Buła wymęczona – Lech ma swój wynik

Cóż, nie był to pokaz wielkiej piłki z obu stron, chociaż jedni i drudzy kilka razy pokazali fajne kombinacje w ofensywie. Ostatecznie zadecydował piorunujący początek meczu. Lech Poznań już po kwadransie prowadził 2:0 z ormiańskim Gandzasarem Kapan, a trybuny eksplodowały od gromkich okrzyków radości. Mogło się wydawać, że szykuje się pogrom, ale nic bardziej mylnego. Lechitów ewidentnie ten wynik (jak wiadomo skądinąd – śmiertelnie niebezpieczny)  usatysfakcjonował. I nieco koślawy zespół przyjezdnych zaczął poważnie zagrażać bramce strzeżonej przez Buricia.

Minimalizm poznaniaków był momentami nieznośny.

Bo goście pokracznie grali przede wszystkim w obronie, natomiast z przodu mieli kilku niezłych zawodników. Z lewej strony świrował niezwykle dynamiczny Junior. Haitańczyk, który swoimi predyspozycjami szybkościowymi do złudzenia przypominał znanego z polskich boisk Donalda Guerriera. Jeżeli chodzi o boiskowy rozsądek – też obaj zawodnicy mają ze sobą sporo wspólnego. Z drugiej strony boiska szalał z kolei reprezentant Zambii, Musonda. Też nieustająco groźny.

Ivan Djurdjević zastosował ustawienie z wahadłami i widać było, że Lech jest niesamowicie podatny na oskrzydlające ataki przeciwników. Na dodatek nie funkcjonował zupełnie środek pola, to tylko dodatkowo napędzało przeciwników. Ormianie wielkiej piłki nie zagrali, ale kilka razy Burić musiał interweniować. Na gola honorowego goście zdecydowanie zasłużyli. Statystyki strzałów – zdecydowanie na ich korzyść.

Mogą sobie pluć w brodę, że tak fatalnie weszli w mecz.

W tym meczu koniec końców strzelał tylko jeden człowiek – Christian Gytkjaer. Najpierw efektowny wolej, później pewnie wykonana jedenastka, którą wywalczył Makuszewski. Ten ostatni miał kilka złych decyzji, ale generalnie był najlepszym aktorem całego widowiska. Bezlitośnie wykorzystywał, momentami naprawdę kuriozalne, luki w szeregach obronnych rywali. Było z niego mnóstwo pożytku i bez wątpienia zasłużył na miano bohatera meczu, obok duńskiego napastnika. Gytkjaer swoje zrobił, bo strzelił dwie bramki, a poza tym umiejętnie utrzymywał się przy piłce i w ogóle był wartościowym elementem ofensywnej układanki.

Gdyby nie ten duet, to naprawdę wynik mógłby pójść w drugą stronę, bo reszta zawodników Kolejorza jak na ten moment prezentuje jeszcze formę mocno wakacyjną. Najsłabiej to wyglądało, jeżeli chodzi o Darko Jevticia. Chyba najgorszego dzisiaj na boisku, jeżeli chodzi o zawodników w niebieskich koszulkach. Nic mu nie wychodziło.

Zgromadzonym na trybunach kibicom dziennikarzom pokazał się nowy nabytek – Tiba. Trudno go ocenić. W końcówce goście mocno się otworzyli, walcząc o kontaktową bramkę i w środkowej strefie było naprawdę mnóstwo przestrzeni. Portugalczyk nieźle się poczuł w takich okolicznościach przyrody i fajnie napędzał kontrataki, choć bez bramkowego efektu. Grał też Tomasz Cywka. I, jak to on – ani swoim występem nie zachwycił, ani przesadnie nie zniesmaczył.

Na końcówkę wszedł też Paweł Tomczyk, wychowanek poznańskiej akademii.

Animated GIF

Ujmijmy to tak, żeby się nad chłopakiem nie znęcać – są pewne niuanse techniczne do podszlifowania.

No i cóż, taki to był właśnie mecz – sporo nieporadności u Lecha, sporo pomyłek w obronie, a jednocześnie kilka naprawdę niezłych momentów w ofensywie. Wykorzystali swoje szanse na początku i dowieźli wynik, który w zasadzie gwarantuje im awans.

Biorąc pod uwagę, że mamy dopiero 12 lipca – tak naprawdę tylko to ma istotne znaczenie.

KOMENTARZE (103)

WhyAlwayMe

Najciekawsze momenty Stan Mundialu #27 😀

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

To co Tomczyk w 87 minucie zrobił to jest cudo.
Dostaje piłkę na pustaka i zamiast z pierwszej to on ją przetrzymuje a potem strzela kilka metrów nad bramką…….
Lech wygrał, ale niech się cieszy że nie stracił bramki.Troche oglądałem te spotkanie i końcowe 10 minut pierwszej połowy to przeciwnik Lecha cisnął i tylko Buriciowi zawdzięczają że nie stracili bramki.
W drugiej też coś oglądałem to znowu Burić wyjął praktycznie pewną bramkę po różnym w jakieś 85 minucie.
Ale wygrana jest i tyle w temacie.

Krzycho

Burić tam nie miał nic do gadania, to Ormianin go trafił piłką, chyba nawet w okolice głowy, Burić nawet ruchu żadnego nie zrobił. A Tomczyka do reprezentacji 😀

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe Krzycho
Gdybyś oglądał cały mecz, wiedziałbyś że Buric bronił i wcześniej.

Krzycho

A ja pisałem o strzale głowa Ormianina, tego ich jakiegoś króla strzelców czy coś. Burić stał w miejscu i Ormianin go trafił piłką, gdyby piłka poszła pół metra w bok to by się skończyło 2:1- i potem wielce prawdopodobny oklep od ormiańskich pasterzy.

Murphy
KTS Weszło

@techno
Przeciwnik nic nie cisnął, tylko Lech pozwalał na takie granie. Co było głupotą. Bo drużynom z Kaukazu takie granie wychodzi najlepiej.
Wystarczyło że w ostatnich minutach zaczęli grać piłką, i skończyło się jakiekolwiek ciśnięcie.
Po prostu uznali że 2-0 to bezpieczny wynik. A jest to wynik bardzo niebezpieczny. Szczególnie w pucharach.

Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzycho

Myślałem że po meczu Górnika nie zobaczę dziś już nic bardziej tragicznego, ale ten Tomczyk przebił wszystko. No tak, Lech nie kupił Carlitosa ale ma Tomczyka.
Ja pierdolę i brawo kurwa dla Lecha.

Murphy
KTS Weszło

Skończyły Wam się pomysły na tytuły?
Sorry ale męczyła to się Legia i Górnik.
Lech po dwóch golach mógł grać piłką na swojej połowie, i czekać na okazję. Ale po prostu stanął. Nie wiadomo dlaczego. Bo trzeba było strzelić dwie kolejne bramki.

Jevitic albo Radut powinni zejść już w połowie, wtedy należało wpuścić Tomczyka żeby pokopał sobie z coraz bardziej gasnącym w drugiej połowie Gytkjearem.
Bo wejście miał faktycznie patałachowe. A tak miałby trochę czasu na pokopanie, a tutaj praktycznie pierwszy kontakt z piłką i akcja bramkowa.
I się spalił w blokach.
Lech generalnie totalnie niefrasobliwy. Gdyby nie Buric do drużyna Z Armenii wywiozła by gola, albo i remis.

Krzycho

Dobrze że Tomczyk nie wszedł wcześniej bo pewnie by kopnął w czoło Gytkjaera (w swoje czoło by nie trafił) i chłopa by z gry wyeliminował.
PS Jak on się spala przy takiej patelni to kiedy się nie spali? Chwilę potem Tomczyk dostał podanie na linię 16-tki, wystarczyło przyjąć i uderzyć – ale też mu się piłka zaplątała między kikutami i stracił. Występ życia.

technojezus

Różnica jest taka, że Legia w odróżnieniu do Lecha przez cały mecz dominowała i nie dopuściła do żadnych groźnych akcji Corku.W meczu Lecha gdyby nie burić to by była kupa.

Krzycho

Dopuściła do 2-3 bardzo groźnych sytuacji, jakby nie Malarz to Cork ustrzeliłby przynajmniej sztukę. Niby stream chujowy, ale jak tego nie widziałes toś ślepy jak kret.

technojezus

Jedyna groźna akcja to ta, kiedy Wieteska podał zawodnikowi Corku który wyszedł sam na sam z Malarzem.
Na siłę można jeszcze powiedzieć że Malarz pod koniec meczu wybił piłkę po dośrodkowaniu.Wybił, a nie obronił.
Sam chyba nie oglądałeś meczu.
Może jeszcze napisz że Malarz miał więcej pracy niż Burić.

Murphy
KTS Weszło

@techno
Różnica jest taka że Legia swojego gola strzeliła po dość przypadkowej akcji w 79 minucie spotkania.
A Lech dwa gole strzelił w kwadrans, a później spoczął na laurach uznając że spotkanie wygra się już samo. A że się nie wygra zaczęło byś widać tak od 35 minuty. Pozwolili na za dużo grania i nie reagowali jak sobie goście stwarzali te sytuacje.
To ogólnie był mecz w którym oba zespoły za bardzo obroną się nie przejmowały.

technojezus

Ja piszę o dominacji a ty o czymś innym…..Lech strzelił? Fajne
Legia nie strzeliła bo nie miała szczęścia, a też miała bardzo groźne sytuacje no ale trzeba bronić Lecha i pierdolić na Legię gdzie się nie ma ogóle racji.
Nic Lecha nie atakuję tylko ci pisze prawde, a ty jak i inni już zaczynacie bronić i zasłaniacie się Legia pisząc jakieś farmazony.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Kolego co decyduje o zwyciestwie?
Bramki czy kurwa wrazenia artystyczne?
Chuj mnie obchodzi, czy oddali 0 celnych strzalow czy 20. Liczy sie wynik koncowy. Lech wygral 2:0. Bol dupy to maja: Technojezus i 14mistrz14.

A Lech powinien byl jeszcze 2 bramki strzelic, ale spartolili setki.

I patrz kurwa nic o Legii.

technojezus

Jaki kurwa ból dupy typie?
Jeżeli ktoś piszę farmazony że to Legia się bardziej męczyła niż Lech to powodzenia.
Cork praktycznie bramce Legii nie zagroził, ale po co o tym mówić.
Lech niech się cieszy że bramek nie stracił.
,,A Lech powinien byl jeszcze 2 bramki strzelić, ale spartolili setki.”
Legia też powinna strzelić min. 3 bramki, wpadła tylko jedna.

Miszcz Joda

Kurwa na takiej zasadzie to niech sie cieszy Francja, ze gra w finale.
Bo cos tam przeciwnicy mogli. To ci napisalem, ze Lech tez mogl. Ale nie wyszlo. Wiec sie zdecyduj. Albo licza sie wrazenia artystyczne albo bramki. Bo jakos nie pamietam, zeby odmowiono Legii Majstra, bo grali chujowo i niech sie ciesza, ze Lech zesral sie w gacie.

Co do wrazen artystycznych juz pisalem. To nie sa skoki narciarskie. Nie ma znaczenia kto ile mial rogow, celnych strzalow itp. Sam kiedys bylem na meczu, w ktorym zespol oddal okragle zero strzalow na bramke a drugi bodajze 10 a na koncu wygral 2:0.

technojezus

Tutaj naprawdę niektórzy są upośledzeni umysłowo.
W którymś z wpisów pogratulowałem zwycięstwa Lechowi, w tym wątku akurat piszę że gość wypisuje farmazony i nagle kurwa zaczyna się atakowanie i wmawianie że mam jakiś ból dupy że Lech wygrał….
Patrzę że prawdy nie można pisać na tym portalu, a już tym bardziej nic o Lechu bo od razu atakują cie od warszawskich spiskowców i abyś wypierdalał.

Miszcz Joda

Technojezus
Znalazl sie prorok i kurwa dziewica.
Odszczekales te gowno z zalaczonego obrazka, bo nie widzialem „przepraszam, pomylilem sie”?

Jakbys nie pisal dyrdymalow, ze Lech wygral ale powinien byl przegrac to by sie nikt nie przypierdalal. To pilka nozna. Anglia tez do 70 minuty Chorwacji na nic nie pozwalala, miala z 5 czy 6 setek, dostala w sumie przypadkowego gonga i ostatecznie przegrali. Ale gra sie do ostatniego gwizdka a nie do X minuty i liczy sie co wpadlo do bramki.

technojezus

Cie to podnieca że ciągle to wstawiasz?
Musisz mieć bardzo smutne życie.Kiedy kończą ci się argumenty w rozmowie ze mną, to wstawiasz ten screen i tyle, wsio.
Może to nie prawda, że gdyby nie interwencje Burica to by Lech przegrał.Może jeszcze powiedz że gdyby nie interwencje Malarza (których nie miał), spowodowałyby przegraną Legii.
A kogo ja mam przepraszać lelaku? może ciebie jeszcze?
I dla twojej świadomości, tak przyznałem się do błędu.Nie moja wina że masz problemy ze wzrokiem.
Pisałem też już pod entym twoim komentarzem, napisz jak ty obstawiałeś mundial.
Ale jak widać jesteś zbyt wielkim robakiem by to napisać.

piokon

No i ch.j z tej tabelki. Prawda jest taka, ze Legia wygrala na farcie bo Kuchemy pilka naszla a nie zeszla. Wybacz, ale od Legii jesli ma grac w fazie gupowej LM trzeba wymagac wiecej a nie marne 1:0 z ogorkami z Irlandii. Powinno byc 5:0 w pierwszej polowie i po zabawie a nie czekanie do 80 na strzal zycia Kucharczyka. I slepej kurze trafi sie ziarno. Zobaczymy co pokaza w spotkaniu o Super Puchar. Jak taka padake jak z Cork to lipa.

allende73

No jednak dopuściła, przynajmniej do jednej w pierwszych 15 minutach (potem nie wiem, nie oglądałem) i również na własne życzenie (jeżeli się mylę to Wieteska bardzo dobrze wyłożył Irlandczykowi). Tu był ten sam problem, tylko zwielokrotniony. W sumie Lech stworzył sobie sporo sytuacji, widać było to, że jest lepszą ogólnie drużyną, coś tam poklepał, kontrował grę, momentami nawet wyglądało to… ładnie. Naturalnie, daleko temu do jakieś „deklasacji”, czy nawet dostrzeżenia, że ta drużyna była wyraźnie lepsza. Dodatkowo Lech nie ma obrony. To na co pozwalali Ormianom było niepojętym przejawem gościny. To co zaprezentowała Legia, Górnik (chociaż tylko z opisu wnioskuje) oraz Lech, umacnia mnie w – dosyć pesymistycznym – przekonaniu, że to będzie kolejny sezon, w którym żadnej polskiej drużyny raczej nie ujrzymy w europejskich pucharach. Naturalnie, zdaje sobie sprawę, że to dopiero początek, drużyny były dopiero co po przygotowaniach, nie wszystko jeszcze trybi jak powinno, ponadto brakowało wszystkim paru podstawowych zawodników, ale mimo wszystko zapowiada się grubo…

PhoenixLk
Legia Warszawa

@allende:
W drugiej połowie Malarz wyjął jedno sam na sam – innych akcji nie kojarzę

technojezus

Kolejny….
Malarz przez cały mecz nie miał żadnej interwencji.
Jedynie co musiał zrobić to wybić piłkę po dośrodkowaniu i rzucić się na piłke i to pod koniec meczu.
Jedyna groźna sytuacja dla Korku to ta kiedy Wieteska podał zawodnikowi Corku sam na sam.
Piszesz że trochę oglądałeś mecz no ale wiesz lepiej.Legia dominowała cały mecz i nie schodziła praktycznie z połowy Corku.

Lluc93

Po co i Legia i Lech próbują tego 3-5-2 i to w pucharach? Przecież ta obrona to ser szwajcarski. Dzisiaj jakby te murzyny poza szybkością umiały jeszcze prosto kopnąć piłkę to by było po Europie dla Lecha zważywszy na rewanż przy 45 stopniach. I tak Burić MVP, Ormianie więcej sytuacji, więcej strzałów. No nie tak to miało wyglądać.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe Lluc93
Tym bardziej że Lech na 3-5 2 nie ma drugiego napastnika 😀

Krzycho

Jak Tomczyk jest na boisku to liczba napastników zmniejsza się o 1.

technojezus

Po to żeby nie męczyć buły z drużynami pokroju Miedzi, Arki czy innych Termalic.
To że na razie wygląda to jak wygląda to niczyja wina.
Najważniejsze że ktoś w tej naszej lidze próbuje to grać.

Krzycho

Hahahaha, to teraz męczą bułę w ustawieniu 3-5-2 😀
Ogarnij się, te nasze ekstraklapowe drużynki będą męczyć bułę bez względu na to w jakim ustawieniu na boisko wyjdą, bo żeby dobrze grac w piłkę trzeba mieć dobrych piłkarzy a nie inne/nowatorskie ustawienie.

Lluc93

Z takimi Arkami to właśnie łatwo taką obronę rozerwać dzidą do przodu, szybszy napastnik, dzida i jedzie sam na sam z Malarzem. Dodatkowo u nas jak taki Wieteska ma piłkę przy nodze przy rozegraniu to jest tykająca bomba. Sparingi przedsezonowe zaczął od asysty do gracza Mazura Karcz i tak praktycznie w każdym meczu odpierdala. Korkowi też wystawił.

lubie mezo

Ja pierdole, że ktokolwiek chce czytać takie informacje to naprawdę jest szok haha

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe ... TomaszKurzak
Dokładnie. Wystarczyło popatrzeć na ostatnie minuty. Lech grał piłką nie dopuszczał do niczego. Mógł tak praktycznie grać od 15 minuty. Piłką piłką piłką, i uruchamiać skrzydła.
Ale nie.

Krzycho

A ten strzał głową, po którym piłka trafiła Burica to niby było to „nie dopuszczał do niczego”?

Jakub87

Zarząd Lecha powinien wylecieć z hukiem za to co robi w ostatnich latach! Ta drużyna co sezon jest coraz słabsza, pomimo tego, że ma grube miliony z transferów. W kadrze mamy 1.5 napastnika chociaż liczenie Tomczyka za 0.5 to chyba i tak przesada… Czemu nikt nie idzie sładem drużyn ze Wschodu (Ludogorets, Szachtar Donieck itp), które mają 4-5 dobrych grajków z Brazylii badz Afryki głownie w ofensywie a reszte sie uzupełnia solidnymi zawodnikami z kraju. Cały czas sciągamy jakis 3 czy 4 sort ze Skandynawii badz Bałkanów… Masakra

Krzycho

Po dzisiejszej demonstracji umiejętności Tomczyka bym liczył za -1. To jakiś dywersant z 5-ej kolumny i sabotażysta.

Wacław Grzdyl

Panowie spokojnie, gość dopiero skończył 20 lat, strzelił 11 goli w minionym sezonie 1 ligi, strzelił również 3 bramki u Czesia w kadrze u-21, nie skreślajcie chopaka po 5 minutach,

Krzycho

U Czesia w U21 to nawet ja bym dupą bramki z połowy ładował. Przeskok z U21 do dorosłej piłki jest dla większości tych antytalentów nie do pokonania.

Murphy
KTS Weszło

Tak jest, jak najwięcej Brazilijczyków to się sprawdza przecież Antoni Ptak przetarł szlak…..

Jakub87

Pogon sciągała zawodników z 3 i 4 ligi brazylijskiej i to w dodatku z kartami na ręku za których nie zapłacili ani grosza…. Popatrz co robi Ludogorets czy Szachtar! Sciągają grajków za 2-4 mln z brazylijskiej Serie A a po 2 latach sprzedają ich za 10 czy 15 mln. Lech wydał w poprzednim roku około 6 baniek na transfery a nikt sie nie sprawdził… Za te kase można wyciągnac z 3-4 fajnych ofensywnych graczy z Brazylii. A teraz kupuje defensywnego pomocnika Tibe za 1 mln… Kase sie wydaje na napastników i skrzydłowych a nie na graczy broniących.

Krzycho

Panowie, o czym wy mówiecie, jacy Brazylijczycy? Mieli do wyjęcia Carlitosa, sprawdzonego, daliby mu od razu tylko co Legia (kiedy Legia w ogóle jeszcze nie była nim zaintersowana), albo trochę wiecej i mieliby chłopa który by im dał spokojnie z 15 bramek. Ale nie, bo oni kominów płacowych nie robią, to teraz grają Tomczykiem.
.
I niech żaden bałwan nie pisze, że Carlitos nie chciał iść do Lecha, bo nawet jak mu Legia dawała 50tys. ojro na miesiac – to jakby Lech już na sam koniec krzykiem rozpaczy ich przebił np. o 15tys to by Carlitos ormiańskim pasterzom już dziś że 3 sztuki wpakował.

Krzycho

„Lech dawał o wiele wiecej niż Legia.” – komu? Carlitosowi? Na pewno Lech mu nie dawał więcej niz 600tys. ojro za sezon.

technojezus

Lech dawał jedynie więcej za sam transfer, kontrakt proponowali mu mniejszy niż Legia.
Przecież ktoś mówił że zgodziliby sie na komin płacowy dla niegoz ale nie zaryzykowali.
Dla Legii te 600tys euro rocznie to nie jest jeszcze komin płacowy, dla Lecha jest i taka jest właśnie różnica między Legia a Lechem.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe Jakub87
Napisz do zarzodu LEcha, albo Legii jak już będziesz miał wolna 2-4 mln że zasponsorujesz. Albo prześledź sobie historię transferów do tych klubów z naciskiem na wysokość transferu i kontraktu opłacanego takiemu zawodnikowi.
Może wtedy przestaniesz pisać głupoty.

Jakub87

Lech sprzedał Kownackiego, Kędziorę i Bednarka za 11 mln euro. W tym samym okienku wydał na 10 nowych zawodników blisko 5.5-6 mln euro z czego poza Dilaverem nikt sie nie sprawdził… Reszta poziomu na pewno nie podniosła a nawet widać, że go zaniżyła. Za te kase wyciągniesz z brazylijskiej Serie A 2-3 niezłych grajków! Jesli Polskie kluby chcą cos osignac w pucharach to muszą miec szybkich i kreatywnych piłkarzy na skrzydłach i w napadzie. W tej chwili mamy w czołowych ekipach Ekstraklasy takich skrzydłowych, którzy nie potrafią zagrac nawet 1 na 1!

Murphy
KTS Weszło

Naprawdę jesteś tak prosty że uważasz że wszystkie pieniądze z transferów, albo ich lwią część klub przeznacza na nowych zawodników?
Co do jednego mogę się zgodzić, zakupy z ubiegłego sezonu były fatalne, poza Dilaverem, do którego też jednak można mieć zastrzeżenia.

Jakub87

Powiedz mi który klub w Europie robi dobre wyniki grając wychowankami? Nie ma takiego… W składzie jest ich może maksymalnie 2-3 a reszta jest sciągana przez scoutów! Młodymi zawodnikami to moga sobie grac drużyny z miejsc 8-14 w ligach a nie ktoś co sie bije rok w rok o puchary!

wertico

Zapytaj sie prezesa Bońka dlaczego kluby nie kupują 5/6 Brazylijczyków…

OzjaszGoldberg
Maccabi Petach Tikwa

Wincyj Słowaków w kadrach polskich klubów, wincyj!

technojezus

Szachtar i Ludogorec trochę przykład z dupy bo tam mają kasę i dla nich transfery na poziomie 2-5 mln euro to jest nic, dla Szachtara to w ogóle.
+ U nas jest idiotyczny przepis o 3 graczach spoza unii bo jak wiadomo nasza piłka to potęga…..
Zgadzam się z ostatnim zdaniem.
Kluby powinny przeczesywać Afrykę i znajdowałyby się perełki za grosze, no ale po co trzeba przecież gracza z 3-4 ligi niemieckiej czy jakiegoś 635 bałkańca x razy droższego.
Taki przykład, Ferenvarocs wypożyczył z jakieś akademii młodego murzyna Plintili’ego.Był dobry i po sezonie bodajże za 3-4 mln euro odszedł .
No ale jak pisałem lepiej jakiegoś 30 letniego bałkańca czy Słowaka ściągnąć niż młodych czarnych.

Jakub87

A jak myślisz skąd mają te kasę na transfery? Bo sprzedają wcześniej zawodników za 10 czy 15 baniek a poźniej 50% tej sumy inwestują w kolejnych 3-4 zawodników! Wystarczy, że wypali im 1 z 4 a i tak będą do przodu i zarobią!

technojezus

Bzdury, Ludogorec sprzedaje zawodników za tyle, za ile my sprzedajemy w ekstraklasie.
Mają więcej kasy to stać ich na dobre kontrakty co przekłada się że grają tam lepsi zawodnicy i tyle w temacie.
Ich największy transfer to 2.2 mln euro i 2mln euro co dla naszych klubów jest to since fiction ale jakieś dużej różnicy między taką Legią czy Lechem w tej kwestii nie ma.
Po prostu Ludogorec wydaję mi się że jest bogatszy od takiej Legii, o Lechu czy innych z naszej ligi nie wspomnę.

Miszcz Joda

Kolego Ludogorets to ma budzet wiekszy od Lecha a i chyba od Legii.
Najwyzsze oficjalne zarobki to 500 tys eur.
Wlasnie ogolili jakich ogorow 7-0.

Bez przesady z tymi transferami, bo raptem 5-6 Brazylijczykow sie przewinelo przez 5 sezonow z czego bodajze 2 udalo sie ladnie opchnac.
To jest przyklad co mozna osiagnac przy zblizonych nakladach finansowych.
Problem jest, a raczej byl, podstawowy. Legia miala ok 25 mln eur dlugu a Ludogorets mial 0. Wiec jak dostali zastrzyk gotowki z LM to mogli zaszalec. Legia nie mogla, bo trzeba bylo splacic wierzycieli. I kasa z LM poszla w pizdu.

Co do Szachtara. Budzet 4-5 razy wiekszy od Legii. Wiec porownianie slabe. Ale sa w tarapatach i ostatnie powazne zakupy robili w 2013 roku.

Mozna psioczyc, sie nadymac, ale polskie kluby to poziom organizacyjny klubow slowackich czy wegierskich. Troche bogatsze, ale generalnie ten sam pazdzierz.

LukiLuke

Gratulacje dla Lecha, nieważne w jakim stylu, ważne że wygrał. I to cieszy. Nie wiem jak wy, ale ja lubię gdy polskie kluby grają w Europie najdłużej jak się da.

R77

Dokładnie, przy naszej zenujacej lidze trzeba się cieszyć z takich wynikow bez względu na okolicznosci. Ale z bialorusia czarno to widzę…

Kaszanka

Oglądałem cały mecz i nwm, CZEMU każdy mecz Lechitów ostatnio jest nastawiony na j…. PASYWNOSC, nic, absolutnie nic, ch…. czarna dziura. Defensywa jak ser szwajcarski, środek (jaki środek?), Jevtic coraz bardziej żenujący, przy większym presingu off Lecha wysiada, zmiany jeszcze gorsze (może minimalnie Tiba coś wniósł), haha Tomczyk gościu powinien troszkę pomyśleć zanim okaże chęć wejścia do składu, Cywka niczym syrena, niewidoczna, ale sprytna.

Ivanek, albo weźmie tych no nwm „piłkarzy” do pracy, albo szybko rozwieje marzenia kibiców Lecha, bo PRZECIEŻ TO JEST DOPIERO PIERWSZY J… MECZ W RUNDZIE EL.

Poza tym wreszcie ktoś zrozumiał, że Pan Tralka troszkę ciut za stary na piłkę (może 3 lub 4?) na tym poziomie.

Krzycho

Ty widziałeś ryj tego Tomczyka i sądzisz że on w ogóle myśli?

Kaszanka

Moja kondycja jest nie do porownania do Pana Tomczyka, ale jeśli Tomczyk nie chce szybko wypaść z obiegu na najwyższym poziomie, to musi mocno podnieść swoje umiejętności techniczne, jak i opanowanie.

Krzycho

Zeby podnosić jakies umiejętności to najpierw trzeba je mieć. Ten Djurdjević nie wie kogo na boisko wpuszcza? Przeciez ten Tomczyk to nawet do podawania piłek sie nie nadaje, nie umiałby ich łapać a jakby rzucał- to krzywo.

Kaszanka

Może nie przesadzaj, Tomczyk nie jest jakiś oszałamiający i genialny, ale sam goli w P B-B nie strzelił, musi wziąść sprawy w swoje ręce, żeby wejść na przynajmniej przyzwoity poziom.

Krzycho

Nic z niego nie będzie. Zobaczysz.

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

No ludziska,trochę optymizmu,były 3 mecze,są trzy zwycięstwa,he he,wybułowane,ale jednak.A na przyszłość-nie traktor się zepsuł,tylko koło.Jedno,a trzy są dobre,to przecież lepiej brzmi,he he…

Sperma na twarzy - Polska gwiazda Porno Italiano
Vicenza Calcio - Prawdziwi Pogromcy Ległej

Jakim prawem?! Rywal zagrał w koszulkach z napisem Zomo?!
Czyżby nikt ich nie ostrzegł jak wielkim nietaktem jest to w PL?!
A może to celowa prowokacja?!
2-0 to wcale nie jest żaden świetny, satysfakcjonujący rezultat dla Lecha!
Za tydzień pierwszy polski odpad z Europy …?!

The BFIYEH

To filia GTSu jest 😉

pawko
FC Autobus w Bramce

Nie wiem czemu Cię minusują z taką gra jestem więcej niż pewien, ze Mołdawia wciśnie dwie bramki Górnikowi na wyjeździe.

PhoenixLk

Brawo Lech!!

Za miesiąc nikt nie będzie pamiętał o stylu – za to wszyscy bez problemu znajdą sobie wynik tego meczu, a jest on dla Lecha korzystny

Powodzenia w dalszej walce i awansu do fazy grupowej LE

Dla Armeńczyków /Ormian, choć grał i reprezentant Zambii, Białorusin,
Serb, Haitańczyk i Kolumbijczyk
pamiętasz ile nam krwi napsuli Ormianie w Ewarszawie?

Skromny

Od kiedy Ormianie to azerowie?Już to świadczy o twojej niewiedzy,oba narody są z sobą śmiertelnie skłócone.Jeżeli poziom twojej wiedzy piłkarskiej jest taki jak poziom znajomości narodów zamieszkałych dany kraj,to cóż.Niech reszta zostanie milczeniem.To że mieli więcej strzałów niczego nie oznacza.Lech wypracował sobie przewagę w pierwszych 15 minutach i to mu wystarczyło.

Skromny

Jak bedziesz wracal w niedziele do W-wy nie zapomnij wziasc sloikow,hahaha.Typowa wypowiedz kibica Legii i ta elokwencja.Oczywiscie nie zapomnial sie opisac.

Skromny

Dalej brniesz w niewiedzy,nie ma Armencow sa Ormianie.

TrolloLollo

Tomczyk się spalił, to fakt. Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze obrońcy pokroju Arajurriego/Dilavera/Kadara, drugiego napastnika pokroju chociażby obecnego „Thora” (Tomczyk się dziś spalił ale jego max to zmiennik na gównolige) i playmakera w formie (Jevtic za czasów swojej świetności).

Penguin

No i czy taki Musonda nie byłby do wyjęcia za jakieś frytki z tego Gandzasaru? Gorszy niż wynalazek pokroju Barkrotha nie będzie… Ups. No tak. Umiejętności się liczą, ale mniej, niż paszporty.

Spektakularny

Porownujac zarobki I umiejetnosci, to nasza liga jest najgorsza w Europie

SG8

Dość interesujące, że kluby ze Wschodu, które często są rywalami polskich drużyn w tych pierwszych rundach kwalifikacji, opierają się na szybkich skrzydłowych z Afryki – tutaj był Musonda, w Astanie Twumasi i Kabananga. Ciekawe czemu skauci polskich zespołów nie patrzą w tamtym kierunku, zamiast tego fundując wagony wątpliwej jakości np. Słowaków. Pewnie tak jak ktoś pisał wyżej – kwestia paszportów, a nie umiejętności.

Bo Slowakow polecaja agenci z regionu. Tamte kluby bazuja na bogatych ludziach ze znajomosciami, ktorzy sciagaja takiego zawodnika I oplacaja mu kontrakt

Lluc93

Bo Boniek musiał przecież zabłysnąć limitami.

sam_losco

Chodzi o chore ograniczenia graczy spoza UE. W żadnej poważnej lidze takich nie ma. We Francji jest chyba najostrzej, czterech spoza, ale tam za to są miliony murzynów i arabów liczonych jako swoich, więc ich to ryba. Kiedyś mieliśmy murzynów, Brazylijczyków i Serbów, a teraz trzeba szukać na Słowacji, Litwie i trzeciej lidze hiszpańskiej, jak ktoś bardziej majętny.

Jak zwykle nasze kluby maja problem z trafieniem w bramke nawet gdy przeciwnik nie przeszkadza

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

2-0 niby wynik dobry bo i gra lecha momentami była dobra, ale oby się nie odbił ten samozachwyt bo powinno sie wczoraj było skończyć 4-0 i mieliby spokojna wycieczkę, a tak 1 gol totalnie z dupy dla miejscowych zapewne w anormalnych warunkach klimatycznych i może być różnie.
Wiem, że eklapa to stan umysłu niż poważna piłka ale naprawdę chciałbym Legię,Lecha w od września w LE, a Jaga i Górnik przynajmniej ta 3 runda el.LE.
Obawiam się jednak, że 2 runda będzie finałową dla wszystkich z taką grą.

maniuuu

wojewoda wpusc kibicow na 2 runde bo ciezko sie na to patrzy

AMPawlito

Piłkarz Paweł Tomczyk , tak jest wyszkolony przez najlepsza Polską Akademię, że lewej nogi używa do wsiadania do PKSu relacji Wronki-Poznań.
Choć trzeba przyznać , ze to CUD , ze nie połamał się jak przyjmował piłkę prawą nogą!

Skandaloza

Tomczyk to bedzie taki drugi Kucharczyk.
Wpuscic go na ostatnie 15 minut to cos moze strzeli do pustaka z kontry.

DeSToR

Po co ten Tomczyk to przyjmował zewniakiem? Ok, chciał przyjąć, a nie walić z pierwszej. Niech mu będzie. Ale przyjmować zewnętrzną częścią stopy w sytuacji kiedy wyhamował do zera i ma pełen obraz sytuacji (jeszcze stojąc, pokazuje, żeby mu grać).