Douglas Costa stracił kontakt z bazą, a teraz pewnie straci kilka kolejek
Włochy

Douglas Costa stracił kontakt z bazą, a teraz pewnie straci kilka kolejek

Trwa mecz Juventus – Sassuolo. Wydawało się, że najbardziej zapamiętamy z niego pierwszą, premierową bramkę Cristiano Ronaldo dla włoskiego zespołu. Zupełnie inny plan miał jednak wprowadzony w 61. minucie Douglas Costa. W doliczonym czasie gry, przy prowadzeniu 2:1 i dość spokojnym wyczekiwaniu na końcowy gwizdek, Brazylijczykowi totalnie odcięło prąd. 

Generalnie jego zachowanie należy podzielić na trzy etapy.

1) Absolutnie karygodne i idiotyczne wejście w plecy rywala, bez jakiegokolwiek udawania, że interesuje go piłka.

1

2) Trzepnięcie rywala łokciem, umyślne, brutalne, z nastawieniem, by zrobić rywalowi krzywdę.

1

3) Oplucie przeciwnika.

1

Całość (na filmiku widać jeszcze wcześniejsze puknięcie przeciwnika z dyńki) znajdziecie poniżej:

No i tak – co właściwie z takim delikwentem można zrobić? Za każde z tych trzech zachowań powinien ponieść karę, z czego za występki numer dwa i trzy powinna to być – obok czerwonej kartki naturalnie – kara zawieszenia, i to raczej nie na jeden mecz. A co dopiero, jeśli te wszystkie odpały się zsumuje? Przecież to jak ci słynni piraci drogowi, którzy natrzepali jednym kursem po kilkadziesiąt punktów karnych. To nie jest tak, że puściły mu nerwy – mogły puścić przy faulu, na upartego jeszcze przy łokciu. Ale patrząc na jego zachowanie od początku doliczonego czasu aż do czerwonej kartki – to jakiś jeden wielki tryb berserk, niewystępujący raczej u ludzi myślących, charakterystyczny raczej dla baśniowych orków czy mitologicznych nordyckich wojowników.

Sami zastanawiamy się, ile powinien pauzować Douglas – pięć meczów? Dziesięć meczów? Aż zmądrzeje? Przy czym po jego dzisiejszym zachowaniu zdaje się, że ta ostatnia kara mogłaby być w praktyce dożywotnim zakazem wykonywania zawodu…

KOMENTARZE (15)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
TomaszKulawik

Gość zaprezentował poziom patologii, jakiego nie widziałem już dawno

MArekPolkowski

Jakby biały zawodnik Sassuolo opluł Costę, to skończyłoby się roczną dyskwalifikacją i może nawet sprawą w sądzie o rasizm. A tak to tam 5-10 kolejek sobie odpocznie 😉

Ssa Pento

Nie no, jakby biały opluł czarnego to byłby ewidentny rasizm i już by wrzało w tych wszystkich organizacjach typu „nigdy więcej” itp. ale czarny białego? W tym nie ma niczego złego!

Rudy z UE

a jak ktoś sprzedaje mecz to mu prądu nie odcina? i to chyba nawet na więcej niż ułamek sekundy, potem jednak może liczyć na karierę w „mediach” sportowych jako expert lub trenować małych adeptów

nippon

Wez Ty odpierdol sie od Czeslawa. Dwa remisy z Wyspami Owczymi wyszarpal. Mowi Ci to cos..?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Yasiu

Swoją drogą szacun dla przeciwnika, że po „dyńce” ani splunięciu nie położył się i nie jęczał jakby mu wlaśnie pół głowy rozwaliło.
A brazylijczyk powinien z parę miesięcy odpocząć.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Do konca sezon bez praw do pensji.
Zero tolerancji dla patologii. Inaczej sie tego barbarzynstwa z pilki noznej nie wypleni.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Jakos podzialalo w rugby, podzialalo w NBA, czemu ma nie zadzialac w pilce noznej. Jak zawodnik straci rok i roczna pensje to odczuje. Jakby Neymarowi przypierdolic pol roku kary za turlanie to by sie przestal turlac.
W pilce noznej w tej chwili patologia pozostaje wlasciwie bezkarna. Czasem system zadziala, jak wpadl np. naszprycowany Ferdinand czy Mutu. Ale poza tym to g…o sie robi.

vincent van cock

nikt nie wspomina Franka Rijkarda? Costa ma szansę w przyszłości zostać trenerem Barcelona

Paul07

filmik trochę ucięty, jestem ciekaw czy zawodnik opluty do końca przyjął to z takim spokojem jak na filmiku. uważam, że jestem spokojny ale nie wiem czy dałbym radę nad sobą zapanować po czymś takim. Szacuneczek.

kielbasadogory

Przyjął ze spokojem, bo wiedział, że jest VAR.

JuvePerSempre

Pierwszy raz widzialem Coste w takiej sytuacji i nie chce go tlumaczyc, ale jednak minute wczesniej po drugiej stronie boiska dostal dwa razy lokciem w jednej akcji, od tego samego zawodnika, ktorego tak sponiewieral. Rozumiem czemu to zrobil ale zdecydowanie jestem za 5-10 meczami kary albo nawet do konca rundy. 3 mecze to kpina a taka jest pierwsza propozycja

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz