Bohater weekendu w Anglii? Boiler Man
Weszło

Bohater weekendu w Anglii? Boiler Man

Wyobraź sobie, że jesteś prezesem klubu. Przychodzi do ciebie producent bojlerów.

– Chcemy się u was reklamować.
– Znakomicie.
– Chcemy też reklamować się przez maskotkę.
– Świetnie. Jako, że w herbie klubu jest drozd, i taki też mamy przydomek wiele zmienić nie można, ale napis…
– Nie, mam lepszy pomysł. Człowiek bojler.
– Nie jestem pewien czy to lepszy pomysł.
– Ale jest to pomysł, za który dostaniesz pieniądze, więc jest to lepszy pomysł.

Tak mniej więcej musiała wyglądać rozmowa w West Bromwich Albion. Spadkowicz z Premier League podpisał świeżutką umowę sponsorską z producentem bojlerów. Baggie Bird poszedł błyskawicznie w odstawkę, a zastąpił go Boiler Man.

West Bromwich Albion mascot Baggie Bird

 

 

Kto nie chciałby zdjęcia z bojlerem? Co mogłoby bardziej zmotywować do dopingu, a także zagrzać piłkarzy do walki? Trafili absolutnie w sedno.

Tak naprawdę jest w tym godna pochwały prostota. Choć może dobrze, że tym tropem nie poszedł Unimil w czasach, gdy sponsorował Wisłę Kraków, względnie Braveran gdy wspomagał finansowo Widzew Łódź. A tak największym wkładem w absurdalność maskotek pozostaje Ogórek z Sandecji, wybrany swego czasu jakże trafnie w internetowym głosowaniu.

f2-12

Czy Boiler Man to będzie najgorsza maskotka w dziejach? Kibice WBA z właściwą Anglikom autoszyderką twierdzą, że można zamykać sezon, bo nic lepszego już im się nie zdarzy. Bojler jednak ma konkurencję…

the-30-worst-sports-mascots

Appy, lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w 2012. Próba maskotki aplikacji czy byle smartfona. Chyba ktoś w Helsinkach akurat dostał nowy telefon i zachłysnął się Space Impactem.

85dc468e-af26-4e79-a095-c7b3cdf5ce9d

2012 nie był dobrym rokiem dla maskotek dużych imprez sportowych. W porównaniu do Igrzysk w Londynie – co to w ogóle jest? – nasze z Euro wydają się niemal udane.

the-30-worst-sports-mascots-5

Maskotka FA Cup, bardzo skomplikowana, czyli po prostu puchar. Skrajna dosłowność. Szkoda, że tym tropem nie poszły np. Wisła Kraków i Wisła Płock, tworząc mastkotkę odwzorowującą królową polskich rzek.

the-30-worst-sports-mascots-8

A to bliżej niezidentyfikowane coś to Cobi, maskotka Igrzysk Olimpijskich w 1992. Spoko impreza, ale ktoś chyba tworzył projekt na kolanie w ostatnich pięciu minutach przed końcem deadline’u. Gdyby nam się przyśniła ta maskotka, balibyśmy się zasnąć przez tydzień.

the-30-worst-sports-mascots-13

Jakie są waszym zdaniem niewykorzystane motywy na maskotkę? Według nas przydałby się plebiscyt na maskotkę pucharowych eurowpierdoli.

Fot. Twitter