Skandal z happy endem. Premia za nieuznanego gola trafia do potrzebujących
Weszło

Skandal z happy endem. Premia za nieuznanego gola trafia do potrzebujących

Sława niejedno ma imię. Kris Doolan, napastnik Patrick Thistle, ma już 31 lat na karku i pewnie pogodził się już z tym, że jego gole raczej nie będą podawane na Twitterze tysiące razy. Druga liga szkocka (Championship), zespół wyróżniający się nie ze względów piłkarskich, a Kingsleyem – jedną z najdziwniejszych maskotek w świecie futbolu. Słowem – średnie warunki, by usłyszał o tobie cały świat. No chyba, że pomocną dłoń wyciągnie sędzia twojego spotkania.

W starciu Particka z Greenock Morton zobaczyliśmy bowiem jeden z największych pokazów sędziowskiej niekompetencji ostatnich miesięcy, jeśli nie lat. Pal licho VAR czy Goal Line Technology, tutaj sytuacja jest oczywista – Doolan pakuje pewnie jedną z ładniejszych swoich bramek (przy okazji otwierając konto strzeleckie w obecnym sezonie), piłka przekracza linię, uderza w siatkę i wypada poza bramkę. Zawodnicy Thistle zaczynają się cieszyć, piłkarze Greenock Morton powoli ustawiają się do rozpoczęcia gry, jeden skrywa nawet twarz w dłoniach rozumiejąc, że dwubramkowa strata może być nie do odrobienia. Nikt nie atakuje sędziego, zawodnicy nie otaczają go wianuszkiem, wszystko gra i buczy.

Aż tu nagle arbitra dopadają wątpliwości. Zresztą – zobaczcie sami. Komedia lepsza niż 99% skeczy polskich kabaretów.

Sprawa doczekała się happy endu, bo po pierwsze – Partick Thistle swój mecz mimo wszystko wygrał. Po drugie – klub zdecydował się przyznać strzelcowi Krisowi Doolanowi zapisaną w kontrakcie premię za zdobytą bramkę, a ten przekazał ją fundacji Beatson Cancer. Partnerowi klubu, który pomaga osobom zmagającym się z nowotworem. Czy wpadł na taki pomysł sam, czy klub wpadł na to, jak rozgłos po szeroko komentowanej (sami zobaczcie liczbę interakcji pod wrzutką Partick na Twitterze) przekuć w coś bardzo pozytywnego – nie wnikamy. Jeśli kasa trafia do ludzi walczących o życie, niemoralnym byłoby to roztrząsać.

Nenad Bjelica miał więc rację. VAR to skandaloza i cirkus. W lidze z wideoweryfikacją Doolan wydałby pewnie premię bramkową na dziwki, koks i tajski boks głupoty. W lidze bez VAR pieniądze trafiają do potrzebujących.

KOMENTARZE (12)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Przemyslaw

Staram się zrozumieć, że główny mógł być tak zasłonięty, że nie widział wpadającej piłki, ale na litość boską, zobaczcie na liniowego. Nie mógł tego nie widzieć, chyba że ma po -8 na każdym oku i tego dnia nie założył soczewek. Zresztą reakcja zawodników – jedni się cieszą, drudzy zrezygnowani, jeden z tych drugich nawet z nerwów wykopał piłkę. Poza tym, nawet gdyby piłka odbiła się od słupka czy poprzeczki, to tor jej lotu i prędkość byłaby inna. Tego co zrobili sędziowie nie da się ubrać w żadne ramy. Degradacja do szkockiej okręgówki do końca kariery.

Laguna

Liniowy użył technologii No Goal.

1362593984_et0fzx_600.jpg
Stój Chalina
Leeds United

Był taki mecz ok. 2001-02 roku – Polonia W. vs Wisła Kraków. Tam piłka odbiła się od mocno napiętej siatki i wyszła w pole jak po odbiciu od poprzeczki. Z tego co pamiętam sędzia nie uznał tej bramki.

Quotsa

No ja pamiętam w meczu barażowym pomiędzy Lechią Gdańsk , a Olimpią Poznań (w Poznaniu) Kupcewicz właśnie taką bramkę strzelił, a sędzia jej nie uznał…

SzalonyWladek

Cała Szkocja widziała.

bieszczadzki legionista
Sanovia Lesko

nie ma dowodów! nie ma dowodów!!!!!!
i w tym samym czasie jakiś szkocki 14mistrz14 zmienia nick na szkockim weszło na „0:1GreenockMorton0:1”

MaciekGKS

A co na to rywale? Przekonywali sędziego, że gola nie było? Gdyby kapitanowie obu drużyn potwierdzili, że gol był to chyba ten w końcu by go uznał?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Voitcus

Najważniejsze, że nie wypaczył wyniku!

Bartek Kiezun

Oczywiście, że nie przekroczyła linii. Prawidłowa decyzja I brawa dla sędziego, że nie uległ presji.

17-S-92

Sedziowie są niezawiśli.
PRO
STY
TUC
JA

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz