Meresiński skruszony? Może i tak, ale nadal się ośmiesza
Weszło

Meresiński skruszony? Może i tak, ale nadal się ośmiesza

Jakub Meresiński powrócił. Już nic nie zostało z młodego, opalonego, buntowniczego, znającego się na uprawie pieczarek i nieźle wspinającego się po drzewach sympatycznego chłopaka ze sfałszowaną maturą. Ale i tak jest zabawnie. Odcinki „Meresiński Gate” niby są emitowane rzadko, ale każdy z nich wnosi coś nowego do świata sportu i szeroko rozumianej kultury. Na przykład teraz były właściciel Wisły Kraków chce się nawrócić, ale jednocześnie nadal się kompromituje.

Generalnie chcieliśmy napisać, że skoro nawet on zdał maturę, pisząc tak, jak poniżej, to zda ją absolutnie każdy. No ale potem przypomnieliśmy sobie, że jego egzamin dojrzałości był jednak sfałszowany.

4

Sposób, w jaki sympatyczny były właściciel Wisły chce odkręcić całą sytuację, jest niesamowicie komiczny. Naprawdę… Przed wysłaniem oficjalnego – oficjalnego! – pisma do klubu, powinien chociaż wrzucić ten tekst w jakieś narzędzie korektorskie, albo poprosić kogoś o przeczytanie lub w ogóle napisanie go od zera. A tak wyszło komicznie. Jak zawsze w jego przypadku.

Niestety, Meresiński „nie jest w stanie zwrócić tej że kwoty jednorazowo”. Co więcej, delikatnie wzoruje się na Termalice   i   używa   wielokrotnych   spacji, a znaki interpunkcyjne też jakoś się nie kleją. Bądźmy poważni. Można mówić, że nie każdy ma smykałkę do pisania, ale naprawdę – to są błędy, które byłyby powodem do wstydu u piątoklasisty. I to nawet takiego, który posiada umysł ścisły. Już nawet ktoś taki wie, że nie warto kompromitować się publicznie, na przykład pisząc odrażający tekst, który – z dużą dozą prawdopodobieństwa – ma szansę przedostać się do mediów. No i szok, niedowierzanie – przedostał się.

Meresiński jednak kreuje swoją własną rzeczywistość, tworzy osobistą gramatykę, czerpiąc z życia garściami i wzorując się na staropolskim przysłowiu: „życie jest jak rower – nie kręcisz, nie jedziesz”.

Jedyny plus jest taki – jeżeli nie kłamie, co w jego przypadku nie jest takie oczywiste – że Wisła otrzyma spory zastrzyk gotówki, która po prostu się jej należała. Choć z drugiej strony… Pismo wrzucił na Twittera Michał Trela z „Przeglądu Sportowego”, który napisał również, że Meresiński „pewnie potrzebuje sądu, by udowodnić dobrą wolę”. Oczywiście – a jakże! – o tak straszne czyny go nie podejrzewamy, ale jednak wstrzymalibyśmy się z przesądzaniem, że przynajmniej wykazuje szczerą skruchę. Niech najpierw odda wszystkie pieniądze.

Coś nam mówi, że będzie kolejny odcinek.

KOMENTARZE (27)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kolo
Górnik Zabrze

Wątpie by na weszło przez wyrazem ORAZ ktoś stawiał przecinek.

Wojteksiurek

Bez przesady, wiem, że fajnie jest se pocisnąć po Weszło, ale jednak nie walą kropek przed spacją.

emperor

kropek przed spacją?:)

Wojteksiurek

Przyganiał kocioł siedzibie Zelmera jak to mówią

lysywzl

Jakiś screen z tymi „gorszymi błędami”?
Czy, podobnie jak weszłaki, lubisz sobie pojechać po prostu po innych?

Janusz Ekspert

zabawnie wygląda ta krytyka ze strony poważnego, opiniotwórczego portalu na którym pojawiają się teksty z takimi słowami jak „KOSTARYKIANINIE”, nie wspominając już o legendarnej tapecie.
Pamiętajmy też, że Meresiński nie kreuje się na dziennikarza, a jest tylko jakimś cwaniaczkiem-biznesmenem.

GRAND_CHAMP

grają baraże o I ligę, gra III liga, grają baraże o Serie A i La Liga, a wy macie problem z jakimś Meresińskim

emperor

prawicowa interpunkcja, a jego wspólnik popiera Patryka J. Mi to się układa w większą całość.!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Legia Warszawa

Wszystkich z Warszawy, kibiców Legii wrzucasz do jednego wora?
Jasne… tak jest najprościej i bez wysiłku.

GRAND_CHAMP

my się znamy wieśniaku? wracaj na to podlasie spierdolone, a ode mnie wara

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP

nie interesują mnie wasze białoruskie zabawy :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos

Przygarniał kocioł garnkowi.

KUBA97

Jakim cudem ten skurwiel jeszcze nie siedzi w więzieniu?! Podrobił papiery,oszukał tyle osób, ukradł 300 tys- przeceiż to jest kurwa skandal! A ten papier to niech sobie weźmie i się nim podetrze-zakłamany palant. I jeszcze ten cyrk z Wisłą- życzę szybkiego procesu panie M.

Bartek Kiezun

Albo wiecie i nie chcecie tego pisac,zeby za ostro po gosciu nie jechac albo jestescie uczciwymi dziennikarzami bez doswiadczenia w tych kwestiach. Koles potrzebuje ugody i realny plan splaty ze wszystkimi wiezycielami. To moze uchronic go przed paroma latami w zamknietym pomieszczeniu. Nie ma tez mozliwosci zeby zaplacil chociaz jedna pelna rate. Tacy kolesie jada grubo na przypal i nie placa. Biora wszystko co gdzies da sie wzabrac.

koziolzbrodom
WKS Śląsk Wrocław

Jak on chce oddać ~300 tys. pln spłacając po 20 tys. miesięcznie, jeśli podaje termin ostatniej raty jako styczeń 2019 ? To naprawdę jakaś wyższa matematyka. Albo jak to mówił nasz prezydent Dupkiewicz : „inżynieria finansowa”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

resztę umorzą za dobre sprawowanie…

quaresma79

po co powstał ten „artykuł”?
ludzie, piszcie poważne teksty na poważne tematy, a nie takie pierdy. nikogo to nie interesuje

JesusChristPose
Legia Warszawa

ej stary (mam na myśli autora tych wypocin), czytałem chujowej napisane protokoły, pisma sądowe, zeznania itp. Tu nawet nie jest źle. Wiadomo o co autorowi chodzi, więc na chuj się spinacie? Zlecenie od kogoś dostaliście, żeby tego typa gnębić, czy jak?

Chce siano płacić w ratach po 20 patyków, i zamierza dotrzymać terminu styczeń 2019? Co tu więcej jest do rozumienia?

PhoenixLk
Legia Warszawa

wiesz, że jest to niewykonalne?
do końca czerwca – 20 tysięcy – spłacone 20 tysięcy
do końca lipca – kolejne 20 tysięcy – spłacone 40 tysięcy
sierpień – spłacone 60 tysięcy
wrzesień – 80
październik – 100
listopad – 120
grudzień – 140
styczeń – 160 tysięcy…

Hmm… 160 tysięcy… ile miał spłacić?

JesusChristPose
Legia Warszawa

No ok. On nie pisze jedynie o ratach miesięcznych po 20 000 tylko deklaruje spłacenie całości nie później niż. To oznacza, że deklaruje spłatę przynajmniej kilku w wysokości wyższej. W co nie należy jakoś specjalnie wierzyć. Ja mówię o błędach literówkach, zgubionych ogonkach, albo problemach z odmianą przez przypadki…
On mi ani brat ani swat. Nie obchodzi mnie, ale kręcić bękę, że pismo niechlujne, to trochę nieteges. Bo takie w ramach jeszcze chlujne 😉

Nie chcę się czepiać, ale...

Ostatnio jak śledziłem ten wątek, to jechaliście po samorządzie Kielc za to, że temu panu Korony nie sprzedali, teraz jedziecie z samym Meresińskim, coś straciłem? A w ogóle: „Przed wysłaniem oficjalnego – oficjalnego! – pisma do klubu, powinien chociaż wrzucić ten tekst w jakieś narzędzie korektorskie, albo poprosić kogoś o przeczytanie lub w ogóle napisanie go od zera.” – dobre, a z waszymi artykułami nie dałoby się też tego zrobić?

PhoenixLk
Legia Warszawa

serio sugerujesz, by ktoś najpierw zaczął zachowywać jakiś poziom, a dopiero potem, wymagał tego od innych?

wpDiscuz