Kane królem strzelców zostanie, ale jak będzie po tym turnieju pamiętany?
Weszło

Kane królem strzelców zostanie, ale jak będzie po tym turnieju pamiętany?

Ależ ten czas zapieprza – jeszcze niedawno ekscytowaliśmy się startem mundialu, a dziś już znamy odpowiedzi na większość pytań. Jasne, trzeba jeszcze rozdać medale, ale wiemy, kto zawiódł, kto oczarował i kto… został królem strzelców. Bo chyba nikt nie ma większych wątpliwości, że królem będzie Harry Kane, prawda?

Anglik ma sześć goli, na drugim miejscu są Lukaku, Czeryszew i Ronaldo z czterema trafieniami, ale Portugalczyk i Rosjanin postrzelać mogą już tylko na Playstation. Z kolei Belgowi został jeszcze jeden mecz, natomiast trudno wierzyć, by tam zaliczył dublet, skoro do tej pory skutecznie polował tylko na Tunezji i Panamie. Kane jest trochę konkretniejszy, bo do karcenia obu wspomnianych reprezentacji dołożył gola z Kolumbią, choć prawda, jedynie z karnego, ale i ten element futbolu trzeba umieć opanować.

W każdym razie, jeśli Kane zostanie królem strzelców – a raczej zostanie – to jako jakiego goleadora go zapamiętamy? Liczbowo nie będzie źle, nawet gdyby Anglik nic w dwóch ostatnich meczach do wora nie dorzucił. Tyle samo miał cztery lata temu James Rodriguez, mniej miały najlepsze strzelby w RPA (Mueller, Villa, Sneijder i Forlan), mniej też Klose w 2006 roku. Dopiero Ronaldo w Korei i Japonii trafiał do siatki częściej, bo osiem razy, no ale właśnie, wciąż jest to wynik do wyrównania, jeśli nie do przeskoczenia.

Zakładając jednak, że Kane skończyłby strzelanie, mielibyśmy problem traktować go – jako króla mundialu – specjalnie prestiżowo. Pięć goli z ogórkami, karny z Kolumbią… No, wygląda to średnio. A zwróćcie uwagę na dorobek innych najlepszych z mundiali w XXI (z wyłączeniem tego w RPA, gdy jednego najlepszego snajpera zabrakło).

James Rodriguez:

– gol z Grecją
– gol z Wybrzeżem Kości Słoniowej
– gol z Japonią
– dwa gole z Urugwajem
– gol z Brazylią

Miroslav Klose:

– dwa gole z Kostaryką
– dwa gole z Ekwadorem
– gol z Argentyną

Ronaldo:

– gol z Turcją
– gol z Chinami
– dwa gole z Kostaryką
– gol z Belgią
– gol z Turcją
– dwa gole z Niemcami

No, wygląda to jakoś poważniej, szczególnie jeśli chodzi o przedstawicieli z Ameryki Południowej. Oni prawdziwie ciągnęli swoje zespoły za uszy, James trafiał w każdym meczu, Ronaldo odpuścił tylko Anglikom w 1/4 finału. Poza tym ładowali: ogóry, nie ogóry, bramka musi być. Kane podąża drogą Klose, choć i tak nie do końca, wciąż dorobek Niemca wygląda poważniej – Kostarykę i Ekwador stawiamy wyżej niż Panamę i Tunezję, do tego trzeba dorzucić mecz z Argentyną, kiedy Miro w 80. minucie ratował kolegom turniej uderzeniem głową.

Kane zostanie więc pewnie królem strzelców, ale w kolejnych dwóch meczach powalczy o to, by być zapamiętany jako jeszcze ktoś więcej, niż strzelec największej liczby goli. Prestiżowo bowiem nie każda bramka waży tyle samo.

Fot. Newspix

KOMENTARZE (12)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Irasiad72

był kiedyś oleg salenko co trafił 5x w jednym meczu i takiego pałczu nie było … do wszystkiego sie mozna przypierdolić :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

lubanesko

24-letni napastnik ciągnie wózek wypchany Youngami, Lingardami i Sterlingami do największego sukcesu od prawie trzydziestu lat, przed meczem półfinałowym ma już sześć goli, ale Weszło oczywiście znalazło powód, żeby umniejszać jego zasługi. Kino.

lubie mezo

Hur Agan jest całkiem niezły, ale czy ratuje swoją drużynę tak często jak Kucharczyk?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

lubie mezo

pogadamy wtedy kurrrwa

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Ivann

Tymczasem Messi na mundialach ma bramki z samymi tuzami: 2x Nigeria, Bośnia i Hercegowina, Iran, Serbia i Czarnogóra. Prawdziwy lider.

Kane nie zagrał z Belgią, a jedyny mecz w którym nie strzelił bramki to ten ze Szwecją, ale trzeba się przyjebać.

Hivth

A co ma kurwa Messi do tematu, masz jakiś problem z nim, przeleciał Ci siostrę czy co? Zwykły artykuł jakich miliard na dodatek z dość trafnym, prostym i neutralnym spostrzeżeniem – Kane obił dwóch lelaków i na tym dojedzie prawdopodobnie na króla strzelców. A żeby zostać „zapamiętanym” trochę lepiej byłoby fajnie, gdyby dołożył coś dziś i w finale/meczu o 3 miejsce. Takie to kurwa kontrowersyjne? Takie ujmujące? Czym? Gdzieś tu jest jakieś kłamstwo? Co za bałwan.

Ivann

Ma do tematu to, że jak Ronaldo czy Messi strzelą piątkę jakimś ogórkom z La liga, to jest deklasacja, popis i skuteczność. A od innych piłkarzy nagle wymaga się, że to tylko ogórki, że mogliby strzelić komuś lepszemu, może powinni jakąś ładniejszą bramkę trafić.. Co ma zrobić Kane? Nie strzelać, bo to tylko Panama? Przeprosić za to? Czuć się gorszy niż James czy Klose?

Lukaku miał tą samą grupę co Kane i tych samych ogórków do obijania. Cavani miał równie słabą Arabię i Egipt. Griezmann czy Mbappe mieli Peru czy Australię.
Zdobędzie koronę to zdobędzie koronę, i tak zostanie zapamiętany. Niezależnie czy dołoży coś dzisiaj czy o 3 miejsce. 6 bramek to 6 bramek, jak dorzuci jeszcze coś to będzie najlepszy wynik od dawna. I wtedy też będzie narzekanie – no może i rekord, ale 5 to trafił na Tunezji i Panamie…

Pavlo Kravchuk
Pierwyj Ukrainskij FK "Legja" Manevichi

No, w półfinale to się średnio popisał

wpDiscuz