W Portugalii też mają wesoło z Komisją Ligi. Sporting ukarany za maskotkę
Weszło

W Portugalii też mają wesoło z Komisją Ligi. Sporting ukarany za maskotkę

Poprzedni sezon dla Sportingu był fatalny. Klub ze stolicy Portugalii nazywano w mediach domem wariatów. Oczywiście nie bez powodu, bo jak inaczej nazwać zawieszenie wszystkich piłkarzy przez prezydenta klubu Bruno de Carvalho, wtargnięcie bandy pseudokibiców do szatni, pobicie zawodników, zatrudnienie trenera na kilka dni, rozwiązywanie kontraktów przez ważnych graczy… Działo się naprawdę sporo złego, a teraz znowu zrobiło się o Sportingu głośno. Tym razem tamtejsza Komisja Ligi ukarała wielokrotnego mistrza Portugalii za maskotkę!

Tak, maskotkę… Decyzję o ukaraniu klubu za niewłaściwe zachowanie maskotki jeszcze byśmy zrozumieli, gdyby pluszak faktycznie nabroił. Tymczasem „Jubas”, bo właśnie tak nazywa się maskotka lizbońskiego klubu, nie zrobił nic złego. Po meczu podszedł do Bruno Fernandesa, który akurat udzielał krótkiego wywiadu. Maskotka pomachała do kamery, a także przywitała się z zawodnikiem. Zero prowokacji i raczej normalne zachowanie. Portugalska Komisja Ligi inaczej jednak oceniła zajście i ukarała klub karą grzywny, która wynosi 479 euro. Jasne, śmieszne pieniądze, ale chodzi o sam fakt karania za błahostkę… Nawet nie chcemy wiedzieć ile musiałby płacić Górnik Zabrze za zachowanie „Żabolka”, który w poprzednim sezonie prowokował kibiców Jagiellonii.

Kara dla Sportingu za zachowanie „Jubasa” odbiła się w Portugalii szerokim echem. Nic dziwnego zresztą, bo decyzja mądrych głów z tamtejszej Komisji Ligi była wyjątkowo absurdalna. Za maskotką Sportingu wstawiły się inne kluby, a Vitoria Guimaraes nagrała nawet filmik, w którym apeluje o wolność dla maskotek.

Cóż, miejmy nadzieję, że portugalska Komisja Ligi odpuści pluszakom i zajmie się poważnymi sprawami… Sportingowi natomiast życzymy tylko takich problemów.

Fot. screen YouTube – Sporting Clube de Portugal

KOMENTARZE (9)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
14

„Sporting ukazany za maskotkę” kurwa, żeby nawet w tytule robić błędy.
Już biegnę płacić/klikać reklamy, przecież stażyści muszą jeździć na lepsze wakacje XDD

OzjaszGoldberg
Maccabi Petach Tikwa

Zrzut ekranu zrobiony, nie wykpią się tym razem, stażysty

Screenshot_2018-10-05-15-54-35.png
TSWR22

Robicie problem z literówki? xD gdzie indziej klikał byś w bezbłędnego klikacza „Skandal podczas meczu Sportingu! Komisja ligi musiała interweniować!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos

Jak to kiedyś pisał Stan – nie podoba się wypierdalać, bez spiny oczywiście. 😉

PhoenixLk
Legia Warszawa

wszystko się zgadza – Sporting został ukazany, bo musi płacić karę;) co prawda pokazany brzmiałoby lepiej… ale do tej pory wszystko robili za darmo, więc się jeszcze nie dorobili żadnych przewodników po poprawnej pisowni…

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

Wydawało mi się, że Szczewa za maskotkę mają Krecika…

OzjaszGoldberg
Maccabi Petach Tikwa

Sigma Ołomuniec ma Złomusia za maskotkę

JesusChristPose
Legia Warszawa

„Poprzedni sezon dla Sportingu był fatalny”

SAM JESTEŚ FATALNY

wpDiscuz