Chcemy tym graffiti powiedzieć Czerczesowowi „wielkie dzięki!”
Weszło

Chcemy tym graffiti powiedzieć Czerczesowowi „wielkie dzięki!”

– Jesteś z Polszy, da?

– Da.

– Człowieku, przed chwilą wrzuciłem na Twittera zdjęcie tego graffiti i Polacy przejęli mi konto. Wyłączyłem powiadomienia, bo telefon mi wybuchał. Zobacz, ile retweetów, ile polubień. I spójrz – sami Polacy!

Rzucam okiem – faktycznie, napotkany przeze mnie rosyjski kibic się nie myli. W Polsce graffiti ze Stanisławem Czerczesowem, które zostało namalowane w parku Pushkarskiy Sad w Sankt Petersburgu, zostało przyjęte chyba jeszcze bardziej entuzjastycznie niż w Rosji. Kilka dni temu internet obiegł obrazek z Czerczesowem pokazującym „elkę”.

Na lekki lifting zdecydowali się jednak kibice Zenitu Sankt Petersburg, którzy „ucięli” Czerczesowowi palec.

Efekt wyglądał trochę jak – cytując klasyka – gówno w lesie, więc autorzy poprzedniego graffiti zdecydowali się namalować je jeszcze raz – tym razem bez znaku, który kojarzy się z innym klubem piłkarskim niż ten dominujący w mieście. Pracę zaczęli w nocy, a dziś około 11:00 efekt był już piorunujący.

DhujykkXkAAGzdn

Arty Boorj i Ilya Is z Hoodgraff Team (autorzy): – Dlaczego robimy to graffiti? Powód jest prosty – Czerczesow zrobił wynik i chcemy powiedzieć mu „wielkie dzięki!”. W tym momencie to najbardziej poważana postać w rosyjskiej piłce. Nie czarował, nie obiecywał, po prostu stworzył zespół, który zrobił więcej niż mógł. Mecz z Hiszpanią był fantastyczny, z Chorwacją – to samo. Karne to loteria, mogliśmy tak samo wygrać, jak i przegrać. Jesteśmy zaskoczeni, że na mundialu poszło nam aż tak dobrze. To coś niewiarygodnego, bo nastawialiśmy się na spektakularną klapę.

– Pierwsze graffiti zrobiliście kilka dni temu – Czerczesow pokazywał na nim symbol Legii.

– Nie ma tu wielkiej historii, taką fotkę wybraliśmy, dla nas nie miał znaczenia symbol. Zwyczajnie pasowała nam do tekstu „Jesteś po prostu kosmiczny, Stasiu” (cytat z piosenki grupy Leningrad – red.). Niektórzy myśleli, że ta „elka” znaczy „lucky”, inni że „loosers”, lecz kto siedział w piłce wiedział, że to symbol Legii, klubu z Polski. Nie chcieliśmy pokazywać ludziom, że Czerczesow kocha Legię. Po prostu wyraz twarzy i poza Stanisława bardzo nam pasowała.

– Fani Zenitu mieli jednak problem.

– To prawda, nie spodobało im się to. U nas rządzi Zenit i kibice uznali, że w Sankt Petersburgu nie ma miejsca na symbole innych klubów – efektem tego podrasowanie naszego graffiti. Dla mnie osobiście to nie ma znaczenia, czy Czerczesow utożsamiany jest ze Spartakiem, Legią czy kimkolwiek. Zrobił wynik – za to należy mu się pieprzony szacunek.

DSC02805

– Kiedy zaczęliście nowe graffiti?

– Dziś w nocy.

– I już taki efekt?

– Spędziliśmy tu osiem godzin i powoli kończymy naszą pracę. Zwykle na taką robotę poświęcamy 2-3 dni, ale z racji, że mecz jest dzisiaj… Nie mogliśmy czekać. Rozkminialiśmy tylko przez chwilą, czy nie będzie problemem to, że trener salutuje do głowy, a nie do czapki. To jednak tylko szczegół.

– Robicie to za własne pieniądze?

– Coś ty. Gdy ktoś mnie pyta zawsze śmieję się, że robimy to graffiti na osobistą prośbę prezydenta Putina. Zapłacił nam za to grubą kasę! A tak szczerze – za wszystko oczywiście płacimy sami, tak jak za inne nasze prace. Wcześniej w tym samym miejscu zrobiliśmy Danny’ego, ale władze go zamazały.

– Może powinniście zmienić miejsce?

– Może!

– To tak szczerze – ile to graffiti wytrzyma?

– Chcesz szczerze, tak? Myślę, że do jutrzejszego popołudnia, maksymalnie dwa dni. Niby władze zadeklarowały, że będzie mogło być do listopada, ale co chwilę przychodzi do nas pan z administracji… Nas jednak najbardziej kręci w malowaniu to, że jest nielegalne. Tylko wtedy czujemy adrenalinę – kończą chłopaki.

IMG_0357

I za chwilę faktycznie – już któryś raz tego dnia – przychodzi smutny pan w garniturze, obwieszczając, że mieszkańcy burzą się na widok tego malowidła. Jego wyrok jest prosty – trzeba będzie usunąć. Jeszcze pewnie w tym tygodniu.

– Już się z tym pogodziliśmy, ale i tak dokończymy naszą pracę.

– Co wam powiedział?

– Mówił, że prywatnie bardzo mu się to graffiti podoba. Ale jego prywatne zdanie nie ma zbyt wielkiego znaczenia…

1VmWCfZ

KOMENTARZE (16)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Legia Warszawa

Twój nick i przynależność to marna prowokacja a tekst przeczy im w całości.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

facemob

Już palce obcinają z legła 😀 dobrze, dobrze

Ubeccy ojcowie użytkownika Juri nokautują i rozdziewiczają go w jego brzydkie, owłosione dupsko

Komuchy z legiełki to se fiuty poobcinały, by się wzajemnie nie bolcowali. U nich wzajemne pedalstwo jest normalne.

OzjaszGoldberg
Maccabi Petach Tikwa

Panie facemob. Nie podniecaj się tak Pan bo majtek Pan niedopierzesz

Ubeccy ojcowie użytkownika Juri nokautują i rozdziewiczają go w jego brzydkie, owłosione dupsko

Zdjęcie profilowe OzjaszGoldberg
Nie doprał (albo nie doruchał) to cię twój stary, dlatego teraz piszesz takie kretyńskie komentarze na Weszło, komuchu z legiełki.

OzjaszGoldberg
Maccabi Petach Tikwa

To moja prywatna sprawa co robię z moim ojcem i nic Ci do tego. Pan pewnie nawet nie ma ojca bo się zapił na śmierć gdy zobaczył co jego żona – maciora po 9 miesiącach wysrała z pizdy na podłogę.

Ubeccy ojcowie użytkownika Juri nokautują i rozdziewiczają go w jego brzydkie, owłosione dupsko

OzjaszGoldberg
BUHAHAHAHAHAHAH! Debilu, ja jestem nadczłowiekiem, jak i moi rodzice. Nie obrażaj ich, bo są bardziej wartościowi od ciebie i całej warsiołki. Nie jestem skażony pedalskimi genami wieśniaków, którzy po IIWŚ osiedlili się w warsiółce.

PhoenixLk
Legia Warszawa

nadczłowiek… był taki jeden z wąsikiem, który siebie uważał za nadczłowieka, a Polaków za podludzi… gratuluję wzorców

Bez odbioru panie nadczłowieku

Ubeccy ojcowie użytkownika Juri nokautują i rozdziewiczają go w jego brzydkie, owłosione dupsko

@PhoenixDebil
Głupku wioskowy z warsiółki. Pojęcie „nadczłowieka” zostało najpierw wprowadzone w literaturze długo przed tym, zanim Hitler skakał swojemu staremu z jądra do jądra. Wykazałeś swoim komentarzem, że jesteś zwykłym debilem, którego dziadek przyjechał z zapyziałej wioski do warsiółki. Prawdziwi Warszawiacy to kibicują Polonii, która jest klubem patriotycznym, a nie ruskim komuchom z ległej.

Meczennick

„Zrobił wynik – za to należy mu się pieprzony szacunek.”
Nie no, widać, że nie czytał felietonu Bochenka, wtedy wiedziałby, że Stasiu to wuj, a nie trener i generalnie to on zepsuł ten zespół.

Podrzućcie mu link na weszło:

/2018/07/08/sredni-trener-zaden-lider/

Marrunios

Czuję że już chłopaki szykują oprawę ze Staśkiem na pierwszy mecz przy Ł3

Pavlo Kravchuk
Pierwyj Ukrainskij FK "Legja" Manevichi

myślę że Staruch z kolegami właśnie jadą do Moskwy zrobić mu po lodzie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Abominator

„Stanisławem Czerczesowem, które zostało namalowane w parku Pushkarskiy Sad”
Niezłe osiągnięcie, w jednym zdaniu popierdolić dwie różne transkrypcje języka rosyjskiego… Jeśli sad jest „Pushkarskyi”, to namalowany pan to Stanislav Tchertchesov. Możnaby też pisząc artykuł o Rosji poświęcić te dwie minuty na przestudiowanie transkrypcji alfabetu rosyjskiego na alfabet polski. Dzisiejsi dziennikarze nie reprezetują sobie jednak nic oprócz wylizywania dupy Bońkowi,

wpDiscuz