post Avatar

Opublikowane 05.06.2018 11:08 przez

redakcja

– Nie wydaje mi się, żebym pasował do jakiejkolwiek innej redakcji sportowej – napisałem kiedyś w przypływie szczerości do Stana.
– Też mi się nie wydaje, żebyś pasował do jakiejkolwiek innej redakcji sportowej – odpisał, dość celnie określając moje miejsce w dziennikarstwie. 

Nie mam większych wątpliwości, że gdyby nie Weszło, prawdopodobnie uczyłbym WF-u, tak jak przez te kilka miesięcy, gdy wyrabiałem praktyki studenckie. Albo pracował u taty na poczcie, tak jak na studiach, gdy napieprzałem stemplem w kolejne listy, pogrywając między kolejnymi przekazami w Hitmana. Albo sprzedawał truskawki, jak na początku znajomości z teściami, gdy dali mi w ten sposób dorobić do pocztowej pensji. Albo zająłbym się w ogóle jakimś typowo bałuckim zajęciem, w końcu to centrum dowodzenia światem.

Nie sądzę, bym gdziekolwiek indziej mógł zaistnieć w roli dziennikarza. Celowo unikam szumnych deklaracji typu „nie byłbym dziennikarzem”, bo tak naprawdę mimo 7 lat publikowania, nadal nie czuję się przedstawicielem tego fachu. Z jednej strony z szacunku dla mistrzów – Paweł Zarzeczny pewnie by się uśmiechał, że dziennikarzem na Weszło to jest on, reszta tylko pisze teksty. Z drugiej – z niechęci do tej branży. Pogalopowała w taką stronę, że nie raz i nie dwa czułem się co najmniej zmieszany, gdy ktoś przedstawiał mnie jako dziennikarza. Zresztą, jak to w ogóle brzmi. A ty, czym się zajmujesz? Aaa, taka śmieszna sprawa w sumie, jestem dziennikarzem.

I przelatują przed oczami te wszystkie clickbaity, te wszystkie manipulacje, te wszystkie oszustwa, nagięcia prawdy, zacietrzewienie, megalomania, arogancja.

Czym ty się zajmujesz?
– A, memy robię w necie.

Lepiej, zdecydowanie lepiej.

Zresztą, nawet w twitterowej rubryce bio, gdzie niektórzy obok tytułu DZIENNIKARZA mają osiem różnych redakcji i dopisek o wyłącznie prywatnych opiniach, ja mam dwie rzeczy, z których jestem dumny. Kibol. Z Weszło.

Od tego wszystko się zaczęło, od jeżdżenia na mecze u siebie i na wyjazdy, od darcia ryja, od wyrywania sobie włosów z głowy przed tabelą 90minut, od sprawdzania, czy na pewno Saganowski nie nabawił się kontuzji na treningu. Możliwe, że to tutaj jest bariera, która oddziela mnie od dziennikarstwa. Niektórzy twierdzą, że dziennikarz musi zdjąć szalik, musi bezwzględnie skarcić swój ukochany klub, musi wykryć w nim osiem afer a potem skłócić się z połową ludzi tworzących tenże. Ale ja – jako kibol – kocham artykuły nie cynicznego Stanowskiego, który demaskuje przed dziećmi, że Święty Mikołaj nie istnieje (ostatnio gdy wskazywał, że triumf Atletico Madryt w Lidze Europy to dowód ich klęski – bo to klub, który wiosną powinien grać w Lidze Mistrzów), ale tego dziecinnego Stana – kibica Barcelony, który w naklejkach katalońskiego klubu ma cały komputer, a w szafie chyba połowę asortymentu ze sklepu mistrza Hiszpanii. Uwielbiam, gdy Leszek Milewski pisze swoje odczucia jako kanapowy kibic reprezentacji Polski i nieco mniej kanapowy sympatyk Widzewa. Gdy Kowal jedzie po Realu z pozycji jednego z największych psychofanów Barcelony wśród moich znajomych.

Kocham, gdy teksty kipią emocjami, które może dać tylko piłka nożna.

Moim zdaniem to właśnie tutaj czuć największą więź pomiędzy piszącym i czytającym. Za to ceniłem Weszło jako czytelnik i to zawsze starałem się dostarczać czytelnikom jako autor. Gdy skaczesz po bramkach, napisz tak, jakbyś wciąż był w powietrzu. Gdy przygryzasz po nich wargi, albo wręcz płaczesz w poduszkę – pisz właśnie w ten sposób. To chyba najbardziej nas odróżniało. Nikt nie gryzł się w język, nigdy. Nikt nikomu nie narzucał, komu ma kibicować, komu nie kibicować, czego nie robić. Jak chciałem pojechać zrobić reportaż o Ruchu Radzionków, to jechałem robić reportaż o Ruchu Radzionków. Jak Leszek zgłosił, że zainteresowała go sytuacja z Piwnicznej Zdroju, to spakował manatki i tyle go było widać. Jak ktoś chciał zobaczyć na żywo Sankt Pauli, to kupował bilety i sobie je oglądał. Byliśmy nie tam, gdzie wypadało być, ale tam, gdzie były emocje.

Nudne konferencje prasowe, organizowane, gdy kurz bitewny już powoli opada? Nie, lepiej mocny i subiektywny tekst równo z gwizdkiem. Lepiej kilka słów z perspektywy sektora gości. Z perspektywy pana Bogdana, którzy od 40 lat chodzi na Szombierki Bytom. Z perspektywy prezesa Olimpii Elbląg, który prywatnie jest księdzem. Gadaliśmy ostatnio z Leszkiem o Weszło, słowo „wolność” odmieniliśmy przez wszystkie przypadki.

Totalnie się z tobą nie zgadzam, ale jak chcesz, to puść – chyba każdy z nas czytał takie słowa od Stana. Ja prawdopodobnie najczęściej, z wiadomych względów, ale wiem też o tekstach Leszka, które Krzysiek zaopiniował w ten sposób. Wolność doboru tematu, wolność poglądów, spora wolność w doborze słów. Czasem prowadziło to do dość kuriozalnych sytuacji, gdzie dwa niepodpisane teksty tego samego dnia prezentowały drastycznie odmienną opinię, ale… to była właśnie nasza linia redakcyjna: brak linii redakcyjnej.

Ale ta wolność przekładała się też na całą pracę ekipy. Nikt nigdy nie zmuszał mnie do przeprowadzki do Warszawy, od urodzenia stacjonuję na Bałutach. Nigdy nikomu nie przeszkadzało, że nie potrafię opuścić swojego miasta na dłużej niż tydzień, przez co totalnie omijały mnie wyjazdy na duże turnieje. Nikomu nie przeszkadzało, że nie oglądam finału Ligi Mistrzów, bo jestem w Katowicach na meczu Rozwoju z ŁKS-em.

W sumie na miejscu byłoby napisać: nikt nie wymagał ode mnie, bym stał się dziennikarzem. W ogóle mam wrażenie, że przebiliśmy balonik związany z tym słowem. Ten cały etos, to całe pierdololo, że dziennikarz musi mieć długie materiałowe spodnie, na konferencję przychodzić w koszuli i marynarce a piłkarza pytać wyłącznie o najbliższy mecz. To całe pieprzenie o misji, o poczuciu obowiązku, o odpowiedzialności. Nie. Piłkarze to cyrkowcy, my zaś jesteśmy jak typ, który sprzedaje lornetki pod cyrkiem. Typ, który sprzedaje lornetki pod cyrkiem nie uważa samego siebie za zbawcę wszechświata i wykonawcę zawodu z wysokim prestiżem. Tak jest również z nami.

Jestem tragicznie sentymentalny, trzymam w piwnicy nawet resoraki z dzieciństwa, a jak musiałem zezłomować auto, to chodziłem przybity tydzień. Jedna kobieta przez całe życie, jedno osiedle przez całe życie, jeden klub.

Chciałbym, by podobnie było z miejscem pracy. Zwłaszcza tak zajebistej pracy.

Nie tylko dlatego, że nigdzie indziej nie płacą za darcie ryja na wyjazdach.

Opublikowane 05.06.2018 11:08 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 103
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gudi
Gudi

Zajebiście napisane. Dobra robota.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Uważam, że jeszcze bardziej zajebiście było, kiedy pisał o tym, że w interesie ŁKS-u jest, żeby Legia nie awansowała do LM bo się zwiększy dystans pomiędzy tymi klubami.

Gudi
Gudi

No i awansowała. Czy dystans się zwiększył? Wręcz przeciwnie.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Akurat to czy dystans się zwiększył czy nie, nie ma to znaczenia w sprawie o której wspomniałem.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Stanowskiemu chyba zaszkodziło katalońskie słońce, że zrobił z kibola dziennikarza, a podobno nawet redaktora naczelnego. Kibolkiewicz: jak tam się czujesz po akcji poznańskiego bydła, które nie pozwoliło dokończyć sezonu i udekorować mistrza? Słabego bo słabego ale jednak mistrza. Nie widziałem, żebyś rzucał podobnymi przykładami patologii z Europy i tym tłumaczył, że wszystko jest ok.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

ooo… jak kibolskie bydło minusuje:-)

Urkides
Urkides

No własnie, Olkiewicz ma kolejną szansę wytłumaczyć „niekumatym” jaką ogromną wartość stanowią dla klubu ci goście od „niepowtarzalnego klimatu”.
Jakoś się „zaciął” w tej sprawie. Nich wytłumaczy jak to się przekłada na „dobro ukochanego klubu”. Jestem bardzo ciekawy argumentacji.

theczarek
theczarek

a co tu tłumaczyć, w Warszawie kibole twierdzą, że Legia to My, więc pewnie tak jest wszędzie. a skoro Legia to w ich mniemaniu kibole to naturalnie, że wszystko co związane z ruchem kibicowskim jest dla Legii najlepsze.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

No aż dziwne, że Kibolkiewicz nie pochwalił, niepowtarzalnego klimatu w Poznaniu.

Urkides
Urkides

Na liście minusów pod moim komentarzem są koledzy którzy nie są ciekawi.
Brak ciekawości świadczy o uwiądzie umysłowym.
Naprawdę nie chcecie wiedzieć jak według Olkiewicza ci dymiący pomagają swoim klubom?
Ja tego nie mogę racjonalnie ogarnąć, dlatego chciałbym poznac opinię „dziennikarza” od tych spraw.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Urkides: Aż dziwne, że nie odpisali Ci, że oni utrzymują klub z biletów. Oczywiście, to że kupują najtańsze bilety, i że z tych biletów pewnie nie starcza, na opłacenie kar za wybryki tych debili, to nie ma znaczenia.

Filet
Filet

Z drugiej strony moje wspomnienia ze stadionów ekstraklasy to mecz Lechia Gdańsk – Lech Poznań, jedyny mecz w życiu jaki widziałem na stadionie. Jedyne co z niego zapamiętałem to głośny doping kibiców i oprawy. Co do piłkarskiego rzemiosła to nie pamiętam nawet wyniku… takie to były emocje. Kopanina.
P.S. A mecz oglądałem z dwa lata temu w wieku 29 lat więc nie jest to odległe wspomnienie z dzieciństwa.
Starałem się też przyglądać Wolskiemu bo słyszałem wypowiedzi piłkarzy jakie umiejętności przekraczające tą ligę posiada ten zawodnik… Nie zauważyłem, ani jednej.

fronda
fronda

To wypierdalaj azjato na na forum GóWna albo innego tvn skoro się tu frustrujesz.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

azjata?:-)

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

„I przelatują przed oczami te wszystkie clickbaity, te wszystkie manipulacje, te wszystkie oszustwa, nagięcia prawdy, zacietrzewienie, megalomania, arogancja.” – no niestety, zgadza się, że z tym to u was na portalu coraz gorzej.

theczarek
theczarek

a to nie była właśnie autokrytyka? ja tak to odebrałem w 1 kolejności, może faktycznie z rozpędu, bo megalomania, arogancja i zacietrzewienie nie pozwoliło by Redakcji przyznać się do tych cech 😀

Urkides
Urkides

No dobra, to następny tekst o tym jaką zupę bardziej lubi pomidorową, ogórkową czy rosół.
Czekamy z zapartym stolcem.

Gudi
Gudi

Jeżeli wejdziesz w taki artykuł a potem dopiszesz pod nim kilka komentarzy to znaczy, że warto było taki artykuł opublikować.

pepe72
pepe72

Jakbyś pisał po kilku dniach świętowania i to jeszcze o jubileuszu to nie poszło by ci lepiej. 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

biggala2310
biggala2310

„Stan nie pierdoli się w tańcu. Jeżeli ktoś napisze tekst drastycznie odbiegający od jego spojrzenia (…) zostaje przeorany, tak by widzieli to pozostali redaktorzy, ale też graficy, informatycy i ludzie zajmujący się reklamą” – 4 czerwca 2018 r., źródło: http://weszlo.com/2018/06/04/la-bombonera-czyli-prawdziwe-serce-weszlo/

„Wolność doboru tematu, wolność poglądów, spora wolność w doborze słów. Czasem prowadziło to do dość kuriozalnych sytuacji, gdzie dwa niepodpisane teksty tego samego dnia prezentowały drastycznie odmienną opinię, ale… to była właśnie nasza linia redakcyjna: brak linii redakcyjnej” – 5 czerwca 2018 r.

kuuurw
kuuurw

bahahahahahah. ktos zostanie przeorany. albo nie. teraz musimy glowkowac.

Zenon Zawodowiec
Zenon Zawodowiec

A ja nie widzę tu sprzeczności, zwłaszcza po przesłuchaniu ostatniego Stanu Futbolu. Mają swobodę w tematyce (czyli jedni mogą pisać o ŁKS-ie trzy razy w tygodniu, a inni wyjechać na jakąś wieś zrobić materiał o A-klasie), za to są mocne opierdole jeśli wyjdzie fuszerka, typu oglądanie meczów na Livescore. Tak przynajmniej to rozumiem.

biggala2310
biggala2310

Analfabetyzm wtórny – tak nazywa się Twoje schorzenie. Przecież tu nie o swobodę doboru tematów, a opinii i poglądów chodzi.

Zenon Zawodowiec
Zenon Zawodowiec

O, już diagnozę dostałem, czekam na fakturę.
Nikt nic nie mówił ani nie pisał o opierdolach za opinię niezgadzającą się z tą od Stano. Ba, nawet we wspominanym Stanie Futbolu mówiono o tym, że gdy się nie zgadza z opinią redaktora, i tak mówi, żeby puszczać. Ba, jako uczeń Pawki stawiam, że uważa, że najgorsze jest to, gdy opinia jest innym obojętna.

biggala2310
biggala2310

Może i tak mówiono podczas Stanu Futbolu, jednak we wczorajszym felietonie było napisane: „tekst drastycznie odbiegający od jego spojrzenia”, co można rozumieć na jeden sposób. Kwestia wartości merytorycznej została poruszona osobno. Dalej nie rozumiesz?

kocurrrek
kocurrrek

„Nie zrozumcie nas źle”

pepe72
pepe72

Czyli o odmiennych tekstach to napisał prawdę 😉

PhoenixLk
PhoenixLk

gratulacje za awans

Fidel
Fidel

Odnośnie braku „linii redakcyjnej”, jak mają się do tego niepodpisane artykuły pisane w liczbie mnogiej, pełne stwierdzeń „uważamy”, „według nas”? Bez jakiejkolwiek złośliwości, chciałbym wiedzieć czy przed puszczeniem takiego tekstu jest on rozsyłany do wszystkich i publikowany dopiero po akceptacji całości redakcji? Czy może ktoś piszący rzuca na głos hasło i jeśli nie spotka się ze sprzeciwem pisze dalej?

Przemeck
Przemeck

Podejrzewam, że jeśli autor nie jest osamotniony ze swoją opinią, to ma prawo napisać „według nas” 🙂

baran
baran

Co więcej, ma prawo nawet napisać „umówmy się”.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Czy brak linii redakcyjnej wyraża się w ignorowaniu Cionka, jechaniu po Kucharskim, czy Mioduskim i 711 peanach na temat pewnego szkoleniowca?
Jakaś linia jednak chyba jest.

pepe72
pepe72

Gino, nikt nie jest doskonały.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fronda
fronda

Nie ma linii redakcji.Jest linia Stano i pewnych osób,instytucji dziennikarze nie mogą krytykować i Stano nie musi tego robic,bo przecież dziennikarze nie gapy i wiedzą co robic by nie podpaśc.
Jakubie przykład Stano i Barcelony to kompromitacja.trzydziestolatek postanawia zostać kibolem barcy to podobnie jak stary wandzel,który w kwiecie wieku został kibicem Legii.Koniukturaliści.

KKS
KKS

Dobrze, że został kibicem Barcy. Od razu Real wygrał cztery Ligi Mistrzów w pięć lat 🙂

Kaligula
Kaligula

Oezu i znowu Stano i znowu że Barcelona. Nie rozumiem dlaczego po raz kolejny jakiś smutny anon odbiera ludziom prawo zakochania się w określonym stylu/ludziach/czymkolwiek co prezentuje dany klub tylko dlatego że następuje to w wieku 20/30 czy 60 lat a nie za dzieciaka 😛 Piłka nożna to tylko zabawa i segregowanie ludzi z pozycji: „ja jako wierny kibic jestem lepszy” nie ma żadnego sensu, prowadzi jedynie do konfliktu… I chyba o to takim ludziom jak fronda chodzi.

danek.michalowski@gmail.com

Chciałbym kiedyś tak opowiadać o swojej pracy

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JezusChwastus
JezusChwastus

Teraz kaskę sypie Orlen, to jest dobrze. Krzysiu za krytykowanie poprzednich decydentów został należycie uhonorowany, ciekawe kto załatwił Zbyszek, czy może Jacuś z TVP. Od kiedy naczelny zaczął mieszać się w sprawy polityczne, nie wycierajcie sobie gęby słowem wolność, bo każdy wie jak jest na prawdę.

LordInfamous
LordInfamous

Kurski dostał 800 baniek pożyczki na swoją żałosną propagandę więc każdemu starczy na „medal” za wspieranie reżimu
Myslisz, ze po co był zakaz handlu? Żeby panstwowy ORLEN się obłowił

fronda
fronda

Orlen ma miliardy za paliwa,a sklep to tylko drobne.Inne stacje tez są otwarte mądralo.
Aha,a gdzie bedziesz ogladał Mundial?

LordInfamous
LordInfamous

Kurwa, ale nick
Też jestes pisowskim propagandzistą? Kanie, Rachonie, Sumlinskie…

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

A gdzie ma kurwa oglądać? Powiedz jeszcze debilu, że to dzięki pisowi będzie mundial w TV.

fronda
fronda

Debil po pierwsze to cie zrobił pajacu.A kto do2022 kupił prawa ?
Oglądaj sobienie w tvnpołudnie skoro plujesz na TVP.

bastion79
bastion79

Zakaz handlu to inicjatywa Solidarności. Pisowi nie było to w smak i dlatego tak się schodziło z uchwaleniem. Beneficjentem tej ustawy jest kościół katolicki. Za agitacje wyborczą trzeba płacić – wiedzą to w pisie, wie Duda z Solidarności. Ot, pisowska Polska w pigułce.

LordInfamous
LordInfamous

Pisowi nie było w smak? Chyba sobie jaja robisz, przypomnij sobie co wygadywał Duda chwile po podpisaniu ustawy ile socjalistycznego pierdolenia wyrzucali z siebie politycy pisu o odzyskiwaniu godności oraz rodziny

bastion79
bastion79

Nie było, ale klerowi się nie odmawia. W tym przypadku sukienkowi przepychali to przez zomowca Dude. Kiedy pisowi zależy robią ustawę w dzień, znaczy noc. Sygnał od naczelnika, ustawa pisana na kolanie w nocy i oczywiście wprowadzana w trybie poselskim. Dalej maszynki do głosowania robią swoje. Ta, była przepychana przez różne komisje ponad rok. Nie zależało im. Nie ma się co dziwić – straty do budżetu, nowi bezrobotni, łatka władzy zabraniającej suwerenowi i inne. Reasumując: klerowi się nie odmawia w wolsce.

LordInfamous
LordInfamous

Nie wiem co ma do tego kościół, przeciez katotaliban nie odmawiał sobie nigdy mszy na rzecz zakupów i robił je albo przed albo po wysłuchaniu żydowskich bajek
Jak klecha ma wyjść na plus dzięki zakazowi?

bastion79
bastion79

No jak to? Żaden sekret, że od lat spada ilość wiernych w kościołach. Tych powodów oczywiście jest całe mnóstwo, ale jednym z nich niedzielne zakupy. Sęk w tym, że na pozostałe państwo nie ma wpływu (jeszcze), a na handel tak. Taki ukłon. Pracownicy nie zyskali, pracodawcy tracą, klienci wkurwieni, rząd krytykowany. To kto zyskał? Ps jestem zwolennikiem tego zakazu, ale nie w tej formie. Cały pis, czego się nie dotknie to spierdoli. Nieudacznicy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
LordInfamous

Sam sobie reprezentuj Rosje, nawet razem z zydokatolstwem z pisu macie dużo wspólnych punktów, komuchy trzymający za morde obywateli, ciągle nakładając na nich zakazy i regulacje
HRRRRRRRRRRRRRRRRRRR TFU

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
LordInfamous

Spuszczasz się nad Rosją jak ksiądz spowiadając dziecko, masz swoich obrońców tradycyjnych wartości i walki z sodomitami

Już nie raz obnażałem waszą ruską propagande
https://www.wykop.pl/wpis/30676723/niesamowita-jest-ta-propaganda-rosji-jako-bogatego/

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Stanowski zachowywał raczej neutralność a jesli już to krytykował subtelnie. W przeciwieństwie do Kibolkiewicza, który podpisywał jakieś petycje, żeby świr szmacierewicz badał „zamach smoleński”. Kurwa, jaki to był obciach!

LordInfamous
LordInfamous

Zamachu to co najwyzej dokonał pis na nasz kraj demolując go z każdym dniem swoimi jebiącymi socjalizmem pomysłami

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
bastion79

Pisałem o tym od dawna. Nazywałem to dziobaniem czyli podlizywaniem. Dziobał Zarzeczny – dostał kanał w republice, dziobał Stano – dil z orlenem, totolotek, i jestem przekonany, że to dopiero początek. A gimbaza swoje. Pozdrawiam górne trzy procent.

Zenon Zawodowiec
Zenon Zawodowiec

Taka drobna uwaga — Totolotek nie jest spółką państwową.

fronda
fronda

Jest,ale chyba moze się reklamować?

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

a chodzi ci o totolotek czy LOTTO? bo totolotek nie jest

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
bastion79

Ok, nie jest. Mój błąd.

fronda
fronda

Ze to niby ty?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

paolo91
paolo91

Kodziarsto i ruska agentura od tych skurwysynów nadrodników to ten sam zryty beret. Wszędzie spiski, propaganda, dyktatura. Kurwa, śmiesznie xD

Mats
Mats

Jakub Olkiewicz robić to co się lubi i żeby jeszcze za to płacili to marzenie każdego 🙂 PS. Czy można spodziewać się jakiegoś tekstu z okazji awansu Twojego ŁKS do I ligi?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kocurrrek
kocurrrek

Zdecydowanie o kilka za mało!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Przemeck
Przemeck

Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam i powodzenia!

Kcramsib
Kcramsib

„Nie ma linii redakcyjnej”, małym druczkiem gwiazdka i dopisek: nie dotyczy Cionka 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fidel
Fidel

To chyba naturalne, że po pierwszym zachłyśnięciu się dorosłością na etapie studenckim i wczesno postudenckim następuje zdeżenie z rzeczywistością i wszelkimi trudnościami dorosłego życia. Reakcją obronną jest ucieczka do beztroskich lat dziecięcych i wspomnień z nimi związanych. Idąc tym tropem za jakieś 10-15 lat wchodząc w kryzys wieku średniego redaktorzy weszło powinni kupić sobie sportowe samochody i podrywać dziewczyny z liceum.

Kcramsib
Kcramsib

Ja myślę że to bardziej kwestia tego, iż tęsknią podświadomie za czasami, gdy piłka nożna była tylko pasją, nie pracą. My oglądając nudny mecz możemy go wyłączyć, oni muszą to nie tylko oglądać, ale też kombinować, jak napisać nadającą się do przeczytania recenzję. Albo jak ocenić piłkarzy, po których nie można już przecież jechać jak po burej suce, bo 3/4 z nich zna się już osobiście i część może strzelić focha i nie udzielić kiedyś wywiadu…

Irasiad72
Irasiad72

Tak się czasem zastanawiam na jaki DREWNIANY CHUJ niektórzy wchodzą na ta stronę? Nic im się nie podoba, ale dalej włażą i wypisuję jakieś dyrdymały bez ładu i składu… Być może to rodzaj jakiejś terapii …

Fidel
Fidel

Widzisz ja regularnie czytam Weszło ale jednocześnie krytykuję różne rzeczy które mi się tu nie podobają ponieważ chciałbym żeby ta strona była lepsza. Równie dobrze można podważać sens istnienia Weszło bo przecież ciągle tylko krytykują i nabijają się z piłkarzy i klubów więc skoro tak im się nie podoba ta piłka nożna to po co się nią zajmują, niech przerzucą się na szachy.

Michal Sz
Michal Sz

Ale tu nie chodzi o merytoryczną krytykę, bo ta jest zawsze potrzebna. Chodzi o dopierdalanie się o byle co. Był tu nawet nie tak dawno egzemplarz, któremu nie podobało się, że w artykule ktoś Włochów nazwał „makaroniarzami”, choć przecież tak po prostu się na nich u nas mówi od wielu lat. To nie jest merytoryczna krytyka tylko irytujące czepialstwo. Plus pełno nieomylnych i z kijem w dupie, gotowych oburzyć się na to, że w tekście o błędach hiszpańskich sędziów, ktoś zamieścił zdjęcie Steve’ego Wondera, uznających, że to nabijanie się z niewidomych.

Michal Sz
Michal Sz

No takich zjebów jest tu pełno. Wiecznie niezadowoleni, aby się do czegoś przyczepić. Nie kumają, że jakby nie Weszło, z którego korzystają za darmo, to do czytania o sporcie zostałyby im wypociny Steca i inne gówno. Ale to pewnie w większości gówniarze, bo te młodsze pokolenia tak mają, nic nie szanują, nic nie doceniają i w internecie zostawiają tylko kozie bobki.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Michal Sz
Michal Sz

Jakby chcieli to by napisali. Ale nie chcą, a nie że nie mogą. To jest właśnie wolność.

emperor
emperor

praktycznie nigdy się nie zgadzam, ale za rozwój i dystans do siebie – propsy, Kibolkiewiczu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pepe72
pepe72

Stano zrobił to lepiej. Może ma mocniejszą głowę 😉

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina

Red. Olkiewicz jest z Bałut i za ŁKSem? A myślałem że Bałuty to widzewskie osiedle. Może ktoś kumaty wyjaśnić jak to faktycznie w Łodzi wygląda? 🙂

GEDANIA
GEDANIA

Bałuty to bodaj największa dzielnica Łodzi i jest ona podzielona. Widzewskie są tzw. Stare Bałuty, natomiast ŁKS ma tu swoje bastiony na Teofilowie czy słynnej Limance.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

szymon1999
szymon1999

Dobry tekst! A byłeś w Koszalinie jak jesienią grał ŁKS?

Kamil_13
Kamil_13

kamilfan.blogspot.com nowe posty

kuras
kuras

Troche zenada. Na tym portalu gdzie jest tylu „nietykalnych” pisanie o „wolnosci tematow”…mysle ze wchodzacy na te strone zasluguja na cos wiecej, nie traktujcie nas jak glupkow.

StaszekPrawy
StaszekPrawy

Wolność się kończy, gdzie kasa lub układy? Puść art krytyczny o Lesnodorskim lub Bońku. Lub o grubym Czesiu 711,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek
theczarek

Jakub to mam dla Ciebie pomysł, jak życia poza weszło nie widzisz.
weź kredyt i zrób swój portal konkurencyjny dla Weszło, ale z jakimis innowacjami. ja ci sporo pomysłów mogę podsunąć.

Problem z weszło jest taki, że nie ma w ogóle konkurencji. i pojawienie się takiej wyszło by tej stronie i całemu rynkowi mediów sportowych w Polsce na dobre. a miejsce jest na taką platformę, i to w dodatku gigantyczne.

qdlaty81
qdlaty81

Tylko ten klub bys zmienil 😉
Reszta git Kubusiu
Pzdr

m1025
m1025

🙂

Weszło
22.09.2020

Przeklęte Wyspy Owcze i technologiczny skok. Sukcesy i porażki Michniewicza w kadrze U-21

Czesław Michniewicz jest już jedną nogą poza reprezentacją Polski do lat 21. Odejdzie z niej raczej prędzej niż później. Ale co po sobie zostawi? Jaki bilans po trzech latach sprawowania stanowiska przez Michniewicza, mają biało-czerwoni? Co mu się udało, a co zawalił lub najzwyczajniej w świecie mógł zrobić trochę lepiej? Nie ma wątpliwości, że bilans […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Jeden klub, jeden trener. Klich i Kapustka od Tarnovii do kadry | KOPALNIE TALENTÓW

Ich pierwszy trener mówi o przypadku, twierdząc, że Mateusz Klich i Bartosz Kapustka poradziliby sobie gdziekolwiek by nie zaczynali, a on akurat miał szczęście, że na nich trafił. Większe zasługi niż sobie przypisuje rodzicom swoich najbardziej znanych byłych podopiecznych. Chyba jednak prowadzący ich za młodu Krzysztof Świerzb jakąś cegiełkę do tego dołożył, skoro nawet teraz […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Chodyna na radarze, Makowski cofa się w rozwoju

Za nami cztery kolejki nowego sezonu Ekstraklasy. Gdy patrzymy na ten okres przez pryzmat młodzieżowców, trochę brakuje nam odkryć. Jasne, poprzedni rok pokazał, że warto w tej kwestii trochę poczekać, bo choćby Michał Karbownik, Bartosz Białek czy Jakub Moder wypłynęli na szerokie wody dopiero z czasem, ale byli też tacy, którzy zaskoczyli od pierwszej kolejki […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Spokojnie, zaraz się rozkręci. Boruc jak film o facecie w łódce?

Powrót Artura Boruca do Legii Warszawa to bez dwóch zdań największe wydarzenie trwającego jeszcze okienka. Celowo nie użyliśmy w tym kontekście słowa „transfer”, bo ten ruch wykracza poza same kwestie sportowe, ale jedno trzeba wyraźnie zaznaczyć – to właśnie one wciąż powinny być na pierwszym planie. A na starcie tego sezonu nie ma co kryć […]
22.09.2020
Włochy
22.09.2020

Sfałszowany egzamin z włoskiego, czyli w co pogrywa Luis Suarez?

„Spoczywa na tobie wielka odpowiedzialność. Jeśli go oblejesz i gość nie dostanie obywatelstwa, to dopiero się zacznie. Rozpoczną atak terrorystyczny” – mówi na nagraniu rozmówca Stefanii Spiny. Czy to fragment filmu akcji? Nie. To konspiracyjna konwersacja uniwersytecka w sprawie językowego egzaminu Luisa Suareza, koniecznego do uzyskania włoskiego paszportu. Egzaminu, który Urugwajczyk podobno zdał z łatwością. […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Czereszewski: Holendrzy w Stomilu? Dzięki mnie klub zarobi na nich niemałe pieniądze

Temat Stomilu, dziwnych transferów do klubu i zmian, które w ciągu ostatnich dni zaszły w Olsztynie, nie schodzi z ust kibiców. Wczoraj przyjrzeliśmy się jednej stronie sprawy, o której rozmawialiśmy także w I-ligowej części „Weszłopolskich”. Dziś oddajemy głos drugiej ze stron, a konkretniej Sylwestrowi Czereszewskiemu, który nie stroni od mocnych słów. Doniesienia portalu stomil.olsztyn.pl nazywa […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Gdy rozum śpi, a Lewandowski zagrywa krzyżakiem, budzą się demony

Środkowy pomocnik przejmuje piłkę na środku boiska, zagrywa ją na prawo do skrzydłowego, ale nie zatrzymuje się, tylko biegnie na pełnej w pole karne. I słusznie, bo zaraz dostaje podanie zwrotne od kolegi, wystarczy dołożyć nogę i po wszystkim. Tak też się dzieje – pewny strzał i bramkarz nie ma szans. Ale co to? Kibice […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

„Ring cię zweryfikuje. Nie masz za kim się schować”

– Moja walka? Jakbyś Rocky’ego oglądał. Cały mój plan szybko poszedł w pieruny. Myślałem, żeby dużo tańczyć, atakować seriami i odskakiwać, tak miałem zaplanowane treningi. Ale walczyliśmy na najmniejszym możliwym wymiarze ringu, więc nie było za bardzo gdzie uciekać. Trener powiedział mi więc „Kamil, musisz się bić”. A że lubię się bić, to się biliśmy. […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Pół roku transmisji sportowych za darmo – promocja specjalna PKO Banku Polskiego

Nasi partnerzy z PKO Banku Polskiego mają do zaproponowania kapitalną promocję dla wszystkich ekstraklasowych świrów. I nie tylko! Do zgarnięcia półroczny darmowy dostęp do transmisji sportowych lub filmów na platformie CANAL+ telewizja przez internet. Na czym polega cała akcja? Już tłumaczymy. Najpierw trzeba założyć PKO Konto za Zero z Oficjalną Kartą Ekstraklasy. Jedną z tych, […]
22.09.2020
KTS
22.09.2020

Podryw na zerwane więzadło i kolejny rekord! KS Bednarska 1:15 KTS Weszło

Idziemy jak burza. W rywalizacji z ostatnią w tabeli Bednarską wydatnie poprawiliśmy bilans strzelecki. Drużyna nie zawiodła i zaaplikowała rywalom aż 15 bramek. Łapcie obszerne kulisy ostatniego spotkania KTS-u Weszło.  fot. FotoPyk
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

PRASA. Strejlau: Legia robi błąd. To Jacek Zieliński powinien zostać jej trenerem

Temat dnia w prasie jest oczywisty – Czesław Michniewicz w Legii Warszawa. W „Przeglądzie Sportowym” o nowym szkoleniowcu wypowiadają się eksperci. Mocną tezę wysunął Andrzej Strejlau. – Zastanawia mnie, kto zdecydował o zwolnieniu trenera Vukovicia. Strategię klubu wyznacza prezes, wiceprezes albo dyrektor sportowy. Któryś z nich popełnił błąd, decyzja o zwolnieniu była tego dowodem. Uważam, […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

„Bielsa uczy: największe błędy popełnia się w chwilach triumfu albo tuż po nich”

– Bielsa wychodzi z założenia, że największe błędy popełnia się w chwilach triumfu albo tuż po nich. Wtedy najłatwiej jest coś zepsuć. Trudniej wtedy spostrzec, że zespół potrzebuje zmian, żeby się rozwijać. Bo przecież jest wciąż wynik. A pewna formuła może się właśnie kończyć i trzeba nie lada geniuszu, by dostrzec ten moment nim będzie […]
22.09.2020
Anglia
21.09.2020

Wilki się nie położyły, ale na Citizens to i tak za mało

Nadspodziewanie dobrze zaprezentował się zespół Wolverhamptonu na tle Manchesteru City. A może raczej wypadałoby napisać – zaskakująco niewielki był opór Citizens przed powstrzymywaniem ataków Wolves. Oczywiście, Manchester City przeważał przez większą część spotkania. Oczywiście, utrzymał również korzystny wynik do 90. minuty. Ale chyba nikt nie przypuszczał po bramce Fodena na 2:0, że gospodarze zdołają jeszcze […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Jagiellonia ściągnęła Piasta na dno

Piast miał się podbudować meczem z Jagiellonią przed starciem z FC Kopenhaga, tymczasem tylko się dobił. Za nami już cztery ligowe kolejki, a gliwicki zespół ciągle czeka na premierowego gola. Na dodatek nie pomógł dziś Frantisek Plach i w efekcie „Jaga” przełamała passę czterech kolejnych porażek z podopiecznymi Waldemara Fornalika. To nie tak, że Piast […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

WESZŁOPOLSCY: MICHNIEWICZ W LEGII WARSZAWA, WIELKI MECZ GÓRNIKA

Powiedzieć, że to gorący dzień w Ekstraklasie, to nic nie powiedzieć. I trzeba przyznać, że termin naszego programu zgrał się idealnie: ledwo Legia ogłosiła Czesława Michniewicza, a wjeżdżają Weszłopolscy w składzie Mateusz Rokuszewski, Jakub Białek, Paweł Paczul, Adam Sławiński, Szymon Janczyk, Samuel Szczygielski. Jaka będzie ta Legia? Co dalej z Vukoviciem? Kto w szatni Legii […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Michniewicz w Legii, czyli dobry trener zabiera się za pogubiony zespół

Jakkolwiek oceniać decyzję o zwolnieniu Aleksandara Vukovicia z Legii – cóż, stało się, życie musi iść dalej, nowy szkoleniowiec musi przejąć stery. Dariusz Mioduski nigdy nie słynął z logiki przy wybieraniu kolejnych trenerów, bierze ludzi z różnych parafii i myśli: co będzie, to będzie. Tak samo jest teraz. Czesław Michniewicz nie wpasowuje się w jakąkolwiek […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

City zaczynają ligowe granie. Wolves znów popsują im humory?

Manchester City zaczyna sezon później niż reszta, więc już musi gonić rywali. Ale najważniejszą pogonią i tak będzie ta za mistrzowskim tytułem. Przed „The Citizens” inauguracja rozgrywek, w której zmierzą się z Wolverhampton. Czy ekipie Pepa Guardioli uda się zgarnąć trzy punkty? Stawiamy na to, że tak i sprawdzamy, co jeszcze warto wytypować w TOTALbet! […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Trzy lata dreptania w miejscu

Jesienią zawsze zaczyna się szkoła, w knajpach zaczyna się picie, a Legia zaczyna budować wszystko od nowa. Zaczęło się od zwolnienia Jacka Magiery 13 września 2017 roku, gdy uznano, że czas wykonać kolejny krok do przodu. Mieli to zagwarantować chorwaccy czarodzieje, budujący swego czasu potęgę akademii Dinama Zagrzeb. Od września do kwietnia wózek ciągnął Romeo […]
21.09.2020