Przegląd prasy: „To nie Lewy wysyła mi powołania”
Weszło

Przegląd prasy: „To nie Lewy wysyła mi powołania”

– Nie wiecie, że jako kolega Roberta Lewandowskiego na pewno pojadę? – ironizuje Sławomir Peszko w dzisiejszym wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. – Gdybym miał na niego taki wpływ, to przeprowadziłbym się do Monachium i tam siedział. Panowie, bądźmy poważni. To reprezentacja Polski i o wyjeździe na mundial miałby decydować Robert Lewandowski? Dystans między trenerem i piłkarzami jest utrzymany. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

4

Sławomir Peszko broni się przed zarzutami. „To nie Lewy wysyła mi powołania”.

Sławomir Peszko: Jestem od atmosfery.

Tak mówią kibice. Wśród zabranych na obóz tylko jedno nazwisko wzbudza reakcje. Pana.

Nie wiecie, że jako kolega Roberta Lewandowskiego na pewno pojadę?

To powszechna opinia.

Gdybym miał na niego taki wpływ, to przeprowadziłbym się do Monachium i tam siedział. Panowie, bądźmy poważni. To reprezentacja Polski i o wyjeździe na mundial miałby decydować Robert Lewandowski? Dystans między trenerem i piłkarzami jest utrzymany. Z „Lewym” przyjaźnimy się od czasów gry w Lechu, odwiedzamy się, rodziny się lubią. Ale w kadrze trzymam się też z Kamilem Grosickim czy Kamilem Glikiem, Łukasz Fabiański jest z mojego rocznika. My starsi więcej czasu spędzamy razem, bo mamy też dzieci, dzielimy się wrażeniami. Nie mam złego kontaktu z Szymonem Żurkowskim czy Sebastianem Szymańskim, rozmawiamy, ale to są młodsi zawodnicy. Jesteśmy na nich otwarci, dajemy wsparcie, ale mamy już inne spojrzenie na życie.

Pewnie miałby pan dla nich wiele rad.

Mam krętą drogę w życiu. Przy stole nie wszyscy siedzą prosto, czasem ktoś się skrzywi.

Ale te wpadki są czasem dziecinne.

W Premier League sytuacja z dmuchaną lalką przeszłaby niezauważona. Tam jest afera, jak się z kimś pobijesz, a nie jak lekko kopniesz lalkę. Biegłem pierwszy, leżała, to ją przesunąłem.

6

W Arłamowie z reprezentacją przygotowuje się dziewięciu zawodników grających we Włoszech. To więcej, niż piłkarze z ekstraklasy.

Łukasz Skorupski pamięta początki we Włoszech sprzed pięciu lat. Wtedy jeszcze nie było tylu Polaków w Serie A. Bramkarz dotarł do Rzymu prosto ze zgrupowania Górnika w Słowenii i nie miał innego ubrania niż klubowe z Zabrza. Przyjaciel z Polski dosyłał mu garderobę.

Miś z De Rossim

Skorupski w wolnym czasie rzadko ogląda mecze, co paradoksalnie pomogło mu szybciej zaaklimatyzować się w wypełnionej gwiazdami szatni Romy. Nasz zawodnik po prostu zdecydowanej większości nowych kolegów nie rozpoznawał.

– Latem dołączył do nas Daniele De Rossi. Miał dłuższy urlop, bo grał w Pucharze Konfederacji. Zaskoczyło mnie, że wszyscy go witają tak czule i przytulają się z nim „na misia”. Nie wiedziałem, co robić, ale Daniele sam podszedł i walnął misia. Zacząłem się zastanawiać, czy jeżeli wyjadę, to też będą mnie tak serdecznie witać. Dopiero potem się dowiedziałem, że akurat tego dnia miał urodziny, stąd takie czułości – opowiada Skorupski.4

Wywiad z Maciejem Rybusem. Przede wszystkim o jego dzieciństwie.

Rozmawiamy tuż przed dniem dziecka. Rady pana taty to drobiazg w porównaniu z tym, co dzisiaj wyprawiają rodzice.Objeżdżają trenerów, wrzeszczą na dzieci, o sędziach nie wspominając. A bywa, że w trakcie turniejów rodzice kibicujący przeciwnych drużynom łapią się za klapy. Na oczach swoich pociech…

Nie byłoby chyba złym pomysłem, by dzieci, przynajmniej w trakcie większości treningów, odciąć od kontaktu z rodzicami. Od trenowania jest trener. A dzieci widzą, jak zachowują się ich rodzice… Jakiś czas temu byłem w Łowiczu na turnieju zorganizowanym przez mojego kolegę – Dawida Suta. Wokół boiska stał wianuszek rodziców. Dzieciak po udanym zagraniu szukał wzrokiem rodzica i obserwował reakcję. Coś zrobi dobrze – patrzy, coś zrobi źle – też. Zamiast skupić się na graniu, czeka na ocenę taty czy mamy. Nie mam nic przeciwko, by rodzic obejrzał swoje dziecko w akcji, ale niech to będzie turniej, jakieś rozgrywki, a nie każdy trening. Raz na jakiś czas zajęcia otwarte i tyle. Dajcie dzieciom w spokoju popracować!

4

Już tylko weekend dzieli piłkarzy reprezentacji od oficjalnego ogłoszenia 23-osobowej kadry na finały mistrzostw świata.

Ostatnią szansą, żeby przekonać selekcjonera, jest sobotni sparing wewnętrzny. Można się śmiać, że to tylko wewnętrzny sparing czy kolejny trening, jednak żaden z zawodników walczących o wyjazd na mundial nie podchodzi do zaplanowanego na sobotę meczu jak do zwykłej gry kontrolnej. To po niej Adam Nawałka podejmie decyzję, kogo odrzucić z 32-osobowej grupy. 

Niżej krótka notka o tym, że Glik i Błaszczykowski już są zdrowi.

4

Kolumbijczycy mogą polecieć do Rosji bez kontuzjowanego Cristiana Zapaty, czyli najbardziej doświadczonego obrońcy w kadrze.

Największym problemem Kolumbijczyków przed mistrzostwami świata jest uraz uda w lewej nodze Cristiana Zapaty, czyli najbardziej doświadczonego obrońcy naszych grupowych rywali. Środkowy defensor Milanu jest podstawowym stoperem Los Cafeteros, ale od ponad miesiąca nie trenuje z powodu tych dolegliwości. Po raz ostatni zagrał 29 kwietnia w meczu ligowym z Bologną (2:1), a teraz trener Jose Nestor Pekerman staje przed dylematem, czy ryzykować z jego wyjazdem na mistrzostwa świata.

4

„Ibra” kłóci się z kolegami z drużyny, a Los Angeles Galaxy przegrywa mecz za meczem.

Zaczęło się fenomenalnie – w marcowym debiucie w barwach Galaxy Szwed wszedł na boisko na niespełna pół godziny, strzelił cudownego gola, dołożył kolejnego, a jego zespół odwrócił losy prestiżowych derbów z Los Angeles FC i doprowadził od stanu 0:3 do spektakularnej wygranej 4:3. Wtedy wszyscy byli przekonani, że słynny piłkarz nie tylko będzie błyszczeć na boiskach MLS, ale wręcz wszystkich przyćmi.

4

Wywiad z Marzeną Sarapatą. „Polscy piłkarze nie boją się grać dla naszego klubu”.

Cały sezon 2017/18 mówiła pani jasno, że celem jest awans do europejskich pucharów, a tego nie udało się zrealizować. Odczuwa pani niedosyt po minionych rozgrywkach?

Można mieć niedosyt, bo od Wisły wymaga się, by było coraz lepiej. Ja to rozumiem. Może było dużo naszej winy w komunikacji. W podejściu, że trzeba mówić, że się walczy o najwyższe cele. To nie wynika z arogancji wobec ligi, a z tego, że w ekstraklasie wszystko się może wydarzyć i tego, że Wisła ma kibiców, których nie zadowala sama obecność w pierwszej ósemce. Każdy, kto spojrzy na to racjonalnie, bez emocji, powie, że biorąc pod uwagę sytuację, w której Wisła zaczynała dwa lata temu, teraz jest dużo lepiej. Ale później zawsze każdy sobie przypomina, że przecież to Wisła Kraków i ma walczyć o najwyższe cele.

4

Trener na uwięzi, sam odejść nie może.

Co robi klub, gdy nie chce już trenera? Zwalnia go. A co może zrobić szkoleniowiec, który nie chce już pracować w danym zespole? Nic.

O tym, że Legia chciałaby zatrudnić Jerzego Brzęczka, wiadomo od kilku dni. Od środy jest też jasne, że Wisła Płock nie zamierza się na to godzić. I jeśli nie zmieni stanowiska, mistrz Polski będzie bezradny.

Jest zapis, ale…

– Nie ma możliwości jednostronnego rozwiązania umowy przez trenera, nie może on też wykupić swojego kontraktu – mówi Marcin Kwiecień, członek Komisji ds. Prawnych PZPN, który współpracuje również z trenerami. Powołuje się na uchwałę PZPN dotyczącą zasad regulujących stosunki między klubem a trenerem. Czytamy w niej, że jest pewne rozwiązanie. Można to zrobić „poprzez złożenie przez trenera oświadczenia o rozwiązaniu kontraktu z opcją zapłaty odszkodowania, jeżeli strony przewidziały taką możliwość przy podpisaniu kontraktu”.

4

Na następnej stronie o kłopotach pierwszoligowych klubów, które nie otrzymały licencji. Dalej między innymi felieton Tomasza Włodarczyka.

Dwa lata temu, w Arłamowie, szykujących się do wyjazdu na Euro 2016 kadrowiczów witano z tak potężnym entuzjazmem, jak Beatlesów w szczytowym momencie kariery. Tysiące kibiców wzdłuż drogi dojazdowej utworzyło biało–czerwonych szpaler i założę się, że nie jednemu nasunęło się porównanie, że za moment zza rogu wyjedzie papa–mobile, a z jego pokładu wiernych pozdrawiać będzie Papież.

Wtedy były jednak pewne obawy, bo kadrowicze selekcjonera Adama Nawałki, co prawda w przyzwoitym stylu uporali się z konkurencją w eliminacjach, lecz nowożytna historia występów polskiej reprezentacji w dużych turniejach kończyła się identycznie – wielką klapą lub jak kto woli – wtopą.

4

GAZETA WYBORCZA

Duży wywiad z Szymonem Marciniakiem. „Finał mi nie grozi. I dobrze”.

Czuje się pan sportowcem?

Szymon Marciniak: Pewnie. Biorąc pod uwagę, ile i jak trenujemy, jak wyglądamy… Trenerzy przygotowania fizycznego reprezentacji, którzy pracowali z nami w Arłamowie, gdy piłkarzy jeszcze nie było, bardzo zaskoczeni stwierdzili, że mamy zbliżone wyniki do zawodników, w niektórych aspektach nawet lepsze. Ciało to moje narzędzie. Muszę być zawsze blisko, w 90. minucie nie może zabraknąć pary, pot nie może zalewać mi oczu, muszę czuć komfort. Nie poproszę o zmianę w 70. minucie tylko dlatego, że czuję się trochę gorzej.

Sędziuję niemal co trzy dni – w ekstraklasie, Lidze Mistrzów, rozgrywkach międzynarodowych. Mamy bardzo ciężkie obozy, sędziowanie zmieniło się totalnie. Przez szybkość piłki, nieprzewidywalność, spryt trenerów. Największe kluby zatrudniają byłych arbitrów, by za świetne pieniądze znajdowali nasze słabe punkty. Musimy być zawsze krok do przodu, nie dać się oszukać.

W czym jesteście lepsi od piłkarzy?

– Przed sezonem badałem się z zawodnikami ekstraklasy. Na sprintach krótkich miałem najsłabszy czas, bo jestem inaczej zbudowany niż oni, szczuplejsi i bardziej dynamiczni. Z kolei bieganie na najwyższej wydolności miałem dużo lepsze od większości. To logiczne, oni po skończonej akcji stoją, odpoczywają.

4

Fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (54)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
kuuurw

– Nie wiecie, że jako kolega Roberta Lewandowskiego na pewno pojadę? – ironizuje Sławomir Peszko w dzisiejszym wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. – Gdybym miał na niego taki wpływ, to przeprowadziłbym się do Monachium i tam siedział.
x
och, co za przekonujaca wypowiedz. wcale nie jest to typowa taktyka debila probujacego cos ukryc, ani troszke xD

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Dokładnie. Pajac pierdolony gdyby nie był faktycznie pewny wyjazdu to by inaczej ćwierkał. Wie, że ma to w kieszeni i próbuje (nieudolnie) zgrywać pokrzywdzonego przez media.

kuuurw

ta, pokrzywdzonego przez media xD. media sa jedynym powodem, dla ktorego on jeszcze jest w kadrze. to dlatego, ze w polsce jest tylko przeglad sportowy, a dalej nic. wszyscy sie dusza we wlasnym sosiku, wylizuja sobie co nieco, laczy nas pipka i te sprawy, wiec sila rzeczy nie mozna sie narazac, bo ktos zawsze bedzie czyims kolega. w tym przypadku przeciez nikt przy zdrowych zmyslach nie narazi sie robercikowi…
przeciez ta sprawa to tak na dobra sprawe wielki skandal, czy jest jakas inna reprezentacja, w ktorej tak jawnie pluje sie kibicom, a przede wszystkim innym zawodnikom, w twarz?

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Jest dokładnie tak jak piszesz. Nawałka sobie bat na dupę kręci i chyba musi być bardziej pewny awansu z grupy niż Peszko wyjazdu na Mundial. Przecież w razie spektakularnego wpierdolu to grill z Nawałką na ruszcie będzie się jarał do końca 2018 roku. Zacznie się wysrywanie koleżeńskich powołań z Górnika (początek kadencji), Peszko, słabe lub brak zmian, Jeszcze niech któryś ze skrzydłowych złapie mega-formę np. podczas meczów kwalifikacyjnych do europejskich pucharów i to wszystko bardzo mocno pierdolnie XD Oczywiście teraz Adaś jest cacy i mam nadzieję że taki pozostanie bo nie jestem zawistny i nie życzę mu spełnienia powyższego scenariusza :)

kuuurw

a tego to nie jestem pewien. za duzo pochwal przez te lata sie w jego kierunku posypalo, zeby po nieudanym mundialu odrazu mieszac go z blotem. predzej spodziewalbym sie robercika bijacego sie w piers przed kamerami, potem jakies ckliwo-motywujace wideo na lnp i jazda dalej. w razie ewentualnej porazki to wszystko w sumie zalezy od tego, czy bedzie mozna znalezc kozlow ofiarnych, czy wszyscy zagraja chujowo. za duzo rzeczy moze sie wydarzyc, zeby teraz wyrokowac. przeciez nie jest niemozliwe, ze np. jedrzejczyk zawali 2 bramki z senegalem, a peszko wejdzie w 88 minucie z japonia i sprokuruje karnego na 1-1. tak czy siak bedzie ciekawie.

Irasiad72

a jak Nawałce wyjdzie, Peszko strzeli z dwa gole to pojedziesz mu zrobić loda …. taki z ciebie, kurwa kibic…

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Nie jestem kibicem reprezentacji to po pierwsze, po drugie nie życzę źle ani Nawałce ani reprezentacji co zresztą napisałem ale to jeszcze trzeba czytać ze zrozumieniem, po trzecie swoje fantazje zachowaj dla siebie. Taki ze mnie, kurwa, kibic :)

Irasiad72

aaaa no i powinieneś się cieszyć bo za Nawałkę już klafa szykują… najlepszy trener w ekstrazjebie…

wscieklybajpas

Lewandowski to go chyba ciąga za sobą jako kontrast aby bardziej uwypuklać swoje zalety.

Janusz Ekspert

to tak jak z ładną dziewczyną i jej brzydką koleżanką.

LordInfamous
Armia Szatana-antyżydochrześcijaństwo

„To reprezentacja Polski i o wyjeździe na mundial miałby decydować Robert Lewandowski? Dystans między trenerem i piłkarzami jest utrzymany”

Sławek, kogo Ty chcesz oszukać? Gdybyś był dla Roberta obojętny to od roku oglądałbyś kadre przed TV, a gdyby Nawałka faktycznie decydował o powołaniach to nawet znajomośc z Lewandowskim nie uratowałaby Peszki po tym słynnym nocnym telefonie, jego powołanie to policzek dla sumiennie trenujących ligowców, którzy widzą, że wystarczy mieć plecy i można sobie bimbać w dole tabeli grając piach a i tak powołanie przyjdzie

bastion79
KS Milan

„sumiennie trenujących ligowców” no kurwa, skąd wiesz? Nie zaliczyli przypału, bo nikt do nich nie zadzwonił. Tak na szybko: legioniści na kurwach, portowcy na go go. Z resztą się zgadzam.

kuuurw

to juz rola selekcjonera, zeby odsiac debili jak peszko od tych, ktorym zalezy i ktorzy beda zapierdalac. lepiej byloby wziac chociazby glupiego niezgode. nie chodzi o to, ze jestem jego fanem, po prostu ludzie nie doceniaja tego, jakie to jest dla takiego pilkarza wydarzenie. moze mu dac kopa na cala kariere, nawet jesli nie zagra ani minuty, no i poznaje od srodka atmosfere wielkiego turnieju, oswaja sie z nia psychicznie.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Tja… Lewy nie ma glosu decydujacego w kadrze. Ktos w te bajki jeszcze wierzy?
Pan Lewandowski chce funfla Slawcia to pacynka Nawalka funfla powoluje. Inaczej Slawcio bylby przy kadrze jak Mila a nie w kadrze.

Borubar
Pogoń Szczecin

Jeżeli Legia tylko chciałaby wziąć do siebie Jurka, to na pewno znalazłby się zaraz odpowiedni „paragraf” umożliwiający rozwiązanie kontraktu z winy płockiej Wisły.
Coś jednak jest na rzeczy. Wyraźnie widać, że usłużne grupy dziennikarskie już przygotowują podatny grunt. Przebąkiwania o „trenerze na uwięzi” to jedynie preludium do warszawskiego dzieła o tytule „trzeba coś z tym Płockiej zrobić”.
Niewątpliwie dla Jurka przejście do Legii byłoby kiepskim rozwiązaniem. Prawdopodobnie jego przygoda z centralnym klubem sportowym dobiegłaby końca jeszcze przed równonocą jesienną, ze trzy nieudane kolejki po kolejnej kompromitacji eliminacyjnej.
Z drugiej strony pozostanie w Płocku też nie jest dobrym wyjściem. Klub teraz znacznie się osłabi, naściąga szrotu (w sumie już to robi), a włodarze będą oczekiwać wyników co najmniej tak dobrych jak w zakończonym sezonie, nie zważając choćby na żałosną konkurencję minionych rozgrywek.
Jurek powinien przeczytać moją analizę i wybrać jedyne rozsądne rozwiązanie. Spróbować zmienić klub, ale nie na Legię.

zaknedlowany

Coś jest na rzeczy. Nagonka na Wisłę w sprawie Cierzniaka i milczenie w identycznym przypadku Gostomskiego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KUBA97

Chyba nie ma bardziej znienawidzonego zawodnika w polskiej kadrze od niego. Oby Nawałka podjął dobrą decyzję i nie brał tego klauna. Albo mamy coś osiągnąć na MŚ,albo bierzemy gości,którzy nawet w Ekstraklasie są cieńcy. Wolę Szymańskiego czy innego młodzika.

Wróżka Weszława

Peszko pijany lub niespełna rozumu

nieobiektywny
Szczupak Złotoria. Baleja Starosielce

To nie Lewy mnie powołał…cha cha cha!

baran

Trener selekcjoner reprezentacji Polski- Adam Lewandowski.

B123

Nie lubię Peszki uważam że nie powinien jechać na Mundial ale my Polacy mamy fatalną manierę popadania ze skrajności w skrajność lubimy sobie znaleźć kogoś kogo można obśmiać i nie lubić. Pokażcie mi 3 lepszych wyraźnie od Peszki Makuszewski ledwie wrócił po kontuzji a to nie jest Ronaldo mówimy o kimś kto się odbił od portugalskiego średniaka Wszołek … rezerwowy w 2 lidze angielskiej ja bym tam go wolał ale skoro Nawałka woli Peszkę ma prawo. I ten Peszko coś tam pograł w Bundeslidze na poziomie nieosiągalnym dla Makuszewskeigo więc ma doświadczenie. A może Kędzior pół dobre rundy w Górniku na mundial? może Kucharczyk bo ma dobre statystyki?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Czyli Kądzior i Kucharczyk mają więcej niż ma Sławek, bo dawne osiągnięcia, to jednak słaby argument (powołajmy Wasilewskiego – pograł w Premier League, ba, nawet ma mistrza), a tym bardziej, że ciężko się nimi jakoś szczególnie chwalić. Owszem troszkę pograł, nie każdemu było dane, ale to tyle. Poza tym liczy się obecna forma i obecna przydatność, a nie to, że kiedyś coś. 3 lepszych? Grosicki, Makuszewski (ok, wiem, po kontuzji), Frankowski i nawet ten ha ha ha Kucharczyk. Uważam, że każdy z nich mógły dać więcej drużynie Nawałki, niż Peszko. Kurzawy tu nie zaliczam, bo jakoś go nie widzę na typowym skrzydle, za wolny, ale przecież Nawałka właśnie na boczku go widzi, więc może powinienem też wskazać na niego. Wyszło mi 5 lepszych. Oczywiście czysto subiektywnie i po mojemu. Możemy się nie zgadzać.

michalszostak
Premier League

Smiechem hihem…. Ale na serio Kucharczyk jest lepszy od Peszko.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Nie powołałbym żadnego z nich, ale gdybym miał wybrać jednego do swojej drużyny, to bez wahania wybieram Kuchego.

B123

Mają ja też bym wolał Kądziora czy nawet żeby Makuszewski jechał ale uważasz że jakościowo Kądzior tak odjechał Peszce? a do tego dochodzi ogranie na jakimś poziomie tu mały plus dla Peszki. Mówimy o zawodnikach na ostatnie 15 minut i tu znowu plus dla Sławka ma szybkość i wcale nie mówię że jest coraz szybszy po każdej 50tce przesadzona gówno-burza januszy i tyle

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Czy „Kądzior tak odjechał Peszce”? Aż tak nie odjechał, ale uważam, że jest lepszy. Ogranie na jakimś poziomie? Pewnie plusik dla Peszki, ale raczej symboliczny. Ta szybkość Peszki, to chyba jest nieco mitologiczna, chciałbym zobaczyć jakieś statystyki sprintów. Mówię to bez ironii.
A Sławek na ostatnie 15 minut… Rzeczywiście tak się zwykle pojawiał i zaraz miałem palpitację serca, czy nie wyleci z czerwoną. Wybacz. Może jestem uprzedzony, może traktuje przesadnie złośliwie, ale dla mnie to piąta kolumna tej kadry.

Uśmiech Koali

A niech już ten Sławek jedzie jeśli ma być powodem wyśmienitej formy niektórych piłkarzy, ale to co napisałeś.. byle się nie pojawiał na boisku. Na Euro mało brakowało żeby w pojedynkę wyszarpal zwycięstwo dla reprezentacji Niemiec 😉

pep pep

Te mityczne zadanie zamknięcia strony (na ostatnie minuty przy korzystnym wyniku) jest logiczną brednią. Do tego potrzeba zawodnika: który ma jakość w odbiorze piłki i wzorowo wspiera swojego bocznego obrońcę , który jest inteligentny w grze tak w ogóle, który jako techniczny potrafi przytrzymać piłkę (albo mimo że jest szybkościowcem to notuje mało nieodpowiedzialnych strat i zawsze szybko wraca) i który unika głupich fauli w niebezpiecznych strefach.

Do tego potrzebny jest albo skrzydłowy w typie mądrego technika albo w typie mocno wspierającego tyły albo bocznego obrońcy potrafiącego zagrać na boku pomocy.

Wydaje się , że Peszko jest emanacją antywzoru do tego
zadania więc to jedna wielka ściema

Dack Janiels

Buahahah Peszko powinien mieć trochę honoru i nie blokować miejsca komuś kto faktycznie może coś wnieść do reprezentacji, bo prawdopodobnie to ostatni wielki turniej w którym będziemy grali o coś więcej niż „najniższy wymiar kary” przez najbliższe kilka(-naście) lat.

B123

A dlaczego ostatni na najbliższych kilkanaście lat? Zieliński Milik Kownacki Bednarek Linetty wszyscy oni będą jeszcze lepszymi zawodnikami do tego duża szansa że przyzwoici zawodnicy będą z Jacha Szymańskiego Żurkowskiego czy Dawidowicza. A teraz w kadrze grają Mączyński Jędrzejczak Peszko Makuszewski czy Grosicki z 2 ligi

zuy_pan

Dodajmy, że Lewandowski też na następnym mundialu będzie raczej grał (jeżeli się dostaniemy), a nawet jak już będzie za stary na grę na 9, to równie dobrze będzie mógł jeszcze kilka lat pociągnąć nieco cofnięty, bo przecież to też potrafi grać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

SurVim

Pomijam żałość z dmuchaną lalką, ale zero jakości, zero liczb, nic go nie broni.
Rudzki, jak zawsze będący dzbanem, broni Peszkina bo to żołnierz zadaniowy. Pan łyso-kudłaty(Pol) twierdził, że dla niego jakby Lewy chciał to można i Klarę zabrać, żeby się lepiej czuł.

A ja powiem tak, jak pojedzie Peszko, zamiast kogoś młodego, to z całego serca życzę, żebyśmy wrócili do domu po 3 meczach.

sam_losco

Zadaniowość Peszki: „wejdź na ostatnie trzy minuty i poodpierdalaj jakiś szajs”.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Ten jego legendarny występ na MŚ w 2016.
Wszedł na ostatnie minuty w meczu z Niemcami i lelak nie dość że po chwili zarobił kartkę to i wolnego dla Niemców po którym prawie padł gol.

SurVim

Dokładnie tak, za ten cholerny mecz z Niemcami powinien wyjechać z wilczym biletem.

Uśmiech Koali

Takie miał zadania, ściągnąć cała reprezentację Niemiec na swoje skrzydło, dzięki czemu reszta druzyny zdobyła przestrzeń na boisku do wyprowadzenia zabójczej kontry dającej nam zwycięstwo 😉 to nie Sławek zawiódł tylko Lewy, który tego nie wykorzystał bo był kompletnie pod formą 😉

bastion79
KS Milan

Nie kumam tych nadliczbowych powołań. Wychodzi na to, że sztab nie ma rozeznania wśród swoich zawodników. Trener musi np Wszołka zobaczyć w sparingu, bo nie wie jak gra, co może zaoferować drużynie, w jakiej jest formie? To co robili przed zgrupowaniem panowie trenerzy? To raz, dwa – „tak po ludzku” piłkarze mają prawo do urlopu! Skończyli sezon to powinni odpoczywać, no chyba że jadą na mundial, tylko, że pojadą albo nie. Gdzie tu sens? Uśmiechają się, mówią że ok a jest bardzo daleko od ok. Nie chcą podpaść, ot co. Trzy – poczują atmosferę zgrupowania. Jako kto? Nie wiedzą czy wyjmować ubrania z walizki, ale mają się poczuć jak piłkarze jadący na turniej. Wiśnia z kamerą to przy nich Pan Kadrowicz. Tyle poczują klimatu.

michalszostak
Premier League

Trafne spostrzeżenie. No ale to jest cały Nawalek.
On nawet jak na kiblu siedzi, to wyciąga wnioski.

Kupisz

Ja tam Sławka Peszkę lubię i jeśli na trenningach będzie się prezentował lepiej od innych reprezentantów to niech jedzie. Jeżeli Sławek ma bardzo dobry wpływ na drużynę i potrafi rozładować atmosferę po jakimś słabszym meczu to co? Skreślacie go?
Uważam że nie powinniście go mieszać z błotem i wyżucać mu, że jest w kadrze, bo ma znajomości. Być może jego wartość jest niedostrzelgalna. Ocenianie przydatności zawodnika z zza ekranu monitora jest nieprofesjonalne.
Idąc waszym tokiem myślenia Kuby Błaszczykowskiego też nie bierzmy, przecież w tym sezonie nic nie pokazał? Niektórzy piłkarze są ważni dla drużyny i potrafią jej dać coś ekstra, nawet jeśli w klubie prezentują się słabo.

Kolejosz

Jak można pisać takie herezje, porównując ikonę kadry i zawodnika, który na dwóch ostatnich wielkich turniejach ciągnął całą reprezentację do takiego Peszki. Miejże umiar.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Powołanie Peszki i zabranie go na mundial jest i będzie pluciem w twarz innym piłkarzom z naszego kraju

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Ale pierdzieli ten Peszko.
Co on ma prawdę mówić że jeździ tylko bo Lewy?
Musi tak jakimś januszom mydlić oczy.
Chłop stary który ma liczby gorsze od połowy skrzydłowych w lidze, który prawie z Lechią nie spadł z ligi pojedzie na mundial, a 10x lepszy Kurzawa czy Szymański nie.
Zajebiście.
Jak pojedzie to niech nie zapomni jak na euro wejść pod koniec meczu i w minutę zoltą kartkę zarobi jak to było w meczu z Niemcami.

JesusChristPose
Legia Warszawa

Nie ma bata. Marciniak musi dostać powołanie od Nawałki. Zauważcie co on mówi: „Muszę być zawsze blisko, w 90. minucie nie może zabraknąć pary”

No właśnie. A co Boniek mówił o Grosickim? Że kuźwa ma dobre tylko 15 minut :/

michalszostak
Premier League

To on wie co to ironia? No nie wierze…

JesusChristPose
Legia Warszawa

btw. zawsze mnie to rozbawia:

comment image

Andrzej Dudziarz

Nie jest żadną tajemnicą, że Peszko jest kimś więcej niż „przyjacielem” Robercika…

Janusz Ekspert

„W Premier League sytuacja z dmuchaną lalką przeszłaby niezauważona. Tam jest afera, jak się z kimś pobijesz, a nie jak lekko kopniesz lalkę. Biegłem pierwszy, leżała, to ją przesunąłem.”
„LEŻAŁA, TO JĄ PRZESUNĄŁEM” niewiarygodne 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

W sumie czego nie napiszemy jakich byśmy argumentów czysto sportowych nie podali to i tak patafian na MŚ pojedzie. Nie piszcie jednak, że to żołnierz zadaniowy bo na Euro 4 wszedł w samych końcówkach i 4 razy zrobił to samo czyli faule na wysokości naszego pola karnego i ogromne zagrożenie dla kadry.
Już to wczoraj napisałem gość ma plecy lewego bo nic nie broni takiego miernoty, który w naszej eklpie nie jest nawet w top3 na swojej pozycji,a KK może buty czyścić. KK jest jaki jest ale i w LE i Lm gole strzelał i dał Polskiej piłce klubowej o niebo wiecej niż peszko kadrze, który stał się synonimem układów.

Irasiad72

niestety wypowiada się tu głównie BANDA JEBANYCH PiSowskich SOCJALISTÓW, którzy nie rozumieją że szefem jest Nawałka i może sobie powołać nawet Mariana z FC Pierdziszewo, bo moze zrobi mu atmosferę, a może wejdzie na 5 minut i wytnie jakiegoś Rodrigeza. Ciekawe czy w waszych miejscach pracy też się WJEBUJECIE szefowi w paradę i mówicie kto co ma robić?

pit

Peszki nie powinno byc nawet w Armalowie that’s it!

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Sławek Peszko to piłkarz kompletny

wpDiscuz