Novikovas zachował się tak, jakby od Peszki dostał w głowę…
Weszło

Novikovas zachował się tak, jakby od Peszki dostał w głowę…

Nie napiszemy, że trafił swój na swego, bo dorównanie Sławomirowi Peszce to jednak osiągnięcie zarezerwowane dla szczególnych dzbanów. Napiszemy za to (bardzo eufemistycznie), że Arvydas Novikovas, który niedawno z byłym reprezentantem Polski starł się w internecie i na boisku, również nie jest chodzącym uosobieniem klasy. Litwin wydaje się być człowiekiem balansującym na granicy pozytywnej pewności siebie i bezczelności – takiej bezpośrednio powiązanej z głupotą. Niestety coraz częściej ląduje po złej stronie. 

Przypominamy sobie na przykład mecz Jagi z Legią w poprzednim sezonie. Co oczywiste temperatura była dość wysoka, ale jednak nie tłumaczylibyśmy nią tego, w jaki sposób Novikovas zareagował na brutalny faul Bezjaka na Pazdanie. Tylko gratulował koledze waleczności? Nie żartujmy.

Dziś Novikovas postanowił włączyć się do dyskusji kibiców Jagiellonii na swój temat. Zgadnijcie, w jaki sposób?

a) podziękował za konstruktywną krytykę i obiecał poprawę
b) przeszedł do bezmyślnego kontrataku

No niestety nie wybrał pierwszej opcji. Najgorszy jest jednak styl, w którym postanowił się odgryźć. Jedną z dyskutujących osób była kobieta, która zarzuciła Novikovasowi między innymi dużą liczbę strat i pewne problemy z powrotami do defensywy. Pamiętając o tym, że mówimy o jednym z najlepszych piłkarzy ligi – pani trafiła w punkt, co może potwierdzić chyba każdy, kto ogląda mecze Jagi lub chociaż przegląda raporty InStat (w ostatnim meczu Litwin zaliczył aż 15 strat, zdecydowanie najwięcej, ogółem w 3 meczach tego sezon nastukał ich…30).

Jak pewnie wiecie, nie należymy do tych, którzy wszędzie doszukują się seksizmu, ale akurat ta reakcja nas zniesmaczyła. Po pierwsze dlatego, że tak jak ustaliliśmy, uwagi były naprawdę celne (może to właśnie z tych względów tak utalentowany piłkarz gra tylko w naszej ekstraklasie?). Po drugie – Novikovas jest zawodnikiem jednego z ledwie kilku klubów w Polsce, w którym mocno postawiono na kobietę. Agnieszka Syczewska pełni dziś przede wszystkim funkcję wiceprezesa Jagiellonii. Czyli de facto jest przełożoną Novikovasa. W sumie ciekawi jesteśmy, czy w stosunku do niej jest równie hardy i chamski, ale coś nam podpowiada, że niekoniecznie.

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (36)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Mecenas_Misiura

comment image

Wieslaw_Paleta

Jakby to powiedział Zdzisiu Kręcina…dosyć niefortunny baner Lecha Poznań…
Pom pom pom pom

Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie.JPG
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pakur82
Lechia znaczy Polska

Gdyby ta afera wyszła trochę szybciej wylądowałby w badziewiakach

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Przed następnym meczem Jagiellonii Novikovas powinien być wywołany do przedmeczowego wywiadu, w którym Pani Czarnota-Bojarska, Kabała-Malarz lub Śledź zapytałaby go, czy jego zdaniem kobiety nie powinny wypowiadać się o piłce nożnej… Chciałbym zobaczyć jego odpowiedź, bo przed kamerą jest nieco trudniej niż przed komputerem. Byłby konsekwentny, a może zacząłby wić się jak piskorz? Przeczuwam szach-mat.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

mam pomysła łączącego oba komentarze… przed meczem Legia – Jagiellonia zapatrzy się w dekolt Kabały-Malarz… Podejrzewam czerwoną dla bramkarza Legii… w ciągu pierwszych 10 minut…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gerwazzy

Z kobietami interesującymi sie polityką nie ma potrzeby, bo posłanka Pawłowicz juz wielokrotnie udowadniała swoje dzbaństwo ostatnimi czasy, ale to nie znaczy, że tak jest ze wszystkimi kobietami, najlepszym przykładem jest wiceprezes jagi wspomniana w artykule, prezes Wisły tez chyba się ciekawie wypowiada i tak możnaby pewnie wymieniać. Uważasz że rozmowa n/t pilki z Kaczyńskim czy Macierewiczem byłaby ciekawa jak juz rzucamy takimi przykładami?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Spektakularny

Nie powinny, bo one na piłce się nie znają. Co z tego, że przeprowadzają wywiady?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Naprawdę uważasz, że się nie znają? Bo ja stawiam tezę, że kładą na łopatki większość internetowych ekspertów z ego wielkości dziury budżetowej.

Nie chcę się czepiać, ale...

To ewidentnie fotomontaż, a tak w ogóle to ktoś włamał się na jego konto. Widzicie? Sławek pierwszy się na nim poznał, komisja ligi na pewno uwzględni to w odwołaniu! A tak serio – dajcie mu się teraz wytłumaczyć z tej wypowiedzi, jak znam życie, to będzie jeszcze zabawniej kiedy zacznie się od tego wykręcać. Coś jak Stano tłumaczący się, że tak naprawdę nic nie wspominał o bankructwie Legii.

pietrek

Napisał tak bo założę się, że „Raul” nie zadał sobie trudu przeczytania tego, co ta pani napisała, tylko wystarczył mu rzut oka na profilówkę. A że białogłowa napisała coś sensownego, to wyszła z tego seksistowska afera.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Czegokolwiek by nie napisała, to ta odpowiedź jest oznaką głupoty Novikovasa.
Novikovas miał dwie opcje. Mógł napisać:
1. Pani nie powinna się wypowiadać o piłce
2. Kobieta nie powinna się wypowiadać o piłce.
Różnica jak między piciem w Szczawnicy a szczaniem w piwnicy. Jeśli jej nie widzi, jest głupkiem. Cześć pieśni.

UBecja_Forever

Ty serio widzisz tu jakąś różnicę? Bo dla mnie wypowiedź pierwsza różni się tylko tym, że przedłuża dyskusję o kolejne pytanie ze strony tej kobiety o treści ‚dlaczego?’ i co wtedy nasz litwinek powie?

BTW, najśmieszniejsze to jest to, że koleś pisze po angielsku i nawet w jednym krótkim i prostym zdaniu robi taki błąd, który dyskwalifikuje go jako osobę inteligentną.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Nie widzisz różnicy? Więc wyłuszczę:
Opcja pierwsza: Nie znam się Pani na piłce (przytyk personalny)
Opcja druga: Kobiety nie znają się na piłce (przytyk seksistowski).
Naprawdę teraz nie widzisz różnicy, czy jednak podobnie jak litewski wieszcz z Białegostoku, uważasz, że wszystkie kobiety nie znają się na piłce.
Naprawdę to jest tak skomplikowane logicznie, że wymaga tłumaczenia z polskiego na nasze?

UBecja_Forever

czy Ty jesteś ograniczony, że nie potrafisz zrozumieć mojej wypowiedzi, czy po prostu jej nie przeczytałeś?

‚Bo dla mnie wypowiedź pierwsza różni się tylko tym, że przedłuża dyskusję o kolejne pytanie ze strony tej kobiety o treści ‚dlaczego?’ i co wtedy nasz litwinek powie?’

Niezrozumiała wypowiedź prowadzi do kolejnego pytania. Skoro dziewczyna napisała sensowne argumenty, a on chce ją zdeprecjonować jako osobę bo ma takie zdanie, że kobiety nie znają się na piłce, to będzie je musiał wyrazić. Wystarczy, że ona zapyta go dlaczego się nie zna? Jest tak samo źle bo prowadzi do tego samego wniosku.

Gdyby napisał coś w stylu ‚Skoro nie wie Pani jakie mam wytyczne od trenera, to proszę się nie wypowiadać’ to spoko i zamyka w zasadzie całą dyskusję. Natomiast jeżeli piszesz w odpowiedzi na konkretne argumenty ‚nie zna się pani na piłce’ to rodzi pytanie ‚ale dlaczego się nie znam?’ ‚Co pozwoliło Panu wpaść na taki pomysł? Co nieprawdziwego/głupiego napisałam’

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Jestem ograniczony, bo dalej nie rozumiem. Trudno.

nysowsky
FC Adziallonia

WeszloPudelek strikes again!
Kolejny bezsensowny artykuł na poziomie brukowca, gdzie w trzech akapitach rozprawiono się z bardzo poważnym i sarkastycznym (niemówiąc o szowinistycznym!) wpisie reprezentanta Litwy i kluczowego skrzydłowego Jagi. Jeżeli chcecie podbijać kolejne wyświetlenia na takich tekstach łechtając 15-latków na przysłowiowe „dramy” to życzę powodzenia.

jezd
Lech Poznań

Czyżby zaglądał na Tt prezesa tysiąclecia który również nie chciał dyskutować o piłce z kobietą. Były tu wtedy na weszło jakieś artykuły na weszło o tym?

szybkiLopez

na 10 Litwinów przypada 12 fałszywych. Pracowałem kiedyś z nimi całym sercem nienawidzą Polaków między innymi za Unie Obojga Narodów. To Litwin z tego nic nie będzie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

77

FotoPyK,wiem ze nie lubisz Jagiellonii ale o co tu kurwa chodzi?

Pakur82
Lechia znaczy Polska

Ale afera i to jeszcze seksistowska(nawiązując do „Weszlo z butami” i pytanie o geja na bank któryś w redakcji nim jest)
Ty co napisałeś te wypociny jesteś jeszcze większym dzbanem niż Peszkin i Novikovas razem wzięci.Oni chociaż swoje głupoty popełnili pod wpływem emocji, na szybko bez zastanowienia(przecież nie wymagamy od piłkarzy naszej ligi przesadnego myślenia a przynajmniej się nie spodziewamy).No ale Ty pismaku (gdybyś się podpisał tytułowałbym inaczej) podejrzewam że jakąś dłuższą chwilę się zastanawiałeś co stworzyłes

biggala2310

Ja to tu tylko zostawię.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Kolego Ryzy jestvtutaj nietykalny.

RuudVanGol

Jak faceci znają się na piłce, to my kurwa widzimy co roku w pucharach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Juri

„than”? chodziło mu o „that” czy ‚when” huj wie w sumie

Poznaniak

Podczs meczu Lecha z Legia Jedrzejczyk uderzyl w twrz Kostevicza az ten sie przwrocil Sedzia nie zareagowl na bandyckie zachowanie Legionisty weszlo nawet nie zwrocilo uwagi Wiadomo Stolyv kurwa mac Swiatli i szersi ludzie w ramionach oczywiscie.O co wiec chodzi tym razem ?

Poznaniak

Podczs meczu Lecha z Legia Jedrzejczyk uderzyl w twrz Kostevicza az ten sie przwrocil Sedzia nie zareagowl na bandyckie zachowanie Legionisty weszlo nawet nie zwrocilo uwagi Wiadomo Stolyca kurwa mac Swiatli i szersi ludzie w ramionach oczywiscie.O co wiec chodzi tym razem ?

Spektakularny

O nie, ktoś odpisał coś niemiłego kobiecie, która próbuje zaistnieć pieprzeniem na twitterze, wyciągam moją białą zbroję i pędzę na ratunek!!!!!1111 I z tego powodu aż cały artykuł? Jezus jaki XXI wiek jest żenujący. Polecam poczytać wam jakiś red pill w kwestiach damsko-męskich, serio.

Oczywiście gdyby sytuację odwrócić, to nikt by się nawet nie zająknął

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz