Luka, ale może karne zostaw innym?
Weszło

Luka, ale może karne zostaw innym?

Luka Modrić gra fantastyczny turniej. Jest boiskowym artystą, a zarazem mrówką środka pola, słowem – mokrym snem każdego trenera. Kto powie, że Modrić jest dwa mecze od Złotej Piłki za 2018 rok, może się nie pomylić. Ale Luka, jak szanujemy twoją grę, tak karne może zostaw innym?

Słuchaj, wiemy, że dzisiaj znowu naharowałeś się za pięciu. Tyrałeś jak wół do ostatnich minut. Sto prób podań? Z czego osiemdziesiąt dziewięć celnych? Przecież cała reprezentacja Polski zapewne wykonała podobną liczbę na tych mistrzostwach. Coś wyjątkowego.

Screen Shot 07-07-18 at 10.55 PM

Ale spójrzmy prawdzie w oczy. 116 minuta, karny z Danią. Musisz zabić mecz. Strzelasz w sposób sygnalizowany i Schmeichel się przeczytał.

Dobra, wyszedł dwa metry, ale uderzenie było lekkie, przewidywalne dla golkipera tej klasy i nawet nie po rogu. Zły strzał. Po prostu.

Screen Shot 07-07-18 at 11.07 PM

Szacun, że podszedłeś do strzelania w serii jedenastek. Ale to też nie było dobre wykonanie. Piłka poszła w sam środek i pamiętamy dobrze, że Schmeichel nawet zdążył zareagować i wyciągnąć nogę. Zabrało mu bardzo niewiele. Dysponujemy tylko tym niezbyt czytelnym skrinem, ale pokazuje nieco dramaturgię.

Screen Shot 07-07-18 at 11.09 PM

Dzisiaj chyba wszyscy zastanawiają się jak strzelany Akinfiejewowi karny wpadł. Bilardowe zagranie. Znowu sygnalizowane uderzenie, piłka pod ręką, jeszcze odbita od słupek. Mnóstwo szczęścia.

 

Jesteś, Luka, graczem wybitnym, możesz spokojnie zgarnąć MVP turnieju. Ale strzeliłeś dwa karne nie dlatego, że wykonałeś je dobrze. Strzeliłeś je tylko dlatego, że karnego nie jest tak łatwo spieprzyć.

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (11)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
fankuba

Modric to kozak.

DarkTalon

Modric to kozak ale karnych strzelać nie potrafi.

Krzysio Marzyciel

rzeczywiście ie potrafi, ani jednego nie strzelił…

DarkTalon

Trzeba umieć odróżnić farta od skilla :)

pep pep

zamieszany w pierwszego gola dla Rosji

Rafaello

Kolejny teks od praktykanta, który nawet nie przeczytał tego, co napisał.

Albin Wikulski

Modrić w jedenastkach pokazał najważniejszą rzecz- ma farta i będzie to pewniak, jeśli dojdzie do karnych z Angolami. Zresztą mając Subasicia w bramce Southgate może wrócić do punktu wyjścia z Euro 96!

Behaer

Oczywiście idealnie wykonany karny z grupowego meczu z Nigerią nie wspomniany, bo nie pasuje do tezy artykułu…

dr Pox
Blanc de cor i blau d'esperit

To, że Modrić dobrze wykonał karnego w barażu z Grecją, nie ma przecież żadnego znaczenia. Tak samo jak świetny strzał z 11 metrów w pierwszym meczu na mundialu z Nigerią. Skąd wy bierzecie takie dyletanckie teksty?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fajf

modrić gra w niezbyt lubianym przez weszło klubie więc tego… za chwilę neymar będzie w tym klubie i już się o nim za dobrze nie pisze więc tego …

wpDiscuz