Piłka nożna – spać… się chce. Męczarnie w Gliwicach
Weszło

Piłka nożna – spać… się chce. Męczarnie w Gliwicach

Oglądając mecz Piasta Gliwice z Arką Gdynia, długo mieliśmy nieodparte wrażenie, że nikt nie powiedział piłkarzom, iż przerwa na spotkania kadry już się skończyła i gra znów toczy się o ligowe punkty. Sparing. I to taki, który piłkarze chcą przeżyć jak korposzczur kolejny dzień w biurze, a nie za wszelką cenę pokazać się trenerowi. Oraz – co gorsze – taki, w którym organizator nie zadbał o odpowiednie zaplecze sędziowskie. 

W Canal+ wymyślili sobie, że bezbramkowe pierwsze połowy będą podsumowywać skrótem najgroźniejszych sytuacji. Z reguły są dwie – jedna gospodarzy, druga gości. Dziś montażysta płakał, jak składał to podsumowanie. Ostatecznie udało mu się znaleźć jedno zdarzenie i to takie, które w normalnym meczu, również ekstraklasy, wylądowałoby poza dziesiątką najciekawszych. Jeszcze raz zobaczyliśmy strzał z dystansu Maka, który ledwie doleciał do bramki Steinborsa.

I chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć o tej części gry, bo zmarnowaliśmy 45 minut, ale to ekstraklasa, więc oczywiście nie może być tak łatwo. W 42. minucie doszło do kluczowego w kontekście rozstrzygnięcia spięcia. Ukarany wcześniej żółtą kartką Bogdanow ruszył z piłką na połowę rywala, w akcji przeszkadzał mu Mak i w ferworze tej walki ręka Ukraińca wylądowała w okolicach twarzy skrzydłowego. Przypadkowość i niska szkodliwość nie przeszkodziły Bartoszowi Frankowskiemu w pokazaniu drugiego żółtka.

Zapewne znajdą się tacy, którzy będą bronić tej decyzji, ale dla nas to jakieś nieporozumienie. Ukrainiec powinien się bardziej pilnować i dał pretekst? W zasadzie równie dobrze można by tłumaczyć przemoc domową zbyt słoną zupą! Tym bardziej, że kilka chwil wcześniej arbiter odpuścił Papadopulosowi, który był tak spóźniony, że rzeczywiście mógł zrobić krzywdę rywalowi. Pała za konsekwencję i druga za wyczucie.

Frankowskiego potrafimy „tłumaczyć” tylko w jeden sposób – widział, jak to wygląda i uznał, że nie może stać z boku, gdy piłkarze krzywdzą wszystkich widzów! Nie pochwalamy, ale trzeba przyznać, że udało się rozruszać towarzystwo.

Swoją szansę oczywiście zwęszyli gospodarze i choć Steinbors długo utrzymywał Arkę w grze, to w końcu musiał skapitulować, gdyż Helstrup zapewnił Papadopulosowi taką pozycję strzelecką, że głupio byłoby to zmarnować. Arka szukała swoich okazji po stałych fragmentach gry, zdarzyły się też uderzenia z dystansu, ale trzeba przyznać, że Piast – prócz tego, że pomógł mu sędzia – był dziś dobrze zorganizowany. I tyle. Tylko tyle.

Ech, obejrzeliśmy wcześniej bardzo fajny mecz w Płocku, ale najwidoczniej równowaga w przyrodzie musiała zostać zachowana.

 

piast-gliwice-1996

Piast Gliwice

15-09-2018
1
:
0
arka_herb

Arka Gdynia

8. kolejka

15.09.2018

18:00

Gliwice

5.0 -
M. Konczkowski
6.0 -
U. Korun
5.0 -
M. Mak
5.0 -
M. Papadopulos
5.0 -
P. Dziczek
7.0 -
J. Czerwiński
5.0 -
J. Valencia
4.0 -
T. Hateley
4.0 -
M. Kirkeskov
5.0 -
J. Felix
5.0 -
F. Plach
2.0 1.0
R. Siemaszko
3.0 1.0
A. Marciniak
4.0 1.0
D. Zbozień
4.0 1.0
L. Zarandia
6.0 1.0
P. Steinbors
3.0 1.0
M. Jankowski
2.0 1.0
F. Helstrup
3.0 1.0
A. Bohdanow
5.0 1.0
M. Janota
4.0 1.0
L. Marić
2.0 1.0
A. Deja
2.0 -
Bartosz Frankowski

Zmiany gospodarzy:

M. Mak

G. Badía

5.0-

J. Felix

A. Jagiełło

--

M. Papadopulos

P. Parzyszek

--

Zmiany gości:

R. Siemaszko

K. Danielak

3.01.0

L. Zarandia

A. Klimczak

4.01.0

A. Marciniak

M. da Silva

-1.0
"Ciuchcia Arki"
Klarowne okazje w pierwszej połowie
Druga połowa
Niesmak

Nagroda specjalna*

Koszulka Piasta dla Frankowskiego
(za duży udział w zgarnięciu trzech punktów)
* każdy wybrany piłkarz ma prawo skontaktować się z w/w firmą i umówić się na odbiór nagrody.

Legenda:

Gol
Asysta
Kluczowe podanie
Samobój
Gracz meczu
Na minus
Zółta kartka
Dwie żółte kartki
Czerwona kartka

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (10)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Teleskop95

Nawet rozumiem kibiców którzy chodzą na stadiony. Czuć atmosferę, identyfikują się z drużyną, czy gra dobrze czy źle, idą oglądać, kibicować, nie patrzą na pogodę itp… A osoby które mają wolny czas i odpalają sobie takie mecze w TV? Jest po tygodniu pracy i odpala PL ligę, Piast – Arka. I po obejrzeniu takiego meczu zawory ze szczęścia mu puszczają, że dobrze spędziło się te 90 minut wolnego, pytanie do osób które same od siebie puszczają takie mecze do oglądania.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

januszp2

Dwa tygodnie temu w Gdyni sędzia wypaczył wynik spotkania będąc na varze , dzisiaj sędziował i dokończył dzieła .

Futbol na peryferiach

„NIestety” nie oglądałem meczu.
Ale „Ciuchcia Arki” brzmi ciekawie. W tekście nic na temat ciuchci nie ma, a chętnie bym się dowiedział o co chodzi.

Joopiter

O rozegranie rzutów rożnych. Ewidentnie wzorowana na „szarańczy” Marka Motyki 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

seal

Weszło wszędzie węszy sensacje a prawda jest taka ze Bogdanov za uderzenie w twarz z automatu powinien dostać czerwona kartkę. I to nie wina sędziego tylko głupota Bogdanova.

Szyderca

Nic Panie Seal, tylko robić papiery sędziowskie i biegać z gwizdkiem. Świetlaną przyszłość widzę dla Pana w polskiej drukarni, bo Pan nawet nie musi drukować, tylko gwizdać wg swoich kryteriów i wierzyć w to co robi.

nieobiektywny
Szczupak Złotoria. Baleja Starosielce

Przy braku bramek w tak pasjonującym meczu, powinno się pokazywać największe babole.
Z braku laku, lepszy kit!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz