym w Kanale Sportowym gościem był Łukasz Wachowski z Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN. Poruszono tematy związane z odwołaniem meczu o Superpuchar Polski i sytuacją w kontekście koronawirusa przed startem nowego sezonu. Realia trochę się zmieniły, związek już za wszystko nie odpowiada. Poniżej zapis tej rozmowy.  Czy nie za bardzo […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Powrót Berga na Łazienkowską w II rundzie eliminacji? Omonia potencjalnym rywalem

Wczoraj Legia poznała swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji do LM. Przypomnijmy – będzie to zwycięzca pary Drita Gnjilane z Kosowa i Linfield FC z Irlandii Północnej. Dziś dowiedziała się, z kim może zmierzyć się w kolejnej fazie. Będzie to lepszy z dwójki Ararat-Armenia Erewan (Armenia) / Omonia Nikozja (Cypr). Co najważniejsze z perspektywy ekipy […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Koronawirus w Atletico Madryt. Dwóch zarażonych, w tym jeden z piłkarzy

Nacieszyliście się już Ligą Mistrzów? To dobrze, bo zaraz może się okazać, że nawet formuła jej dokończenia w postaci „final eight” nie dojdzie do skutku. Wszystko za sprawą – a jakże – koronawirusa. Tym razem ten drań zaatakował Atletico Madryt, a więc jednego z uczestników tego turnieju. Hiszpańska drużyna ma problem, bo dziś miała wyruszyć […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Sądy ukształtowały skład belgijskiej ekstraklasy, nowy sezon już się zaczął

Przez długi czas o zamieszaniu związanym z przedwczesnym zakończeniem sezonu z powodu koronawirusa więcej mówiło się o Holendrach niż Belgach. Ci pierwsi jednak zdołali wprowadzić wszystkie rozstrzygnięcia w pierwotnym kształcie. Ci, którzy protestowali przeciwko decyzjom krajowego związku (KNVB), przegrywali w sądach lub byli wyjaśniani przez UEFA. W Belgii sprawa wyglądała inaczej: decyzje piłkarskich władz zostały […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Szalony mecz Kurty, samobój Słowika, gol Gikiewicza. Stranieri wciąż grają

W Europie i na świecie cały czas mamy dopiero przebiegi przed poważnym graniem – nie licząc pucharów. Ale przedbiegi także bywają interesujące, zwłaszcza że wielu Polaków regularnie gra w ligach spoza topu. Co u nich słychać? Jak spisali się biało-czerwoni stranieri? Zapraszamy na kolejny raport z poczynań rodaków poza granicami kraju. Wydarzenie tygodnia Wiadomo europejskie […]
10.08.2020
Weszło
10.08.2020

Piotr Rutkowski: Najpierw trenerzy, potem boiska. Wymówki mnie wkurzają

Poniedziałkowa prasa jest dość ciekawa, zwłaszcza jak na ten dzień. Mamy dużą rozmowę z Piotrem Rutkowskim, kilka newsów transferowych, zajrzenie za kulisy w sprawie koronawirusa w Legii czy tekst o Kornelu Osyrze, który znów dobił się do Ekstraklasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Mateusz Borek komentuje m.in. odwołanie Superpucharu Polski. My, Polacy, mamy taką cechę, że gdy jest […]
10.08.2020