Koszmar o Warszawie
Weszło

Koszmar o Warszawie

Nawoływaliśmy: zróbcie swoje, nie przynieście wstydu. Cóż, przeszacowaliśmy możliwości mistrza Polski, tak samo jak przeszacował je Yannick Sambea, który twierdził, że szanse są 50 na 50. Nie docenił swojego zespołu, który zdominował Legię w Warszawie, sprawiając, że ta skompromitowała się KOMPLETNIE.

No ale co zrobić, wszystkiego wygrywać nie można, prawda?

Mistrz Luksemburga był lepszy od mistrza Polski na jego stadionie. Mistrz Luksemburga pokonał mistrza Polski na jego stadionie. Mistrz Luksemburga rozgościł się na połowie mistrza Polski, rozłożył koc i urządził sobie piknik. Mistrz Luksemburga nie robił sobie nic z tego, że mistrz Polski jest mistrzem Polski. Czyli drużyną teoretycznie lepszą. Wydawałoby się – lepiej zorganizowaną, posiadającą więcej jakości piłkarskiej.

Mistrz Luksemburga.

Jeżeli jakość piłkarska po stronie Legii była, no to musimy przyznać, że została szczelnie zakamuflowana. Sami nie wiemy, co było gorsze w pierwszej połowie – wynik czy gra? Było 1:1, więc wybieramy grę, która wyglądała po prostu fatalnie, czego dowodem poniższa statystyka.

Czy jest jakiś zagraniczny klub, który musiałby przyjechać do Warszawy, by Legia była w stanie go zdominować?

Dudelange operowało piłką, stwarzało sytuacje, a Legia tylko i wyłącznie korzystała z błędów przeciwnika, wyprowadzając kontrataki. Na jej szczęście – Luksemburczycy popełniali tych błędów sporo, ale oczywiście warszawianie nie byli w tej kwestii lepsi. Więcej – byli bezradni. Bezradni na tle mistrza Luksemburga.

Jakoś nie przechodzi nam to przez gardło, trudno nam wystukać to na klawiaturze, ale jest to niezaprzeczalny fakt. Polski futbol jest w głębokiej dupie, w której zresztą zdążył się rozgościć. Najgorsza jest świadomość, że rywale nie grali meczu życia. Często popełniali dziecinne błędy, nie biegali nie wiadomo jak dużo, a i tak potrafili zdominować gospodarzy. Dziadostwo, kompletny dramat. Wielopoziomowa kompromitacja. Legia ze swojej flegmatyczności uczyniła dziś sztukę. Sztukę dramatyczną, po której chce się rzygać.

Pierwszy gol? Nagy ograny na lewej obronie jak przedszkolak, piłka dograna do środka i bramka. Zresztą, nie mogło być inaczej, skoro Szymański krył Couturiera tak uważnie, że aż znajdował się z dwa kilometry od niego.

Legia jakimś cudem wyrównała, fatalny błąd w środku pola popełnili rywale, a Carlitos okazał się skuteczny. Nie potwierdził tego później. W pewnym momencie obrońca Dudelange urządził sobie drzemkę, Legioniści przejęli piłkę, Hiszpan znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, której jednak nie wykorzystał.

Podsumowując – Legia miała dwie stuprocentowe okazje. Nie napiszemy, że je wykreowała, bo wykreowali je jej rywale. Ale ci sami rywale stworzyli sobie znacznie więcej szans. Sam Couturier powinien ustrzelić co najmniej dublet, pamiętamy przecież sytuację z 30. minuty, kiedy będąc oko w oko z Malarzem, uderzył nad bramką. W drugiej połowie przyjezdni mieli łatwiej, bo tuż przed przerwą rozwagą i świetnym czytaniem gry popisała się obrona Legii. Pazdan i Astiz podwoili jednego z Luksemburczyków, ale ten i tak im się urwał. Do bramki było jeszcze daleko, Astiz był świadomy, że w razie faulu wyleci z boiska. No to co zrobił? W bezsensowny sposób osłabił swój zespół.

To musiało się skończyć golem gości. Tak naprawdę możemy się cieszyć, że tylko jednym. W drugiej połowie Szymański sfaulował rywala w polu karnym, Turpel strzelił gola. Niby skończyło się tylko na 2:1, ale gdyby Dudelange zdobyło jeszcze dwie-trzy bramki, nikt nie mógłby mieć pretensji. Więcej, dopiero wtedy byłby to w pełni zasłużony, sprawiedliwy wynik. Jeżeli Luksemburczycy są ambitni, to po takim spotkaniu mogą czuć co najwyżej ogromny niedosyt, że tych parodystów nie udało się jeszcze mocniej skarcić.

Można mieć pecha w starciu ze słabszą drużyną. Można obijać słupki, nawalać w poprzeczki. Można stworzyć sobie kilka sytuacji, które nie wynikają z indywidualnych błędów rywali. Wtedy można mówić o wypadku przy pracy. W tym przypadku trzeba mówić o absolutnie wielopoziomowej kompromitacji, wstydzie, hańbie i żenadzie. I jeszcze raz o wstydzie, i jeszcze raz o hańbie, i jeszcze raz o żenadzie. Generalnie – o wszystkim negatywnym.

Bo Dudelange po prostu wygrało zasłużenie, choć powinno zdecydowanie wyżej.

I brawa dla Gorzowa.

Legia – Dudelange 1:2 (1:1)
0:1 – Couturier 24′
1:1 – Carlitos 27′
1:2 – Turpel 62′ karny

KOMENTARZE (134)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Loki Diabeł
SV Valhöll

Dwa pedały się dobrały, jeden duży drugi mały

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Loki Diabeł
SV Valhöll

Jak to ty pejsbuka zapinałeś a nie odwrotnie to ok. Zamykamy temat

RysioL

„dwa pedały sie dobrały” a tu przykleił sie obojniak Loki Diabeł
nie wie po co ale chyba wnioskuje, że w tym trio będzie miał najlepiej

technojezus
technojezus

Legia pobiła ostatnie popisy Lecha czy innych naszych drużyn z nawiązką.Najwieksza kompromitacja polskiej piłki klubowej ostatnich lat.
To co oni grają to nie można nazwać profesjonalną piłka.Toć to byle kto by zagrał dzisiaj lepiej od Legii.
Z Łazienkowskiej zrobili publiczny sracz na który każdy przyjeżdża i sra do woli.
Legia mając najłatwiejszego przeciwnika przekreśliła sobie właśnie puchary jedną z największych kompromitacji w dziejach naszej klubowej piłki i jeżeli ktoś mi powie/napiszę że jeszcze jest drugi mecz i nie można ich przekreślać to uważam że ten ktoś jest debilem, bo Legii po pierwsze puchary się nie należą i po drugie jest to po prostu niemożliwe z taką ,, grą”.
Lech czy Jagiellonia to przynajmniej grały z mocnymi jak na nasze warunki klubami, i nikt nie ma do nich pretensji że przegrali, ale Legia to kurwa odjebała takie coś co logicznie nie jest do wytłumaczenia i to już drugi raz z rzędu w tym sezonie .
Wypierdolić połowę ludzi z tej Legii bo tu już nic nie ma do odratowania.
Na koniec napiszę tak jak ktoś na Weszło powiedział – nadchodzi hekatomba Legii.
Tyle.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

Jestem debilem bo pisze prawdę?
Już z Trnavą miał być awans, a na wyjeździe było kolejna kompromitacja.Legia wiekszosc sytuacji stworzyła po fatalnych błędach Dudelange, tak to nie istnieli.
Prawda czasami boli chłopie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

BaltazarGabka
Legia

Tylko wtedy z St. Patrick widać było jakieś pozytywy, tutaj jest totalny rozpierdol. Dudelange to są mega ogóry, problem polega na tym, że my też jesteśmy teraz mega ogórami :)))

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

ed

Dobra .Nie pierdol już bo oczy bolą

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Loki Diabeł
SV Valhöll

Jesteś debilem, bo się taki urodziłeś. Nikt tu ci w niczym nie pomoże. Nawet te twoje bojówki SA, nazistowska świnio. Ciebie wezmę pierwszego do piekła, nawet przed końcem wakacji. Rozpoczynamy odliczanie 100, 99, 98…

ml14

ja bym wzial Gmocha… pewnie byloby duzo smiechu na konferencjach :)

ed

Były UBEK – I wszystko jasne . Ksywa zobowiazuje .Nie musisz już nic dodawac młotku parowy

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Wszystko dlatego,że w naszej lidze dobrze opłacani pozoranci,urządzili sobie ciepły kurwidołek.Gdzie była gra bez piłki? Wyjście na pozycję? Szybkość? Celność? W czarnej dupie. I to dotyczy całej trójcy.  Żesz kurwa,to były trzy nasze najlepsze kluby.W pizdu,na zmywak.

Loki Diabeł
SV Valhöll

Taki kurwa czas nastał, ze najcelniejszy komentarz oddał podszyszkownik

BaltazarGabka
Legia

Z reguły uważam, że przesadzasz i trochę przepierdujesz. Teraz mogę tylko dać kciuk w górę.

raw

Słodki Jezu, jak wjedzie jeszcze jakiś legionista z tekstem, że ogóry i że będzie awans na wyjeździe to zrobie backflipa i przeturlam się rzygać do kibla. Ja kumam, że z klubem na dobre i na złe itd. ale trochę mózgu…

Loki Diabeł
SV Valhöll

słodki Jezus to wsadzi ci jedynie ogóra w dupę, turlaj się dalej, może jeszcze coś do dupy wyłapiesz

raw

2x „dupa” w jednym zdaniu. Okres dojrzewania to trudny czas. Ale spokojnie, kiedyś i ty zaruchasz.

facemob

Legia pobiła wszystko. Stjarnany, Zalgirisy i Levadie. Sądzę, ze nie predko inny polski zespol dostaniewjeb od Luxemburga. Ciesze sie ze to właśnie ty Legio!!!!! Wszechwpierdol

Mate Usz
Kolejorz

Bez kitu, brać takie siano i w takim stylu przejebać z pól amatorami to się kurwa w pale nie mieści. Kiedy Ci wszyscy polscy właściciele klubów przejrzą na oczy, że bejmy, które płacą swoim ‚gwiazdom’ idą kurwa zwyczajnie w błoto. Już lepiej byłoby te wszystkie pensje przeznaczyć na jakiś dom dziecka czy inny szczytny cel, chociaż by człowiek nie miał takiego poczucia ile to siana się marnuje

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Irasiad72

Trener Dudelunge przed meczem : chuja grają opierdolimy ich…

Juri

i tym sposobem postawa grajków z Lecha którzy przeszli obok meczu w Belgii pozostanie niezauważona a szkoda bo tym należałoby się zająć

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Juri

tak bo Gent -średniak ligi belgijskiej to potęga nie do pokonania naprawdę…nie wiem co sądzili lechici z kim grają ale na przeciętny w gruncie rzeczy zespół wyszli tak zesrani że żal było patrzeć

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Hadziuk
Wisła Krakow

Legielka ??? Coooo??? DUDELANGE HAHAHAHAHAHAHA MULTIKONCIARZ ZA DYCHE. Sloik madry przed klawiatura. Nawet nie ma karty kibica haha

Loki Diabeł
SV Valhöll

Hadziuk, podniecasz się jak cieć z ostatniego rzędu na premierze. Chuj kogo obchodzi twoje zdanie. Pilnuj swojego chylącego się w dupę klubiku, a najlepiej odjeb sobie łeb maczetą. Będziesz bohaterem swoje miasta, przymanjmniej jednodniowym

ed

Idz już durniu do swojej budy i przestan sie kompromitowac wpisami godnymi debila

Loki Diabeł
SV Valhöll

I pejsbuk oddaje dom, zajebany Żydom przez dziadka. Tak się kończy podlaska saga

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Hadziuk
Wisła Krakow

Juri 14mistrz i sportowa maniaczka hahahahahajahahajahahahaha

GrigorijKalmanawardze

– Halo ? Policja ?! Nie lubię donosić, ale byłem świadkiem gwałtu, więc zgłaszam. Miejsce zdarzenia ? No, Łazienkowska 3… Ilu ich było ? Jedenastu naliczyłem, więc to pewnie gwałt zbiorowy… Acha, no i dochodzi do tego chyba nekrofilia i bezczeszczenie zwłok, bo tych jedenastu gwałciło trupa…

Loki Diabeł
SV Valhöll

coś w tym było ja ci powiem, a razie czego będą jako świadek zeznawał

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

sandman

Nieczynne do odwołania.

KIBICE LEGII

Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!!

KIBICE LEGII

Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!! Jesteśmy CWELAMI !!!!

Konrad9891

A je…ć te ligę. „Produkt Ekstraklasa” k..wa jego mać

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GrigorijKalmanawardze

„Czy jest jakiś zagraniczny klub, który musiałby przyjechać do Warszawy, by Legia była w stanie go zdominować?”

Tak, w przyszłym roku Legia zagra z klubem emerytek „Pogodna Jesień” ze Słowacji i zdominuje ten klub kompletnie. Do historii przejdzie wywiad pomeczowy z jedną z emerytek cyt „widziałam już w życiu różne ch*je, ale takiej ch*jowizny jak w meczu z Legią jeszcze nie. Chu*jowizna była tak ogromna i przytłaczająca, że zostałyśmy zdominowane”

motyl

Z tym klubem emerytek to bym uwazal.Za pare lat i one okaza sie lepsze od naszych „eksportowych”.W koncu nie nosza tatuazy,nie lansuja sie po nocach na miescie a rurki kojaza im sie tylko ze slodyczami

bart007

Zgadzam sie z tym co napisaliscie w innym temacie pt. wszechwpierdol. Lige nalezy natychmiast zawiesic na conajmniej sezon. W tym czasie zawiesic/wykluczyc conajmniej polowe ligowych pseudo-kopaczy i polowe quasi-trenerow. Nastepnie kilku-kilkunastokrotnie zmniejszych pensje. W miejsce wyrzoconych amatorow masowo wprowadzic mlodiez. Jakby nieco braklo to niech juz graja nawet 15-latkowie. Zaoszczedzone miliony pakowac w szkolenie lacznie z bazami – najlepiej w oparciu o specjalistow z zagranicy. Na ten moment liga polska jest najbardziej przeplacona liga swiata. Jest tez liga z absolutnie najwiekszym stopniem tolerancji dla niechlujstwa, nieudacznictwa i bezmozgowia. Niestety za to fajansiarstwo w rownym stopniu co trenerzy odpowiedzialni sa rowniez prezesi, ktorych nie interesuje jakosc tylko wynik. Jak sie okazuje to nie Fryzjer byl najwieksza patologia w polskiej lidze. To mentalnosc i brak ambicji niemal wszystkich ludzi tego zgnilego srodowiska nia jest.

motyl

Mowil o tym ten gostek ktory pogrywa w Luksemburgu to go zjechali w komentarzach jak szmate.A to on mial racje,mowiac cala prawde o naszych gowno grajkach

RysioL

bujaj się matole, od kiedy obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa?
jesli legjunia dała dupy to niech sobie sama wyciera dupę w B-klasie

MDeren

Grubo. Chociaż kibicuje Lechowi to trzy euro wpierdole to już naprawdę żal. W Legii była nadzieja

LABRON

No tak, teraz czekamy na falę zasłużonej gnojówki..tu trzeba płakać, a nie się śmiać. Chociaż, kompleks stolicy wiecznie żywy 😉 ani ten Luksemburg taki słaby, ani mocny. Ot drużyna która pewnie 10 lat zgrywa jeden skład, to i potrafią coś tam powymieniać. Legia ma swoje problemy i poziom 3 rundy kwalifikacji LE nie jest już taki łatwy przy nich. 1) Poszukiwany prezes 2) Poszukiwany trener, Piłkarze tu akurat są najmniej winni, wkońcu mistrza zdobyl parę tygodni temu. Ot nie wiedzą jak mają grać. Trener od kobiet wdrażał im zawiłe taktyki przez 3 miesiące, także zamiast grać to rozmyślali gdzie który ma się przemieszczać. Vuko zarządził trzymanie linii i teraz nie było żadnego pressingu. Potrzebny jest Stasiek i jego taktyka – laga i pressing, Nie mysleć, nie kombinować. Proste rozwiązania.

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Piłkarze niewinni? A dlaczego ruszali się jak wóz z węglem,albo niecelnie podawali? Vuko im tak kazał? Teraz to tylko odstawić delikwentów na parking pod Ł3,parę liści,albo i co mocniejszego,to zaczną znowu grać.W Poznaniu też musimy zrobić porządek z pozorantami.

LABRON

Najmniej winni, to nie znaczy, że zupełnie nie winni, ale ..niestety zobacz na formę Carl