post Avatar

Opublikowane 25.06.2018 20:03 przez

redakcja

Panie Nawałka, kiedy to wszystko się tak spieprzyło? – chciałoby się zapytać selekcjonera reprezentacji Polski, nawiązując do pytania, które lata temu, choć w zupełnie innym kontekście, usłyszał słynny George Best. W końcu jeszcze nie tak dawno mieliśmy naprawdę silną kadrę, dla której marzenia o dobrym występie na mundialu nie były oderwane od rzeczywistości. W Rosji zobaczyliśmy jednak drużynę, która nie miała nic wspólnego z tą, która od 2015 roku regularnie sprawiała nam mnóstwo radości. Byle jaką, rozmontowaną, smutną i do bólu irytującą, w której nic do siebie nie pasowało. Wina za taki stan rzeczy bez wątpienia leży po stronie selekcjonera, ale sytuacja jest na tyle poważna, żeby bez mrugnięcia okiem kończyć współpracę z Adamem Nawałką? Może będziecie zdziwieni, ale potrafimy wymienić kilka argumentów, które dość mocno temu przeczą.

Oczywiście, mundial w Rosji kompletnie nie wyszedł nam przede wszystkim przez błędy, które popełnił sztab trenerski. To jasne jak słońce. Za dużo było kombinowania i przywiązania do zgranych kart. Za mało postawienia na sprawdzone wcześniej rozwiązania w nieco odświeżonej – głównie pod kątem osobowym – formie. Skończyło się dwoma boiskowymi klęskami i totalnym rozczarowaniem, co siłą rzeczy wymusza poważne zmiany w reprezentacji. Zwolnienie trenera byłoby naturalnym i całkowicie zrozumiałym ruchem, ale czy aby na pewno jest konieczne? Przykładowo Tomasz Łapiński twierdzi, że wręcz przeciwnie.

Niektóre z przywołanych przez Łapińskiego argumentów „za Nawałką” niewątpliwie się bronią. W pierwszej kolejności zwrócilibyśmy uwagę na doświadczenie turniejowe czyli coś, co trzeba po prostu przeżyć i przepracować. Obecny selekcjoner ma sobą udane mistrzostwa Europy i położone na całej linii mistrzostwa świata, czyli posiada spory i naprawdę ciekawy materiał badawczy. Niewykluczone, że hybryda odpowiednich wniosków mogłaby zaprocentować podczas kolejnej imprezy.

Idąc dalej tym tropem, naprawianie błędów, które nagromadziły się przez ostatnie dwa lata, dla Nawałki będzie zdecydowanie łatwiejsze niż dla kogokolwiek z zewnątrz. W końcu to właśnie były trener Górnika osobiście tworzył drużynę, która wywalczyła awans na dwa mistrzowskie turnieje, więc to od dnia podpisania przez niego kontraktu powinniśmy datować najnowszą historię reprezentacji Polski. Nawałka wszystkiemu, co działo się w kadrze, przyglądał się od środka. Widział dobre rzeczy, ale widział też złe i na pewno potrafi je skutecznie zlokalizować. Na wiele spraw ma po prostu szersze spojrzenie, na wiele tematów posiada większą wiedzę. Jeśli więc nie braknie mu zdecydowania, bez wątpienia jest w stanie usunąć chwasty i przywrócić swój ogród do należytego stanu.

Osobną kwestią pozostaje też trenerska „długowieczność”. Ogólnie zgadzamy się z teorią, wedle której trenerzy powinni pracować w kilkuletnich cyklach, w tym czasie dać z siebie maksa i doprowadzić wręcz do wyczerpania materiału, by następnie ulotnić się w inne miejsce, ale w przypadku reprezentacji niekoniecznie musi mieć to zastosowanie. Weźmy chociażby takiego Oscara Tabareza, który z kadrą Urugwaju pracuje już dwanaście lat. W tym czasie trzykrotnie awansował na mundial, za każdym razem wychodząc z grupy, raz wygrał Copa America, ale po drodze zaliczył też kilka wpadek. Nie udało mu się chociażby wyjść z grupy podczas Copa America Centenario. Ta porażka dość mocno zabolała Urugwajczyków i ludzi rządzących tamtejszą piłką, ale Tabarez mimo wszystko zachował swoją posadę, awansował na mistrzostwa świata w Rosji i radzi tam sobie całkiem, całkiem. Być może powinien być to przykład dla jednostek decyzyjnych w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Za Nawałką przemawia też czynnik być może najważniejszy ze wszystkich – zna zawodników i wie, kto najbardziej jest tej kadrze potrzebny. Dotyczy to zarówno piłkarzy, którzy już funkcjonują w złożonym przez niego kolektywie, jak i tych, którzy dopiero aspirują do miana „reprezentanta”. Co więcej, wśród młodych zawodników cieszy się sporym autorytetem, a jego pozycję szanują też ci bardziej doświadczeni. Jednocześnie dla nikogo nie jest postacią pomnikową, ale gdy trzeba, to potrafi uderzyć pięścią w stół i wyznaczyć nieprzekraczalną granicę. To wszystko zebrane do kupy składa się na zdrowe i naturalne relacje na linii trener-zawodnicy, które przez kilka ostatnich lat były mocną stroną biało-czerwonych.

W tym miejscu musimy jednak zwrócić uwagę na aspekt, który wydaje się nam kluczowy dla powodzenia ewentualnej misji pod kryptonimem „Nawałka dalej z nami”. Otóż obecny selekcjoner będzie po prostu zmuszony odciąć się od zużytych i nienadających się do regeneracji nazwisk. Mamy jednak przekonanie graniczące z pewnością, że dla Nawałki nie będzie to wielki problem. Co prawda mógł zrobić to już przed mundialem, ale skoro był przekonany, że jest w stanie wycisnąć z tych zawodników jeszcze więcej niż dwa lata temu podczas Euro, to niby dlaczego miał nie spróbować? Okej, wyszło, jak wyszło i ostatecznie selekcjoner mocno przeszarżował w swoich przewidywaniach, ale gdyby nie tego typu błędy, to nigdy nie przekonałby się, że w poszczególnych sytuacjach postępuje nieprawidłowo. Jest to raczej wiedza z gatunku tych bolesnych, jednak bez niej nie można iść do przodu i liczyć na postęp. Bogatszy o nią Nawałka, znany przecież z analitycznego podejścia do wszystkiego, na pewno będzie wiedział (a być może nawet już wie), co musi zrobić, żeby poprawić grę oraz szeroko rozumianą sytuację wewnątrz kadry.

Niewykluczone jednak, że najważniejszym ze wszystkich argumentów „za Nawałką” będzie ten najbardziej prozaiczny, czyli brak odpowiedniego następcy na horyzoncie. No bo umówmy się, czy w Polsce jest ktokolwiek, kto byłby w stanie unieść ciężar pracy w reprezentacji? Ktoś z konkretnym podejściem, stylem pracy i filozofią? Ktoś, kto nie pęknie, jak Fornalik i nie będzie zarozumiałym bufonem zamkniętym w swoim pokręconym świecie niczym Smuda? Szczerze mówiąc, mamy spore wątpliwości.

Oczywiście w takim przypadku zawsze pozostaje wariant z zagranicznym szkoleniowcem, ale niekoniecznie widzimy w tym rozwiązanie idealne akurat dla naszej reprezentacji. Przecież żaden trener ze światowego topu nie przyjedzie do Warszawy, by zachwycać się lewą nową Kurzawy albo cmokać nad walecznością Góralskiego. A skoro tak, to najpewniej będziemy skazani na kogoś, kto ani poziomem, ani osiągnięciami nie odbiega od Nawałki. Zanim taki delikwent pozna zawodników i wkręci się w specyfikę pracy, po prostu musi minąć trochę czasu. Może zatem lepszym rozwiązaniem będzie skupienie się na utrzymaniu tego, co dobre i wyeliminowaniu tego, co złe? Odpowiedź w zasadzie nasuwa się sama.

Żebyście jednak dobrze nas zrozumieli – w ogóle nie upieramy się, że Nawałka musi zostać, zwłaszcza że być może wczoraj pękła jakaś bariera (wypowiedzi piłkarzy po meczu, dzisiejsze przekonywanie trenera, że to lapsusy językowe i emocje). Ot, chcieliśmy po prostu pokazać, że kwestia jego ewentualnej dymisji wcale nie jest oczywista. Rzecz jasna rozumiemy tych, którzy po blamażu z Kolumbią domagają się głowy selekcjonera, ale motyw „zwolnienia za karę” ani trochę do nas nie przemawia. Tym bardziej że Nawałka już kilkukrotnie udowodnił, iż potrafi dostrzec to co wymyka się innym i wyciągać wnioski, na które nikt poza nim nie byłby w stanie wpaść. Może zatem warto jeszcze na chwilę wstrzymać gilotynę i faktycznie dać mu kolejną szansę?

Fot. FotoPyk

Opublikowane 25.06.2018 20:03 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 151
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Spektakularny
Spektakularny

Nie bardzo rozumiem czym sie ta inteligencja objawia. I przeciez przez cala jego kadencje meczylismy sie ze sredniakami typu Szkocja

LOBO
LOBO

A kim my jestesmy? Gosciu zanim Nawalka objal kadre bylismy wlasnie takimi sredniakami do jebania jak Szkocja.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

No właśnie, a nie powinniśmy być. W tym głowa Nawałki i kogokolwiek na jego stołku.

LOBO
LOBO

Proszę cię, nasz potencjał jest mniej więcej na poziomie tego co posiada Dania czy Szwajcaria czyli średniacy. Jesteśmy średniakami europejskimi i męka z taką drużyną jak Szkocja to nie powinno być dla nas zaskoczeniem. Zresztą wydaje mi się, że to i tak dużo skoro siłą tamtych reprezentacji jest świetna pomoc, co jest raczej ważniejsze niż atuty, które posiadamy my.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

No sorry ale Szwajcaria akurat pokazuje jak należy grać mając taki potencjał. 1-1 z Brazylią, 2-1 z Serbią po świetnym meczu. Myślisz, że mieliby problem ze Szkotami w dwumeczu? Nie żartuj.

LOBO
LOBO

Ostatnie zdanie z mojego wywodu jest najważniejsze, atuty, którymi dysponują tamte reprezentacje są po prostu lepsze. My nie mamy pomocy, mamy środkowego napastnika, który jest doskonały w byciu własnie środkowym napastnikiem. Nie ma u nas nikogo kto weźmie grę na siebie, będzie skutecznie dryblować więcej niż raz na mecz, porozdaje dobre piłki albo strzeli z dystansu.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Więc skoro nie mamy takich piłkarzy to:
a) próbujemy grać w piłkę najlepszym materiałem jaki do tego zadania mamy, czyli wystawiamy w środku Zielińskiego, Mierzejewskiego i Linettego plus błyskotliwi skrzydłowi
lub:
b) gramy to co potrafimy najlepiej, przeszkadzamy i czyhamy na kontry

Co zagraliśmy?
Zagraliśmy taktyką a, biorąc do tego wykonawców z taktyki b. Jaki był efekt, każdy widział. Być może zbliżylibyśmy się do wyników Szwajcarii gdyby Nawałka się nie skompromitował, powołał optymalny skład pod optymalny dla nas sposób gry. Realnie ocenił nasze możliwości. Właśnie to miałem na myśli mówiąc, że jego rolą jest wydobycie potencjału. To zadanie perfekcyjnie zawalił.

LOBO
LOBO

Zieliński nie jest obecnie materiałem do czegokolwiek. Milik w formie to był jeden z najważniejszych elementów, do tego praktycznie z marszu wszedł do reprezentacji. Arek nie potrzebował żadnej adaptacji, specjalnego traktowania, praktycznie od pierwszego meczu o punkty zaczął robić różnicę.
Zgadzam się, że Nawałka spieprzył mundial, ale zwolnienie go nie jest, moim zdaniem, jedynym rozwiązaniem.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Pewnie, że nie jedynym. Rozwiązań jest mnogość. Można nawet zatrudnić Smudę (jest bezrobotny) to też jest jedno z rozwiązań. Sęk w tym, żeby wybierać optymalne rozwiązania. Nawałka tego nie potrafił zrobić na Mundialu – a takie miał zadanie. Nie wywiązał się.

LOBO
LOBO

Zmierzam do tego, że rozwiązania są dwa i żadne nie mówi o zatrudnieniu Polaka. Zostawienie Nawałki to dobry pomysł jeżeli pewne sprawy nie zaszły tak daleko, że nie da się już tego odkręcić.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Dla mnie zły. Bo Mundial dobitnie pokazał, że kadra pod jego wodzą nie zrobiła żadnych postępów. On niczego tych piłkarzy nie nauczył. Jego dobre wyniki były pokłosiem regularnej gry w klubach podstawowych zawodników i mniejszego futbolowego ego. Kiedyś wiedzieliśmy, że jesteśmy słabi, do każdego rywala podchodziliśmy na pełnej koncentracji, była walka, było przeszkadzanie, była gra z kontry. Teraz ktoś komuś wmówił, że umiemy grać w piłkę. Mundial zweryfikował – jest inaczej.

KręciNasZdzisek
KręciNasZdzisek

I na tych MŚ jesteśmy ponownie. O ile nie niżej.

az
az

Porównaj sobie kadrę Szkocji z kadrą Nawałki z tamtego okresu. Przepaść. A potem kadrę jaką mieli poprzednicy Nawałki, Engel, Janas, Smuda, w jakich klubach grali i jakie role odgrywali tamtejsi liderzy – jest różnica? Trafiło mu się złote pokolenie piłkarzy (jak na nasze możliwości) to i wyniki się poprawiły. Ale to zwykły Dyzma, marnujący ten potencjał o jakim poprzednicy mogli sobie pomarzyć, co wykryło już ESPN uznając go za jednego z 4 najgorszych trenerów Euro 2016 (na 24 reprezentacje!!!) mimo ćwierćfinału.

LOBO
LOBO

Jesteś równie śmieszny jak Amerykanie wypowiadający się o piłce nożnej.

afrousa
afrousa

Dobrze gadasz, a Janusze Weszłosowskie odstawili harnasie szczekają i minusują. Jedyne rozwiązanie to zwolnienie Nawałki bo zawalił! Dla mnie to wciąż dobry trener. Po Euro gdyby wziął udział w wyborach prezydenckich ci sami Janusze wprowadziliby go do Belwederu. Dzisiaj okazuje się że jest najgorszym trenerem we wszechświecie, debilem, kretynem. Ale spokojnie jak zostanie i wygra eliminacje, znowu będzie noszony na rękach. A problemem naszej kadry jest słaba, wręcz beznadziejna druga linia. Brakuje skrzydłowych i kreatywnego pomocnika. Może Linetty i Zieliński w końcu odpalą.

Spektakularny
Spektakularny

Co za bzdury? Nie takie kadry jak nasza mialy wielkich trenerow juz

KrystynaRonaldo
KrystynaRonaldo

Po Mundialu kadrę przejmuje Zidane. Potwierdzone info

LordInfamous
LordInfamous

Jaka szansa? Przecież to trenerski dinozaur, powinno mu się podziękować po EURO
Pokonanie słabiutkiej Irlandii Płn, wyrownany mecz z Ukrainą i Niemcami, przed Szwajcarami uchornił nas Fabiański a gdy prowadząc 1-0 usiedliśmy na Portugalii to Adaś rozkazał powró do okopów
Ciągle gra zachowawczo i boi się ryzyka, z nim za sterami to pewnie się nie zakwalifikujemy na kolejne EURO
Absolutnie potrzebujemy zmiany na stanowsiku trenera

TSA
TSA

Popieram i do tego brak zmian oddychających rękawami w dogrywkach piłkarzami brak ryzyka na drugie karne z portugalczykami zmianą bramkarza itp.

pepe72
pepe72

Dokładnie, w rankingu trenerów na Euro był w topie najgorszych!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KrystynaRonaldo
KrystynaRonaldo

Adaś od lipca przejmuje Argentynę i wtedy zobaczycie co potrafi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

varak
varak

No ja tam nie wiem, taki Iran ma całkiem fajnego trenera, a pewnie w naszym pięknym kraju też by na niego mówili, że to szrot. Kiedyś się nawet z Portugalią na mundial nie dostał, a za drugim razem awansował po barażach.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

5 lat, 3 z 4 zadań wykonał perfekcyjnie (2 awanse plus Euro16, choc tu pewnie ciut wiecej jaj i byłby medal, ale po fakcie kazdy jest mądry). Panie Adamie bylo fajnie, ale cos sie juz wyczerpało. Nie popełnijmy błędu jak z Leo. Potrzeba świeżego spojrzenia, impulsu.
.
Adam dziękujemy!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Voitcus
Voitcus

Popieram. Jeśli podpisano z nim kontrakt na cztery lata, to po to, żeby siedział cztery lata, a nie dwanaście. Nikt go z posady nie wyrzuca, należy się rozstać w zgodzie.
Uważam, że można by się zastanawiać nad przedłużeniem, gdyby był w stanie przyznać się do pomyłek. To i to zrobiłem źle, teraz już wiem, że tak nie należało. A to uważam, że zrobiłem dobrze. Bo z tej konferencji to wynika, że w sumie nie wiadomo, co się stało.

AndrzejeK
AndrzejeK

Tez mysle, ze zasluzyl na druga szanse. A i nastepcy nie widac. Na mysl przychodza mi tylko Skorza, Piotr Nowak i Jan Urban i ta mysl mnie przeraza bardziej niz pozostawienie Nawalki

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Porter
Porter

Ja dałbym Nawałce jeszcze jedną szansę, gdyby na klęczkach, trzymając rękę na krucyfiksie przysiągł, że powoła Zielińskiego dopiero wtedy, kiedy wywalczy sobie miejsce w klubie.

Momo1100
Momo1100

I gdy obieca że nie będzie powoływał za nazwisko (Krychowiak) i nie będzie słuchał Lewandowskiego (Peszko). I co najważniejsze że zacznie wymagać od piłkarzy gry ofensywnej a nie że przegrywamy z Kolumbią a on znowu każe się cofnąć…
Porażka to jest jego wina, zawalił na całej linii, a Iwan z marszu do zwolnienia bo to on podobno stał za wyborem Soczi.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

No bo przecież mamy lepszych rozgrywających xD
Starzyński i Furman oraz Janota pociągną kadrę do tryumfu w EURO 2020. Nie zapominajmy o Szwochu i młodych talentach z Farmacji Tarchomin.

Porter
Porter

Rozgrywający, to ktoś, kto rozgrywa. Czy Zieliński rozgrywa? Czy ktoś, kto gra wyłącznie na alibi może być rozgrywajacym? Ja uważam, że nie mamy w tej chwili żadnego rozgrywającego, więc powinniśmy grać 442, z dwoma defensywnymi pomocnikami i dwoma napastnikami.
No i to, że Zieliński chuja zagrał w latach 2015-2018 nie znaczy że w latach 2018 – 2020 zacznie grac dobrze. On raczej jest powtarzalny. Zawsze wyjdzie na boisko i sie zesra.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Ale Ty jesteś ignorantem człowieku.

Bo przecież Góralski z Krychowiakiem z Kolumbią zajebiście rozgrywali i tak należy grać. Dwóch przecinaków. Nie rozumiesz, że żaden system nie pomoże na to, że nie umiemy rozgrywać piłki?

Piłkarze na zgrupowaniu mieli czas na chlanie, a nie mieli na nauczenie się taktyki jak inne zespoły.

Porter
Porter

Po cholerę ty oglądasz te mecze, jeśli ty nic z tego nie rozumiesz? Zieliński nie jest rozgrywającym, tylko pozorantem i nie ma sensu go wystawiać, bo on i tak rozgrywać nie będzie. Dlatego właśnie 442 z wysokim presingiem i szybkim odbiorem i równie szybkim dostarczaniem piłki do napastników. Zobacz, że na Euro zaczęliśmy grać dopiero, kiedy Nawałka zrezygnował z Zielińskiego i graliśmy dwoma defensywnymi pomocnikami.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Czy Ty jesteś jakiś myślący inaczej?

Na Euro Zieliński nie grał w 2 pierwszych meczach, więc jak Nawałka mógł z niego zrezygnować i wtedy dopiero mieliśmy zacząć grać?

Ile można wałkować ten mit z Euro? Irlandia oddała 2 strzały, z Niemcami graliśmy murowanie bramki, z Ukrainą paskudny mecz. Ze Szwajcarią tez nie prowadziliśmy gry.
Nie rozumiesz, że tak nie można wiecznie wygrywać? Możemy bić Czarnogórę i Rumunię, ale nie umiemy grać piłką, aby skakać do „kozaków”.

Masz fatalną wiedzę taktyczną. Jak zadziałał ten plan szybkiego pressingu i dostarczania piłki do 2 napastników w meczu z Kolumbią? Gadasz pustymi frazesami i myśleniem życzeniowym. Bez wykonawców najlepsza taktyka nie zbawi.

Porter
Porter

Nawałka zrezygnował z Zielińskiego w pierwszych dwóch meczach na Euro i ekipa grała. A jak wszedł na Ukrainę, to trzeba go było w przrerwie zmienić, bo grał takie gówno, jak zwykle. A w kolejnych meczach znowu Nawałka z niego zrezygnował i ekipa grała. Czego nie rozumiesz?
Ja uważam, że świetnie byłoby grać pięknie, prowadzić grę, tylko nie mamy do tego piłkarzy. I robienie rozgrywającego z kogoś, kto sie w ogóle do tego nie nadaje nie ma sensu, bo wcale dzięki temu nie będziemy grać pięknie ani prowadzić gry, tylko będziemy grać chujowo i nieskutecznie. Mamy ludzi na 442 z dwoma defensywnymi pomocnikami i dwoma napastnikami i nie ma co sie osłabiać wystawiając pozoranta, który nic nie gra do przodu, a bronic nie umie całkowicie.

Olala
Olala

Wszyscy zapomnieliście o Obraniaku.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Ale co Ty pozorujesz człowieku? 1 strzelony gol w 2 meczach to jest „ekipa grała”?
Mecz z Niemcami w Paryżu: strzały 19:7, posiadanie 69-31% dla zachodnich sąsiadów. To była farciarska, cudowna obrona, a nie futbol. Z Irlandią graliśmy jak z Senegalem, tylko bez dwóch żenujących błędów w obronie.
Z Ukrainą bolały oczy, fatalne spotkanie, strzały 19:9, posiadanie 67:33 dla wschodziarzy. To był podobny poziom co teraz, tylko z masą błędów indywidualnych Pazdana, Bednarka, przede wszystkim Piszczka (Senegal + trzecia bramka Kolumbii) i Rybusa oraz Krychowiaka (dramatyczna gra na spalonego przy 2 golu – Falcao).
Stworzyliśmy mit wokół Euro, gdzie jedna sytuacja, jeden karny zmieniłoby patrzenie o 180 stopni. Nie graliśmy tam dobrej, ciekawej piłki, a przeciwnicy byli słabsi.

Zieliński się nadaje na rozegranie najbardziej z obecnych polskich piłkarzy. Jeśli uważasz, że granie Krychowiakiem i Góralskim nas zaprowadzi gdziekolwiek, to idź zmień hobby albo wyzywaj dalej piłkarzy przez swoje lenistwo i brak chęci zrozumienia tego sportu.
Pozorantem to jesteś Ty – znawcy albo mavena, jak mawia „geniusz analizy” Michał Pol.


Masz to Zieliński „nic nie gra do przodu”. Jedyny zawodnik kreujący okazje dla partnerów podaniami prostopadłymi albo potrafiący przerzucić na 30 metrów.
Kajaj się kłamczuszku. Nie zbliżył się nawet do piątki najgorszych piłkarzy Polski na tym Mundialu (Błaszczu, Piszczek, Grosik, Milik, niestety Bednarek) , ale pewnie, wyjebmy go, bo kibice sobie muszą podbudować ego. Piłkarze od bankietów zjebali atmosferę w kadrze, pogrupowali towarzystwo, trener nie zareagował, dziennikarze bali się psuć atmosferę i mieliśmy słabą grę poniżej umiętności, wynikającą ze słabej formy filarów kadry, kontuzji Glika i słabej atmosfery w grupie.

Nie wiń innych za swoją niewiedzę i nieumiejętność analizy. Wymagasz od piłkarza, to wymagaj od siebie i nie stawiaj swojego subiektywnego odczucia wyżej od prawdy, video, ocen i statystyk.

Porter
Porter

Ty może sam zobacz ile razy Zieliński w zamieszczonym przez Ciebie skrócie grał do najbliższego po czym nie wychodził na pozycję. I niczego nie kreował, zmuszał do rozgrywania Krychowiaka, który przeciez rozgrywać nie umie i nie od tego jest. Zieliński grał na alibi, mial coś ponad 70 podań z czego ponad 60 do najbliższego. A jak mial bronić (a w ustawieniu z Senegalem był to jego obowiazek), to odwalał taką manianę jak przy pierwszym golu dla Senegalu.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Jezusie, jak można mieć aż taki tupet, żeby po 1)kłamać bezczelnie wobec filmiku 2) analizować gracza takimi banałami i walić aż takie pustostany 3) w dupie mieć jakiekolwiek kontrargumenty o Euro 4) pieprzyć niekonkretne, marzycielskei tezy o ustawieniu z 2 napastnikami, którym nikt nie poda piłki, przy żenującym poziomie skrzydeł w tej kadrze. No kurwa przepis na sukces.

Niczego poza zażenowaniem nie kreuje niestety Twój styl dyskusji i trwanie przy idiotycznych argumentach. Poziom Tomaszewskiego.
Jak można oceniać gracza, gdy Ci sie ku**a nie chce poświęcić 3 sekund na wpisanie w google „Poland Senegal stats”? Strzelaj dalej, może trafisz w końcu tę liczbę podań parodysto.

Szkoda mi czasu na dyskusję z ignorantem i poważne traktowanie argumentów „granie do najbliższego, na alibi, wyjebać z kadry” itp. Najlepiej to wywalić ZIelińskiego, wyjebać Milika, a co tam. Przecież takich 10-ciu „młodych” mamy w ekstraklasie. Furman z Niezgodą przecież 2 razy lepsi lepsi i rozpierdolą z miejsca.


Nie chcesz zrozumieć tego, co się stało, tylko sobie postrzelać do winnych według swojej bardzo małej wiedzy o piłce. A teksty o niepowoływaniu Zielińskiego to już poziom Krystyny Pawłowicz albo genialnej okladki Przeglądu Sportowego.
Pozdro

Porter
Porter

Sam obejrzyj zamieszczony przez siebie materiał. Standardowa akcja wygląda tak: Zieliński gra piłke na pięć metrów do najbliższego i nie pokazuje sie do gry. Ewentualnie pokazuje sie do gry, dostaje piłkę od kolegi majacego na plecach trzech przeciwników, po czym nie zmienia strony, nie gra podania prostopadłego, tylko oddaje piłkę do tego samego kolegi, który ma nadal na plecach trzech przeciwników. Nie potrafi podać w tempo do wychodzącego, tylko cofa akcję (tu jest jakieś 128 razy słabszy od Szymkowiaka, podobnie jak w grze w odbiorze). Unika wszelkiego ryzyka i gra takie alibi, że oczy bolą. Oczywiście rozumiem, że sie w nim zakochałeś, ale weź pod uwagę, że ten chłoptaś nie jest już dzieckiem, ma 24 lata!

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Możesz zamiast pisać „standardowa akcja wygląda tak…” pisać o konkretnych akcjach? Tak dyskutuje baran, któremu nie pasuje prawda i woli rozmemłać temat.
Masz tam przynajmniej 10 sytuacji, gdy podjął ryzyko, z czego skończyło się 3-ma stratami i 3-ma bardzo dokladnymi ( do Rybusa, Grosickiego, Lewandowskiego) długimi podaniami otwierającymi drogę do siatki.

Alibi to ty nie masz wobec pierdolenia totalnych głupot.
Piszczek ma 33 lata, a zagrał 2 razy gorsze mistrzostwa. Kuba podobnie. Milik też 24,a był dramat. Zakochałeś się w nich?

Porter
Porter

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale szczyt twoich możliwości erystycznych, to wymyślanie rozmówcy i wklejanie filmików, z których nic nie rozumiesz. Do widzenia.
PS Zieliński miał w tym meczu jakies trzy udane zagrania. Masz rację.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

No tak, 67 celnych podań, w tym 10 celnych długich = 3 udane zagrania.

Uderz się mocno w głowę, może nie jest jeszcze za późno. Szczyt Twoich zdolności erystycznych to kłamać i udawać idiotę, bo nie lubisz zawodnika?

PS. Kuba miał 5 celnych podań, Milik 12. Coś na ich temat będzie, czy Zieliński jednak pierwszy do niepowoływania?

Porter
Porter

No trzy. I 57 podań do najbliższego. Typowa gra na alibi bożyszcza ludzi, którzy w życiu w piłke nie grali.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Rozpisz te 57 podań. Podaj średnią długość podania. Nie zamierzam pomagać.


Inaczej cała narracja w przysłowiową pizdę. Znasz się na piłce jak Krysia Pawłowicz

waydack
waydack

„No bo przecież mamy lepszych rozgrywających xD”

Tak na dobrą sprawę, Szymkowiak jako dziesiątka bije Zielińskiego na głowę i piszę to z pełną odpowiedzialnością. Wiadomo, że na MŚ poszło mu średnio ale i tak pokazał lepszy futbol niż ten niespełniony geniusz z Napoli. Ogólnie kadra Janasa miała bardzo dobrych piłkarzy. Kosowski i Krzynówek na lewym skrzydle, każdy z
nich lepszy od Turbosmrodzika, Bąk i Żewłakow na stoperze, Bąk tak jak Glik grał w drużynie mistrza Francji, Żurawski i Frankowski to też nie byle jaki duet napastników. Część kadrowiczów z Wisły potrafiła grać z klepki jak Barcelona wywalając z pucharów drużyny niemieckie i włoskie. A te niemoty? To nawet Pazdan klepał lepiej niż Krycha i Zieliński. Ba, on nawet na skrzydle próbował zastąpić nieudaczników i wychodził do piłki bo Grosicki czy inny mocarz stał jak pierdolony kołek.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

waydack

Tak, tak, już się zaczęło. Granie na niepamięć i brak konkretów, byleby pojechać po zawodniku. Szymkowiak kurła polski Zidane. 33 mecze 4 bramki w kadrze, to była dopiero dycha, panie.
Zieliński zagrał więcej meczów w kadrze, strzelił więcej bramek. Przeskoczył Szymkowiaka w wieku 24 lat. Z pełną odpowiedzialnością to pieprzysz głupoty.
Nie możesz warunkować oceny gracza od swoich oczekiwań. Zieliński nie spełnia oczekiwań, ale wciąż gra poziom wyżej niż reszta środkowych. O czym zapominasz.
Zagrał słaby turniej. Tylko jaki przy nim zagrali Milik, Błaszczu, Piszczek i Grosik?


Frankowski i Żurawski strzelili odpowiednio 10+17 bramek dla kadry.
Trochę słabe osiągi jak na Twoje totalnie niezasłużone zachwyty. Szkoda że ci zawodnicy Wisły nie potrafili grać z klepki w kadrze na turniejach, nie awansowali do Euro 2004 (będąc w grupie za kurwa Łotwą) i położyli MŚ 2006.
Sentyment to zły doradca, tamte turnieje były równie chujowe jak ten. Piłkarze dziś i wtedy wzięli się za kwestionowanie wyborów trenera i balety na zgrupowaniu, zamiast jechać na jednym wózku i wkładać wszystkie siły w przygotowanie. Potem mamy takie kwiatki, że podstawowy obrońca nie wie co ma grać.

lysywzl
lysywzl

Nie wiem w ogóle czego myśmy oczekiwali. Kontrakt Nawałki jest drugim najniższym spośród selekcjonerów na MŚ.
Jaka płaca, taka praca.

lysywzl
lysywzl

Nie chodzi mi tu oczywiście o podwyższenie Nawałce pensji.
Moim zdaniem Boniek po prostu musi wysupłać nieco więcej kasy na dobrze opłacanego, zagranicznego fachowca.

Gruby3
Gruby3

To i tak jest przeplacony bo skoro jest drugi najnizszy to nasza gra powinna byc druga od konca a byla najgorsza.

Roman Kolton
Roman Kolton

Matti to znaczy ja powiem tak . Historia pokazuje ze musimy miec fajna mundialowa piosenke aby odniesc sukces . Przypomne tylko ,,Futbol ,, Maryli Rodowicz z 1974 oraz ,,Entliczek Pentliczek ,, Bohdana Lazuki z 1982 i wszystko juz jasne . Tak wiec na nastepny Munidal musimy miec nie tylko druzyne ale i wpadajaca w ucho piosenke inaczej przezyjemy kolejny kabaret w wykonaniu naszej kadry.

KręciNasZdzisek
KręciNasZdzisek

I Milika jako fałszywego piłkarza. Koniecznie.

Kierowniku
Kierowniku

Lepiej późno, niz wcale.
Czyli Nawalka bedzie mial swojego adwokata podczas grillowania w StanieMundialu?

zalgon
zalgon

cala kadencja na farcie i meczenie sie z guwno-zespolami, ciaganie za soba synkow maczynskich i peszkow, taki dyzma tylko z wieksza iloscia szczescia

zalgon
zalgon

no i taktyka polegajaca na podawaniu do bramkarza przez co zreszta padl drugi gol z senegalem

lubie mezo
lubie mezo

Ale wiesz, że taki jest poziom polskich zawodników i to nie jest zależne od selekcjonera, co nie?

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz

Jak zawsze będę się upierał że sukces na euro to zasługa w pierwszym rzędzie Nawałki który w mojej opinii jest dobrym trenerem, tak uważam że nadszedł czas na zmiany, on już nie ma pomysłów na tą drużynę, w dodatku powoli zaczynają wychodzić brudy świadczące o tym że i również atmosfera zaczyna się walić.

technojezus
technojezus

Jaka szansa? Wywalić i tyle.
Polsce potrzeba zagranicznego trenera bo nasi trenerio to się nadają……

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN

Tylko błagam, nie kolejny pół-emeryt pokroju Beenhakkera. Niech PZPN głębiej sięgnie do kieszeni i zatrudni fachowca przez duże F.

varak
varak

PZPN nigdzie nie sięgnie, a Boniek pewnie już szykuje niedrogiego Polaka bez sukcesów. A kto wie, może Czesław się skusi, wtedy weszlo znałoby kadrę wcześniej od zawodników!

Odzidzia_Pajszao
Odzidzia_Pajszao

Od razu napiszę, że praca Nawałki mi się podobała, choćby dlatego, że wciąż mam w pamięci biedę czasów Smudy i Fornalika, o wcześniejszych mrocznych czasach nie wspominając. Nie wiem, co tak naprawdę teraz się dzieje w głowie trenera, ale jest w tej chwili tak duża kula emocji i ogólna szamotanina, że pewnie trzeba poczekać chwilę, aż wszystko się w miarę uspokoi. Ja osobiście z chęcią przekonałbym się, czy Nawałka dałby radę wyjść z tego już nie kryzysu, a czarnej dziury, ale zdaję sobie sprawę z tego, jak brutalny jest świat futbolu. Internetowy kibicowski „Deep State” krytykował go od dawien dawna bez względu na sinusoidę wyników. Polała się krew i ludzie oczekują porządnego czyszczenia jelit, więc zapewne selekcjoner będzie musiał zwijać mandżur. Jakiego selekcjonera byśmy nie zatrudnili, to ten i tak stanie przed obliczem ogólnej nędzy szkolenia polskiego piłkarza, a już w szczególności jego nieprawdopodobnie marnej konstrukcji mentalnej.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Jaka szkoda, że Carlos Queiroz walczy z Hiszpanią i Portugalią o wyjście z grupy pomimo nędzy irańskiego piłkarza. A co zrobił Lagerback w Islandii!! Co teraz kontynuuje Hallgrimson. Cholera idź im powiedz, że mają takich nędznych piłkarzy, że nie powinni się stawiać silniejszym.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Też się zastanawialem czy jeden chujowy mundial powinien przekreślać jego dotychczasowe osiągnięcia i wydaje mi się, że nie 😉

puzonyyx
puzonyyx

Jakie osiągnięcia? Facet miał furę szczęścia i trafił na mega formę naszych liderów, więc psim swędem przeszedł eliminacje i dobrze wypadliśmy (ale też mieliśmy farta) na Euro. Nawałka w niczym nie jest lepszy od Smudy czy Fornalika. Wręcz przeciwnie – na MŚ zaczął kombinować, podjął masę idiotycznych decyzji i przepierdolił w najgorszym stylu od lat. I wy chcecie go zostawiać? Bez żartów.

Wilk
Wilk

Niedzielni kibice i wielcy „znafcy” footballu by już wszystkich na stosie spalili.

Cierpliwości, Krakowa w jeden dzień nie zbudowano 😀

Nawalka powinien zostać. Na Euro zagraliśmy co najmniej dobrze. Wydawało mi się że piłkarze byli bez formy tym razem.
Trzeba załatać dziury w składzie i popracować nad rozgrywaniem.
Nic tak nie dodaje ambicji jak takie lanie, które dostaliśmy na tym mundialu.
Za dwa lata Euro. Nawalka ma sporo czasu, jak sobie nie poradzi to wtedy trzeba szukać kogoś nowego.

Wilk
Wilk

Lepiej zaryzykowac i zostawic Nawalke. Nie najlepszy Mundial dla Polski ale tak na prawde to kiedy mieslismy dobry mundial. Zdecydowanie lepszy trener niz Engel, Janas, Smuda i Fornalik razem wzieci. Wykonal kawal dobrej roboty na Euro, Blaszczykowski,ktory nie gral w klubie, zawalil nam wtedy awans z Portugalia. Na tym Mundialu bylo zbyt duzo zawodnikow ktorzy nie grali regularnie(w klubie). Nawalka jak kazdy w dalszym ciagu sie uczy, dac mu szanse i poparcie. Polska pilka sie rozwija, nie mamy wybitnych pilkarzy na kazdej pozycji. Trzeba ciezko pracowac i czekac zamiast oczekiwac rezultatow. Na jakikolwiek sukces na MS musimy jeszcze poczekac z 8 lat przynajmniej. Polska musi zaczac produkowac lepszych pilkarzy. Nawalka powolal calkiem sporo mlodych szkoda tylko ze nie gral Linetty moze on by nam poukladal srodek pola…

Aniol_Strus
Aniol_Strus

„Nie najlepszy”?? No racja, w sumie niezły, choć nieoczywiście najlepszy, w sumie mogłoby być odrobinę lepiej.

Wilk
Wilk

Dlatego że pompujemy balonik i wymagamy nie wiadomo czego, brak sukcesów przez lata a presja społeczeństwa jakbyśmy byli Brazylią. Przypomina mi to trochę Anglię gdzie cały czas wymagają ogromnych sukcesów i mają kupę co dwa lata.

Szkoda że nie wyszło, ale następnym razem Nawalka będzie lepszy, jeśli zostanie.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Janas i Engel mieli dużo gorszych piłkarz,y a przygotowali zespół dużo lepiej. Po czym wnioskujesz, że byli gorsi? Wątpię czy Nawałka z tamtymi piłkarzami awansowałby gdziekolwiek.

Wilk
Wilk

Janas i Engel to nie ta klasa, czasy korupcji i łapówkarstwa. Zgadzam się z faktem że mieli za dobrych piłkarzy i tak daleko zaszli. Zupełnie inny styl gry. Powinniśmy być jak Niemcy i zostawić trenera na xx lat wyjdzie nam to na dobre.
Im mniej presji na reprezentacji tym lepiej. Cieszymy się z tego co mamy.

Nawalka pracuje ciężko żeby coś zmienić, zgadzam się powinno być lepiej ale czasami nic nie wychodzi. Trzeba zapomnieć o tych wynikach i jedziemy dalej bez wiecznego narzekania.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

No właśnie, powinniśmy zostawić trenera na lata. Po co zwolniliśmy Smudę?

Wilk
Wilk

Częściowo racja, ale nie wydaje mi się żeby Smuda był na tym samym poziomie co nawalka. Ciężko coś takiego stwierdzić ale wydaje mi się że Smuda nie miał tyle szacunku u piłkarzy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski

Pewnie, że Nawałkę należy zostawić! Już wie, jakie błędy popełniać na wielkich turniejach, więc na kolejnym nie będziemy zaskoczeni.

mac196908
mac196908

nawalka dawaj z japonia tego goscia od atmosfery peszko-piwko na pewno rozbawi kitajców

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Do zmiany. Z jednej strony może i repra jakoś tam się prezentowała przez te ostatnie 4 lata, ale absolutnie bez szaleństw. Za Leo zanim się zrobił piernikiem to zagraliśmy rewelacyjne mecze z Portugalią, Belgią czy Czechami a za Nawałki? Same męczarnie i fuksy. Dajcie w końcu kogoś kto da impuls tej drużynie!
Nawet te 2-0 z Niemcami to przecież była tragedia w naszym wykonaniu, cisnęli nas te Szwaby niesamowicie, szczęście, szczęście i jeszcze raz szczęście dało nam wygraną. Czyli dokładnie to co dało nam wygrane w całej masie innych meczów eliminacyjnych.
Nawet Euro… Poza zwycięstwem z ogórkami z Irlandii Północnej to nawet z tymi Ukraińcami mieliśmy więcej szczęścia jak rozumu… no nie potrafię na mecze Nawałki znaleźć innego podsumowania jak jeden wielki fart. Niby szczęście sprzyja lepszym, może coś w tym jest, ale ja już mam dość tej bezpłciowej gry i wiecznego liczenia na Lewego.
Chciałbym w końcu trenera z jajami, który wykrzesa z tej drużyny odrobinę radości z gry, ile można wiecznie męczyć bułę?
Wierzę że następcą Nawałki nie będzie kolejny Smuda, trochę inni ludzie zarządzają PZPNem teraz. Trener zza granicy z wizją i ciągle na dorobku, takiego potrzebujemy!

FCKierpce
FCKierpce

2 lata Nawałka nie wyciągnął żadnych wniosków z błędów, to teraz nagle zacznie wyciągać? Ta kadra nie ma żadnego wypracowanego schematu (NIE MIAŁA ZA NAWAŁKI!!!), czemu nikt o tym nie mówi?! Czemu wszyscy mówią, że 2 lata temu byliśmy dobrze przygotowani fizycznie, a teraz nie jesteśmy, skoro już wtedy było fatalnie; graliśmy tak w chodzonego, że zauważyła to nawet Maryla Rodowicz! Mieliśmy farta wtedy i chujową grupę (no Irlandia Północna i skłócona, patologiczna Ukraina). No do cholery, ktoś tu jest niewidomy!!!

twoojastara
twoojastara

Jeśli Rudy się uprze że selekcjonerem naszej kadry musi być Polak, to nie wiem niech zostanie na eliminację i następne euro. Na samą myśl o tym że repre miałby dostać Skorża/Urban/Probierz/Michniewicz mnie skręca. Z Nawałka wyżej nie podskoczymy i na następne euro się pewnie dostaniemy bo Lewy w pojedynkę zleję jakąś Armenię.
Najlepszym wyjściem byłoby zatrudnienie jakiegoś zagranicznego fachowca który by złapał te nasz rozkapryszone gwiazdki za mordę i sprowadził na glebe. Taki Staszek by siadł jak złoto, ale raczej będzie nie do wyjęcia z reprezentacji Rosyjskiej.

loled
loled

Argument, że Nawałka: „zna zawodników i wie, kto jest tej kadrze potrzebny” to można włożyć między bajki, przynajmniej do czasu aż Peszko nie zawiesi butów na kołku. Właśnie między innymi w tym leży problem, że Nawałka ma aktualnie problem z obiektywną oceną formy i przydatności poszczególnych piłkarzy, zdając się na duchy przeszłości i wiarę w dawne umiejętności, gdy piłkarze byli w formie.

FCKierpce
FCKierpce

Poza tym dodam, że fartem Nawałki są punkty odniesienia jego pracy: czyli patologie za Fornalika i Smudy. Jakiekolwiek „selekcjonowanie” jak się porówna do tych wcześniejszych to nie wyjdzie na takie złe. Coś jak w polityce, PiS sobie hula dzięki temu, że jakiej patologii by nie robił, i tak wypada blado przy patologii Platformy i dla ludzi dzięki temu wiele rzeczy jest akceptowalnych.

Mariusz Janusz
Mariusz Janusz

Złote czasy, gdy Franiu wystawiał jedno Murawskiego na Xaviego, Iniestę i Fabregasa… Aż szkoda, że dwóch dyletantów zmarnowało tej kadrze 4 lata. Nawałka rzeczywiście może wyglądać przy nich na Boga.

Perugino
Perugino

Wolny jest Ulatowski, który się marnuje w TVP

varak
varak

Idźmy od razu na całość i bierzmy Podolińskiego. Skoro Nawałka się nadaje, bo taki z niego szykowny, dostojny starszy pan, to Robercik już w ogóle porwie wszystkich swoimi błyskotliwymi przemowami i niewątpliwym seksapilem.

Mariusz Janusz
Mariusz Janusz

Jak ktoś cytuje tak idiotycznego tweeta to nie czytam dalej.

Nawałka wyciąga wnioski? Jebnę zaraz… Szczególnie widać to w przypadku zmian… Po EURO nauczył się, że jednak warto robić zmianę szybciej niż Peszko w 92 minucie… Robi już w okolicach 70 jak Milik zalicza milionowe chujowe zagranie. Jeszcze 5 turniejów i może da komuś wędkę w połowie.

OstryJakBrzytwa
OstryJakBrzytwa

Przecież Nawałka to powinien już polecieć po Euro…

pepe72
pepe72

Bez jaj. Skoro wziął Peszkę to znaczy, że już się nie nadaje!

...i Bóg dotknął palcem małego Diego.
...i Bóg dotknął palcem małego Diego.

Uważam że w Polsce jest doświadczony trener, Antoni Piechniczek również może wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów w eliminacjach do MŚ 1998. Pan Antoni wygrał dwukrotnie eliminacje do MŚ , jak również dwukrotnie wyszedł z grupy w mistrzostwach świata. Skoro Adam Nawałka może zostać na stanowisku trenera , to może Pan Antoni zostanie Jego asystentem albo razem poprowadzą drużynę narodową w najbliższych dwóch latach. Weszło i Zeszło.

varak
varak

Ja bym im dokooptował jeszcze Gmocha, nikt by wtedy nie przeniknął zawiłości naszej taktyki.

Aniol_Strus
Aniol_Strus

Sorry ale ten artykuł to stek bzdur. Nie oceniam czy powinien zostać czy nie tylko treść artykułu, argumenty. „Nawałka zna zawodników”. Hmm, powinien znać, dwa zgrupowania, ciągła obserwacja wcześniej. W pierwszym meczu od pierwszej minuty Milik, Błaszczykowski, Grosicki, Cionek. W drugim – ci zawodnicy od pierwszej minuty na ławce. Ok, te zmiany jak najbardziej słuszne ale czy Nawałka do ostatniej minuty meczu z Senegalem nie znał ich formy, aktualnych możliwości? Do meczu z Senegalem byli najlepszym wyborem i nagle nieoczekiwanie dla nikogo okazało się, że jednak nie wniosą niczego do drużyny? Znakiem tej znajomy jest Peszko, Cionek itp? „Nowy trener popełni błędy Nawałki i przez dwa lata będzie się uczył”. Super, zawsze łatwiej postawić wygodną tezę i pod nią dobierać argumenty. Proponuję jeszcze inaczej: nowy trener będzie alkoholikiem, heroinistą i nałogowym hazardzistą, przez pierwsze dwa lata będzie przegrywał w kasynach spodenki i buty zawodników, a przez kolejny rok będzie wychodził z pozostałych nałogów. Dlaczego nowy trener ma popełniać błędy Nawałki? Bo Łapiński tak powiedział? „Nawałka uczy się na błędach”. Nie tylko, że się nie uczy ale gdy na jednym turnieju pewnych błędów nie popełnia. We Francji baza wybrana ok, w Rosji niezrozumiałe Soczi. We Francji przygotowanie fizyczne ok, w Rosji niektórzy zawodnicy wyglądali tak, że mój pradziadek trzy dni przed śmiercią wyglądał lepiej. Zmiany: we Francji nietrafione, w Rosji nietrafione i niezrozumiałe. Itd, itd

Bajader
Bajader

Przyszło polecenie od rudego by bronić Wałka?

ughx
ughx

obecny trener Iranu to bylby strzal w 10

ahmed
ahmed

powinni zatrudnic jakiegos trenera z zagranicy, ale mam nadzieje, ze ostatni mecz wygraja, i to wysoko. Nawalka musi sie jednak opamietac i ustawic ten zespol sensownie.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Po co mają wygrywać? Żeby młoty z Senegalu awansowały dalej? Mi się bardziej podoba Japonia i to ich chętniej widziałbym w 1/8. Poza tym od chcenia do wygranej jeszcze daleka droga.

ahmed
ahmed

po to, zeby nie zostac najgosza druzyna w turnieju…

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Absolutnie zasługują by zostać najgorszą drużyną turnieju. Arabia Saudyjska już nam odjechała, została tylko Panama, która pewnie coś urwie Tunezji i to stanie się faktem. Taktycznie – jesteśmy najgorszą drużyną turnieju, żadna inna drużyna nie zmarnowała swojego potencjału w tak dużym stopniu. Na drugim biegunie jest Iran, który dla mnie taktycznie wygrał te Mistrzostwa. Dla mnie ten Mundial już dawno jest przegrany, chcę żeby czara goryczy się przelała – zamiast znowu słuchać pochwał, że pokazaliśmy walkę i zaangażowanie, że pożegnaliśmy się z honorem. Ten zespół zasługuje na druzgocącą klęskę, bez tego nie będzie dobrych i potrzebnych zmian.

Lukas
Lukas

Nawalka nie potrafi reagowac na sytuacje na boisku – ile my mielismy przykladow za jego kadencji gdzie az prosilo sie o zmiane a ten czekal niewiadomo na co. W meczu z Senegalem Milik byl do zdjecia juz po polowie a ten go zdjal w 73 minucie , sytuacja z Kolumbia – to samo , brak zmian jak byla potrzeba. Ale to nie sa odosobnione przypadki – przypomina mi sie mecz z Kazachstanem zremisowany 2-2 – tam rowniez nie zareagowal. Potrzeba nam kogos z jajami na stanowisku trenera , kogos kto sie nie boi

Kolomir
Kolomir

Ta formuła się po prostu wyczerpała. Nawałka przy poprzednikach (Smuda, Fornalik) może uchodzić za inteligentnego i wyciągającego wnioski, ale ja słuchając dzisiejszej konferencji miałem wrażenie, że słucham zaciętej płyty ze smętnymi utworami. Dajcie spokój, szacunek za Euro, bo być może już w życiu nie doczekam ćwierćfinału poważnej imprezy, ale słuchając wypowiedzi kadrowiczów, oni po prostu mają Nawałki (w większości) dość. Te jego przesądy były może fajnym folklorem dwa lata temu, ale dzisiaj wszystkich dookoła już wkurwiają. Jego decyzje na tych mistrzostwach były błędne, co może się zdarzyć, ale były również absurdalne i nielogiczne (wyjście z Zielińskim i dwoma napastnikami na Senegal – pierwszy raz takie ustawienie, rozpaczliwe roszady na 3-4-3 z Kolumbią, wpuszczenie wkurwionego Glika kiedy wynik był pozamiatany, itd.). To jest facet, który powołał Peszkę. Do 23 najlepszych polskich piłkarzy. Peszko nie jest w 123 najlepszych polskich piłkarzy i mam wątpliwości czy jest w 23 najlepszych skrzydłowych. Natomiast skoro napisaliście taki artykuł, to znaczy, że Boniek mocno rozważa zostawienie Nawałki, a to z kolei oznacza, że na Euro raczej awansujemy (cięzko to spierdolić), ale to będzie wegetacja niż rozwój. Potrzeba nowego impulsu, oddechu, nowej energii, nowej medialnej pompki. Kupcie Adamowi kwiaty, chętnie się dorzucę, ale to już czas na przewietrzenie kadry – od sztabu po starszyznę.

Kondredd
Kondredd

Podpisuję się rękami i nogami.

Przemek S.
Przemek S.

Oho, chyba Zibi zadzwonił, że nie będzie zmiany trenera to trzeba wymyślić jakieś plusy. Piszecie, że wyciąga wnioski :/ Jakby potrafił wyciągać wnioski to by nie wystawiał w pierwszym składzie Cionka, który nie potrafi grać w piłkę na poziomie reprezentacyjnym co wielokrotnie udowodnił. Nie wystawiłby Kuby i Milika, którzy nie grali cały sezon w pierwszym składzie na Senegal. Nie ustawiłby taktyki, która nie sprawdziła się w żadnym meczu.

varak
varak

Nie nie, chodzi o to że Nawałka wyciąga wnioski w sposób ciągły, to znaczy wyciąganie owo jest procesem trwającym. Niestety tych wniosków jest czasami tak wiele, że zanim trener zdąży je przeanalizować i przetworzyć, w umyśle pojawiają mu się już nowe wnioski i proces rozpoczyna się na nowo. Na przykład w kwestii niektórych zawodników wnioski są wyciągane od dobrych dwóch lat.
W związku z czym, jako że proces wyciągania wniosków nigdy nie jest naprawdę zakończony, to zmiany dokonują się tylko wtedy, gdy są wymuszone. Ale jak już zostaną wyciągnięte, to klękajcie narody, takie to będą wnioski!

Aniol_Strus
Aniol_Strus

A tak w ogóle to czepianie się i krytykanctwo. Wszystko było super, co trener tak dokładnie wszystkim ciemniakom dziś na konferencji wyjaśnił. Poza tym sami widzieliście, wszystko było zapięte na ostatni guzik, piłkarze przylatywali helikopterami, a trener kazał skracać murawę na boisku treningowym o milimetr, wychodzące na boisko okna hotelu w Arłamowie były zaklejone, a autobus nie cofnął.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

A może właśnie tym razem cofnął? I cała magia Nawałki w pizdu przez kierowcę 🙁
Zwolnić kierowcę!!

...i Bóg dotknął palcem małego Diego.
...i Bóg dotknął palcem małego Diego.

Po dogłębnej analizie , analizy Tomka Łapińskiego wychodzi że selekcjonerem musi zostać ktoś WYBITNY. Większy niż Pan Boniek , Nawałka , Lewandowski i Łapiński. Takim gościem jest prezes Dynama Brześć. Tylko On może pomóc Lewemu nauczyć się hiszpańskiego. Tylko On może pomóc Zielińskiemu , Milikowi grać regularnie w Napoli i tylko On mentalnie nie odstaje od mentalności naszych piłkarzy. Tylko On spowoduje że reprezentacja nie straci wizerunkowo i tylko On z Wybitnych zdobywców pucharu World Cup weźmie naszą drużynę bez ściemy.

Jani
Jani

Należy przewietrzyć to towarzystwo wzajemnej adoracji. Grają lubieńcy trenera, a nie zawodnicy w formie czego przykładem Milik. Potrzebne jest świeże spojrzenie i wpuszczenie nowej krwi. Było miło ale się skończyło. Probierz albo Czerczesow

śmiemwątpić
śmiemwątpić

Nawałka stracił kontakt z rzeczywistościà albo zwyczajnie idzie w zaparte. Tak czy siak powinien odejść. Jego tłumaczenia wcale nie świadczà o jego rzekomej klasie, ale, wręcz przeciwnie, potwierdzajà jego arogancję i gburowatość. To bezczelność, bo traktuje kibiców, dziennikarzy, oponentów jak upośledzonych. Zwykła przyzwoitość kazałaby przeprosić, ale na to tego kulturalnego buca najzwyczajniej nie stać. Jaki kraj, tacy dżentelmeni.

varak
varak

Po namyśle uznałem, że w PZPN należałoby zastosować tzw. metodę rosyjską. Jak wiadomo, w 2020 kończy się druga i ostatnia kadencja Boskiego Zibiego na stanowisku Prezesa PZPN. A zatem oczywistym wydaje się użycie ww. metody, tzn. do 2020 roku na stanowisku trenera zostaje Nawałka Adam, a następnie następuje wymiana, Nawałka Adam z powodzeniem kandyduje na Prezesa PZPN, zaś stanowisko selekcjonera ponownie obejmuje Boski Zibi, tym razem bogatszy o wiele pozytywnych doświadczeń i przez ostatnie lata czynnie zaangażowany w życie reprezentacji, czyli nie „człowiek znikąd”. Wspólnie zabezpieczają funkcjonowanie systemu do roku 2028, a potem… potem się zobaczy.

Carlito
Carlito

A jakie to ma kurwa znaczenie, kto będzie prowadził reprezentację, skoro wg obecnego selekcjonera oraz najlepszego grajka jesteśmy słabi i czego byśmy nie zrobili, to i tak czeka nas porażka?

KręciNasZdzisek
KręciNasZdzisek

Polsce potrzebny jest trener mądry, a nie inteligentny. Inteligentny to taki, który wie, jak wyjść z kupy, w którą mądry nie wdepnie.

Bednar19951
Bednar19951

Serio dobrzy trenerzy nie prowadzą słabych reprezentacji??? To co w takim razie trzeba powiedzieć o kadrze Iranu i Portugalczyku, który ją prowadzi? Bo wydaje się że facet przygotował ich do turnieju idealnie!

...i Bóg dotknął palcem małego Diego.
...i Bóg dotknął palcem małego Diego.

Czytając , zrozumiałem nareszcie na czym polegało wstawienie Cionka za Piszczka w 36 minucie w meczu z Danią. Do dzisiaj nie rozumiałem tej decyzji Pana Adama Nawałki. Otóż Nasz Selekcjoner testował ustawienie 352 na mistrzostwa świata. No geniusz, chapeau bas Panie Nawałka.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Leszek Ojrzyński. I tak póki co nie nadajemy się do niczego więcej niż gra na aferę. Przynajmniej byłaby jazda na dupach i zero świętych krów w szatni.

marsiwo
marsiwo

Jestem ciekaw czego większość osób wylewających gówno się spodziewała / spodziewa. Przez lata byliśmy klepani przez kasztaniaków klasy Białorusi (nie mam nic do tej nacji, po prostu nie są ekipą której wg mnie powinno się bać). Kadra Nawałki nauczyła się przynajmniej jednego – wygrywać ze średniakami, a nie było to wcześniej wcale takie oczywiste. Możecie hejtować jego i Lewego za prawdziwe słowa na konfie w stylu „z gówna czekolady nie ukręcisz”. Masz surowiec jaki masz, poza paroma grajkami reszta to co najwyżej ekstraklasowy (!) top. Ta ekipa ma pojechać kilku solidnych przeciwników? Zejdźcie na ziemie – tak to prawda, na ten mundial w ogóle pojechaliśmy dzięki temu czego chłop tych piłkarzy nauczył. Pokora, czyi respekt przed silniejszym i pewność siebie w meczu ze słabszymi. Włosi i Holendrzy ze swoim podejściem z góry pozostali na chacie. Ta kadra po prostu zagrała najlepiej jak potrafi – czyli w tym przypadku chujowo. Bo przyszli wreszcie przeciwnicy których nie znali, szkoda że w grupie nie mieliśmy choćby jednej europejskiej ekipy, byłoby łatwiej

cinek882
cinek882

Ja bym Nawałkę zostawił na stanowisku ale pod pewnymi warunkami.
Wypierdalam cały sztab trenerski, trenera przygotowania fizycznego szczególnie. Doktora, który się ośmiesza w mediach wydając wyrok na Gliku, który wchodzi do gry w 2 meczu – brak kompetencji.
Ponadto do wyrzucenia Iwan, którzy nie potrafi się wysłowić i wygląda jak menel – dyrektor reprezentacji?! Do tego wyjazd pana rzecznika Kwiatkowskiego – burzącego do dziennikarzy, za zadawanie pytań oraz wygląd, który dyskwalifikuje go do wykonywania zawodu rzecznika prasowego – T-shirt, widoczny tatuaż „rękaw” na ręce. Nie mogę na niego patrzeć.

Zostawiam Nawałkę bo gość potrafi wyciagać wnioski z błedów, myślę że ogarnał by ten burdel, który teraz by powstał tylko w zmienionym składzie. Trzeba zrezygnowac z kilku piłkarzy i ludzi ze sztabu.

Korniszon
Korniszon

Przecież te rzekome „czynniki za Nawałką” są jednocześnie przeciw niemu, np. ten, że „wyciąga wnioski po meczu”, albo „zna zawodników i wie kto jest potrzebny” – lol, bez komentarza.

MikJas
MikJas

Drużyna optymalne przygotowana… Nie i jeszcze raz nie!
Co jest główną przyczyną masakry drużyny Polski na Mistrzostwach? Odpowiedź jest jedna.
Brak wiedzy i planu przy wyborze bazy treningowej. Jak można było wybrać Soczi????
Soczi charakteryzuje się wilgotnym klimatem subtropikalnym z gorącym długim latem!!!
Polska leży w strefie klimatu umiarkowanego, wszystkie mecze w Rosji są rozgrywane w miastach leżących też w strefie klimatu umiarkowanego.
Zakwaterowanie się w Soczi w bardzo wilgotnym (do 70%) i gorącym klimacie subtropikalnym wymagało aklimatyzacji. Pierwsze znaki aklimatyzacji z reguły, pojawiają się w 2-4 dni po przybyciu. Są nimi ogólne osłabienie i zwiększone zmęczenie organizmu.
W takim zmęczonym stanie i polecieliśmy do Moskwy na mecz z Senegalem. A tam tez aklimatyzacja!!!! Masakra w meczu, powrót do Soczi i znowu aklimatyzacja a razem z nią osłabienie i zwiększone zmęczenie organizmu. I tak w kółko. Kazań, aklimatyzacja, Masakra z Kolumbią. Powrót do Soczi, aklimatyzacja, osłabienie i zwiększone zmęczenie organizmu, Wołgograd, masakra z Japonią, powrót do Polski….
Brazylia może to sobie pozwolić, bo klasa piłkarzy jest wyższa ale też mają kłopoty i jeszcze nie wiadomo czy wyjdą z grupy. A my niestety nie. Może to byli świadome działania na szkodę Polski??
Panowie z PZPN, kto za tą decyzje z Soczi weźmie odpowiedzialność????

dangen
dangen

Nawałka musi odejsc po mundialu. Konsekwencje musza byc on popełnił za dużo błędów dał sobie wejsc na głowę. Lewandowski jest ponad trenerem on ustala kogo trener powołuje. Peszko i Jedza nigdy nie powinni pojechac do Rosji.
Uwazam ze potrzebne sa Rozstania bo w tej kadrze zle sie dzieje pilkarze tacy jak Lewandowski, Szczesny, Piszczek, Kuba, Rybus i z bólem serca ale też Glik(chciał sie rozstać po mundialu) powinni zostac odpaleni nikt nie jest ponad trenerem mam tu na mysli Lewandowskiego,Glika,Rybusa, Szczesnemu z kolei gra w kadrze na wielkich imprezach nie sluzy . Kuba i Piszczek zasluzona emerytura.
Kadra potrzebuje stabilnosci to musi byc grupa ludzi dla ktorych reprezentowanie kraju jest najwazniejsze. Jest duzo hejtu na Krychowiaka ale to on w moim odczuciu powinien przejac opaske kapitana. Mam nadzieje ze najblizsze miesiace dla tego pilkarza beda dobre zmieni klub w ktorym bedzie kluczowa postacia. Ustabilizuje forme i bedzie odgrywal kluczowa role w kadrze. Licze tez na Grosika ze przestanie marzyc o Premier League i odejdzie do europejskiego sredniaka gdzie bedzie mial liczby. No i Fabianski facet ktory powinien bronic nigdy nie zawiodl i nie powinien byc odstawiany w najwazniejszych meczach. Wokol tych zawodnikow trzeba budowac kadre na najblizsze eliminacje. Dodatkowo odwazniej spogladac w kierunku mlodych zawodnikow. Typu Gumny,Żurkowski,Szymański,
Kownacki.

Weszło
03.07.2020

Arka zostaje w lidze! Może aż do poniedziałku

Nie żeby Arka, gdyby wygrała w Kielcach, miała jakieś szczególnie większe szanse na utrzymanie. Ale przynajmniej mogła odrobinę dłużej się połudzić. Liczyć sobie te matematyczne szanse. Albo przynajmniej zostawić po sobie, spadając, jako takie wrażenie. Tymczasem po remisie z Koroną sytuacja Arkowców wygląda tak, że Wisła Kraków już się utrzymała, a Wiśle Płock w czterech […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Na początku były żarty, ale teraz Chrobry naprawdę zbliża się do baraży…

Po dziewięciu ligowych kolejkach Chrobry Głogów prowadzony przez Ivana Djurdjevicia miał 4 punkty. Przegrał siedem z dziewięciu meczów, w tym dwukrotnie tracąc po pięć bramek. Kibice Lecha, którzy ucieszyli się z wylosowania swojego ulubieńca w Pucharze Polski, tuż przed meczem zastanawiali się, czy w ogóle dotrwa na stanowisku do spotkania I rundy.  Dziś głogowianie ograli […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Hejt Park: grillujemy Kowala!

W Hejt Parku można dziś grillować Kowala. A z tego co wiemy – Wojtek czeka na wasze trudne pytania. Prowadzi Krzysztof Stanowski. Zapraszamy!
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

ŁKS to nie drużyna. ŁKS to stan umysłu

Nie uwierzycie – ŁKS Łódź wyglądał dziś jak ekstraklasowa drużyna! Nie przez siedemnaście minut, nie po tym, jak mocno przymrużyliśmy oczy. Nic z tych rzeczy. Zupełnie szczerze musimy powiedzieć, że z przyjemnością obserwowaliśmy pierwsze 45 minut w wykonaniu drużyny Wojciecha Stawowego w meczu z Wisłą Kraków. Problem polega na tym, że sędziowie mają w zwyczaju […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Stal z walkowerem za mecz z rezerwami Lecha? Wyjaśniamy sprawę

1 lipca. II liga. Rezerwy Lecha Poznań podejmują Stal Stalowa Wola. Na boisku kilka znajomych nazwisk. Ze starszych – chociażby Grzegorz Wojtkowiak, Krzysztof Kiercz czy Michał Fidziukiewicz. Z młodszych – przykładowo Paweł Tomczyk. Ale przy tym, nie oszukujmy się, ten mecz nikogo w kraju nie elektryzował. Dół tabeli trzeciego poziomu rozgrywkowego, środek tygodnia, wielkiego natężenia […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Stanowisko: Ile zarabiają polscy sędziowie?

Ile zarabiają polscy sędziowie? Czy to zarobki adekwatne do wykonywanej pracy i dlaczego niekoniecznie? O tym Krzysztof Stanowski w cotygodniowym „Stanowisku”. Polecamy także nasz duży tekst, który poświęcamy tej sprawie. 
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Inni grają w piłkę, my „wyciągamy wnioski”

Przypomnijcie sobie, jak wiele słyszeliście wywiadów pomeczowych trenerów i piłkarzy, w których ci przekonują, że trzeba wyciągnąć wnioski. Jestem pewien, że setki. „Wyciągamy wnioski” notorycznie, regularnie, jakby były mistrzostwa świata w „wyciąganiu wniosków”, to zajęlibyśmy drugie miejsce, by potem „wyciągać wnioski”, dlaczego nie pierwsze. Potem jak sprawdzić, czy ktoś rzeczywiście „wyciągnął wnioski”, to raczej nikt. […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Czy polscy sędziowie zarabiają za mało? „Stawki nie rosną od lat”

W sobotnim „Stanie Futbolu” pół-żartem, pół-serio rzuciliśmy, że niespodziewanym następstwem błędu Piotra Urbana w meczu Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole będzie nasz tekst o podwyżkach, na które zasługują polscy sędziowie. Wtedy mówiliśmy o tym z przymrużeniem oka, ale postanowiliśmy zbadać ten temat, zapytać, jak wyglądają warunki pracy polskich arbitrów i… stwierdziliśmy, że taki tekst faktycznie […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Quiz piłkarski. Kogo jeszcze nie gościliśmy w Ekstraklasie?

Choć niełatwo w to uwierzyć, bo czasami wydaje nam się, że w Ekstraklasie wylądował już każdy możliwy wynalazek – są na mapie świata kraje, z których nasze kluby jeszcze nikogo nie ściągnęły. Nawet całkiem piłkarskie. Ciekawi jesteśmy, czy będziecie potrafili je wskazać. Oczywiście nie wszystkie, a 25 z nich. Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego quizu! […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Od obrońcy sezonu do składowej beznadziejnego ŁKS-u

Różnie toczą się kariery piłkarzy po trzydziestce. Jedni starzeją się pięknie – jak Arkadiusz Malarz czy Marcin Robak, którzy dopiero na finiszu swojej kariery naprawdę rozwijają skrzydła. Inni grają bardzo długo, ale gasną powoli i trzymają przyzwoity poziom – do głowy przychodzi nam tu Arkadiusz Głowacki. W przypadku Macieja Dąbrowskiego oglądamy jednak proces nie spadku […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Czy FC Strefa Spadkowa utrzymałby się w lidze?

Nie żebyśmy chcieli odbierać szanse, wiemy, że piłka lubi nieprawdopodobne scenariusze. Wiemy niemniej też, że zostały cztery kolejki, a tabela jest dość nieubłagana. Widzimy w niej tąpnięcie, prawdziwą punktową przepaść między ostatnim bezpiecznym zespołem, a tymi, które zajmują pozycje spadkowe. Zadajemy sobie więc dziś pytanie: jak wyglądałby zespół złożony z graczy ze strefy spadkowej? Na […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

„Jestem dobrym trenerem. W Wiśle Płock podziękowano mi przedwcześnie”

„Po moim odejściu Wisła nie zrobiła żadnego progresu, podziękowano mi przedwcześnie”, „niektórych zawodników nazywam tłukami piłkarskimi”, „Wisła Płock nie ma swojego DNA”, „mam żal, że nie dano mi dłużej popracować w Płocku”. To pierwszy wywiad Dariusza Dźwigały na temat odejścia z Wisły Płock. Ale nie tylko, bo rozmawiamy o filozofii gry, wyszkoleniu technicznym ekstraklasowiczów, powtarzalności […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Rafał Gikiewicz: Chcę pojednać się z bratem

W piątkowej prasie sporo ciekawego. Rafał Gikiewicz mówi o konflikcie z bratem, Tomas Pekhart przedstawia swoją historię, Dominik Hładun i Jakub Łabojko komentują doniesienia transferowe na swój temat, jest sylwetka Thiago z Cracovii i kilka innych rzeczy. Zapraszamy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dawid Kownacki miał fatalny sezon, w którym będąc najdroższym piłkarzem w historii Fortuny Düsseldorf, nie […]
03.07.2020
Weszło Extra
03.07.2020

Krzysztof Zając. Prezes, który doprowadził do spadku Korony

Krzysztof Zając to jeden z najgorszych prezesów ostatnich lat w Ekstraklasie. Główny odpowiedzialny spadku i możliwego upadku Korony Kielce. Spadku, bo kielecki klub spada właśnie do pierwszej ligi. Upadku, bo z trzech lat rządów Zająca Korona może się nie otrząsnąć. Nie ma kompetencji, by prowadzić klub piłkarski. Dał się poznać jako człowiek działający na oślep, […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Pechowy wieczór Teodorczyka i Zielińskiego, czyli wtorek z Serie A

Wtorkowe mecze Serie A nie były być może majstersztykiem i najwyższą jakością serwowaną nam przez calcio w ostatnich tygodniach. Ale porażki Napoli i Romy przyniosły nam wiele odpowiedzi i jeszcze więcej pytań. Niestety, jeśli chcemy w dzisiejszych spotkaniach znaleźć pozytywne wieści o naszych stranierich, to trochę się rozczarujemy. Bo o ile Zieliński i Teodorczyk wypadli nieźle, […]
03.07.2020
Hiszpania
03.07.2020

Tempo pełzające, ale do mistrzostwa już tylko cztery kroki!

Nieprawdopodobnie wymęczył dzisiaj własnych kibiców Real Madryt. Po euforii z wtorkowego wieczoru, gdy Barcelona zremisowała z Atletico Madryt, już po kwadransie dzisiejszego meczu nie pozostał nawet ślad. Masz szansę odjechać na 4 punkty odwiecznemu rywalowi, grasz u siebie z Getafe, tytuł jest już naprawdę na wyciągnięcie ręki. I co? Właściwie masz szczęście, że rywal niczego […]
03.07.2020
Weszło
02.07.2020

Operacja „bij mistrza” rozpoczęta. City zlało Liverpool na kwaśne jabłko

Chyba trochę za bardzo poświętowali piłkarze Liverpoolu przyklepanie mistrzowskiego tytułu. Można się było oczywiście spodziewać, że The Reds w dzisiejszym spotkaniu z Manchesterem City nie pojawią się na murawie zmobilizowani w stu procentach. Dla nich sezon się tak naprawdę zakończył, pozostało ewentualnie kilka rekordów do pobicia, ale to wszystko. Jednak świeżo upieczonym mistrzom Anglii zwyczajnie […]
02.07.2020
Weszło
02.07.2020

Idzie, idzie Podbeskidzie. I pewnie dojdzie, ale w Bełchatowie ledwo się ruszyło

Podbeskidzie Bielsko-Biała mogło dziś odskoczyć Warcie Poznań na pięć punktów i uczynić milowy krok w kierunku Ekstraklasy. Zamiast tego w Bełchatowie ledwo się ruszyło, rzutem na taśmę ratując remis. GKS w dość naiwny sposób stracił prowadzenie, ale i tak zespół ten kolejny raz zasłużył na pochwały. Bieda tam ciągle taka, że nawet ta przysłowiowa mysz […]
02.07.2020