Transfer okienka: wolny zawodnik Mateusz Rokuszewski podpisze kontrakt
Weszło

Transfer okienka: wolny zawodnik Mateusz Rokuszewski podpisze kontrakt

– Roki, kiedy ślub?
– Nie wiem, kiedyś.

Taką wymianę zdań z Mateuszem Rokuszewskim wewnątrz naszej redakcji słychać było naprawdę często. Po tym, jak się zaręczył, męczyliśmy go w tej kwestii (a raczej w kwestii imprezy!), ale on sam był dosyć stonowany. Kiedyś, kiedy będzie miał więcej czasu, by wszystko odpowiednio przygotować, zaplanować, zorganizować… No i ostatecznie utracić wolność.

Przełom przyszedł wtedy, kiedy najmniej można było się go spodziewać. Roki wraz Kubą Białkiem przemierzali tysiące kilometrów na rosyjskim mundialu i stawali na rzęsach, by przygotować dla was jak najwięcej materiałów. Jak dla każdego dziennikarza oddelegowanego na mistrzostwa świata, był to czas wytężonej pracy, bardzo wielu godzin podróży i bardzo niewielu godzin snu. Kiedy któregoś razu narzeczona spytała Rokiego, czy może ich zgłosić do konkursu ślubnego Skody, zgodził się bez wahania. Znając go, po godzinie nie wiedział już, czy nagrodą w konkursie jest organizacja wesela, czy nowy samochód. A nazajutrz zapomniał o całej sprawie. Miał na głowie inne zajęcia, w końcu w imieniu Weszło realizował na mundialu wysoki pressing.

Kiedy wrócił, wraz z kilkoma innymi parami byli już w finale konkursu. Nieopatrznie opowiedział o tym nam. A my od razu zwróciliśmy się do was, byście pomogli chłopakowi się zdecydować i oddali na niego konkursowy głos. Po niecałej dobie Mateusz wraz z przyszłą małżonką byli już na miejscu premiowanym główną nagrodą, z ogromną przewagą nad grupą pościgową. I nie oddali go już do końca.

Stało się. Rokiemu przyznano gruby hajs na organizację ślubu z weselem, z jednym tylko zastrzeżeniem – musi odbyć się 1 września 2018 roku. Dziś. Czyny Mateusza, jego narzeczonej, nasze i wasze mają więc swoje bardzo poważne konsekwencje.

– Dla nich: Bez wymówek mają się hajtnąć. No wiecie, świadomi praw i obowiązków uroczyście oświadczą, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.

– Dla nas: Jutrzejszy poranek to moment, którego obawiamy się niczym Thiago Cionek senegalskich napastników.

– Dla was: Dziś wieczorem i jutro rano może nas dopaść – podobnie jak niektórych naszych pucharowiczów – tajemniczy wirus. Objawy mogą być bardzo różne, a jeden z nich z pewnością będzie widoczny. Weszło nie będzie żyć tak intensywnie jak zazwyczaj, chociaż najważniejsze zdarzenia oczywiście dla was opiszemy. A przy tym postaramy się także o relację z samego wesela, gdzie może być ciekawiej niż na niejednym boisku.

A już zupełnie poważnie – wszystkiego najlepszego Mateusz na nowej drodze życia! Dzięki za te wszystkie lata rzetelnej pracy, za wywiady, prześmiewcze artykuły, mundial, Weszłopolskich i wiele innych projektów, w których brałeś udział. Naprawdę fajnie było cię znać, przyjacielu.

KOMENTARZE (16)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Szydery nie będzie. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Tak banalnie, ale szczerze!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Niech ten „‚wolny zawodnik” lepiej podpisze intercyzę. Wiem, że to czytasz Roki. Rób co mówię. Kiedyś ty i twój portfel mi podziękujecie.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Janis, przyznaj się. Opłakujesz utratę takiej partii i usiłujesz chłopakowi obrzydzić małżeństwo. Bądź facetem, nie becz!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dareckii

Najlepszego na nowej drodze życia..teraz tylko nocny okrzyk z sypialni…..Weszło !!!!! 😉

StaszekPrawy

Krzyki się skończą, gdy wyjdzie, że po podpisaniu umowy cywilnoprawnej wyjdzie, że żona ma ciągły ból głowy.
Chłopak będzie wył nad zsiniałymi jajkami.

ronnie3000

Kolejny idzie na straty… Witam w klubie!

baku27

Mało kto wie, że też zajebiście gra. Start Miastko rulezz

StaszekPrawy

Fajny kontrakt. Przy rozwiązaniu oddajesz połowę majątku, spłacasz przez kilkanaście lat alimenty i jeszcze na rozwodzie jesteś mieszany z błotem.

StaszekPrawy
StaszekPrawy

z opisu produktu Marka:

Jeśli Twoje serce szybciej bije na myśl o pięknej jak jutrzenka dziewczynie, to śmiało można założyć, że kiedyś zapragniesz zaobrączkować (a może i zapłodnić) swą ukochaną.

To naturalna kolej rzeczy. Małżeństwo jest jednak decyzją z bardzo poważnymi skutkami prawnymi, które mają kolosalny i dożywotni wpływ na życie mężczyzny. Po Twoim podpisie papierka w urzędzie stanu cywilnego, nic już nie będzie takie samo; odwieczne przedstawienie (komedia romantyczna, dramat, groteska, horror) się zacznie.

Małżeństwo (rozumiane jako inwestycja) jest dużo bardziej ważne i skomplikowane, niż jakakolwiek inwestycja której się w życiu podejmiesz. I jeśli w coś inwestujesz, uczysz się wszystkiego na ten temat, by zmaksymalizować zyski i zminimalizować straty.

Uczysz się gdzie może się coś nie udać, i jak ratować resztę majątku gdy wszystko zacznie się układać nie po Twojej myśli.

To oczywista oczywistość, prawda?

Właśnie dlatego oferuję wam „Poradnik rozwodnika”, który polecam nie tylko nieszczęśnikom na początku albo w trakcie rozwodu, ale przede wszystkim tym, którzy są w związku, a zwłaszcza tym którzy w związku nie są – ale o nim marzą, gdyż od marzeń do ich realizacji często bywa niebezpiecznie blisko.

Co odróżnia człowieka mądrego od naiwnego? Mądry chce wiedzieć wszystko o inwestycji w którą wchodzi. W przypadku małżeństwa, mądry chce nauczyć się jak działa psychika jego kobiety, a także jego własna, oraz poznać wszystkie możliwe konsekwencje porażki wielkiej, życiowej inwestycji, jaką jest małżeństwo.

Jeśli wiesz jaki może być koniec małżeństwa, możesz mądrze zaplanować małżeństwo i swój związek, ocalić zdrowie, majątek, dobra opinię i wiele, wiele innych dóbr. Gdy wiesz że szybka jazda (np. na motocyklu) może spowodować kalectwo albo śmierć, zwalniasz i dbasz o dobry ubiór ochronny. Bez tej wiedzy, ludzie kończą swój żywot znacznie wcześniej niż musieli.

Wiedza o końcu, pozwala mądrze zaplanować początek. Bez wiedzy o możliwym zakończeniu inwestycji, źle zaczniesz.

Naiwny natomiast idzie za „głosem serca”, oraz z mottem „jakoś to będzie” na ustach, które na sali sądowej zmienia się w rozpaczliwe wrzaski, gdy uświadomi sobie że właśnie stracił mieszkanie, oszczędności życia i został „opodatkowany” na wiele lat przez osobę, która np. go zdradziła i zabrała mu dziecko. Albo dziecko było sąsiada/kolegi z pracy i musi na nie płacić alimenty, a na własne w przyszłym związku nie będzie go stać.

Mądry inwestuje 222 złotych, i kieruje swym życiem tak, że nie wpadnie na rafy które go zatopią. Naiwny żałuje dwustu złotych, śmiejąc się pod wąsem, że oto właśnie wyrolował wszystkich „frajerów” którzy zapłacili. Jego uśmieszek zostanie brutalnie zmazany pięścią realności na sali sądowej, gdzie zabiorą mu niemal wszystko. On by teraz chętnie zapłacił znacznie większe pieniądze, ale już za późno. Wiedza musi zostać skonsumowana w odpowiednim momencie, by przyniosła określony efekt.

Adwokat weźmie od was 100 – 200zł za 30 minut rozmowy, z której niewiele zapamiętacie. To oczywiste że nie powie wam WSZYSTKIEGO, bo z czego by żył? I czy zrozumiecie jego „prawniczą mowę”? A tu wszystko macie na zawsze pod ręką, profesjonalnie przełożone z prawniczego na polski, ojczysty.

Poznacie wszystkie najważniejsze zagadnienia, jakie wiążą się z rozwodem, a więc wzory pism, intercyza, jak Panie wrabiają Panów w „niebieską kartę” i inne ostre szczęki systemu prawnego, włącznie z najbardziej podstawowymi pytaniami (jak się ubrać, zachowywać na korytarzu sądowym gdy ex płacze z rodziną a ta chce nas pobić, koszty procedur sądowych i całą masę innych ciekawostek, dzięki którym przetrwasz te straszne chwile).

A Ty jesteś mądry, czy naiwny? Wolisz liczyć na szczęście albo ingerencję Boską, czy też w ogóle nie myśleć, a może wolisz już zawczasu zainwestować w wiedzę, która ochroni Twój majątek, godność, zdrowie i często życie?

Wolisz zminimalizować straty i wyjść zwycięsko z prasy miażdżącej bezrozumnych mężczyzn, czy też płakać, narzekać i rozpaczać całe życie? I na kogo zrzucisz winę za brak wiedzy o małżenstwie, inwestycji prawnej w którą z własnej woli wszedłeś? Kto będzie winny lenistwu, chytrości, dziecięcej naiwności?

Chytry dwa razy traci, a w sprawach rozwodowych znacznie, znacznie więcej. Mądry, nowoczesny mężczyzna po prostu MUSI mieć tę wiedzę w swojej głowie, bo bez niej staje się workiem bokserskim sądowych żywiołów. Dopiero ta wiedza, uświadomi Ci jaki jest PRAWDZIWY koszt zaczynającego się związku z ukochaną kobietą – może nie będziesz chętny na taką transakcję, gdy poznasz na początku cały jej przebieg? To już Twoja decyzja.

kasztan

Wszystkiego najlepszego !

ot.ja

Wszystkiego dobrego i …. powodzenia :) (Przyda Ci się :) – i nie ma w tym za grosz przesady :))

Bartek99
CHrześcijańska Unia Jedności

A dobry był z niego… Herbatnik.

BigB

Kondolencje :(

wpDiscuz