Bohater weekendu w Anglii? Boiler Man
Weszło

Bohater weekendu w Anglii? Boiler Man

Wyobraź sobie, że jesteś prezesem klubu. Przychodzi do ciebie producent bojlerów.

– Chcemy się u was reklamować.
– Znakomicie.
– Chcemy też reklamować się przez maskotkę.
– Świetnie. Jako, że w herbie klubu jest drozd, i taki też mamy przydomek wiele zmienić nie można, ale napis…
– Nie, mam lepszy pomysł. Człowiek bojler.
– Nie jestem pewien czy to lepszy pomysł.
– Ale jest to pomysł, za który dostaniesz pieniądze, więc jest to lepszy pomysł.

Tak mniej więcej musiała wyglądać rozmowa w West Bromwich Albion. Spadkowicz z Premier League podpisał świeżutką umowę sponsorską z producentem bojlerów. Baggie Bird poszedł błyskawicznie w odstawkę, a zastąpił go Boiler Man.

West Bromwich Albion mascot Baggie Bird

 

 

Kto nie chciałby zdjęcia z bojlerem? Co mogłoby bardziej zmotywować do dopingu, a także zagrzać piłkarzy do walki? Trafili absolutnie w sedno.

Tak naprawdę jest w tym godna pochwały prostota. Choć może dobrze, że tym tropem nie poszedł Unimil w czasach, gdy sponsorował Wisłę Kraków, względnie Braveran gdy wspomagał finansowo Widzew Łódź. A tak największym wkładem w absurdalność maskotek pozostaje Ogórek z Sandecji, wybrany swego czasu jakże trafnie w internetowym głosowaniu.

f2-12

Czy Boiler Man to będzie najgorsza maskotka w dziejach? Kibice WBA z właściwą Anglikom autoszyderką twierdzą, że można zamykać sezon, bo nic lepszego już im się nie zdarzy. Bojler jednak ma konkurencję…

the-30-worst-sports-mascots

Appy, lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w 2012. Próba maskotki aplikacji czy byle smartfona. Chyba ktoś w Helsinkach akurat dostał nowy telefon i zachłysnął się Space Impactem.

85dc468e-af26-4e79-a095-c7b3cdf5ce9d

2012 nie był dobrym rokiem dla maskotek dużych imprez sportowych. W porównaniu do Igrzysk w Londynie – co to w ogóle jest? – nasze z Euro wydają się niemal udane.

the-30-worst-sports-mascots-5

Maskotka FA Cup, bardzo skomplikowana, czyli po prostu puchar. Skrajna dosłowność. Szkoda, że tym tropem nie poszły np. Wisła Kraków i Wisła Płock, tworząc mastkotkę odwzorowującą królową polskich rzek.

the-30-worst-sports-mascots-8

A to bliżej niezidentyfikowane coś to Cobi, maskotka Igrzysk Olimpijskich w 1992. Spoko impreza, ale ktoś chyba tworzył projekt na kolanie w ostatnich pięciu minutach przed końcem deadline’u. Gdyby nam się przyśniła ta maskotka, balibyśmy się zasnąć przez tydzień.

the-30-worst-sports-mascots-13

Jakie są waszym zdaniem niewykorzystane motywy na maskotkę? Według nas przydałby się plebiscyt na maskotkę pucharowych eurowpierdoli.

Fot. Twitter

KOMENTARZE (15)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
ziomboi

Gdynski sledzik rozpierdala konkurencje!

sledzik.jpg
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Maxizer

Maskotka FA Cup podpowiada, że można by kogoś przebierać po prostu za dzban. 😉

TrolloLollo

Czas na Lechu na Człowieka Pralkę.

I Sekretarz KC PZPN
Nie doczytałem chyba

Albo Słowika.

Matciak

Dla Śląska Wrocław, to chyba najlepszy byłby ten facet z gołą d….!

BormannPL

Wisła Kraków ma najłatwiej bo MACHETE MAN już jest i nawet filmy o nim nakręcili :)

Pomysł, żeby maskotką Lecha była kuchenka jest super :)

Legia Warszawa – słoik (no bo tam jest ich najwięcej). Korona – scyzoryk. Sosnowiec – jak ktoś jest na bieżąco z memami netowymi to wie, co by tu pasowało najlepiej :)

vincent van cock

Z tym, że tak zwani słoiki nie kibicują Legii, tylko klubom ze swoich regionów, dlaczego ktoś miałby zmienić barwy tylko ze względu na zmianę miejsca pracy? Poznaję ludzi z całej Polski i nie spotkałem się nigdy z takim przypadkiem, ani nie słyszałem o takim, wręcz przeciwnie, większość nie cierpi Legii lub jest im obojętna i prawie zawsze nielubi Warszawy, co akurat rozumiem bo wszędzie gdzie mieszkałem było lepiej. Z tej perspektywy pomysł na maskotkę całkowicie absurdalny.

BormannPL

Z tym że tzw słoiki często kibicują Legii no bo komu innemu mają kibicować po przeprowadzce? Unii Piździsław? Zjednoczonym Hujwigdzie? LZS Wdupie?

A jak skomentujesz maczety i scyzoryki? :)

vincent van cock

Ani często , ani w ogóle nie kibicują Legii, tylko swoim klubom choćby grały w 5 lidze, nie wiem skąd czerpiesz informacje, znasz kogokolwiek kto od zmiany pracy nagle stał się kibicem Legii? Ja nie, a w ostatnich latach poznałem ich setki ,zawsze o to pytam i nawet kurtuazyjnie nikt się dobrze nie wypowiadał. Co do scyzoryków to zupełnie co innego bo Koroniarze sami się tak nazywają, z kolei Wiślacy w większości nie są łowcami Żydów i maskotka odpowiadałaby tylko tzw kumatym, czyli tym co nie kumają, że można nie nienawidzić rywali, jeszcze została pralka czyli zwykła złośliwość z twojej strony, gdyby tamtejszy właściciel się uparł na maskotkę pralkę, pewnie kibice zrobiliby bojkot, o czym pewnie wie ,dlatego nigdy nie będzie takiej maskotki. Reasumując, jak mawiają Bułgarzy, tylko scyzoryk się nadaje, ewentualnie maczeta, ale tylko ze względu na rządy nożowników w klubie.

Wicher

Ponoć Peszko w Lechii jest na etacie „grającej maskotki”.

vincent van cock

Najfajniejszą maskotką jest Krecik Zagłębia Lubin, lub był, bo nie wiem czy się przyjął na stałe.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

I tak nic nie przebije maskotki Lechii Gdańsk!

1dee034d58b273ff37d48ab482e7041300d485d2.jpg
running_t
Miedź Legnica

Wprawdzie dyscyplina trochę inna, bo siatkówka, ale i tak mocnym kandydatem jest maskotka Aluronu Virtu Warty Zawiercie – pieróg

Szybki-Piero%CC%81g-fot.-Krzysztof-Popio%CC%81%C5%82-Jurassic-Photo-Team.jpg
Eurolomotolog

Maskotką Eurowp… jest Dzik Strzała, bohater Szachtiora Koniec Świata.

wpDiscuz