post Avatar

Opublikowane 24.06.2018 16:17 przez

Mariusz Bielski

Licealiści kontra reprezentacja podstawówki. Rambo przeciwko Alcestowi z „Mikołajka”. Muhammad Ali versus Kubuś Puchatek. Te porównania powinny wam mniej więcej zobrazować różnicę klas pomiędzy Anglikami oraz Panamą. Kto tu kim był – chyba nie musimy tłumaczyć. Synowie Albionu właśnie rozegrali jeden z najłatwiejszych meczów na przestrzeni paru lat, wygrywając 6:1. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby przy tym nawet się nie spocili.

Przy okazji ciekawi nas jeszcze jedna kwestia – jakim cudem podopieczni Hernana Gomeza pokonali w eliminacjach chociażby Stany Zjednoczone? Co teraz, patrząc na wynik tego spotkania, muszą sobie myśleć pasjonaci soccera? Zapaść się pod ziemię ze wstydu, to mało. Ale kanał!

Tylko paręnaście minut po pierwszym gwizdku gra Panamczyków mogła się podobać. W pewnej chwili nawet serca Anglików zabiły mocniej, gdy w szesnastce Jordana Pickforda z piłką zameldował się Godoy, kompletnie niepilnowany, w idealnej sytuacji, by pokonać golkipera Evertonu. Zamiast pajęczyny z okienka wolał jednak strącić krążącego gdzieś tam w kosmicznej przestrzeni sputnika. Damy wam znać, kiedy futbolówka już do niego doleci, ale raczej nieprędko. Innym razem z kolei całkiem groźnie z dystansu uderzał Barcenas. No, o ile strzał lecący po zewnętrznej stronie słupka można w ogóle nazwać niebezpiecznym.

Cóż, to by właściwie było na tyle, jeśli chodzi o możliwości piłkarzy z Ameryki Środkowej. Potem zamienili się w zwykłych chłopców do bicia, którzy bez postawienia się przymowali kolejne ciosy, albo nawet sami się na nie wystawiali.

Bach! 1:0 po rożnym i uderzeniu Stonesa, który chyba nigdy wcześniej nie urwał się tak łatwo spod krycia.

Łup! Bomba Kane’a na 2:0 z jedenastu metrów po tym, jak obrońcy z Panamy wycięli Lingarda.

Bang! Piękny rogalik Lingarda zza szesnastki, po kombinacyjnej akcji z Youngiem.

Bum! Ależ Anglicy rozegrali ten rzut wolny! Krótkie podanie, wrzutka w pole karne, zgranie do wchodzącego w drugie tempo zawodnika, fantastyczna parada bramkarza oraz dobitka Stonesa na 4:0.

Srrrru! Jeszcze jedna petarda Harry’ego z rzutu karnego, bo chwilę wcześniej Los Canaleros postanowili przejść ze stoperem Manchesteru City oraz samym Kanem do walki w parterze.

Nawet fortuna była dziś przeciwko reprezentacji Panamy, ponieważ bramka na 6:0 padła po absurdalnym wręcz rykoszecie od napastnika Tottenhamu, który nawet nie ogarnął, że leci w niego piłka uderzona przez Loftus-Cheeka.

Ostatni raz taki wpierdziel spuszczony komuś przez Anglików widzieliśmy, gdy w 1415 roku rozbijali wojska francuskie pod Azincourt, co opisywał Shakespeare w „Henryku V”.

Nie dziwimy się Anglikom kompletnie, iż w pewnej chwili przestali traktować to spotkanie na serio. No bo dajcie spokój, przecież to były jakieś piłkarskie jaja. Można odstawać poziomem, ale walczyć. Można popełniać błędy, lecz aż tak amatorskie? Obrońcy ekipy ze strefy CONCACAF zachowywali się dzisiaj tak, że nawet o angażu w KTS Weszło mogliby tylko pomarzyć. Zerkamy w ich CV – trzech z czterech gości gra w MLS. Czyli kolejny powód do wstydu dla tamtejszej piłki nożnej.

W zasadzie to honorowe trafienie dla Panamy również świadczy o totalnym wyluzowaniu zawodników Garetha Southgate’a, którzy przy okazji dośrodkowania Avili nawet nie pobiegli we własne pole karne za piłką. Baloy miał zatem mnóstwo miejsca i czasu, by pokonać Pickforda, co też bez skrupułów uczynił. Cóż, przynajmniej uratował honor swojej drużyny i dał kibicom pokonanych chwilę niepohamowanej radości, a nam – jeden z najbardziej urzekających obrazków fazy grupowej.

Trudno jednak wysnuć z tego spotkania odpowiednie wnioski. To był raczej trening, niż poważne starcie. Testowanie schematów? Nie żartujmy. Sprawdzenie paru rozwiązań z przeciwnikiem nie jest miarodajne w kontekście tego, że poważne granie dla Anglików zacznie się od 3. kolejki fazy grupowej, gdy przyjdzie im zmierzyć się z Belgią.

A zatem hola hola z szafowaniem hasłem „it’s coming home”, co by Synowie Albionu nie zrozumieli tego zbyt dosłownie zaraz po wyjściu z grupy.

Anglia 6:1 Panama (5:0)
1:0 Stones 8′
2:0 Kane 22′
3:0 Lingard 36′
4:0 Stones 40′
5:0 Kane 45+1′
6:0 Kane 62′
6:1 Baloy 78′

fot. NewsPix.pl

Opublikowane 24.06.2018 16:17 przez

Mariusz Bielski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 7
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Supergator
Supergator

Przy remisie Anglii i Belgii o pierwszym miejscu w grupie będzie decydować losowanie?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
LordInfamous

ilość otrzymanych kartek, zasada fair play

LordInfamous
LordInfamous

Dobrze, że mi Szatan z rana podpowiedział aby grać -3 na Anglie
THX Belzi

Korniszon
Korniszon

Szkoda, że nie wyjdziemy z grupy. Anglia, mimo wyniku robiącego wrażenie, jednak wrażenia dobrego z gry na mnie nie zrobiła. Tylko drewniactwo Panamy sprawiło, że nie wyszli na prowadzenie w tym meczu, bo straty Angoli z początku meczu wołały o pomstę do nieba. Jeśli nie jest to spowodowane zlekceważeniem przeciwnika, to pierwszy lepszy rywal potrafiący kopnąć prosto piłkę wybije te Mistrzostwa Anglii szybko z głowy.

KrystynaRonaldo
KrystynaRonaldo

Ciekawe czy być tak mówił, jakby nam szóstkę wrzucili.

Korniszon
Korniszon

Szansa na szóstke w plecy jest już za kilkadziesiąt minut 😉

Blogi i felietony
15.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Silna wobec słabych, słaba wobec silnych. Niemalże definicyjny opis najgorszej możliwej władzy idealnie pasuje do organizacji UEFA, która po raz kolejny została skompromitowana – tym razem poprzez wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w sprawie Manchesteru City. Samo zmniejszenie wyroku nie bulwersuje, w końcu to niezależna organizacja. Ale już uzasadnienie, w którym czytamy m.in. o przedawnieniu […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Mikael Ishak. „Mógł zostać i strzelać w 2. Bundeslidze”, „rozważano go na mundialu”

O tym kogo ściąga Lech w zastępstwie za Christiana Gytkjaera – mogliście poczytać u nas już wczoraj. Mikael Ishak na papierze wydaje się rzetelnym transferem. Natomiast postanowiliśmy też podpytać o Szweda tych, którzy mogą wiedzieć o nim nieco więcej. Co usłyszeliśmy? „Dwa lata temu był poważnie rozpatrywany w kontekście powołania na mundial”. „Mógł zostać na […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Ile zabrały Parzyszkowi zmiany w końcówkach?

W polskiej piłce są rzeczy pewne – zaległości w Lechii, żółta kartka za dyskusje dla Mladenovicia, dobra piłka z wolnego od Furmana, pot na czole Jana Tomaszewskiego i zmiana Piotra Parzyszka w drugiej połowie. Napastnik Piasta Gliwice rozegrał w Ekstraklasie już 68 meczów. Ile razy spędził na boisku pełne 90 minut? Raz. W meczu z […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Kto wypełni w Śląsku młodzieżową lukę po Płachecie?

Śląsk Wrocław ma jeszcze teoretyczne szanse na europejskie puchary, ale w praktyce sezon prawdopodobnie już się dla niego skończył. W klubie muszą intensywnie myśleć o nowych rozgrywkach i widać, że już to robią. Największym wyzwaniem będzie dostosowanie się do przepisu o młodzieżowcu po spodziewanym odejściu Przemysława Płachety, do czego zresztą działacze byliby zmuszeni nawet w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Lech Poznań 2020/21 – przede wszystkim nie zepsuć

Jakoś tak się układały te poprzednie sezony, że Lech Poznań znajdował się w permanentnej przebudowie. Pomysłów było bez liku, co gorsza – często realizowano kilka planów jednocześnie. Trener-gwiazda. Trener-wychowanek. Opcja zagraniczna. Teraz gramy młodymi. Teraz perspektywicznymi. Tym razem ściągamy gwiazdy. Efekt był taki, że Kolejorz buksował w miejscu, punktując poniżej oczekiwań, grając w sposób niespecjalnie […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

„Baraże o Ekstraklasę to świetny pomysł. Jeśli będzie szansa, chcemy skorzystać”

Za miesiąc minie pięć lat od zatrudnienia przez Puszczę Niepołomice Tomasza Tułacza. Żaden trener w Polsce nie pracuje dziś dłużej na szczeblu centralnym. Tułacz latem 2017 wywalczył awans do I ligi, a jego drużyna z roku na rok robi postępy. W tym sezonie może jeszcze nawet myśleć o barażach o Ekstraklasę, mimo że niepołomicki zespół […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Jak oceniać pracę Piotra Stokowca w tym sezonie?

Ekstraklasa podała ostatnio nazwiska szkoleniowców nominowanych do miana trenera sezonu i w tej sześcioosobowej grupie zabrakło miejsca dla Piotra Stokowca. Jest Marek Papszun, który skończy ligę niżej niż Stokowiec, jest Michał Probierz, który wraz z Cracovią punktuje na podobnym poziomie. I nie to, że domagamy się jakoś specjalnie sternika Lechii w tym gronie, bo zwycięzca […]
15.07.2020
Weszło Extra
15.07.2020

„O zwolnieniu z Arki dowiedziałem się z internetu”

– Zatrudniono mnie w kwietniu, Arka była w ciężkiej sytuacji. Szykowano ten klub do pierwszej ligi. Nie było załatwionego obozu, sparingpartnerów, bo wszyscy się bali, że będzie pierwsza liga. Jednak się utrzymaliśmy. Więc skoro wchodzi trener i utrzymuje zespół, to wypada mu dać trochę cierpliwości. Nawet jak początek sezonu był mało udany, ale trzeba było […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Karbownik, Jóźwiak czy Płacheta? Najlepsi młodzieżowcy sezonu 19/20

Najlepszy młodzieżowiec Ekstraklasy w sezonie 19/20. To właśnie jego wybieramy w tym rankingu. Michał Karbownik? Kamil Jóźwiak? Przemysław Płacheta? A może Jakub Moder? Zanim przejdziemy do rozstrzygnięć, musimy uderzyć się w pierś. Dostrzegaliśmy przed sezonem wiele wątpliwości i zagrożeń w związku z wprowadzeniem przepisu o młodzieżowcu. Ile z nich znalazło potwierdzenie w rzeczywistości? No… niewiele. […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Okręgówko, byłaś nam… naprawdę bliska. Kulisy meczu z Orłem Baniocha

Mimo odbycia w tygodniu aż trzech treningów, co w przypadku naszego klubu zdecydowanie nie jest normą, KTS Weszło nie zagra w przyszłym sezonie w lidze okręgowej. Finał wielotygodniowego zamieszania z układem spadków i awansów ostatecznie znalazł swoje miejsce na boisku, ale dla naszej drużyny, okazała się to niedźwiedzia przysługa. Stałe fragmenty gry, brak pomysłu w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Budżet Legii? „Bez sprzedaży Karbownika będzie on niewielki”

– Hitem transferowym mogłoby okazać się sprowadzenie Bartosza Kapustki z Leicester City. 23-letni Kapustka to jedna z gwiazd Euro 2016. Po turnieju ówczesny piłkarz Cracovii podpisał umowę z mistrzem Anglii, ale kompletnie zgubił formę. Od lat próbuje się odbudować. – Bartek już co najmniej rok temu powinien trafić do Legii. Gdyby chciał się u nas […]
15.07.2020
Weszło
14.07.2020

Stal Mielec wjechała na autostradę do Ekstraklasy

Stal Mielec jedną nogą jest już w Ekstraklasie. Męczyła się z Chrobrym Głogów, ale tego złotego gola wcisnęła, co oznacza, że na dwie kolejki przed końcem zajmuje miejsce dające bezpośredni awans i ma cztery punkty przewagi nad Wartą Poznań. Zmarnowanie takiej zaliczki to już byłaby wpadka z gatunku „przejechanie po pijanemu zakonnicy w ciąży”. Podopieczni […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Smutne pożegnanie Gdyni z Ekstraklasą

Jeśli drużyna spada na kilka kolejek przed końcem, wypadałoby pokazać, że owszem, spadek jest, ale też zespół ma jaja i powalczy do ostatniego gwizdka ostatniej kolejki, by kibice mieli choć trochę radości. I by mogli wierzyć, że dany zespół nie jest kompletnie z przypadku, a w przyszłym sezonie powalczy o szybki powrót do elity. Czy […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Wisła lepsza w sparingu z Koroną

Nie ma sensu udawać, że dziś w Płocku odbywał się mecz ligowy. Wprawdzie przyznawano za niego jakieś punkty, była transmisja w Canal+, Wisła Płock założyła nawet wyjściowy garnitur, ale Korona urządziła sobie typowy przegląd wojsk. Z jej strony był to… kolejny sparing przed pierwszą ligą. Taki najbardziej typowy z typowych. Czy to szydera z naszej […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Nieprawdopodobne, a jednak – ŁKS strzela pięć goli i wygrywa mecz!

Gdyby ŁKS w Ekstraklasie mógł grać tylko z Cracovią i Rakowem, to mistrzem zostałby gdzieś w okolicach pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki w Wigilię. Niestety dla łodzian – w lidze jest też trzynaście innych drużyn. Dziś spadkowicz zagrał swój jeden z najlepszych meczów w całym sezonie i – uwaga – wygrał pierwszy mecz za […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Wisła do Lubina nie dojechała, Zagłębie pograło jak na treningu

Ach te mecze o pietruszkę. Teoretycznie liczymy na walkę i słynne „dawanie z wątroby”, ale w praktyce bywa z tym różnie. Przekonaliśmy się o tym w Lubinie, bo dziś chęci do gry miała tylko jedna strona. Wisła ewidentnie na Dolny Śląsk nie dojechała i nawet przypadkowy gol na początku meczu nie okazał się dla niej […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

West Bromwich bez wygranej, Grosicki szybko zszedł. Hit Championship zawiódł

Zanim do boju ruszyli zawodnicy w Ekstraklasie, postanowiliśmy rzucić okiem na hit Championship. Wicelider West Bromwich mógł wykonać milowy krok ku bezpośredniemu awansowi do Premier League. Wystarczyło pokonać u siebie czwarte Fulham, żeby odskoczyć na sześć punktów naciskającemu Brentford, któremu pozostałyby jeszcze trzy mecze. Do tego ponownie w pierwszym składzie gospodarzy wybiegł Kamil Grosicki. Zapowiadały […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Tego nie dało się wypuścić. A jednak – Warta oddala się od bezpośredniego awansu

Minimalizm jednak nie popłaca i brutalnie przekonała się o tym Warta Poznań. „Zieloni” po dwunastu minutach meczu z GKS-em Tychy prowadzili 2:0 i mieli mecz w garści. Wystarczyło tego nie spieprzyć i wieczorem można byłoby z piwkiem w ręce oglądać mecz Stali Mielec. Ale z 2:0 zrobiło się 2:1, bohaterem warciarzy mógł zostać Adrian Lis, […]
14.07.2020