Małopolski Związek Oświadczeń rośnie w siłę – nowym członkiem Garbarnia
Weszło

Małopolski Związek Oświadczeń rośnie w siłę – nowym członkiem Garbarnia

Nie milkną echa zwolnienia Mirosława Hajdy z Garbarni Kraków. Najpierw sam zainteresowany nakreślił sytuację w klubie (KLIK), wspominając o kłamaniu w żywe oczy i czterech latach bez obozu przygotowawczego. Potem Andrzej Iwan dodał, że z Garbarni dzwoniono do niego z pytaniem, czy zwolnić trenera. Obraz kreatywnego, nowoczesnego zarządzania dopełniło oświadczenie, które pojawiło się dziś na stronie klubowej.

Niestety, zawiało oświadczeniem B-B Termaliki KS, która swego czasu przyznała, że jej trener – Maciej Bartoszek – tak naprawdę do niczego się nie nadaje. Garbarni gratulujemy, bo przebić się z kuriozalnym oświadczeniem w Polsce prostą sprawą nie jest. Konkurencja nie śpi i wcale nie chodzi tylko o Wisłę Kraków. Przecież można wymieniać i wymieniać: wspomniana Wisła, wspomniana Termalika, kilka grup kibicowskich, starostwo Powiatowe w Tarnowie, które próbowało ocenzurować felieton Przeglądu Sportowego (!). Nudno nie jest, co jakiś czas wyskakuje kilka prawdziwków.

No ale dobra, co takiego wypociła Garbarnia? Zaczęło się dość sympatycznie. „Pracę w naszym klubie zakończył ktoś, kto jeszcze niedawno świętował ogromny sukces i był nader ważnym ogniwem w łańcuchu spraw, które doprowadziły Garbarnię do 1. ligi”. Wszystko się zgadza, fakt jest faktem. Dalej mamy między innymi coś takiego: „Świadomość jak ciężkie zadanie czeka Garbarnię na tak wysokim szczeblu hierarchii rozgrywek była i jest powszechna. Obejmuje sztab trenerski, zawodników, kibiców. I, wbrew pozorom, również władze klubowe. My też doskonale wiedzieliśmy, że skala wyzwania jest ogromna. A przebieg dotychczasowej rywalizacji w trwającym sezonie wręcz utwierdza w tym przekonaniu”.

Czyli co? Władze zdają sobie sprawę, że wyzwanie jest ogromne, ale pomimo wszystko zrobiły z Hajdy zakładnika własnego sukcesu? Piszemy zakładnika własnego sukcesu, bo mamy wielki problem z oceną decyzji o jego zwolnieniu. Jasne, dziś jego były zespół jest ostatni w tabeli na zapleczu, ale do bezpiecznego miejsca traci tylko trzy punkty. Właśnie dlatego niedawno pisaliśmy, że decyzję o rozstaniu trudno zrozumieć. Piłkarzom, trenerowi, i w sumie każdemu, kto ma trochę oleju w głowie.

Mamy też tłumaczenie dlaczego podjęto taką, a nie inną decyzję: „Jedynym powodem podjęcia decyzji – raz jeszcze akcentujemy, że trudnej – był stan drużyny w połowie października 2018. Jej położenie w tabeli, liczba ośmiu porażek na 13 gier, styl ich ponoszenia (w Opolu wręcz rozpaczliwy), zdecydowanie najgorsza różnica bramek. Nie wszystko da się sprowadzić do mianownika takich a nie innych uwarunkowań personalnych. Wystarczy dokonać specyfikacji grzechów, po jakich traciła Garbarnia bramki, albo brać na tapetę procent wykorzystanych rzutów karnych. Dokładnie 25, czyli że na cztery „jedenastki” wykorzystała Garbarnia jedną„.

Pamiętajmy, że Hajdo w ciągu dwóch lat wprowadził Garbarnię z trzeciej ligi do pierwszej. I to mimo bardzo skromnych środków, o których w tym oświadczeniu władze klubu wspominają kilkukrotnie, co jest tak samo kuriozalne jak to, że gdy realia zaczynały go przyciskać, to dostał kopa w dupę.

Nie potrafimy tego zrozumieć, ale pewnie domyślacie się, że nie wspominalibyśmy o tym oświadczeniu, gdyby nie kilka kwiatków, które się w nim znalazły.

Najbardziej podoba nam się odpowiedź na zarzuty trenera, który mówił, że w ciągu czterech lat nie zorganizowano ani jednego obozu przygotowawczego. Garbarnia skwitowała to tak: „Garbarnia rzeczywiście od kilku lat nie wyjeżdżała na obozy przygotowawcze. Z całą pewnością utrudniało to zadania trenerowi. Ale wcale nie zamknęło Garbarni drogi do awansów. W końcu one miały miejsce…”.

Kurtyna.

Dobra, co tam jeszcze? „Kwestią co najmniej dyskusyjną pozostaje stopień fluktuacji kadr przy ogłaszaniu podstawowych składów na mecze. Bodaj każde spotkanie na 13 gier rozpoczynała Garbarnia w innym zestawieniu wyjściowym. Jak to się ma do czegoś takiego jak konsolidacja drużyny?”.

Dalej mamy między innymi zarzuty o to, że treningi organizowano o 8 rano. Dziwne, że tego problemu nie poruszano wcześniej, a zaczął on przeszkadzać dopiero wtedy, gdy zabrakło wyników.

Na koniec dowiadujemy się jeszcze, że – uwaga – „Czasokres pracy trenera w Garbarni wynosił cztery lata. Nie ma sensu dyskutować, czy przy uwzględnieniu polskich realiów to krótko, długo, albo w sam raz”.

I nie, nie pytajcie nas, jaki to miało sens, bo to punkt zupełnie oderwany od całego oświadczenia.

Ale generalnie to jest oświadczenie oderwane od rzeczywistości, więc w sumie nie ma się co dziwić, że pojawiają się w nim takie kwiatki. Garbarni gratulujemy, bo dzięki niej Małopolski Związek Oświadczeń rośnie w siłę – do Wisły i Termaliki dokooptowano kolejny klub, który – w momencie wywalczenia awansu – wydawała się być klubem poukładanym, który będzie potrafił docenić to, że zrobił wynik ponad stan.

Fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (13)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
chozjor_dadybicz

„Dalej mamy między innymi zarzuty o to, że treningi organizowano o 8 rano. Dziwne, że tego problemu nie poruszano wcześniej, a zaczął on przeszkadzać dopiero wtedy, gdy zabrakło wyników”

Dziwne jest, że uważacie to za dziwne. Jeśli są wyniki, to nie ma problemów. Jesli ich nie ma, to szuka się różnych przyczyn. Wy, po swojemu, jedyne przyczyny widzicie we władzach klubowych. Popatrzcie więc na swojego rednacza, jeszcze raz na Garbarnię i znów na rednacza. Serio uważacie, że jeżeli macie jakieś problemy z finansami, to ich przyczyną jest co, konkurencja? Jakoś nie była, kiedy nie mieliście. Może brak reklam? Też nie było, kiedy problemów nie mieliście. No to jak w końcu, macie jakieś problemy, czy ich nie macie?

wawel1

PO CALYCH WYPOWIEDZIACH WIDZIMY ZE NADAL PRACUJA W KLUBIE LUDZIE KTORZY NIE NADAJA SIE NA TE STANOWISKA .SMUTNA PRAWDA . TOWARZYSTWO DZIADKOW KTORZY PRZYCHODZA NA GARCE POROZMAWIAC OBGADAC KTORZY SA ODPORNI NA WIEDZE ITD. W SZKOLE O 7 RANO DZIECI MAJA LEKCJE WF A CO DOPIERO ZAWODOWCY ….LUDZIE KURWA OPAMIETAJCIE SIE !!! . 1 LIGOWY KLUB W CENTRUM MIASTA A NIE WSI . CO TO ZA POWÓD ? KOMPROMITACJA … POKI SA PINIADZE W KLUBIE SA ADORATORZY DORADZACZE I CALA SWITA SIWYCH GŁÓW Z GAZETA POD RĘKĄ . Niestety w starym miescie piłką rządzą LEŚNE DZIADY …koniec kropka

FC Bazuka Bolencin

To nie tylko jest problem Garbarni, ale całego naszego piłkarskiego piekiełka od ekstraklasy przez ligi amatorskie aż nawet do rozgrywek dzieciaków.
Po prostu sukces ma zwykle wielu ojców, a porażka jest samotną sierotą.

JarekJey

Ja tylko przypomnę uwagę do dzienniczka Miroslava Covilo

da.jpg
Rudy z UE

oświadczenie Borka o transferze TurboDzbana do Sportingu najlepsze!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

Na TAPET kurwa debile, na TAPET !!! Na tapetę to się możecie co najwyżej schlapać…

Stój Chalina
Leeds United

Stary, ale wiesz, że to jest cytat z oświadczenia?

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

No tak :) Tym razem, zupełnie wyjątkowo, epitet nie dotyczył szanownego redaktora wielce szacownego portalu, a tych co spłodzili owe debilne oświadczenie :)

robi2009
RKS Siekiera Piła

„Wystarczy dokonać specyfikacji grzechów, po jakich traciła Garbarnia bramki, albo brać na tapetę procent wykorzystanych rzutów karnych. ”

Przy okazji niech ktoś tym ignorantom powie, że bierze się coś na tapet, a nie na tapetę…

FC Bazuka Bolencin

Garbarnia i Termalica – idealne przykłady zrobienia wyniku dużo ponad stan, przez co ludziom z zarządów (zwykle oderwanym od rzeczywistości) wydaje się, że już tak zawsze będzie. A trenerzy stają się niewolnikami własnych sukcesów.
***
Co do tego małopolskiego związku oświadczeń zapomnieliście o super oświadczeniu mzpn (konkretnie p. Niemca) w sprawie występów Górnika Libiąż w chrzanowskiej A-klasie.

pempuniooo

Tak jak pisałem w poprzednich tematach, nasza piłka i nie tylko żyje jeszcze czasami PRL. Układy i znajomości. Masz dobre kwalifikacje, referencje, ale wolą chłopa oderwanego od rzeczywistości bo to kolega, ciotka. Stara się człowiek z tym walczyć ale bez skutecznie.

Król Roastów
FC Taciewo

Czekamy na oświadczenie Wisły w tej sprawie.

wpDiscuz