LIVE: Klich na plus, reszta bez komentarza…

Siemanko! Pora na drugi dzień reprezentacyjny podczas tej przerwy ligowej. Od kadry Jerzego Brzęczka wymagamy tylko, by po prostu poszła za ciosem po remisie z Włochami. Gorzej z piłkarzami Czesława Michniewicza, którzy po drugiej w tych eliminacjach kompromitacji z Wyspami Owczymi wyczerpali limit wpadek i muszą wygrać z Finami na ich terenie, jeśli jeszcze poważnie myślą o awansie na młodzieżowe EURO. Z Finami, z którymi też już punkty w grupie stracili (3:3 u siebie), więc trzeba będzie spiąć poślady, żeby wygrać. I tego oczekujemy. No to co? Ruszamy! Można zapiąć pasy.

22:45

Dzięki za uwagę, trzymajcie się!

22:44

Dobra, przeanalizujemy całość w osobnych tekstach, nie ma co tutaj na gorąco oceniać, zwłaszcza, że przy kilku sytuacjach potrzebujemy powtórek. Na przykład – ile razy więcej dobrych piłek zagrał Klich w swoim krótkim występie, niż cała wyjściowa linia pomocy? Który ze skrzydłowych grał najsłabiej? Ech, najgorsza wiadomość tego wieczoru, to fakt, że ze względów szkoleniowych wielu z nas będzie musiało to 90 minut obejrzeć jeszcze raz.

22:41

Koniec, chyba trzeba pochwalić Klicha, może delikatnie zasugerować, że Kądzior może w przyszłości dać kadrze coś fajnego i na tym zakończyć. Fatalny mecz, kiepska, bezbarwna gra, niewiele okazji, przy tych niewielu okazjach w dodatku doszła słaba skuteczność. No słabizna.

22:36

No dobra, jednak Klich większą robotę zrobił niż Milik.

22:34

Ależ akcja Polaków! Sami nie wierzyliśmy, że takie słowa będzie można w tym meczu napisać, ale naprawdę fajnie poklepaliśmy na przedpolu – najpierw Linetty do Klicha, potem zawodnik Leeds na jeden kontakt z Milikiem. Warto pochwalić całą trójkę, ale wiadomo, kluczowa była decyzja (no i wykonanie) Milika – szybkie sklepanie lewą nogą, idealnie do Klicha, który wbiegł w pole karne. Ten musiał „tylko” wykonać ruch, no i dobrze wykończyć sam na sam.

Swoją drogą, to może być największy wygrany niespodziewanego zatrudnienia w Leeds Marcelo Bielsy. Widać, że były piłkarz Cracovii w ostatnich tygodniach po prostu rozkwita.

22:27

W jego miejsce Frankowski. Kurczę, to jest największa zagadka, przecież my na dobrą sprawę nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy Frankowski się do kadry nadaje, bo dostaje tyle minut, że wszelkie osądy będą pochopne i formułowane na czuja. A tu cyk, 9 minut gry w sparingu. Kiedy, jak nie w takich meczach?

22:16

Pietrzak za Recę, Szymański za Krychowiaka.

22:15

Problem z tym sparingiem jest taki, że jak na przegląd kadr, to podejrzanie mało zmian, a jak na udział tylu piłkarzy branych pod uwagę przy meczach o punkty – to gra wygląda żałośnie.

Milik swoje, z tym że teraz nie tylko nie trafił w bramkę, ale jeszcze nie trafił w piłkę. Tak, wiemy, nożyce, trudne dośrodkowanie, ale Milik w kadrze staje się jednym wielkim memem.

22:06

O rety, ale jednak są tacy, co mają gorzej – Chorwacja po godzinie gry przyjęła już od Hiszpanów piątkę.

Bednarek i Klich za Glika i Piątka. Zobaczymy, naszym zdaniem, tego meczu już się dziś nie naprawi. Irlandczycy złapali rytm, a u nas nie widać nawet połowy pomysłu na zbudowanie akcji. Przed przerwą chociaż mieliśmy te okazje po stałych fragmentach, teraz nawet nie mamy stałych fragmentów.

21:59

Uuuch, ale nas wrzucili na karuzelę. Na prawej flance najpierw Irlandczycy przytomnie rozklepali sobie naszych trzech piłkarzy, a potem jeszcze O’Dowda związał Błaszczykowskiego, jakby Kuba był jakieś 20 lat młodszy i dopiero wchodził do seniorskiej piłki. Dośrodkowanie na głowę O’Briena i mamy 0:1. Chwilę wcześniej ośmieszył nas Christie…

21:56

Christie bez ani jednego zwodu przeszedł pomiędzy czterema naszymi piłkarzami.

Kabaret.

21:52

No, Kądzior za Kurzawę. Sami jesteśmy ciekawi, jak to dzisiaj wyjdzie. Polecamy nasz wywiad z Damianem, cały TUTAJ, niżej fragment.

Odczuwasz jeszcze tremę debiutanta na zgrupowaniach?

Czuję się w porządku, na pewno dużo lepiej niż za pierwszym razem, gdy był stresik. Będę się czuł jeszcze lepiej, gdy uda się dostać chociaż kilka minut, żeby można już było powiedzieć, że jestem zawodnikiem mającym to 1A w swoim dorobku.

To wtedy powoli będzie ci się kończyć twoja słynna lista celów na lodówce.

Nigdy ich nie zabraknie, spokojnie. Cele muszą być coraz wyższe. Jeśli zadebiutuję w reprezentacji, kolejnym punktem będzie wywalczenie miejsca w składzie, strzelenie gola czy zaliczenie asysty i tak dalej. Podobnie było w Górniku Zabrze. Najpierw plac, potem produkowanie liczb, tak samo dziś w Dinamie Zagrzeb. Lista nigdy nie będzie pusta.

Widzisz w ogóle szczyt swoich możliwości?

Sam jestem ciekaw, gdzie się on znajduje i do jakiego poziomu starczy mi umiejętności. Chęci do nauki i ciężkiej pracy nigdy mi nie zabraknie. Wierzę, że zagram w jeszcze lepszym klubie niż Dinamo Zagrzeb.

21:51

A co tam w Lidze Narodów? Hiszpania klepie strasznie rewelację Mistrzostw Świata, Chorwację. Do przerwy jest już 3:0, ale nie da się ukryć, że momentem przełomowym była wymuszona zmiana Rog za Vrsaljko w 20. minucie, po której posypały się gole. Do tej roszady goście jeszcze jakoś się trzymali, po niej – na boisku istniała tylko ekipa Luisa Enrique. Co ciekawe – wszystkie bramki zdobyte w nietypowy dla Hiszpanów sposób – pierwsza po centrze z boku pola karnego, dwie kolejne po uderzeniach z dystansu. Aha, szczęście też po stronie Hiszpanów – na 3:0 wpadło po typowym „Krzynówku” – piłka odbiła się od konstrukcji bramki, od pleców bramkarza i dopiero wpadła do siatki. W drugim z meczów w klasie A Belgia prowadzi 2:0 z Islandią.

21:42

Pisaliśmy, że na treningu KTS-u ciekawiej, prawda?

21:34

W końcówce dwa fajne zrywy, warto pochwalić szybkość i zaciekłość Krzysztofa Piątka oraz poświęcenie Jakuba Błaszczykowskiego, ale to trochę tak, jak w najgorszej klasie w szkole chwalić za przyjście do szkoły bez papierosów w plecaku. Połowa do zapomnienia. Miło, że coś się dzieje przy stałych fragmentach, miło, że nie dajemy za bardzo pohasać Irlandczykom, mniej miło, że i my sami niczego wielkiego sobie nie tworzymy.

21:27

21:16

I kolejny rzut rożny, znów skończyło się całkiem nieźle – chaos u rywala, ładnie z półobrotu uderzył Kamiński. Strzał stopera zablokował jednak… Krychowiak.

21:14

Dobra, jednak mogliśmy dziś iść na trening KTS-u Weszło, byłoby ciekawiej.

21:08

Na razie największe wrażenie robią na nas stałe fragmenty, nawet nie chodzi o dochodzenie do sytuacji, jak w przypadku Milika, ale widać, że chłopaki mocno pracowali nad tym elementem. Dwóch podchodzących do wykonania, jakiś gest wąsa w wykonaniu Błaszczykowskiego, Kamiński w polu karnym rywala przy wrzucie z autu. Dobry prognostyk – bo to oznacza, że selekcjoner od samego początku swojej pracy dużo uwagi poświęcił zagadnieniu, które w najbliższych latach może zdominować bardzo defensywny i asekurancki futbol reprezentacyjny.