Ciemne chmury nad Ronaldo. Kartoteka CR7 wkrótce może stać się grubsza
Włochy

Ciemne chmury nad Ronaldo. Kartoteka CR7 wkrótce może stać się grubsza

Cristiano Ronaldo na razie radzi sobie w Juventusie najwyżej jako tako. Coś tam strzelił, komuś podał, parę razy wypadł całkiem dobrze – ogólnie, jak na kogoś o jego statusie i renomie, szału nie ma. Niewykluczone jednak, że już wkrótce Portugalczyk będzie miał znacznie poważniejsze zmartwienia niż nie najwyższa forma sportowa. Jeśli bowiem wierzyć ostatnim doniesieniom, bicz na CR7 kręcą amerykańscy śledczy badający sprawę domniemanego gwałtu, którego pięciokrotny zwycięzca Złotej Piłki, miał dopuścić się w 2009 roku i który przez wiele lat udało się utrzymać w tajemnicy. 

O sprawie jako pierwszy poinformował niemiecki „Der Spiegel”, któremu udało się dotrzeć do materiałów zgromadzonych do tej pory w sprawie. Z ustaleń niemieckich dziennikarzy dość jasno wynika, że sytuacja jest naprawdę poważna i już teraz nie brakuje dowodów świadczących o winie Ronaldo. Ten jak na razie zbywa wszystko tekstami o fake newsach, ale możliwe, że wkrótce faktycznie będzie musiał się gęsto tłumaczyć. Zwłaszcza że Kathryn Mayorga, rzekoma ofiara gwałtu, tym razem nie zamierza odpuszczać.

Piszemy „tym razem”, bo raz Mayorga już odpuściła. Oczywiście nie za darmo, bo za milczenie CR7 miał zapłacić jej 375 tysięcy dolarów. Umowa między stronami miała został skonstruowana w bardzo cwany i przemyślany sposób. Mayorga dostała niemałe pieniądze, ale jednocześnie zobowiązała do całkowitej dyskrecji, a udzielenie jakiejkolwiek wypowiedzi wiązało się z koniecznością zwrotu nie tylko otrzymanej kwoty, ale też wyrównania strat, które ewentualnie poniósłby Ronaldo. No a te należałoby pewnie liczyć w miliardach euro.

Dlaczego teraz, po dziewięciu latach w ciszy, Mayorga zdecydowała się mówić? Po pierwsze, kobieta ma nowego prawnika, który twardo obstaje przy stanowisku, że wcześniej dała się zastraszyć, więc obecnie, póki jeszcze jest taka możliwość, trzeba zrobić ze wszystkim porządek. Po drugie, po zeszłorocznej aferze seksualnej z producentem Harvey’em Weinsteinem, w USA zawiązało się coś na wzór ruchu społecznego. Kobiety chętniej mówią publicznie o swoich przykrych doświadczeniach, by w ten sposób dać przykład innym ofiarom przemocy seksualnej i napełnić je odwagą.

Akcja, którą w internecie rozpropagowano pod hashtagiem #MeToo odbiła się głośnym echem i całkowicie zmieniła klimat społeczny wokół procesu Weinsteina. To dzięki niej Mayorga nabrała na tyle dużo pewności siebie, że w końcu zdecydowała się rozliczyć się z demonami przeszłości, a przede wszystkim ukarać winnych. Wreszcie, a przynajmniej tak przekonuje, przestała się bać sławy, pieniędzy i wizerunku Ronaldo. – Bywały takie okresy, że często do mnie dzwoniła, gdy widziała jego zdjęcia na bilbordach albo gdziekolwiek i po prostu gniła od środka. Wychodziła do sklepu po karton mleka i wszędzie musiała go oglądać. Piłkarskiego boga, którego wszyscy mają za ideał… Później Kathryn przez kilka dni nie była w stanie podnieść się z łózka – „Der Spiegel” cytuje matkę dziewczyny, która opowiedziała o problemach, z jakimi musiała uporać się jej córka.

O tym, że wcześniej Mayorga faktycznie nie potrafiła mówić o tym, co stało się przed dziewięcioma laty świadczy chociażby fakt, że dziennikarze „Der Spiegel” dotarli do niej już rok temu i zostali wówczas potraktowani spławiającym „bez komentarza”. Dziennik aferę z CR7 w roli głównej i tak opisał, ale opierając się wyłącznie na materiałach Football Leaks i bez relacji poszkodowanej strony, tematu nie można było pociągnąć. Prawnikom piłkarza udało się bez problemu podważyć wszystkie zarzuty (żaden z ujawnionych wówczas dokumentów nie był podpisany), ale – co może być znaczące – nie zdecydowali się oddać sprawy do sądu. Ot, zagrali po prostu na przeczekanie i poczekali aż cała sprawa umrze śmiercią naturalną.

I o ile dwanaście miesięcy temu zastosowany przez nich fortel faktycznie zadziałał, to teraz tak łatwo na pewno nie pójdzie. Świat obiegły już bowiem zdjęcia, na których wyraźnie widać Ronaldo bawiącego się z Mayorgą w Las Vegas.

ronaldko

CR7 i Kathryn Mayroga balujący w klubie Rain

Oprócz tego „Der Spiegel” na swoich łamach opublikował dokładny przebieg wydarzeń z nocy, która może totalnie odmienić postrzeganie CR7 i mocno odbić się na jego przyszłości. Z ustaleń gazety wynika, że Portugalczyk i Mayorga poznali się wieczorem 12 czerwca 2009 w klubie Rain. Kobieta pełniła tam wówczas rolę – w znaczeniu dosłownym – dziewczyny do towarzystwa, która miała umilać czas gościom lokalu i zwyczajnie zachęcać ich do zostawiania przy barze dużych pieniędzy. Z czasem impreza przeniosła do hotelu Palms Place, gdzie urzędował Portugalczyk ze swoją świtą. Mayorga dołączyła do niej w trakcie, odpowiadając na sms-owe zaproszenie piłkarza, z którym wcześniej wymieniła się numerami.

Już w hotelu Ronaldo miał zaprosić kobietę do jacuzzi, które znajdowało się przy jednej z sypialni. Kobieta jego niecne intencje odczytała rzekomo jeszcze przed wejściem do wanny i szybko zaczęła domagać się, by Portugalczyk dał jej spokój, na co ten ostatecznie przystał, ale najpierw kazał się… pocałować. – Najpierw poprosił, żebym dotknęła jego penisa i potrzymała przynajmniej przez trzydzieści sekund. Odmówiłam. Wtedy on powiedział, żebym wzięła do buzi. Pomyślałam sobie „Boże, co za idiota”. Zaśmiałam się i stwierdziłam, że to się nie dzieje naprawdę. W końcu zaproponował, że wypuści mnie, jeśli  go pocałuję – przedstawia relację kobiety „Der Spiegel”.

Ostatecznie Mayorga spełniła prośbę piłkarza, ale zamiast na korytarzu, wylądowała w łóżku, a chwilę później Ronaldo miał zgwałcić ją analnie. Po wszystkim był ponoć bardzo czuły, do Mayorgi mówił per „kochanie”, a całą sytuację podsumował stwierdzeniem, że w 99% jest dobrym człowiekiem, ale zawsze pozostaje jeszcze ten jeden procent.

13 czerwca popołudniu Mayorga na posterunku policji w Las Vegas złożyła doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Na własne życzenie nie zdradziła jednak nazwiska oprawcy, a według funkcjonariuszy nie potrafiła też dokładnie określić miejsca, w którym doszło do zdarzenia. Z drugiej strony, dokumenty z obdukcji potwierdzają, że kobieta faktycznie mogła zostać skrzywdzona. O ile oczywiście zbliżenie nie było kwestią dobrowolną, a właśnie taką linię obrony w grudniu 2009 roku przyjęli przedstawiciele Portugalczyka. Kilka miesięcy wcześniej Ronaldo przyznał im jednak, że całość wyglądała trochę inaczej i Mayroga wielokrotnie prosiła go, by przestał. – Nie jestem taki jak inni. Przeprosiłem ją po wszystkim. Ona się nie skarżyła, że byłem brutalny. Skarżyła się, że zrobiłem to wbrew jej woli. Nie powiedziała nic o tym, że pójdzie na policję – pisał w mailach do swoich prawników, które udało się przechwycić hakerom z Football Leaks. Jeśli więc coś może Portugalczyka pogrążyć, to właśnie ta niespójność w zeznaniach, na którą są odpowiednie kwity.

Wątpliwości, które towarzyszą całej sprawie, potęguje także fakt, że na początku 2010 roku stronom udało się dojść do porozumienia w sprawie ugody. Mayorga, bojąc się, że na drodze procesu karnego nie uda się jej zachować anonimowości, dostała spore zadośćuczynienie, które – jak zapewnia – w całości przeznaczyła na leczenie. Co jednak najważniejsze, tego typu postępowanie pozasądowe prowadzone przy udziale pośrednika w Nevadzie jak najbardziej ma rację bytu, więc przynajmniej na papierze między uwzględnionymi w porozumieniu Ms. C (Mayorga) i Thoperem (CR7) od dawna wszystko jest w porządku.

Albo przynajmniej było do tej pory, bo teraz Mayorga, nie bacząc na wcześniejsze ustalenia, zdecydowała się wytoczyć gwiazdorowi proces z powództwa cywilnego. Sąd w Nevadzie otrzymał już nawet stosowny pozew i wkrótce ma zająć się jego rozpatrzeniem. Dla CR7 szykuje się więc ciężki czas, tym bardziej że prawnicy Mayorgi nie mają najmniejszego zamiaru ponownie ugiąć się pod presją adwokatów gwiazdora Juventusu. A przynajmniej takie sprawiają wrażenie, co – jak już się sugeruje – może im pomóc ugrać zdecydowanie więcej, niż kilka lat temu.

Fot. Newspix.pl

KOMENTARZE (50)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Sprawa smierdzi. Pani do towarzystwa, gwalt analny, 9 lat i nic nie powiedziala.
I teraz jest slowo przeciwko slowu.
Ostatnio juz byl durny wyrok w UK, gdzie skazano doktora za przemoc bo sciskal kobiety cycki za mocno. I to mimo tego, ze seks kontynowano.
Brakuje tylko zeby jakis facet w koncu oskarzyl kobiete, bo byla za sucha i sie poobcieral.
I niby jak ona chce udowodnic, ze to byl Ronaldo? Bo poszla z nim do pokoju, a kilkanascie godzin po fakcie pojawila sie na komisariacie?

matek15

Jeśli mają tylko tyle na niego to obrotny prawnik powinien oddalić zarzuty.
No chyba, że jeszcze czegoś nie wiemy, co wypłynie.

Krzycho

Pamiętaj że to jest USA, tam w sądach wszystko jest możliwe, nawet najbardziej absurdalne pozwy często kończą się równie absurdalnymi wyrokami.
To jest w sumie dziwne, bo prawo amerykańskie wywodzi się z prawa angielskiego, a w UK absurdów w sądach raczej nie ma.

matek15

W sumie racja ,casus OJ Simpsona dla przykładu.
Jednak Pani miała specyficzny zawód, a Cristiano jest mimo wszystko bardzo szanowanym i wpływowym człowiekiem na całym świecie. Więc nie sądzę by przy takich małych dowodach coś mu groziło.
Waceksztajn w Hollywod ponad 20 lat robił co chciał, podobno wszyscy wiedzieli, a żeby go uwalić potrzeba było wielu,wielu wpływowych kobit i całego ruchu społecznego. Teraz jest większe wyczulenie i nagonka, ale Ronaldo to jednak globalnie postać nieporównywalnie większa od Harveya. Dlatego uważam, że jak kobita wyciąga ręce po hajs albo nie ma ciężkich dowodów to może pożałować bardziej niż tych zabaw z Ronaldo :)

LOBO

Zainteresuj się dobrze sprawą O.J. Simpsona, ponieważ to, że go obrona była bardzo dobrze uargumentowana. Nie bronię go, bo winny był na pewno, co nawet stwierdzili sędziowie w rozmowach z mediami po procesie. Jednocześnie jednak w tych samych rozmowach stwierdzili, że przedstawiony materiał dowodowy nie pozwalał w świetle prawa uznać go za skazanego.

matek15

Oglądałem OJ Made in America i serial American Crime story, trochę poczytałem o tym też. Użyłem trochę może faktycznie niefortunnie tego casusu jako przykład dla kolegi, który podał, że Amerykanie to półgłówki.
Ale masz rację, że ten przykład powinien być modelowy dla młodych adwokatów jak się prowadzi sprawy, a dla młodych prokuratorów jak nie wrzucać sobie kłód pod nogi. (zgoda na mierzenie skórzanej rękawiczki) :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzycho

Rozumiem, że cytujesz zeznania CR7 z procesu albo przynajmniej z przesłuchania na policji/prokuraturze? :
Ty kurwa debilu malowany.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzycho

Buszewski, ty niedojebie faszystowski. Pewnie musiałaby jakas gazeta napisać, że jesteś niedojebem, wtedy dopiero uwierzysz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzycho

Przy tobie ameba to tytan intelektu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzycho

wymyśliłem przezwisko, nazwałem cię faszystowkim niedojebem. Używam go na takich jak ty jeszcze od czasów podstawówki.

matek15

Widziałeś ten dokument? Czy tylko to co gazeta piszę?
Może zrobił jej manicure bo ma takie hobby :) Może ją zgwałcił. Może pokazywał mecze ekstraklasy, a ona nie chciała. Może to tylko wymyślone maile w celu rozkręcenia afery? Nie wiem.
Mam się w adwokata bawić. Nie moja rola. Póki co są tylko zeznania laski i nieudowodnione, nieprecyzyjne maile.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Scarecrow
NIE dla żydow-Cześć i Chwała Szatanowi

Z jednej strony tak ale z drugiej to ta sprawa znowu wychodzi na wierzch za sprawą wiki leaks a nie tego, że ona sama zrobiła szum w mediach licząc na kolejny przelew, tutaj to dziennikarze zaczęli znowu węszyć i proszą ją o wywiad

asddsa

ronaldo i przede wszystkim jego prawnicy musieliby byc kretynami do kwadratu zeby MAILOWAC o takich rzeczach, a z tekstu wynika, ze te maile to najmocniejszy dowod.

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

Pamiętaj że to było prawie 10 lat temu, inne czasy, sporo sie do dzisiaj zmieniło.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stanislav Levy

JANISIE BIODRO, GDZIE JESTEŚ KIEDY POTRZEBUJEMY TWOJEJ MĄDROŚCI?

Bartek99
CHrześcijańska Unia Jedności

Mama Pani Majorki musiała być dumna z zawodu wykonywanego przez córkę.

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

Wodzirejka a kurwa to różnica.
Idziesz na takie wesele i masz zawsze kogoś kto dba o dobrą atmosferę. Dobre lokale maja takie osoby.

Bartek99
CHrześcijańska Unia Jedności

Ponoć dobra dziewczyna była. I mało piła.

Dymczasem

i dlatego wodzirejka wyszla ze swojego miejsca pracy do hotelu z obcym typem bo wciaz go chciala zabawiac jak goscia, pro bono 😀

facemob

ty akurat wiesz, kto to kurwa

Jozef Wojciechowski
Bułka z Bananem i Zupa w Pięć Minut

Kasa się skończyła, więc na fali #metoo przyszła po więcej.

Scarecrow
NIE dla żydow-Cześć i Chwała Szatanowi

„Nie jestem taki jak inni. Przeprosiłem ją po wszystkim.”
Aha, no to spoko, nie ma sprawy

matek15

Trochę trudno mi uwierzyć by wybierając się z imprezy na spotkanie sam na sam do pokoju gwiazdora liczyła na wspólne oglądanie slajdów. :)
Lecz z drugiej strony wiemy, że CR nigdy święty nie był. I podczas pobytu w United lubił uderzyć w melanż :)
Ciężka sprawa. Nie oceniałbym póki co żądnej ze stron.
Zwłaszcza, że szlachetna z założenia skądinąd akcja #metoo już kilka wpadek miała :)

Rocco_polska

przypuszczam że to prawnicy tej panny do towarzystwa chcą bardziej coś ugrać niż ona!

Kelrik

Coś niska ta ugoda między nimi. Jeśli to było poważne i dziewczyna miałaby jakieś dowody poza swoim słowem to stanęłoby na wyższej kwocie, a tak kaska się pewnie skończyła i dziewczyna kombinuje. Problemem jest jednak, że jeśli się znowu nie dogadają to sędzia z Nevady może chcieć zrobić z tego show i zabłysnąć np. przed wyborami.

Krzycho

Jakoś nie wierzę żeby CR7 w mailach do prawników de facto przyznał się do gwałtu. To byłaby skrajna i piramidalna głupota,o takich sprawach mówi się prawnikom w 4 oczy i zwykle oni sami o tym przestrzegają. Raczej sądzę, że te maile są spreparowane a lewackie gazety w stylu Der Spiegel nie raz robiły mega afery opierając się na jeszcze słabszych dowodach.
Coś tam pewnie było, zwłaszcza jesli da się udowodnić/połączyć przelew kasy z Ronaldo, ale ten powie ze to była kasa za to że mu dała dupy i tyle. A że po wszystkim uznała że może coś na tym ugrać, to inna kwestia, dlatego zgłosiła gwałt nie podając nazwiska sprawcy (hahahaha, na pewno nie wiedziała kim jest, doskonałe) żeby klienta postraszyć, co miało ułatwić wyciągnięcie od CR7 kasy.
„Dziewczyna do towarzystwa” – dobre sobie, pewnie typowa call girl i niejeden raz w dupę brała za kasę.

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

Po 9-ciu latach się obudziła że została ponoć zgwałcona, choć już wzięła kasę!!!

Momo1100

Wiesz że brzmisz jak obrońcy księży pedofilów twierdzący że po latach ujawniony przez ofiarę przypadek gwałtu/molestowania to ściema?

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

Kretyńskie porównanie. Przecież nie napisałem, że nie została zgwałcona, tylko czemu TERAZ się z tym afiszuje zwłaszcza że doszło już do ugody i wzięła kasę!!!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

Po 9 to nic, teraz jest afera i oskarżają znanego polityka o napastowanie, cofając się do czasów gdy miał on i domniemana ofiara po 17 lat !
Teraz maja około 60

efrenbatareyes

To już nie jest śmieszne. Za chwilę dożyjemy czasów, że dokumenty będzie trzeba podpisywać „przed” np wyrażam zgodę na stosunek płciowy z ……………….. legitymującym się ……………
Kurwa, do sejfu i masz pewność, że za 10 lat nie przypomni sobie niewiasta, że właściwie to nie chciała.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

efrenbatareyes

cytat z Ronaldo.- jesteś pewny, że tak powiedział? Bo ja widzę, że dziennikarz napisał, że Ronaldo powiedział…. Widziałeś maile, wiesz czy on je pisał, a może hakerzy? Nie żebym go bronił, tylko nie ma co wyciągać wniosków po artykule. Komentowałem samo zjawisko.

Vooyek_Zbooyek

Surogatki rodzące dzieci, gwałt analny, wycieczki do podejrzanego kolesia w Maroku. Wypada zacytować trenera Kotasa: jako piłkarz – geniusz, prywatnie jako człowiek – debil.

MaciekGKS

Kolejny nomen omen gwalt na zasadach prawa rzymskiego. Nie ma ofiary – nie ma przestepstwa. Skoro kobiecie zadoscuczynila kwota 375 tys. dolarow to znaczy, ze nie ma tematu. Wyciaganie sprawy wbrew woli osoby uprzednio pokrzywdzonej to jest owoc marksizmu, ktory zlasowal juz do reszty umysly wiekszosci amerykanskich (zydowskich) elit.

koster
Notts County F.C.

Z innej beczki; Nowoczesne dziwki na fali metoo biorą kase za numerek standardowo, a później klienta pozywają o gwałt na grubszą kasę. Biznes się kręci – trzeba mieć tylko odpowiednie warunki!

szemrany
Legia

Powiedz czy boli, jak Ronaldo pierdoli 😀

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Śmierdzi mi cała ta sprawa. Owszem, Ronaldo zachował się debilnie, bo mając taką kasę i będąc tak znanym, mając zadbane wysportowane ciało to pewnie są setki kobiet które chciałby się z nim przespać za darmo, więc brać jakąś na siłę to szczyt głupoty.
No ale własnie, czy Ronaldo jest aż taki głupi żeby o tym nie wiedzieć? W tych zeznaniach jest, że ona tam przyszła z koleżanką, że w apartamencie jeszcze ktoś był. Serio? Gwałcona kobieta nie krzyczałaby, nie próbowałaby się wydostać, wyszarpać? Przecież na ciele musiałaby mieć ślady, a o dziwo miała tylko obdukcję potwierdzającą seks analny.
Może specjalnie dopuściła żeby ruchał ją w tyłek, bo seks w pochwę nie zostawiłby śladów gwałtu? Ktoś powie, że została zastraszona i to też gwałt. Hmm myślę, że laska która jest od zabawiania towarzystwa jest na tyle cwana, że bez problemu sobie radzi z nachalnymi typami.
Nie twierdzę, że Cristiano nie jest w jakimś stopniu winny, ale też mi ta sprawa nie wygląda na taką zero jedynkową. No i hasło, że wydała całe 375k dolców na leczenie to niezła bajka. Nawet jeśli szpitale są tam drogie, to co ona po analu chce leczyć? Choroby nie złapie, bo sportowcy są często badani. Tyłek ją bolał? No ok, jest to możliwe ale żeby wydać na to 375k zielonych?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JuvePerSempre

Z jego maila rownie dobrze moze wynikac, ze rozjebal ja do 0 w fife na konsoli mimo ze nie chciala grac.

Ochroniarz_Klaunow

Na pohybel tępym ruchaczom! Jak nic nie czujesz do panny, to jej nie tykaj, a jeśli się na to zdobędziesz to płać kurwiu i płacz!

14mistrz14 !
Legia the best Polish sports club1️⃣4️⃣?1️⃣9️⃣?the best fans in the world❗️

Niech to będzie prawda, jedna rzecz może potwierdzać że tak było, to że miał z nią stosunek analny.
Laska może i poszła z nim do łóżka, ale myślała że to będzie w inna dziurkę, ale to Crystiano, wiadomo że on taki bardziej w kierunku facetów, i gdy obrał sobie dupkę, było już po ptakach, mogła nie chcieć ale …

allende73

Co się ludzie z Wami dzieje. Obrońcy domniemanego gwałciciela, potępiający domniemaną ofiarę. Kurwa.

Szanowna redakcji, nie „rzekoma” tylko „domniemana” ofiara – określenie rzekoma nacechowane jest pejoratywnie. Po drugie to nie była „dziewczyna do towarzystwa” w rozumieniu „call girl”, ale po prosu naganiaczka klientów (poprzymila się, potańczy, zachęci do wydawania kasy klientów). Kluby i kasyna na całym świecie wynajmują takie osoby.

wpDiscuz