post Avatar

Opublikowane 22.08.2018 11:46 przez

red6

Nie napiszemy, że trafił swój na swego, bo dorównanie Sławomirowi Peszce to jednak osiągnięcie zarezerwowane dla szczególnych dzbanów. Napiszemy za to (bardzo eufemistycznie), że Arvydas Novikovas, który niedawno z byłym reprezentantem Polski starł się w internecie i na boisku, również nie jest chodzącym uosobieniem klasy. Litwin wydaje się być człowiekiem balansującym na granicy pozytywnej pewności siebie i bezczelności – takiej bezpośrednio powiązanej z głupotą. Niestety coraz częściej ląduje po złej stronie. 

Przypominamy sobie na przykład mecz Jagi z Legią w poprzednim sezonie. Co oczywiste temperatura była dość wysoka, ale jednak nie tłumaczylibyśmy nią tego, w jaki sposób Novikovas zareagował na brutalny faul Bezjaka na Pazdanie. Tylko gratulował koledze waleczności? Nie żartujmy.

Dziś Novikovas postanowił włączyć się do dyskusji kibiców Jagiellonii na swój temat. Zgadnijcie, w jaki sposób?

a) podziękował za konstruktywną krytykę i obiecał poprawę
b) przeszedł do bezmyślnego kontrataku

No niestety nie wybrał pierwszej opcji. Najgorszy jest jednak styl, w którym postanowił się odgryźć. Jedną z dyskutujących osób była kobieta, która zarzuciła Novikovasowi między innymi dużą liczbę strat i pewne problemy z powrotami do defensywy. Pamiętając o tym, że mówimy o jednym z najlepszych piłkarzy ligi – pani trafiła w punkt, co może potwierdzić chyba każdy, kto ogląda mecze Jagi lub chociaż przegląda raporty InStat (w ostatnim meczu Litwin zaliczył aż 15 strat, zdecydowanie najwięcej, ogółem w 3 meczach tego sezon nastukał ich…30).

Jak pewnie wiecie, nie należymy do tych, którzy wszędzie doszukują się seksizmu, ale akurat ta reakcja nas zniesmaczyła. Po pierwsze dlatego, że tak jak ustaliliśmy, uwagi były naprawdę celne (może to właśnie z tych względów tak utalentowany piłkarz gra tylko w naszej ekstraklasie?). Po drugie – Novikovas jest zawodnikiem jednego z ledwie kilku klubów w Polsce, w którym mocno postawiono na kobietę. Agnieszka Syczewska pełni dziś przede wszystkim funkcję wiceprezesa Jagiellonii. Czyli de facto jest przełożoną Novikovasa. W sumie ciekawi jesteśmy, czy w stosunku do niej jest równie hardy i chamski, ale coś nam podpowiada, że niekoniecznie.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 22.08.2018 11:46 przez

red6

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 36
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura

comment image

Wieslaw_Paleta
Wieslaw_Paleta

Jakby to powiedział Zdzisiu Kręcina…dosyć niefortunny baner Lecha Poznań…
Pom pom pom pom

Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie.JPG
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pakur82
Pakur82

Gdyby ta afera wyszła trochę szybciej wylądowałby w badziewiakach

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Przed następnym meczem Jagiellonii Novikovas powinien być wywołany do przedmeczowego wywiadu, w którym Pani Czarnota-Bojarska, Kabała-Malarz lub Śledź zapytałaby go, czy jego zdaniem kobiety nie powinny wypowiadać się o piłce nożnej… Chciałbym zobaczyć jego odpowiedź, bo przed kamerą jest nieco trudniej niż przed komputerem. Byłby konsekwentny, a może zacząłby wić się jak piskorz? Przeczuwam szach-mat.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk

mam pomysła łączącego oba komentarze… przed meczem Legia – Jagiellonia zapatrzy się w dekolt Kabały-Malarz… Podejrzewam czerwoną dla bramkarza Legii… w ciągu pierwszych 10 minut…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gerwazzy
Gerwazzy

Z kobietami interesującymi sie polityką nie ma potrzeby, bo posłanka Pawłowicz juz wielokrotnie udowadniała swoje dzbaństwo ostatnimi czasy, ale to nie znaczy, że tak jest ze wszystkimi kobietami, najlepszym przykładem jest wiceprezes jagi wspomniana w artykule, prezes Wisły tez chyba się ciekawie wypowiada i tak możnaby pewnie wymieniać. Uważasz że rozmowa n/t pilki z Kaczyńskim czy Macierewiczem byłaby ciekawa jak juz rzucamy takimi przykładami?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Spektakularny
Spektakularny

Nie powinny, bo one na piłce się nie znają. Co z tego, że przeprowadzają wywiady?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Naprawdę uważasz, że się nie znają? Bo ja stawiam tezę, że kładą na łopatki większość internetowych ekspertów z ego wielkości dziury budżetowej.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

To ewidentnie fotomontaż, a tak w ogóle to ktoś włamał się na jego konto. Widzicie? Sławek pierwszy się na nim poznał, komisja ligi na pewno uwzględni to w odwołaniu! A tak serio – dajcie mu się teraz wytłumaczyć z tej wypowiedzi, jak znam życie, to będzie jeszcze zabawniej kiedy zacznie się od tego wykręcać. Coś jak Stano tłumaczący się, że tak naprawdę nic nie wspominał o bankructwie Legii.

pietrek
pietrek

Napisał tak bo założę się, że „Raul” nie zadał sobie trudu przeczytania tego, co ta pani napisała, tylko wystarczył mu rzut oka na profilówkę. A że białogłowa napisała coś sensownego, to wyszła z tego seksistowska afera.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Czegokolwiek by nie napisała, to ta odpowiedź jest oznaką głupoty Novikovasa.
Novikovas miał dwie opcje. Mógł napisać:
1. Pani nie powinna się wypowiadać o piłce
2. Kobieta nie powinna się wypowiadać o piłce.
Różnica jak między piciem w Szczawnicy a szczaniem w piwnicy. Jeśli jej nie widzi, jest głupkiem. Cześć pieśni.

UBecja_Forever
UBecja_Forever

Ty serio widzisz tu jakąś różnicę? Bo dla mnie wypowiedź pierwsza różni się tylko tym, że przedłuża dyskusję o kolejne pytanie ze strony tej kobiety o treści ‚dlaczego?’ i co wtedy nasz litwinek powie?

BTW, najśmieszniejsze to jest to, że koleś pisze po angielsku i nawet w jednym krótkim i prostym zdaniu robi taki błąd, który dyskwalifikuje go jako osobę inteligentną.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Nie widzisz różnicy? Więc wyłuszczę:
Opcja pierwsza: Nie znam się Pani na piłce (przytyk personalny)
Opcja druga: Kobiety nie znają się na piłce (przytyk seksistowski).
Naprawdę teraz nie widzisz różnicy, czy jednak podobnie jak litewski wieszcz z Białegostoku, uważasz, że wszystkie kobiety nie znają się na piłce.
Naprawdę to jest tak skomplikowane logicznie, że wymaga tłumaczenia z polskiego na nasze?

UBecja_Forever
UBecja_Forever

czy Ty jesteś ograniczony, że nie potrafisz zrozumieć mojej wypowiedzi, czy po prostu jej nie przeczytałeś?

‚Bo dla mnie wypowiedź pierwsza różni się tylko tym, że przedłuża dyskusję o kolejne pytanie ze strony tej kobiety o treści ‚dlaczego?’ i co wtedy nasz litwinek powie?’

Niezrozumiała wypowiedź prowadzi do kolejnego pytania. Skoro dziewczyna napisała sensowne argumenty, a on chce ją zdeprecjonować jako osobę bo ma takie zdanie, że kobiety nie znają się na piłce, to będzie je musiał wyrazić. Wystarczy, że ona zapyta go dlaczego się nie zna? Jest tak samo źle bo prowadzi do tego samego wniosku.

Gdyby napisał coś w stylu ‚Skoro nie wie Pani jakie mam wytyczne od trenera, to proszę się nie wypowiadać’ to spoko i zamyka w zasadzie całą dyskusję. Natomiast jeżeli piszesz w odpowiedzi na konkretne argumenty ‚nie zna się pani na piłce’ to rodzi pytanie ‚ale dlaczego się nie znam?’ ‚Co pozwoliło Panu wpaść na taki pomysł? Co nieprawdziwego/głupiego napisałam’

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Jestem ograniczony, bo dalej nie rozumiem. Trudno.

nysowsky
nysowsky

WeszloPudelek strikes again!
Kolejny bezsensowny artykuł na poziomie brukowca, gdzie w trzech akapitach rozprawiono się z bardzo poważnym i sarkastycznym (niemówiąc o szowinistycznym!) wpisie reprezentanta Litwy i kluczowego skrzydłowego Jagi. Jeżeli chcecie podbijać kolejne wyświetlenia na takich tekstach łechtając 15-latków na przysłowiowe „dramy” to życzę powodzenia.

jezd
jezd

Czyżby zaglądał na Tt prezesa tysiąclecia który również nie chciał dyskutować o piłce z kobietą. Były tu wtedy na weszło jakieś artykuły na weszło o tym?

szybkiLopez
szybkiLopez

na 10 Litwinów przypada 12 fałszywych. Pracowałem kiedyś z nimi całym sercem nienawidzą Polaków między innymi za Unie Obojga Narodów. To Litwin z tego nic nie będzie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

77
77

FotoPyK,wiem ze nie lubisz Jagiellonii ale o co tu kurwa chodzi?

Pakur82
Pakur82

Ale afera i to jeszcze seksistowska(nawiązując do „Weszlo z butami” i pytanie o geja na bank któryś w redakcji nim jest)
Ty co napisałeś te wypociny jesteś jeszcze większym dzbanem niż Peszkin i Novikovas razem wzięci.Oni chociaż swoje głupoty popełnili pod wpływem emocji, na szybko bez zastanowienia(przecież nie wymagamy od piłkarzy naszej ligi przesadnego myślenia a przynajmniej się nie spodziewamy).No ale Ty pismaku (gdybyś się podpisał tytułowałbym inaczej) podejrzewam że jakąś dłuższą chwilę się zastanawiałeś co stworzyłes

biggala2310
biggala2310

Ja to tu tylko zostawię.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Kolego Ryzy jestvtutaj nietykalny.

RuudVanGol
RuudVanGol

Jak faceci znają się na piłce, to my kurwa widzimy co roku w pucharach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Juri
Juri

„than”? chodziło mu o „that” czy ‚when” huj wie w sumie

Poznaniak
Poznaniak

Podczs meczu Lecha z Legia Jedrzejczyk uderzyl w twrz Kostevicza az ten sie przwrocil Sedzia nie zareagowl na bandyckie zachowanie Legionisty weszlo nawet nie zwrocilo uwagi Wiadomo Stolyv kurwa mac Swiatli i szersi ludzie w ramionach oczywiscie.O co wiec chodzi tym razem ?

Poznaniak
Poznaniak

Podczs meczu Lecha z Legia Jedrzejczyk uderzyl w twrz Kostevicza az ten sie przwrocil Sedzia nie zareagowl na bandyckie zachowanie Legionisty weszlo nawet nie zwrocilo uwagi Wiadomo Stolyca kurwa mac Swiatli i szersi ludzie w ramionach oczywiscie.O co wiec chodzi tym razem ?

Spektakularny
Spektakularny

O nie, ktoś odpisał coś niemiłego kobiecie, która próbuje zaistnieć pieprzeniem na twitterze, wyciągam moją białą zbroję i pędzę na ratunek!!!!!1111 I z tego powodu aż cały artykuł? Jezus jaki XXI wiek jest żenujący. Polecam poczytać wam jakiś red pill w kwestiach damsko-męskich, serio.

Oczywiście gdyby sytuację odwrócić, to nikt by się nawet nie zająknął

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
22.09.2020

Legia z prezentem, a później pokrzywdzona. Wilusz zasłużył na wykluczenie

Czy Legia została skrzywdzona? A może tym razem zyskała na błędach sędziów? Czy Maciej Wilusz powinien pić meliskę przed meczami? No i co z tymi przeklętymi zagraniami ręką w polu karnym? Kolejny weekend znów przyniósł nam kilka weryfikacji w Niewydrukowanej Tabeli. Choć tak po prawdzie, to nie była łatwa kolejka do sędziowania. Zaczynamy od meczu […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Przeklęte Wyspy Owcze i technologiczny skok. Sukcesy i porażki Michniewicza w kadrze U-21

Czesław Michniewicz jest już jedną nogą poza reprezentacją Polski do lat 21. Odejdzie z niej raczej prędzej niż później. Ale co po sobie zostawi? Jaki bilans po trzech latach sprawowania stanowiska przez Michniewicza, mają biało-czerwoni? Co mu się udało, a co zawalił lub najzwyczajniej w świecie mógł zrobić trochę lepiej? Nie ma wątpliwości, że bilans […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Jeden klub, jeden trener. Klich i Kapustka od Tarnovii do kadry | KOPALNIE TALENTÓW

Ich pierwszy trener mówi o przypadku, twierdząc, że Mateusz Klich i Bartosz Kapustka poradziliby sobie gdziekolwiek by nie zaczynali, a on akurat miał szczęście, że na nich trafił. Większe zasługi niż sobie przypisuje rodzicom swoich najbardziej znanych byłych podopiecznych. Chyba jednak prowadzący ich za młodu Krzysztof Świerzb jakąś cegiełkę do tego dołożył, skoro nawet teraz […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Chodyna na radarze, Makowski cofa się w rozwoju

Za nami cztery kolejki nowego sezonu Ekstraklasy. Gdy patrzymy na ten okres przez pryzmat młodzieżowców, trochę brakuje nam odkryć. Jasne, poprzedni rok pokazał, że warto w tej kwestii trochę poczekać, bo choćby Michał Karbownik, Bartosz Białek czy Jakub Moder wypłynęli na szerokie wody dopiero z czasem, ale byli też tacy, którzy zaskoczyli od pierwszej kolejki […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Spokojnie, zaraz się rozkręci. Boruc jak film o facecie w łódce?

Powrót Artura Boruca do Legii Warszawa to bez dwóch zdań największe wydarzenie trwającego jeszcze okienka. Celowo nie użyliśmy w tym kontekście słowa „transfer”, bo ten ruch wykracza poza same kwestie sportowe, ale jedno trzeba wyraźnie zaznaczyć – to właśnie one wciąż powinny być na pierwszym planie. A na starcie tego sezonu nie ma co kryć […]
22.09.2020
Włochy
22.09.2020

Sfałszowany egzamin z włoskiego, czyli w co pogrywa Luis Suarez?

„Spoczywa na tobie wielka odpowiedzialność. Jeśli go oblejesz i gość nie dostanie obywatelstwa, to dopiero się zacznie. Rozpoczną atak terrorystyczny” – mówi na nagraniu rozmówca Stefanii Spiny. Czy to fragment filmu akcji? Nie. To konspiracyjna konwersacja uniwersytecka w sprawie językowego egzaminu Luisa Suareza, koniecznego do uzyskania włoskiego paszportu. Egzaminu, który Urugwajczyk podobno zdał z łatwością. […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Czereszewski: Holendrzy w Stomilu? Dzięki mnie klub zarobi na nich niemałe pieniądze

Temat Stomilu, dziwnych transferów do klubu i zmian, które w ciągu ostatnich dni zaszły w Olsztynie, nie schodzi z ust kibiców. Wczoraj przyjrzeliśmy się jednej stronie sprawy, o której rozmawialiśmy także w I-ligowej części „Weszłopolskich”. Dziś oddajemy głos drugiej ze stron, a konkretniej Sylwestrowi Czereszewskiemu, który nie stroni od mocnych słów. Doniesienia portalu stomil.olsztyn.pl nazywa […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Gdy rozum śpi, a Lewandowski zagrywa krzyżakiem, budzą się demony

Środkowy pomocnik przejmuje piłkę na środku boiska, zagrywa ją na prawo do skrzydłowego, ale nie zatrzymuje się, tylko biegnie na pełnej w pole karne. I słusznie, bo zaraz dostaje podanie zwrotne od kolegi, wystarczy dołożyć nogę i po wszystkim. Tak też się dzieje – pewny strzał i bramkarz nie ma szans. Ale co to? Kibice […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

„Ring cię zweryfikuje. Nie masz za kim się schować”

– Moja walka? Jakbyś Rocky’ego oglądał. Cały mój plan szybko poszedł w pieruny. Myślałem, żeby dużo tańczyć, atakować seriami i odskakiwać, tak miałem zaplanowane treningi. Ale walczyliśmy na najmniejszym możliwym wymiarze ringu, więc nie było za bardzo gdzie uciekać. Trener powiedział mi więc „Kamil, musisz się bić”. A że lubię się bić, to się biliśmy. […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Pół roku transmisji sportowych za darmo – promocja specjalna PKO Banku Polskiego

Nasi partnerzy z PKO Banku Polskiego mają do zaproponowania kapitalną promocję dla wszystkich ekstraklasowych świrów. I nie tylko! Do zgarnięcia półroczny darmowy dostęp do transmisji sportowych lub filmów na platformie CANAL+ telewizja przez internet. Na czym polega cała akcja? Już tłumaczymy. Najpierw trzeba założyć PKO Konto za Zero z Oficjalną Kartą Ekstraklasy. Jedną z tych, […]
22.09.2020
KTS
22.09.2020

Podryw na zerwane więzadło i kolejny rekord! KS Bednarska 1:15 KTS Weszło

Idziemy jak burza. W rywalizacji z ostatnią w tabeli Bednarską wydatnie poprawiliśmy bilans strzelecki. Drużyna nie zawiodła i zaaplikowała rywalom aż 15 bramek. Łapcie obszerne kulisy ostatniego spotkania KTS-u Weszło.  fot. FotoPyk
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

PRASA. Strejlau: Legia robi błąd. To Jacek Zieliński powinien zostać jej trenerem

Temat dnia w prasie jest oczywisty – Czesław Michniewicz w Legii Warszawa. W „Przeglądzie Sportowym” o nowym szkoleniowcu wypowiadają się eksperci. Mocną tezę wysunął Andrzej Strejlau. – Zastanawia mnie, kto zdecydował o zwolnieniu trenera Vukovicia. Strategię klubu wyznacza prezes, wiceprezes albo dyrektor sportowy. Któryś z nich popełnił błąd, decyzja o zwolnieniu była tego dowodem. Uważam, […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

„Bielsa uczy: największe błędy popełnia się w chwilach triumfu albo tuż po nich”

– Bielsa wychodzi z założenia, że największe błędy popełnia się w chwilach triumfu albo tuż po nich. Wtedy najłatwiej jest coś zepsuć. Trudniej wtedy spostrzec, że zespół potrzebuje zmian, żeby się rozwijać. Bo przecież jest wciąż wynik. A pewna formuła może się właśnie kończyć i trzeba nie lada geniuszu, by dostrzec ten moment nim będzie […]
22.09.2020
Anglia
21.09.2020

Wilki się nie położyły, ale na Citizens to i tak za mało

Nadspodziewanie dobrze zaprezentował się zespół Wolverhamptonu na tle Manchesteru City. A może raczej wypadałoby napisać – zaskakująco niewielki był opór Citizens przed powstrzymywaniem ataków Wolves. Oczywiście, Manchester City przeważał przez większą część spotkania. Oczywiście, utrzymał również korzystny wynik do 90. minuty. Ale chyba nikt nie przypuszczał po bramce Fodena na 2:0, że gospodarze zdołają jeszcze […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Jagiellonia ściągnęła Piasta na dno

Piast miał się podbudować meczem z Jagiellonią przed starciem z FC Kopenhaga, tymczasem tylko się dobił. Za nami już cztery ligowe kolejki, a gliwicki zespół ciągle czeka na premierowego gola. Na dodatek nie pomógł dziś Frantisek Plach i w efekcie „Jaga” przełamała passę czterech kolejnych porażek z podopiecznymi Waldemara Fornalika. To nie tak, że Piast […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

WESZŁOPOLSCY: MICHNIEWICZ W LEGII WARSZAWA, WIELKI MECZ GÓRNIKA

Powiedzieć, że to gorący dzień w Ekstraklasie, to nic nie powiedzieć. I trzeba przyznać, że termin naszego programu zgrał się idealnie: ledwo Legia ogłosiła Czesława Michniewicza, a wjeżdżają Weszłopolscy w składzie Mateusz Rokuszewski, Jakub Białek, Paweł Paczul, Adam Sławiński, Szymon Janczyk, Samuel Szczygielski. Jaka będzie ta Legia? Co dalej z Vukoviciem? Kto w szatni Legii […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Michniewicz w Legii, czyli dobry trener zabiera się za pogubiony zespół

Jakkolwiek oceniać decyzję o zwolnieniu Aleksandara Vukovicia z Legii – cóż, stało się, życie musi iść dalej, nowy szkoleniowiec musi przejąć stery. Dariusz Mioduski nigdy nie słynął z logiki przy wybieraniu kolejnych trenerów, bierze ludzi z różnych parafii i myśli: co będzie, to będzie. Tak samo jest teraz. Czesław Michniewicz nie wpasowuje się w jakąkolwiek […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

City zaczynają ligowe granie. Wolves znów popsują im humory?

Manchester City zaczyna sezon później niż reszta, więc już musi gonić rywali. Ale najważniejszą pogonią i tak będzie ta za mistrzowskim tytułem. Przed „The Citizens” inauguracja rozgrywek, w której zmierzą się z Wolverhampton. Czy ekipie Pepa Guardioli uda się zgarnąć trzy punkty? Stawiamy na to, że tak i sprawdzamy, co jeszcze warto wytypować w TOTALbet! […]
21.09.2020