Russia Today: Koniec z pokazywaniem pięknych fanek – FIFA grozi paluszkiem
Weszło

Russia Today: Koniec z pokazywaniem pięknych fanek – FIFA grozi paluszkiem

Smutni panowie z FIFA chyba bardzo się nudzą, bo ostatnio co rusz wydają jakieś absurdalne decyzje. Najpierw ukarali reprezentantów Anglii za złe skarpetki, później dowalili karę Dejanowi Lovrenowi, bo ten napił się napoju energetycznego innego niż ten oficjalny. Wreszcie FIFA wydała zakaz – koniec z pokazywaniem w telewizji pięknych kibicek!

Zakaz (lub po prostu ograniczanie) ma być jednym z działań przeciwdziałającym seksizmowi. Że niby niepokazanie ładnej pani w jednej z meczowych przerw sprawi, iż kobiety przestaną być traktowane przedmiotowo. No, pokręcona logika, ale trudno – od dzisiaj realizatorzy będą pokazywać tylko oficjeli, neutralnych płciowo kibiców (bo – rozumiemy – że przystojnych facetów też nie można filmować), a najlepiej po prostu w chwili zastoju na boisku rzucić okiem na bandy reklamowe.

FIFA podjęła ten krok na podstawie zażaleń ze strony FARE. Organizacja przedstawiła władzom światowego futbolu raport, w którym wykazała, że na terenie całej Rosji w trakcie mundialu doszło do 30 przypadków seksizmu. Oczywiście też wolelibyśmy, żeby nie było ich wcale, ale tak się zastanawiamy – czy jeden przypadek seksizmu na dzień w 150-milionowym kraju i to w czasie największej imprezy piłkarskiej, to dużo? Tak na chłopski rozum – wydaje nam się, że to statystyka, która nie nakazuje bić na alarm. Ale może się mylimy.

Ponadto wydaje nam się, że panie pokazywane przez realizatorów na ogół ubierają i malują się w taki sposób, by jednak te kamery przyciągać. Do głowy przychodzi nam chociażby „gwiazda” Euro 2012 – Natalia Siwiec. Coś czujemy, że głęboki dekolt i mocny makijaż nie był po to, by dopingować biało-czerwonych, a po to, by błysnąć w galerii na Onecie.

Ale wiecie – seksizm.

***

Mamy dla was najlepszą kompilację mistrzostw. I nie jest to zbitka najlepszy goli strzelonych przez Anglię po stałych fragmentach. Nie jest to sklejka ze wszystkich dryblingów Kyliana Mbappe. Nie jest to nawet gol samobójczy Cionka zapętlony 57 razy.

To wszystkie „okazje” Dariusza Szpakowskiego w meczu Anglii z Chorwacją.

***

I na koniec mapka obrazująca kto będzie komu kibicował w zbliżającym się wielkimi krokami finale.kroeksza

KOMENTARZE (13)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lelumpolelum

Po „strasznym” politycznym incydencie z udziałem Chorwatów Rosjanie chyba też za Francją?

Besnik_Hasi

Decyzja FIFA akurat mi się podoba. Mecze się ogląda dla gry, a nie dla umalowanych panienek. Od tego drugiego to są „inne serwisy”.
Co do Szpaka – on chyba nie wie, „kiedy zejść ze sceny niepokonanym”. A szkoda.
A co do mapy – na serio kraje bałkańskie będą za Chorwacją?

Aerth

No i ile razy te umalowane kobiety pokazuja w trakcie meczu? I co się takiego ważnego wtedy dzieje na murawie, że to pokazywanie jest złe?

No ale nie dziwię się, że lewackie debile z FARE za tym stoją. Tylko tytani intelektu jak oni mogą dojść do wniosku, ze jeżeli w trakcie mistrzostw było 30 przypadków seksizmu to na pewno winni są operatorzy kamer, którzy 1/90 transmisji poświecą na pokazanie pań na trybunach i problem zniknie jak tylko się przestanie je pokazywać.

Besnik_Hasi

„No i ile razy te umalowane kobiety pokazuja w trakcie meczu?” Za wiele.
„I co się takiego ważnego wtedy dzieje na murawie, że to pokazywanie jest złe?” Na pewno coś ciekawszego od pokazu materiału dla stulejarzy.

Aerth

„Na pewno coś ciekawszego”

Chyba dla florofilów dostających wzwodu na widok rosnącej trawy.

Besnik_Hasi

Jeżeli tak ci zależy na ładnych buźkach, to załóż sobie konto na Instagramie.

MArekPolkowski

oj raczej wątpię że Serbowie, Bośniacy czy tam Albańczycy będą kibicować Chorwacji, ale będzie okazja!

Mocarny Mirmil

– Przepraszam, nie możemy pani pokazać na telebimie.
– Dlaczego?
– Bo jest pani kobietą.
– Przecież to seksizm!
– Nie, my walczymy z seksizmem
– Co?
– Co?

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Świat zwariował, kobity się biją w MMA, faceci chodzą za łapki z innymi facetami publicznie i teraz będzie w telewizorni zakaz pokazywania ładnych kobiet. Będziemy se mogli Piotrowiczową w Trwam pooglądać. Co za chory świat.

Raducioiu

Jak jest poprzezbierany ,pomalowany chłop albo dzieciak to można ,ale jak w barwach wystąpi ładna kobieta to już zakaz,bo ładna czy bo kobieta ?
Poje…

andreski

A jeżeli to nie jest kobieta, tylko tak wygląda? Jeżeli to jest np. mężczyzna w ciele kobiety? To będzie dyskryminacja wg. ideolo gender, nie? Politpoprawni debile znowu zrobili z siebie… debili.

Raducioiu

wpDiscuz