Co to jest za drużyna, co pięknie w piłkę gra? Na pewno nie Arka Gdynia
Weszło

Co to jest za drużyna, co pięknie w piłkę gra? Na pewno nie Arka Gdynia

Klasyczny konflikt między oczekiwaniami a rzeczywistością na przykładzie Arki Gdynia. Oczekiwania: chcemy grać piękny, ofensywny futbol, będzie się działo, średnia hawajska dla każdego. Rzeczywistość: zero goli, pięć celnych strzałów po trzech kolejkach Ekstraklasy.

Na otwarcie wybitne widowisko z Wisłą w Krakowie. Arka zanotowała wtedy fenomenalną pierwszą połowę. Do przerwy: 0 strzałów celnych, 0 strzałów niecelnych, 0 strzałów zablokowanych, nawet 0 rzutów rożnych. Ostatecznie skończyła bilansem 5 strzałów, 0 celnych. 0:0 należy uznać za sukces, ale na pewno nie ataku.

Druga kolejka to mecz u siebie z Jagiellonią Białystok. Udało się przełamać i oddać uderzenie lecące w światło bramki, ale to by było na tyle. 0:2 w plecy, w strzałach dziesięć ogółem, z których przy trzech Kelemen musiał się wysilić.

Trzecia kolejka, mecz z Cracovią w Krakowie. Osiem strzałów, z czego dwa celne. Mecz paździerzą kolejki, a kto wie czy nie dotychczasowego sezonu. 0:0.

Dwa wyjazdowe remisy trzeba w tej lidze szanować, to nie jest tak, że w Arce nic nie funkcjonuje. Ale cała zmiana Ojrzyńskiego na Smółkę miała być podyktowana chęcią gry ładniejszej dla oka, zorientowanej na atak. Tymczasem jak na ironię Arka gra najbrzydszy futbol w lidze, ale nawet bez goli potrafiąc punktować – wypisz wymaluj cecha, której znacznie bliżej zespołom Ojrzyńskiego.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że po totalnej rewolucji w składzie potrzeba czasu, aby drużyna nauczyła się stylu jakiego wymaga Smółka. Pytamy jednak – kto ma w tej drużynie strzelać seryjnie bramki?

Aleksandar Kolew w 2018 zagrał siedemnaście meczów, strzelił jednego gola.

Rafał Siemaszko w 2018 zagrał dziesięć meczów, strzelił jednego gola.

Maciej Jankowski w 2018 zagrał czternaście meczów, strzelił dwa gole.

Cztery trafienia, gratulujemy – tyle samo między 2 kwietnia a 9 maja bieżącego roku strzelił w tym roku Alan Uryga. Jeśli w 2018 twoim najskuteczniejszym napastnikiem jest Maciej Jankowski, to nie oznacza, że jesteś krok od stworzenia pełnej polotu ofensywnej machiny.

To oznacza, że masz poważny problem.

Fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (5)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Belfer

Drogie weszło… nie krócej było napisać po prostu, że Arka chujowo gra w piłkę albo, że wcale nie umie grać? Większość drużyn w polskiej lidze ma defensywnych napastników, których największym atutem jest gra …… tyłem do bramki 😀 Kurwa jakie to śmieszne ale najgorsze, że my to oglądamy i czasem nawet emocjonujemy, przecież ta liga to jest totalny przypadek, dziś 1-0 z tym a potem 1-2 z tamtym a na koniec remis po 0 i można rozjechać się na urlopy na Malediwy.

Quotsa

Arka najlepszy skład w Polsce maaaaaaaaaa

Takata
[ ⚫ ]

Dziękuje! Poprawiłeś mi humor w ten upalny letni dzień.

Tomek Jankowski
Amika

Ale ta piosenka jakoś inaczej brzmiała…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz