Może to jeszcze nie czas na rozstanie? Argumenty da się znaleźć
Weszło

Może to jeszcze nie czas na rozstanie? Argumenty da się znaleźć

Panie Nawałka, kiedy to wszystko się tak spieprzyło? – chciałoby się zapytać selekcjonera reprezentacji Polski, nawiązując do pytania, które lata temu, choć w zupełnie innym kontekście, usłyszał słynny George Best. W końcu jeszcze nie tak dawno mieliśmy naprawdę silną kadrę, dla której marzenia o dobrym występie na mundialu nie były oderwane od rzeczywistości. W Rosji zobaczyliśmy jednak drużynę, która nie miała nic wspólnego z tą, która od 2015 roku regularnie sprawiała nam mnóstwo radości. Byle jaką, rozmontowaną, smutną i do bólu irytującą, w której nic do siebie nie pasowało. Wina za taki stan rzeczy bez wątpienia leży po stronie selekcjonera, ale sytuacja jest na tyle poważna, żeby bez mrugnięcia okiem kończyć współpracę z Adamem Nawałką? Może będziecie zdziwieni, ale potrafimy wymienić kilka argumentów, które dość mocno temu przeczą.

Oczywiście, mundial w Rosji kompletnie nie wyszedł nam przede wszystkim przez błędy, które popełnił sztab trenerski. To jasne jak słońce. Za dużo było kombinowania i przywiązania do zgranych kart. Za mało postawienia na sprawdzone wcześniej rozwiązania w nieco odświeżonej – głównie pod kątem osobowym – formie. Skończyło się dwoma boiskowymi klęskami i totalnym rozczarowaniem, co siłą rzeczy wymusza poważne zmiany w reprezentacji. Zwolnienie trenera byłoby naturalnym i całkowicie zrozumiałym ruchem, ale czy aby na pewno jest konieczne? Przykładowo Tomasz Łapiński twierdzi, że wręcz przeciwnie.

Niektóre z przywołanych przez Łapińskiego argumentów „za Nawałką” niewątpliwie się bronią. W pierwszej kolejności zwrócilibyśmy uwagę na doświadczenie turniejowe czyli coś, co trzeba po prostu przeżyć i przepracować. Obecny selekcjoner ma sobą udane mistrzostwa Europy i położone na całej linii mistrzostwa świata, czyli posiada spory i naprawdę ciekawy materiał badawczy. Niewykluczone, że hybryda odpowiednich wniosków mogłaby zaprocentować podczas kolejnej imprezy.

Idąc dalej tym tropem, naprawianie błędów, które nagromadziły się przez ostatnie dwa lata, dla Nawałki będzie zdecydowanie łatwiejsze niż dla kogokolwiek z zewnątrz. W końcu to właśnie były trener Górnika osobiście tworzył drużynę, która wywalczyła awans na dwa mistrzowskie turnieje, więc to od dnia podpisania przez niego kontraktu powinniśmy datować najnowszą historię reprezentacji Polski. Nawałka wszystkiemu, co działo się w kadrze, przyglądał się od środka. Widział dobre rzeczy, ale widział też złe i na pewno potrafi je skutecznie zlokalizować. Na wiele spraw ma po prostu szersze spojrzenie, na wiele tematów posiada większą wiedzę. Jeśli więc nie braknie mu zdecydowania, bez wątpienia jest w stanie usunąć chwasty i przywrócić swój ogród do należytego stanu.

Osobną kwestią pozostaje też trenerska „długowieczność”. Ogólnie zgadzamy się z teorią, wedle której trenerzy powinni pracować w kilkuletnich cyklach, w tym czasie dać z siebie maksa i doprowadzić wręcz do wyczerpania materiału, by następnie ulotnić się w inne miejsce, ale w przypadku reprezentacji niekoniecznie musi mieć to zastosowanie. Weźmy chociażby takiego Oscara Tabareza, który z kadrą Urugwaju pracuje już dwanaście lat. W tym czasie trzykrotnie awansował na mundial, za każdym razem wychodząc z grupy, raz wygrał Copa America, ale po drodze zaliczył też kilka wpadek. Nie udało mu się chociażby wyjść z grupy podczas Copa America Centenario. Ta porażka dość mocno zabolała Urugwajczyków i ludzi rządzących tamtejszą piłką, ale Tabarez mimo wszystko zachował swoją posadę, awansował na mistrzostwa świata w Rosji i radzi tam sobie całkiem, całkiem. Być może powinien być to przykład dla jednostek decyzyjnych w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Za Nawałką przemawia też czynnik być może najważniejszy ze wszystkich – zna zawodników i wie, kto najbardziej jest tej kadrze potrzebny. Dotyczy to zarówno piłkarzy, którzy już funkcjonują w złożonym przez niego kolektywie, jak i tych, którzy dopiero aspirują do miana „reprezentanta”. Co więcej, wśród młodych zawodników cieszy się sporym autorytetem, a jego pozycję szanują też ci bardziej doświadczeni. Jednocześnie dla nikogo nie jest postacią pomnikową, ale gdy trzeba, to potrafi uderzyć pięścią w stół i wyznaczyć nieprzekraczalną granicę. To wszystko zebrane do kupy składa się na zdrowe i naturalne relacje na linii trener-zawodnicy, które przez kilka ostatnich lat były mocną stroną biało-czerwonych.

W tym miejscu musimy jednak zwrócić uwagę na aspekt, który wydaje się nam kluczowy dla powodzenia ewentualnej misji pod kryptonimem „Nawałka dalej z nami”. Otóż obecny selekcjoner będzie po prostu zmuszony odciąć się od zużytych i nienadających się do regeneracji nazwisk. Mamy jednak przekonanie graniczące z pewnością, że dla Nawałki nie będzie to wielki problem. Co prawda mógł zrobić to już przed mundialem, ale skoro był przekonany, że jest w stanie wycisnąć z tych zawodników jeszcze więcej niż dwa lata temu podczas Euro, to niby dlaczego miał nie spróbować? Okej, wyszło, jak wyszło i ostatecznie selekcjoner mocno przeszarżował w swoich przewidywaniach, ale gdyby nie tego typu błędy, to nigdy nie przekonałby się, że w poszczególnych sytuacjach postępuje nieprawidłowo. Jest to raczej wiedza z gatunku tych bolesnych, jednak bez niej nie można iść do przodu i liczyć na postęp. Bogatszy o nią Nawałka, znany przecież z analitycznego podejścia do wszystkiego, na pewno będzie wiedział (a być może nawet już wie), co musi zrobić, żeby poprawić grę oraz szeroko rozumianą sytuację wewnątrz kadry.

Niewykluczone jednak, że najważniejszym ze wszystkich argumentów „za Nawałką” będzie ten najbardziej prozaiczny, czyli brak odpowiedniego następcy na horyzoncie. No bo umówmy się, czy w Polsce jest ktokolwiek, kto byłby w stanie unieść ciężar pracy w reprezentacji? Ktoś z konkretnym podejściem, stylem pracy i filozofią? Ktoś, kto nie pęknie, jak Fornalik i nie będzie zarozumiałym bufonem zamkniętym w swoim pokręconym świecie niczym Smuda? Szczerze mówiąc, mamy spore wątpliwości.

Oczywiście w takim przypadku zawsze pozostaje wariant z zagranicznym szkoleniowcem, ale niekoniecznie widzimy w tym rozwiązanie idealne akurat dla naszej reprezentacji. Przecież żaden trener ze światowego topu nie przyjedzie do Warszawy, by zachwycać się lewą nową Kurzawy albo cmokać nad walecznością Góralskiego. A skoro tak, to najpewniej będziemy skazani na kogoś, kto ani poziomem, ani osiągnięciami nie odbiega od Nawałki. Zanim taki delikwent pozna zawodników i wkręci się w specyfikę pracy, po prostu musi minąć trochę czasu. Może zatem lepszym rozwiązaniem będzie skupienie się na utrzymaniu tego, co dobre i wyeliminowaniu tego, co złe? Odpowiedź w zasadzie nasuwa się sama.

Żebyście jednak dobrze nas zrozumieli – w ogóle nie upieramy się, że Nawałka musi zostać, zwłaszcza że być może wczoraj pękła jakaś bariera (wypowiedzi piłkarzy po meczu, dzisiejsze przekonywanie trenera, że to lapsusy językowe i emocje). Ot, chcieliśmy po prostu pokazać, że kwestia jego ewentualnej dymisji wcale nie jest oczywista. Rzecz jasna rozumiemy tych, którzy po blamażu z Kolumbią domagają się głowy selekcjonera, ale motyw „zwolnienia za karę” ani trochę do nas nie przemawia. Tym bardziej że Nawałka już kilkukrotnie udowodnił, iż potrafi dostrzec to co wymyka się innym i wyciągać wnioski, na które nikt poza nim nie byłby w stanie wpaść. Może zatem warto jeszcze na chwilę wstrzymać gilotynę i faktycznie dać mu kolejną szansę?

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (151)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Spektakularny

Nie bardzo rozumiem czym sie ta inteligencja objawia. I przeciez przez cala jego kadencje meczylismy sie ze sredniakami typu Szkocja

LOBO

A kim my jestesmy? Gosciu zanim Nawalka objal kadre bylismy wlasnie takimi sredniakami do jebania jak Szkocja.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

No właśnie, a nie powinniśmy być. W tym głowa Nawałki i kogokolwiek na jego stołku.

LOBO

Proszę cię, nasz potencjał jest mniej więcej na poziomie tego co posiada Dania czy Szwajcaria czyli średniacy. Jesteśmy średniakami europejskimi i męka z taką drużyną jak Szkocja to nie powinno być dla nas zaskoczeniem. Zresztą wydaje mi się, że to i tak dużo skoro siłą tamtych reprezentacji jest świetna pomoc, co jest raczej ważniejsze niż atuty, które posiadamy my.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

No sorry ale Szwajcaria akurat pokazuje jak należy grać mając taki potencjał. 1-1 z Brazylią, 2-1 z Serbią po świetnym meczu. Myślisz, że mieliby problem ze Szkotami w dwumeczu? Nie żartuj.

LOBO

Ostatnie zdanie z mojego wywodu jest najważniejsze, atuty, którymi dysponują tamte reprezentacje są po prostu lepsze. My nie mamy pomocy, mamy środkowego napastnika, który jest doskonały w byciu własnie środkowym napastnikiem. Nie ma u nas nikogo kto weźmie grę na siebie, będzie skutecznie dryblować więcej niż raz na mecz, porozdaje dobre piłki albo strzeli z dystansu.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Więc skoro nie mamy takich piłkarzy to:
a) próbujemy grać w piłkę najlepszym materiałem jaki do tego zadania mamy, czyli wystawiamy w środku Zielińskiego, Mierzejewskiego i Linettego plus błyskotliwi skrzydłowi
lub:
b) gramy to co potrafimy najlepiej, przeszkadzamy i czyhamy na kontry

Co zagraliśmy?
Zagraliśmy taktyką a, biorąc do tego wykonawców z taktyki b. Jaki był efekt, każdy widział. Być może zbliżylibyśmy się do wyników Szwajcarii gdyby Nawałka się nie skompromitował, powołał optymalny skład pod optymalny dla nas sposób gry. Realnie ocenił nasze możliwości. Właśnie to miałem na myśli mówiąc, że jego rolą jest wydobycie potencjału. To zadanie perfekcyjnie zawalił.

LOBO

Zieliński nie jest obecnie materiałem do czegokolwiek. Milik w formie to był jeden z najważniejszych elementów, do tego praktycznie z marszu wszedł do reprezentacji. Arek nie potrzebował żadnej adaptacji, specjalnego traktowania, praktycznie od pierwszego meczu o punkty zaczął robić różnicę.
Zgadzam się, że Nawałka spieprzył mundial, ale zwolnienie go nie jest, moim zdaniem, jedynym rozwiązaniem.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Pewnie, że nie jedynym. Rozwiązań jest mnogość. Można nawet zatrudnić Smudę (jest bezrobotny) to też jest jedno z rozwiązań. Sęk w tym, żeby wybierać optymalne rozwiązania. Nawałka tego nie potrafił zrobić na Mundialu – a takie miał zadanie. Nie wywiązał się.

LOBO

Zmierzam do tego, że rozwiązania są dwa i żadne nie mówi o zatrudnieniu Polaka. Zostawienie Nawałki to dobry pomysł jeżeli pewne sprawy nie zaszły tak daleko, że nie da się już tego odkręcić.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Dla mnie zły. Bo Mundial dobitnie pokazał, że kadra pod jego wodzą nie zrobiła żadnych postępów. On niczego tych piłkarzy nie nauczył. Jego dobre wyniki były pokłosiem regularnej gry w klubach podstawowych zawodników i mniejszego futbolowego ego. Kiedyś wiedzieliśmy, że jesteśmy słabi, do każdego rywala podchodziliśmy na pełnej koncentracji, była walka, było przeszkadzanie, była gra z kontry. Teraz ktoś komuś wmówił, że umiemy grać w piłkę. Mundial zweryfikował – jest inaczej.

KręciNasZdzisek
KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie

I na tych MŚ jesteśmy ponownie. O ile nie niżej.

az

Porównaj sobie kadrę Szkocji z kadrą Nawałki z tamtego okresu. Przepaść. A potem kadrę jaką mieli poprzednicy Nawałki, Engel, Janas, Smuda, w jakich klubach grali i jakie role odgrywali tamtejsi liderzy – jest różnica? Trafiło mu się złote pokolenie piłkarzy (jak na nasze możliwości) to i wyniki się poprawiły. Ale to zwykły Dyzma, marnujący ten potencjał o jakim poprzednicy mogli sobie pomarzyć, co wykryło już ESPN uznając go za jednego z 4 najgorszych trenerów Euro 2016 (na 24 reprezentacje!!!) mimo ćwierćfinału.

LOBO

Jesteś równie śmieszny jak Amerykanie wypowiadający się o piłce nożnej.

afrousa

Dobrze gadasz, a Janusze Weszłosowskie odstawili harnasie szczekają i minusują. Jedyne rozwiązanie to zwolnienie Nawałki bo zawalił! Dla mnie to wciąż dobry trener. Po Euro gdyby wziął udział w wyborach prezydenckich ci sami Janusze wprowadziliby go do Belwederu. Dzisiaj okazuje się że jest najgorszym trenerem we wszechświecie, debilem, kretynem. Ale spokojnie jak zostanie i wygra eliminacje, znowu będzie noszony na rękach. A problemem naszej kadry jest słaba, wręcz beznadziejna druga linia. Brakuje skrzydłowych i kreatywnego pomocnika. Może Linetty i Zieliński w końcu odpalą.

Spektakularny

Co za bzdury? Nie takie kadry jak nasza mialy wielkich trenerow juz

KrystynaRonaldo
Krokus Pyzówka

Po Mundialu kadrę przejmuje Zidane. Potwierdzone info

LordInfamous
Armia Szatana-antyżydochrześcijaństwo

Jaka szansa? Przecież to trenerski dinozaur, powinno mu się podziękować po EURO
Pokonanie słabiutkiej Irlandii Płn, wyrownany mecz z Ukrainą i Niemcami, przed Szwajcarami uchornił nas Fabiański a gdy prowadząc 1-0 usiedliśmy na Portugalii to Adaś rozkazał powró do okopów
Ciągle gra zachowawczo i boi się ryzyka, z nim za sterami to pewnie się nie zakwalifikujemy na kolejne EURO
Absolutnie potrzebujemy zmiany na stanowsiku trenera

TSA

Popieram i do tego brak zmian oddychających rękawami w dogrywkach piłkarzami brak ryzyka na drugie karne z portugalczykami zmianą bramkarza itp.

pepe72

Dokładnie, w rankingu trenerów na Euro był w topie najgorszych!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KrystynaRonaldo
Krokus Pyzówka

Adaś od lipca przejmuje Argentynę i wtedy zobaczycie co potrafi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

varak
RKS Radomiak Radom

No ja tam nie wiem, taki Iran ma całkiem fajnego trenera, a pewnie w naszym pięknym kraju też by na niego mówili, że to szrot. Kiedyś się nawet z Portugalią na mundial nie dostał, a za drugim razem awansował po barażach.

WhiteStarPower

5 lat, 3 z 4 zadań wykonał perfekcyjnie (2 awanse plus Euro16, choc tu pewnie ciut wiecej jaj i byłby medal, ale po fakcie kazdy jest mądry). Panie Adamie bylo fajnie, ale cos sie juz wyczerpało. Nie popełnijmy błędu jak z Leo. Potrzeba świeżego spojrzenia, impulsu.
.
Adam dziękujemy!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Voitcus

Popieram. Jeśli podpisano z nim kontrakt na cztery lata, to po to, żeby siedział cztery lata, a nie dwanaście. Nikt go z posady nie wyrzuca, należy się rozstać w zgodzie.
Uważam, że można by się zastanawiać nad przedłużeniem, gdyby był w stanie przyznać się do pomyłek. To i to zrobiłem źle, teraz już wiem, że tak nie należało. A to uważam, że zrobiłem dobrze. Bo z tej konferencji to wynika, że w sumie nie wiadomo, co się stało.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Tez mysle, ze zasluzyl na druga szanse. A i nastepcy nie widac. Na mysl przychodza mi tylko Skorza, Piotr Nowak i Jan Urban i ta mysl mnie przeraza bardziej niz pozostawienie Nawalki

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Porter

Ja dałbym Nawałce jeszcze jedną szansę, gdyby na klęczkach, trzymając rękę na krucyfiksie przysiągł, że powoła Zielińskiego dopiero wtedy, kiedy wywalczy sobie miejsce w klubie.

Momo1100

I gdy obieca że nie będzie powoływał za nazwisko (Krychowiak) i nie będzie słuchał Lewandowskiego (Peszko). I co najważniejsze że zacznie wymagać od piłkarzy gry ofensywnej a nie że przegrywamy z Kolumbią a on znowu każe się cofnąć…
Porażka to jest jego wina, zawalił na całej linii, a Iwan z marszu do zwolnienia bo to on podobno stał za wyborem Soczi.

Pawel_Jumper

No bo przecież mamy lepszych rozgrywających xD
Starzyński i Furman oraz Janota pociągną kadrę do tryumfu w EURO 2020. Nie zapominajmy o Szwochu i młodych talentach z Farmacji Tarchomin.

Porter

Rozgrywający, to ktoś, kto rozgrywa. Czy Zieliński rozgrywa? Czy ktoś, kto gra wyłącznie na alibi może być rozgrywajacym? Ja uważam, że nie mamy w tej chwili żadnego rozgrywającego, więc powinniśmy grać 442, z dwoma defensywnymi pomocnikami i dwoma napastnikami.
No i to, że Zieliński chuja zagrał w latach 2015-2018 nie znaczy że w latach 2018 – 2020 zacznie grac dobrze. On raczej jest powtarzalny. Zawsze wyjdzie na boisko i sie zesra.

Pawel_Jumper

Ale Ty jesteś ignorantem człowieku.

Bo przecież Góralski z Krychowiakiem z Kolumbią zajebiście rozgrywali i tak należy grać. Dwóch przecinaków. Nie rozumiesz, że żaden system nie pomoże na to, że nie umiemy rozgrywać piłki?

Piłkarze na zgrupowaniu mieli czas na chlanie, a nie mieli na nauczenie się taktyki jak inne zespoły.

Porter

Po cholerę ty oglądasz te mecze, jeśli ty nic z tego nie rozumiesz? Zieliński nie jest rozgrywającym, tylko pozorantem i nie ma sensu go wystawiać, bo on i tak rozgrywać nie będzie. Dlatego właśnie 442 z wysokim presingiem i szybkim odbiorem i równie szybkim dostarczaniem piłki do napastników. Zobacz, że na Euro zaczęliśmy grać dopiero, kiedy Nawałka zrezygnował z Zielińskiego i graliśmy dwoma defensywnymi pomocnikami.

Pawel_Jumper

Czy Ty jesteś jakiś myślący inaczej?

Na Euro Zieliński nie grał w 2 pierwszych meczach, więc jak Nawałka mógł z niego zrezygnować i wtedy dopiero mieliśmy zacząć grać?

Ile można wałkować ten mit z Euro? Irlandia oddała 2 strzały, z Niemcami graliśmy murowanie bramki, z Ukrainą paskudny mecz. Ze Szwajcarią tez nie prowadziliśmy gry.
Nie rozumiesz, że tak nie można wiecznie wygrywać? Możemy bić Czarnogórę i Rumunię, ale nie umiemy grać piłką, aby skakać do „kozaków”.

Masz fatalną wiedzę taktyczną. Jak zadziałał ten plan szybkiego pressingu i dostarczania piłki do 2 napastników w meczu z Kolumbią? Gadasz pustymi frazesami i myśleniem życzeniowym. Bez wykonawców najlepsza taktyka nie zbawi.

Porter

Nawałka zrezygnował z Zielińskiego w pierwszych dwóch meczach na Euro i ekipa grała. A jak wszedł na Ukrainę, to trzeba go było w przrerwie zmienić, bo grał takie gówno, jak zwykle. A w kolejnych meczach znowu Nawałka z niego zrezygnował i ekipa grała. Czego nie rozumiesz?
Ja uważam, że świetnie byłoby grać pięknie, prowadzić grę, tylko nie mamy do tego piłkarzy. I robienie rozgrywającego z kogoś, kto sie w ogóle do tego nie nadaje nie ma sensu, bo wcale dzięki temu nie będziemy grać pięknie ani prowadzić gry, tylko będziemy grać chujowo i nieskutecznie. Mamy ludzi na 442 z dwoma defensywnymi pomocnikami i dwoma napastnikami i nie ma co sie osłabiać wystawiając pozoranta, który nic nie gra do przodu, a bronic nie umie całkowicie.

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Wszyscy zapomnieliście o Obraniaku.

Pawel_Jumper

Ale co Ty pozorujesz człowieku? 1 strzelony gol w 2 meczach to jest „ekipa grała”?
Mecz z Niemcami w Paryżu: strzały 19:7, posiadanie 69-31% dla zachodnich sąsiadów. To była farciarska, cudowna obrona, a nie futbol. Z Irlandią graliśmy jak z Senegalem, tylko bez dwóch żenujących błędów w obronie.
Z Ukrainą bolały oczy, fatalne spotkanie, strzały 19:9, posiadanie 67:33 dla wschodziarzy. To był podobny poziom co teraz, tylko z masą błędów indywidualnych Pazdana, Bednarka, przede wszystkim Piszczka (Senegal + trzecia bramka Kolumbii) i Rybusa oraz Krychowiaka (dramatyczna gra na spalonego przy 2 golu – Falcao).
Stworzyliśmy mit wokół Euro, gdzie jedna sytuacja, jeden karny zmieniłoby patrzenie o 180 stopni. Nie graliśmy tam dobrej, ciekawej piłki, a przeciwnicy byli słabsi.

Zieliński się nadaje na rozegranie najbardziej z obecnych polskich piłkarzy. Jeśli uważasz, że granie Krychowiakiem i Góralskim nas zaprowadzi gdziekolwiek, to idź zmień hobby albo wyzywaj dalej piłkarzy przez swoje lenistwo i brak chęci zrozumienia tego sportu.
Pozorantem to jesteś Ty – znawcy albo mavena, jak mawia „geniusz analizy” Michał Pol.


Masz to Zieliński „nic nie gra do przodu”. Jedyny zawodnik kreujący okazje dla partnerów podaniami prostopadłymi albo potrafiący przerzucić na 30 metrów.
Kajaj się kłamczuszku. Nie zbliżył się nawet do piątki najgorszych piłkarzy Polski na tym Mundialu (Błaszczu, Piszczek, Grosik, Milik, niestety Bednarek) , ale pewnie, wyjebmy go, bo kibice sobie muszą podbudować ego. Piłkarze od bankietów zjebali atmosferę w kadrze, pogrupowali towarzystwo, trener nie zareagował, dziennikarze bali się psuć atmosferę i mieliśmy słabą grę poniżej umiętności, wynikającą ze słabej formy filarów kadry, kontuzji Glika i słabej atmosfery w grupie.

Nie wiń innych za swoją niewiedzę i nieumiejętność analizy. Wymagasz od piłkarza, to wymagaj od siebie i nie stawiaj swojego subiektywnego odczucia wyżej od prawdy, video, ocen i statystyk.

Porter

Ty może sam zobacz ile razy Zieliński w zamieszczonym przez Ciebie skrócie grał do najbliższego po czym nie wychodził na pozycję. I niczego nie kreował, zmuszał do rozgrywania Krychowiaka, który przeciez rozgrywać nie umie i nie od tego jest. Zieliński grał na alibi, mial coś ponad 70 podań z czego ponad 60 do najbliższego. A jak mial bronić (a w ustawieniu z Senegalem był to jego obowiazek), to odwalał taką manianę jak przy pierwszym golu dla Senegalu.

Pawel_Jumper

Jezusie, jak można mieć aż taki tupet, żeby po 1)kłamać bezczelnie wobec filmiku 2) analizować gracza takimi banałami i walić aż takie pustostany 3) w dupie mieć jakiekolwiek kontrargumenty o Euro 4) pieprzyć niekonkretne, marzycielskei tezy o ustawieniu z 2 napastnikami, którym nikt nie poda piłki, przy żenującym poziomie skrzydeł w tej kadrze. No kurwa przepis na sukces.

Niczego poza zażenowaniem nie kreuje niestety Twój styl dyskusji i trwanie przy idiotycznych argumentach. Poziom Tomaszewskiego.
Jak można oceniać gracza, gdy Ci sie ku**a nie chce poświęcić 3 sekund na wpisanie w google „Poland Senegal stats”? Strzelaj dalej, może trafisz w końcu tę liczbę podań parodysto.

Szkoda mi czasu na dyskusję z ignorantem i poważne traktowanie argumentów „granie do najbliższego, na alibi, wyjebać z kadry” itp. Najlepiej to wywalić ZIelińskiego, wyjebać Milika, a co tam. Przecież takich 10-ciu „młodych” mamy w ekstraklasie. Furman z Niezgodą przecież 2 razy lepsi lepsi i rozpierdolą z miejsca.


Nie chcesz zrozumieć tego, co się stało, tylko sobie postrzelać do winnych według swojej bardzo małej wiedzy o piłce. A teksty o niepowoływaniu Zielińskiego to już poziom Krystyny Pawłowicz albo genialnej okladki Przeglądu Sportowego.
Pozdro

Porter

Sam obejrzyj zamieszczony przez siebie materiał. Standardowa akcja wygląda tak: Zieliński gra piłke na pięć metrów do najbliższego i nie pokazuje sie do gry. Ewentualnie pokazuje sie do gry, dostaje piłkę od kolegi majacego na plecach trzech przeciwników, po czym nie zmienia strony, nie gra podania prostopadłego, tylko oddaje piłkę do tego samego kolegi, który ma nadal na plecach trzech przeciwników. Nie potrafi podać w tempo do wychodzącego, tylko cofa akcję (tu jest jakieś 128 razy słabszy od Szymkowiaka, podobnie jak w grze w odbiorze). Unika wszelkiego ryzyka i gra takie alibi, że oczy bolą. Oczywiście rozumiem, że sie w nim zakochałeś, ale weź pod uwagę, że ten chłoptaś nie jest już dzieckiem, ma 24 lata!

Pawel_Jumper

Możesz zamiast pisać „standardowa akcja wygląda tak…” pisać o konkretnych akcjach? Tak dyskutuje baran, któremu nie pasuje prawda i woli rozmemłać temat.
Masz tam przynajmniej 10 sytuacji, gdy podjął ryzyko, z czego skończyło się 3-ma stratami i 3-ma bardzo dokladnymi ( do Rybusa, Grosickiego, Lewandowskiego) długimi podaniami otwierającymi drogę do siatki.

Alibi to ty nie masz wobec pierdolenia totalnych głupot.
Piszczek ma 33 lata, a zagrał 2 razy gorsze mistrzostwa. Kuba podobnie. Milik też 24,a był dramat. Zakochałeś się w nich?

Porter

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale szczyt twoich możliwości erystycznych, to wymyślanie rozmówcy i wklejanie filmików, z których nic nie rozumiesz. Do widzenia.
PS Zieliński miał w tym meczu jakies trzy udane zagrania. Masz rację.

Pawel_Jumper

No tak, 67 celnych podań, w tym 10 celnych długich = 3 udane zagrania.

Uderz się mocno w głowę, może nie jest jeszcze za późno. Szczyt Twoich zdolności erystycznych to kłamać i udawać idiotę, bo nie lubisz zawodnika?

PS. Kuba miał 5 celnych podań, Milik 12. Coś na ich temat będzie, czy Zieliński jednak pierwszy do niepowoływania?

Porter

No trzy. I 57 podań do najbliższego. Typowa gra na alibi bożyszcza ludzi, którzy w życiu w piłke nie grali.

Pawel_Jumper

Rozpisz te 57 podań. Podaj średnią długość podania. Nie zamierzam pomagać.


Inaczej cała narracja w przysłowiową pizdę. Znasz się na piłce jak Krysia Pawłowicz

waydack

„No bo przecież mamy lepszych rozgrywających xD”

Tak na dobrą sprawę, Szymkowiak jako dziesiątka bije Zielińskiego na głowę i piszę to z pełną odpowiedzialnością. Wiadomo, że na MŚ poszło mu średnio ale i tak pokazał lepszy futbol niż ten niespełniony geniusz z Napoli. Ogólnie kadra Janasa miała bardzo dobrych piłkarzy. Kosowski i Krzynówek na lewym skrzydle, każdy z
nich lepszy od Turbosmrodzika, Bąk i Żewłakow na stoperze, Bąk tak jak Glik grał w drużynie mistrza Francji, Żurawski i Frankowski to też nie byle jaki duet napastników. Część kadrowiczów z Wisły potrafiła grać z klepki jak Barcelona wywalając z pucharów drużyny niemieckie i włoskie. A te niemoty? To nawet Pazdan klepał lepiej niż Krycha i Zieliński. Ba, on nawet na skrzydle próbował zastąpić nieudaczników i wychodził do piłki bo Grosicki czy inny mocarz stał jak pierdolony kołek.

Pawel_Jumper

Zdjęcie profilowe waydack

Tak, tak, już się zaczęło. Granie na niepamięć i brak konkretów, byleby pojechać po zawodniku. Szymkowiak kurła polski Zidane. 33 mecze 4 bramki w kadrze, to była dopiero dycha, panie.
Zieliński zagrał więcej meczów w kadrze, strzelił więcej bramek. Przeskoczył Szymkowiaka w wieku 24 lat. Z pełną odpowiedzialnością to pieprzysz głupoty.
Nie możesz warunkować oceny gracza od swoich oczekiwań. Zieliński nie spełnia oczekiwań, ale wciąż gra poziom wyżej niż reszta środkowych. O czym zapominasz.
Zagrał słaby turniej. Tylko jaki przy nim zagrali Milik, Błaszczu, Piszczek i Grosik?


Frankowski i Żurawski strzelili odpowiednio 10+17 bramek dla kadry.
Trochę słabe osiągi jak na Twoje totalnie niezasłużone zachwyty. Szkoda że ci zawodnicy Wisły nie potrafili grać z klepki w kadrze na turniejach, nie awansowali do Euro 2004 (będąc w grupie za kurwa Łotwą) i położyli MŚ 2006.
Sentyment to zły doradca, tamte turnieje były równie chujowe jak ten. Piłkarze dziś i wtedy wzięli się za kwestionowanie wyborów trenera i balety na zgrupowaniu, zamiast jechać na jednym wózku i wkładać wszystkie siły w przygotowanie. Potem mamy takie kwiatki, że podstawowy obrońca nie wie co ma grać.

lysywzl

Nie wiem w ogóle czego myśmy oczekiwali. Kontrakt Nawałki jest drugim najniższym spośród selekcjonerów na MŚ.
Jaka płaca, taka praca.

lysywzl

Nie chodzi mi tu oczywiście o podwyższenie Nawałce pensji.
Moim zdaniem Boniek po prostu musi wysupłać nieco więcej kasy na dobrze opłacanego, zagranicznego fachowca.

Gruby3

To i tak jest przeplacony bo skoro jest drugi najnizszy to nasza gra powinna byc druga od konca a byla najgorsza.

Roman Kolton

Matti to znaczy ja powiem tak . Historia pokazuje ze musimy miec fajna mundialowa piosenke aby odniesc sukces . Przypomne tylko ,,Futbol ,, Maryli Rodowicz z 1974 oraz ,,Entliczek Pentliczek ,, Bohdana Lazuki z 1982 i wszystko juz jasne . Tak wiec na nastepny Munidal musimy miec nie tylko druzyne ale i wpadajaca w ucho piosenke inaczej przezyjemy kolejny kabaret w wykonaniu naszej kadry.

KręciNasZdzisek
KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie

I Milika jako fałszywego piłkarza. Koniecznie.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Lepiej późno, niz wcale.
Czyli Nawalka bedzie mial swojego adwokata podczas grillowania w StanieMundialu?

zalgon
CSKA Legia

cala kadencja na farcie i meczenie sie z guwno-zespolami, ciaganie za soba synkow maczynskich i peszkow, taki dyzma tylko z wieksza iloscia szczescia

zalgon
CSKA Legia

no i taktyka polegajaca na podawaniu do bramkarza przez co zreszta padl drugi gol z senegalem

lubie mezo

Ale wiesz, że taki jest poziom polskich zawodników i to nie jest zależne od selekcjonera, co nie?

OrtalionowyRycerz

Jak zawsze będę się upierał że sukces na euro to zasługa w pierwszym rzędzie Nawałki który w mojej opinii jest dobrym trenerem, tak uważam że nadszedł czas na zmiany, on już nie ma pomysłów na tą drużynę, w dodatku powoli zaczynają wychodzić brudy świadczące o tym że i również atmosfera zaczyna się walić.

technojezus
technojezus

Jaka szansa? Wywalić i tyle.
Polsce potrzeba zagranicznego trenera bo nasi trenerio to się nadają……

I Sekretarz KC PZPN
Nie doczytałem chyba

Tylko błagam, nie kolejny pół-emeryt pokroju Beenhakkera. Niech PZPN głębiej sięgnie do kieszeni i zatrudni fachowca przez duże F.

varak
RKS Radomiak Radom

PZPN nigdzie nie sięgnie, a Boniek pewnie już szykuje niedrogiego Polaka bez sukcesów. A kto wie, może Czesław się skusi, wtedy weszlo znałoby kadrę wcześniej od zawodników!

Odzidzia_Pajszao

Od razu napiszę, że praca Nawałki mi się podobała, choćby dlatego, że wciąż mam w pamięci biedę czasów Smudy i Fornalika, o wcześniejszych mrocznych czasach nie wspominając. Nie wiem, co tak naprawdę teraz się dzieje w głowie trenera, ale jest w tej chwili tak duża kula emocji i ogólna szamotanina, że pewnie trzeba poczekać chwilę, aż wszystko się w miarę uspokoi. Ja osobiście z chęcią przekonałbym się, czy Nawałka dałby radę wyjść z tego już nie kryzysu, a czarnej dziury, ale zdaję sobie sprawę z tego, jak brutalny jest świat futbolu. Internetowy kibicowski „Deep State” krytykował go od dawien dawna bez względu na sinusoidę wyników. Polała się krew i ludzie oczekują porządnego czyszczenia jelit, więc zapewne selekcjoner będzie musiał zwijać mandżur. Jakiego selekcjonera byśmy nie zatrudnili, to ten i tak stanie przed obliczem ogólnej nędzy szkolenia polskiego piłkarza, a już w szczególności jego nieprawdopodobnie marnej konstrukcji mentalnej.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Jaka szkoda, że Carlos Queiroz walczy z Hiszpanią i Portugalią o wyjście z grupy pomimo nędzy irańskiego piłkarza. A co zrobił Lagerback w Islandii!! Co teraz kontynuuje Hallgrimson. Cholera idź im powiedz, że mają takich nędznych piłkarzy, że nie powinni się stawiać silniejszym.

Uśmiech Koali

Też się zastanawialem czy jeden chujowy mundial powinien przekreślać jego dotychczasowe osiągnięcia i wydaje mi się, że nie 😉

puzonyyx

Jakie osiągnięcia? Facet miał furę szczęścia i trafił na mega formę naszych liderów, więc psim swędem przeszedł eliminacje i dobrze wypadliśmy (ale też mieliśmy farta) na Euro. Nawałka w niczym nie jest lepszy od Smudy czy Fornalika. Wręcz przeciwnie – na MŚ zaczął kombinować, podjął masę idiotycznych decyzji i przepierdolił w najgorszym stylu od lat. I wy chcecie go zostawiać? Bez żartów.

Wilk

Niedzielni kibice i wielcy „znafcy” footballu by już wszystkich na stosie spalili.

Cierpliwości, Krakowa w jeden dzień nie zbudowano 😀

Nawalka powinien zostać. Na Euro zagraliśmy co najmniej dobrze. Wydawało mi się że piłkarze byli bez formy tym razem.
Trzeba załatać dziury w składzie i popracować nad rozgrywaniem.
Nic tak nie dodaje ambicji jak takie lanie, które dostaliśmy na tym mundialu.
Za dwa lata Euro. Nawalka ma sporo czasu, jak sobie nie poradzi to wtedy trzeba szukać kogoś nowego.

Wilk

Lepiej zaryzykowac i zostawic Nawalke. Nie najlepszy Mundial dla Polski ale tak na prawde to kiedy mieslismy dobry mundial. Zdecydowanie lepszy trener niz Engel, Janas, Smuda i Fornalik razem wzieci. Wykonal kawal dobrej roboty na Euro, Blaszczykowski,ktory nie gral w klubie, zawalil nam wtedy awans z Portugalia. Na tym Mundialu bylo zbyt duzo zawodnikow ktorzy nie grali regularnie(w klubie). Nawalka jak kazdy w dalszym ciagu sie uczy, dac mu szanse i poparcie. Polska pilka sie rozwija, nie mamy wybitnych pilkarzy na kazdej pozycji. Trzeba ciezko pracowac i czekac zamiast oczekiwac rezultatow. Na jakikolwiek sukces na MS musimy jeszcze poczekac z 8 lat przynajmniej. Polska musi zaczac produkowac lepszych pilkarzy. Nawalka powolal calkiem sporo mlodych szkoda tylko ze nie gral Linetty moze on by nam poukladal srodek pola…

Aniol_Strus

„Nie najlepszy”?? No racja, w sumie niezły, choć nieoczywiście najlepszy, w sumie mogłoby być odrobinę lepiej.

Wilk

Dlatego że pompujemy balonik i wymagamy nie wiadomo czego, brak sukcesów przez lata a presja społeczeństwa jakbyśmy byli Brazylią. Przypomina mi to trochę Anglię gdzie cały czas wymagają ogromnych sukcesów i mają kupę co dwa lata.

Szkoda że nie wyszło, ale następnym razem Nawalka będzie lepszy, jeśli zostanie.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Janas i Engel mieli dużo gorszych piłkarz,y a przygotowali zespół dużo lepiej. Po czym wnioskujesz, że byli gorsi? Wątpię czy Nawałka z tamtymi piłkarzami awansowałby gdziekolwiek.

Wilk

Janas i Engel to nie ta klasa, czasy korupcji i łapówkarstwa. Zgadzam się z faktem że mieli za dobrych piłkarzy i tak daleko zaszli. Zupełnie inny styl gry. Powinniśmy być jak Niemcy i zostawić trenera na xx lat wyjdzie nam to na dobre.
Im mniej presji na reprezentacji tym lepiej. Cieszymy się z tego co mamy.

Nawalka pracuje ciężko żeby coś zmienić, zgadzam się powinno być lepiej ale czasami nic nie wychodzi. Trzeba zapomnieć o tych wynikach i jedziemy dalej bez wiecznego narzekania.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

No właśnie, powinniśmy zostawić trenera na lata. Po co zwolniliśmy Smudę?

Wilk

Częściowo racja, ale nie wydaje mi się żeby Smuda był na tym samym poziomie co nawalka. Ciężko coś takiego stwierdzić ale wydaje mi się że Smuda nie miał tyle szacunku u piłkarzy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jozef Wojciechowski
Bułka z Bananem i Zupa w Pięć Minut

Pewnie, że Nawałkę należy zostawić! Już wie, jakie błędy popełniać na wielkich turniejach, więc na kolejnym nie będziemy zaskoczeni.

mac196908

nawalka dawaj z japonia tego goscia od atmosfery peszko-piwko na pewno rozbawi kitajców

Wróżka Weszława

Do zmiany. Z jednej strony może i repra jakoś tam się prezentowała przez te ostatnie 4 lata, ale absolutnie bez szaleństw. Za Leo zanim się zrobił piernikiem to zagraliśmy rewelacyjne mecze z Portugalią, Belgią czy Czechami a za Nawałki? Same męczarnie i fuksy. Dajcie w końcu kogoś kto da impuls tej drużynie!
Nawet te 2-0 z Niemcami to przecież była tragedia w naszym wykonaniu, cisnęli nas te Szwaby niesamowicie, szczęście, szczęście i jeszcze raz szczęście dało nam wygraną. Czyli dokładnie to co dało nam wygrane w całej masie innych meczów eliminacyjnych.
Nawet Euro… Poza zwycięstwem z ogórkami z Irlandii Północnej to nawet z tymi Ukraińcami mieliśmy więcej szczęścia jak rozumu… no nie potrafię na mecze Nawałki znaleźć innego podsumowania jak jeden wielki fart. Niby szczęście sprzyja lepszym, może coś w tym jest, ale ja już mam dość tej bezpłciowej gry i wiecznego liczenia na Lewego.
Chciałbym w końcu trenera z jajami, który wykrzesa z tej drużyny odrobinę radości z gry, ile można wiecznie męczyć bułę?
Wierzę że następcą Nawałki nie będzie kolejny Smuda, trochę inni ludzie zarządzają PZPNem teraz. Trener zza granicy z wizją i ciągle na dorobku, takiego potrzebujemy!

FCKierpce

2 lata Nawałka nie wyciągnął żadnych wniosków z błędów, to teraz nagle zacznie wyciągać? Ta kadra nie ma żadnego wypracowanego schematu (NIE MIAŁA ZA NAWAŁKI!!!), czemu nikt o tym nie mówi?! Czemu wszyscy mówią, że 2 lata temu byliśmy dobrze przygotowani fizycznie, a teraz nie jesteśmy, skoro już wtedy było fatalnie; graliśmy tak w chodzonego, że zauważyła to nawet Maryla Rodowicz! Mieliśmy farta wtedy i chujową grupę (no Irlandia Północna i skłócona, patologiczna Ukraina). No do cholery, ktoś tu jest niewidomy!!!

twoojastara

Jeśli Rudy się uprze że selekcjonerem naszej kadry musi być Polak, to nie wiem niech zostanie na eliminację i następne euro. Na samą myśl o tym że repre miałby dostać Skorża/Urban/Probierz/Michniewicz mnie skręca. Z Nawałka wyżej nie podskoczymy i na następne euro się pewnie dostaniemy bo Lewy w pojedynkę zleję jakąś Armenię.
Najlepszym wyjściem byłoby zatrudnienie jakiegoś zagranicznego fachowca który by złapał te nasz rozkapryszone gwiazdki za mordę i sprowadził na glebe. Taki Staszek by siadł jak złoto, ale raczej będzie nie do wyjęcia z reprezentacji Rosyjskiej.

loled

Argument, że Nawałka: „zna zawodników i wie, kto jest tej kadrze potrzebny” to można włożyć między bajki, przynajmniej do czasu aż Peszko nie zawiesi butów na kołku. Właśnie między innymi w tym leży problem, że Nawałka ma aktualnie problem z obiektywną oceną formy i przydatności poszczególnych piłkarzy, zdając się na duchy przeszłości i wiarę w dawne umiejętności, gdy piłkarze byli w formie.

FCKierpce

Poza tym dodam, że fartem Nawałki są punkty odniesienia jego pracy: czyli patologie za Fornalika i Smudy. Jakiekolwiek „selekcjonowanie” jak się porówna do tych wcześniejszych to nie wyjdzie na takie złe. Coś jak w polityce, PiS sobie hula dzięki temu, że jakiej patologii by nie robił, i tak wypada blado przy patologii Platformy i dla ludzi dzięki temu wiele rzeczy jest akceptowalnych.

Mariusz Janusz

Złote czasy, gdy Franiu wystawiał jedno Murawskiego na Xaviego, Iniestę i Fabregasa… Aż szkoda, że dwóch dyletantów zmarnowało tej kadrze 4 lata. Nawałka rzeczywiście może wyglądać przy nich na Boga.

Perugino

Wolny jest Ulatowski, który się marnuje w TVP

varak
RKS Radomiak Radom

Idźmy od razu na całość i bierzmy Podolińskiego. Skoro Nawałka się nadaje, bo taki z niego szykowny, dostojny starszy pan, to Robercik już w ogóle porwie wszystkich swoimi błyskotliwymi przemowami i niewątpliwym seksapilem.

Mariusz Janusz

Jak ktoś cytuje tak idiotycznego tweeta to nie czytam dalej.

Nawałka wyciąga wnioski? Jebnę zaraz… Szczególnie widać to w przypadku zmian… Po EURO nauczył się, że jednak warto robić zmianę szybciej niż Peszko w 92 minucie… Robi już w okolicach 70 jak Milik zalicza milionowe chujowe zagranie. Jeszcze 5 turniejów i może da komuś wędkę w połowie.

OstryJakBrzytwa

Przecież Nawałka to powinien już polecieć po Euro…

pepe72

Bez jaj. Skoro wziął Peszkę to znaczy, że już się nie nadaje!

...i Bóg dotknął palcem małego Diego.
tam gdzie gra DiegoArmandoMaradona

Uważam że w Polsce jest doświadczony trener, Antoni Piechniczek również może wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów w eliminacjach do MŚ 1998. Pan Antoni wygrał dwukrotnie eliminacje do MŚ , jak również dwukrotnie wyszedł z grupy w mistrzostwach świata. Skoro Adam Nawałka może zostać na stanowisku trenera , to może Pan Antoni zostanie Jego asystentem albo razem poprowadzą drużynę narodową w najbliższych dwóch latach. Weszło i Zeszło.

varak
RKS Radomiak Radom

Ja bym im dokooptował jeszcze Gmocha, nikt by wtedy nie przeniknął zawiłości naszej taktyki.

Aniol_Strus

Sorry ale ten artykuł to stek bzdur. Nie oceniam czy powinien zostać czy nie tylko treść artykułu, argumenty. „Nawałka zna zawodników”. Hmm, powinien znać, dwa zgrupowania, ciągła obserwacja wcześniej. W pierwszym meczu od pierwszej minuty Milik, Błaszczykowski, Grosicki, Cionek. W drugim – ci zawodnicy od pierwszej minuty na ławce. Ok, te zmiany jak najbardziej słuszne ale czy Nawałka do ostatniej minuty meczu z Senegalem nie znał ich formy, aktualnych możliwości? Do meczu z Senegalem byli najlepszym wyborem i nagle nieoczekiwanie dla nikogo okazało się, że jednak nie wniosą niczego do drużyny? Znakiem tej znajomy jest Peszko, Cionek itp? „Nowy trener popełni błędy Nawałki i przez dwa lata będzie się uczył”. Super, zawsze łatwiej postawić wygodną tezę i pod nią dobierać argumenty. Proponuję jeszcze inaczej: nowy trener będzie alkoholikiem, heroinistą i nałogowym hazardzistą, przez pierwsze dwa lata będzie przegrywał w kasynach spodenki i buty zawodników, a przez kolejny rok będzie wychodził z pozostałych nałogów. Dlaczego nowy trener ma popełniać błędy Nawałki? Bo Łapiński tak powiedział? „Nawałka uczy się na błędach”. Nie tylko, że się nie uczy ale gdy na jednym turnieju pewnych błędów nie popełnia. We Francji baza wybrana ok, w Rosji niezrozumiałe Soczi. We Francji przygotowanie fizyczne ok, w Rosji niektórzy zawodnicy wyglądali tak, że mój pradziadek trzy dni przed śmiercią wyglądał lepiej. Zmiany: we Francji nietrafione, w Rosji nietrafione i niezrozumiałe. Itd, itd

Bajader

Przyszło polecenie od rudego by bronić Wałka?

ughx

obecny trener Iranu to bylby strzal w 10

ahmed

powinni zatrudnic jakiegos trenera z zagranicy, ale mam nadzieje, ze ostatni mecz wygraja, i to wysoko. Nawalka musi sie jednak opamietac i ustawic ten zespol sensownie.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Po co mają wygrywać? Żeby młoty z Senegalu awansowały dalej? Mi się bardziej podoba Japonia i to ich chętniej widziałbym w 1/8. Poza tym od chcenia do wygranej jeszcze daleka droga.

ahmed

po to, zeby nie zostac najgosza druzyna w turnieju…

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Absolutnie zasługują by zostać najgorszą drużyną turnieju. Arabia Saudyjska już nam odjechała, została tylko Panama, która pewnie coś urwie Tunezji i to stanie się faktem. Taktycznie – jesteśmy najgorszą drużyną turnieju, żadna inna drużyna nie zmarnowała swojego potencjału w tak dużym stopniu. Na drugim biegunie jest Iran, który dla mnie taktycznie wygrał te Mistrzostwa. Dla mnie ten Mundial już dawno jest przegrany, chcę żeby czara goryczy się przelała – zamiast znowu słuchać pochwał, że pokazaliśmy walkę i zaangażowanie, że pożegnaliśmy się z honorem. Ten zespół zasługuje na druzgocącą klęskę, bez tego nie będzie dobrych i potrzebnych zmian.

Lukas

Nawalka nie potrafi reagowac na sytuacje na boisku – ile my mielismy przykladow za jego kadencji gdzie az prosilo sie o zmiane a ten czekal niewiadomo na co. W meczu z Senegalem Milik byl do zdjecia juz po polowie a ten go zdjal w 73 minucie , sytuacja z Kolumbia – to samo , brak zmian jak byla potrzeba. Ale to nie sa odosobnione przypadki – przypomina mi sie mecz z Kazachstanem zremisowany 2-2 – tam rowniez nie zareagowal. Potrzeba nam kogos z jajami na stanowisku trenera , kogos kto sie nie boi

Kolomir

Ta formuła się po prostu wyczerpała. Nawałka przy poprzednikach (Smuda, Fornalik) może uchodzić za inteligentnego i wyciągającego wnioski, ale ja słuchając dzisiejszej konferencji miałem wrażenie, że słucham zaciętej płyty ze smętnymi utworami. Dajcie spokój, szacunek za Euro, bo być może już w życiu nie doczekam ćwierćfinału poważnej imprezy, ale słuchając wypowiedzi kadrowiczów, oni po prostu mają Nawałki (w większości) dość. Te jego przesądy były może fajnym folklorem dwa lata temu, ale dzisiaj wszystkich dookoła już wkurwiają. Jego decyzje na tych mistrzostwach były błędne, co może się zdarzyć, ale były również absurdalne i nielogiczne (wyjście z Zielińskim i dwoma napastnikami na Senegal – pierwszy raz takie ustawienie, rozpaczliwe roszady na 3-4-3 z Kolumbią, wpuszczenie wkurwionego Glika kiedy wynik był pozamiatany, itd.). To jest facet, który powołał Peszkę. Do 23 najlepszych polskich piłkarzy. Peszko nie jest w 123 najlepszych polskich piłkarzy i mam wątpliwości czy jest w 23 najlepszych skrzydłowych. Natomiast skoro napisaliście taki artykuł, to znaczy, że Boniek mocno rozważa zostawienie Nawałki, a to z kolei oznacza, że na Euro raczej awansujemy (cięzko to spierdolić), ale to będzie wegetacja niż rozwój. Potrzeba nowego impulsu, oddechu, nowej energii, nowej medialnej pompki. Kupcie Adamowi kwiaty, chętnie się dorzucę, ale to już czas na przewietrzenie kadry – od sztabu po starszyznę.

Kondredd
Ciupakabra Klukosieki

Podpisuję się rękami i nogami.

Przemek S.

Oho, chyba Zibi zadzwonił, że nie będzie zmiany trenera to trzeba wymyślić jakieś plusy. Piszecie, że wyciąga wnioski :/ Jakby potrafił wyciągać wnioski to by nie wystawiał w pierwszym składzie Cionka, który nie potrafi grać w piłkę na poziomie reprezentacyjnym co wielokrotnie udowodnił. Nie wystawiłby Kuby i Milika, którzy nie grali cały sezon w pierwszym składzie na Senegal. Nie ustawiłby taktyki, która nie sprawdziła się w żadnym meczu.

varak