Woźniak (niestety) w sztabie, kapitan bez zmian, Kuba nie kończy z kadrą
Weszło

Woźniak (niestety) w sztabie, kapitan bez zmian, Kuba nie kończy z kadrą

Jerzy Brzęczek ponad tydzień temu został ogłoszony następcą Adama Nawałki. Dziś doszło do jego prezentacji przed mediami. Już wiadomo, że jego konferencje na pewno będą ciekawsze niż poprzednika, co mogliśmy z góry zakładać, bo poprzeczka leżała na ziemi. Życzmy sobie, by nie był to największy pozytyw tej kadencji. Na razie nowy selekcjoner ma u nas minusa za jedną decyzję.

Chodzi oczywiście o włączenie do sztabu jako trenera bramkarzy Andrzeja Woźniaka. To on był asystentem Dariusza Wdowczyka, gdy ustawiano mecz za meczem w Koronie Kielce. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Dostał 2,5 lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata i grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych, a PZPN nałożył na niego 5-letnią dyskwalifikację oraz grzywnę w wysokości dziesięciu tysięcy złotych.

Dziś ktoś z taką plamą w CV ramię w ramię z selekcjonerem będzie z dumą śpiewał hymn. Czujemy niesmak, zwłaszcza że bycie trenerem bramkarzy w kadrze – z całym szacunkiem dla tej fuchy – to naprawdę nie jest jakaś alchemia, której tajniki mogą zgłębić nieliczni. A tu mowa o człowieku, który nie popełnił jednego błędu (tak można mówić o Łukaszu Piszczku), ale z premedytacją przez długi czas zarabiał na oszustwach. Ok, uznajmy, że swoje odcierpiał, więc niech pracuje w jednym czy drugim klubie. Od reprezentacji ktoś taki powinien jednak trzymać się z daleka, dlatego też nigdy nie poparlibyśmy kandydatury Wdowczyka na selekcjonera. Szkoda, że Brzęczek widzi to inaczej.

sztab brzeczka

Co poza tym? Kontrakt obowiązuje do grudnia 2019 roku z opcją automatycznego przedłużenia w przypadku awansu na Euro 2020. Trudno być zaskoczonym. Zbigniew Boniek przekonuje, że od początku myślał o kolejnym Polaku na tym stanowisku, choć trochę kłóci się to z żalami Gianniego De Biasiego, opowiadającego, że w zasadzie poczuł się zwolniony, gdy wybrano Brzęczka zamiast niego. Prezes PZPN poruszył ten wątek. – Gianni De Biasi nigdy nie miał do mnie pretensji. Byłby pierwszy, z którym bym usiadł, ale postawiłem mu sprawę jasno, że pierwszeństwo ma Polak – odparł.

 – Wybierając Jerzego Brzęczka nie miałem żadnych obaw bo wiem, że był na to gotowy. Byłem wielkim entuzjastą, jeśli chodzi o jego osobę i jestem przekonany, że w październiku 2019 roku będziemy świętowali awans do mistrzostw Europy – dodał Boniek.

Bardziej interesowało nas to, co do powiedzenia w kilku kwestiach miał sam trener.

W kwestii kapitana reprezentacji: – Robert Lewandowski zostaje z opaską. Nawet przez moment nie zastanawiałem się, by to zmieniać.

W kwestii przyszłości Jakuba Błaszczykowskiego: – Będzie powoływany, jeśli będzie w dobrej dyspozycji.

Oznacza to, że Kuba samemu z kadrą kończyć nie zamierza.

O zmianach w składzie: – Nie będzie rewolucji, ale nowe twarze się pojawią, bo pewne pokolenie niedługo zakończy reprezentacyjny rozdział. Musimy przygotować następców, którzy przejmą odpowiedzialność, jednak trzeba to zrobić z głową. (…) Łukasz Piszczek najbardziej przeżył mundial, może potrzebować czasu. Liczę na jego doświadczenie. Jeśli będzie zdrowy i chętny do dalszej gry, na pewno nam pomoże. (…) Wszyscy mają szansę, na nikogo się nie zamykamy. Najważniejsze, żeby każdy dawał odpowiednią jakość.

Brzęczek zdecydował, że z reprezentacją zacznie współpracować psycholog. Kto poczuje potrzebę, będzie mógł się do niego zgłosić.

I to chyba tyle esencji z tej konferencji. Zaczynamy od zgrzytu natury moralnej, obyśmy nie doczekali szybko następnych.

Fot. newpsix

KOMENTARZE (73)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

hds

komentarz usunięty

przemo00116

Spierdalaj

thinktonio
KS Armado

Po pierwsze, dzięki redakcja Weszło za tekst o graniu systemem 3-5-2 http://weszlo.com/2018/07/22/gra-trzech-obroncow-razie-dla-legii-razy/
(jeśli chodzi o merytorykę to ocena dostateczny plus, ale i tak doceniam). Teraz czekam na jakiś fajny wywiad z trenerem o tym systemie kontra np 4-4-2.
Dodatkowy atut wyżej wymienionego tekstu to bardzo fajna dyskusja pod nim – długie i niezłe komentarze. Warto wejść i poczytać, aczkolwiek niestety, ponieważ w tytule była Legia, to trolle Janko i pejsbuk nie omieszkali zaglądnąć i znacząco obniżyć poziom niektórych wątków. A tak a’propos nauczań systemów, to w L powinni jakiegoś Włocha zatrudnić.

Po drugie, wydaje się, że podstawowym powodem, dla którego Zibi zatrudnił Brzęczka jest ogromny ferment i konflikt w kadrze. Dlatego zrezygnowano z zagranicznego trenera. Rolą Brzęczka będzie zgaszenie tego pożaru.

Pozdrawiam,

Markalari

Skąd bierzecie informacje o tym całym konflikcie w kadrze? Pytam, bo coś tam dziennikarze przebąkują, ale ani razu nie natknąłem się na żaden konkretny artykuł.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kuba711

Rozumiem że Pan Woźniak nie powinien być w sztabie kadry. Czy ktoś z Weszlo będzie miał w końcu jaja i napisze że Michniewicz także nie powinien być selekcjonerem u 21? Albo chociaż napisze jaka jest różnica między oboma Panami?

RuudVanGol

Tu się zgadzam. Też chętnie poznałbym ową „różnicę” między tymi panami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LewaStronaBoiska

Różnica jest zasadnicza – Czesławowi nie postawiono żadnych zarzutów, za nic go nie skazano. A Woźniak sam się przyznał, że brał kasę za ustawianie meczów.

RuudVanGol

Dziękuję za rozjaśnienie mi różnicy. Poważnie piszę, nie znałem jej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
KS Milan

Odpowiem za weszlaków: prawomocny wyrok, taka jest różnica.

dawido

jak podchodzimy do tego czysto formalnie to Woźniak skazany wyrokiem, poddał się karze, przeszedł przez 5 lat wykluczenia i formalnie na dziś jest czysty jak CM711. Jeśli już kierujemy się moralnością i chcemy, żeby posada w kadrze nie budziła żadnych wątpliwości pod tym względem to do obu Panów można się przyczepić.

Świroos

Woźniak skazany prawomocnym wyrokiem za korupcję a Michniewicz bez wyroku.

Albin Wikulski

Różnica jest prosta. To 711 połączeń, bo Książe Paryża nigdy nie korzystał z telefonu.

kuba711

No ok. Zgodzę się. Ale czy ta ilość połączeń do fryzjera, która została udowodniona(czy też nie?) nie świadczy o tym że jednak Pan Michniewicz nie do końca czysto postępował i należy na wszelki wypadek takiego człowieka nie mianowac selekcjonerem u 21?

v. Lynden

Różnica jest zasadnicza, w przeciwieństwie do Woźniaka, Michniewicz nie został prawomocnie skazany, ani nie postawiono mu jakichkolwiek zarzutów korupcyjnych. Taki antyweszlacki populizm jest przesadą, zwłaszcza w kontekście tego co powiedział red. naczelny Krzysztof Stanowski, że nigdy na jego portalu nie pojawi się krytyka któregokolwiek z jego przyjaciół i kolegów (… chyba, że relacje ulegną zmianie).

JacekNH

Zbigniew Boniek, serdeczny kolega Michela Platiniego,, który 21 grudnia 2015 został zawieszony przez FIFA na 8 lat za przyjęcie znaczących środków finansowych od innego działacza FIFA Seppa Blattera

hds

Jezu. Skad sie biora tacy ludzie jak ty? Pomowienia, spiski. Poruchaj, moze ci przejdzie ta depresja.

JacekNH

Andrzej Woźniak, wspópracownik Jerzego Brzęczka. W kwietniu 2008 roku został zatrzymany przez CBA. Zarzuty dotyczyły korupcji w czasach, gdy był asystentem trenera Dariusza Wdowczyka w Koronie Kielce. We wrześniu 2009 roku został skazany na karę 2,5 lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych, a także zakaz pracy w profesjonalnym sporcie przez rok. Miesiąc później Wydział Dyscyplinarny PZPN zdyskwalifikował go na pięć lat i nałożył grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych

michalszostak
Premier League

Tak się zastanawiam, po co płacić kasę dla asystenta za ustawianie meczu? Żeby cicho siedział? Pewnie czuł kasiorę spływającą na konto Wdowca, to kulturalnie dał do zrozumienia swojemu trenerowi, że wypadałoby coś sypnąć za milczenie. Musi to być niezła szuja. Pomijając fakt, że sama korupcja wystarcza by tak go nazwać.

Weź tu kibicuj tej kadrze….
1. Bezjajeczny kapitan „buzi buzi”.
2. Na skrzydle ćwierćinteligent, który nie potrafi w wieku 30 lat skleić nic w języku kraju w którym zarabia i był jego marzeniem.
3. Na obronie facet, który „ciągle się zastanawia czy chce mu się grać”
4. Jako rozgrywający wieczny talent, z pełnymi gaciami. który chyba nigdy się nie uśmiechnął podczas meczu, nie licząc strzelonych bramek.
5. Na defensywnym pomocniku czołg, dla którego miasto i włosy są ważniejsze niż kariera…

Szkoda dalej to rozpisywać, na mecz żaden nie pójdę. To pewne.

Pre

Przeciez Wdowczyk nam tlumaczyl mundial !!!. Tacy trenerzy-komentatorzy tylko u nas

Kcramsib

Dyja i Małowiejski widzę niezatapialni…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Skąd wiesz jaki zrobili „riserch”? Może był dobry, tylko zjebali to kopacze w słabej formie.
A co do Dyji to nie wiem o co chodzi, przecież to jest nowa twarz. Wcześniej od przygotowania był Rzepka.

Krzycho

Risercz to spierdolił Nawałka, nie zauważając że połowa naszego zespołu nie nadaje się nawet do pchania karuzeli.
Pod latarnią zawsze najciemniej.

marjush-zet

A Smuda i Piszczek nie przeszkadzali? Strasznie czepiliście się tego Woźniaka. A koledzy piłkarze ze studia StanFutbolu i Stan Mundialu czyści jak łza?

MarekKoniarek

Jednym słowem, nowi ludzie, stary układ.

Rudy z UE

JEB !!!

Galgan
Espanyol, Tottenham, Lazio, Polonia W.

Tak wystraszonego człowieka jak p. Brzęczek na tej konferencji, to ja naprawdę dawno nie widziałem…

LordInfamous
Armia Szatana-antyżydochrześcijaństwo

Jeszcze nie ogarnia standardów i bał się trudnych pytań, spokojnie, Rudy trzyma pod butem każdego „influencera”, który krąży wokół kadry, to samo te prostytutki z akredytacjami

Alku86

czym Woźniak różni się od Michniewicza? tym że Czesław jest chrzestnym dziecka Stanowskiego? Przestańcie z tymi moralnymi etosami bo wchodzicie na bardzo grząski grunt. Skoro to jakieś prawo moralne, wyższe aniżeli nasz ustrój prawny, ma decydować o tym kto ma być trenerem, to Michniewicz też nie powinien być. Niebezpieczne myślenie bo kto i gdzie te granice ma ustalać? po to mamy w KK zatarcie skazania i inne instytucje aby takich dylematów się wyzbyć.
A btw czy spec od przygotowania fizycznego został w kadrze? po mś to byłby dramat

Kcramsib

Jak pisałem wyżej: Dyja niezatapialny.

magdaLena

chyba Rzepka był od tego w kadrze AN

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Przecież w kadrze był Rzepka a nie Dyja. Albo ja czegoś nie wiem, albo Tobie się coś pojebało.
Z Dyją pracował Błaszczykowski, żeby dojść do formy.

Kcramsib

True, Dyja pracował w kadrze za Fornalika… pokiełbasiłem, moja wina, sorry.

Vinni

Tym, że Michniewiczowi nic nie udowodniono i NIE SKAZANO, a Woźniak był prawomocnie SKAZANY za udział w aferze korupcyjnej. Serio nie widziecie różnicy?!

bastion79
KS Milan

Vinni, nie ma co się czepiać forumowiczów, skoro dla prezydenta i pseudo TK też nie ma różnicy. Takie czasy, dobra zmiana.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Pytanie czy mu nie udowodniono, bo nie było dowodów, czy dowody były ale wyparowały?
Dla mnie sprawa jest jasna – jeśli dzień przed meczem, trener dzwoni kilka razy do Fryzjera oraz działacza/menago związanego w jakims stopniu z klubem, Fryzjer w tym samym czasie dzwoni do trenera rywali i prowadzą telefoniczną konferencję, a potem się okazuje, że z tej czwórki, trzech ma zarzuty i że ten mecz był ustawiony, no to kurwa coś jest nie tak.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
Armia Szatana-antyżydochrześcijaństwo

Serio tak powiedział? To pewnie miało być odbicie piłeczki w kontekscie klapy jaką była przygoda Brzęczka w Katowicach z których go po prostu pogoniono, kto by pomyslał, taki taktyczny wirtuoz a nie udało się awansować do ekstraklasy

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

v. Lynden

Rzecz w tym, że W. Cz. Pan Prezes Zbigniew Boniek ma tę przypadłość, że racja na samym końcu należy zawsze do niego. W. Cz. Pan Prezes Boniek głosi prawdę obiektywną, on dzieli i rządzi w kraju nad Wisłą. Pan Prezes jako jedyny człowiek z polskim obywatelstwem ma prawo powiedzieć, że my Polacy to ciągle posiadamy jakieś problemy i kompleksy niższości, których w krajach zachodnich takich jak Włochy nikt nie posiada. Dzieli również ludzi na lepszych i gorszych, tego rodzaju zachowanie weszło mu w krew jak każdemu człowiekowi w(Ł)adzy. Pan Prezes Boniek potrafi np. swierdzić, że były już prezes Ruchu Chorzów Janusz Paterman był dla niego „zawsze za krótki” i on z ludźmi poniżej swego poziomu nie chce mieć nic wspólnego. Poza tymi, którzy dostarczają mu korzyści i rozkoszy intelektualnych i cielesnych. W świetle terminologii Nietzschego, biorąc pod uwagę osobowość i charakter z powodzeniem można Pana Bońka nazwać mianem nadczłowieka.

Dowodzi temu fakt, że PR ma służyć wyłącznie Prezesowi Bońkowi, a nie na odwrót. Myślę jednak, że gdyby PR miał osobowość prawną, a nade wszystko ludzką to on nie zajmowałby sobie nim czasu, bo przecież Prezes Boniek „nigdy nie interesował się pierdołami”.
Dodam jedynie, całkowicie w oderwaniu od głównego wątku, że w środowisku lekarzy zajmujących się ludzkim psyche obowiązuje takie powiedzenie, że nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani.

FC Bazuka Bolencin

Skład drewna i papy, tak ogólnie mówiąc.
No ale już krótko po nominacji nowego selekcjonera nie spodziewałem się niczego innego.

bastion79
KS Milan

A cóż to jest za funkcja Gilewicza członek sztabu? Pachołki rozstawia, po flaszki chodzi, trawę kosi? I czemu Sławek nie pojechał w takiej roli do ruskich, tylko udawał piłkarza?

Maxi

O Czesiu Michniewiczu jakoś nie pisaliście Czesiu pseudo 711

Zugba

Wasze oburzenie leciuchno mnie dziwi zwłaszcza że felietony dla weszlo pisał Janusz ‚kasa misiu kasa’ Wójcik,prezentujecie moralność Kalego.W Polskiej piłce lat 80-90tych i początku wieku XXI nie ma czystych rąk,wszyscy brali,sprzedawali i kupowali wedle swoich potrzeb.Wszyscy dobrze wiedzieli o tym haniebnym procederze i nic nigdy ze środowiska samo nie wypłynęło,więc wszyscy są współwinni korupcji w polskiej piłce kopanej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Śliski Lin Original

Co z Iwanem? Kto będzie dyrektorem?

nieobiektywny
Szczupak Złotoria. Baleja Starosielce

Iwan będzie dyrektorem w Legii, za Nawałki !

SurVim

Weszło, czekałem na to, Gość uwalony w korupcję jest zły.
Ale wy wciąż pompujcie Hajto. Idąc waszym tokiem, jego nie powinno się już nigdy cytowąć. Zrobił coś nieporównywalnie gorszego, zabił staruszkę.
Więc jak, Hajto odkupił swoje winy, czy nie?
Ten typ odkupił swoje winy, czy nie?

bastion79
KS Milan

Fatalnie się czuje występując w roli adwokata weszło, ale kurwa, trochę umiaru bez pisania głupot. Zabił, znaczy sądzony był za zabójstwo, kurwa tak? Chęć dojebania weszlakom prąd w mózgownicy odcina. Wstyd.

SurVim

Nie, za nieumyślne (sic) spowodowanie śmierci. Dwa razy ogranicznie na liczniku, rano, mgła, babcia na pasach. Kurwa, mógł nie zapierdalać, ale pan piłkarz.
I tak to pierdolony morderca

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KrystynaRonaldo
Krokus Pyzówka

Z Woźniakiem w sztabie może coś ugramy. O ile kupimy jakieś mecze.

Albin Wikulski

Skoro jest Gilewicz, to czemu nie ma trzeciego słowiańskiego muszkietera z Insbrucka? Stachu z chęcią zluzowałby Księcia Paryża Andrzejka Wu

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Weszlaki, nie pitolcie 3 po 3, bo 2/3 ligi było umoczone, trzeba by zamknąć w pierdlu większość, by na serio stało się zadość sprawiedliwości. Złapano nielicznych, których ktoś podpierdzielił, ktoś kto się ratował i na kogo sznur już był. Większość czyta wasze brednie i się uśmiecha.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

HarryCallahan

Woźniak nie powinien mieć wstępu do kadry przede wszystkim za to, że jest uosobieniem beznadziei polskiej piłki reprezentacyjnej lat 90. Jak ja tego chuja nie znosiłem. „Książę Paryża” jego mać. Nawet w tamtym spotkaniu zawalił bramkę, o wyczynach z Japonią czy Anglią nie wspominając. Wkurwiało mnie w nim wszystko, nawet fryzura. Sorry ale łysiejący typ nie mógł zostać idolem dzieciaka dla którego piłka była wtedy wszystkim. No chyba, że nazywał się Zinedine Zidane.

Spektakularny

Juz sie zle zaczyna. Kuzwa, jak.bardzo Brzeczek chcial pomoc kumplowi kosztem wizerunku kadry…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

nieobiektywny
Szczupak Złotoria. Baleja Starosielce

Świr też by się nadał.

marcinw13
Manchester United 1997/98

Szczerze pisząc średnio mnie interesuje Woźniak, bo jakoś bardziej zwróciłem uwagę na fakt, że Lewandowski wciąż będzie kapitanem. Proponuję wszystkim mały eksperyment:
Obejrzyjcie ostatnie minuty meczu Polska – Japonia a potem odpowiedzcie sobie na pytanie czy którykolwiek z „piłkarzy” biorących udział w tej farsie zasługuje na opaskę kapitańską. Mowa oczywiście o tych, którzy nie przeprosili, szczególnie o starszyźnie drużyny.

Roni_Bydlak
VeB!

Pan selekcjoner otacza się TYLKO ludźmi, których zna. A nie najlepszymi.

Dulqz123
Widzew Łódź
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jaadam

Karuzela rusza i jedziemy z tym koksem do grudnia 2019.

MaciekBemowo

Przy okazji tego artykułu zapytam się czy jest szansa, że ten skorumpowany wieprz z czerwoną słuchawką zniknie z waszej strony w najbliższym czasie?

wpDiscuz