post Avatar

Opublikowane 28.06.2018 11:13 przez

redakcja

Pięć zespołów, cztery miejsca, z czego dwa po łatwiejszej stronie drabinki, a dwa po tej naszpikowanej papierowymi faworytami. Ostatnie dzieciaki dziś zostaną posłane do łóżka, od soboty zaczyna się impreza tylko dla dorosłych. Ani się spostrzegliśmy, a już trzeba gasić światła po fazie grupowej i szykować wreszcie na serię meczów, w których nie będzie miejsca na błąd. Meczów o życie, o zawładnięcie świadomością małych, podwórkowych kopaczy, z których nikt nie chce być przegranym.

WYDARZENIE DNIA

Ten drugi mecz o 16:00. Smutne, ale prawdziwe. Biało-czerwoni mogą jedynie nabruździć Japonii, samemu nie grając o nic, podczas gdy w drugim spotkaniu pójdzie walka na noże, kastety i co tylko znajdzie się pod ręką. Zwycięzca bierze awans, przegrany niemal na pewno jedzie do domu. Niemal, bo matematyka wchodzi do gry, gdy Senegal wtopi z Kolumbią, a Japonia z Polską (hehe). Sami rozumiecie, że gdybyśmy byli Senegalczykami, raczej byśmy się na to drugie szczególnie nie nastawiali.

Cynthia Nzetia, senegalska dziennikarka pracująca dla FIFA.com podczas turnieju mówi o spotkaniu jako o „mini finale” dla Senegalczyków, wskazując na ich podatność na zranienia w obronie i upatrując nadziei na zwycięstwo w kontratakach, tak świetnie sprawdzających się w pierwszym grupowym meczu z reprezentacją Adama Nawałki. Mimo że to właśnie reprezentanci Afryki – ostatni przedstawiciele Czarnego Lądu mający szanse na wyjście z grupy – są w tym momencie w tabeli ponad Kolumbią, z obozu Los Cafeteros przebija się znacznie większa pewność siebie. – Jesteśmy w tym momencie w dobrej pozycji – mówi Jose Pekerman, co kontrastuje ze słowami Aliou Cisse: – W ostatnim meczu nie byliśmy najlepsi. Szczerze, to Japonia była lepszym zespołem na boisku.

A, gdybyście mieli się pogubić w tym, kto przy jakich wynikach zajmuje którą pozycję, tutaj przyjemna ściągawka:

2Uzg6CJ

PAŹDZIERZ DNIA

Oj, jest z czego wybierać…

Zrzut ekranu 2018-06-28 o 08.52.56

Po namyśle krótszym niż włosy Kurzawy stawiamy na ostatnią pozycję w zestawieniu.

DZIŚ WYSTRZELI

Senegal ograł kadrę Nawałki atakując głównie skrzydłami.

Zrzut ekranu 2018-06-28 o 09.59.28

Kolumbia rozjechała biało-czerwonych przede wszystkim akcjami Ariasa i Cuadrado na prawej stronie, środkiem cisnąc się niezwykle rzadko.

Zrzut ekranu 2018-06-28 o 10.00.05

Sami rozumiecie, że Adam Nawałka mając w pamięci to, jak słabo wyglądały nasze boki i czytając raport o atutach, jakie posiada czołowy skrzydłowy Japończyków Takashi Inui, raczej nie spał smacznie i spokojnie. „Crack”, „gwiazda reprezentacji” – pisze o nim Mundo Deportivo, „tajna broń Japonii” – to z kolei francuski Eurosport.

Inui był wściekły na siebie po meczu z Senegalem, bo mimo że został oceniony najlepiej z całej drużyny, to wyrzucał sobie zmarnowanie szansy na pięknego drugiego gola, gdy futbolówka po technicznym strzale zatrzymała się na poprzeczce. To nie jest dobra wiadomość dla Łukasza Piszczka, bo można się spodziewać, że dziś o 16:00 skrzydłowy będzie jeszcze mocniej nakręcony, by tym razem niczego nie pozostawić przypadkowi.

DZIŚ ZGAŚNIE

Mundialowa przygoda trzech reprezentacji, których kibicom na całym świecie będzie żal.

A, no i biało-czerwonych.

PYTANIE DNIA

Kto zrobi więcej, by uniknąć wygrania grupy G?

Wszystkie chwyty dozwolone. Można łapać czerwone kartki, by przy remisie przegrać w klasyfikacji fair play, można wbijać sobie samobóje, by do liczenia upomnień nie doszło.

Wszystko to dlatego, że po stronie drabinki, po której znajdzie się zwycięzca grupy, są: Francja, Argentyna, Portugalia, Urugwaj, Brazylia i Meksyk, a po drugiej: Szwecja, Szwajcaria, Chorwacja, Dania, Rosja i Hiszpania. Wygranie grupy G oznacza duże prawdopodobieństwo spotkania w ćwierćfinale Brazylii, zajęcie drugiego miejsca – Szwecji lub Szwajcarii.

Czas więc odpalić kunktatorstwo level hard.

TRUNEK DNIA

Zdecydowanie zbyt drogi szampan otrzymany w prezencie od zdecydowanie zbyt zamożnego znajomego. W końcu lecimy do domu później niż Niemcy.

565c8b6884307626008b6230-750-563

NASZ TYP

O Inuim już pisaliśmy – gość od kiedy podpisał umowę z Betisem, zdobył trzy gole w czterech spotkaniach – dwa z Paragwajem, jednego przeciwko Senegalowi. Dziś trafia mu się top okazja, by bilans w kadrze jeszcze poprawić. Na takich kasztanów, jak biało-czerwoni obrońcy w Rosji, może jeszcze długo nie trafić. LV BET jego trafienie wycenia naprawdę wysoko, bo oferuje je po kursie 4,40.

W drugim z meczów w naszej grupie liczymy na konkretne strzelanie Kolumbijczyków. Bramkarz Senegalu, rezerwowy w lidze gwinejskiej, nie wygląda na fachurę (choć biało-czerwoni nie potrafili tego nawet sprawdzić), a raczej na gościa, którego wybierano na WF-ie jako ostatniego i postawiono między słupkami, bo był najsłabszy w polu. Co z tym zrobią James, Cuadrado, Quintero i Falcao? Stawiamy na powyżej 1,5 gola Kolumbii (kurs 1,95 w LV BET).

Wieczorem zaś czeka nas starcie Panamy z Tunezją. I choć oba zespoły są już pozamiatane, nie wydaje nam się, by nie chciało im się chcieć. Wręcz przeciwnie – takie spotkanie to dla nich szansa na prestiżową wygraną na mistrzostwach świata. Szansa, która może się długo nie powtórzyć. Będzie walka, będzie pasja, będzie powyżej 2,5 gola (kurs 1,80 w LV BET).

Co zaś polecamy w meczu Anglii z Belgią? Skoro to starcie dwóch supersnajperów – Lukaku z czterema i Kane’a z pięcioma golami – no to over. Ani obrona Belgii (co mocno obnażyła Tunezja), ani angielska nie wyglądają na szczególnie szczelne. Powyżej 2,5 gola LV BET wycenia na 2,25.

OKOLICZNOŚCIOWY GIF

Przebieg meczu Anglia – Belgia?

15301739941265773

SONDA

Opublikowane 28.06.2018 11:13 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 2
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
15.07.2020

Pięć zmian dozwolone także w sezonie 20/21. Jak będzie w Ekstraklasie?

IFAB po raz kolejny wypacza rozgrywki i wymyśla niepotrzebne przepisy, nie zważając na to, że w 1982 były dwie zmiany i było dobrze. Pewnie takie myśli kłębią się właśnie w głowie Zbigniewa Bońka po przeczytaniu komunikatu, jaki wydała Międzynarodowa Rada Piłkarska. Otóż tak – możliwość pięciu zmian będzie kontynuowana przez CAŁY sezon 2020/2021. Zasady są […]
15.07.2020
Blogi i felietony
15.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Silna wobec słabych, słaba wobec silnych. Niemalże definicyjny opis najgorszej możliwej władzy idealnie pasuje do organizacji UEFA, która po raz kolejny została skompromitowana – tym razem poprzez wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w sprawie Manchesteru City. Samo zmniejszenie wyroku nie bulwersuje, w końcu to niezależna organizacja. Ale już uzasadnienie, w którym czytamy m.in. o przedawnieniu […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Mikael Ishak. „Mógł zostać i strzelać w 2. Bundeslidze”, „rozważano go na mundialu”

O tym kogo ściąga Lech w zastępstwie za Christiana Gytkjaera – mogliście poczytać u nas już wczoraj. Mikael Ishak na papierze wydaje się rzetelnym transferem. Natomiast postanowiliśmy też podpytać o Szweda tych, którzy mogą wiedzieć o nim nieco więcej. Co usłyszeliśmy? „Dwa lata temu był poważnie rozpatrywany w kontekście powołania na mundial”. „Mógł zostać na […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Ile zabrały Parzyszkowi zmiany w końcówkach?

W polskiej piłce są rzeczy pewne – zaległości w Lechii, żółta kartka za dyskusje dla Mladenovicia, dobra piłka z wolnego od Furmana, pot na czole Jana Tomaszewskiego i zmiana Piotra Parzyszka w drugiej połowie. Napastnik Piasta Gliwice rozegrał w Ekstraklasie już 68 meczów. Ile razy spędził na boisku pełne 90 minut? Raz. W meczu z […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Kto wypełni w Śląsku młodzieżową lukę po Płachecie?

Śląsk Wrocław ma jeszcze teoretyczne szanse na europejskie puchary, ale w praktyce sezon prawdopodobnie już się dla niego skończył. W klubie muszą intensywnie myśleć o nowych rozgrywkach i widać, że już to robią. Największym wyzwaniem będzie dostosowanie się do przepisu o młodzieżowcu po spodziewanym odejściu Przemysława Płachety, do czego zresztą działacze byliby zmuszeni nawet w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Lech Poznań 2020/21 – przede wszystkim nie zepsuć

Jakoś tak się układały te poprzednie sezony, że Lech Poznań znajdował się w permanentnej przebudowie. Pomysłów było bez liku, co gorsza – często realizowano kilka planów jednocześnie. Trener-gwiazda. Trener-wychowanek. Opcja zagraniczna. Teraz gramy młodymi. Teraz perspektywicznymi. Tym razem ściągamy gwiazdy. Efekt był taki, że Kolejorz buksował w miejscu, punktując poniżej oczekiwań, grając w sposób niespecjalnie […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

„Baraże o Ekstraklasę to świetny pomysł. Jeśli będzie szansa, chcemy skorzystać”

Za miesiąc minie pięć lat od zatrudnienia przez Puszczę Niepołomice Tomasza Tułacza. Żaden trener w Polsce nie pracuje dziś dłużej na szczeblu centralnym. Tułacz latem 2017 wywalczył awans do I ligi, a jego drużyna z roku na rok robi postępy. W tym sezonie może jeszcze nawet myśleć o barażach o Ekstraklasę, mimo że niepołomicki zespół […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Jak oceniać pracę Piotra Stokowca w tym sezonie?

Ekstraklasa podała ostatnio nazwiska szkoleniowców nominowanych do miana trenera sezonu i w tej sześcioosobowej grupie zabrakło miejsca dla Piotra Stokowca. Jest Marek Papszun, który skończy ligę niżej niż Stokowiec, jest Michał Probierz, który wraz z Cracovią punktuje na podobnym poziomie. I nie to, że domagamy się jakoś specjalnie sternika Lechii w tym gronie, bo zwycięzca […]
15.07.2020
Weszło Extra
15.07.2020

„O zwolnieniu z Arki dowiedziałem się z internetu”

– Zatrudniono mnie w kwietniu, Arka była w ciężkiej sytuacji. Szykowano ten klub do pierwszej ligi. Nie było załatwionego obozu, sparingpartnerów, bo wszyscy się bali, że będzie pierwsza liga. Jednak się utrzymaliśmy. Więc skoro wchodzi trener i utrzymuje zespół, to wypada mu dać trochę cierpliwości. Nawet jak początek sezonu był mało udany, ale trzeba było […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Karbownik, Jóźwiak czy Płacheta? Najlepsi młodzieżowcy sezonu 19/20

Najlepszy młodzieżowiec Ekstraklasy w sezonie 19/20. To właśnie jego wybieramy w tym rankingu. Michał Karbownik? Kamil Jóźwiak? Przemysław Płacheta? A może Jakub Moder? Zanim przejdziemy do rozstrzygnięć, musimy uderzyć się w pierś. Dostrzegaliśmy przed sezonem wiele wątpliwości i zagrożeń w związku z wprowadzeniem przepisu o młodzieżowcu. Ile z nich znalazło potwierdzenie w rzeczywistości? No… niewiele. […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Okręgówko, byłaś nam… naprawdę bliska. Kulisy meczu z Orłem Baniocha

Mimo odbycia w tygodniu aż trzech treningów, co w przypadku naszego klubu zdecydowanie nie jest normą, KTS Weszło nie zagra w przyszłym sezonie w lidze okręgowej. Finał wielotygodniowego zamieszania z układem spadków i awansów ostatecznie znalazł swoje miejsce na boisku, ale dla naszej drużyny, okazała się to niedźwiedzia przysługa. Stałe fragmenty gry, brak pomysłu w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Budżet Legii? „Bez sprzedaży Karbownika będzie on niewielki”

– Hitem transferowym mogłoby okazać się sprowadzenie Bartosza Kapustki z Leicester City. 23-letni Kapustka to jedna z gwiazd Euro 2016. Po turnieju ówczesny piłkarz Cracovii podpisał umowę z mistrzem Anglii, ale kompletnie zgubił formę. Od lat próbuje się odbudować. – Bartek już co najmniej rok temu powinien trafić do Legii. Gdyby chciał się u nas […]
15.07.2020
Weszło
14.07.2020

Stal Mielec wjechała na autostradę do Ekstraklasy

Stal Mielec jedną nogą jest już w Ekstraklasie. Męczyła się z Chrobrym Głogów, ale tego złotego gola wcisnęła, co oznacza, że na dwie kolejki przed końcem zajmuje miejsce dające bezpośredni awans i ma cztery punkty przewagi nad Wartą Poznań. Zmarnowanie takiej zaliczki to już byłaby wpadka z gatunku „przejechanie po pijanemu zakonnicy w ciąży”. Podopieczni […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Smutne pożegnanie Gdyni z Ekstraklasą

Jeśli drużyna spada na kilka kolejek przed końcem, wypadałoby pokazać, że owszem, spadek jest, ale też zespół ma jaja i powalczy do ostatniego gwizdka ostatniej kolejki, by kibice mieli choć trochę radości. I by mogli wierzyć, że dany zespół nie jest kompletnie z przypadku, a w przyszłym sezonie powalczy o szybki powrót do elity. Czy […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Wisła lepsza w sparingu z Koroną

Nie ma sensu udawać, że dziś w Płocku odbywał się mecz ligowy. Wprawdzie przyznawano za niego jakieś punkty, była transmisja w Canal+, Wisła Płock założyła nawet wyjściowy garnitur, ale Korona urządziła sobie typowy przegląd wojsk. Z jej strony był to… kolejny sparing przed pierwszą ligą. Taki najbardziej typowy z typowych. Czy to szydera z naszej […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Nieprawdopodobne, a jednak – ŁKS strzela pięć goli i wygrywa mecz!

Gdyby ŁKS w Ekstraklasie mógł grać tylko z Cracovią i Rakowem, to mistrzem zostałby gdzieś w okolicach pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki w Wigilię. Niestety dla łodzian – w lidze jest też trzynaście innych drużyn. Dziś spadkowicz zagrał swój jeden z najlepszych meczów w całym sezonie i – uwaga – wygrał pierwszy mecz za […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Wisła do Lubina nie dojechała, Zagłębie pograło jak na treningu

Ach te mecze o pietruszkę. Teoretycznie liczymy na walkę i słynne „dawanie z wątroby”, ale w praktyce bywa z tym różnie. Przekonaliśmy się o tym w Lubinie, bo dziś chęci do gry miała tylko jedna strona. Wisła ewidentnie na Dolny Śląsk nie dojechała i nawet przypadkowy gol na początku meczu nie okazał się dla niej […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

West Bromwich bez wygranej, Grosicki szybko zszedł. Hit Championship zawiódł

Zanim do boju ruszyli zawodnicy w Ekstraklasie, postanowiliśmy rzucić okiem na hit Championship. Wicelider West Bromwich mógł wykonać milowy krok ku bezpośredniemu awansowi do Premier League. Wystarczyło pokonać u siebie czwarte Fulham, żeby odskoczyć na sześć punktów naciskającemu Brentford, któremu pozostałyby jeszcze trzy mecze. Do tego ponownie w pierwszym składzie gospodarzy wybiegł Kamil Grosicki. Zapowiadały […]
14.07.2020