post Avatar

Opublikowane 28.07.2018 11:51 przez

Damian Smyk

Miało być osiem meczów kary, a skończy się na trzech. Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann skrócił zamknięcie stadionu Kolejorza i kibice z Poznania wejdą na obiekt już podczas czwartkowego spotkania z Szachtiorem Soligorsk. Skorzystają na tym kibice (ci normalni), skorzysta klub, ale koniec końców Komisja Ligi została przez wojewodę zrobiona w bambuko.

Lech w ostatnich tygodniach dość skutecznie lawirował między kibicami a wojewodą. Najpierw puszczono w świat przekaz, że wyrzuci kibiców ze stadionowych biur i przeniesie ich do podstawionych pod stadion kontenerów. Później Jacek Rutkowski, właściciel klubu, na spotkaniu z kibicami mówił, że co, że gdzie, przecież my tak kochamy kibiców, będzie dobrze, nie martwcie się mordeczki. Kolejorz a to ściskał rękę wojewody, a to posyłał całuski do fanatyków. Wojewodzie deklarował, że z kibicami zrobi porządek, a kibicom mówił, że włos im z głowy nie spadnie.

No i gra na dwa fronty przyniosła skutek. Kibice są już wstępnie ugłaskani (choć i tak w tych relacjach wszystko zależy od formy piłkarzy), a Hoffmann poinformował, że początkowo surowa kara zostanie złagodzona. Za zdemolowanie płotu, wbiegnięcie „kibiców” na boisko i przerwanie spotkania z Legią w ostatniej kolejce zeszłego sezonu stadion miał być zamknięty na osiem meczów (trzy w europejskich pucharach, pięć w lidze). A będzie na ledwie trzy – jeden w europejskich pucharach (ten już odbębniony z Gandzasarem) i dwa w lidze (niedzielny z Cracovią i kolejny z Zagłębiem Sosnowiec).

Z jednej strony to dobrze, bo nie jesteśmy fanami odpowiedzialności zbiorowej i za sprawiedliwie uznalibyśmy sądowe wyroki dla oszołomów, którym zechciało się zbiegać z trybun na murawę i rzucania jakimiś kijami w policjantów. Ta kara była wymierzona w klub, ale dostało się tysiącom kibiców, którzy tak naprawdę nic nie zrobili, a przez wybryki szaleńców w kominiarkach musieli oglądać Lecha w telewizji.

Z drugiej strony to kpina, bo skoro wojewoda najpierw pokazał postawę „urabura mistrz podwóra”, to powinie być w niej konsekwentny. Oczywiście Hoffmann zapiera się, że Lech wyraził skruchę, a prezes Klimczak aktywnie uczestniczył w spotkaniach grupy roboczej, która miała poprawić bezpieczeństwo na stadionie przy Bułgarskiej. Czytamy wydany przez urząd komunikat i oczom nie wierzymy:

Zmienią się zasady przemieszczania osób po stadionie i na trybunach przed meczem. Uniemożliwione zostanie wnoszenie bez kontroli wyrobów pirotechnicznych, elementów opraw czy odzieży służącej do maskowania wizerunków osób. Działania grup kibicowskich mają odbywać się przy udziale ochrony stadionu.

Nie wiemy kto to pisał, ale przecież z tego tekstu jasno wynika – Lech wraz z ochroną przyzwalał na wnoszenie na stadion rac. To samo zjawisko sugeruje kolejny fragment:

Lech zobowiązał się również uregulować współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań, szczególnie w kwestiach przemieszczania się po obiekcie oraz opraw meczowych.

Zabawne. Raport jasno przyznaje to, o czym każdy średnio rozgarnięty człowiek wie – że race nie są wnoszone w tyłkach ultrasów, ale jest po prostu ciche przyzwolenie klubów, by środki pirotechniczne jakoś przenieść na sektor. Jednocześnie wojewoda zapewnia, że Lech zobowiązał się do ukrócenia tego procederu. Cóż… Coś nam się wydaje, że pan wojewoda dał się zrobić w bambuko ufając Kolejorzowi.

Ale najbardziej w bambuko dała się zrobić Komisja Ligi, która przecież wlepiła Lechowi śmieszną karę (zamknięcie Kotła na jeden mecz po wygaśnięciu kary wojewody + zakaz wejścia na trzy mecze dla osób, które podczas spotkania z Legią siedziały w Kotle + zakaz wyjazdowy do końca roku + 120 tysięcy złotych). KL nie chciała już dobierać się do tyłka Kolejorzowi, bo swoją surową karę wymierzył już wojewoda. Tymczasem Hoffmann tylko pogroził paluszkiem i karę zmniejszył i szanowna Komisja już nic zrobić nie może. Zresztą te obostrzenia KL i tak można sobie o kant dupy rozbić, bo zakaz wyjazdowy i tak nie funkcjonuje (vide obecność kibiców Lecha na stadionie w Płocku).

Generalnie cieszymy się, że normalni kibice będą mogli wejść na stadion, ale decyzja wojewody pokazuje tylko, że zaraz po zamieszaniu pod publiczkę grzmiał na konferencji prasowej i wlepiał surowe kary, a gdy temat ucichł, to ze swojej stanowczości się wycofał. Wystarczyło, że klub posypał głowę popiołem i obiecał, że nie pozwoli na odpalanie rac przy Bułgarskiej. Naprawdę ktokolwiek wierzy w to postanowieni poprawy?

fot. FotoPyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 80
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Znowu ustępstwa? Znowu ktoś zmiękł? „Mam kurwa dosyć!”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

A co ja mam do Warszawy?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Pociąg nie, raczej kolejka.

dbnpk
dbnpk

Może zainteresujecie się sprawą Klimy? Stadion już otwarty, a On siedzi w areszcie, a wszyscy doskonale wiedzą, że akurat On po murawie nie latał, ani w żaden sposób nie dymił. Sytuacja bardzo podobna do sprawy Starucha.

#wolnoscdlaklimy

stricker10
stricker10

A kogo on interesuje? Cala ta trybune do pierdla wsadzic niech siedza o wodzie i suchym chlebie, do tego co trzy dni palowanie. Moze do tych pustych lbow w koncu cos dojdzie.

dbnpk
dbnpk

Mnie z kolei nie interesują Twoje fantazje i jakie wizje tworzą się w Twojej pustej głowie.

stricker10
stricker10

Miejsce zadymiarzy i gangsterow jest w pierdlu czy tego chcesz czy nie, ze laskawie tym razem nie dymil gowno mnie interesuje. Wozil wilk razy kilka powiezli i willka. Na niewinnego nie trafilo.

Poznaniak
Poznaniak

Ej ej zajobie Czyje interesy reprezentujesz pieniaczu ?

Czarna Morda
Czarna Morda

Należy zamknąć wszystkich i niech nie będzie niczego.

stricker10
stricker10

.

Król Roastów
Król Roastów

Taki niby jesteś obeznany w sprawie, a kompletnie pomijasz fakt, że nie zamknęli go za dymienie i latanie po murawie na tym meczu, a za podżeganie do tego, na co według policji są dowody i co według KK jest przestępstwem. Niech siedzi w pierdlu jak najdłużej. Widziałem go w akcji, jak w Wilnie kazał piłkarzom i Rumakowi podejść pod trybunę (są z tego filmiki w sieci), bo inaczej wpierdol, więc w ogóle mi gangusa nie szkoda. Właśnie super, że policja sama z siebie zabiera się za wodzirejów. Tak powinno być!

dbnpk
dbnpk

A na meczu, za który siedzi widziałeś go w akcji? Widziałeś choć jedno słowo lub gest w jego wykonaniu gdzie podżegał do dymienia? Jak nie to stul pizdę,bo cała ta akcja była lepiej przemyślana niż Ci się wydaje, a w przypadku Starucha czy Maćka też policja miała dowody. Pewnie w stylu widelca 🙂

Ps ja żadnym hoolsem nie jestem i mnie takie akcje nie jarają, ale jak widzę takie działania służb to jak najbardziej należy je nagłaśniać.

Król Roastów
Król Roastów

Jeżeli sądzisz, że nic nie wiedział o planowanym dymie, który nastąpił pod koniec meczu, nawet jeżeli naprawdę nie ma na to dowodów, jesteś debilem. O wszystkim wiedział na długo przed meczem, było mu to na rękę, bo gdyby było inaczej, to jako osoba mająca posłuch na trybunie, zakazałby funflom robienia dymu. Powinien paść tekst: „Macie być grzeczni, bo jak nie to wpierdol”. Padł taki podczas zadymy? Dawaj, oświeć mnie.

To jest właśnie mentalność kiboli – „śpiewać, kurwa”, „wszyscy wstają i siadają kiedy ja mówię, bo jak nie to wpierdol”, ale już jak trzeba uspokoić tłum to „nie jesteśmy w stanie panować nad wszystkimi”. W dalszym ciągu – w ogóle mi gangusa nie szkoda. Brawo policja!

dbnpk
dbnpk

Czyli według Ciebie podżeganie= brak prośby o zaprzestanie? Wiedział co się będzie działo pewnie doskonale, dlatego uważał co robić. 🙂 Nie rób kurwy z logiki, skoro nie podżegał to nie redefiniuj tego słowa.

dbnpk
dbnpk

Może i mógłbym się z Tobą zgodzić, ale po swojej stronie nie masz żadnych faktów, dowodów, materiałów…NIC czym mógłbyś podeprzeć swoją OPINIĘ. Rozumiesz to? Dorabiasz sobie przebieg wydarzeń i to właśnie to jest tu problemem.

Marekkk
Marekkk

Też kiedyś byłem taki zaciemniony jak Ty, na szczęście nadszedł dzień kiedy uświadomiłem sobie, że każdy fanatyzm jest zły 😉

dbnpk
dbnpk

Dzbanie nie jestem żadnym fanatykiem i daleko mi do kibolskiego klimatu

Marekkk
Marekkk

W takim razie niema dla Ciebie wytłumaczenia. Jesteś po prostu głupi.

Poznaniak
Poznaniak

Klima siedzi a Staruch swego czasu wyszedl i pomimo zakazow stadionowych istnial Nalezaloby zrobic bejmy na adwokata jezeli jeszcze nikt nie wpadl na taki pomysl i bedzie po sprawie

Sebinio
Sebinio

Nie latał po murawie ale chyba pamietasz co napisał na wiadomym forum kilka dni przed meczem i jak wydawał polecenia chwile przed sforsowaniem płotu?

KKS
KKS

To nie była żadna zadyma, ani zwykłe burdy.Gówno wiecie, a komentujecie.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Więc opowiedz jak było, chętnie się wszyscy dowiedzą… Wtedy prawda zwycięży.

GrigorijKalmanawardze
GrigorijKalmanawardze

Nie wie jak było, bo wisiał na płocie i szarpał nim jak małpa. Potem odpalił racę, ale dym poszedł mu prosto w twarz i 5 minut kasłał. Potem padł rozkaz gniazdowego „na boisko !” więc ruszył z resztą człekokształtnych, ale tuż za linią bramkową poślizgnął się na końskich odchodach i stracił przytomność. Na szczęście później w pubie koledzy mu uświadomili co się działo, resztę doczytał w zinie klubowym i dzięki temu może nam uświadomić czym się różni burda od zadymy (sic !)

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Może sposobem puszczania dymu i technikami zastosowanymi podczas walki z policją?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jeremy
jeremy

to był słuszny protest kibiców wyklętych!! tylko im zależy na klubie!! Lech to Oni!!!!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

No jasne, że wyklętych. Od lat na nich wyklinam!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

A do dziś zachodzę w głowę jak słaby musiał być tego dnia Lech, że przerżnął z tak słabą Koroną. Ten sam Lech, którego oczywiście okradziono z mistrzostwa. Ja też umiem być złośliwy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Zabezpieczanie mistrzostwa Legii, która na razie szoruje dupą o dno tabeli, a dziś w jeszcze bardziej zaryje w mule… Czasem mam wrażenie, że Legii to już zabezpieczali mistrzostwo Krzyżacy po swoim pojawieniu się na terytorium ówczesnej polski.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Oczywiście, że psim swędem. Wszyscy rywale grali doskonale, mieli tylko and only kłopoty z sędziowaniem. Generalnie wszystko sprowadzasz do sędziowania.
Moje wrażenia to tylko moje wrażenia. Są takie, jaki ja sam jestem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
Murphy

Dla KL nauczka, że jak wojewoda nałoży surową karę to KL powinna nakładać taką samą z zastrzeżeniem że kara od KL obowiązuje nawet w wypadku skrócenia, czy zniesienia kary nałożonej przez wojewodę.
Oświadczenie klubu jest parodystyczne swoją drogą.
Jakkolwiek cieszy to że Lech rewanż z Szachtarem zagra już z kibicami na trybunach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
bastion79

Zamiast długich oświadczeń, można było jednym zdaniem: będziemy działali zgodnie z obowiązującymi przepisami. Państwo teoretyczne.

Kunta Kinte
Kunta Kinte

Sprytny Wojewoda… Najpierw uratował dupę Lechowi przed większą karą KL, a teraz przed wyborami okazuje się dobroczyńcą…

Murphy
Murphy

@Kunta Kinte
Faktycznie sprytne. Przechytrzył samego siebie. Jako że wojewody się nie wybiera.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Ojć. Ale skąd mógł wiedzieć? Tyle się ostatnio zmienia w prawie…

varak
varak

Murphy
Oj naiwnyś. Wojewody to się może i nie wybiera, ale samorząd już owszem. A teraz przeanalizujmy jaką partię reprezentuje wojewoda i czy ta parta rządzi w Poznaniu, czy może jednak niekoniecznie. I zastanówmy się, kto w związku z tym bardzo chciałby przejąć władzę w mieście i dlatego też ochoczo pójdzie na rękę „kibicom”, skoro akurat ma taką możliwość.

Kierowniku
Kierowniku

Akurat kibice jako siła w głosowaniu gowno znaczą, tym bardziej, ze spora część glosuje na oszołomów. Jednak sama kampania, to juz inna para kaloszy, a tzw „kampania negatywna” to… dopowiedz sobie sam.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jeremy
jeremy

Tylko czy kibole wrócą (nie piszę tu o bandytach)? Mnie jeszcze wkurwienie nie przeszło…

77
77

Kurwa,żart jakiś?

trenejroPL
trenejroPL

„Jak chciałem wślizgnąć się do pierwszej ligi” http://trenejro.pl/2018/07/28/jak-chcialem-wslizgnac-sie-do-pierwszej-ligi/

Taiczo
Taiczo

Zwycięstwo bydła stadionowego nad polityczną patologią odcinek 1543.
Kolejny dowód, że w Polsce jeszcze długo nie będzie normalnie.

Skandaloza
Skandaloza

jak ci sie nie podoba to spierdalaj do teatru na operetkę !!

Kierowniku
Kierowniku

A twoim zdaniem karanie wszystkich kibicow jest normalne? Na Lecha od lat regularnie chodzi 20k kibicow, wszyscy wg Ciebie to bydlo?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kierowniku
Kierowniku

Hehehe, nie będę sie sprzeczal o ułamki. Niech wojewoda i policja wezmą sie do prawdziwej pracy, to nie bedzie trzeba karać 10k niewinnych kibicow.
Edit: PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!!!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mk7
mk7

Jakby nie patrzeć – ponad dwa miesiące kary bezwzględnego zakazu wstępu na jakiekolwiek mecze Lecha w Poznaniu – to nie byle jaka kara?

Skandaloza
Skandaloza

za uchylenie decyzji wojewoda dostał w łapę.
wiadomo że na Genk przyjdzie 30 tys ludzi wiec Lech zarobi ładna kase w LE
inna sprawa ze to bedzie ostatni przeciwnik w tej edycji bo Belgowie sa nie do przejscia dla żadnej polskiej druzyny.
ale kasa się musi zgadzac wiec uchylono decyzje 🙂

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Na Genk, to jeszcze trzeba zapracować…

Skandaloza
Skandaloza

wojewoda i władze klubu juz zapracowali.
teraz czas na piłkarzy.
jestem spokojny ze z Genk zagrają
i odpadną 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kierowniku
Kierowniku

Nie dałbym sobie lapy uciac za taką teorię, ale jakis deal musial być. Raz ten Genk, dwa – na Wisle trybuny bedą otwarte. Czas i ostateczna wysokosc kary nie sa przypadkowe. Cracovia i Sosnowiec tłumów i tak by nie przyciągnęły, nie w srodku lata.

Kierowniku
Kierowniku

Piszcie co chcecie, dla mnie wyglada jak zwykla ustawka. Wojewoda+Rutkowski wiedzieli, że kibice okażą niezadowolenie na meczu z Legią, więc zminimalizowali ryzyko i dogadali sie co do konsekwencji. Frekwencja w wakacje i tak nie powala, podobnie jak pierwszy rywal w eliminacjach, wazne ze go przeszli. Wojewoda zagral PRowo na swoja korzyść i zamknął usta KL.
Pytanie o kibiców, jaka byla ich rola, o ile w ogole byli brani pod uwage w tej rozgrywce. W końcu tak na prawdę doszlo tylko do zbluzgania kopaczy i przerwania meczu, zadnych zniszczeń, zadnych bijatyk. Nikomu w Poznaniu nie zależy na wojnie z trybunami, to sie fajnie sprzedaje w mediach, ale rzeczywistość jest troche bardziej skomplikowana.
Zobaczymy jak bedzie wyglądać ta „poprawa bezpieczeństwa”, na moje oko kibice górą.

GizioR
GizioR

Kpina… Komisja ligi nie ukarał Lecha bo zrobił to wojewoda po czym on zmniejsza karę, dalej pozwalamy na kibolstwo Polsce! Brawo!

JagaChicago
JagaChicago

Należy nazwać to To imieniu wojewoda debil

14
14

Już skończcie z tym pierdoleniem- czy wam się to podoba czy nie, bandytom ponad 20 tysięcy ludzi nie bije braw.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fronda
fronda

Generalnie chuj was to obchodzi? Czyżby kolejny paazkwil Smyka?

fronda
fronda

A tak w ogóle Janusze czerpiący swą wiedzę z mediów wypierdalac.

maniuuu
maniuuu

dobra decyzja panie wojewodo !!!!!!!!!!

Poznaniak
Poznaniak

Jedna uwaga redaktorze Swego czasu poza granicami Polski policja konna miala problem z przepedzeniem polskich zamaskowanych kibicow z plyty boiska W Poznaniu takie sytuacje miejsca nie mialy Kara wlepiona Lechowi nieporownywalnie wysoka biorac pod uwage kare jaka poniosl pewien klub za zaistniala sytuacje opizana na wstepie Zreszta Janko wyraznie stwierdzila i chyba bylo to tydzien po ogloszeniu przez wojewode zestawu kar ze w koncowce apogeum po dojsciu do odpowiedniego porozumienia pomiedzy wojewoda a zarzadem Lecha nastapi tzw rozmiekczenie sprawy Ktory to wojewoda przed wyborami bedzie chcial sie narazac swoim wyborcom

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Belser
Belser

I dobrze. Piłka nożna dla kibiców, nie pizdowatych januszów z weszło :D:D:D:D:D

Olala
Olala

Patologia zaciera łapy. Znowu po ichnemu będzie.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

jeszcze raz: WOJEWODA NIE MA KOMPETENCJI BY KARAĆ KLUBY PIŁKARSKIE! stadiony może zamykać (czy też raczej: nie pozwalać ich otwierać) jedynie w ramach prewencji. Widocznie w urzędzie stwierdzili, że prewencja jest niepotrzebna, bo zagrożenie burd zmalało. Od karania klubów jest komisja ligi – do niej proszę pisać żale, organom publicznym wara od rozgrywek.

Kanał Sportowy
01.04.2020

Hejtpark LIVE od 21:00. Sebastian Fabijański i Krzysztof Stanowski

Środa, godzina 21, to mógłby być wieczór z Ligą Mistrzów. Ligi Mistrzów ze zrozumiałych przyczyn nie ma, ale od 21:00 czeka na was HEJTPARK wraz z Sebastianem Fabijańskim i Krzysztofem Stanowskim, którzy będą odpowiadać na pytania od widzów Kanału Sportowego i słuchaczy WeszłoFM. Telefon do studia: (22) 219 50 31. Zapraszamy!
01.04.2020
Inne sporty
01.04.2020

Wimbledon odwołany. Będzie nam go w tym roku brakować

1945 rok. To wtedy po raz ostatni nie odbył się Wimbledon. Przez kolejne lata turniej ten regularnie przyciągał największych zawodników i tłumy kibiców. Stał się symbolem tenisa, najbardziej wyczekiwaną imprezą w sezonie. Dziś dowiedzieliśmy się, że w 2020 roku nie mamy jednak na co czekać, bo turniej odwołano. I jasne, wiemy, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ale […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Wojny, białaczka i legendarne rzuty wolne. Historia Sinisy Mihajlovica

– Mówią, że koronawirus zabiera głównie ludzi starszych, schorowanych. Mówią to jako pocieszenie, że ich to nie dotyczy. Starsi ludzie nie są liczbą. To nasza historia, nasze zasoby, z których mamy czerpać. To nasze doświadczenie, pozwolili nam być tym, kim jesteśmy – te słowa Sinisy Mihajlovica odbiły się szerokim echem nie tylko we Włoszech. Trener […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Wideo: Jakub Kosecki pokazuje nam, jak żyje w Turcji

– Tu jest tak gorąco, że ludzie strzelają w słońce! – opowiada o Adanie Jakub Kosecki. Jak mu się wiedzie w Turcji? „Kosa” pokazał nam od środka swój klub, stadion i… swoje mieszkanie. A przy okazji opowiedział kilka barwnych historii. Poczujcie klimat Adany Demirspor! 
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Futbol reprezentacyjny? Zamknięty „do odwołania”…

Chyba już po tej pierwszej wideokonferencji UEFA, na której podjęto decyzję m.in. o przełożeniu Euro 2020, wielu było świadomych, że to ledwie pierwszy element domina. Niektórzy łudzili się, że marcowe mecze reprezentacyjne uda się zagrać w czerwcu, że futbol w miarę szybko wróci, że niektóre turnieje zaplanowane na lipiec nie będą zagrożone. Dzisiaj UEFA za […]
01.04.2020
Blogi i felietony
01.04.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

A czy jak mam 17 lat i 8 miesięcy, to mogę wyrzucić śmieci? A czy jeśli jadę do pracy okrężną drogą, żeby nabić endomondo na rowerze, to grozi mi mandat? A czy można iść kopnąć piłkę na podwórku pomiędzy blokami? A czy kopnąć do dziecka, które stoi trzy metry dalej? A czy mogę skoczyć na […]
01.04.2020
Bukmacherka
01.04.2020

Hokej bez ryzyka? Obstawiaj ligę białoruską w Milenium!

Powraca promocja „Na Luzie i Bez Ryzyka” u legalnego bukmachera Milenium! Dzięki niej czwarty mecz finału mistrzostw Białorusi w hokeju obstawimy bez ryzyka! Gracze, którzy zdecydują się postawić na to spotkanie, mogą zyskać 25 zł zwrotu, w przypadku pudła!  No dobra, a jak dokładnie działa promocja oferowana przez Milenium? Nie ma w tym nic trudnego. […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Jak nie zarządzać klubem? Trzecioligowiec na skraju upadłości

Kluby piłkarskie lada moment wpadną w tarapaty. Nie wszystkie, ale większość pewnie tak, zwłaszcza w Polsce. Które z nich znajdą się w bardzo słabej sytuacji? Na przykład te, które grają w niższych ligach i mają skromne budżety, bez miejsca na cięcia. A które znajdą się w sytuacji najgorszej? Te, w których problemy zaczęły się jeszcze […]
01.04.2020
Anglia
01.04.2020

Jedyny cukrzyk w reprezentacji Anglii. Historia Gary’ego Mabbutta

Jako siedemnastolatek został zdiagnozowany z cukrzycą. Przez szesnaście lat kariery przeszedł szesnaście operacji. Dwa razy miał złamaną nogę, a jego powietrzne starcie z Justinem Fashanu mogło się dla niego skończyć nawet utratą wzroku. Chciał go z Tottenhamu wyciągnąć George Graham, marzył o nim Kenny Dalglish czy sir Alex Ferguson. Nie dał się skusić żadnemu z nich. W […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Jeśli przeżyję tę sytuację, to przeżyję już wszystko

Żylina przeszła w stan likwidacji. Większość polskich mediów opisywała to jako koniec klubu. My zwracaliśmy uwagę, że może to być dupochron, który przed tym końcem klub faktycznie uchroni. Jak jest naprawdę? Zapytaliśmy Pavola Stano, który jest pierwszym trenerem w słowackim zespole. W niektórych polskich mediach panuje przekonanie, że Żylina upada. Potwierdzisz? Te kroki, które zostały […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Uchwała Ekstraklasy ma zagwarantować piłkarzom gwarancję otrzymywania pensji

– Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że kluby mogą przetrwać miesiąc, dwa, pół roku w najlepszych przypadkach, ale my naprawdę nie wiemy, jak dalej rozwijać się będzie sytuacja. Nie wiemy, jak dalej rozprzestrzeniał się będzie wirus i co zdarzy się nie tylko w niedalekiej przyszłości, ale też w tej dalszej. Koszty klubów zostały na stałym poziomie, […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

„Wisła zyskała fundament na przyszłość. Wartość naszych akcji znacznie wzrosła”

– Z mojego punktu widzenia, jeśli chodzi o Spółkę Akcyjną, której jestem szefem, to jest to przełomowe. Udało się pozyskać, w ramach bardzo korzystnej umowy, aktywo, które jest bezwzględnie fundamentem budowania klubu w przyszłości. Prawo do nazwy Wisła Kraków. Prawo do historycznego herbu, do którego wszyscy są przywiązani. To kluczowe pod kątem budowy drużyny, budowy […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Pomysł: 19 zespołów w Ekstraklasie od nowego sezonu. To chyba miałoby sens

Niektórzy wierzą, że Ekstraklasa jednak dojedzie w jakiś sposób do końca rozgrywek, ale wiara to jedno, a przygotowania i scenariusze to drugie. Trzeba być gotowym na wszystko: i na pozytywne wieści z wirusowego placu boju, i na te negatywne. A co za tym idzie w mniej optymistycznym przypadku – na zakończenie ligi i pomyślenie, jak […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

QUIZ. Wszyscy reprezentanci w XXI wieku

Zapraszamy na kolejną zabawę. Tym razem quiz nie jest naszego autorstwa, ale na platformie Sporcle znaleźliśmy bardzo fajne zestawienie, więc postanowiliśmy podpromować dobrą robotę – ktoś zadał sobie dużo trudu i policzył minuty wszystkich reprezentantów Polski z XXI wieku. Co ważne – uzbierane TYLKO W MECZACH O PUNKTY, więc odpadają wszyscy kadrowicze wyprodukowani przez niepoważne […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Nikt nie chce być tym prezesem, który gasi w klubie światło

Nie mamy wątpliwości, że żaden klub na całym świecie nie może powiedzieć, iż nie straci na kryzysie gospodarczym związanym z wybuchem epidemii koronawirusa. Inna sprawa, że organizacje można podzielić na te lepiej i na te gorzej przygotowane na czas wielkiego kryzysu. GKS Bełchatów stanowczo zalicza się do tej drugiej grupy. I bez pandemii znajdował się […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Arka na skraju bankructwa

— Nastawiam się na najgorsze. Kilka dni przed wstrzymaniem rozgrywek ekstraklasy mieliśmy spotkanie z prezesem i dyrektorami. Prezes powiedział otwarcie, że jeśli nie znajdzie się nowy właściciel, grozi nam bankructwo. Dodał, że prowadzone są rozmowy z kandydatem, ale ostatecznie tamten inwestor zrezygnował — mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Michał Nalepa, pomocnik i jeden z […]
01.04.2020
Kanał Sportowy
31.03.2020

Zebranie Zarządu – LIVE charytatywny Kanału Sportowego

Mateusz Borek, Tomasz Smokowski, Michał Pol i Krzysztof Stanowski zapraszają na ZEBRANIE ZARZĄDU – czyli charytatywny LIVE z donejtami i telefonami do studia!
31.03.2020
Inne sporty
31.03.2020

Już niedługo w twoim domu… Chicago Bulls Michaela Jordana

Jesteś dzieckiem lat dziewięćdziesiątych? Tęsknisz za czasami, kiedy koszykówka wzbudzała w tobie wielką ekscytację? Chcesz przekonać swoje nadaktywne dziecko, które nie potrafi usiedzieć w miejscu, aby wreszcie zostało w domu? A może po prostu przepadasz za sportem, tym najwyższego sortu? Jeśli na którekolwiek z wymienionych wyżej pytań odpowiedziałeś twierdząco, to chyba mamy coś dla ciebie… […]
31.03.2020