Mateusz Borek: „Boniek dobrze blefował. Chciał Brzęczka lub Stokowca”
Weszło

Mateusz Borek: „Boniek dobrze blefował. Chciał Brzęczka lub Stokowca”

Zatrudnienie Jerzego Brzęczka jako selekcjonera reprezentacji Polski komentuje Mateusz Borek, komentator Polsatu Sport. Rozmawiają z nim Samuel Szczygielski, Paweł Paczul i Dariusz Urbanowicz. – Zadzwoniłem w parę miejsc. Prezes Zbigniew Boniek miał dwóch polskich kandydatów. Jerzego Brzęczka i Piotra Stokowca. Opcja zagraniczna to był dobry blef prezesa – mówi.

fot. FotoPyK

KOMENTARZE (21)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WhyAlwayMe

(komentarz usunięty)

MaciekTGK

Dziwne, że rudy nie wybrał rudego :-)

Kb24

Brzęczek jest trochę ryży. Można powiedzieć, że Zibi wybierał tylko z rudych.

theczarek

Dzięki Bogu nie Stokowiec, ten artysta już w Polonii pokazał, jaki z niego lider, jak publicznie bluźnił na swoich graczy, którzy nomen omen zachowywali się dokładnie tak, jak on, gdy był piłkarzem i prowadził analogiczny „bunt”.

no kurde, lider pierwsza klasa 😀 trochę o nim słyszałem z czasów KSP. rudy skłócił by ta kadrę jeszcze bardziej niż jest teraz 😀

W tym świetle faktycznie pozostaje się cieszyć, że Brzęczek został selekcjonerem, bo mogło być o wiele, wiele gorzej :)

Janusz Ekspert

Boniek chciał Stokowca.
S T O K O W C A
Przecież to jest dramat, nigdy nie będzie normalnie z tą kadrą. Dziwnym trafem jedyny raz gdy robili wyniki ponad stan miał miejsce gdy trenerem był zagraniczny fachowiec. Zaiste nietypowy zbieg okoliczności.

Wiem co wydarzyło się w Zgierzu
Drużyna A

Tej reprezentacji nigdy nie selekcjonował zagraniczny fachowiec, Leo był trenerem megaprzeciętnym i w futbolu reprezentacyjnym nigdy niczego nie osiągnął. W klubach się sprawdzał, ale repra to jednak zupełnie inna bajka.

szemrany
Legia

Nie chciał być jedynym rudym w pzpn? 😀

naguso

v. Lynden

Jeszcze niedawno Mateusz Borek informował, że faworytem Bońka jest Bilić. To co powiem być może nie jest najważniejsze w kontekście Brzęczka i kadry, ale Pan influencer zdaje się tracić pozycję lidera opinii, co raz więcej jego informacji nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości. Takich przypadków było co najmniej kilkanaście na przestrzeni ostatniego roku.

Niemniej pełen szacunek dla tego Pana, wciąż jest topowym komentatorem.

Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji
Odra Opole, LFC

Jak było ich kilkanaście to wymień kilka. Chciałbym wiedzieć co on tam za kocopoły wcześniej plótł.

v. Lynden

Informacje nt. transferu Krychowiaka i innych, pewność co do tego kim jest Janekx89 (chybiony strzał), przekształcenia w Lechii Gdańsk i Koronie Kielce (jego zdaniem trenerem miał być Thomas Von Heesen, który miał także ściągnąć do klubu poważnych inwestorów z Niemiec i ogranych piłkarzy).

Większość z tych gorących informacji Pana Mateusza można sprawdzić na twitterze, bądź w poszczególnych odcinkach „Misji Futbol”.

Na dobrą sprawę być może to wszystko świadczy o malejącym zaufaniu środowiska w stosunku do dziennikarzy, taka osobowość jak Mateusz Borek musi minimalizować ryzyko wpadek informacyjnych. Z drugiej strony jak dowodzi ten przypadek – błąd może przydarzyć się nawet najlepszym.

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

Pan Borek pomimo, że zjadł nie jeden piłkarski chleb to nadal zachowuje się jak naiwny łebek nie mający pojęcia o wielu sprawach. KB nigdy nie pogodził sie z utrata opaski kapitańskiej a jego relacje z lewym cóż mówiąc delikatnie nie są dobre i tego nie da się załatwić pół środkami. Pytanie jak postąpi wujek, który jak wiadomo był praktycznie ojcem Kuby wobec niego teraz.
Ja obstawiam rozwiązanie zero-jedynkowe.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

A ja nie. Na to trzeba byłoby mieć wielkie cohones, a ja odbieram Brzęczka, jako takiego Ivana Bezjajcewa.

podsluch
Być z Kaś

Borek? Ten od parodii walki czyli zapasów w kisielu? Niech spier….

słucham led zeppelin i queen, a niekiedy Kaliber44
a niekiedy Justice

Wy nie macie przycisku na wyłączenie mikrofonu? Trzy razy kaszlnięcie w ciągu dwóch minut, bez jaj, w takich szczegółach wychodzi amatorka

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Wybrał Brzęczka i jest gównoburza. Pomyślcie co by było, gdyby wybrał Stokowca!
Nie dość, że trener z polskiej ligi, w zasadzie bez sukcesów, to jeszcze rudy!!!

Rotor

Pomogło szczęście przy wyborze Nawałki, bo gry (w zdecydowanej większości meczów) nie było, ale wyniki były aż do lania na Mundialu. Tutaj już nic nie pomoże, bo Brzęczek nawet nie miał okazji sprawdzić się w piłce klubowej. Nasza II liga, zwana I to chyba nie jest najlepsza reklama, z Lechii wyleciał a w Wiśle zrobił 5 miejsce, która patrząc na poziom i przypadkowość naszej tzw. Ekstraklasy specjalnym osiągnięciem nie jest. Przy nim Fornalik jest po prostu profesorem. Trzeba było wziąć kogoś pokroju Benhakkera: facet robił dobre wyniki przy dużo słabszej kadrze niż obecnie i to za jego kadencji zagraliśmy najlepszy mecz ostatnich lat, kiedy zdominowaliśmy faworyzowaną Portugalię.

Realista

Jakby trenerem został Stokowiec, to zrzekłbym sie obywatelstwa! Serio!

FC Bazuka Bolencin

Jeżeli u nas za trenerskie autorytety i ludzi znających się na swoim fachu, uważa się osoby pokroju Stokowca czy Jacka Magiery (pierwsi z brzegu, bo jest ich całe mnóstwo), to jeszcze bardzo długo pozostaniemy w futbolowej ciemnej dupie.

wpDiscuz