Krzysztof Piątek o krok od Genoi, Cracovia znów zgarnie miliony
Weszło

Krzysztof Piątek o krok od Genoi, Cracovia znów zgarnie miliony

Piątek w Genui – to nie scenariusz na sympatyczny wypad do Włoch, a najkrótsze ogłoszenie transferu, do którego prawdopodobnie dojdzie w czwartek. Krzysztof Piątek przejdzie testy w FC Genoa, a jeśli wszystko będzie w porządku, to Cracovia zgarnie za swojego asa 4 miliony euro plus bonusy. 

Tym samym „Pasy” pokazują innym średniakom z Ekstraklasy, że w tej lidze idzie promować względnie młodych Polaków i zarabiać na nich kupę kasy, bo przecież dwa lata temu krakowianie opchnęli za 5 milionów Bartosza Kapustkę. A zatem w ciągu dwóch sezonów tylko na tych hitowych sprzedażach uda im się zarobić około 9 milionów euro. Genoa za Piątka daje bowiem 4 miliony, a do tego w umowie transferowej zostaną zawarte bonusy. Włosi szykują dla samego zawodnika czteroletnią umowę. Kluby są już po słowie, w czwartek piłkarz podejdzie do testów medycznych i jeśli nic nie wysypie się na ostatniej prostej, to przywitamy kolejnego Polaka w Serie A. Kolonia się powiększa – dziś we włoskiej ekstraklasie mamy Szczęsnego, Zielińskiego, Milika, Jaroszyńskiego, Stępińskiego, Marcjanika, Recę, Drągowskiego, Skorupskiego, Linettego, Bereszyńskiego, Kownackiego i Salamona. A podejrzewamy, że to nie ostatnie słowo Włochów w tym oknie transferowym.

FC Genoa to na ten moment „ten słabszy klub z Genui” – w minionym sezonie zajęła 12. miejsce w Serie A, bliżej jej było do walki o utrzymanie niż biciu się o europejskie puchary. W ostatnich dwóch-trzech latach zdarza jej się sypnąć kasą – dwa lata temu za Diego Laxalta z Interu zapłaciła prawie 6 milinów euro, milion mniej zapłaciła za Giovanniego Simeone (syna Cholo), w tym oknie została rzuciła 11 milionów na Lapadulę z Milanu. Ale Piątek trafia do klubu, który po prostu robi zawodnikom za trampolinę do włoskiego topu – paru przyzwoitych piłkarzy właśnie w Genoi wypromowało się do ekip liczących się w Europie. Zerkamy w zestawienie hitowych transferów tego klubu, a tam Pellegri, Criscito, wspomiany Simeone, Ranocchia, Destro, El Shaarawy, Pavoletti. Wiele wskazuje na to, że Piątkowi źle w tej Genui nie będzie.

Nie będzie źle też Cracovii, o ile ta nie podzieli losu Wisły Kraków, której Genoa nie spieszyła się z przelewaniem pieniędzy za Petara Brleka. Niemniej „Pasy” z Michałem Probierzem na czele potwierdzają, że schemat „znajdź, wypromuj, sprzedaj” to nie plan, który jest równie prawdopodobny, co wysłanie Skody Octavii na Jowisza. To scenariusz jak najbardziej realny do zrealizowania. Dwa lata temu wykupili Piątka z Lubina za pół miliona euro, a teraz zgarną za niego osiem razy tyle. Można? Można.

A sam Piątek? Chłopak ma 22 lata, świetny sezon na koncie i perspektywę walki o bycie czwartym lub piątym zawodnikiem reprezentacji. W Polsce zagrał w ponad 150 meczach, strzelił równe 50 goli i mamy wrażenie, że to już był dla niego ten moment, w którym musi przesiąść się do szybszego bolidu i sprawdzić, czy stać go na bujankę po wirażach Monzy, czy szczytem jego możliwości jest swojski Rajd Barbórka.

fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (65)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Poker

to dobrzy ruchacze

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
Armia Szatana-antyżydochrześcijaństwo

Po co w to mieszać jakieś żydowskie bestie i obrzezanego cieśle?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

Drogie Weszło, mamy tam jeszcze Cionka, czyli na ten moment 14. Możemy mieć Dawidowicza, który spore zainteresowanie ponoć wzbudza, możemy Kurzawę gdzie podobno do Florencji mu najbliżej, możemy mieć Murawskiego i Szymińskiego jeśli Palermo awansuje. Łącznie może być aż 18 Polaków, a skoro Marcjaniki i Jaroszyńskich tam ściągają to kto wie co jeszcze okienko przyniesie. Krychowiak nie chcą w Paryżu to może wyląduje w Mediolanie?

Fioletto Ambrozzini
Sigma Ołomuniec

Z tym Cionkiem na weszlo to jakiś buraczany blues.

Kcramsib

Klasyczny „brak linii redakcyjnej”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP

Wracaj do psychiatryka kurwico poznańska

Lluc93

A i to nie od dzisiaj wiadomo czy grasz w Wiśle Płock, Cracovii w Lechu czy w Legii to w obecnych realiach masz takie same szanse na transfer na zachód. Tylko potem nie płakać jak w pucharach będą kolejne oklepy, a w kolejnym sezonie wyścig żółwi o mistrzostwo. W normalnych ligach są czołowe kluby, one skupują wyróżniających się ligowców. Odjeżdżają reszcie ligi, mogą powalczyć w pucharach. U nas na coś takiego ostatnia mogła sobie pozwolić Wisła Cupiała. Oczywiście nie wina reszty ligi, że Legii, Lecha czy Jagi nie stać na kupowanie od nich zawodników, bo takie są obecnie realia i te realia mocno wpływają na to, że ta liga jest tak wyrównana, a w Europie zbieramy oklep za oklepem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP

Coś nie pasuje twoja teoria skoro z naszych klubów rok w rok najlepiej radzi sobie Legia :)

Lluc93

Wiadome, że Legia, ale nie przychodzi jej to łatwo. Normalnie skupowałaby najbardziej wyróżniających się ligowców i tak odjeżdżała reszcie. Na to sobie pozwolić nie może, a więc musi szukać gdzie indziej.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Najlepiej w ubiegłym sezonie. Doubleagrowpierdol będzie już zawsze wspominany. Jak Ungmennafélagið Stjarnan. :)

Szczepek
Legia Warszawa

Nie ma wewnetrznych transferow ceny za tych samych zawodnikow dla naszych klubow sa duzo wyzsze niz w przypadku transferow zagranicznych. Potem jak napisales lament, ze wyscig slimakow.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Dodaj Szczepek: jak widać to w powyższym artykule. To ciekawe, bo jednak Cracovia kupiła Piątka w Polsce.

Szczepek
Legia Warszawa

Zgadza się tu akurat był transfer między w miarę dobrymi ligowcami za niezla kasę. Mi bardziej chodzi o scenariusz, gdzie mamy transfer do zespołow, które realnie myśla o pucharach (Legia, Lech, etc) i te ceny sa juz inne.

Urkides
Legia Warszawa

Z tą sprzedażą naszych talentów, to jest dosyć zabawnie. Sprzedajemy wszystkie talenty w liczbie 2-3 a potem płacz że nie mamy kim w lidze grać. Wygląda na to że cała ta „potężna” machina PZPN z jej szkołami trenerskimi, systemami PJS, narodowym modelem gry, tysiącami ludzi „mającymi piłkę w sercu”, nie jest w stanie wyprodukować więcej niz kilku piłkarzy którzy DAJĄ NADZIEJĘ że mogą się rozwinąć do poziomu średniaka włoskiego.
W takiej Litwie czy Łotwie mogą odtrąbić sukces w szkoleniu bo Termalika albo Sandecja sprowadza ich „gwiazdy”.
Jak polskie kluby sprzedadzą kilku zawodników po 20-30 mln EUR wtedy będę mówił że doganiamy cywilizowany piłkarski świat.
A tak, skupują u nas chłopaków za sumy z granicy ryzyka finansowego a na nas robi to wrażenie.
Ale nawet to nie jest w stanie podziałać na wyobraźnię zarządzających piłką i w dalszym ciągu stoją z wyciągnietymi łapami po kasę zamiast podjąć wysiłek porządnego szkolenia.
Wolą wyżebrać kilkaset tysięcy, niz zarobić kilkanaście (kilkadziesiąt?) milionów.

Tytus_Sz

kurwa jak taki siermiężny typ idzie za 4 mln, to Carlitos powinien za jakieś dwa razy więcej. Chyba że Profesor jest też mistrzem negocjacji.

KatalonskiPIES

Carlitos ma 28 lat

Lluc93

Zachód rzadko weźmie od nas kogoś powyżej 25 lat. Rok temu Vadis też zamiatał ligą i wylądował w Grecji, podobnie Carlitos. Mówi się o AEK, Dinamie Zagrzeb. Ten ma jeszcze taki plus, że do Hiszpanii może wrócić, ale kwota nie będzie powalająca.

Innowierca
RKS Radomsko

Carlitos , 28 lat i do tej pory błąkał się po III-ligowych boiskach.
Piątek, 22 lata i ponad 100 meczów w (chujowej, bo chujowej) Ekstraklasie + kilkadziesiąt goli.
Znajdź różnice.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Lewyczy Milik to mieli jakies oszalamiajace staty w Eklapue. Milik to w Bundeslidze mial tragiczne wyniki i odbil sue od Bayeru i Augsburga.
Placi sie albo za potencjal albo za jakosc.
Piatek ma dopiero 22 lata jest wiec szansa, ze beda z niego ludzie.
Carlitos wiele lepszy juz nie bedzie. Moze byc jak z Nikolicem (czyli finansowo dla zawodnika super, ale ogolnie pilkarsko to srednio).

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Tylko Lewy to gral 2 sezony w Eklapie.
2 ostatnie sezony Piatka to 68 meczow i 33 bramki. Calkiem niezle.
Nastepny „mlody” w kolejce to Niezgoda: 55 meczow i 23 bramki.

Nie jestem wrozka czaruszka ani nie wiem jak mentalnie stoi Piatek, ale jesli da rade w Genoi to bedzie wg 3 napadzior (po Lewtm i Miliku).
Zyczyc mu szczescia, bo gosc jest ogarniety a nie jak Teo.

Lluc93

Tylko odlicz Piątkowi gole z karnych.

Spektakularny

No tak, czyli wg ciebie najlatwiej to Piatek bedzie miec w Juventusie, bo tam to mu na pewno ktos dogra

trzcina

Super miasto do zycia, piekne.
Spotkalem wielu fanow tej ekpy lata temu i byli bardzo ok.
Gdybym byl mlodym Polakiem z ekstraklasy, to lepszego transferu na poczatek nie moglbym sobie wyobrazic.
Powodzenia Krzysztof

MiodekBralczyk
EkipaBesnika

„(…) idzie promować(…)” ??? Pan Redaktor Beznazwiski mógłby dojść do wniosku, że „idzie” nauczyć się polskiego. Po czym niezwłocznie wcielić tę prawdę objawioną w życie.
Po serii „artykułów” brzydko pachnącą masturbacją z okazji 10 urodzin, wypadałoby wziąć się do pracy u podstaw, żebyście nie odpięli pasów. PL.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

To ostatnio jakaś plaga na Weszło. Idzie zwariować.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Zawsze mnie ciekawiło, kim są ludzie namietnie wyszukujący literówek i źle postawionych przecinkow w tekstach publikowanych w sieci. Trzeba przecież stworzyc konto, zalogować się, oddodać niemerytoryczny głos (w kontekście tresci komentowanego artykułu) i czytać potem beke, ktora ma reszta użytkowników z domoroslego polonisty.
Jak puste musi być życie takiego delikwenta, skoro traci tyle czasu na tą kompletnie bezproduktywną czynność.

Urkides
Legia Warszawa

Kierowniku
Są tacy ludzie którzy z szacunku do siebie i języka ojczystego, nauczyli się nim poprawnie posługiwać. I takie „kwiatki” działają drzazga w dupie, wyczuwasz od razu i przeszkadza.
Nasuwa się analogia z piosenką „śpiewać każdy może”, niestety ta ironia na beztalencia pchające się na scenę dzisiaj jest dominującym trendem.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Urkidesie
Smutne jest to co piszesz. Poprawne posługiwanie się jezykiem ojczystym, powinno byc powodem do dumy, a tu wychodzi, ze jest jak drzazga w dupie.
Chociaż, może to cos tlumaczy, np frustrację domoroslych polonistów, bo oni zazwyczaj, nie tyle uprzejmie poprawiają, co obśmiewają, szydzą. Trudno taką postawę pochwalić, ale rozumiem, ze ta poprawność, to strasznie ciezkie brzemię, poświęcają swoje puste życie dla dobra nas wszystkich.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Jak wyjezdzal Lewy to pamietam, ze odczucia mialem tozsame. Taki troche drewniany, bezjajeczny i czy sie przebije w Dortmundzie.
Zadecydowala psychika Lewego. Nie wiem jaka psyche ma Piatek, lecz wg mnie potencjal ma wiekszy od Leo. Jak bedzie zapierdalal i bedzie mial troche szczescia nie zginie 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Juz 1. bramka dla Lecha (piętą a la Crespo) pokazała, że Lewy nie jest drewniany. Bawi mnie ta rzekoma drewnianość Lewandowskiego.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

To odpal sobie spierdolino cudowne w rewanzu z Bruggia 😉
Piatek tez pare ladnych bramek strzelil.
Ja pisalem o swoim personalnym odczuciu. Zwyczajnie nie wyobrazalem sobie Lewego w top 10 snajperow globu :)

El_Konrado

Mylisz się mylisz, Tuszyński to było i jest megadrewno, na farcie strzelił trochę goli i naiwniacy rzucili za niego trochę eurasów. To jest piłkarz tak surowy, ze aż boli.

Piątek z kolei ma niesamowity instynkt snajpera, potrafi się ustawić, zastawić, piłka go szuka. Potrafi też wspaniale spyerdolić seryjnie kilka setek, ale mimo wszystko jest całyc zas zagrozeniem dla przeciwnika, cały czas pod grą, obserwowałem go wiele razy i jeśli trochę wzmocni się fizycznie i poprawi skuteczność, to może być naprawdę ciekawym graczem na pozycji „9”. Największą jego bolączką było wykorzytywanie szans z gry, zmarnował od cholery setek w tym sezonie. Jeśli to poprawi, a we Włoszech będzie miał kto z nim popracować, to jeszcze o nim usłyszymy i tego mu szczerze życzę.

Porównanie z Teodorczykiem przychodzi zupełnie naturalnie, są pewne podobieństwa, szczególnie dotyczące pozycji i roli na boisku, jednak Teodorczyk jest znacznie bardziej surowy technicznie, ale z kolei znacznie skuteczniejszy, choć wracając do czasów, gdy był w wieku Piątka, to mimo wszystko nie robił chyba większego wrażenia na boisku. Czas pokaże.
Fajnie, że zaczynają nieco większe pieniądze płacić za Polaków z Ekstraklasy, oby to się utrzymało.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Kolego karne tez trzeba umiec strzelac.
Patrzac na statystyki strzalow celnych do bramek to Piatek zly nie jest. Natomiast ogolnie oddawal ok. 7 strzalow na 1 gola. To juz sporo.
Taki Niko czy Robak mieli po 4.5-5 strzalow na 1 gola.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Owszem karne też trzeba umieć strzelać, ale w Genui strzelać ich nie będzie. Przynajmniej nie na początku.

El_Konrado

Strzela z gry rzadko bo bardzo dużo sytuacji marnuje niestety. Ale naprawdę potrafi się znaleźć w odpowiednim miejscu. Na pierwszy sklad Serie A na ten moment za słaby ale co będzie za rok? Kownacki też sprawiał wrażenie cofania się raczej niż robienia postępów. Poszedł do Serie A i mocno mu to pomogło. Trzeba trzymać kciuki za tych młodych Polaków. Lewy jeszcze kilka lat i finito.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Spektakularny

Gdzie ten instynkt snajpera, skoro majac 23 lata w zespole, ktory gra 4-5-1 rzucajac wszystko na niego, koles nie moze strzelic wiecej jak 13 goli z gry? To kto jest napastnikiem akurat na poziom polskiej ligi jak nie on? Snajper, ktory strzeli 3 w sezonie?

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

I konsekwentnie dalej.Cionka tam ciągle nie mamy.

Rysiek_Kieliszek
Santana Wielki Klincz

Tylko Jerzy Piątek „Sportowiec mimo woli” :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Zainteresowani sa, ale Legia w tej chwili ma 1 napastnika, wiec przy ewentualnej sprzedazy zostanie bez napastnika. Biorac pod uwage, ze ostatniego solidnego grajka (Niko i Prijol znalezli 3.5 roku temu to pewnie ze sprzedaza sie spieszyc nie beda.
Za mniej niz 4 mln eur nie sadze by go chcieli puscic.

Na razie Legia chce opierdolic Jedze i Berto. Udalo sie pozbyc Chupaka i Sadiku, moze i teraz sie uda.

El_Konrado

Faktem jest, że Niezgoda na tą chwilę wygląda lepiej od Piątka. Obydwaj są podobnego wzrostu i na tą chwilę mają podobne warunki fizyczne, jednakże Niezgoda jest duuużo szybszy od Piątka co już na starcie daje mu dużą przewagę, oprócz tego jest też dużo skuteczniejszy. Nie sądzę żeby Legia puściła go za 4mln EUR, pomijam już całkowicie fakt, iż Legia nie ma napastników… Tak naprawdę to Niezgoda właśnie, Szymański, to praktycznie jedyni piłkarze warci większe pieniądze z obecnych grajków w Legii, może jeszcze Vesovic. Sporo piłkarzy się mocno postarzało, kadra jest do odmłodzenia, co od jakiegoś czasu w sumie już się dzieje.

Oczywiście domyślam się, że ten komentarz to miała być taka a’la szydera – no patrzcie Weszło, pisaliście, że Niezgoda lepszy, a Piątek idzie za 4 bańki ojro, a Niezgoda nie … Niestety komentarz kompletnie nietrafiony, Niezgoda to dopiero pokaże na co go stać, on raptem zagrał 55 meczy w Ekstraklasie 23 gole / 6 asyst, natomiast Piątek 105 gier 39 goli, 11 asyst. Jeśli od tego odjąć gole z karnych to wyjdzie na to, że Niezgoda ma dwukrotnie wyższą średnią bramek z gry na mecz, no i przede wszystkim ma gościu dynamit w nogach.

Piątek też ma swoje walory jasna sprawa, ale lepszym graczem wydaje się być Jarosław

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

allende73

Polemizowałbym z tą tezą, że Niezgoda jest lepszy od Piątka, Zacząłbym jednak od tego, że są nieco innymi typami napastników, stąd też trudno o takie proste porównanie i na pewno nie nadają się do tego samego schematu gry. Najprawdopodobniej o też decyduje o tym, że to Piątek jest bliższy kadry niż Niezgoda. Nadmienię, że to, iż polemizuję z tezą o tym, że Niezgoda jest lepszy, to oczywiście nie sugeruję, że jak na naszą ligę, to Jarek Niezgoda jest słabym napastnikiem, raczej średnim (Piątek zresztą także, ten sam pułap), chociaż patrząc wyłącznie na tych wyłącznie narodowości polskiej wyróżniającym się. Ma oczywiście kilka zalet względem Piątka – np. szybkość i technika, ale ten także względem Niezgody (siła i umiejętność gry ciałem). Piątek ma lepsze liczby (chociaż dużo bramek z karnych, ale także ma więcej asyst). Wydaje się jednak, ze to warunki fizyczne Piątka sprawiają, że to on może uchodzić za tego lepszego, a przynajmniej bardziej przydatnego. Ponadto powiedzmy sobie szczerze – ma większe doświadczenie. Pomimo tego samego wieku co Niezgoda (4 miesiące młodszy jest Piątek), sporo wcześniej zaistniał w seniorskiej piłce na najwyższym poziomie także o czymś świadczy (kiedy Niezgoda jeszcze błąkał się po boiskach II ligi, ten już grał 3 sezon w Zagłębiu L. Natomiast, czy Legia nie sprzeda Niezgody? Pomimo deklaracji oraz braku napastników, to sądzę, że jakby pojawił się kupiec to Legia z pocałowaniem ręki, by sprzedała – sytuacja finansowa nie pozwala na lekceważenie takich ofert.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Jesli o mnie chodzi to zadnej szydery.
Legii nie oplaca sie Niezgody opierdolic za mniej niz 4 mln eur. Zagra ciut lepiej w nowym sezonie (moze i w LE) i pojdzie za 5-6 mln eur.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Pozyjemy zobaczymy. Skoro Genoa bierze Piatka, Genk Piotrowskiego, a Empoli Marcjanika znaczy, ze jest ruch w interesie.

Faktem jest, ze mlodzi z Legii nie maja success story jesli chodzi o transfery na Zachod.

lubie mezo

O kurwa ale grube kwoty są grane w tej Ekstraklapie 😀

Spektakularny

Stawiam gruby hajs, ze zupelnie odbije sie od Genoi. Nie ten poziom, krol karnych I tylko niezly napastnik w fatalnej polskiej lidze

wpDiscuz