Ekstrastats: Piąte z rzędu zwycięstwo Legii u siebie nad Lechem?
Weszło

Ekstrastats: Piąte z rzędu zwycięstwo Legii u siebie nad Lechem?

Za pasem ósma kolejka ekstraklasy. Zanim rozsiądziecie się przed telewizorami, zanim udacie się do punktów bukmacherskich, przeczytajcie zapowiedź od naszych dobrych znajomych z Ekstrastats.pl. Część propozycji znajdziecie poniżej, część zaś na blogu Totolotek.pl.

Piątek, 14 września

Jagiellonia Białystok – Cracovia, godz. 20:30; 1 – 1,80, X – 3,60, 2 – 4,30

Cracovia z problemami ze skutecznością (10 kolejnych ligowych spotkań bez strzelenia więcej niż 1 gola) i ciągle bez zwycięstwa jedzie do Białegostoku na mecz z Jagiellonią, która u siebie gra bezkompromisowo – albo wygrana, albo porażka. A na remis wskazuje historia obu zespołów: w 7 ostatnich spotkaniach między tymi drużynami pięciokrotnie nie wyłoniono zwycięzcy.

Sobota, 15 września

Piast Gliwice – Arka Gdynia, godz. 18:00; 1 – 2,00, X – 3,45, 2 – 3,80

W Gliwicach można spodziewać się goli z obu stron – tak się działo w 5 ostatnich ligowych spotkaniach z udziałem Piasta. Gospodarze są w tym sezonie skuteczni „do bólu” – 14,5% strzałów podopiecznych Waldemara Fornalika skończyło się golem, w Ekstraklasie są pod tym względem najlepsi. Goście z Gdyni prowadzili w tym sezonie ledwie przez 39 minut gry, krócej jedynie Cracovia (0).

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk, godz. 20:30; 1 – 2,00, X – 3,45, 2 – 3,70

W Krakowie hit kolejki – lider przyjeżdża do wicelidera. Obie drużyny notują serie bez porażki. Gospodarze u siebie są niepokonani przez 6 ostatnich ligowych spotkań, a goście z Gdańska nie przegrali 10 kolejnych meczów w Ekstraklasie. Tylko 2 z 12 goli dla Wisły strzelili Polacy, a oba zespoły innym sposobem dochodzą do bardzo dobrych wyników w tym sezonie. Gospodarze w lidze oddają najwięcej strzałów (16,3 na mecz), a lechiści najmniej (10).

Niedziela, 16 września

Legia Warszawa – Lech Poznań, godz. 18:00; 1 – 2,35, X – 3,25, 2 – 3,35

Ligowy klasyk, do Warszawy przyjedzie Lech, który ma na koncie już 13 bramek (najwięcej w lidze). 11 ostatnich spotkań obu drużyn zakończyło się zwycięstwem którejś z drużyn, a czterokrotnie z rzędu u siebie Legia pokonała Lecha. Żeby tego dokonać musi poprawić grę w defensywie, bo w roli gospodarza straciła 8 bramek, razem z Wisłą Płock najwięcej w Ekstraklasie.

Pozostałe zapowiedzi meczów przeczytacie na blogu Totolotka.

Więcej statystyk z Ekstraklasy znajdziecie na www.ekstrastats.pl