post Avatar

Opublikowane 25.05.2018 18:34 przez

redakcja

Ten transfer w powietrzu wisiał od dłuższego czasu. Filip Piszczek z Cracovią był łączony mniej więcej od momentu, gdy spadek Sandecji z ekstraklasy został oficjalnie przyklepany, a dziś krakowski klub poinformował, że napastnik w nowym sezonie będzie grał właśnie przy Kałuży. Niezależnie od tego pod jakim kątem patrzymy na te przenosiny, zawsze wychodzi nam to samo. Dla wszystkich zaangażowanych stron to dobry i jak najbardziej logiczny ruch, który powinien przynieść sporo korzyści.

To, że Piszczek mimo spadku w CV utrzyma się na ekstraklasowym poziomie, ani trochę nas nie dziwi. Chłopak przez cały sezon prezentował równą formę, strzelił sześć bramek i w bezbarwnej Sandecji był jednym z najjaśniejszych punktów. Jego dorobek strzelecki może nie powala na kolana, ale biorąc pod uwagę, że Piszczek obracał się w kiepskim piłkarsko towarzystwie, pozwala przypuszczać, że w otoczeniu lepszych piłkarzy, będzie w stanie strzelić trochę więcej goli. – To młody zawodnik, za którego zresztą płacimy, bardzo rozwojowy i tylko od niego zależy, czy będzie szedł do przodu. Spośród zawodników, którzy byli dostępni, najbardziej mi się podobał i już od dłuższego czasu go obserwowałem – mówi Michał Probierz w rozmowie z Weszło.

Trener Pasów przyznaje wprost, że Piszczek był numerem jeden na liście zawodników, którzy mogliby wzmocnić siłę ofensywną jego zespołu. O tym, że już na starcie obdarzył go wielkim zaufaniem, najlepiej świadczy aż czteroletni kontrakt. Docelowo Piszczek szykowany jest do gry w ataku, ale Michał Probierz podkreśla, że wielką zaletą nowego zawodnika Cracovii jest uniwersalność. – Jego dużym atutem jest to, że może występować na kilku pozycjach. Do wszystkiego trzeba jednak podejść spokojnie. Nie można dzisiaj powiedzieć, że od razu będzie grać. To solidny zawodnik, który mnie przekonał, ale liga i boisko uczą pokory oraz wszystko weryfikują.

festiwal

Wychodzi więc na to, że Piszczek przenosi się do klubu, który w tym momencie pod wieloma względami jest dla niego idealny. Po pierwsze, bardzo duże nadzieje wiąże z nim trener. Po drugie, w Cracovii po niemal pewnym odejściu Piątka powstanie spora wyrwa w ataku, którą trzeba będzie zasypać. Po trzecie, Piszczek to chłopak z Małopolski, więc z pewnością ma świadomość tego, w jakie miejsce trafia. Po czwarte, poza walorami piłkarskimi posiada też cechy, które wyjątkowo ceni Michał Probierz, czyli waleczność, nieustępliwość i pracowitość, więc szybko powinien złapać wspólny język ze swoim nowym szkoleniowcem. W buty po Piątku na pewno będzie ciężko wskoczyć, ale stawiamy dolary przeciwko orzechom, że zapału i determinacji Piszczkowi nie zabraknie.

Skąd u nas aż taka pewność? Ot, Filip to po prostu zawodnik, który wszystko musiał sobie wywalczyć. Brzmi to dość banalnie, ale tak właśnie było. Mówiąc delikatnie, w domu rodzinnym Piszczka raczej się nie przelewało, początki w Sandecji też wiązały się konkretnymi wyrzeczeniami i mieszkaniem kątem na kilku metrach kwadratowych, ale mimo to cały czas uparcie stawiał kolejne kroki. Spora w tym zasługa trenera Ryszarda Kuźmy, który jako pierwszy dał mu szansę we w miarę poważnej piłce i nakierował na odpowiedni szlak. Z charakterem i podejściem nie ma więc żadnych problemów, co z pewnością dobrze wróży przed współpracą z Michałem Probierzem.

Transfer gotówkowy oznacza, że na przenosinach zawodnika pod Wawel zyska również Sandecja. W Nowym Sączu nikt nie planował stawać okoniem i blokować chłopakowi kariery, więc oferta z Krakowa i możliwość zarobienia kilku groszy, spadła działaczom „Sączersów” z nieba. Sportowo Sandecja na pewno straci, ale pieniądze z transferu na pewno pomogą w szybkim przystosowaniu się do pierwszoligowej rzeczywistości i sprowadzeniu do klubów konkretnego następcy Piszczka, który zaliczył właśnie kolejny awans w swojej przygodzie z piłką. Awans, na który w pełni sobie zasłużył.

Fot. 400mm.pl

Opublikowane 25.05.2018 18:34 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 34
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mucha
Mucha

To jeszcze chyba na Kolevie zarobią

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Borubar
Borubar

To będzie wzmocnienie Cracovii. Zawodnik podobny charakterystyką do Krzysia Piątka, który pewnie poszuka szczęścia na zachodzie. W ogóle Piszczek to jeden z niewielu pozytywów, jeśli chodzi o nużąco-męczący serial o nazwie „Sandecja w ekstraklasie”.
Bardzo dobrze, że trener Probierz optuje za sprowadzaniem Polaków. Aż boję się myśleć, jakby wyglądała alternatywa w postaci skandynawskiego czy słowackiego zaciągu.
Liczę, że Cracovia Probierza w przyszłym roku przynajmniej wyrówna osiągnięcia Wisły Płock trenera Brzęczka oraz Górnika Zabrze trenera Brosza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Borubar
Borubar

Normalnie brzydzę się donosicielstwem, a nawet jego pokrewnymi mniej prymitywnymi odmianami, aczkolwiek w tej sytuacji zmuszony jestem prosić Redakcję o usunięcie kont użytkownika „Grand_Cham” oraz jego konta bliźniaczego „GRAND_CHAMP”.
Użytkownik ten kolejny już raz daje przykład bezpardonowego chamstwa. Nie wnosi nic do dyskusji. Nie potrafi zająć stanowiska w ramach omawianego problemu. Jest zwyczajnie złogiem tego forum. Należy go usunąć w trosce o poziom dyskusji.
Nawet z ekonomicznego punktu widzenia sądzę, że tacy użytkownicy nie podnoszą wcale poziomu klikalności, gdyż zniechęcają normalnych potencjalnych wizytatorów Portalu do zaprezentowania swojego zdania. Mamy tu do czynienia z kosztem utraconych możliwości korzyści.
Forum jest miejscem wyrażania swojego zdania, ale nie należy tego mylić z wylewaniem życiowej frustracji i robieniem smrodu.

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

tylko nie zapomnij się podetrzeć Jankowiak 🙂

Borubar
Borubar

Nie widzę sensu odpisywania takim karakanom forumowym, jednakże ze względu na dobra osobiste tego pana (nie to, że narusza, bo moje wyważone, merytoryczne wypowiedzi są raczej powodem do dumy), o którym ciągle tutaj wspominasz: nie nazywam się Jankowiak. Na imię mam Andrzej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

Słowacy w przeciwieństwie do polaczków są bardziej pracowici
przy okazji wynocha na 90minut pseudoekspercie

piotrzst
piotrzst

Taaa, cała niecieczańska kolonia Słowaków pokazała tą pracowitość- tak pracowali, że spuścili tę wiochę do I ligi.

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

coś duża ta kolonia – całe 5 zawodników w tym Mucha i Gergel
w ogóle jakim kretynem trzeba być żeby oceniać cały naród na podstawie jednego klubu? tvpis cie nauczyło?

piotrzst
piotrzst

A ty to niby na jakiej podstawie oceniasz, że Polacy to nieroby ? Jednego procent, czy może nawet ułamka tego procenta? Bo moim zdaniem to sam jesteś nierób, a do tego pierdolnięty burak, garujący za grosze i mający o to żal do wszystkich dookoła.
Zrób nam wszystkim przysługa i wyjdź z tej strony, bo tego gówna, co ty wylewasz, to nikt tutaj nie chce.

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

„wszystkim” zaśmiałem się, mam tu paru swoich czytelników i trochę więcej hejterów, więc w przeciwieństwie do jakiegoś pionka raczej moja nieobecność negatywnie wpłynęłaby na życie forum 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

piotrzst
piotrzst

Patrząc po poziomie twoich komentarzy, myślę, że zarówno nieobecność twoja, jak i twoich czytelników dobrze by tej stronie zrobiły. Zresztą przyjrzałem się twojej „twórczości”- wybitny poziom to to nie jest, a pewnie reszta forum raczej też by nie płakała.

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

weź idź do jakiegoś lekarza bo widzę masz obsesję na moim punkcie, jak ci się coś nie podoba to daj minusa i spierdalaj zamiast marnować mój czas

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

piotrzst
piotrzst

Nie schlebiaj sobie, obsesję mam tylko na poziomie twojej kultury językowej. A konkretnie- jej braku. Nara, już nie musisz marnować na mnie swojego czasu, choć robisz to z własnej woli, ja cię do odpisywania nie zmuszam. No ale cóż, chyba rację mają ci, co mówią, że prawda w oczy kole.

theczarek
theczarek

Wątpię, Wisła Płock i Górnik mają duzo lepszych trenerów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wafel
wafel

Lubię Probierza. Można go też nie lubić ale jest wyróżniający wśród towarzystwa z trenerskiej karuzeli. Nie macie jednak wrażenia, że Probierz, owszem, z zawodników średnich robi dobrych, drużyny motywuje lepiej niż przeciętny trener ale oka do transferów nie ma? Vide przykłady Mihalik & Kądzior…

Kolejosz
Kolejosz

Coś w tym jest… Natomiast z tego, co pamiętam Mihalik to była ogólna presja zewnętrzna na klub. Po relatywnie udanych występach Słowaka w młodzieżówce potraktowano go bardziej jako dobrą inwestycję.
Oczywiście jest też druga strona medalu. Cracovia miała możliwość obserwacji tego piłkarza na wypożyczeniu, zanim go wykupiła. Dlatego trudno też wybielać tutaj postawę klubu, który ewidentnie połasił się na pieniądze przyjmując tylko te przesłanki (mniejszościowe zresztą), które przyjąć mu było wygodnie.

Spektakularny
Spektakularny

Szymanski, Mystkowski…

Gudi
Gudi

Romańczuk, Tomasik, Tuszyński. Wynalazków Probierza też jest sporo. Tyllko jemu musi odpowiadać charakter zawodnika, żeby na niego stawiał.

Spektakularny
Spektakularny

No Tomasik I Tuszynski super wirtuozi

Spektakularny
Spektakularny

Nie ten poziom, predzej Spiaczka bis

tputra@3dm.pl

Grand_Cham Byłeś kiedyś w Kaliszu ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

tputra@3dm.pl

Grand_Cham To mijaj ka lisz powoli

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
09.07.2020

Solidni Linetty i Walukiewicz, bohater Drągowski, czyli polska środa w Serie A

Polska środa w Serie A za nami. Dziś we Włoszech mieliśmy swoje małe święto, bo w sześciu spotkaniach zobaczyliśmy aż siedmiu Polaków (do tego ósmy na ławce). Tyle że nie każdy z nich miał powody do optymizmu. Najlepiej wypadł na pewno Bartłomiej Drągowski, którego włoskie media już zdążyły okrzyknąć bohaterem Fiorentiny. Nieźle w starciu z […]
09.07.2020
Hiszpania
09.07.2020

Barca wciąż ściga Real, a przy okazji spuszcza Espanyol z ligi

Wysokie zwycięstwo w starciu z Villarrealem wlało w serca kibiców Barcelony trochę optymizmu. Gra katalońskiej ekipy wreszcie wyglądała tak, jak by sobie tego życzyli fani. Barca grała dynamicznie, finezyjnie, z rozmachem. Świetnie funkcjonowała współpraca między Leo Messim i Antoinem Griezmannem. Ale dzisiejsze starcie derbowe z Espanyolem to był już powrót tej Barcelony, do której się […]
09.07.2020
Weszło
08.07.2020

Dariusz Żuraw dzisiaj nie pomógł

Tak, Lech był lepszy od Lechii (co przyznał nawet Piotr Stokowiec), tak, może mówić o pechu, bo jednak czasami piłka była jak zaczarowana, a zmarnowanie trzech karnych z rzędu można w pewien sposób podciągnąć pod złą fortunę. Ale czy możemy powiedzieć, że tak, Dariusz Żuraw zrobił dziś wszystko, by pomóc swojej drużynie postawić ostatni krok? […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lech Poznań – jeśli coś może pójść źle, to na pewno pójdzie źle

Lechowi Poznań zalałoby piwnicę, gdyby mieszkał na Saharze. Lech Poznań doznałby udaru z przegrzania na środku Antarktydy. Lech Poznań złamałby sobie ząb jedząc watę cukrową. Lech Poznań nadepnąłby na klocek Lego pośrodku Pacyfiku. Lech Poznań jest klubem przeklętym i na miejscu władz Kolejorza sprawdzilibyśmy, czy gdzieś pod murawą przy Bułgarskiej nie ma zakopanej żaby. Dzisiejszy […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lech Poznań jest klubem przeklętym

Grali u siebie półfinał Pucharu Polski. Mieli przewagę przez cały mecz. Posyłali strzał za strzałem na bramkę Lechii. A jednak doszło do rzutów karnych. Prowadzili w nich 3:2. W czwartej serii Van der Hart obronił drugą jedenastkę i to mimo kontuzji. W tamtym momencie wystarczyła Lechowi jedna udana jedenastka w dwóch ostatnich seriach. A jednak […]
08.07.2020
Anglia
08.07.2020

City – Newcastle. Mecz, na który „Sroki” nie doleciały

Tylko jeden celny strzał. Posiadanie piłki na poziomie 26%. Problemy z wyjściem z własnej połowy. Jeden rzut rożny. Mecz Manchesteru City z Newcastle nie miał większego sensu. A statystyki drużyny „Srok” dobitnie do pokazują. Maszynka Pepa Guardioli kompletnie zdemolowała drużynę Newcastle. Kompletnie. Wyglądało to tak, jakby do Manchesteru przyjechała drużyna ze środka tabeli League One, […]
08.07.2020
Blogi i felietony
08.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Istnieje grupa ludzi, która wierzy, że Janusz Korwin-Mikke jest podstawionym agentem mrocznych sił, który ma za zadanie kompromitować słuszne idee środowiska polskiego konserwatywnego liberalizmu. Trudno nie zauważyć, że podobnych „agentów” moglibyśmy znaleźć więcej przy innych nurtach – na przykład istnieją trenerzy „cruyffiści”, których drużyny w istocie prezentują wypaczenie futbolu wyznawanego przez Johana Cruyffa. Być może […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lech włoży wielkie pieniądze w akademię. Zaczyna się wyścig zbrojeń

Wciąż możemy wrzucać tony kamyczków do ogródków prezesów polskich klubów. Że transfery słabe, że dyrektorzy sportowi z łapanki, że zarządzanie do kitu. Ale cieszy nas pewien powolny, aczkolwiek sukcesywny zwrot ku szkoleniu. Kolejne kluby stawiają na budowę baz i na mądre zarządzanie swoimi akademiami. Jednym z pierwszych klubów w Polsce, który odkrył potencjał drzemiący w […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Na ten triumf czeka niejedna zakurzona gablota

Gdyby zebrać wszystkie tytuły i trofea Michała Probierza, Janusza Filipiaka i samej Cracovii w ostatnich dziesięciu latach, zmieściłyby się w szklance, mogłaby nawet być już zapełniona whisky. Choć trudno w to uwierzyć, finał Pucharu Polski to okazja, by przerwać aż trzy kiepskie serie – samego klubu, dość zachowawczo uzupełniającego swoją gablotę, jego trenera, który rzadko […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lechii nie stać już nawet na obóz

Na początku czerwca Lechia zamieniła 39 milionów długów na akcje dla większościowego właściciela, o co przez wiele lat zabiegał między innymi Adam Mandziara, tłumacząc, że bez tego klub wygląda jak Ferrari z silnikiem Golfa. Można było się więc zastanawiać, czy teraz będzie już pięknie i przyjemnie, jeśli chodzi o finanse. Cóż, nie mamy w tej […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Prezes podkarpackiego klubu aresztowany za treści pedofilskie

Bardzo, ale to bardzo przykra, niezmiernie bulwersująca informacja z Podkarpacia. Jak poinformował serwis TVN24.pl, jeden z prezesów klubów piłkarskich został zatrzymany w związku z posiadaniem materiałów pedofilskich. WIĘKSZA SPRAWA Cała sprawa jest znacznie szerzej zakrojona, bo to tylko jeden z elementów śledztwa rozpoczętego w 2017 roku, a w którą zaangażowała się policja z kilku krajów. […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Dlaczego Legia złapała zadyszkę?

Bilans Legii Warszawa w sześciu ostatnich meczach jest zatrważający. Tylko jedno zwycięstwo, dwa remisy i aż trzy porażki, w tym ta wczorajsza, przekreślająca szansę na dublet w sezonie 2019/20. To już nie jest tymczasowy spadek formy, to jest poważna zadyszka. Zadyszka, której prawdopodobnie nie dało się uniknąć, ale też zadyszka, która ma swoje bardzo konkretne […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lopes – van Amersfoort. Duet, który solidnie zastapił Cabrerę i Hernandeza

Airam Cabrera i Javi Hernandez – ten duet miał swoje mankamenty, ale jak na warunki Ekstraklasy wzbijał się ponad zwykłą solidność. Pierwszy zdobył w zeszłym sezonie czternaście bramek. Drugi – dziesięć. Obaj zmyli się z Krakowa po sezonie, a „Pasy” stanęły przed trudnym zadaniem – jak zastąpić ofensywną dwójkę, która dobrze funkcjonowała? DUET, KTÓRY GRAŁ Z GŁOWĄ […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lokomotywa Lecha zdewastowana. Wiara w szare komórki autora też

Nie wiemy kto w Lechu odpowiada dokładnie za motywację zespołu, za podkręcenie jego woli i determinacji na ostatniej prostej przed ostatnim meczem – dziś ta osoba może mieć jednak wolne. Wandal wycierający sobie gębę kibicowaniem Lechii zadbał o to, by Kolejorz dzisiaj wyszedł na boisko z pianą na ustach. O co chodzi? O to, że […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Crnomarković faktycznie powtarza casus Arajuuriego?

Władze Lecha Poznań lubują się w wykorzystywaniu przykładu Paulusa Arajuuriego przy zawodnikach, którzy na początku w Kolejorzu zawodzą. Przypomnijmy – Fin przez pierwsze miesiące w Poznaniu wyglądał jak parodia piłkarza, a z czasem wyrósł na czołowego stopera ligi. I wydaje się, że dziś podobną ścieżkę przechodzi Djordje Crnomarković. Do miana jednego z najlepszych obrońców Ekstraklasy […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Damian, trzymajcie się w tym Dinamie!

Przyzwyczailiśmy się już, że w Dinamie Zagrzeb nigdy nie będzie do końca normalnie. Bo czy może być normalnie w klubie, którego nieformalny właściciel i prezes ukrywa się przed służbami ścigania w sąsiednim państwie? Ale takich żartów, jak na finiszu obecnego sezonu, mimo wszystko się nie spodziewaliśmy. Najpierw klub ze stolicy Chorwacji w wybitnie nieelegancki sposób […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Pociąg do Europy odjeżdża. Czy Lechia spróbuje go dogonić?

Lechia Gdańsk staje przed szansą na drugi z rzędu awans do finału Pucharu Polski. Jeśli jednak przyjrzeć się kadrze biało-zielonych, łatwo zauważyć, że w tym sezonie Piotr Stokowiec dowodzi w dużej mierze inną ekipą niż jeszcze wiosną 2019 roku. Czy gorszą? Patrząc po prostu na personalia – niekoniecznie. Lecz z pewnością nie tak dobrze poukładaną […]
08.07.2020
Weszło Extra
08.07.2020

„Z Polską łączy mnie dziś więcej, ale nigdy nie żałowałem gry dla Kanady”

Zapewne większość z was doskonale kojarzy postać Tomasza Radzińskiego, który jako nastolatek wyjechał z Polski, robiąc później poważną karierę i grając dla reprezentacji Kanady. Nie każdy pewnie pamięta, że podobną historię ma Michael Klukowski. Rodzice byli Polakami, urodził się już za granicą, a potem w pierwszej dekadzie tego wieku należał do najlepszych lewych obrońców ligi […]
08.07.2020