Drugi letni transfer Probierza. Piszczek następcą Piątka?
Weszło

Drugi letni transfer Probierza. Piszczek następcą Piątka?

Ten transfer w powietrzu wisiał od dłuższego czasu. Filip Piszczek z Cracovią był łączony mniej więcej od momentu, gdy spadek Sandecji z ekstraklasy został oficjalnie przyklepany, a dziś krakowski klub poinformował, że napastnik w nowym sezonie będzie grał właśnie przy Kałuży. Niezależnie od tego pod jakim kątem patrzymy na te przenosiny, zawsze wychodzi nam to samo. Dla wszystkich zaangażowanych stron to dobry i jak najbardziej logiczny ruch, który powinien przynieść sporo korzyści.

To, że Piszczek mimo spadku w CV utrzyma się na ekstraklasowym poziomie, ani trochę nas nie dziwi. Chłopak przez cały sezon prezentował równą formę, strzelił sześć bramek i w bezbarwnej Sandecji był jednym z najjaśniejszych punktów. Jego dorobek strzelecki może nie powala na kolana, ale biorąc pod uwagę, że Piszczek obracał się w kiepskim piłkarsko towarzystwie, pozwala przypuszczać, że w otoczeniu lepszych piłkarzy, będzie w stanie strzelić trochę więcej goli. – To młody zawodnik, za którego zresztą płacimy, bardzo rozwojowy i tylko od niego zależy, czy będzie szedł do przodu. Spośród zawodników, którzy byli dostępni, najbardziej mi się podobał i już od dłuższego czasu go obserwowałem – mówi Michał Probierz w rozmowie z Weszło.

Trener Pasów przyznaje wprost, że Piszczek był numerem jeden na liście zawodników, którzy mogliby wzmocnić siłę ofensywną jego zespołu. O tym, że już na starcie obdarzył go wielkim zaufaniem, najlepiej świadczy aż czteroletni kontrakt. Docelowo Piszczek szykowany jest do gry w ataku, ale Michał Probierz podkreśla, że wielką zaletą nowego zawodnika Cracovii jest uniwersalność. – Jego dużym atutem jest to, że może występować na kilku pozycjach. Do wszystkiego trzeba jednak podejść spokojnie. Nie można dzisiaj powiedzieć, że od razu będzie grać. To solidny zawodnik, który mnie przekonał, ale liga i boisko uczą pokory oraz wszystko weryfikują.

festiwal

Wychodzi więc na to, że Piszczek przenosi się do klubu, który w tym momencie pod wieloma względami jest dla niego idealny. Po pierwsze, bardzo duże nadzieje wiąże z nim trener. Po drugie, w Cracovii po niemal pewnym odejściu Piątka powstanie spora wyrwa w ataku, którą trzeba będzie zasypać. Po trzecie, Piszczek to chłopak z Małopolski, więc z pewnością ma świadomość tego, w jakie miejsce trafia. Po czwarte, poza walorami piłkarskimi posiada też cechy, które wyjątkowo ceni Michał Probierz, czyli waleczność, nieustępliwość i pracowitość, więc szybko powinien złapać wspólny język ze swoim nowym szkoleniowcem. W buty po Piątku na pewno będzie ciężko wskoczyć, ale stawiamy dolary przeciwko orzechom, że zapału i determinacji Piszczkowi nie zabraknie.

Skąd u nas aż taka pewność? Ot, Filip to po prostu zawodnik, który wszystko musiał sobie wywalczyć. Brzmi to dość banalnie, ale tak właśnie było. Mówiąc delikatnie, w domu rodzinnym Piszczka raczej się nie przelewało, początki w Sandecji też wiązały się konkretnymi wyrzeczeniami i mieszkaniem kątem na kilku metrach kwadratowych, ale mimo to cały czas uparcie stawiał kolejne kroki. Spora w tym zasługa trenera Ryszarda Kuźmy, który jako pierwszy dał mu szansę we w miarę poważnej piłce i nakierował na odpowiedni szlak. Z charakterem i podejściem nie ma więc żadnych problemów, co z pewnością dobrze wróży przed współpracą z Michałem Probierzem.

Transfer gotówkowy oznacza, że na przenosinach zawodnika pod Wawel zyska również Sandecja. W Nowym Sączu nikt nie planował stawać okoniem i blokować chłopakowi kariery, więc oferta z Krakowa i możliwość zarobienia kilku groszy, spadła działaczom „Sączersów” z nieba. Sportowo Sandecja na pewno straci, ale pieniądze z transferu na pewno pomogą w szybkim przystosowaniu się do pierwszoligowej rzeczywistości i sprowadzeniu do klubów konkretnego następcy Piszczka, który zaliczył właśnie kolejny awans w swojej przygodzie z piłką. Awans, na który w pełni sobie zasłużył.

Fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (34)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Mucha
tyski GKS

To jeszcze chyba na Kolevie zarobią

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Borubar
Pogoń Szczecin

To będzie wzmocnienie Cracovii. Zawodnik podobny charakterystyką do Krzysia Piątka, który pewnie poszuka szczęścia na zachodzie. W ogóle Piszczek to jeden z niewielu pozytywów, jeśli chodzi o nużąco-męczący serial o nazwie „Sandecja w ekstraklasie”.
Bardzo dobrze, że trener Probierz optuje za sprowadzaniem Polaków. Aż boję się myśleć, jakby wyglądała alternatywa w postaci skandynawskiego czy słowackiego zaciągu.
Liczę, że Cracovia Probierza w przyszłym roku przynajmniej wyrówna osiągnięcia Wisły Płock trenera Brzęczka oraz Górnika Zabrze trenera Brosza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Borubar
Pogoń Szczecin

Normalnie brzydzę się donosicielstwem, a nawet jego pokrewnymi mniej prymitywnymi odmianami, aczkolwiek w tej sytuacji zmuszony jestem prosić Redakcję o usunięcie kont użytkownika „Grand_Cham” oraz jego konta bliźniaczego „GRAND_CHAMP”.
Użytkownik ten kolejny już raz daje przykład bezpardonowego chamstwa. Nie wnosi nic do dyskusji. Nie potrafi zająć stanowiska w ramach omawianego problemu. Jest zwyczajnie złogiem tego forum. Należy go usunąć w trosce o poziom dyskusji.
Nawet z ekonomicznego punktu widzenia sądzę, że tacy użytkownicy nie podnoszą wcale poziomu klikalności, gdyż zniechęcają normalnych potencjalnych wizytatorów Portalu do zaprezentowania swojego zdania. Mamy tu do czynienia z kosztem utraconych możliwości korzyści.
Forum jest miejscem wyrażania swojego zdania, ale nie należy tego mylić z wylewaniem życiowej frustracji i robieniem smrodu.

GRAND_CHAMP

tylko nie zapomnij się podetrzeć Jankowiak :)

Borubar
Pogoń Szczecin

Nie widzę sensu odpisywania takim karakanom forumowym, jednakże ze względu na dobra osobiste tego pana (nie to, że narusza, bo moje wyważone, merytoryczne wypowiedzi są raczej powodem do dumy), o którym ciągle tutaj wspominasz: nie nazywam się Jankowiak. Na imię mam Andrzej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP

Słowacy w przeciwieństwie do polaczków są bardziej pracowici
przy okazji wynocha na 90minut pseudoekspercie

piotrzst
Pogoń Szczecin

Taaa, cała niecieczańska kolonia Słowaków pokazała tą pracowitość- tak pracowali, że spuścili tę wiochę do I ligi.

GRAND_CHAMP

coś duża ta kolonia – całe 5 zawodników w tym Mucha i Gergel
w ogóle jakim kretynem trzeba być żeby oceniać cały naród na podstawie jednego klubu? tvpis cie nauczyło?

piotrzst
Pogoń Szczecin

A ty to niby na jakiej podstawie oceniasz, że Polacy to nieroby ? Jednego procent, czy może nawet ułamka tego procenta? Bo moim zdaniem to sam jesteś nierób, a do tego pierdolnięty burak, garujący za grosze i mający o to żal do wszystkich dookoła.
Zrób nam wszystkim przysługa i wyjdź z tej strony, bo tego gówna, co ty wylewasz, to nikt tutaj nie chce.

GRAND_CHAMP

„wszystkim” zaśmiałem się, mam tu paru swoich czytelników i trochę więcej hejterów, więc w przeciwieństwie do jakiegoś pionka raczej moja nieobecność negatywnie wpłynęłaby na życie forum :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

piotrzst
Pogoń Szczecin

Patrząc po poziomie twoich komentarzy, myślę, że zarówno nieobecność twoja, jak i twoich czytelników dobrze by tej stronie zrobiły. Zresztą przyjrzałem się twojej „twórczości”- wybitny poziom to to nie jest, a pewnie reszta forum raczej też by nie płakała.

GRAND_CHAMP

weź idź do jakiegoś lekarza bo widzę masz obsesję na moim punkcie, jak ci się coś nie podoba to daj minusa i spierdalaj zamiast marnować mój czas

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

piotrzst
Pogoń Szczecin

Nie schlebiaj sobie, obsesję mam tylko na poziomie twojej kultury językowej. A konkretnie- jej braku. Nara, już nie musisz marnować na mnie swojego czasu, choć robisz to z własnej woli, ja cię do odpisywania nie zmuszam. No ale cóż, chyba rację mają ci, co mówią, że prawda w oczy kole.

theczarek

Wątpię, Wisła Płock i Górnik mają duzo lepszych trenerów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wafel

Lubię Probierza. Można go też nie lubić ale jest wyróżniający wśród towarzystwa z trenerskiej karuzeli. Nie macie jednak wrażenia, że Probierz, owszem, z zawodników średnich robi dobrych, drużyny motywuje lepiej niż przeciętny trener ale oka do transferów nie ma? Vide przykłady Mihalik & Kądzior…

Kolejosz

Coś w tym jest… Natomiast z tego, co pamiętam Mihalik to była ogólna presja zewnętrzna na klub. Po relatywnie udanych występach Słowaka w młodzieżówce potraktowano go bardziej jako dobrą inwestycję.
Oczywiście jest też druga strona medalu. Cracovia miała możliwość obserwacji tego piłkarza na wypożyczeniu, zanim go wykupiła. Dlatego trudno też wybielać tutaj postawę klubu, który ewidentnie połasił się na pieniądze przyjmując tylko te przesłanki (mniejszościowe zresztą), które przyjąć mu było wygodnie.

Spektakularny

Szymanski, Mystkowski…

Gudi

Romańczuk, Tomasik, Tuszyński. Wynalazków Probierza też jest sporo. Tyllko jemu musi odpowiadać charakter zawodnika, żeby na niego stawiał.

Spektakularny

No Tomasik I Tuszynski super wirtuozi

Spektakularny

Nie ten poziom, predzej Spiaczka bis

tputra@3dm.pl

Grand_Cham Byłeś kiedyś w Kaliszu ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

tputra@3dm.pl

Grand_Cham To mijaj ka lisz powoli

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz