Kowal ustawia ligę: Lubin będzie rewelacją sezonu!
Ustaw ligę

Kowal ustawia ligę: Lubin będzie rewelacją sezonu!

Już jutro rusza ekstraklasa, a więc już jutro rusza też Ustaw Ligę i to w nowej, odświeżonej wersji. Codziennie przygotowujemy dla was materiały, które mają wam pomóc poruszać się w świecie najlepszego fantasy opartego na naszej, hm, specyficznej lidze. TUTAJ opisaliśmy nowości, TUTAJ wskazaliśmy okazje na rynku transferowym, a z kolei TU pokazaliśmy wartych uwagi debiutantów. Dziś natomiast chcemy wam przedstawić jedenastkę Wojtka Kowalczyka, który także stanie z wami w szranki.

Nie przedłużając, oto wybrańcy Kowala:

11kowala

Dlaczego tak, a nie inaczej? O tym opowie już sam Wojtek.

– Wziąłem aż trzech piłkarzy z Zagłębia Lubin, bo uważam, że Miedziowi będą rewelacją rozgrywek. Dlatego w bramce stoi Hładun, czyli chłopak, który pokazał, że nie trzeba stawiać na cudaków ze Słowacji między słupkami, tylko można osoby godnej rękawic poszukać na swoim podwórku. Polacek wyglądał groźnie, ale nie bronił, Hładun nie wygląda groźnie, a broni. A skoro ja nie szukam bramkarza do klubu nocnego, tylko do grania w piłkę, to wybieram właśnie go. Dalej od Miedziowych jest Dąbrowski, który powinien zarządzać defensywą drużyny i Starzyński. Jeśli ten drugi tylko się gdzieś nie połamie, jestem spokojny o jego punkty. Coś dorzuci z wolnego, coś strzeli z karnego, gdzie indziej zaliczy kluczowe podanie.

– Trzech piłkarzy wziąłem też ze Śląska Wrocław, co może dziwić, bo Śląsk nie miewa ostatnio udanych sezonów, ale ci piłkarze akurat powinni punktować. Robak będzie się pchał do jedenastek, a te wykonuje perfekcyjnie, poza tym nie można mu odmówić nosa w polu karnym i przyzwoitej skuteczności. Kosecki z kolei będzie mu dorzucał albo zmuszał rywali do faulowania go w szesnastce. A Celeban ma po prostu ładować bramki po wrzutkach ze stałych fragmentów. Proste? Proste.

– Ostatnią tak liczną grupę stanowią piłkarze Jagiellonii. Postanowiłem zaufać Machajowi, w końcu królowi strzelców pierwszej ligi – moim zdaniem na początku sezonu będzie grał. Jeśli nie spełni oczekiwań, Mamrot go posadzi na ławce, a ja odpalę, ale na razie ma miejsce w moim zespole. Novikovas to natomiast gwiazda ekstraklasy, co jest oczywiście dla całej ligi dość przykre – bo Litwini mogą być gwiazdami chyba tylko na Litwie i u nas – ale punkty z jego gry powinny być. Zresztą będzie kapitanem. Z kolei Runje to bardzo porządny zawodnik i też nie powinien mnie zawieść.

– Jedenastkę zamykają Frączczak oraz Buksa. Pierwszy postawiony nawet na bramce miałby liczby, więc musiał się znaleźć i u mnie. Drugi może w końcu odpalić na dobre, ale jak nie odpali, to ja go odpalę.

– Na ławce liczy się tylko Zarandia, którego będę mógł wpuścić nawet już w następnej kolejce, jeśli coś mi nie podpasuje z pierwszym składem. Reszta ławki w myśl zasady: byle taniej, chociaż akurat bramkarz dostał angaż ze względu na nazwisko!

KOD DO PRYWATNEJ LIGI KOWALA: 118008579

DOŁĄCZAJCIE DO ZABAWY I ZAKŁADAJCIE SWOJE DRUŻYNY W USTAW LIGĘ!