Stadion Lecha zamknięty na osiem meczów
Weszło

Stadion Lecha zamknięty na osiem meczów

W niedzielę wieczorem na Lecha Poznań spadła pierwsza kara – walkower za mecz z Legią. W poniedziałek Kolejorzowi dołożył wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffman, który zamknął stadion przy Bułgarskiej na pięć meczów Ekstraklasy i trzy w europejskich pucharach. – Zachowanie części kibiców było gorszące, skandaliczne i nie do zaakceptowania – mówi Hoffmann.

Kara, jak na polskie warunki, jest dość surowa. Nawet nie potrafimy wynaleźć w pamięci decyzji władz, po której stadion którejkolwiek z drużyn zostałby zamknięty łącznie aż na osiem spotkań. Pięć meczów w lidze – to już jest cios bolesny, bo tak z najnowszej historii Ekstraklasy przypominamy sobie tylko kary jedno-, dwu- lub trzymeczowe. Ale pięć? Do głowy przychodzi nam jedynie zamknięcie stadionu Zawiszy Bydgoszcz w 2010 roku.

A do tego dodajmy jeszcze trzy spotkania bez kibiców w rozgrywkach europejskich pucharów. Gdybyśmy byli złośliwi, to napisalibyśmy, że skoro Lech dostał karę trzech spotkań bez udziału publiczności w rozgrywkach europejskich, to ta będzie obowiązywała na sezony 2018/19, 2019/20 i 2020/21. Ale że wcale nie jesteśmy złośliwi, to tak nie napiszemy.

Zachowanie części kibiców było gorszące, skandaliczne. Ten rodzaj wyrażania frustracji jest nie do zaakceptowania. Moim zdaniem kara jest adekwatna do tego, co widzieliśmy w niedzielę. Mam nadzieję, że klub nie potraktuje tej decyzji jako karę, a jako czas na refleksję. Oddaję szacunek Stowarzyszeniu Kibiców Lecha Poznań za akcje patriotyczne, ale to nie zmienia faktu, że musiałem wykonać taki ruch – tłumaczy wojewoda wielkopolski.

Decyzję wojewody uargumentowano szeregiem zaniedbań, do jakich – zdaniem służb – miał dopuścić się Lech przy organizacji tego spotkania. Przedstawiciel poznańskiej policji strzelał argumentami jak z automatu – mecz był niewystarczająco zabezpieczony przez ochronę, przy Kotle (sektor II, gdzie stoją najgłośniejsi kibice) było zbyt mało ochroniarzy, a przyzwolenie Lecha na wniesienie sektorówki spowodowało, że części kibiców nie uda się zidentyfikować. Ale zarzutów jest więcej – czynna napaść na funkcjonariusza (jeden z policjantów trafił do szpitala), naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych przez wbiegnięcie na boisko i korzystanie ze środków pirotechnicznych, a także wykroczenia ze strony kibiców Legii w trakcie przewozu (przyjezdni zdemolowali dworzec w Kutnie). Według tego, co przykazała policja – dziesięć osób, które wybiegło z Kotła udało już się zidentyfikować, dwudziestu kolejnych gagatków rozpoznano częściowo (bo mieli na twarzach np. chusty), ale ponoć to kwestia czasu zanim i ich tożsamość zostanie ustalona. Ci ludzie, którzy przebrali się w białe kombinezony, mogą spać spokojnie. Ich policja nie jest w stanie rozpoznać.

Na Lecha spadły dwa ciosy – walkower, kara ośmiu meczów bez udziału publiczności. A w drodze czwartkowy werdykt Komisji Ligi. Oj, nadchodzą ciężkie dni dla poznaniaków.

KOMENTARZE (186)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
mastodont

Co ma awantura kibiców Legii w Kutnie do decyzji o zamknięciu stadionu?
Aha, wiem, żeby było bardziej tabloidowo. To jeszcze dodajcie awanturę w Gliwicach i tę z okręgówki gdzie jakiemuś piłkarzynie rzekomo podcinali gardło. Może zamkną Lechowi stadion na 20 meczów…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
Wisła Kraków

Serio sądzisz, że na wizytę jakiegoś przedstawiciela Kazachstanu czy Białorusi przyszłyby tłumy?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Ten koleś co wypiął gołą dupę chciał pożyczyć papier od „zaprzyjaźnionych” kibiców z Warszawy :-) Bo w Poznaniu narodziła się nowa świecka tradycja: „Jak się sra we własne gniazdo, papier mają pożyczyć przyjezdni, a zwłaszcza z Warszawy” 😀

Stallone

Ingerencja w terminarz? Zarobek dla klubu parę tysięcy warszawiaków przyjechało na ten mecz

LooZ

Warto dodać, że jedyne co się realnie stało to zadymiono stadion, rozwalono 2 kawałki płotu i pół bannera.

Straty oszacowano na jakies 41,50pln.

Uśmiech Koali

Dolicz do tego pogłębianie patologicznego wizerunku naszej ligi tuż przed sprzedażą praw do transmisji 😉

LooZ

I za to kara wojewody? 😉 Kibice Lecha świadomie minimalizowali przebieg wydarzeń:
– płot pękł – brak reakcji policji;
– no to parę osób na murawę i od razu powrót na trybuny – interwencja policji = mecz przerwany

Nie leciały krzesełka, nikt nie leciał na policję czy kibiców Legii.

Uśmiech Koali

a faktycznie, to kara od wojewody.. too yyy eee… kara za psucie wizerunku stolicy wojewodztwa 😉

StryjekSylweriusz

Looz: a policjant zranił się sam albo dostał ataku wyrostka robaczkowego dlatego trafił do szpitala. Do zawodników Lecha też ich własni kibole nie wyskakiwali, to tylko przebierańcy z Warszawy zapanowali na chwilę nad Kotłem 😉

Król Roastów
FC Taciewo

Plus kilka milionów strat wizerunkowych i potencjalnych zysków z biletów pikników, którzy nie przyjdą na stadion bo nie tolerują chamstwa i ryzyka przemocy. Dodaj do tego obniżony kontrakt z telewizją, która wykorzysta burdy na trybunach w negocjacjach.

14

Te „pikniki” biły brawo, jak był wjazd na murawę, wiec skończ pierdolić głupoty kiepie.

theczarek

To świetnie, zatem zamknięcie stadionu jest właściwą karą skoro wszystkim kibicom podobała się ta awantura.

A tak naprawdę otrzasnij się dziecko, pikniki nienawidzą kiboli bo ci niszczą ich ukochany klub.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Psychol
Legia Warszawa

Ale ty jesteś amebą umysłową. Skoro nikt Cię puknac nie chce to chociaż z palca strzel, bo ciśnienie ci czaszkę gniecie. Mam nadzieje ze jesteś bezplodna

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

weszLOnowa
LEG14

Terenia
Nikt w Warszawie nie chce się pozbyć Lecha.
Jesteście wyjątkowym rywalem
23 razy na 25 lat wąchacie nasze tyłki.
Nie wyobrażam sobie ligi bez Lecha.
Co roku, napinka, dmuchanie balonu i bum!
Bez żadnej refleksji.
Jesteście wyjątkowi i dostarczacie mega kontetu.
Jesteście kolorytem tej ligi

MistrzNieDoPoznania

Po pierwsze – gratulacje, jeśli chodzi o trolling to jesteś mistrzem świata, Level praktycznie nie do dogonienia.

Po drugie – żeby chcieć kogoś zlikwidować albo się pozbyć ten ktoś musiałby być realnym zagrożeniem, a Lech dla Legii jest co najwyżej dostawcą, a nie konkurentem.
Dostarczacie:
– piłkarzy
– lol kontentu z tą waszą napinką i kompleksami.

I jeszcze to że nazywanie się drugą siłą w lidze, przecież to jest dopiero najlepszy żart. Druga siła to co najwyżej Jagielonia Białystok, Lech to zakapleksiona popierdółka z przerosnietym ego, owszem raz na pięć lat wygracie z nami mecz, raz na 20 lat dojedziecie mistrzostwo. Ale jeśli patrzeć na ostatnie lata A nie zarys historyczny, to „Termalica BrukBet coś tam” ma dużo lepszy bilans w spotkaniach z Legia A jakoś nie latają po całych internetach i nie mówią że są jedyną konkurencją dla Legii, chociaż też już chcą się doszukiwać układów, więc może już niedługo.

theczarek

Pobicie Pazdana,banany i mapie okrzyki w stronę cafu, wyciąganie na solo pilkarzy Lecha.
Faktycznie dzień jak codzień, po co odrazu karać 😀
Tsk czy inaczej w D mam kary dla klubu bo klub sobie z tym poradzi, stać Rutkowskich ns to, kluczowe jest co dostaną ci zidentyfikowani. Jak oni dostaną kary odpowiednie do strat wizerinkowych ligi too wtedy dopiero będę zadowolony. Oby nie jakieś żenujące zakazy bo one nikogo nie obchodzą a przyglup jeszcze będzie się z tym nosił jak z orderem Virtuti Militari.

facemob

Pokaż mi to pobicie PAzdana chłopcze

Murphy
KTS Weszło

Decyzja wojewody kretyńska.
Ale jeszcze bardziej kretyńskie jest zachowanie władz Lecha.
Już wczoraj należało zapowiedzieć działania takie jak na Cracovii, na całą rundę jesienną. To miałoby się argumenty jakiekolwiek w dyskusji.
A te barany czekają jak na ścięcie.

LooZ

Litości. Chyba nie zdajesz sobie sprawy jaki % budżetu Lecha pochodzi z dnia meczowego (czyli m.in. biletów).

GRAND_CHAMP

Po wpisach Murphy’ego można sądzić że to zwykły antylegionista pod płaszczykiem kibica Lecha, bo co wpis to większa kompromitacja

Murphy
KTS Weszło

@GRAND CHAMP
Tak bo przecież w co drugim wpisie jak inne trolle i spierdoliny umysłowe tutaj z Tobą na czele krytykuje i nawiązuje do Legii.
Dlatego też jak dla każdej inne spierdoliny umysłowej, takiej jak ty. Mam tylko krótkie „Spierdalaj na drzewo”

GRAND_CHAMP

spierdolinę umysłową to ty masz w domu i podziękuj że cię nie wyskrobali, bo takiego szkodnika to nikomu nie potrzeba

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe LooZ
OD tych przychodów z dnia meczowego z JEDNEJ trybuny, odejmij sobie teraz straty. Bo brak zysku to strata. Jakie Lech poniesie, jak nie będzie mógł sprzedać biletów kibicom na eliminacje pucharów, i ligę.
O ile jeszcze eliminację pucharów można jakoś pominąć. Bo bardzo możliwe że Lech jak w ostatnich Latach po prostu wywali się w drugiej rundzie.
To straty z ligi już nie.
A to jeszcze nie koniec. Jeszcze kary z KL. A tam będą kary finansowe. Dodatkowo. Bo nie sądzę żeby KL wyskoczyła z karami wyższymi niż wojewoda.

Jak się ma gangrenę, to się obcina chore kończyny żeby nie zarażały innych.
Bydło które wczoraj zrobiło chlew, to właśnie taka gangrena.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MistrzNieDoPoznania

A nikt z Was nie myśli o karnetach? Przecież karnet na rundę już idzie w pizdu, cena za karnet na rok też musi spaść, do tego zysk z lóż VIP, chuj tam z biletami na kocioł.

JesusChristPose
Legia Warszawa

Rozumiem, że ty Luzik wiesz jaki % budżetu Lecha pochodzi z dnia meczowego… No to dajesz, sypnij wiedzą…

MistrzNieDoPoznania

Poczytaj raport E&Y z 2017 to będziesz doskonale wiedział, albo poczekaj z miesiąc to będzie już raport za 2018, ale to żadna wiedza tajemna nie jest.

gryf01

Looz: Przez następne osiem meczów? Dokładnie 0%.
A jaki procent z praw telewizyjnych i umów sponsorskich? Nie wiem, ale podejrzewam, że dużo bliżej stu procent.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP

Hahahahahahaha
brawo Legioniści, jeszcze parę dworców zdemolujcie to zamkną stadion Leszkowi na cały sezon 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP

a czy ja ci wyglądam na wojewodę? :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
Legia Warszawa

Do Bydgoszczy będę jeździł a tu nie będę kupował

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Nie, na obskurnego geja, tfu. Pedala.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

TomAas

Spisek wojewody wielkopolskiego który jest ukrytą opcją Warszawską obsadzoną wiele lat temu tylko w tym celu zeby teraz, w sprzyjającym momencie zniszczyć biednego L3cha.

M.S.

Kibice Lecha, którzy zrobili rozpierduchę, to też zakamuflowani przedstawiciele Legii. Już w dzieciństwie zrobiono z nich kibiców Lecha, żeby w odpowiednim momencie ich aktywować.

JesusChristPose
Legia Warszawa

to się nazywa tzw. MK-Ultra, a kibice Lecha to z pewnością Manzurscy Kandydaci z przeprogramowanymi mózgami. Oczywiście sekretnie przy pomocy ultraniewidocznych fal alfa rozsyłanych z megatajnego alfawozu zaparkowanego przy Łazienkowskiej 3…

StryjekSylweriusz

MS: a podobno to Lech słynie z długoletniej polityki a Legia żyje z dnia na dzień 😉

weszLOnowa
LEG14

To dopiero początek
Dwa tysi,ące lat temu zakopaliśmy w Wielkopolsce samoreplikujące się nanoroboty, które niedługo się uaktywnią i zaczną dmontaż Lecha

Czacha
Legia Warszawa

„naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych przez wbiegnięcie na boisko” no to czekam na decyzję w sprawie tego co się zdarzyło w Białymstoku

Majas9
Jagiellonia Białystok

Nie porównujmy ustawionej akcji chuliganskiej do ustawionej akcji świętowania vice mistrza

Czacha
Legia Warszawa

to że 1000 osób powie Ci że oni łagodni i tylko się cieszą nie oznacza że nie znajdzie sie 2 debili którzy wykorzystają sytuację i uderzą jakiegoś piłkarza

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
KTS Weszło

Wbiegnięcie w Białymstoku można zaliczyć do kategori humorystycznych wręcz. Jak sędzia podniósł ręce, to zaczęli uciekać z boiska jeszcze szybciej niż na nie wbiegli :)

facemob

Dobrze to przyponij mi jakaą karę dostała Legła za to że na swoim stadionie wjechała na sektor JAgi i ich spakowała?? Hmm? I porównajuj to to wbiegnięcia 15 kolesia na boisko w Poznaniu i ich szybki powrot na trybunę plus 6 rac dymnych.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

weszLOnowa
LEG14

Jest jeszcze jedna kalkulacja: w komunikacie jasno jest powiedziane że kara dotyczy pięciu meczów Ekstraklasy.
Sprzedajcie swoją licencję Amiki, albo poddajcie się autodegradacji.
Kara nie będzie obowiązywała w niższych klasach rozgrywkowych.
Taki stadion w II lidze zrobi furorę…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali

Mogło chodzić o wrogie barwy dworca 😉

myzzterius

Czyli prowokacja!

klewandowski

„Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy
Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy…”
Jedyne co mi do głowy przychodzi.

Murphy
KTS Weszło

@skate
Na pewno jest tam jakaś drużyna piłkarska, z którą debile zwani dla niepoznaki kibicami się nie lubią.
Albo taka z której debile kibicujący mają na przykład tzw zgodę z debilami trzeciej drużyny z której debile z Legii się nie lubią.

komentator

sprowokował i był antypolski

JesusChristPose
Legia Warszawa

ogólnie Kutno to fani Widzewa, więc już znacie odpowiedź.

macie dokształćcie się:

http://kutnotylkowidzew.pl/

klewandowski

Zdjęcie profilowe JesusChristPose , właśnie wydawało mi się, że widziałem kutnowski Rozkład Jazdy Pociągów skandujący antylegijne hasła.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
KTS Weszło

@Jesus
Czyli tak jak pisałem

FalszywyProfil

Jak to czym? czy byłeś kiedyś na dworcu w Kutnie w nocy? Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy.

JesusChristPose
Legia Warszawa

nie no, po sobotnich balach chodniki zarzygane itp. ale serio mówię. Kutno to taki bastion RTS, ale co tam się wydarzyło na dworcu, no bądźmy poważni, przecież nie wiem. Może była jakaś prowokacja, a może głupota kibiców Legii w czystej formie? Mnie to nie obchodzi. Ja kibicuję piłce nożnej, swojej drużynie, sportowi a nie jakimś psychopatologom z kastetami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

weszLOnowa
LEG14

Na wstrząsających zdjęciach (Gazeta Wyborcza, a jakże) można znależć trzy wybite szyby i przewrócony stojak na rowery.
Sorry, ale ja sam jeden potrafiłem dokonać większej „demolki”
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/zdjecia/galeria/15733/tak-wyglada-zdewastowany-przez-kibicow-legii-dworzec-w-kutnie-galeria

JesusChristPose
Legia Warszawa

ale chyba nie odważyłeś się zrobić tego WE KUTNIE???

Viva la Libertad
(L)

Chory kraj, gdzie zamiast łapać i surowo karać bandytów zamyka się stadiony dla 99% niewinnych ludzi,

GRAND_CHAMP

to prawda, ale akurat wczorajsze wydarzenia można było przewidzieć, a w Lechu liczyli na cud

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

.

MaciekGKS

Czy jesli Lech odpadnie z Pucharow po 1 meczu to zakaz stadionowy bedzie obowiazywac kolejne lata? Jesli Lech awansuje ponownie dopiero za 10 lat to kara wciaz bedzie obowiazywac czy jednak przedawni sie wraz z koncem roku 2018?

M.S.

Dożywotnio.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
Legia Warszawa

To już lepiej by było na Lutnia Dębiec.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
Legia Warszawa

Nie no, spoko. Ja za nim też nie przepadam. Jak to nazywał go Fryzjer, taki Niemiec z NRD…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

facemob

chcemy fuzji z legią

Prymityw

Proponuję od razu Ramsaya Boltona.
No co? Ordnung muss sein.

Szczepek
Legia Warszawa

Rutkowski czy Klimczak out? Bo zaczynam sie gubić :)

M.S.

Trzeba Ci przyznać, że pomysł przedni 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukasz8181

1. Wojewoda totalnie odleciał w krainę absurdu dając się ponieść nagonce medialnej tudzież uległ naciskom z centrali politycznej z Warszawy.
2. Niby za co tak absurdalnie sroga kara?
Kibice Lecha zrobili jedynie to samo co niedawno kibice HSV a tam nie słychać o żadnych karach.
Nikt nikogo nie pobił- nie było żadnej bijatyki z Policją, kibicami Legii czy ochroną, kibice po chwili wrócili z płyty murawy na miejsca dla kibiców (tak samo jak kibice Jagi w Białymstoku), a media ani słowem nawet nie napomknęły o karze dla Jagi. Tak naprawdę jedyne co się stało to dużo dymu z rac – jak de facto na każdym meczu (patrz mecz Legia-Górnik dwukrotnie przerwany) i przewalony płotek jak na meczu Piasta.
3.Kibice Liverpoolu niedawno zaatakowali i zniszczyli wjeżdżający na stadion na mecz autokar M.City w którym byli w środku piłkarze M.City i jakoś Liverpool nie został wykluczony z pucharów, nie zamknięto mu stadionu, nie odjęto mu punktów, ani nawet nie nałożono na niego kary finansowej. Jedyne zadośćuczynienie/kara jakie było to oficjalnie przeprosiny władz Liverpoolu i tyle.

Hamburg 12.05.2018 r. – nie słychać w mediach o zamknięciu stadionu HSV

DrMabuse
Wisła Kraków

W Niemczech kary są przydzielane z pewnym opoznieniem. Za zamieszki z Werderem w lutym karę 80 tys euro hamburczycy dostali dopiero w kwietniu. Więc teraz pewnie jest jeszcze za wcześnie.

Lukasz8181

Porównaj karę 80 tys euro czyli ok 340 tys zł za zamieszki z karą za odpalenie rac i chwilowe wbiegnięcie na murawę 50 osób – szacunkową stratą zysków z biletów Lecha ok 5 mln zł oraz uwzględnij jeszcze zarobki w Niemczech i budżet HSV, a zarobki w Polsce i budżet Lecha. WOJEWODA ODLECIAŁ PO PROSTU W KOSMOS!!!

DrMabuse
Wisła Kraków

Nie analizuję wysokości kary tylko sam jej fakt.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

.

709c5c8ef88dcc21fad3b0cb93a7eb0e,981,0,0,0.jpg
komentator

„Ci ludzie, którzy przebrali się w białe kombinezony, mogą spać spokojnie. Ich policja nie jest w stanie rozpoznać.” – bo monitoring nagla tajemniczo przestał działać, a informacje o tym kto miał bilet na te miejsca wyparowały. Dowalić każdemu, kto miał tam miejscówkę. A jeśli udostępnił miejsce innemu, to dostanie nauczkę, by na przyszłosć tego nie robić.

Murphy
KTS Weszło

Na które miejsca. Jak się rozłożyło sektorówkę. To nie dojdziesz, kto gdzie był. Bo się pod nią zdołali przebrać, i ukryć twarze.

Mecenas_Misiura

Jak zasłonisz twarz i fotoradar Ci zrobi fotę, to mandat dostaje właściciel pojazdu, chyba, że wskaże kierującego.
Da się?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mecenas_Misiura

To nie podpierdalaj tylko miej honor, płać i nie płacz jak baba, że drogo albo punkty karne lub zakaz stadionowy.
Jak ktoś lubi przyjmować na swoją klatę gówno robione przez kogoś innego tylko dlatego, że nie che być „konfidentem” i nie powie, kto zajął jego miejsce pod sektorówką to jego sprawa.
A mentalność mam raczej konserwatywno-praworządną.

wscieklybajpas

ty masz mentalność debila. świadomie łamiesz prawo, a potem ciskasz się, że miałbyś ponieść z tego tytułu odpowiedzialność. zero honoru

JesusChristPose
Legia Warszawa

nie no normalnie pierwsze moje skojarzenie to co najmniej ultrasi Lecha przebrani za Sadako

loga.jpg
komentator

wszystkie pod sektorówką – nikt mi nie wmówi, że pod sektorówką to sami przypadkowi byli
zresztą – był moment, kiedy część gdzieś polazła i wróciła przebrana na biało. Przecież widac, gdzie ci przebrani siedzą. nie przebrał się Pan Wojtek, co przyszedł z córką, bo nawet nie wiedział, że będzie taka akcja. Przebrali się ci, co później robili zadymę.

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Aaaaaa tam. I tak przegrali I tak, wiec w dupie z walkowerem. 5 meczy w ekstraklasie? Spoko, luzik. 3 mecze w pucharach? Spoczko, akurat bedzie dostepny na 4 runde eliminacji LE. Wyjebane :) Dadza jeszcze jakies 300-400tys kary moze, ale nas stac :)

Umorusany w kale

Na która rundę LE liczysz? Obudź sie bo sie zesrales

Szczepek
Legia Warszawa

Komisja Ligi doloży wam jeszcze -5 pkt i puchary zobaczycie w tym roku jak świnia niebo :)

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

-5 to może na następny sezon. Obecny się już skończył i nie mogą anulować punktów. Prawo nie działa wstecz, ale co ty kurwo warszawska niewykształcona możesz wiedzieć, skoro pracujesz na jakimś call center za 2500 biedaku.

theczarek

Ta, Dadzą minusowe tak jak dają czerwone kartki. Nikt w komisji Lecha nie skrzywdzi, Rutki o to zadbają.
Jedyna nadzieja w Rudym bo ten jak widać mimo że Legii nie cierpi, to już ma dosyć tego szamba. Mam nadzieję że złodziejstwo w wykonaniu Jagi w ostatnim meczu przelało czare goryczy u Rudego i skończy się forowanie wszystkich slabiakow oby tylko nie Legia.

Szczepek
Legia Warszawa

Na call center nigdy nie pracowałem ale na poczatek kariery zawodowej to może być niezły start. Pracowałem za granica na zmywaku kiedyś i nie uważam to za jakaś ujmę. Zarabiam aktualnie prawie sześciokrotność tej sumy brutto i mam wykształcenie wyższe. Sadzac po twojej wypowiedzi i nicku jedynym twoim twoim zajęciem jest pewnie siedzenie na ławce pod blokiem i plucie słonecznikiem poznański sebiksie? Teraz jest spoko, mamusia daje pieniazki albo sam jej bierzesz ale jak jej zabraknie to będzie pewnie pod biedronka „daj kierowniku 2zł to Ci wózek po zakupach odprowadzę” :)

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Nie opisuj swoich przygód pod blokiem, nikogo to nie interesuje

Viva la Libertad
(L)

Mam nadzieję, że wojewoda będzie konsekwentny i w przypadku przykładowego rozboju w tramwaju linii nr 17 zawiesi za karę kursy tej linii np. na 50 przejazdów. Jak odpowiedzialność zbiorowa to nie wybiórczo.

DrMabuse
Wisła Kraków

Rozumiem, że tych chemików nie można było rozpoznać podczas przebierania się pod sektorów ją i w trakcie noszenia skafandrów. Ale kiedyś chyba je zdjęli, nie? Chyba nie poszli w tym do domów. To co, monitoring podczas rozbierania się już nie pracował czy wywiesili jeszcze jedna sektorówkę?

facemob

Oni się przebrali wyhodząc z trybuny i wracając w przebraniu a nie pod sektorówką

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Wladze Kutna spokojnie moga pozwac Legie o naprawe szkody, hajsik wpadnie na remont + odszkodowanie za straty wizerunkowo-moralne + utracone korzysci, bajkowa sprawa dla prawnika.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Podmiot organizujacy wyjazd, czyli albo Legia albo Stowarzyszenie Kibicow. Wyjazd na pewno byl zorganizowany, czyli musialo byc ubezpieczenie itp itp

Murphy
KTS Weszło

Ubezpieczenie nie obejmuje aktów bandyckich.

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Nie wiesz co jest w umowie.

BaltazarGabka
Legia

Tutaj można oskarżyć indywidua. Mam nadzieję, że zapłacą. Z jakiegoś tajemniczego powodu na stadionie to niemożliwe i można demolować ile wlezie….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mario
Wisła Kraków

Można biadolić, że kara zbyt surowa lub zbyt niska, ale trzeba wziąć pod uwagę, że pewnie i tak zostanie, chociaż w części, uchylona. Dlaczego? Bo jesienią mamy wybory samorządowe. Albo wojewoda ”wspaniałomyślnie” umorzy część kary, albo znajdzie się jakiś radny wojewódzki, który będzie chciał coś ugrać na lobbingu na rzecz kiboli i ”przekona” wojewodę do zmniejszenia kary.

M.S.

Najgłupsze jest to, że byli tak blisko mistrzostwa. Pewno by to był impuls do wzmocnienia składu, rozwoju. A skończyło się wieśniacko, stadion zamknięty na 8 spotkań, finansowo dostaną po dupie. Budżet na tym ucierpi, a przez to gorsze wyniki, a jak gorsze, to mniej kasy. Oby Lech nie popadł przez to w marazm.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
KS Milan

Ucierpi, ucierpi. Błędem jest liczenie pieniędzy z transferów, bo ich już nie ma. Cuda. Tak jak w Legii nie ma kasy za LM i na akademie trzeba żebrać w ministerstwie, czyli z naszych podatków. Dziki kraj.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Nie wiem jeszcze kto mnie bardziej wkurwia. Bandyci używający Lecha, by dowartościować swe nieudane żywoty kretynów (Lech to wy? ni chuja nigdy ćwoki) czy nieznany mi z nazwiska ćwierćinteligent wojewoda, który musi byc kryptofaszystą, bo stosuje faszystowska odpowiedziałność zbiorową.
Czy zamykanie stadionów pomogło? To pytanie retoryczne. Może czas zacząć zamykać bandytów?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

baran

Polecam fuzjë z Wartą Poznań.

qdlaty81
WIDZEW

Tylko ze zamykac ich powinna policja i prokuratura a nie klub. W UK sprawa w sadzie po meczu trwa 2 dni i jest prawomocny wyrok.
W Polsce pewnie ze 20 lat…
Takze niestety dopoki ktos porzadnie nie zreformuje tego pierdolnika sadowniczego to najlepsze monitoringi i systemy nie pomoga, bo… nie ma realnych odczywalnych konsekwencji dla zadymowicza

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Po co to bydło wpuszczać na stadion? I tak wchodzą na najtańszy sektor, a to co wpłacą do kasy za bilety idzie na kary. Piłkarze mają w dupach to irytujące darcie ryja cały mecz. Komu to potrzebne? Doróbmy się wreszcie kultury kibicowania. Nie może być tak, że kilku troglodytów trzęsie całym stadionem bo tak chce. Przy okazji demolując jakiś dworzec – bo czemu nie? Ekstraklasa bez tych „młynów” byłaby lepszym miejscem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Dawać zakazy stadionowe! A nie udawać, że problemu nie ma.

patstone

Troglodyta to takie modne słówko, używane przez takich pseudointeligentów, którzy chcąc się dowartościować muszą kogoś zmieszać z błotem.
Oczywiście Pan Szerokie Horyzonty zapomniał też o tym, że większość (kurewsko przygniatającą!) ,,drących ryja” to nie bandyci, ale osoby, które chcą czynnie wspierać drużynę. Tak po prostu. Nie po bydlęcemu. Jednak w gronie ćwierćinteligentów szufladkowanie to ulubiona metoda podziału ludzi.
A tak pozamerytorycznie:
Pierdol się na ryj dzbanie, nie wypowiadaj się na tematy, na które nie masz pojęcia sezonowcu-piknikowcu jebany!

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Kolega widzę oburzony bo lubi sobie podrzeć ryja na stadionie :) Jak jesteś grzeczny to zakazu przecież nie dostaniesz. Oboje dobrze wiemy, że gdyby kluby naprawdę chciały to dawno wykopałyby patolę ze stadionów i właśnie do tego pił post.

No i przecież napisałem kilku a nie kilka tysięcy. A reszta? Reszta jest prawdą. Piłkarze naprawdę mają w dupach te przyśpiewki. To tak tylko swoją drogą.

theczarek

Dzbanie naprawdę wierzysz że piłkarzom pomagają te pezyspiewki od typów którzy wyskakują do nich z łapami? Człowieku otrzasnij się. Podobne przeświadczenie panowało na zylecie poki mecz z Realem nie ucial definitywnie dyskusji.
Nie, darcie ryja przez jakiś Sebkow których normalny człowiek nie chce mieć wśród znajomych nie pomaga w graniu. Sorry ale jest coś takiego jak obrzydzenie do pewnej grupy ludzi która kojarzy się z pozdrowieniami do więzienia, plaskaczami, zlodzisjstwem czy cwaniactwem. Większość normalnych ludzi nie miała by frajdy z jakiegokolwiek wyrazu wsparcia od takich osób.

PiotrekB

A dodajmy ze te spiewy sa monotonne…
Stadion powinien reagowac na sytuacje na boisku, albo nie wiem tak jak w uk np leci nagle rymowanka na jakiegos pilkarza (w granicach zdrowego rozsadku)

koziolzbrodom
WKS Śląsk Wrocław

Zawsze mogą wrócić do korzeni i grać we Wronkach.

Porter

Ja uważam, że winien całej awantury jest jeden jedyny człowiek: wojewoda wielkopolski. Cała Polska wiedziała, że jeśli Legia będzie prowadzić, to kibice przerwą mecz. Wojewoda ma do dyspozycji policję, u której mógł te pogłoski zweryfikować i powinien po prostu zamknąć Bułgarską przed ostatnim meczem. Byłoby troche marudzenia, ale nie byłoby rozróby i nie byłoby ośmiu meczów bez publiczności.

JC

No tak, teraz trzeba karać przed popełnieniem przestępstwa. Wybieramy gościa i do pierdla, bo na pewno by kogoś okradł czy zabił :).

Porter

To sie, geniuszu, nazywa „działania prewencyjne”. Wojewoda działa na podstawie ustawy o imprezach masowych i jeśli poweźmie informację, ze w czasie imprezy może dojść do wydarzeń zagrażających uczestnikom, powinien cofnąć zgodę na przeprowadzenie takiej imprezy. I to nie jest żadna kara. Wojewoda wielkopolski stchórzył, nie zamknął stadionu, mimo znacznego prawdopodobieństwa, że dojdzie do rozróby, doprowadził do niebezpiecznych sytuacji i teraz pręży muskuły, zamykajac stadion na osiem meczów.

Baton

Jest winien tylko i wyłączenie klub. Skoro Lech wie, że od lat na ich trybunach są przestępcy i Ci przestępcy szykują się do zadymy, to dlaczego ich wpuszcza(od lat) i dlaczego nie zawiadamia o tym, stosownych instytucji państwa? Wystarczyło zamknąć tą trybunę, nie wpuścić tych osób i byłby spokój, i dodatkowo wręczenie trofeum Legii.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Marekkk
Kolejorz KKS

Nie bronię ameb wchodzących na murawę i rzucających racami w ludzi ale…
Gdybym jeździł za klubem do wypizdejewa, na kazachstany-azerbejdżany, kupował karnety po 500 zł, poświęcał czas na oprawy i organizację, gdy mój czas poświęcony klubowi zajmowałby 75% mojego życia ponieważ pracowałbym gdzieś tam na magazynie i nie miał rodziny tylko z matką mieszkał lub inną Karyną, która nie motywowała by mnie do rozwoju osobistego to prawdopodobnie sam bym wyszedł jak ta ameba na boisko i jeszcze dogoniłbym Gajosa i wyjebałbym dwa soczyste liście.

Dziwicie się, że doszło do takiej sytuacji? Serio? Że piłkarze odjebali największą komedie świata? Bo ja nie. Czy dobrze, że zamknęli stadion? Bardzo kurwa dobrze! Oby stary Rutkowski to odczuł i wyjebał synalka z posady dyrektora.

dyneck

I co ma na celu ta kara ?

Grimmy

Pokazać, że Władza nie pierdoli się w tańcu. Oczywiście, pokazujemy na pokaz…

Mosze

Czegoś nie rozumiem. Jakie wojewoda ma prawo do karania? On jest przedstawicielem tej władzy, która ma dbać o porządek a nie tej, która wymierza wyroki. Ma prawo przerwać imprezę masową jeśli jest zagrożone bezpieczeństwo i dobrze, że zrobił to w niedzielę. Ale z jakiej racji „profilaktycznie” zamyka obiekt? Co, na ośmiu meczach będzie niebezpiecznie, ale na dziewiątym już będzie wszystko OK i kibice mogą wejść? To jakiś absurd.
Czekam na karę dla Lecha ale ze strony organu właściwego do tego celu, czyli komisji ligi.

Skandaloza

odpierdolcie sie od tego Lecha.
jaki sezon miała Lechia? Kompletna KOMPROMITACJA ledwo sie pizdy utrzymały !!
jaki sezon miała Wisła? Zmieniła sie w druzyne srodka tabeli !!
jaki sezon miał Slask ? Kolejna KOMPROMITACJA starych dziadów !!
jaki sezon miała Pogoń? Jedzie zgniłymi sledziami aż do Szwecji !!
Moze z tych klubow sie pośmiejcie i ponapierdalacie sobie ???

Lech ma problem z Rutkami bo goscie maja w dupie tytuły wola trzepac kase.
Stary Rutkowski tego waszego chłystka Mioduskiego to by mógł kupić trzy razy !!
Legia co roku MUSI ZDOBYC MISTRZA, LECH MOZE – tak mysla Rutkowscy
Wola robic kase a nie miec tutuły ktore i tak sie kurza w gablocie
wola zywa gotowke
i tu tkwi problem
reszta to czysta demagogia i pierdolenie zazdrosnych kutasow !!!

Medalion

Jak już pogonicie tych Rutkowskich, to czeka was świetlana przyszłość, hłe hłe.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

drHouse
Górnik Boguszowice

To niewiele da. To nie kluby są od walki z chuliganami. Tylko nieuchronność wysokiej kary jest w stanie to powstrzymać, a to już zadanie polskiego państwa

wojtanowsky

Szkoda, że nie dożywotnio zamknięty, przy okazji spałowanie tych pojebów co rzucają racami też byłoby mile widziane.

GP

Jeśli KL nałoży karę np. trzech meczów bez udziału publiczności, to będzie 5 od WW + 3 od KL ( w sumie 8), czy zostaną zaliczone na poczet kary KL te mecze z karą od WW?

Sebinio

najsmieszniejsze jest to ze wojewoda pisowski zrobil to czego oczekiwali patrioci z kotła- w Poznaniu slychac ze chcą wykurzyc Rutków z Lecha i ta decyzja im pasuje-oczywiscie tej grupce trzymajacej wladze i czerpiacej kase

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Siemanko, pierwszy głos po mistrzostwie! Jak tam buszewska i pejsbuk? Dupy nasmarowane?

Skandaloza

jak tam przed pucharami? dupa nasmarowana? Kabalanga w stepie juz czeka :-)
medal Furmanowi daliście?

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

O, a to pewnie ten kolega co wypinał dupę przed kibicami Legii :) Puchary to jedno, najważniejsze jest mistrzostwo a twojej drużynie po tym absolutnie katastrofalnym sezonie nie życzę trafienia choćby zespołu łotewskiego kółka wędkarskiego bo skończy się manitą.

M.

Błąd. Zakaz wstępu dla kibiców, którzy wykupili bilety na tę trybunę, na całą rundę byłby lepszy. Mniej strat dla klubu, który mimo wszystko minimalizował awanturę i bardziej bolesne dla głąbów.
A rozdanie medali w Poznaniu powinno być. Hough!

jLm
(L)

Oby tak dalej.
Do tego wykluczenie z pucharów, – 6 pkt. na początek przyszłego sezonu i 500k kary.
Pieprzona zachodnia kultura…

facemob

Zachodnia kultura? A ty kurwo jak walczyłeś z ITI to co odpierdalaliście za szopki? Pamieć krótka widze, czy jeszcze na świecie Cię nie było? Hmmm?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Adrian19161916

Decyzję o zamknięciu stadionu mógł podjąć tylko jakiś totalny idiota, gorszy od ludzi biegających w kominiarkach po boisku ponieważ normalni ludzie nie są winni takiemu zachowaniu ! Co kogoś w ogóle obchodzi, że ktoś łamie prawo w kinie, teatrze czy na meczu piłkarskim ? To sprawa policji, ewentualnie ochrony, natomiast teraz normalni ludzie zostaną ukarani zamknięciem stadionu a sprawcy będą mieć całe zajście głęboko w dupie, zupełna PATOLOGIA !!!

DrMabuse
Wisła Kraków

Ano. I to prawdopodobnie przedstawiciele policji wnioskowali o zamknięcie, sądząc z ich obecności na konferencji. Czyli wszystko zgodnie z twoimi zasadami.

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Ale ESA ich nie zdejmie z pucharów? Im trzeba zabrać z 10 punktów z tego wyniku i nich zaczynają nowy sezon na -10.

facemob

za co kurwa pytam się za co? Jakaś dziwna atmosfera się wytworzyła, czyżbvy scen yz Poznania to ewenement na skalę światową kurwa?

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Nie no masz rację, przecież było normalnie i nic się nie stało.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

facemob

dzięujemy, niestety Rutek powiedział że się nie podda. Póki kasa mu się zgadza będzie siedział w LEchu

Nie chcę się czepiać, ale...

Hola, hola – jeżeli to Wojewoda zamknął, to oficjalnie jest to prewencja, a nie kara: Wojewoda nie ma kompetencji, żeby karać kluby (byłby to absurd, gdyby JST mogły ingerować w rozgrywki sportowe). I teraz nasuwa się pytanie: dlaczego Wojewoda nie był taki cwany przed meczem? Przecież do tego służą jego uprawnienia, żeby zawczasu chronić obywateli przed zadymami. A o tym, co ma mieć miejsce w Poznaniu akurat pogłoski chodziły – wystarczyło zamknąć stadion wtedy. Zamykanie stadionu teraz, o ile Wojewoda nie ma jakiś tajnych informacji, że kibole będą teraz robić trzodę co mecz, jest zwyczajnie prawnie nieuzasadnione (zwykłe nadużycie uprawnień). I nie mówię teraz, że kara Lechowi się nie należy: owszem, należy się, ale od tego jest Ekstraklasa S.A. a nie urzędnik.

Murphy
KTS Weszło

To jest kara. Choć faktycznie jest to brak zgody na urządzenie imprezy o charakterze masowym. Więc prewencja.

Nie chcę się czepiać, ale...

Czyli nasze narodowe podejście do prawa: czinkłeczento z kratką rejestruje się jako samochód ciężarowy, galeria handlowa w niedzielę zamienia się w dworzec kolejowy, betoniarka to tak naprawdę mieszalnik do pasz, a wojewoda (urzędnik państwowy!) sankcjonuje klub piłkarski w ramach prewencji.

Murphy
KTS Weszło

@nie chce się
O tym już pisałem. Decyzja jest kretyńska. Bo stadion nie jest jako tako niczemu winien.

Stallone

na 6 meczy zamknięty a czy będzie zamknięty na kolejne 2 to się okaże czy Lech awansuje. W razie czego będzie na kogo zwalić winę..

Stallone

Drutex kupuje Lecha Poznań. Na miejsce Bytovii wróci Amica Wronki

Stallone

Kibole Lecha mają dość swojego zarządu i tego co się dzieje w Ekstraklasie teraz oczywiście wszystko ucichnie co z tego ze uwalono Wisłę Płock. Dalej będą sędziowie z województw tych samych co kluby sędziować im mecze, albo rywalom z którym się walczy o mistrza lub Puchary jak Lasyk z Bytomia na meczu w Białymstoku gdzie Płock walczył z Górnikiem Zabrze o LE, w 2 lidze mecz GKS Jastrzębie sędzia z Katowic.

Czarny Lulek

Od lat za takie cyrki są podobne kary, od lat jest o tym trąbione i są konkretne przypadki.
A mimo wszystko te małpoludy i tak zrobiły zadymę. Doskonale wiedząc czym to się skończy.
Teraz pytanie jest takie – oni świadomie działają na szkodę swojego „ukochanego” klubu, czy jednak ich zezwierzęcenie sięgnęło już takiego stopnia, że nie są w stanie kontrolować swoich 3 ostatnich szarych komórek i działają w zupełnym amoku?
A co do kary, to to jest popierdółka nie kara. Walkower to żadna kara, bo ten mecz i tak był w plecy, 8 meczów to też żadna rewelacja.
Może milion euro, pusty stadion na CAŁĄ rundę i koniecznie wykluczenie z eliminacji Ligi Europejskiej coś by zmieniło.
I nie mówcie, że „olaboga klub niewinny”. Winny w 100%, bo póki dostaje takie śmieszne kary to ma bandyterkę w dupie, bo się ich boi. Ale jak już by tak konkretnie po dupie dostał, to może by się zreflektował.

wpDiscuz