Przemysław Michalak

Autor:Przemysław Michalak

21 maja 2018, 01:41 • 3 min czytania 15 komentarzy

W ten weekend żyliśmy Ekstraklasą, więc na zagraniczne pierdoły było mniej czasu niż zwykle, ale trzeba odnotować, że nasi napastnicy kończą sezony w bardzo dobrym stylu. Pisaliśmy już o golach Kamila Wilczka i Roberta Lewandowskiego, a na tym się nie skończyło.

Udanie finiszował Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli tydzień temu kapitalnym strzałem dał zwycięstwo nad Sampdorią, a teraz wyszedł w pierwszym składzie na Crotone i znów dał o sobie znać. Gospodarze prowadzili, gdy Polak precyzyjnie uderzył głową po świetnym dośrodkowaniu Lorenzo Insigne. Dorobek Milika z tego sezonu Serie A zamyka się więc na piętnastu meczach i pięciu golach.

Z takim samym dorobkiem premierowy rok we włoskiej ekstraklasie podsumowywać będzie Dawid Kownacki. Przeciwko SPAL pełne 90 minut rozegrała cała nasza trójka z Sampdorii, ale tylko były snajper Lecha Poznań miał powody do zadowolenia. Przytomnym strzałem z powietrza uratował honor swojej drużyny.

Milik i Kownacki mogą się pochwalić bardzo dobrym stosunkiem strzelonych goli do liczby rozegranych minut (uwzględniono też spotkania pucharowe).

Łukasz Teodorczyk znów trafił do siatki, ale Anderlecht przegrał u siebie z Racingiem Genk i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu. Polak po słabiutkiej jesieni wiosną osiągnął znakomitą formę. W ostatnich dwunastu meczach ligowych zdobył 10 bramek, a cały sezon Jupiler Pro League kończy z piętnastoma golami.

Co poza tym? Bartłomiej Drągowski rozegrał drugą połowę z Milanem i nie będzie zadowolony. Przepuścił trzy strzały, z czego przy dwóch ostatnich na pewno mógł zrobić więcej.

Premierowy występ w kończącym się sezonie Serie A zanotował Łukasz Skorupski. Roma wygrała, a on zachował czyste konto z Sassuolo, popisując się bardzo dobrą interwencją w pierwszej połowie.

Po raz drugi w tym sezonie La Liga na murawie zameldował się Przemysław Tytoń. Bramkarz spadającego szczebel niżej Deportivo w końcówce meczu z Valencią wszedł za Maksyma Kowala.

BELGIA

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – do 90. minuty i gol z Racingiem Genk (1:2)

BUŁGARIA

Jacek Góralski (Łudogorec) – poza kadrą

Jakub Świerczok (Łudogorec) – poza kadrą

Daniel Kajzer (Botew) – 90 minut z Łudogorcem (2:2)

DANIA

Kamil Wilczek (Broendby) – 79 minut i gol z AC Horsens

FRANCJA

Kamil Glik (Monaco) – 90 minut z Troyes (3:0)

Igor Lewczuk (Bordeaux) – na ławce z FC Metz (4:0)

HISZPANIA

Marcel Lizak (Girona) – poza kadrą

Przemysław Tytoń (Deportivo) – od 83. minuty z Valencią (1:2)

Paweł Kieszek (Cordoba) – 90 minut z Almerią (2:0)

HOLANDIA

Mateusz Klich (Utrecht) – od 72. minuty z Vitesse (1:2)

Filip Bednarek (De Graafschap) – 90 minut z Almere (2:1)

JAPONIA

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – 90 minut z Shonan (0:1)

NIEMCY

Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut i gol z Eintrachtem Frankfurt (1:3)

ROSJA

Janusz Gol (Amkar) – 90 minut z FK Tambow (1:0)

RUMUNIA

Piotr Polczak (Astra) – 90 minut ze Steauą (0:1)

SŁOWACJA

Gerard Bieszczad (Zemplin Michalovce) – 90 minut z Tatranem Presov (1:2)

Dawid Kurminowski (Zemplin Michalovce) – 90 minut i gol z Tatranem Presov (1:2)

Jakub Więzik (Podbrezova) – 90 minut ze Zlate Moravce (1:0)

TURCJA

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – 90 minut z BB Erzurumspor (0:0, po dogrywce, karne 4:5)