Klafurić jest dumny ze swoich piłkarzy. Powtarzamy – KLAFURIĆ JEST DUMNY!
Weszło

Klafurić jest dumny ze swoich piłkarzy. Powtarzamy – KLAFURIĆ JEST DUMNY!

Chyba czas rozruszać nasze wydawnictwo i wydać książkę-poradnik dla trenerów, którzy przyjeżdżają do Polski z zagranicy. Życzliwie udzielilibyśmy szkoleniowcom spoza naszego kraju kilka cennych rad. Tuż po spisie treści i wstępniaku, zaraz w pierwszym rozdziale, napisalibyśmy tak: Gdy wchodzisz na konferencję prasową po porażce, która dotknęła twoich kibiców i która rzutuje na ocenę prowadzonego przez ciebie zespołu, to pod żadnym, ALE TO POD ŻADNYM POZOREM, nie wymawiaj do mikrofonu słowa „duma”.

Niestety, ale poradnika póki co nie wydaliśmy i Dean Klafurić naszej cennej rady nie poznał przed wejściem do sali konferencyjnej na obiekcie Spartaka Trnava. Uniknąłby wtedy doszczętnego skompromitowania się w oczach kibiców. Ale oddajmy głos samemu trenerowi opiekunowi drużyny:

W rewanżu pokazaliśmy, że potrafimy grać znacznie lepiej w piłkę. Piłkarze pokazali jak się walczy dla klubu. Jestem z nich dumny, bo walczyli do końca. Nawet wtedy, gdy straciliśmy jednego i drugiego piłkarza, to wciąż stwarzaliśmy sobie okazje i strzeliliśmy gola.

Ludzie mają różne fetysze. Jedni lubią sernik z rodzynkami, inni zajadają się żelkami lukrecjowymi, ktoś tam jeszcze lubuje się w filmach Patryka Vegi. Ale jeśli twoim upodobaniem jest bycie dumnym po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Mistrzów po starciu ze Spartakiem Trnava (!), to czas już na kontrolną wizytę u specjalisty od zaburzeń psychiki.

Sumą składników „wpierdol” i „jakaś-losowa-mieścina-na-Słowacji-czy-w-innej-Macedonii” nigdy nie może być „duma”. Jeśli jesteś dumny tylko dlatego, że twoi piłkarze walczyli, to zapisz ich na zajęcia wychowania fizycznego. Tam chodzi o zaangażowanie, a niektórzy wuefiści za samo staranie się wpisują piątki. Gra o Ligę Mistrzów to sport, rywalizacja, mierzenie się na umiejętności. Jak trenera opiekuna drużyny Legii zadowala sama walka, to niech przeniesie swoich chłopców do sekcji bokserskiej.Chociaż nie. Tam też trzeba pokazać jakość.

Ku przestrodze – już jeden taki w Polsce był, co to po odpadnięciu z pucharów był bardzo dumny ze swojej drużyny. I na koniec sezonu kibice krzyczeli do niego, że ma wypierdalać, a sam tekst o dumie wytykano mu do końca jego dni w klubie. Czekamy, aż Klaf nauczy się nowych zwrotów – „idemo dalje” i „musimy to akceptować”.

fot. FotoPyk

KOMENTARZE (78)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

BaltazarGabka
Legia

Tego już się nie da wytrzymać. Jedyny pozytyw z przyjścia Nawałki byłby taki, że by wreszcie skończyli z tym cyrkiem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

RuudVanGol

„rzołnierzy”? Kurwa, napisz, że to ironia. Ps a, nie – teraz zauważyłem nick. Wszystko jasne.

pilkarzyk

Dzisiejszy mecz to w pewnym sensie powtórka z mundialowego meczu przeciw Senegalowi, Tam Polacy podarowali dwie bramki rywalom, dziś Legioniści ofiarowali dwóch zawodników. W jednym i frugim był cyrk więc nie wiem faktycznie nie byłoby go po przyjściu Nawałki do Legii.

Bartoni
Lechia Gdańsk

Mistrz Polski odpada z jakimiś Słowakami. O czym mają pisać xD? O transferach Sandecji?

BaltazarGabka
Legia

Niech piszą, tylko jest to poziom Trybuny Ludu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pałlo Kutińjo
Sporting Krzyczki Żabiczki

Stanowski siedzi zasmarkany w swoim biurze, stos zużytych chusteczek obok niego. Dziwisz się, że kazał swoim subiektom smarować wypracowania?

potępiony

z jednej strony może i tak, ale z drugiej kolejna świetna okazja aby dowalić Mioduskiemu

lubie mezo

Z tego żyją weszłaki – z wypompowania tematu do granic możliwości.

Misza

życzę nam wszystkim, żeby po eliminacjach do LE weszło nie musiało się pastwić nad pozostałymi naszymi reprezentantami

potępiony

Mógłby ktoś życzliwy sprawdzić czy, gdy Bjelica tak mówił Weszlaki też dały taki krzykliwy tytuł?

Karol_Krawczyk
FC ALBATROS

Z tego co pamiętam to, całkiem słusznie, nie zapomnieli mu tego do końca ekstraklasowej przygody i wypominali mu tą dumę dość regularnie. A co do samego artykułu to tytuł brzmiał: „Panie Bjelica, pańskiego poczucia dumy nie da się zamknąć w gablocie w klubowym muzeum” (http://weszlo.com/2017/08/04/panie-bjelica-panskiego-poczucia-dumy-da-sie-zamknac-gablocie-klubowym-muzeum/).

Færø
HB Tórshavn

beka z Lecha

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Henryk Kania
Huragan Wołomin

Za późno na przestrogi – kibice już krzyczą do Klafa że ma wypierdalać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

Ja nadal się zastanawiam dlaczego w takim poważnym wydawałoby się klubie jak Legia, panuje taka amatorka odnośnie trenerów?
Kurwa już pominę tego Hasiego, ale ludzie….
Jakim cudem tutaj trenował taki ktoś jak Magiera? Jakim cudem taranował ktoś bez doświadczenia jak Jozak? Jakim cudem powierza się drużynę grającą o puchary w ręce trenera kobiet bez doświadczenia?
Toć to się w głowie nie mieści.
A co najśmieszniejsze to Legia chciała Brzęczka zamiast Klafa, ale się nie udało, czujecie to? BRZĘCZKA!
Teraz niech nie zapomną Fakena zatrudnić, powiedzieć jak zwykle że ,,na lata” i wypierdolić po połowie sezonu.
Kurwa sami niszczą ten klub…..
Amatorka na celgo.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

potępiony

Coś się nie zgadza, bo na Nawałkę rzekomo kasa jest i to spora. Za późno Szopen zaczął szukać trenera i dlatego do wyboru miał tylko Brzęczka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jeremy

OK idę śladem twojego myślenia… w czerwcu nie było kasy, w lipcu podpisali pewnie nieniski kontrakt z Lopezem, nikogo nie sprzedali, odpadli z LM, pewnie UEFA dowali im karę za race, będą musieli płacić dwóm sztabom trenerskim a jeszcze odłożyli kasę na Nawałkę (który za frytki też robić nie będzie)? Kurdę, chciałbym robić biznesy z Mioduskim…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Za co fanboje Legii minusujecie chlopaka? Bo prawde napisal, ze w kasie pustki a Szopen nie chce zaciagac kredytiw jak Krol Korali?

shav0
Melanż w Dudelanż

Jak to nie ma pieniędzy na trenera ? A na Eduardo i jego kontrakt 500tysi Euro rocznie to jest ? Przecież Nawałka z całym sztabem by takiej kasy nie wział co jeden rezerwowy emerytowany Brazylijczyk. Nie wspomne o innych kasztanach których Legia ma w kadrze typu Radovic który pewnie ma niewiele mniej. Zarządzanie jest totalnie do dupy i taka jest prawda. Kasy to Legia ma nawet za dużo jak na polskie realia tylko nie mają tam bladego pojęcia co z nią zrobić.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

marjush-zet

Akurat Brzęczek sprawdził się jako trener w przeciętnym klubie e-klapy, więc dlaczego miałby nie dostać szansy w lepszym? Facet z poważnym CV piłkarskim i w trenerce z większym doświadczeniem niż ci nieszczęśni Chorwaci.
Jeśli brać pod uwagę polskich trenerów, to z tych, których jeszcze w Legii nie było, a którzy dobrze rokują – zostaje ewentualnie Brosz i Nawałka. Osobiście uważam, że Nawałka niekoniecznie się sprawdzi, a Brosz i Brzęczek być może daliby radę.

Juri

jako kibic Legii też dzisiaj jestem dumny. walczyli jak lwy, w 9ciu na 11stu mieli szansę strzelić na 2-0 gdyby Carlitos lepiej przymierzył…9 lwów i 2 idiotów – tak bym zatytułował ten mecz. pamiętam jak kiedyś angielska prasa tak pisała po meczu z Argentyną w 1998: „10 lwów i jeden kretyn” teraz liczba lwów zmniejszyła się proporcjonalnie do liczby kretynów

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Niespodziewanie niedoceniony komentarz. Zwłaszcza „Co ma mówić trener, który wie że jest na wylocie’ jest kluczowym argumentem. Klafurić stara się ratować jedyne co mu pozostało. Jeżeli teraz wyszedłby i zjebał kilku zawodników i wypowiedział się w tonie słynnego „[…]gramy we Legii Warszawa, w Legii Warszawa, kurwa![..]” to na dłuższą metę nic by nie ugrał a jedynie pogorszył swoją sytuację. Gość nie ma przychylności kibiców od PIERWSZEJ PORAŻKI, ciągle depcze mu po piętach uznana (nomen omen) w kraju marka (A. Nawałka) i nagle okazuje się, że jego taktyczny, główny pomysł w tym sezonie nie wypala. Czego i jakiej wypowiedzi wy się po nim w tej sytuacji spodziewacie?

PS. Nie będę udawał cwaniaka. Też nabrałem się na Klafuricia. Z dystansem, ale jednak nabrałem. Ja chciałem gościa z umiejętnością nauczenia Legii ataku pozycyjnego z zagranicy., dopiero później Klafuricia i w ostateczności któregoś z lokalnych trenerów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kubenson
k|_|rVVisz0n wsiawa

Ja tam uważam, że powód do dumy jest – tym razem przed meczem nie narobili w porty 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JagaChicago

Prawda jest taka ze ” tu nie ma co trenowac tu trzeba dzwonic”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukasz8181

Chorwaci to dumny naród i zawsze Chorwaccy trenerzy – Bjelica, Jozak, Klafurić czy każdy inny Chorwat będzie dumny z piłkarzy prowadzonej przez nich drużyny po każdej porażce, kompromitacji, klęsce, niespodziance, zawodzie, obciachu, blamażu, wpadce czy wtopie odniesionej w jakichkolwiek rozgrywkach i w jakichkolwiek warunkach :)

n00bel

Jak nie trawię tego trenera za to że przekombinował z ustawieniem z trójką z tyłu, tak po części można się z nim zgodzić. Pod warunkiem że z tej dumy wyłączy się paru piłkarzy. Bo mówienie o dumie w przypadku Rado, Kuchego i i panów których nazwiska kończą się na -ić jest po prostu wielkim nadużyciem.

jeremy

to Kuchy już nie King??

n00bel

W kraju ślepców jednooki jest królem.

xavy1234

Bez marciniaka nic nie znaczą patole ze wschodniej prowincji

Bbfan

dla mnie to był sabotaż – brak Carlitosa i czerwień Vesovicia. Oni nie chcieli awansować chyba….

Voitcus

Może oni grają na zwolnienie prezesa?

(serio: może liczą, że Mioduskiemu się znudzi)

Voitcus

Bardzo przepraszam, ale zejdźmy wreszcie na ziemię.
Polska piłka jest słaba.
Polskie drużyny regularnie dostają od Islandczyków, Wyspiarzy Owczych, Azerów itd., nie tylko Legia i nie tylko w tym roku, to jest wieloletni trend.
Przestańmy patrzeć w niebo, bo nie patrzymy w dół i potykamy się o byle co. POLSKA PIŁKA JEST SŁABA.
Czasem – raz na 20 lat – awansujemy gdzieś czy zagramy dobrze na Euro. Generalnie poziom polskich drużyn jest między Kazachstanem a Gibraltarem i należy patrzeć realnie, bo potem jest płacz.
I ja do tego tak podszedłem i tak podchodzę do jutrzejszych meczy: Legia wygrała na trudnym terenie w Słowacji, grając 9:11 i JEST TO SUKCES POLSKIEJ DRUŻYNY.
Czy mi się to podoba? Nie, też pamiętam, że graliśmy kiedyś lepiej, ale kiedyś to byli Lato, Szarmach i Deyna. Dzisiaj nie ma i poziom jest taki, że zwycięstwo ze Spartakiem należy traktować pozytywnie. Żeby było jasne – Legia gra gówno tak naprawdę odkąd odszedł Nikolić, nie wiem, czy to się zbiegło w czasie czy przypadek. Jest mi wstyd, ale takie są fakty.
Myślę, że weszło – i wszystkie media sportowe – powinny przestać wreszcie pompować baloniki i zacząć podchodzić realnie, bo Wy też się ośmieszacie.

Raducioiu

Chodzi o to, że przepaść finansowa między naszymi drużynami, a pasterzami,kucharzami i innymi polamatorami z którymi regularnie dostajemy wpierdol jest tak duża, że są to moim zdaniem blamaze świadczące o chorej polityce naszych klubów.
Co z tego,że tu Legia grała z zawodowymi piłkarzami skoro mamy tu do czynienia z klubem z budżetem 20 razy mniejszym od mistrzów Polski.Z klubem, który od lat nie robi transferów gotowkowych, bo ich na to nie stać.
O to tu się rozchodzi.
Nikt nie miałby do naszych drużyn pretensji gdyby przegrywały z klubami na podobnym poziomie organizacyjnym.
A tak, mimo tego,że sytuacja powtarza się od lat i stała się niejako codziennością dla naszych zespołów ,włodarze naszych „potęg” nie mają żadnego pomysłu jak wyjść z tego zaklętego kręgu.
Skoro tak, po co przepłacać.
Lepiej polamatorow z Irlandii przywieźć , poziom jeden chuj ,a koszty kilkudziesięciokrotnie niższe.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

To jest wlasnie zaklamywanie rzeczywistosci. Legia grala gowno i z Nikolicem (oczywiscie byly, sporadycznie, i fajne mecze). Tylko z Niko mieli Kalacha na snajperze, ktory w 90% wypadkach nie strzelal slepakami.

areq
Kolejorz

Wylecieli z boiska obaj Chorwaci,trener na wylocie też Chorwat…
Przypadek? Nie sądze!:)

LucaBrasi

„jakaś-losowa-mieścina-na-Słowacji-czy-w-innej-Macedonii”. Gdy czytam takie zdania, jeszcze bardziej cieszy mnie wynik tego dwumeczu.

marjush-zet

A jeszcze bardziej takie zdanie ucieszyłoby wszystkich Słowaków. Jutro kolejna mieścina na Słowacji wywali Górnika za burtę. Czas zauważyć, że po pierwsze pieniądze nie grają(a fakt przepłacania słabych graczy świadczy o głupocie właścicieli klubów), po drugie – europejska piłka idzie do przodu, a nasza stoi w miejscu albo nawet się cofa – co również świadczy o głupocie właścicieli.

grzesio1712
Jagiellonia Białystok

Jak tacy ludzie radzą sobie w codziennym życiu? Nie mają moralniaka, że coś schrzanili po całości? Nie potrafi przyznać się do błędów, że zjebał, że byli wyraźnie słabsi w przekroju dwumeczu. Może to i dobrze, że odpadli bo Crvena u siebie by ich rozjechała z taką grą 😉

PS. Dlaczego sernik z rodzynkami jest tak hejtowany?

pawko
FC Autobus w Bramce

OK, OK, ale… od sernika z rodzynkami to Ty się synek odpier…. :P.

headcharge

W kontekście dwumeczu można powiedzieć wszystko – że źle, że tragedia, że przegrali, że odpadli, że wstyd. Przyznać jednak należy, że w rewanżu grali dobrze. Przez godzinę w 10-ciu walczyli jak mogli. Przegrali dwumecz, bo u siebie nie pokazali kompletnie nic.

marjush-zet

Z pewnością najbardziej dumny jest z Vesovicia i Antolicia – oni to dopiero pokazali determinację i waleczność… Wy…bał bym tych durnych grajków póki jeszcze okienko otwarte. Oni już pokazali swoją wartość i przydatność. Nawet jeśli piłkarz ma umiejętności ale główka nie funkcjonuje należycie (jak np. Peszko) to żaden z nich pożytek. Kolejny raz okazuje się jak te rozbudowane sztaby i sieć skautów są profesjonalne. Kur..a mać! Rok w rok miliony w błoto.

MarioWMG

To, że on pier..li jak pogięty, to mnie nie dziwi, od początku wielu,wraz ze mną, twierdzili, że to drugi owen z Lechii. Wuefista z przypadku. Najgorsze to, że za to odpowiada Miodulski i on na to pozwala, fIrmując ten cyrk swoim nazwiskiem. Zresztą cale zło zaczęło się, od przejęcia Legii, przez niego. Dla mnie za ten caly syf odpowiada Miodulski, ktoś Klafuriciowi pozwolił pracować. Miodulski to taki dyzma.

Morderca z glebi lasu

Większa kasa byłaby dopiero po wyeliminowaniu Crvenej Zvezdy Belgrad, w co wątpię (za play off 5 mln €). Teraz trzeba poskładać ten burdel, wyeliminować F91 Dudelange lub Dritę i w play off do LE zagrać dobrze dwa razy. Innej drogi nie ma. PS ja bym nie cisnął po Kante i Carlitosie. Pierwszy ma dwie bramki a drugi gola i dwie asysty, a dopiero minął lipiec. Oni na pewno zrobią swoje.

Korniszon

Kolejny art. jaki to Klafurić jest hujowy, bo z tego wczorajszego co mniej kumaci mogli by nie zajarzyć, że krytyka miała się skupić tylko na trenerze aby przygotować miejsce Nawałce.

Ligi słowackiej nie oglądam, więc nie wiem czy ten Spratak wczoraj zagrał tak hujowo czy tydzień temu tak świetnie, ale pierwszymi którzy powinni się wstydzić wczorajszego meczu powinni być Słowacy, bo takiej padaki już dawno nie widziałem. Nie żebym bronił Legii, bo sami są sobie winni ale jednak jako tako to wygladało wczoraj w TV, bez porównania lepiej niż tydzień temu, więc jeśli już ich cisnąć to za mecz tydzień temu a nie wczoraj.

maniuuu

dobry wynik dla mojego kuponu hehehe co wy sie tak oszukujecie legia do LM nie pasuje i tak by tam nie zagrala jak nie teraz to odpadla by w 3 rundzie

Poznaniak

Pycha kroczy przed upadkiem Ale do zakutych lbow nic nie dociera Czy jest wam przyjemnie ze macie LM w TV Nie mniej jednak powiem ze jest to fenomen 95 procent Polakow jest wyraznie zadowolonych z odpadniecia Legii Ciekawy jestem czy wyciagniecie z tego co sie stalo wnioski na przyszlosc Mysle ze nie Teraz trzeba bedzie oplacic tych podprowadzonych ukradzionych zakontraktowanych Prezesunio dostanie szalu

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Problem w tym,że wcześniej przegrywaliśmy z pasterzami,teraz-z ich owcami.

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Dlaczego winny znowu jest tylko trener? Przecież te jebane kaleki powinny pojechać taką Trnave nawet bez trenera. Wypierdolić pół drużyny do rezerw i ogrywać juniorów. Z resztą jebać Legię.

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Te jebane kaleki,to nadają się jedynie do ligi dla kalek.A taką ligą jest właśnie e-klapa.

Rogal

mecz o lige mistrzow z piastem gliwice slowacji legia ma malo sytuacji bramkowych rywal wyglada na amatorskiego jedyna bramke strzela obronca a trener mowi ze jest dumny nie ma co szkoda nagya wgl system nowy okazal sie klapa masakra kucharczyk to wgl teraz jakis sp albo po moze niedlugo dp mogl zagrac za kante albo rado

Łysy Johny

Sympatyczny Dean potrzebuje wiecej czasu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kamil_13

wczoraj Mioduski mówił, że Klafurić potrzebuje spokoju a dzisiaj go wyrzucił

Raducioiu

Czyli wszystko się zgadza:)

asd

obecna podstawa programowa z wf pozwala wstawiac oceny za zaangazowanie!! wiec teoretycznie wszyscy, a nie kurwa niektórzy nauczyciele powinni wstawiać oceny „za staranie się”.

wpDiscuz