Włoska prasa: „Zieliński bez wahań formy byłby topowym piłkarzem”
Weszło

Włoska prasa: „Zieliński bez wahań formy byłby topowym piłkarzem”

Chiesa jako zawodnik, wokół którego Włochy muszą budować zespół. Zieliński jako materiał na piłkarza klasy światowej, jeśli tylko ustabilizuje formę. Chiellini doceniający pracę Lewego, Bonucci komplementujący polskie kontry, zaskakująco niezłe noty dla Szymańskiego. Co słychać we włoskiej prasie?

gazsep8_2

Według La Gazzetta reprezentacja Włoch grała piach aż do zmian. Poza tym można wywnioskować, że najchętniej daliby Zielińskiemu paszport i powołali go do kadry.

Mancini:

„Zbyt łatwo traciliśmy piłkę w pierwszej połowie. Musimy być też bardziej wyraziści pod bramką rywala. Chiesa zagrał bardzo dobrze, to typ piłkarza jakiego we Włoszech aktualnie brakuje. Jorginho był bardzo uważnie kryty i dopiero gdy znalazł miejsce, cała drużyna zaczęła grać lepiej. W drugiej połowie mieliśmy właściwą mentalność. Balotelli? Zmagał się z urazem, który pogłębił się podczas meczu”.

Według not najlepszy Zieliński.

„Gdyby zawsze grał na równym poziomie, byłby topowym piłkarzem. Wiedzą o tym w Napoli, by wspomnieć 0:3 z Sampdorią. Ale kiedy ma swój wieczór, zasługuje tylko na oklaski”.

Dmj3dfnX0AMRIYE

***

ITALY2

Jakiś problem ze zdjęciami w Italii – dokładnie TO SAMO zdobi okładkę dwóch czołowych dzienników sportowych. A, no i przyjrzyjcie się Szymańskiemu. La Gazzetta chyba trochę pomyliła go z zawodnikiem Legii.

Corriere skupia się na Chiesie i Bernardeschim, którzy mają być kluczowymi punktami nowej Squadra Azzurra. Fatalnie według gazety zagrali Balotelli, Gagliardini i Jorginho. Szczególnie zebrało się Balotellemu, który był najgorszą wersją siebie – samolubną i przewidywalną.

Noty Polaków:

Fabiański 6 – Bereszyński 6, Glik 6.5, Bednarek 5.5, Reca 5.5, Kurzawa 6.5, Krychowiak 6, Klich 6.5, Błaszczykowski 6, Zieliński 7, Lewandowski 7. Szymański 5.5, Linetty 5.5. Ciekawe, że gazeta wystawiła także notę Jerzemu Brzęczkowi, dając mu 5.5, głównie za zdjęcie Zielińskiego.

Kurzawa został doceniony za udane pojedynki z Biraghim, które dawały przestrzeń Zielińskiemu. Kubę uznano za solidnego, a faul zrzucono na karb braków kondycyjnych.

tutsep8_2

O wadze meczu z Polakami dla Włochów najlepiej niech świadczy fakt, że nawet nie dostał czołówki. Znowu doceniono przede wszystkim Chiesę, który w oczach włoskiej opinii publicznej wygrał wczoraj najwięcej.

Oceny innych cenionych portali:

Ilsussidiario: Fabiański 6.5, Bereszyński 6.5, Glik 6, Bednarek 6.5, Reca 6.5, Błaszczykowski 6, Krychowiak 6, Klich 6, Zieliński 6.5, Kurzawa 6.5, Lewandowski 6.5, Szymański 6.

Eurosport.it: Fabiański 6, Bereszyński 6, Glik 6.5, Bednarek 6, Reca 6, Błaszczykowski 5, Krychowiak 6, Klich 5.5, Kurzawa 6.5, Zieliński 7, Lewandowski 6.5, Szymański 5.5, Linetty 5.5.

CalcioMercato: Fabiański 6, Bereszyński 6, Glik 6.5, Bednarek 6, Reca 5.5, Błaszczykowski 5, Krychowiak 6, Klich 6, Kurzawa 6.5, Zieliński 7, Lewandowski 6.5, Linetty 5.5, Szymański 5.5.

Wypowiedzi pomeczowe:

Donnarumma: „Powiedziałem Zielińskiemu po meczu, że nie może ciągle strzelać mi bramek. Za łatwo traciliśmy dziś piłki, ale udało nam się wrócić do gry, a to nigdy nie jest łatwe. Jesteśmy na właściwej drodze, musimy być cierpliwi”.

Jorginho: „Całkowicie zgadzam się, że zagrałem słabo. Zrobiłem wiele błędów, wliczając straconą bramkę. Piłkę miałem rzadko, bo byłem ściśle kryty indywidualnie”.

Bonucci: „Musimy być bardziej opanowani i mówię tu również o defensorach. Nie rozgrywaliśmy dobrze piłki od obrony i to pozwoliło Polsce na kilka groźnych kontr”.

Chiellini: „Polska to solidna drużyna, która czeka na twój błąd by skontrować. Asysta Lewandowskiego przy bramce była fantastyczna. Może mecz ułożyłby się inaczej, gdybyśmy objęli prowadzenie po okazji Federico Bernardeschiego.  Musimy budować tożsamość na tym, co pokazaliśmy w drugiej połowie”.

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (13)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
walgierz

W Tuttosport nie dali zdjęcia z meczu, bo wykorzystano je już w dwóch pozostałych dziennikach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali

Tak ten treneiro rotował 😉

Porter

Nie, po prostu w zeszłym sezonie Zieliński w pierwszej jedenastce wychodził tylko na drużyny z dolnej połowy tabeli. Z czołówka grał ogony.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

adrian92

Teraz już gra regularnie, ale dalej widać wahania formy. Oby to z czasem minęło- może w końcu przełoży formę z klubu na reprezentację, bo do tej pory ewidentnie lepiej spisuje się w niebieskim niż w biało-czerwonym trykocie..

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zadi

W La Gazetta Klich z lepszą notą niż Kurzawa, spoko

vincent van cock

u nas by ten Mancini został zlinczowany i pożarty, wypuszcza gościa z urazem, mówi, że Chiesa jest super a zagrał jak Peszko po litrze, ten cały Jorginho nie bedąc pilnowany podawał nam piłkę, nigdy nie widziałem tak słabych Włochów, tylu niewymuszonych błędów nie zrobił na mundialu chyba nikt oprócz nas, niewiarygodne, że nie ma dymisji, a podobno to południowcy mają temperament

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

We Włoszech niby skala ocen to 1-10, ale tak naprawdę w 99 procentach są to oceny 5-7, trzeba zagrać naprawdę katastrofalny mecz, żeby dostać np. 4,5 i trzeba zagrać wyśmienite zawody, żeby dostać 8.

wpDiscuz