post Avatar

Opublikowane 18.09.2018 21:20 przez

redakcja

Już widać, że Jerzy Brzęczek pod kilkoma względami różni się od Adama Nawałki, a jednym z nich jest rozmawianie z mediami. Czyli de facto z kibicami. Przykładem dzisiejsze spotkanie z dziennikarzami, na którym nowy selekcjoner wytłumaczył kwestie niektórych wyborów personalnych, odniósł się do sprawy Kuby Błaszczykowskiego, ocenił pierwsze mecze swojej drużyny oraz zaapelował o zwracanie większej uwagi na niuanse taktyczne. To tak z grubsza. Konkretów jest sporo, więc zapraszamy do lektury. 

Na ile widzieliśmy już reprezentację Jerzego Brzęczka?

To zawsze będzie reprezentacja narodowa, więc nie chciałbym, żebyśmy mówili, że to reprezentacja mojej osoby. Wszystkim nam zależy na tym, by była ona silna, grała dobrze i skutecznie. Podsumowując krótko to pierwsze zgrupowanie, muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Powiem szczerze, że po nim rozmawiałem na gorąco ze sztabem i stwierdziłem, że jesteśmy troszeczkę dalej, niż oczekiwałem. Z różnych względów, nie tylko tych boiskowych. Mówię otwarcie – myślałem, że pewne rzeczy będą trwały dłużej, co cieszy. 

Co konkretnie?

Pierwsza kwestia jest taka, że zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że po mistrzostwach nie jesteśmy w łatwej sytuacji. Po zawodnikach, którzy byli w Rosji, było widać, że są rozczarowani tym, iż mundial nie poszedł po ich myśli. Jednak od pierwszego spotkania udało się to przełożyć na atmosferę sportowej złości i chęci pokazania, że nawet jeśli coś nam nie wyszło, to nie jesteśmy tacy słabi. Do tego doszli gracze, którzy z różnych względów nie byli na mistrzostwach lub pojawili się w kadrze po raz pierwszy. Z jednej strony może było trochę luzu i swobody, ale z drugiej również mobilizacja i koncentracja, jeśli chodzi o pracę. 

Po bardziej szczegółowej analizie zmieniłby pan ocenę tych spotkań, zwłaszcza tego z Irlandią, na mniej entuzjastyczną? Szczególnie, jeśli chodzi o podejście piłkarzy do meczu towarzyskiego. 

Już przed meczem mówiłem, że to na pewno będzie inne spotkanie. Włosi i Irlandczycy to różne style gry. Grając w Italii mieliśmy też konkretny plan taktyczny – wiedzieliśmy, że więcej sytuacji będziemy kreować po kontratakach, gdyż będziemy mieli więcej przestrzeni. Nie do końca to we Włoszech wykorzystaliśmy, bo gdybyśmy byli skuteczni i dokładniejsi w ostatnim podaniu, to myślę, że powinniśmy to spotkanie wygrać. Popełniliśmy też błąd, na który nie możemy sobie pozwolić. Prowadząc na obcym terenie w 79. minucie, wyjechaliśmy z kontratakiem i całkowicie się otworzyliśmy. Wyszliśmy siódemką i zabrakło zabezpieczenia w środkowej strefie. Okej – Kuba nie może się tak zachować, powinien odprowadzić tego zawodnika, ale była to konsekwencja wielu rzeczy, przy których zabrakło nam wyrachowania. Pewien niedosyt pozostał. 

A jeśli chodzi o mecz we Wrocławiu? 

Chciałoby się, żebyśmy wykreowali sobie więcej sytuacji i żeby nasz gra była płynniejsza. Ale my jako sztab zwracamy również uwagę na trochę inne rzeczy. Zadam wam pytanie. W pierwszej połowie mieliśmy pewne okazje, ale dlaczego było ich mało? Z której strony robiliśmy więcej akcji? 

Problemem było to, że musieliśmy prowadzić grę. 

To nie był problem. 

Irlandczycy zaskoczyli nas taktyką, spodziewaliśmy się czwórki z tyłu. 

To wszystko kwestie ogólne. Chodzi mi o odbiór tego, co chcemy przekazać. Może zaczniecie patrzeć troszkę inaczej na piłkę, bardziej taktycznie, bo dla nas to ważne, chodzi o sprawy bardzo istotne dla rozwoju tej drużyny. Wiele osób było zaskoczonych tym, że powiedziałem, iż  jestem zadowolony z tego, co się działo. Konkretniej – byłem zadowolony z naszej kontroli gry w ataku pozycyjnym w drugiej połowie. Jeśli sobie przypomnicie, to w pierwszej połowie większość akcji robiliśmy lewą stroną, z prawej strony były praktycznie dwa dośrodkowania i były one bardzo groźne.

Dlaczego? Robiliśmy więcej akcji lewą stroną, bo staliśmy bardzo szeroko. Na prawej stronie Rafał Kurzawa zbyt szybko schodził pod napastników. Źle się tam ustawialiśmy – zbyt szybko uciekaliśmy ze stref i jeśli podchodziliśmy pod grę, to Rafał miał przeciwnika na plecach i zostawało nam tylko podanie do tyłu. W drugiej połowie zaczęliśmy stać inaczej – tak, jak powinno się w ataku pozycyjnym. Zdobyta bramka to było właśnie spokojne czekanie na moment i przegrywanie wszerz. Panowie, nie ma innej drogi! Jeśli masz atak pozycyjny i 10 zawodników, którzy stoją 40 metrów od bramki, to nie jesteś w stanie grać długich piłek. Tak byśmy nie stworzyli żadnej sytuacji! Podsumowując – mówiąc o tym, że jestem zadowolony, miałem na myśli tę kwestię taktyczną. Dlatego chciałem wiedzieć, jak wy patrzycie na mecz, bo ja – z całym szacunkiem – nie mogę patrzeć tak, jak wy to robicie. To mi nic nie da. Dzisiaj specjalnie jeszcze raz obejrzałem drugą połówkę meczu Polska-Armenia, który rozstrzygnęliśmy w 95. minucie. Pamiętacie?

Tak. Chwilę wcześniej przeciwnicy mogli strzelić bramkę.  

A ile i jakie sytuacje w tych dwóch meczach mieli Włosi i Irlandczycy? To następna kwestia, z której jestem zadowolony – nasze zachowanie po stracie piłki. Przeciwnicy nie wjeżdżali z kontratakami, bo byliśmy wysoko i za chwilę odbieraliśmy drugie piłki. To są takie niuanse, na które wy nie zwracacie uwagi, a ja muszę. Dlatego nie chcę wam mówić „pięknie” lub „źle”, tylko rozmawiamy o taktyce. Na tym to polega. Nie odbierajcie tego złośliwie, ale zadałem wam pytanie, na które nikt odpowiedział, bo nie zwracacie na to uwagi. A od tych detali zależy, czy my rozwiniemy tę drużynę. Przed pierwszym treningiem powiedziałem, że jest dużo jakości. Ale cztery treningi to nie jest dużo czasu, jeśli mówi się o taktyce czy zmianie systemu. Jak zapytacie Bartka Bereszyńskiego, to powie wam, że oni w klubie ćwiczą taktykę trzy razy w tygodniu. I to z trenerem, który jest tam od wielu lat. A ja mam zawodników raz w miesiącu na kilka dni, bo dochodzą jeszcze mecze. I nie możemy w tym czasie myśleć tylko o taktyce, bo mamy stałe fragmenty gry i tak dalej. Tak więc rzucić można wszystko, ale jak ktoś się zacznie nad tym zastanawiać – i to nie na zasadzie frazesów a konkretów – to wygląda to troszeczkę inaczej. Z całym szacunkiem dla was i kibiców. Też zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu rzeczy nie zrobiliśmy. 

WROCLAW 11.09.2018 MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI: POLSKA - IRLANDIA --- INTERNATIONAL FRIENDLY FOOTBALL MATCH: POLAND - REPUBLIC OF IRELAND JAKUB KWIATKOWSKI JERZY BRZECZEK TOMASZ MAZURKIEWICZ RADOSLAW GILEWICZ FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Czy we Włoszech nie zabrakło panu odwagi? Robił pan bardzo defensywne zmiany.

W jakim momencie straciliśmy bramkę? Pamiętacie tę sytuację? Wyszliśmy do przodu w siedmiu zawodników! I teraz można się zastanowić – czy drużyna prowadząca we Włoszech 1:0 i wychodząca w 79. minucie siedmioma zawodnikami, to brak odwagi? Ja uważam, że nie. Zmiany? Okej, możemy porozmawiać w kwestii pierwszej zmiany Mateusza Klicha.

Zgłaszał jakiś uraz?

Nie, ale nasze odczucie było takie, że zaczęliśmy tracić dystans i odległości. Mateusz strasznie napracował się w defensywie, miał również żółtą kartkę. Patrzyliśmy na to w ten sposób, że za chwilę może gdzieś się spóźnić, będzie faul i możemy grać w osłabieniu. Dlatego dokonaliśmy pierwszej zmiany. Druga zmiana to miało być wejście Arka Milika za Piotrka Zielińskiego. W momencie, w którym Piotrek zaczął zgłaszać, że zaczyna mieć problemy ze stawem skokowym, dostaliśmy sygnał od Arka Recy, że zaczynają go łapać skurcze. Wtedy musieliśmy zmienić myślenie, bo potem miał też wejść Frankowski. Te skurcze Recy spowodowały, że musieliśmy wpuścić Pietrzaka. Nie miało to nic wspólnego z odwagą. Zresztą, mieliśmy dwóch napastników we Wrocławiu, ale sama liczba ofensywnych zawodników nie przekłada się na liczbę sytuacji.

Pomysł na odwróconych skrzydłowych wynika z tego, że jest problem z nominalnymi? Był to pomysł tylko na to zgrupowanie czy jest to pański pomysł na reprezentację?

To nie jest tak, że już tak będzie. To była kwestia pierwszych meczów i względów taktycznych. Po pierwsze – pomocy Arkowi Recy ze strony Kuby w kwestiach taktycznych w jego debiucie. Po drugie – przeciwko Irlandii w ataku pozycyjnym, kiedy boczni pomocnicy schodzą na pół-pozycje, a boczni obrońcy idą pod linie, „Kurzi” mógł zejść do środka i zagrać piłkę prostopadłą, Kuba podobnie. Takie były przemyślenia. Ale – w nawiązaniu do tego, co powiedziałem wcześniej – Rafał w pierwszej połowie chciał za dużo biegać. Śmieszna rzecz, ale sam sobie utrudniał sytuację i nie pomagał nam w rozegraniu ataku pozycyjnego. Korygowaliśmy to już w czasie meczu, ale wiadomo – zawodnik nie wszystko usłyszy.

W momencie, w którym Kamil Grosicki dojdzie do formy i będzie grał regularnie, jest opcja powrotu do poprzedniego stylu? 

Oczywiście, że tak. 

Jest pan w stanie oszacować, ile mniej więcej potrzebuje treningów, by to się zazębiło?

Myślę, że kogoś aż tak mądrego nie ma. Dla mnie każde zgrupowanie to będzie obserwacja tych zawodników. Chcę zobaczyć, jak będą reagować. Mam nadzieję, że żaden nie pomyśli w którymś momencie, że już jest cudownie. Każde zgrupowanie będzie nowym doświadczeniem, ale jest też ta świadomość, że mamy mało czasu. Teraz będzie jeszcze mniej. Z tego, co sprawdzaliśmy, to na tę chwilę 16-17 zawodników gra ostatni mecz w niedzielę. Przyjadą w poniedziałek, we wtorek praktycznie będzie tylko rozruch i lekki trening, a w środę rozruch przedmeczowy. Mecz mamy w czwartek i później w niedzielę. Ale dla nas to też będzie sprawdzenie tego, jak drużyna zareaguje, grając z tak dobrymi przeciwnikami w odstępie trzech dni. 

Reca, Błaszczykowski i Kurzawa ewidentnie dostali od pana koło ratunkowe. Czy dalej tak będzie to wyglądało, czy jednak podstawą przy wysyłaniu powołań będzie to, że piłkarze grają w klubach? 

Z założenia tak, ale zastanówmy się, czy możemy sobie na to pozwolić? Czy jesteśmy w stanie rezygnować z zawodników i będziemy mieć odpowiednich następców? Jak podejść na przykład do Janka Bednarka, którego wczoraj też nie było w kadrze, a w tych spotkaniach wypadł pozytywnie? To będzie duży dylemat. Przed pierwszymi meczami to nie był duży problem, bo skończył się okres przygotowawczy, gdzie były mecze towarzyskie, w których grali praktycznie wszyscy z wyjątkiem Rafała Kurzawa i Kamila Grosickiego, ale z każdym kolejnym miesiącem bez gry czas będzie działał na niekorzyść piłkarzy. Trzeba będzie się zastanowić, czy wszyscy zawodnicy będą powołani. Już teraz zastanawiamy się, jak będziemy to rozwiązywać. 

Czyli twardej zasady „nie grasz, to cię nie ma” pan nie wprowadza.

O coś takiego trudno. Załóżmy, że tak robimy i nie powołujemy tych, którzy nie grają. Patrząc choćby na ostatnią kolejkę, musielibyśmy zrezygnować z trzech-czterech piłkarzy pierwszego składu. Uważam, że na dziś nas na to nie stać. To znów będzie kwestia wyczucia i decyzji, jak zachować się w konkretnych sytuacjach, pamiętając o tym, że mecze będę co trzy dni i na najwyższej intensywności. Nie będę deklarował, że na sto procent nie powołam tego, który nie gra, bo byłoby to niepoważne z mojej strony. Mogą być różne sytuacje, na które będziemy musieli reagować. Myślę, że wiele zależy też od doświadczenia. Młody zawodnik może mieć trudniej. Taki z większym doświadczeniem, który przegrał setki meczów, będzie w innej sytuacji. Na razie mamy dwa tygodnie i dużo meczów. Powołania znów wyślemy tydzień przed zgrupowaniem. 

Jest sprawa Thiago Cionka. Widać, że jest w formie, dobrze wygląda w statystykach, ale pan bardziej stawia na dobre rozegranie u środkowych obrońców.  

Jeśli chodzi o skuteczność w defensywie, która jest u niego bardzo wysoka, pewnie należy do czołówki. Ale później jest kwestia strategii gry. Na pewno to nie jest tak, że my jesteśmy zamknięci i powiedzieliśmy sobie, że koniec z tym czy z innym zawodnikiem. Różne scenariusze będzie pisało życie, ale na pewno jego charakterystyka, jeśli chodzi o rozgrywanie akcji od tyłu, na dziś przy naszej filozofii nie da nam bezpieczeństwa.  

Są dwa tygodnie do powołań i – abstrahując od tego, kto i ile będzie grał – ma pan już w głowie scenariusz, który zakłada obecność kolejnych nowych twarzy? 

Mam swoje przemyślenia i będą korekty. 

Ktoś już się nie sprawdził?

Proszę tego nie traktować tak, że jeśli kogoś nie będzie na kolejnym zgrupowaniu, to już oznacza, że się nie sprawdził i droga dla niego jest zamknięta. 

Inaczej – czy byli tacy, którzy zawiedli? 

Na pewno są takie momenty w zachowaniu niektórych piłkarzy, które musimy poprawiać. Analizę już mamy i oni się o tym dowiedzą. 

Liga jest już na tyle wydrenowana, że nie ma w niej nowych reprezentantów czy jeszcze widzi pan w tej marnej ekstraklasie kogoś, kogo można wyciągnąć? 

Na pewno są jeszcze tacy zawodnicy, którzy znajdują się w kręgu zainteresowania. Nie rozmawiałem jeszcze z trenerem Michniewiczem. W październiku młodzieżowa reprezentacja ma bardzo ważne mecze, ale jest tam grupa zawodników, którymi jesteśmy zainteresowani i będą w przyszłości powoływani. 

Zawodnicy z ekstraklasy pokazali na zgrupowaniu reprezentacyjny poziom?

Nie widzieliśmy jakichś wielkich różnic pomiędzy piłkarzami z ekstraklasy a tymi, którzy grają w klubach zagranicznych. To dobrze funkcjonowało jako całość. Te pierwsze sygnały od zawodników bardziej doświadczonych, którzy niektórych kolegów zobaczyli po raz pierwszy, są takie, że byli pozytywnie zaskoczeni poziomem. 

BOLONIA 07.09.2018 MECZ 1. KOLEJKA LIGA NARODOW GRUPA A3 SEZON 2018/19: WLOCHY - POLSKA --- 2018-19 UEFA NATIONS LEAGUE GROUP A3 FOOTBALL MATCH IN BOLOGNA: ITALY - POLAND JERZY BRZECZEK LORENZO INSIGNE FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

W tych pierwszych wywiadach stawialiśmy tezę, że pana zadaniem będzie odblokowanie Piotrka Zielińskiego. Mówił pan, że ma na niego pomysł. On się już sprawdza?

Mówiłem o kwestii Piotra, ale nie tylko o Piotrze. Dla niego ten sezon zaczął się bardzo dobrze, pomimo tej kontuzji, którą odniósł w okresie przygotowawczym, przez co nie przebiegał dla niego w optymalny sposób. W moim odczuciu jego strona fizycznie nie jest jeszcze na takim poziomie, na jakim może i powinna być. Bo o tym, że umiejętności ma nietuzinkowe, wszyscy wiemy. Trener Ancelotti dał mu spory kredyt zaufania, bo też był zawodnikiem środka pola – widzi jego kreatywność i niekonwencjonalne zagrania. Ja mam taki sam odbiór. Myślę, że to, co pokazał w Bolonii, to nie jest koniec. Stać go na więcej, ale na pewno nie będziemy opierać naszej gry ofensywnej tylko na jednym czy dwóch zawodnikach.

To, że dobrze współpracował z Lewandowskim i to, że to raczej Robert dogrywał do niego, zapewne nie jest przypadkiem. 

Na pewno nie. Wiele naszych akcji było przeprowadzonych zgodnie z tym, na co zwracaliśmy uwagę. Te dwa zagrania Roberta do Piotrka świadczą o jego światowej klasie. Przy golu generalnie już nic nie można było zrobić lepiej, jeśli popatrzymy na całość, co pokazuje, że potencjał mamy bardzo duży. I z niego będziemy korzystać. 

To inaczej – Lewandowski będzie miał na koniec eliminacji więcej bramek czy asyst? 

Dla mnie nie ma znaczenia, kto i ile będzie miał asyst. Dla mnie liczy się skuteczna i gra. 

To jeszcze inaczej – uznał pan, że Robert jest w stanie więcej dać reprezentacji jako ten, który będzie kreował niż tylko jako egzekutor? 

Nie twórzmy takich teorii po jednym meczu. Te sytuacje wynikały z odbioru piłki i wielu innych spraw. Te dwie akcje dwójkowe Piotrka i Roberta były genialne, ale na pewno nie chcemy robić czegoś takiego, że Lewandowski nagle przestanie być egzekutorem, by zaliczać asysty. Liczę na jego gole, bo jeśli powtórzy wynik z eliminacji, będziemy spokojni o awans. Nie możemy też być uzależnieni od tego, czy on wykorzysta jedną sytuację.

Wracając do Zielińskiego – wie pan, jak do niego trafić? 

Kiedy zobaczyłem go pierwszy raz w reprezentacji, a było to dobrych parę lat temu, od razu zauważyłem, że jest to zawodnik, jakiego polska piłka nie ma. Tak kreatywny. Jego losy reprezentacyjne nie zawsze toczyły się tak, jak powinny, ale teraz jest bardziej doświadczonym graczem, zaczyna wchodzić w optymalny wiek dla piłkarza. Ma pełne wsparcie sztabu. Chcemy, żeby wszedł na poziom, którego od niego oczekujemy, nie tworząc przy tym dodatkowej presji, że musi robić coś wyjątkowego. Przy dobrze zorganizowanej drużynie to będzie przychodzić samo.

Carlo Ancelotti twierdzi podobnie – że Zieliński jest nieśmiały na boisku i postawił sobie za zadanie, żeby wydobyć z niego maksimum.

Rozmawiałem z trenerem Ancelottim, nawet teraz po meczu wymieniliśmy kilka zdań, bo przekazałem mu informację zdrowotną na temat Piotra. Nie będę chciał robić nic innego niż tak wybitny trener jak Ancelotti. Grałem na tej samej pozycji co Zieliński i pewne moje sugestie czy podpowiedzi dla niego będą służyły temu, żeby jego potencjał jeszcze bardziej wydobyć. Patrząc na jego elegancję, klasę, przyjęcie piłki, prowadzenie – to, z jaką lekkością to robi, jest niesamowite. 

A jaka jest ocena Piątka i Milika po meczu z Irlandią?

Na pewno nie było to dla nich łatwe spotkanie. Po raz pierwszy na tym poziomie zagrali w ataku razem ze sobą. Szczególnie w pierwszej połowie często były takie sytuacje, że szukali tych samych stref. To są kwestie schematów, poruszania się i ćwiczenia. Chociaż dwukrotnie przy dośrodkowaniach zachowali się też bardzo dobrze. Ich postawa wynikała też z tego, o czym powiedziałem wcześniej. Nie znaczy to, że z któregoś będziemy rezygnować, bo na dziś mamy trzech zawodników światowego formatu. Wejście Krzyśka do Serie A jest bombowe i jestem spokojny o to, że gdy się zaaklimatyzuje i przyzwyczai do trochę innych zachowań, będzie to zawodnik, który da nam wiele radości.

Ilu napastników planujecie teraz powołać.

Zastanawiamy się czy trzech, czy może czterech.

Zagra pan jednym czy dwoma napastnikami?

To ja odpowiem pytaniem – a czy Zieliński i Klich powinni być na boisku?

Tak.

No właśnie.

Głównym przegranym zgrupowania jest chyba Jacek Góralski – jedyny z tych bardziej doświadczonych zawodników, który nie zagrał ani minuty.

Ja Góralskiego widzę bardziej jako ósemkę niż szóstkę. I na pewno dostanie swoje szanse. Mecze tak się ułożyły, że zdecydowaliśmy się na inne zmiany, ale jest to wojownik i będzie mógł się pokazać. 

A co z Kamilem Grosickim?

Przed pierwszymi powołaniami z Kamilem rozmawiałem chyba najwięcej, tłumacząc mu dlaczego nie został powołany. To taki typ piłkarza, który w każdym momencie może zmienić losy meczu. Nie skreśliliśmy go, a być może powołamy na kolejne zgrupowanie. Są jeszcze dwa tygodnie, Championship gra co trzy dni, więc wiele się może jeszcze zdarzyć.

Mówiliśmy o Bednarku i kadrze młodzieżowej. On na pewno nie zejdzie do U-21?

Na pewno nie.

Powiedział pan ostatnio w Przeglądzie Sportowym, że od pięciu lat Kuba jest traktowany poniżej krytyki. Skąd taka teza? Chyba wszyscy mamy odczucie, że było raczej odwrotnie.

Zdaję sobie sprawę, że nie ucieknę od tematu koneksji rodzinnych. Nie interesuje mnie, czy on jest moim siostrzeńcem czy nie. Patrzę na jakość. Patrzę, jakich zawodników mam dziś na jego pozycji oraz na to, co on może nam dać swoim doświadczeniem. Co miałem na myśli, mówiąc o traktowaniu poniżej krytyki? Proszę się zastanowić nad wszystkimi wydarzeniami i jego ocenami, odkąd przestał być kapitanem reprezentacji. Przed Euro we Francji jaka była sytuacja? To wszystko pięknie wyszło, bo on temu podołał.

Liczy pan, że teraz będzie podobnie?

Liczę na każdego zawodnika. Zrozumcie moje spojrzenie. Pamiętacie mecz z Serbią przed Euro 2016? Dla niego i dla mnie było jasne – gdyby wtedy nie zagrał dobrze, nie pojechałby na mistrzostwa Europy. Wiem, jaka była sytuacja i co się działo. Kuba, czyli zawodnik na tym poziomie, zawsze musiał udowadniać, że zasługuje na grę w reprezentacji. I gdyby nie zagrał dobrze z Serbią, nie byłoby go na turnieju…

Przed mundialem też trzeba było głośno zapytać, czy powinien jechać.

Jasna kwestia. Zwróćcie uwagę na to, ile razy potem padło pytanie, po co Kuba pojechał na mistrzostwa świata. Zagrał tam tylko 45 minut, a na mundialu było 23 zawodników. Mówiono, że nie był przygotowany. Ja mogę wam powiedzieć, czy nie był przygotowany. Powiedzcie mi, czy nieprzygotowany zawodnik jest w stanie w meczu międzypaństwowym przebiec najwięcej kilometrów i biegać na najwyższym tempie? Nie będzie w stanie. A zobaczcie statystyki z meczu z Chile – Kuba przebiegł najwięcej z całej drużyny i zrobił najwięcej sprintów. Był przygotowany. I chwała Wolfsburgowi oraz trenerowi Labbadii, że pozwolił mu przyjechać do nas do Płocka. Jak zrobiliśmy mu badania po czterech tygodniach, miał wyniki wydolnościowe na poziomie 93-95 procent. A my te badania robimy od 2007 roku i mamy porównanie. Przed mistrzostwami wiedziałem, że Kuba jest dobrze przygotowany, a co się działo później na zgrupowaniach – za to już nie odpowiadam. 

Podsumowując – jest w trudnej sytuacji, ale jak będzie w klubie wchodził i grał, w różnych aspektach jest w stanie dużo dać – czy to całej reprezentacji, czy poszczególnym zawodnikom.

A będzie wchodził?

Przed końcem okienka była możliwość odejścia, ale Labbadia i dyrektor sportowy Wolfsburga powiedzieli, że jest im potrzebny. Jednocześnie potwierdzili mi, że Kuba jest odpowiednio zaangażowany w trening i ciężko pracuje. Proszą go, żeby tylko się nie zmieniał, a wtedy swoje szanse dostanie. Pora na zastanowienie i ewentualne ruchy będzie w zimowym okienku transferowym.

Czy nie czuje pan presji przy każdej decyzji podjętej w kwestii Kuby?

Absolutnie nie. Każda decyzja jest konsultowana ze sztabem i ma na celu dwie zasadnicze kwestie – co zawodnik może dać reprezentacji i czy podniesie jakość. Mój siostrzeniec czy nie mój siostrzeniec – to nie ma żadnego znaczenia. Z Kubą śmiejemy się, że będąc na zgrupowaniu, rozmawiamy ze sobą mniej niż wcześniej, bo teraz każda nasza rozmowa może zostać odnotowana. Najważniejsze pytanie brzmi – co Kuba może dać tej reprezentacji? Poza tym zawsze powołujemy czterech-pięciu skrzydłowych. Wskażcie mi czterech lepszych od niego.

BOLONIA 07.09.2018 MECZ 1. KOLEJKA LIGA NARODOW GRUPA A3 SEZON 2018/19: WLOCHY - POLSKA 1:1 --- 2018-19 UEFA NATIONS LEAGUE GROUP A3 FOOTBALL MATCH IN BOLOGNA: ITALY - POLAND 1:1 JAKUB KWIATKOWSKI JAKUB BLASZCZYKOWSKI JERZY BRZECZEK FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

To przypadek, że jako pierwszy w Lidze Narodów zagrał Fabiański?

W eliminacjach co pół roku będziemy mówić bramkarzom, kto będzie jedynką. Zrobimy to na wiosnę, a potem na jesień. Mamy bramkarzy światowego formatu i ta pozycja to nasz najmniejszy problem. Ustaliliśmy, że „Fabian” zagra w pierwszym meczu, ale zarówno on, jak i Szczęsny wystąpią w dwóch spotkaniach Ligi Narodów – jednym u siebie i jednym na wyjeździe.

To była decyzja Andrzeja Woźniaka?

Nasza wspólna.

Trudne były rozmowy z Kamilem Glikiem, który nosił się z zamiarem zakończenia kariery?

Spotkaliśmy się w Katowicach zaraz po mojej nominacji, rozmawialiśmy i na tę chwilę jestem pod wielkim wrażeniem Kamila, jego postawy na treningach i w meczach. To nasz filar, człowiek z wielką osobowością i charyzmą. Nie mówi zbyt dużo poza boiskiem, ale jest ogromnym wsparciem dla innych zawodników na boisku.

Czy sytuacja legionistów jakoś się zmieniła w pana oczach?

Na pewno tak, ale mamy jeszcze dwa tygodnie. Byłem na ostatnim meczu Legii. Brak powołań dla jej zawodników wynikał, że tak powiem, z rozsądku.

Problemy Rybusa się wydłużają, nie może biegać, prawdopodobnie zacznie trenować dopiero pod koniec miesiąca. A Reca nie gra w klubie. Jak pan widzi sytuację na lewej obronie?

To jest właśnie to, o czym rozmawialiśmy wcześniej – twarde zasady. Przyjmiemy je, a potem ktoś odniesie kontuzję i co zrobimy? Powołamy kogoś, kto nie będzie reprezentował odpowiedniego poziomu? Występy Recy nie były złe, ja znam jego możliwości i nawet powiem szczerze, iż obawiałem się, że w którymś momencie może popełnić większy błąd, który zostanie wykorzystany przez przeciwnika. Na pewno jest to gość z wielkimi predyspozycjami motorycznymi. Nawet jeśli popełni jakiś błąd, to one pozwolą mu wrócić i tę piłkę odebrać albo wybić. Jego warunki fizyczne, gra w powietrzu, stałe fragmenty gry zarówno w ofensywie, jak i defensywie to jest dosyć duży plus. Ale żeby mógł się rozwijać i wejść na wyższy poziom, po prostu musi grać. W mojej ocenie lepiej się czuje z czwórką obrońców, a Atalanta gra trójką środkowych, a on gra tego wahadłowego. Nie zna języka, oni mu przekazują detale… To zawsze jest jakiś problem. Włosi są z niego zadowoleni, cieszą się że przyszedł, ale jest problem z komunikacją. Ale teraz kiedy nie gra, jego drużyna przegrywa, więc może liczyć, że wejdzie i dostanie szansę.

Albo zwolnią trenera.

Nie życzę tego trenerowi!

Jaką grupę ludzi zastał pan po mistrzostwach świata pod względem mentalnym?

Z najstarszymi zawodnikami, którzy byli na mistrzostwach świata i tworzyli trzon zespołu w ostatnich latach, rozmawiałem, gdy byli jeszcze na urlopach. Znałem ich nastawienie, przekazałem im, jak to wszystko sobie wyobrażam. Ustaliliśmy pierwsze zasady, ale najważniejsze jest to, co się dzieje na boisku. Mamy piłkarzy współpracujących na co dzień z najlepszymi trenerami świata i myślę, że pozytywnie się zaskoczyli tym, że nie przyszedł do nich jakiś amator.

Często pan używa słowa amator, a chyba nikt pana nie miał za amatora.

Pamiętam opinie w stylu: „jak człowiek z polskiej ligi poradzi sobie z gwiazdami piłki nożnej”? Myślę, że wielu z was się nad tym zastanawiało i wiele takich słów padało. Ale akurat tu miałem najmniejsze obawy – od strony szkoleniowej czy wiedzy taktycznej.

Spotkał się pan z trenerem Nawałką?

Rozmawialiśmy parę razy telefonicznie, ale krótko. Spotkaliśmy się również w siedzibie związku. Myślę, że będzie też okazja w Krakowie, gdzie będziemy mieli zgrupowanie.

Czytał pan ten słynny już raport?

Znam ten raport.

Coś wniósł?

Do moich przemyśleń nie. Szczerze? Zawsze się można zastanawiać, co można z tego wyciągnąć. Na pewno ja bym sobie to wyobrażał troszeczkę inaczej. Wydaje mi się, że to był taki raport roboczy. Przede wszystkim trenerowi Nawałce i jego sztabowi należy się duży szacunek za to, co zrobili z reprezentacją przez ostatnich kilka lat. Na pewno wszyscy byliśmy niezadowoleni z tego, co zobaczyliśmy na mistrzostwach świata, ale nie można zapomnieć o tym, co było wcześniej.

Mecz z Portugalią będzie jeszcze trudniejszy od tego z Włochami?

Przeanalizowaliśmy Portugalię. W moim odczuciu jest to drużyna, która zrobiła bardzo duży postęp. Nie wiadomo, czy Cristiano będzie grał, bo pierwsze informacje były takie, że miał dostać jesienią odpoczynek, ale Polska to piękny kraj, może zechce tu przyjechać. Na tę chwilę to najsilniejsza drużyna w naszej grupie, patrząc na ich organizację gry, atak pozycyjny czy przejście do kontrataku. Bezsprzecznie będzie to dla nas duże wyzwanie, ale zobaczymy, na jakim oni są poziomie. Może się zdarzyć, że znowu będziecie pisać, że oni są tacy słabi, i że powinniśmy z nimi wygrać (śmiech).

Przygotowali Michał Sadomski i Mateusz Rokuszewski

Fot. FotoPyK

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 50
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

sam_losco
sam_losco

Widzę Jacku, że klasyka polskiej literatury nie jest ci obca.

UmytyPoObsraniu
UmytyPoObsraniu

jak mówi pismo, gdzie nie ma ojca, tam wuja słuchał będziesz!!!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

piotrz
piotrz

I tu jest Pana błąd, wielbłąd.

igor2
igor2

Tak samo jak nie stać nas chyba na bilet dla Adriana z Australii czy tam Chin 😛

Korniszon
Korniszon

Nie żebym był jakimś fanem Extraklapy, bo to zakrawa na masochizm ale Mundial udowodnił, że będący w formie i regularnie grający Extraklapowicz jest lepszy od grzejącego ławe zagraniczniaka.

Blizbor
Blizbor

A dupa tam. Z Ekstraklasy zagrało na mundialu 4 zawodników, z czego 3 fatalnie. Wszyscy grali w miarę regularnie i jedynie Kurzawa się nie zbłaźnił, ale on grał tylko z Japonią w meczu, w którym Japonia w ogóle nie chciała grać w piłkę. Za mało materiału, żeby takie wnioski wyciągać.

dejwid Ildefons dzbankowiak
dejwid Ildefons dzbankowiak

A to ciekawe bo nawet najwięksi przeciwnicy twierdzili że z Senegalem Pazdan był najlepszy obok Rybusa. Z Kolumbią można do niego przyczepić się o straconą bramkę na 0:3. Jędrzejczyk z Japonią nie błysnął ale pierwsze słyszę że zagrał fatalnie. Śmieszne jest pisanie o obrońcy że zbłaźnił się gdy repra kończy mecz na 0 z tyłu. No i 4 do brydża Sławcio nie pojechał przecież tam grać ale tu patrząc na wyniki można zgodzić się że o atmosferę nie zadbał.
A w sumie to o których MŚ opowiadasz?
Jak można o Peszce napisać że grał regularnie jak na boisku przez cały mundial był raptem 10 minut i to jakich w dodatku. A patrząc że Peszko wszedł właśnie za Kurzawę to Jędza przebywał bo trudno to nazwać grą raptem 10 minut więcej od Rafała.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dejwid Ildefons dzbankowiak
dejwid Ildefons dzbankowiak

Czternastka ja się tu bawię w Twojego adwokata a Ty strzelasz samobója pisząc taką głupotę. Jędza zagrał bardzo przeciętnie z Japonią i jestem przekonany że gdyby grał z Senegalem i Kolumbią to też mówiłoby się o jego fatalnym występie. Czasami warto zapomnieć o przynależności klubowej bo Jędrzejczyk nie zasługiwał nawet by 23 osobowej mundialowej kadrze znaleźć się.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dejwid Ildefons dzbankowiak
dejwid Ildefons dzbankowiak

„Dla mnie zagrał bardzo dobrze”
Nawet nie wiem jak to skomentować. 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bartek99
Bartek99

Powodzenia Panie Jurku.
I na zdrówko!

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Plus za wytłumaczenie się z Pietrzaka. Nawałka by temat zabrał do grobu.

Szkoda ze pytania byly wyslane wcześniej w komplecie, bo aż się prosilo zeby skontrować zdanie o braku z góry skreślenia jakiegoś piłkarza w świetle waszych płaczów za Mierzejewskim i cafefutbolowego „Keine thema” – a tu brak riposty

Pumpkin
Pumpkin

Dokładnie. Nie możemy sobie pozwolić na nie powoływanie zawodników siedzących na ławce, a na zignorowanie grającego bardzo dobrze w lidze chińskiej Mierzejewskiego już możemy? Panie Brzęczek, gdzie tu konsekwencja? Czy aby nie dostał pan polecenia „z góry”, żeby niektórych zawodników najzwyczajniej w świecie zignorować? Czy też grają tu pańskie uprzedzenia, albo siostrzeniec zasugerował, że Mierzejewski „nie pasuje charakterologicznie do drużyny”?
Generalnie Brzęczek wygląda na bardziej kontaktowego i potrafiącego w większości przypadków wytłumaczyć sensownie to, co dzieje się w kadrze, ale kwestia powoływania Błaszczykowskiego (i rzekomego „nękania go” w ostatnich latach przez dziennikarzy) oraz rzeczonego Mierzejewskiego kładzie się cieniem na jego wizerunku.

R4 K.O. 87
R4 K.O. 87

Dokladnie, Mierzeja odpala, a innych nie grajacych ciagnie za uszy? Lepsi skrzydlowi od Blaszczykowskiego w obecnej formie? Sobota, Makuszewski, Frankowski, pewnie Grosicki… Co z tego, ze ma wydolnosc, jak popelnia idiotyczne bledy jak nowicjusz, bezsensownie fauluje, nie mowiac juz o przyjeciu pilki, ktora mu odskakuje na 2 metry, a zwod tak przewidywalny, ze obroncy wystawiaja noge i go zatrzymuja, nie oszukujmy sie, totalnie nic nie daje reprezentacji na ten moment, a 2 ostatnie mecze pokazaly, ze wrecz zabiera, wiec nie szukajcie na sile argumentow za powolywaniem jego, bo doswiadczenie itp. to wyswiechtane slogany!

sabas
sabas

Brzęczek buduje jakieś dziwne teorie, żeby tylko wytłumaczyć powołanie bratanka.

vincent van cock
vincent van cock

co w tym dziwnego? przede wszystkim zapytał, którzy są lepsi żeby grać za niego, bardzo proszę o nazwiska

red-storm
red-storm

nie wiem, może Mierzejewski? 🙂

vincent van cock
vincent van cock

Ale to 10 bardziej, a nie skrzydłowy, to Zielu gra jego kosztem,a nie Błaszczu i słusznie, ale ok na skrzydle Mierzej grywał , poradziłby sobie, to jeszcze trzech żeby nie powoływać Błaszcza, na razie tylko Grosicki czasem gra na poziomie, posuche mamy na skrzydłach i tyle , rozumiem jakby powoływał go kosztem kogoś z ataku czy środka pola ale po bokach jest lipa,

Anonim
Anonim

Brawo pan trener za konkrety!

B123
B123

A może ktoś w końcu na tą lewą stronę powoła Dziwniela albo Sadloka zamiast tworzyć kwadratowe koła

UmytyPoObsraniu
UmytyPoObsraniu

jak to, a nie „SZUKAĆ KWADRATOWYCH JAJ”? jesteśmy na weszło!!!

pepe72
pepe72

Sadlok ma już 29 lat. Więc chyba mała szansa.

Chata Kumba
Chata Kumba

Jak dla mnie, typowego Janusza zajebisty ten Brzęczek. Normalnie wytłumaczył się ze zmian w meczu, wytłumaczył dlaczego z gry z Irlandią był zadowolony, dlaczego jest Kuba a nie ma turbodebila. Brakuje mi pytania o Mierzejewskiego bo w Polsacie Borki się nie popisali pytając o Mierzeja. W porównaniu do Nawałki złotousty. Wywiady z poprzednikiem nie miały żadnego sensu – wszystkie były identyczne, same ogólniki i pustosłowie. Człowiek znał odpowiedź jak tylko padło pytanie.

Rudy z UE
Rudy z UE

Nie Nawalka zlotousty tylko dziennikarze sa pod pantoflem kliki, dzieki ktorej zyja jak krolowie, obustronna korzysc m, Ja Cie lize po fiucie, ale bedziesz u mbie w studio kiedy zechce. Jezeli ktos na konferencji po meczu by powiedzial, ze przegrana to dobry wynik bo zmobilizuje do nastepnego meczu to nikt by nie zripostowal tej odpowiedzi, takich mamy dziennikarzy, a nie zlotoustych trenerow. Nie dlugo kurwa dojdzie do tego ze jak w polityce beda dziennikarze i niezalezni dziennikarze bo glowne media beda sie baly/nie beda chcialy zapytac CZEGO ZABRAKLO?

Artur
Artur

„Występy Recy nie były złe, ja znam jego możliwości i nawet powiem szczerze, iż obawiałem się, że w którymś momencie może popełnić większy błąd, który zostanie wykorzystany przez przeciwnika.”
Czyli powołujemy obrońcę, którego sam selekcjoner uważa za elektrycznego i się boi czy sobie poradzi + musi grać przed nim bardziej doświadczony kolega, żeby go zabezpieczać, ale obrońcę który ma „bardzo dobrą skuteczność w defensywie” (Cionek) to już nie, bo gorzej wyprowadza piłkę…. Taka logika… Mnie się wydawało, że obrońca jest najpierw od bronienia, a dopiero potem od wyprowadzania, ale pewnie nie rozumiem taktyki. Nie żebym był fanem Cionka, bo był przez lata ciągnięty za uszy przez Nawałkę, ale jeśli tak nowy trener tłumaczy rezygnację z niego no to trochę to dziwne.

MArekPolkowski
MArekPolkowski

taka to dzisiejsza piłka, najważniejsze to żeby: obrońca doskonale wyprowadzał piłkę, chuj tam z grą w defensywie, aby bramkarz świetnie grał nogami i dokladnie wykopywał a napastnik żeby grał tyłem do bramki, chuj z golami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

lion
lion

Rozczarowało mnie to, że przy całej dyskusji o Kubie, Grosiku i w ogóle naszym potencjale na skrzydłach, nie padło pytanie, czy Brzęczek rozważa granie taktyką bez skrzydłowych.

sam_losco
sam_losco

W CF mówił, że raczej nie.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Jak to bez skrzydlowych? Przeciez jest Kuba i Turbodebil. Oni sa zajebisci ponad miare. Na chuj korzystac z 4 srodkowych pomocnikow na poziomie.

lion
lion

Nie zapominaj, że jest jeszcze Kurzawa – demon szybkości.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dejwid Ildefons dzbankowiak
dejwid Ildefons dzbankowiak

Z Kubą i tym że mecz z Serbią zdecydował że pojechał na Euro to chyba kolejna bajka? Kto mógł inny jechać jak jedyny konkurent Wszołek który 3 dni po Serbii zagrał bardzo dobry mecz z Finlandią na samym początku zgrupowania przed Euro rozsypał się.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jaadam
jaadam

Wszystko jasne,Blaszczu bedzie gral dalej.
Nie stac mnie na to zeby go skreslac……
BBB -Better Business Bureau
( Boniek,Brzeczek,Blaszczykowski to jedna druzyna…)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Serio, ile jeszcze tej glupoty i lixania sie po fiutach?!
Polscy skrzydlowi: Grosicki, Kuba, Frankowski, Mierzejewski, Makuszewski, Kupisz. Kogos pominalem?
Generalnie obraz nedzy i rozpaczy. Ale Brzeczek bedzie gral skrzydlowymi. Ja pafnucze, przeciez za samo to powinien dostac kopa w dupsko. Nie mamy sensownego skrzydlowego. Koniec kropka.

armaj
armaj

Jak po meczu z takim przeciwnikiem jak Irlandia słyszę Brzęczka, który mówi, że jest „…zadowolony z naszej kontroli gry w ataku pozycyjnym w drugiej połowie”, to jakby słyszał Nawałkę po meczu z Japonią, który był chyba „zadowolony z naszej kontroli gry w niskim pressingu w drugiej połowie”, Ręce i nogi opadają….

Pojeb
Pojeb

Osoby które nie grają, nie są piłkarzami. I to jest fakt niezaprzeczalny, trenerzyno bez najmniejszego osiągnięcia w „karierze”,
Ale w sumie jak już, to powołaj mnie, zamiast swojego siostrzeńca Błaszczykowskiego.
Same plusy:
1. Nie wejdę na boisko – nie zawalę dwóch bramek w dwóch meczach PLUS
2. Ludzie nie będą kpili że powołujesz rodzinę PLUS
3. Nie piję PLUS
4. Odpalę Ci działkę, połowę za powołanie PLUS
5. Dziennikarze rzuca się na mnie, ciekawi co za nowego PLUS
nieudacznika powołałeś, Ty będziesz miał spokój.

Jak widzisz – same plusy. Przemyśl to.

efrenbatareyes
efrenbatareyes

Oj, twarde będzie lądowanie pana trenera. Generalnie jesteśmy laikami, a tylko pan trener się zna i widzi „detale”. Nie amator – fachowiec z ekstraklasy! I te roszczeniowe „chcielibyśmy żeby Piotr” kurwa, koncert życzeń chyba oglądał. Mówi się: zrobimy wszystko, dołożymy starań, pomożemy itp. Nieciekawy typ, śliski. Sukcesów nie wróżę.

dude
dude

Znamienne, że zamiast słowa rozegrał, trenejro używa „przegrał” (setki meczów). Znamienne i zastanawiające!

jaadam
jaadam

Boniek,Brzeczek,Blaszczu to jedna druzyna
A Brzeczek i blaszczu to nawet rodzina
Jee jee bawmy sie
Tak tak smiejmy sie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
29.03.2020

Koniec kawioru i szampana, czas na suchy chleb dla konia. Angielski futbol w potrzasku.

Legendarny menedżer Liverpoolu mawiał: “Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, że to coś o wiele ważniejszego”. Choć przez lata te słowa były dla miłośników futbolu swoistym credo wyrytym w głębi serc, dziś stały się tylko groteskowym wspomnieniem czasów minionych. Powiedzenie Billa Shankly’ego to jednak […]
29.03.2020
Inne sporty
29.03.2020

O, to jest ten Olejniczak – miło się na niego patrzy!

Kibic polskiej piłki ręcznej zachwycał się retro meczami dużo wcześniej niż kibic piłki nożnej, zmuszony od kilku tygodni do oglądania powtórek w związku z koronawirusem. Od MŚ 2017 nasz handball dołuje, więc niedługo później można było wejść we wspominkowy tryb pt. „Kiedyś to było”. Jeśli mielibyśmy wytypować jednego szczypiornistę, który może sprawić, że przestaniemy żyć […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

KOWAL MANAGER 10 | Czy NAPRAWDĘ nie zakwalifikujemy się na EURO 2020?!

Ostatni odcinek skończyliśmy typowym cliffhangerem – 0:2 z Izraelem, druga połowa, jedna bramka od wylotu z Euro 2020 (w grze nie ma wirusa, chociaż tam). Czy uda się dowieźć ten cudowny rezultat? Podpowiedzi szukajcie w miniaturce u góry. Ale przede wszystkim – oglądajcie! 
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Dlaczego nieszanowani przez kluby mogą nie zgodzić się na obniżkę pensji?

Wyobraź sobie, że pracodawca nie ma szacunku do twojej pracy i przez wiele miesięcy nie wypłaca ci regularnie pensji. Tłumaczenia są różne – bo trzeba czekać na pieniądze od miasta, bo jeszcze nie teraz, bo potem, bo jutro, które jutro zastępuje nowe jutro, bo jeszcze pierdyliard różnych rzeczy. Człowiek długo zaciska zęby, czasami ubiega się […]
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

Egzotyczne pojedynki w eWinner – wysokie kursy na Nikaraguę!

Co tam panie w egzotyce? Nikaragua wciąż kopie, a my korzystamy z atrakcyjnej oferty eWinnera na tę ligę! Dzięki niej obstawimy pojedynki między poszczególnymi drużynami po bardzo korzystnych kursach. Na czym spróbujemy dziś zarobić? Sprawdźcie naszą analizę! Pojedynek: Juventus FC – Chinandega FC Jedne z najgorszych wyjazdowych drużyn w lidze w korespondencyjnym pojedynku? Brzmi jak […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

„Bez dystansu człowiek nie poradzi sobie w zawodzie sędziego”

– Jak ktoś chce być sędzią, musi wyłączyć potrzebę bycia docenionym. To może zabrzmi dziwnie, ale naprawdę rzadko docenia się nas za cokolwiek. Albo przechodzimy niezauważeni, albo się nas krytykuje. Jeśli ktoś sobie z tym nie radzi, jeśli ktoś nie ma dystansu do tego co się wydarzyło, jaką decyzję podjął, jak przeprowadził zawody, przepadnie – […]
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

Liga białoruska z Totolotkiem – zarób na golach i kartach!

Legalny bukmacher Totolotek oferuje graczom ciekawe zakłady na ligę białoruską! W ofercie znajdziemy m.in. typy na strzelców bramek czy ilość żółtych kartek. Sprawdźcie, na czym można zarobić, obstawiając mecz Niomana Grodno z FK Witebsk! Nioman Grodno – FK Witebsk Ostatnie mecze bezpośrednie: RWPRR Poprzednie spotkania Niomana: PPRPW Ostatnie mecze Witebska: WPPPP Nioman Grodno ostatnie zwycięstwo odniósł […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

„Niekochani” w Brzęczku nie rozkochali

Wczoraj premierę miał pierwszy odcinek „NIEKOCHANYCH”, czyli serialu dokumentalnego o reprezentacji Jerzego Brzęczka. Moment, z jednej strony, idealny: cały sport stoi, tegoroczne danie główne, czyli Euro, przełożone, ludzie są spragnieni biało-czerwonych. Ale z drugiej strony, ten film, w trakcie sportowej próżni, nabiera większej wagi, niż nabrałby normalnie. Jest w centrum zainteresowania. Wzbudza sto razy większe […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

QUIZ. Czy jest jakiś klub, którego nie prowadzili?

Dobra, od razu opowiemy na tytułowe pytanie – tak, są takie kluby. Ale faktem jest, że trenerska karuzela kręci się u nas w takim tempie, że kilku szkoleniowców mogłoby zacząć dorabiać jako przewodnicy po kraju – w tak wielu miejscach pracowali. Stąd pomysł na nasz kolejny quiz. My podajemy nazwisko trenera i cztery nazwy klubów, […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Koronawirus nie oszczędza największych pomników. Óscar Tabárez zwolniony

Był kimś znacznie więcej niż selekcjonerem. Był rewolucjonistą, który jednak zamiast jak jego poprzednicy chwytać za bagnety, chciał przemiany opartej o organizację, mądrość, rozwiązania systemowe. Óscar Washington Tabárez przez ostatnich czternaście lat przemieniał urugwajską piłkę. Wyrugował brutalność i cynizm, nie zatracając po drodze tego, co czyniło Celeste wyjątkowymi – „garra charrua”, wojowniczego charaktery narodu znad […]
29.03.2020

LIGA PL #1 – TRAŁKA, WAWRZYNIAK, ŻEWŁAKOW I KĘDZIOREK

Łukasz Trałka, Jakub Wawrzyniak, Michał Żewłakow i Maciej Kędziorek zapraszają na pierwszy odcinek programu #LigaPL.
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

Zakłady specjalne na ligę białoruską w Superbet!

Za naszą wschodnią granicą rozgrywki trwają w najlepsze, więc kontynuujemy naszą serię porad dla graczy. W ofercie zakładów bukmacherskich Superbet znajdziemy specjalne zdarzenia, dzięki którym obstawimy kombinację dwóch dzisiejszych spotkań. Które zdarzenia dadzą nam zarobić? Sprawdźcie naszą analizę! Dzień z ligą białoruską – zakłady specjalne Superbet! Legalny bukmacher Superbet oferuje graczom ciekawą ofertę zakładów specjalnych. […]
29.03.2020
Weszło Extra
29.03.2020

„Służba Bezpieczeństwa mnie nachodziła, dlatego chciałem wyjechać z Polski”

– Nie planowałem, że pozostanę w Austrii na stałe. Chciałem wyjechać tylko na jakiś czas. W Polsce strasznie mnie nachodziła Służba Bezpieczeństwa. Chcieli, żebym zapisał się do partii, tak jak kiedyś Tomaszewski. Gnoje nachodzili mnie i moją rodzinę. Nie wiem, może miałem na kogoś kapować? Utrudniali mi życie, choć trzymałem się przecież daleko od polityki. […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

„50% obniżki to dużo, nie godzimy się na to”. Pierwszoligowcy o cięciach w wypłatach

Mateusz Borek w Kanale Sportowym stwierdził niedawno, że pierwsza liga to najdroższe rozgrywki w kraju, bo pieniędzy z praw telewizyjnych wiele nie ma, a płacić trzeba na poziomie Ekstraklasy. Kluby zaplecza poszły śladem kolegów z wyższej ligi i zapowiedziały, że cięcia płac mogą sięgać 50%, ale zarobki nie będą niższe niż 4000 zł brutto. Jak […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Juventus zaoszczędzi 90 milionów euro! Piłkarze i trener nie podbiorą czterech pensji

Jedne kluby ogłosiły już, że wobec kryzysu nie muszą ciąć płac, bo wypracowały zawczasu pokaźną górkę – patrz na przykład Athletic Bilbao. Inne – jak FC Barcelona – redukować będą zdecydowanie, zdaniem hiszpańskich mediów, nawet o 70 procent. Piłkarze lidera Serie A Juventusu wraz ze swoim trenerem Maurizio Sarrim poszli jednak jeszcze o krok dalej – za […]
29.03.2020
Weszło Extra
28.03.2020

Ranking najbarwniejszych postaci XXI wieku (51-60)

Kto krzyczał, że da dupę? Kto latał z giwerą za paskiem? Kto leczył złamane żebra monetą przyklejoną do ciała? Kto po dziesięciu minutach wiedział, że jego piłkarz kupuje prezerwatywy? Kto za swoją porażkę uznawał, że nie walnął z bańki Roberto Manciniego? Kolejna część rankingu, kolejne anegdoty. Szczerze – polecamy!  MIEJSCA 91-100 – KLIK! MIEJSCA 81-90 […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

„Liczę, że przepuszczą mnie na granicach”. Problemy Polaków z niższych lig zagranicznych

W ostatnim czasie rozmawialiśmy z wieloma Polakami, którzy wyjechali z kraju i chaos spowodowany koronawirusem przeżywają na obczyźnie. Niewiele mówiło się jednak o sytuacji tych, którzy w piłkę grają poza ojczyzną, ale jedynie amatorsko. W Anglii, Hiszpanii, Islandii oraz Norwegii znajdziemy rodaków, którzy wpadli w kłopoty. Niektórzy z nich całkowicie stracili kontrakty w lokalnych klubach, […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

10 tysięcy złotych za siedzenie w domu to całkiem przyzwoite pieniądze

– Od poniedziałku zaczynamy rozmowy z zawodnikami. Ja nie chciałbym podchodzić do tego w sposób autorytarny. Chcę przedstawić zawodnikom moją strukturę przychodów i to, co się wiąże z tą epidemią, jeśli chodzi o wpływy. 10 tysięcy brutto to jest minimum i uderzmy się w pierś: to są całkiem przyzwoite pieniądze za siedzenie w domu. Jak […]
28.03.2020