post Avatar

Opublikowane 23.07.2018 14:07 przez

redakcja

Jerzy Brzęczek ponad tydzień temu został ogłoszony następcą Adama Nawałki. Dziś doszło do jego prezentacji przed mediami. Już wiadomo, że jego konferencje na pewno będą ciekawsze niż poprzednika, co mogliśmy z góry zakładać, bo poprzeczka leżała na ziemi. Życzmy sobie, by nie był to największy pozytyw tej kadencji. Na razie nowy selekcjoner ma u nas minusa za jedną decyzję.

Chodzi oczywiście o włączenie do sztabu jako trenera bramkarzy Andrzeja Woźniaka. To on był asystentem Dariusza Wdowczyka, gdy ustawiano mecz za meczem w Koronie Kielce. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Dostał 2,5 lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata i grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych, a PZPN nałożył na niego 5-letnią dyskwalifikację oraz grzywnę w wysokości dziesięciu tysięcy złotych.

Dziś ktoś z taką plamą w CV ramię w ramię z selekcjonerem będzie z dumą śpiewał hymn. Czujemy niesmak, zwłaszcza że bycie trenerem bramkarzy w kadrze – z całym szacunkiem dla tej fuchy – to naprawdę nie jest jakaś alchemia, której tajniki mogą zgłębić nieliczni. A tu mowa o człowieku, który nie popełnił jednego błędu (tak można mówić o Łukaszu Piszczku), ale z premedytacją przez długi czas zarabiał na oszustwach. Ok, uznajmy, że swoje odcierpiał, więc niech pracuje w jednym czy drugim klubie. Od reprezentacji ktoś taki powinien jednak trzymać się z daleka, dlatego też nigdy nie poparlibyśmy kandydatury Wdowczyka na selekcjonera. Szkoda, że Brzęczek widzi to inaczej.

sztab brzeczka

Co poza tym? Kontrakt obowiązuje do grudnia 2019 roku z opcją automatycznego przedłużenia w przypadku awansu na Euro 2020. Trudno być zaskoczonym. Zbigniew Boniek przekonuje, że od początku myślał o kolejnym Polaku na tym stanowisku, choć trochę kłóci się to z żalami Gianniego De Biasiego, opowiadającego, że w zasadzie poczuł się zwolniony, gdy wybrano Brzęczka zamiast niego. Prezes PZPN poruszył ten wątek. – Gianni De Biasi nigdy nie miał do mnie pretensji. Byłby pierwszy, z którym bym usiadł, ale postawiłem mu sprawę jasno, że pierwszeństwo ma Polak – odparł.

 – Wybierając Jerzego Brzęczka nie miałem żadnych obaw bo wiem, że był na to gotowy. Byłem wielkim entuzjastą, jeśli chodzi o jego osobę i jestem przekonany, że w październiku 2019 roku będziemy świętowali awans do mistrzostw Europy – dodał Boniek.

Bardziej interesowało nas to, co do powiedzenia w kilku kwestiach miał sam trener.

W kwestii kapitana reprezentacji: – Robert Lewandowski zostaje z opaską. Nawet przez moment nie zastanawiałem się, by to zmieniać.

W kwestii przyszłości Jakuba Błaszczykowskiego: – Będzie powoływany, jeśli będzie w dobrej dyspozycji.

Oznacza to, że Kuba samemu z kadrą kończyć nie zamierza.

O zmianach w składzie: – Nie będzie rewolucji, ale nowe twarze się pojawią, bo pewne pokolenie niedługo zakończy reprezentacyjny rozdział. Musimy przygotować następców, którzy przejmą odpowiedzialność, jednak trzeba to zrobić z głową. (…) Łukasz Piszczek najbardziej przeżył mundial, może potrzebować czasu. Liczę na jego doświadczenie. Jeśli będzie zdrowy i chętny do dalszej gry, na pewno nam pomoże. (…) Wszyscy mają szansę, na nikogo się nie zamykamy. Najważniejsze, żeby każdy dawał odpowiednią jakość.

Brzęczek zdecydował, że z reprezentacją zacznie współpracować psycholog. Kto poczuje potrzebę, będzie mógł się do niego zgłosić.

I to chyba tyle esencji z tej konferencji. Zaczynamy od zgrzytu natury moralnej, obyśmy nie doczekali szybko następnych.

Fot. newpsix

Opublikowane 23.07.2018 14:07 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 73
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

hds
hds

komentarz usunięty

przemo00116
przemo00116

Spierdalaj

thinktonio
thinktonio

Po pierwsze, dzięki redakcja Weszło za tekst o graniu systemem 3-5-2 http://weszlo.com/2018/07/22/gra-trzech-obroncow-razie-dla-legii-razy/
(jeśli chodzi o merytorykę to ocena dostateczny plus, ale i tak doceniam). Teraz czekam na jakiś fajny wywiad z trenerem o tym systemie kontra np 4-4-2.
Dodatkowy atut wyżej wymienionego tekstu to bardzo fajna dyskusja pod nim – długie i niezłe komentarze. Warto wejść i poczytać, aczkolwiek niestety, ponieważ w tytule była Legia, to trolle Janko i pejsbuk nie omieszkali zaglądnąć i znacząco obniżyć poziom niektórych wątków. A tak a’propos nauczań systemów, to w L powinni jakiegoś Włocha zatrudnić.

Po drugie, wydaje się, że podstawowym powodem, dla którego Zibi zatrudnił Brzęczka jest ogromny ferment i konflikt w kadrze. Dlatego zrezygnowano z zagranicznego trenera. Rolą Brzęczka będzie zgaszenie tego pożaru.

Pozdrawiam,

Markalari
Markalari

Skąd bierzecie informacje o tym całym konflikcie w kadrze? Pytam, bo coś tam dziennikarze przebąkują, ale ani razu nie natknąłem się na żaden konkretny artykuł.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kuba711
kuba711

Rozumiem że Pan Woźniak nie powinien być w sztabie kadry. Czy ktoś z Weszlo będzie miał w końcu jaja i napisze że Michniewicz także nie powinien być selekcjonerem u 21? Albo chociaż napisze jaka jest różnica między oboma Panami?

RuudVanGol
RuudVanGol

Tu się zgadzam. Też chętnie poznałbym ową „różnicę” między tymi panami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LewaStronaBoiska
LewaStronaBoiska

Różnica jest zasadnicza – Czesławowi nie postawiono żadnych zarzutów, za nic go nie skazano. A Woźniak sam się przyznał, że brał kasę za ustawianie meczów.

RuudVanGol
RuudVanGol

Dziękuję za rozjaśnienie mi różnicy. Poważnie piszę, nie znałem jej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
bastion79

Odpowiem za weszlaków: prawomocny wyrok, taka jest różnica.

dawido
dawido

jak podchodzimy do tego czysto formalnie to Woźniak skazany wyrokiem, poddał się karze, przeszedł przez 5 lat wykluczenia i formalnie na dziś jest czysty jak CM711. Jeśli już kierujemy się moralnością i chcemy, żeby posada w kadrze nie budziła żadnych wątpliwości pod tym względem to do obu Panów można się przyczepić.

Świroos
Świroos

Woźniak skazany prawomocnym wyrokiem za korupcję a Michniewicz bez wyroku.

Albin Wikulski
Albin Wikulski

Różnica jest prosta. To 711 połączeń, bo Książe Paryża nigdy nie korzystał z telefonu.

kuba711
kuba711

No ok. Zgodzę się. Ale czy ta ilość połączeń do fryzjera, która została udowodniona(czy też nie?) nie świadczy o tym że jednak Pan Michniewicz nie do końca czysto postępował i należy na wszelki wypadek takiego człowieka nie mianowac selekcjonerem u 21?

v. Lynden
v. Lynden

Różnica jest zasadnicza, w przeciwieństwie do Woźniaka, Michniewicz nie został prawomocnie skazany, ani nie postawiono mu jakichkolwiek zarzutów korupcyjnych. Taki antyweszlacki populizm jest przesadą, zwłaszcza w kontekście tego co powiedział red. naczelny Krzysztof Stanowski, że nigdy na jego portalu nie pojawi się krytyka któregokolwiek z jego przyjaciół i kolegów (… chyba, że relacje ulegną zmianie).

JacekNH
JacekNH

Zbigniew Boniek, serdeczny kolega Michela Platiniego,, który 21 grudnia 2015 został zawieszony przez FIFA na 8 lat za przyjęcie znaczących środków finansowych od innego działacza FIFA Seppa Blattera

hds
hds

Jezu. Skad sie biora tacy ludzie jak ty? Pomowienia, spiski. Poruchaj, moze ci przejdzie ta depresja.

JacekNH
JacekNH

Andrzej Woźniak, wspópracownik Jerzego Brzęczka. W kwietniu 2008 roku został zatrzymany przez CBA. Zarzuty dotyczyły korupcji w czasach, gdy był asystentem trenera Dariusza Wdowczyka w Koronie Kielce. We wrześniu 2009 roku został skazany na karę 2,5 lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych, a także zakaz pracy w profesjonalnym sporcie przez rok. Miesiąc później Wydział Dyscyplinarny PZPN zdyskwalifikował go na pięć lat i nałożył grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych

michalszostak
michalszostak

Tak się zastanawiam, po co płacić kasę dla asystenta za ustawianie meczu? Żeby cicho siedział? Pewnie czuł kasiorę spływającą na konto Wdowca, to kulturalnie dał do zrozumienia swojemu trenerowi, że wypadałoby coś sypnąć za milczenie. Musi to być niezła szuja. Pomijając fakt, że sama korupcja wystarcza by tak go nazwać.

Weź tu kibicuj tej kadrze….
1. Bezjajeczny kapitan „buzi buzi”.
2. Na skrzydle ćwierćinteligent, który nie potrafi w wieku 30 lat skleić nic w języku kraju w którym zarabia i był jego marzeniem.
3. Na obronie facet, który „ciągle się zastanawia czy chce mu się grać”
4. Jako rozgrywający wieczny talent, z pełnymi gaciami. który chyba nigdy się nie uśmiechnął podczas meczu, nie licząc strzelonych bramek.
5. Na defensywnym pomocniku czołg, dla którego miasto i włosy są ważniejsze niż kariera…

Szkoda dalej to rozpisywać, na mecz żaden nie pójdę. To pewne.

Pre
Pre

Przeciez Wdowczyk nam tlumaczyl mundial !!!. Tacy trenerzy-komentatorzy tylko u nas

Kcramsib
Kcramsib

Dyja i Małowiejski widzę niezatapialni…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Skąd wiesz jaki zrobili „riserch”? Może był dobry, tylko zjebali to kopacze w słabej formie.
A co do Dyji to nie wiem o co chodzi, przecież to jest nowa twarz. Wcześniej od przygotowania był Rzepka.

Krzycho
Krzycho

Risercz to spierdolił Nawałka, nie zauważając że połowa naszego zespołu nie nadaje się nawet do pchania karuzeli.
Pod latarnią zawsze najciemniej.

marjush-zet
marjush-zet

A Smuda i Piszczek nie przeszkadzali? Strasznie czepiliście się tego Woźniaka. A koledzy piłkarze ze studia StanFutbolu i Stan Mundialu czyści jak łza?

MarekKoniarek
MarekKoniarek

Jednym słowem, nowi ludzie, stary układ.

Rudy z UE
Rudy z UE

JEB !!!

Galgan
Galgan

Tak wystraszonego człowieka jak p. Brzęczek na tej konferencji, to ja naprawdę dawno nie widziałem…

LordInfamous
LordInfamous

Jeszcze nie ogarnia standardów i bał się trudnych pytań, spokojnie, Rudy trzyma pod butem każdego „influencera”, który krąży wokół kadry, to samo te prostytutki z akredytacjami

Alku86
Alku86

czym Woźniak różni się od Michniewicza? tym że Czesław jest chrzestnym dziecka Stanowskiego? Przestańcie z tymi moralnymi etosami bo wchodzicie na bardzo grząski grunt. Skoro to jakieś prawo moralne, wyższe aniżeli nasz ustrój prawny, ma decydować o tym kto ma być trenerem, to Michniewicz też nie powinien być. Niebezpieczne myślenie bo kto i gdzie te granice ma ustalać? po to mamy w KK zatarcie skazania i inne instytucje aby takich dylematów się wyzbyć.
A btw czy spec od przygotowania fizycznego został w kadrze? po mś to byłby dramat

Kcramsib
Kcramsib

Jak pisałem wyżej: Dyja niezatapialny.

magdaLena
magdaLena

chyba Rzepka był od tego w kadrze AN

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Przecież w kadrze był Rzepka a nie Dyja. Albo ja czegoś nie wiem, albo Tobie się coś pojebało.
Z Dyją pracował Błaszczykowski, żeby dojść do formy.

Kcramsib
Kcramsib

True, Dyja pracował w kadrze za Fornalika… pokiełbasiłem, moja wina, sorry.

Vinni
Vinni

Tym, że Michniewiczowi nic nie udowodniono i NIE SKAZANO, a Woźniak był prawomocnie SKAZANY za udział w aferze korupcyjnej. Serio nie widziecie różnicy?!

bastion79
bastion79

Vinni, nie ma co się czepiać forumowiczów, skoro dla prezydenta i pseudo TK też nie ma różnicy. Takie czasy, dobra zmiana.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Pytanie czy mu nie udowodniono, bo nie było dowodów, czy dowody były ale wyparowały?
Dla mnie sprawa jest jasna – jeśli dzień przed meczem, trener dzwoni kilka razy do Fryzjera oraz działacza/menago związanego w jakims stopniu z klubem, Fryzjer w tym samym czasie dzwoni do trenera rywali i prowadzą telefoniczną konferencję, a potem się okazuje, że z tej czwórki, trzech ma zarzuty i że ten mecz był ustawiony, no to kurwa coś jest nie tak.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
LordInfamous

Serio tak powiedział? To pewnie miało być odbicie piłeczki w kontekscie klapy jaką była przygoda Brzęczka w Katowicach z których go po prostu pogoniono, kto by pomyslał, taki taktyczny wirtuoz a nie udało się awansować do ekstraklasy

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

v. Lynden
v. Lynden

Rzecz w tym, że W. Cz. Pan Prezes Zbigniew Boniek ma tę przypadłość, że racja na samym końcu należy zawsze do niego. W. Cz. Pan Prezes Boniek głosi prawdę obiektywną, on dzieli i rządzi w kraju nad Wisłą. Pan Prezes jako jedyny człowiek z polskim obywatelstwem ma prawo powiedzieć, że my Polacy to ciągle posiadamy jakieś problemy i kompleksy niższości, których w krajach zachodnich takich jak Włochy nikt nie posiada. Dzieli również ludzi na lepszych i gorszych, tego rodzaju zachowanie weszło mu w krew jak każdemu człowiekowi w(Ł)adzy. Pan Prezes Boniek potrafi np. swierdzić, że były już prezes Ruchu Chorzów Janusz Paterman był dla niego „zawsze za krótki” i on z ludźmi poniżej swego poziomu nie chce mieć nic wspólnego. Poza tymi, którzy dostarczają mu korzyści i rozkoszy intelektualnych i cielesnych. W świetle terminologii Nietzschego, biorąc pod uwagę osobowość i charakter z powodzeniem można Pana Bońka nazwać mianem nadczłowieka.

Dowodzi temu fakt, że PR ma służyć wyłącznie Prezesowi Bońkowi, a nie na odwrót. Myślę jednak, że gdyby PR miał osobowość prawną, a nade wszystko ludzką to on nie zajmowałby sobie nim czasu, bo przecież Prezes Boniek „nigdy nie interesował się pierdołami”.
Dodam jedynie, całkowicie w oderwaniu od głównego wątku, że w środowisku lekarzy zajmujących się ludzkim psyche obowiązuje takie powiedzenie, że nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Skład drewna i papy, tak ogólnie mówiąc.
No ale już krótko po nominacji nowego selekcjonera nie spodziewałem się niczego innego.

bastion79
bastion79

A cóż to jest za funkcja Gilewicza członek sztabu? Pachołki rozstawia, po flaszki chodzi, trawę kosi? I czemu Sławek nie pojechał w takiej roli do ruskich, tylko udawał piłkarza?

Maxi
Maxi

O Czesiu Michniewiczu jakoś nie pisaliście Czesiu pseudo 711

Zugba
Zugba

Wasze oburzenie leciuchno mnie dziwi zwłaszcza że felietony dla weszlo pisał Janusz ‚kasa misiu kasa’ Wójcik,prezentujecie moralność Kalego.W Polskiej piłce lat 80-90tych i początku wieku XXI nie ma czystych rąk,wszyscy brali,sprzedawali i kupowali wedle swoich potrzeb.Wszyscy dobrze wiedzieli o tym haniebnym procederze i nic nigdy ze środowiska samo nie wypłynęło,więc wszyscy są współwinni korupcji w polskiej piłce kopanej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Śliski Lin Original
Śliski Lin Original

Co z Iwanem? Kto będzie dyrektorem?

nieobiektywny
nieobiektywny

Iwan będzie dyrektorem w Legii, za Nawałki !

SurVim
SurVim

Weszło, czekałem na to, Gość uwalony w korupcję jest zły.
Ale wy wciąż pompujcie Hajto. Idąc waszym tokiem, jego nie powinno się już nigdy cytowąć. Zrobił coś nieporównywalnie gorszego, zabił staruszkę.
Więc jak, Hajto odkupił swoje winy, czy nie?
Ten typ odkupił swoje winy, czy nie?

bastion79
bastion79

Fatalnie się czuje występując w roli adwokata weszło, ale kurwa, trochę umiaru bez pisania głupot. Zabił, znaczy sądzony był za zabójstwo, kurwa tak? Chęć dojebania weszlakom prąd w mózgownicy odcina. Wstyd.

SurVim
SurVim

Nie, za nieumyślne (sic) spowodowanie śmierci. Dwa razy ogranicznie na liczniku, rano, mgła, babcia na pasach. Kurwa, mógł nie zapierdalać, ale pan piłkarz.
I tak to pierdolony morderca

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KrystynaRonaldo
KrystynaRonaldo

Z Woźniakiem w sztabie może coś ugramy. O ile kupimy jakieś mecze.

Albin Wikulski
Albin Wikulski

Skoro jest Gilewicz, to czemu nie ma trzeciego słowiańskiego muszkietera z Insbrucka? Stachu z chęcią zluzowałby Księcia Paryża Andrzejka Wu

Olala
Olala

Weszlaki, nie pitolcie 3 po 3, bo 2/3 ligi było umoczone, trzeba by zamknąć w pierdlu większość, by na serio stało się zadość sprawiedliwości. Złapano nielicznych, których ktoś podpierdzielił, ktoś kto się ratował i na kogo sznur już był. Większość czyta wasze brednie i się uśmiecha.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

HarryCallahan
HarryCallahan

Woźniak nie powinien mieć wstępu do kadry przede wszystkim za to, że jest uosobieniem beznadziei polskiej piłki reprezentacyjnej lat 90. Jak ja tego chuja nie znosiłem. „Książę Paryża” jego mać. Nawet w tamtym spotkaniu zawalił bramkę, o wyczynach z Japonią czy Anglią nie wspominając. Wkurwiało mnie w nim wszystko, nawet fryzura. Sorry ale łysiejący typ nie mógł zostać idolem dzieciaka dla którego piłka była wtedy wszystkim. No chyba, że nazywał się Zinedine Zidane.

Spektakularny
Spektakularny

Juz sie zle zaczyna. Kuzwa, jak.bardzo Brzeczek chcial pomoc kumplowi kosztem wizerunku kadry…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

nieobiektywny
nieobiektywny

Świr też by się nadał.

marcinw13
marcinw13

Szczerze pisząc średnio mnie interesuje Woźniak, bo jakoś bardziej zwróciłem uwagę na fakt, że Lewandowski wciąż będzie kapitanem. Proponuję wszystkim mały eksperyment:
Obejrzyjcie ostatnie minuty meczu Polska – Japonia a potem odpowiedzcie sobie na pytanie czy którykolwiek z „piłkarzy” biorących udział w tej farsie zasługuje na opaskę kapitańską. Mowa oczywiście o tych, którzy nie przeprosili, szczególnie o starszyźnie drużyny.

Roni_Bydlak
Roni_Bydlak

Pan selekcjoner otacza się TYLKO ludźmi, których zna. A nie najlepszymi.

Dulqz123
Dulqz123
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jaadam
jaadam

Karuzela rusza i jedziemy z tym koksem do grudnia 2019.

MaciekBemowo
MaciekBemowo

Przy okazji tego artykułu zapytam się czy jest szansa, że ten skorumpowany wieprz z czerwoną słuchawką zniknie z waszej strony w najbliższym czasie?

Weszło
04.06.2020

Bez Brożka do końca sezonu. Jak zła to wiadomość dla Wisły?

Między 16 sierpnia, a 22 września, na przestrzeni pięciu tygodni, Paweł Brożek strzelił siedem bramek w pięciu kolejkach. Tak, mówimy o tym sezonie, nie o czasach, gdy sięgał po koronę króla strzelców i mówiło się, że hitowy transfer tuż tuż. A i berło pierwszego snajpera w kadrze musi przejść w jego posiadanie. Nie ważne co […]
04.06.2020
Anglia
04.06.2020

Anglicy korzystają z otwartej furtki – pięć zmian w Premier League

Jak od pewnego czasu wiadomo, 17 czerwca powrócą na boisko piłkarze prawdopodobnie najlepszej, a już na pewno najbogatszej ligi Europy – angielskiej Premier League. Aston Villa podejmie Sheffield United, a Manchester City zmierzy się z Arsenalem. Naturalnie wznowienie rozgrywek będzie się wiązało z całą masą organizacyjnych zmian. Obostrzeń, regulacji, zakazów i nakazów. Protokół bezpieczeństwa musi […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Miliarder przejmuje Motor Lublin. Plany? Nowa akademia i pierwsza liga w rok

Ile razy zastanawialiśmy się, dlaczego najbogatsi Polacy nie inwestują w kluby piłkarskie? Jak często kibice marzyli o tym, żeby lokalny biznesmen, który dotarł na szczyt, wprowadził na niego również ich klub? Takie pytania na pewno stawiali sobie także fani z Lublina, bo polska wschodnia od lat pozostawała futbolową pustynią. Jedno z największych miast Lubelszczyzny piłkę […]
04.06.2020
Blogi i felietony
04.06.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Jest wiedzą powszechną i oczywistą, że Jerzy Pilch kochał Cracovię i futbol. Niedoceniane pozostaje jednak, jak mocno Jerzy Pilch futbolem każdego dnia oddychał, jak był nim przeżarty. To nie był pan pisarz, który czasem, pomiędzy lekturą Płatonowa i Schulza, pomiędzy trzaśnięciem zjadliwego felietonu, a machnięciem powieści bestsellerowej, dla fanaberii schodził na ziemski padół obejrzeć spotkanie […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Kosecki: „Kwintesencją polskiej głupoty były lata korupcyjne”

– W Hiszpanii nikogo nie obchodziło to, czy wbijesz lampkę, czy dwie lampki, czy butelkę. Twoja sprawa. Możesz wyjść i grać. Romario, który grał w Barcelonie, mieszkał w hotelu, w którym na ostatnim piętrze była dyskoteka. Dzień przed meczem niejednokrotnie bawił się i tańczył. Brazylijska mentalność. Mówi się o tym, że były balangi i picia […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Nagroda za awans? Zwolnienie! Tak się to robi w Ostródzie

Jeszcze nie opadł kurz po decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, na podstawie której Sokół Ostróda awansował do drugiej ligi. Jeszcze Legia Warszawa stara się wojować w sprawie swoich rezerw w Komisji ds. Nagłych PZPN-u. Tymczasem pierwszy z wymienionych klubów… zwolnił trenera. Tak, tego, który przed chwilą wywalczył promocję ligę wyżej.  Myśleliśmy, że w temacie zwalniania […]
04.06.2020
Bukmacherka
04.06.2020

Zagłębie zdobędzie Tychy? Obstaw hit pierwszej ligi w Totolotku!

Sąsiedzkie starcia zawsze budzą wiele emocji. Zwłaszcza, gdy naprzeciw siebie stają dwie drużyny, które ostatnio przeszły spore zmiany. GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec to nie tylko mecz dwóch zespołów aspirujących do gry o awans. To także starcie dwóch trenerów, którzy stanęli przed wyzwaniem „posprzątania” po swoich poprzednikach. Dzisiejszy hit pierwszej ligi typujemy w Totolotku! GKS […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Śmiały ruch Lecha Poznań – w przyszłym sezonie spróbuje grać z bramkarzem

Musimy przyznać, że początkowo imponowała nam ta odważna strategia Lecha Poznań. Jako pierwszy klub w Polsce, być może pierwszy na świecie, Kolejorz zdecydował się, by zamiast bramkarza wstawić między słupki jedenastego piłkarza z pola. I tak znalazł się w tym miejscu Mickey van der Hart, Holender, znany przede wszystkim ze swojej kapitalnej gry nogami. Niestety, […]
04.06.2020
Niemcy
04.06.2020

Afera fryzjerska w Dortmundzie. Piłkarze Borussii na cenzurowanym po złamaniu zaleceń

Jak nauczył nas przykład Heiko Herrlicha, szkoleniowca Augsburga, powody do złamania obostrzeń towarzyszących wznowionym rozgrywkom ligowym mogą być naprawdę idiotyczne. Herrlich postanowił złamać zasady i opuścić hotel, żeby zaopatrzyć się w pastę do zębów i słynny już krem nawilżający. Teraz nawywijali natomiast piłkarze Borussii Dortmund. Jak donosi BILD, kilku zawodników BVB ma obecnie spore kłopoty […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Nawotka: „Nawet w juniorach w meczach Legii z Lechem chcieliśmy się pozabijać”

Tomasz Nawotka od lat jest piłkarzem Legii Warszawa na… wypożyczeniu do Zagłębia Sosnowiec. Z warszawską drużyną grał w młodzieżowej Lidze Mistrzów i ośmieszył Lucę Zidane’a. Z sosnowiczanami najpierw awansował do Ekstraklasy, a potem z niej spadł. Nam opowiada o swoim debiucie w seniorskiej piłce w wieku 16 lat, czy o pobycie w Warszawie. Jak do […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Quiz piłkarski: wyjadacze z pierwszej ligi

Przedwczoraj do gry wróciło zaplecze Ekstraklasy, dziś czeka nas dokończenie 23. kolejki tych wspaniałych rozgrywek. Jeśli od czasu do czasu lubicie rzucić na nie okiem, to pewnie poradzicie sobie z naszym kolejnym piłkarskim quizem, w którym waszym zadaniem jest wymienienie najbardziej doświadczonych pierwszoligowców. Konkretnie tych, którzy nastukali największą liczbę występów w Ekstraklasie.  W ramach podpowiedzi macie […]
04.06.2020
Bukmacherka
04.06.2020

Matchday Boost na Radomiaka w BETFAN – kurs 2.50!

Choć pierwszą ligę będziemy oglądać w tym tygodniu ciągiem, dziś zakończy się pierwsza kolejka po restarcie rozgrywek. Jednymi z ostatnich, którzy powalczą w niej o punkty, są piłkarze Radomiaka. W Radomiu zmierzą się oni z walczącą o utrzymanie Odrą Opole. Będzie się działo? Z pewnością, dlatego typujemy ten mecz u legalnego bukmachera BETFAN! Radomiak Radom […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Brosz: „Robimy wszystko, żeby Górnik znów grał o najwyższe cele”

– Każdy dzień to jest dla nas szansa czegoś nowego i ciekawszego. Sport jest piękny. Rywalizacja jest piękna. Wstając rano ma się kolejne rzeczy do zrealizowania i pasja jest taka sama, jaka była na początku, a może i nawet większa. I to jest fajne. Ostatni czas pokazał nam, że musimy doceniać i szanować nasze dokonania. […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Bielik: „Przeżyłem trudny czas. Po kontuzji odłączyłem się od świata”

– Przeżyłem bardzo trudny czas. Kiedy doznałem kontuzji, dostałem mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy pisali, że są ze mną, kibicują mi i wierzą, że wrócę silniejszy. Ale kiedy zawodnikowi puszczają więzadła krzyżowe, nawet takie sympatyczne słowa nie są w stanie podnieść na duchu. Nie odpisywałem na nie. Odłączyłem się od świata – opowiada na łamach […]
04.06.2020
Inne sporty
03.06.2020

Wraca NBA! Kluby dogadują ostatnie detale

Jeśli z niecierpliwością oczekiwaliście powrotu najlepszej ligi świata, to mamy dla was świetną oraz… gorszą, choć niezbyt zaskakującą wiadomość. Zacznijmy od najważniejszego: NBA jest na najlepszej drodze do wznowienia sezonu, zespoły będą grać w kompleksie Disneylandu. Ale niestety, jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, planowy termin powrotu to dopiero 31 lipca. Do tego na trybunach […]
03.06.2020
Weszło
03.06.2020

Zmienia się stadion, zmienia się mecz. Tylko poziom sędziowania nieszczególnie

Dopiero pisaliśmy o marnym sędziowaniu w starciu GKS-u Jastrzębie z Wartą Poznań. Łudziliśmy się, że może w Grudziądzu będzie z tym lepiej. Że dwóm zespołom naprawdę potrafiącym pograć piłką arbiter nie przeszkodzi. Nasze niedoczekanie. Pan Wojciech Krztoń dał się nabrać w sytuacji absolutnie newralgicznej dla przebiegu spotkania i to boli jeszcze bardziej. Mecz wciąż był na styku, […]
03.06.2020

Hejt Park w dobrym składzie – Live 21:00 – Kosecki i Stanowski

Zapraszamy na Hejt Park w dobrym składzie – Roman Kosecki i Krzysztof Stanowski będą odpowiadali na telefonu od widzów Kanału Sportowego i słuchaczy Weszło FM. Sponsorem programu jest właściciel marki Okocim. Będzie naprawdę ciekawie. Pewnie czeka nas trochę wspominek, trochę anegdot, trochę mocnych opinii. Nudy się nie spodziewamy. Telefon do studia to 22 219 50 31. […]
03.06.2020
Weszło
03.06.2020

Marna gra, jeszcze gorsze sędziowanie. Warta Poznań zwycięża w Jastrzębiu-Zdroju

Nie ma co ukrywać, GKS Jastrzębie i Warta Poznań nie zgotowały dzisiaj telewidzom niezapomnianego widowiska. Właściwie starcie dwóch czołowych ekip I ligi długimi fragmentami aspirowało do rangi paździerzu. Co gorsza – do poziomu gry obu ekip dostosowali się sędziowie, którzy uznali gola zdobytego ręką. Koniec końców Warta wywozi jednak do Poznania trzy punkty, bardzo ważne […]
03.06.2020