post Avatar

Opublikowane 20.05.2018 23:17 przez

redakcja

Sędzia Lasyk miał do dyspozycji wszystkie najnowsze zdobycze techniki. Miał VAR, miał kolegów na słuchawkach, miał nieskończenie wiele czasu i obraz z kilkunastu kamer. Niestety, nawet najmocniejsze technologie zawodzą w starciu z tak silnymi wadami wzroku. Lasyk patrzył, oglądał i wlepiał gały w ekran, ale niestety – nie widział tego, co widzieli wszyscy. Romańczuk nie był faulowany przez Stilicia, druga bramka Jose Kante powinna zostać uznana, Wisła Płock powinna zagrać w pucharach. 

Niestety, nie zagra, bo okradł ją nieprzytomny arbiter z opaską na oczach.  

Nie znajdujemy uzasadnienia dla tego wyroku. Po prostu nie potrafimy odgadnąć, jaki tok myślowy towarzyszył podejmowaniu decyzji, która, być może, odarła Wisłę z ogromnych premii i niepowtarzalnej przygody, a z pewnością odarła z marzeń. Doprecyzujmy – chodzi dokładnie o tę sytuację i rzekomy faul Stilicia na Romanczuku. Dziw bierze, że Ukrainiec zdołał dokończyć mecz.

Gdyby sędzia Lasyk z taką skrupulatnością podchodził do każdego kontaktu między zawodnikami, to już po pierwszym meczu od dmuchania w gwizdek dostałby astmy. Mówcie, co chcecie, ale odgwizdanie CZEGOŚ TAKIEGO i zakwalifikowanie jako faul jest po prostu niebywałe. Co gorsza – Lasyk sytuację oglądał sobie na wideo, mógł w dowolny sposób ją przewijać i odwijać. Gdyby się uparł, mógłby sobie zrobić nawet zbliżenie na twarz Romańczuka, zapewne nienaturalnie skrzywioną grymasem niewymownego bólu.

O ile na początku mieliśmy jeszcze wątpliwości, teraz ich nie mamy – Lasyk po prostu na ekranie oglądał jakąś inną sytuację. Może przez przypadek wczytała się taśma z Kaiserslautern 97/98 albo wyczynów Wimbledonu Vinniego Jonesa. Albo w ogóle jakiś inny film, może klip z Tekkena. Nie uwierzymy, że widzący (nie niewidomy) sędzia, oglądając to, co my dwa akapity wyżej, dopatrzył się przewinienia. Po prostu.

Podobnego zdania jest zresztą Jerzy Brzęczek, który na pomeczowej konferencji prasowej nie owijał w bawełnę.

– Po pierwsze chciałem podziękować całej drużynie, chłopakom i sztabowi. Myślę, że to był dla nas fantastyczny sezon, pomimo problemów, które mieliśmy jesienią. Wiosna pokazała, że indywidualnie i zespołowo zrobiliśmy bardzo duży postęp. Myślę, że to my zasługiwaliśmy na to, by po tej kolejce być na czwartym miejscu i grać w europejskich pucharach. Nigdy nie krytykuję sędziów, wiem, że to jest trudny zawód, ale przychodzi taki czas, gdy cierpliwość się kończy. Myślę sobie teraz, co działo się w tym półroczu, że zdobywamy dzisiaj piękną bramkę po cudownej akcji… To jest to skandaliczne. Skandaliczne. Trzeba to powiedzieć, ponieważ z Legią też straciliśmy bramkę z ewidentnego spalonego. Wszyscy to widzieli. Niestety, panowie, którzy siedzą przed monitorem tego nie respektują. My, jako trenerzy i piłkarze jesteśmy później krytykowani, że jesteśmy słabi. Może tak jest, nie wiem. Ale myślę, że inni są odpowiedzialni za to, żeby nam nie przeszkadzać.

My, jako Wisła Płock, jesteśmy małym klubem z małym budżetem i nie mamy tego szczęścia, że przyznają nam walkower, że sędziowie często się mylą na naszą korzyść czy VAR pomaga nam w dziwny sposób. Wręcz przeciwnie, przeszkadza nam. Muszę w którymś momencie wylać swoje żale, ponieważ żal mi chłopaków, żal mi tego, że wykonali fantastyczną pracę i nie zostali za to wynagrodzeni. To teraz boli najbardziej. Państwo byliście dzisiaj na meczu i powinniście mieć takie samo zdanie. Mam szacunek dla każdego zawodnika, ale Romańczuk popełnia pięć fauli taktycznych, przerywa nasze akcje ofensywne i nie dostaje żółtej kartki. Wiem, że Dominik Furman nie jest lubiany przez sędziów, ale to jest osobowość, nie boi się walczyć i mieć swoje zdanie, dostaje kartkę za praktycznie każdy faul. Musimy wszyscy się zastanowić nad tym, co zrobić, żeby piłka była lepsza. Jeśli spojrzymy na to, co dzieje się na trybunach, co dzieje się później przez frustrację wszystkich, którzy działają przy piłce, to każdy musi stanąć przed lustrem i się zastanowić, czy mamy tak dalej postępować czy musimy coś zmienić – mówił szkoleniowiec Naficarzy

Brzęczek był też pytany o wydarzenia z końcówki meczu, gdy kibice Jagi wbiegli na murawę jeszcze przed końcowym gwizdkiem i sędzie musiał na chwilę przerwać spotkanie. Sytuację porównał to tej, która swego czasu miała miejsce w Gliwicach, co skończyło się dla Piasta porażką walkowerem. Trener Wisły.

Czy uważa Pan, że wynik meczu powinien być zweryfikowany jako walkower?

Nie znam się na przepisach, ale oczywiście zawsze można szukać różnych aspektów. Jeżeli w Gliwicach był walkower… Przeżyłem taką sytuację, kiedy jeszcze byłem piłkarzem, przegraliśmy wtedy mistrzostwo na stadionie Legii. Byłem wówczas zawodnikiem Górnika i sędzia skończył spotkanie w 88-89 minucie, ponieważ kibice wbiegli na murawę. Ale kiedyś były inne czasy.

Piłkarze raczej niechętnie wyszli z tunelu na boisko, z sędzią dyskutował chociażby Cezary Stefańczyk. To była decyzja piłkarzy, sędziego?

Są różne momenty, ale my mamy swoją godność. Nie będziemy szukać kwadratowych jaj, żeby nie dokończyć meczu przed regulaminowym upływem czasu. Myślę, że w PZPN są odpowiednie komórki, które powinny działać w takich sprawach.

Czyli nakazał Pan piłkarzom wznowienie meczu?

Jak powiedziałem – my mamy swoją godność. Pomimo tego, że w niektórych meczach zostaliśmy skrzywdzeni, to wszystko robimy po to, żebyśmy stali się lepsi. Nie szukamy pomocy u osób trzecich.

No coż, Brzęczkowi możemy tylko pogratulować postawy. Zero kalkulacji i analiz, tylko walka do końca równoznaczna z zachowaniem godności. Sędziowie kręcili Wisłę Płock przez cały sezon, ale apogeum nastąpiło właśnie dzisiaj. Dlatego ani trochę nie dziwimy się, że Brzęczek nie wytrzymał. Nie dziwimy się, a nawet popieramy, bo w końcu ile można?

Jeśli ktoś ma tu dostać karę, to nie trener, a sędzia Lasyk. Na początku proponujemy odsunięcie od prowadzenia spotkań oraz wymóg chodzenia w okularach. Potem obsługa komputera, ekranu z wideoweryfikacją. Dopiero na końcu powrót do sędziowania. I raczej nie meczów Wisły Płock, dla dobra samego arbitra. Choć z drugiej strony… Jesteśmy pełni podziwu, że mimo takiej wady wzroku potrafi się poruszać bez przewodnika.

Fot. 400mm.pl

Opublikowane 20.05.2018 23:17 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 108
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dyneck
dyneck

No szkoda Płocka ale jeśli już piszemy o sędziowaniu w ostatniej kolejce to nie zapominajmy, że całą tą ostatnią kolejkę wypaczyło również niepodyktowanie przez Stefańskiego karnego za faul Jędrzejczyka na Vujadinovicu. Jeśli w takich sytuacjach VAR nie interweniuje po chuj o w ogóle jest ?

Kcramsib
Kcramsib

Zadymy i wielbłądy sędziowskie, końcówka sezonu taka, jak cały sezon.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

hubabuba
hubabuba

No, w Białymstoku też jebany półmózgu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

SamiecAlfa
SamiecAlfa

A gdzie wypaczył wynik? Nawet gdyby gwizdnął tego karnego a Lech go strzelił, to byłoby 1:1, a ten wynik nadal dawał Mistrza Legii. O tym że Legia strzeliła drugiego nie wspominając.

Bbfan
Bbfan

Samiec, byłoby 1:1, a może Lech by uwierzył i strzelił na 2:1…

SamiecAlfa
SamiecAlfa

Idąc tym tropem, równie dobrze Lech mógł nie strzelić karnego, albo Legia mogła się rzucić do ataków i wygrać 3:1. To już wyższy poziom gdybologii który i tak nie ma sensu, bo gdyby nie wałek w Białymstoku to Legia mogła przegrać i 10:0 a i tak byłaby Mistrzem Polski.

dyneck
dyneck

Ale właśnie po to miał być ten pierdolony VAR żeby nie było gdybania.

Aerth
Aerth

A może by się odsłonił i dostał jeszcze dwa gongi z kontr. Można tak przebijać piłeczkę w nieskończoność.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

krzaklewski
krzaklewski

Lasyk to kolega Brosza z boiska, wolał się więc upewnić, że Górnik zagra w pucharach. 🙂

Borsi
Borsi

Dokładnie tak. Zresztą już Górnikowi pomógł w tym sezonie (pamiętny karny w meczu Górnik-Piast i baletnica Angulo).

SamiecAlfa
SamiecAlfa

Warto zauważyć, iż sędzia Lasyk pochodzi z Bytomia. Czyżby miał za zadanie przypilnować, aby Ślaski ZPN miał swojego przedstawiciela w europejskich pucharach? Taka szybka kariera nigdy nie jest za darmo.

Malokreatywnynick
Malokreatywnynick

A za jakiś czas, w bliżej nieokreślonym programie/wywiadzie znów padnie: „zbyt mało wśród piłkarzy i kibiców szacunku do sędziów…”. Pierw, że gra stałą się zbyt szybka (ale że w ekstraklasie?) i technologia jest niezbędna, by wspomóc pracę arbitrów. Jest. I dalej dupa z majonezem. Na koniec zaś, wielkie zdziwienie, że część kibiców głośno mówi o premedytacji, a nie przypadkowym błędzie. Nie mogę się doczekać varu w Hiszpanii, po paru kolejkach pewnie zbierze się z godzinna kompilacja do piłkarskich jaj. 😀

Leon Kameleon
Leon Kameleon

A mnie ciekawi VAR…miało być lepiej…
1. Frankowski ogląda VAR, i jak na dłoni widać że Dilaver bandycko atakuje kolanem leżącego zawodnika….podbiega i daje żółtą ..( zamiast czerwonej i odpoczynku na kilka meczów )
2. Lasyk ogląda VAR i anuluje prawidłową bramkę ….
Nie rozumiem…..to wygląda albo na :
– brak wiedzy /umiejętności w/w sędziów
– ustawienie meczu…

allende73
allende73

Trzecia opcja: Var nie jest lekarstwem na wszystkie bolączki świata piłkarskiego. Ma swoje ograniczenia, których nie przeskoczymy. Nie wiem co sędzia widział w tej akcji, może ma minus 40 dioptrii, może zaufał swojej intuicji, która okazała się błędna, a może drukował. Var tego też nie jest w stanie całkowicie wyeliminować.

Olala
Olala

73 // to nie wina dioptrii tylko zjebanej części mózgu, która odpowiada za kojarzenie faktów i wysnuwanie wniosków z sytuacji składowych.

Kobolt
Kobolt

Sezon z Var poprostu pokazał, że dawne „fryzjerskie” demony nie zniknęły. Lasyk, Frankowski, Marciniak, Stefański – każdy potrafi przesędziować od 4 do 5 meczów bez klopsa i nagle jeden taki, że niewidome dziecko by w 1000 meczów takiego nie zrobiło. Pamiętajmy, że to są „eksperci” i w meczach gdzie mają klopsy bardzo często również popełniają wiele „drobnych błędów” i te są kluczowe obok tych najbardziej bulwersujących. Sędziów powinno być dużo więcej, niestety ma być ich tyle ile jest aby nie można najsłabszych odsyłać…

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl

Gdyby dziś nie było VAR to Wisła Płock być może grałaby w pucharach, niestety jak widać VAR nie tylko w wielu sytuacjach nie daje efektu z powodu utrzymania w mocy przez sędziego błędnych decyzji, ale może także się przyczynić do zmiany decyzji z właściwej na błędną. Mamy praktycznie w każdym meczu dzień po dniu błędne decyzje i masę kontrowersji, tak jak było przed VAR, tak jest i nadal, czy to w Polsce czy to W Niemczech, można narzekać na sędziów, ale innych nie będzie. Eksperyment ten się nie sprawdza i najlepiej by było dac sobie z nim spokój, miejmy tylko nadzieję, że nie spieprzy nam mundialu.

Chata Kumba
Chata Kumba

Nikt do tej pory nie wymyślił nic lepszego niż VAR. Już zapomniałeś jak było wcześniej? Ilu błędnym decyzjom zapobiegł? Jest dużo lepiej niż było. Jak masz jakieś lepsze pomysły na wyeliminowanie wszystkich błędów sędziowskich to się podziel tą wiedzą

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Willow
Willow

Leon Kameleon: Twoja ślepa miłość do Legiuni odbiera Ci rozum. Anulowanie bramki w Bialym niesluszne, ale dlaczego sedzia w Poznaniu nie gwizdnął karnego przeciwko twojej Legiuni? Jesteś tak samo obiektywny, jak „sędzia” Laguna z „Piłkarskiego pokera”.

Leon Kameleon
Leon Kameleon

Temat postu to : błędy popełnione przez arbitrów którzy oglądali sytuację na monitorze VAR a mimo tego błąd popełnili.
Twoja odpowiedź jest zupełnie nie na temat, oznacz to ze sa następujące opcje :
– nie umiesz czytać – wracaj do podstawówki
– czytasz,ale nie rozumiesz – wracaj do podstawówki
– kolega za ciebie czyta, ale nie rozumiesz – wracaj do podstawówki
Tak, czy inaczej : wracaj do podstawówki…że też wam tam nauczyciele nie dozują dostępu do internetu…

facemob
facemob

Szkdoa, że nic o MArciniaku nie wspomniałeś.

baran
baran

W sprawach ewidentnych jak te które opisałeś powinna być tylko jedna decyzja – wykluczenie jakiegokolwiek udziału w strukturach związanych z piłką nożną. Nawet jeśli zakładamy błąd.
A tak to działa na zasadzie : „Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Leon Kameleon

opisz, jak ten koleś z Wisły brał udział w akcji….strzelał? blokował? absorbował bramkarza ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Leon Kameleon

ok, poczytaj przepisy i wróć

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Leon Kameleon

miałeś przeczytać zanim wrócisz….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Aerth
Aerth

W tamtym momencie było 2:2, no ale rozumiem, że nadal jesteś wstawiony po zalewaniu smutku wczoraj, więc wybaczam głupotę.

Aerth
Aerth

Burliga nie musiał brać udziału w akcji, żeby wyznaczać linię spalonego. Linia jest liczona za samą obecność zawodnika drużyny broniącej, a to, czy on wtedy gra, stoi czy śpi jest bez znaczenia.

klewandowski
klewandowski

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Aerth
Aerth

Z jednej strony slusznie wskazujesz, że dzisiaj remis Wiśle Płock nic nie dawał, Górnik dalej byłby wyżej. Z drugiej wracasz do meczu w Warszawie i twierdzisz, że Wisłę z pucharów wyruchał Furman, a przecież nawet gdyby tam był remis to nadal nic zespołowi z Płocka nie dawał.

Chwilowe zaćmienie czy rozdwojenie osobowości?

Buncol
Buncol

Nie to tylko kolejny zaślepiony nienawiścią do Legii mały człowiek

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Aerth
Aerth

I w ramach tej wiernosći osłabił wczoraj swój zespół w meczu z bezpośrednim rywalem Legii do tytułu?

Oczywiście, to ma sens. Tyle, że nie ma.

The BFIYEH
The BFIYEH

mam nadzieję, że Mioduski do Płocka Furmanowi medal wyślę. Należy się

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Szczepek

Mam nadzieje, ze Lech dostanie ujemne punkty za wczorajsze spotkanie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Vooyek_Zbooyek
Vooyek_Zbooyek

Nie znasz się na piłce, dziecko. To był gol na 1:2 dla Wisły. Kiedy ten złodziej ukradł go, Wisła rzuciła się ponownie do ataku, który kosztował mnóstwo sił. Stąd stratą gola na 2:1 dla Jagiellonii.

lion
lion

Po strzeleniu gola na 1-0 Wisła też rzuciła się ponownie do ataku, który kosztował ją mnóstwo sił i stąd strata gola na 1-1?

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

Gdzie tu jest kradzież? Byłoby 2-2, a czy mecz potoczyłby się inaczej to nie ma sensu rozstrzygać.. Brzęczek oczywiście zapomniał o braku czerwonej dla Vareli w Wawie, ale go rozumiem. Płock generalnie powinien być 4. ale pisanie że to przez Lasyka to kretynim.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

Równie dobrze Jaga mogła się zmotywować, Carlitos trafic okno, kibice Lecha nie przerywać meczu – szkoda czasu, oceniać jaki byłby wynik to najwcześniej w 90 minucie

Janis Jądro
Janis Jądro

Skoro strzeliła na 1:1, to bardziej prawdopodobne jest, że strzeliłaby na 2:2. Z resztą to jest gdybanie.

Vooyek_Zbooyek
Vooyek_Zbooyek

Co za ignoranci tu piszą. Nie no, odebranie gola na 1:2 zupełnie bez znaczenia. Puknij się w pustaka swojego.

Sebastian Ro(L)ewski
Sebastian Ro(L)ewski

niby var wprowadzili, a pudełka po butach coraz cięższe

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Olala
Olala

No przecierałem gały, rzeczywiście. W sytuacji, gdzie jedna decyzja zmienia obraz meczu i wynik, trzeba być genetycznie obciążonym, by wywołać rzeczoną sytuację. Niech spada na szczaw ten kurwa jak(?) Lasyk, albo na turnieje Tymbarku… sorry, nie bo tam by dzieciom niszczył życie. Asnyk to to nie jest.

greghor
greghor

Pierdzielenie o Szopenie.
Po pierwsze wynik 2-2 w meczu Jagielonia – Płock i tak dawał puchary Górnikowi.
Po drugie Brzęczek przede wszystkim powinien mieć pretensje do swojego „gwiazdora” Furmana, który podarował punkty Legii. Tak to jest w tym piłkarskim pokerze, że coś za coś. Furman grał dla Legii, zapłacił za to Płock, więc Brzęczek niech właściwie adresuje swoje pretensje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janis Jądro
Janis Jądro

Gawronix – napisz to samo jeszcze w dziesięciu komentarzach. A ja Ci odpiszę znowu to samo: „Skoro strzeliła na 1:1, to bardziej prawdopodobne jest, że strzeliłaby na 2:2. Z resztą to jest gdybanie.”

Aerth
Aerth

Anuluj błąd Furmana w Warszawie. Co się zmienia?

Nic.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janis Jądro
Janis Jądro

rozumiem wystarczająco dużo – próbujesz mi udowodnić coś, co MOOOOŻE miałby miejsce. Natomiast ja wskazuję fakt, który raz już się zdarzył, a skoro się zdarzył, mógłby zdarzyć się ponownie. Równie dobrze mógłbym napisać:

„Tego nie wiesz, równie dobrze Jaga skoro strzeliła na 1:1, strzeliłaby na 2:2”

Marcinecckie
Marcinecckie

Górnikowi w Białymstoku też nie uznano prawidłowej bramki po skorzystaniu z VARu, bo rzekomo Żurkowski sfaulował wówczas jednego z obrońców Jagi, co było aptekarską decyzją na podobnej zasadzie jak teraz. Dlaczego o tym piszę? Wtedy głównym był Tomasz Kwiatkowski, dziś Kwiatkowski siedział w wozie VAR. Więc nie zapominajmy też o nim, bo – jeśli dobrze rozumiem jak działa ten system – to on dał ,,cynk” Lasykowi.

niebo
niebo

Mocna teza.
Skąd pewność redakcji że przy wyniku 1-2 Płock by ten mecz wygrał.
Jaga nie raz i nie dwa pokazała że umie grać do końca.
Czasu było sporo,”trochę” więcej jak np. w ostatnim meczu z Arką.
Trochę umiaru.

Vooyek_Zbooyek
Vooyek_Zbooyek

Następny… Zabrali gola, a ten „więcej umiaru”. A żeby ci zawsze w każdym meczu do końca żywota twojego zabierali.

niebo
niebo

Zabierają.Nie do ciebie pisałem gamoniu.

Stallone
Stallone

Kadra Poloni Bytom z czasów 3 ligi: Bramkarze: Grzegorz Żmija (71), Damian Zmorek (83). Obrońcy: Dariusz Bromblik (73), Paweł Byrski (84), Grzegorz Jurczyk (75), Dariusz Okoń (69), Ryszard Osmulski (83), Robert Sztandera (75), Wojciech Szeląg (72), Mariusz Zajas (78). Pomocnicy: Dietmar Brehmer (73), „Marcin Brosz” (73), Piotr Cieniawski (79), Daniel Gacek (71), Marcin Kondzielnik (77), „Piotr Lasyk” (79), Michał Marek (84), Aleksander Mużyłowski (83), Piotr Smolec (84), Sławomir Zachnik (77). Napastnicy: Sebastian Jurok (76), Kamil Loch (84), Jacek Rusznica (77), Mirosław Wania (81), Marcin Ziaja (77).

Marcinecckie
Marcinecckie

Mogę pójść o zakład, że na podobnej zasadzie znajdziesz powiązania dla większości sędziów. Ci się znają z boiska, tamci z podstawówki, a ojciec jeszcze innego był piłkarzem w ekstraklasowym klubie. Na takiej samej zasadzie można stwierdzić, że Furman celowo zawalił bramkę na Legii, bo to w końcu jej były piłkarz.

Stallone
Stallone

W Białymstoku podobno krzyknął że i tak Legia będzie mistrzem wiec owszem. Kto daje sędziego z Bytomia na mecz drużyny która walczy o LE z drużyną z Zabrza geografie ktoś Polski zna do cholery? Marciniak i Jakubiak sędziują Legi a Raczkowski na VAR na Legi, sędzia z Żywca sędziuje Ruchowi w Opolu, sędzia z Katowic w GKSowi Jastrzębie. Az sprawdzę kto sędziował Górnikowi w zeszłym sezonie w tym finiszu co awansowali.

Aerth
Aerth

„Na takiej samej zasadzie można stwierdzić, że Furman celowo zawalił bramkę na Legii, bo to w końcu jej były piłkarz.”

Przecież płaczki tutaj tak krzyczały jeszcze zanim mecz Legia – Wisła Płock się skończył 🙂 Ciekawe tylko jakie powiazania z Legią ma w takim razie Vujdanović, bo wczoraj bramkę zawalił w znacznie prostszej sytuacji.

Marcinecckie
Marcinecckie

No wiem wiem, dlatego akurat ten przykład podałem, bo to podobny poziom abstrakcji. Jeśli przyjmiemy, że sędziowie i piłkarze są profesjonalistami, to jakiekolwiek dywagacje na temat jakichś sympatii powinny zostać z boku. No a jeśli przyjmiemy, że nie są, to zacznie się jazda, bo np. taki Wieteska powinien strzelać samobóje w meczu z Legią, a Musiał powinien przed każdym prowadzonym przed siebie spotkaniem analizować, jaki wynik będzie korzystniejszy dla Wisły Kraków. Itd., itp. Taka jest specyfika środowiska piłkarskiego, że każdy z każdym się tu zna. Piłkarze przeciwnych drużyn widywali się na młodzieżówkach, trenerzy grywali w młodości z sędziami. No trudno, żeby sędzią piłkarskim został ktoś całkowicie spoza środowiska piłkarskiego, kto nikogo z piłkarzy i trenerów nie zna.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

CzlowiekZHakiem
CzlowiekZHakiem

Okradł z gola, nie z pucharów. Końcowy wynik 2:2 i do pucharów też awansowałby Górnik.

Rogal
Rogal

a co oni maja do sedziego to stilic kiedys okrzyknieta wielka gwiazda pilki nozna co w sytuacji 2 na 3 czy jakos tak wisla lech kopna „genialnie pilke w aut ” partacz jebany

mario77
mario77

Tytual artykulu z dupy wziety… po pierwsze, zgadzam sie ze bramka raczej powinna byc uznana, ale mimo wszystko 2-1 dla Wisly na starcie drugiej polowy to wcale nie gwarancja zwyciestwa,… Jaga wciaz mogla strzelic na 2-2… tak jak rok temu przeciwko Lechowi gdzie z 0-2 zrobili 2-2… wiec nie mozna stwierdzic, ze okradl z pucharow… jak cos to utrudnil.

Mirek
Mirek

01.10.2017 Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1:0. Sędzia Piotr Lasyk. Komentarz po meczu: „Skandal w Zabrzu, sędzia Lasyk wypaczył wynik meczu” : https://www.salon24.pl/u/nolas/812728,skandal-w-zabrzu-sedzia-lasyk-wypaczyl-wynik-meczu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaciekGKS
MaciekGKS

Z ch… okradł. Kierując się zasadami niewydrukowanej tabeli z Weszlo to byłoby liczone jako 2:2, więc i tak puchary dla Górnika.

Baton
Baton

Ten sędzia od początku tego spotkania nie ogarniał. W dodatku wyrzucił Furmana wręczając wymyśloną, drugą, żółtą kartkę…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Grandal

Przypomnij sobie błaznów Probierza na Łazienkowskiej. To dopiero było stado burków.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Aerth
Aerth

Zrozum Pejsbuka, znowu było blisko i znowu dupa, procenty do głowy uderzyły i jak widać ciągle nie puszczają.

The_Ripper
The_Ripper

To i tak nic w porównaniu di tego, co zrobił nirmiecki sędzia w pucharze Niemiec. A on na dodatel pojedzie na Mistrzostwa w roli… sędziego VAR

WF
WF

Sędziowie ewidentnie lubią bądź nie pewne drużyny. Będę to pisał do skutku. Drużyny same muszą sobie wybrać/zaakceptować sędziego. I skończy się pier….nie że sędzia taki dobry a nie widzi ewidentnych sytuacji.

klewandowski
klewandowski

Już pal licho te puchary, bo może faktycznie jest to jakiś pocałunek śmierci, ale do cholery… Jesteśmy małym klubikiem z budżetem sięgającym oszałamiających 12 mln zł na sezon. Mozolnie staramy się o pozyskanie jakiegoś znaczącego sponsora, który ustabilizowałby naszą sytuację finansową i dał w spokoju realizować nasz pomysł na klub.
jednak po raz kolejny dostajemy wszyscy liścia w twarz faktem na jakim poziomie jest nasza polska liga, jak warto inwestować i promować się na jej wizerunku. Pięknie opakowane średniowiecze.
Sędziowie, którzy widzą w innych wymiarach. Kibice, którzy ustalają wyniki meczów (PIA – GÓR, LEC-LEG etc.), w końcu idioci, którzy z frustracji, tupiąc nogami, srają w swoje gniazdo.

Jestem daleki od zastanawiania się czy nam w Płocku bardziej należą się puchary niż w Zabrzu, oni przecież też wspaniale walczyli i tych punktów naciułali, ale kiedy w ostatnim meczu, starania tak fajnie walczącej drużyny są podsumowywane i podcinane przez takie decyzje to człowiek zaczyna wątpić w sens tego wszystkiego.

shav0
shav0

Co z tego że okradł ? ” Trener” Furman i tak jest szczęśliwy bo Legia zdobyła mistrza.

Topinambur
Topinambur

Jestem nieco rozdarty. Z jednej strony nie podobała mi się ta decyzja i uznaję ją raczej za błędną w świetle ducha gry (bo w myśl przepisów to wciąż było przewinienie i przecież nie tylko Lasyk tak pomyślał, skoro dostał sygnał z wozu VAR), z drugiej strony trudno się nie cieszyć z tego, że Furmana dosięgła kara za to, że prawdopodobnie podłożył się kochanemu klubowi w końcówce meczu, na co wskazywała jego radość gdy schodził do szatni po czerwonej kartce (mając gdzieś, że jego pracodawca przegrywa i żegna się z pucharami). Zostanę przy tym, że dobrze mu tak.

bigos
bigos

moim zdaniem to Furman załatwił Wisłę jak wystawil dupe kolesiom z Legii z nadzieją na angaź ,chyba w charakterze magazyniera

facemob
facemob

Gdy Legia nie może, sędzia pomoże

NflFan
NflFan

Witam, czytam te wasze komentarze aż musiałem konto założyć. Jestem z Płocka i nie wiem jak by mecz się ułożył gdyby sędzia nie był stronniczy i uznał prawidłową bramkę. Może byłyby puchary a może jagieloniia odrobiła by stratę. Najważniejsze ruska dziczo, że nie wy zdobyliscie mistrzostwo Warszawy w Płocku nikt nie lubi ale ruskie są gorsze niż wszystko inne.

bigos
bigos

skurwielu twój wpis sugeruje ze wschodnie tereny Polski naleźą do Rosji,myślę źe to ABW powinno zająć się działalnością ludzi współpracujących z obcymi służbami, zlokalizowanie nie powinno sprawić im problemu

LoboKSG
LoboKSG

Widzę że jest pojazd, za to że Górnik wszedł do pucharów…. jasne jak się patrzy krótkowzrocznie na sezon. To ile razy Górnik był skrzywdzony przez var..szawe I sędziów w tym sezonie to już nikt nie pamięta. Nie piszcie artykułów w taki sposób, po przez pryzmat jednego dwóch meczów. Co ja tam wiem nie jestem „dziennikarzem” z Warszawy. Nie widze żebyście wspominali o błędach w Poznaniu ? „Ale leglej się należało”, prawda ?

Aerth
Aerth

„Nie piszcie artykułów w taki sposób, po przez pryzmat jednego dwóch meczów” a za chwilę sam wspominasz o jednym meczu. Uwielbiam tego typu hipokryzję, samozaoranie poziom mistrzowski..

LoboKSG
LoboKSG

Człowieku nie znasz mnie I już oceniasz. Orać to sam się możesz, wszystkie Twoje komentarze są na temat leglej, więc nie jesteś dla mnie strona do dyskusji. Ja się przynajmniej nie kryje ze swoją sympatią do klubu. Nie pozdrawiam

Aerth
Aerth

A od kiedy ja się kryję sympatią do Legii? A jak już próbujesz patrzeć na innych z góry to chociaż pokaż minimum kultury i nie przekręcaj nazw klubów. Ja potrafię napisać nazwę innej drużyny, choćbym jej nienawidził, poprawnie i dużą literą.

Jarek1965
Jarek1965

Ja nie uważam żeby sędzia popełnił błąd ! Sędziowie w naszej ekstraklasie w ogóle nie popełniają błędów , w ich mniemaniu ! Oni dostają prikaz odgórny jak mają prowadzić spotkanie , komu pomóc a komu zaszkodzić ! Czasem po prostu robią to bardzo nieumiejętnie ale i to żaden problem , bo jeśli nie wytłumaczą tego przemęczeniem to zawsze jeszcze jest w odwodzie Przesmycki który wszystkie takie pomyłki – Ooo.. Przepraszam , przecież to nie pomyłki – Wytłumaczy na swój sposób. Gdzieś na początku sezonu , pisałem że o tym kto spadnie ( już wtedy przewidziałem Sandecję i Termalikę ) i o tym kto zagra w pucharach. Na pewno nie decydują walory sportowe na boisku , decydują o tym „na górze” w władzach ekstraklasy. Jeśli mecz idzie po myśli założeń wtedy pomoc sędziego jest niepotrzebna i wtedy mamy tz. czyste kolejki bez kontrowersji. Jeśli zaś istnieje obawa że w jakimś meczu coś może pójść nie tak to….. Wyznacza się odpowiedniego sędziego który w bardziej lub mniej dyskretny sposób ma pomóc danej drużynie. Marciniak , Gil , Lasyk , Stefański i co zauważyłem od tego sezonu także Frankowski.

SamiecAlfa
SamiecAlfa

Warto zauważyć, iż sędzia Lasyk pochodzi z Bytomia. Czyżby miał za zadanie przypilnować, aby Ślaski ZPN miał swojego przedstawiciela w europejskich pucharach? Taka szybka kariera nigdy nie jest za darmo.

peter1234
peter1234

Tytuł artykułu bzdurny, ponieważ to nie była decyzja z 95 ani 90 minuty meczu i wszystko jeszcze mogło się zdarzyć (łącznie z porażką Wisły). A tak poza tym, pierwszy raz widzę sędziego który gwiżdże pod Jagiellonię. Podoba mi się! Będę uważnie śledził jego karierę 🙂 Do tej pory to Jaga była zawsze przekręcana przez sędziów w ważnych meczach.

Bbfan
Bbfan

jestem 100% pewien, że gdyby to Lechowi skradziono mistrza kosztem Legii to taki artykuł z tym tytułem nigdy by nie powstał…

Aerth
Aerth

Nikt niczego nikomu nie ukradł.

lkoikm
lkoikm

Lasyk to jest bandyta, co zrobił w derbach Piast – Górnik? Padolino Angulo + czerwona dla Szmatuły za to że chłop się kłócił o swoje. Podstawowe pytanie dlaczego gość z Bytomia sędziuje przeciwko klubowi z regionu???

Anon
Anon

Jesteście hipokrytami, potem płaczecie pod artykułami o symulująch piłkarzach. Wystarczyłoby żeby Romańczuk potrzymał się za nogę i NIE BYŁOBY ŻADNEJ KONTROWERSJI. Nadepnięcie takie samo, jakie gwiżdże się w każdym pojedynczym meczu, ale wiadomo czy jest faul to zależy ile obrotów wokół włąsnej osi zrobi piłkarz i jak donośnie drze papę.

Jacek Nysa
Jacek Nysa

Proszę pamiętać o sytuacji w której zawodnicy Jagielloni dobijali dwa razy do bramki i odgwizdany został spalony, którego nie było w tej akcji Furman faulował na rzut karty a miał żółtą kartę Dlaczego nikt nie mówi o sytuacji w której Jagiellonia została pozbawiona rzutu karnego i wcześniejszej przewagi liczebnej.

bartekGKS
bartekGKS

Niestety pan Lasyk po raz kolejny pokazał wszystkim, że sędziować to on może co najwyżej zawody w zbieraniu ziemniaków… Co ten człowiek jeszcze robi w ekstraklasie?? Tyle błędów co on zrobił w tym sezonie, żaden inny sędzia nie zrobił w przeciągu ostatnich 5 lat… Kpina!! Już po meczu górnika z Piastem powinni gościa wyrzucić na zbity pysk… Karny z kapelusza, po padolino Angulo, czerwona kartka za, no właśnie za co? Za to, że bramkarz Piasta powiedział mu jaki z niego baran, nie widząc takiego aktorstwa hiszpańskiej baleriny?
Odbierając Wiśle puchary (dając tym samym zabrzanom) nie powinien już więcej nigdy nic sędziować na szczeblu zawodowym. Wstyd, że mamy takiego żenującego przedstawiciela wśród sędziów…
Pozdrawiam.

Weszło
01.07.2020

Z cyklu niebywałe, a jednak: West Ham znów wygrywa z Chelsea!

Jesteś wklejony punktowo w strefę spadkową, przegrywasz właściwie mecz za meczem, twoim trenerem jest David Moyes, raczej niekojarzony w ostatnich latach ze zwycięstwami – a mówiąc uczciwie bardziej mem niż szkoleniowiec. No i jakby tego było mało, przyjeżdża do ciebie Chelsea, chwalona w tym sezonie, walcząca o Ligę Mistrzów, niepokonana od pięciu spotkań. Gdzie szukać […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Grają bez trenera, są w strefie barażowej. Pierwsza liga, styl życia

Osiem meczów – tyle wynosiła jeszcze niedawno passa GKS-u Tychy bez wygranej. Tyszanie byli w rozsypce, od marca prowadził ich dyrektor sportowy, który otwarcie przyznawał, że nie ma na to zajęcie ochoty. Teraz jego rolę przejęli tymczasowi szkoleniowcy, więc na dobrą sprawę GKS od czterech miesięcy nie mają pierwszego trenera. I co? I właśnie dostali […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Mladenović w Legii, czyli kontynuacja rozsądnej polityki transferowej

Stało się to, o czym mówiło się od jakiegoś czasu. Filip Mladenović został piłkarzem Legii Warszawa. Serb nie przedłużył kontraktu z Lechią, bo ta nie była w stanie mu płacić (albo obiecać) tyle, ile chciał piłkarz, a on sam wiedział, że chcieć może dużo. Ma za sobą świetny sezon, jest w trakcie co najmniej dobrego, […]
01.07.2020

HEJT PARK W DOBRYM SKŁADZIE – GOŚCIEM MACIEJ SAWICKI

01.07.2020
Blogi i felietony
01.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Kluby z niemieckiej Bundesligi. Hiszpańskiej LaLiga. Włoskiej Serie A. Kluby z angielskiej Premier League oraz oczywiście niezawodne kluby węgierskie. Jeśli mielibyśmy w tym gronie wskazać niepasujący element, nie byłoby to szczególnie wielkie wyzwanie. A jednak, mimo tysięcy różnic jest coś, co łączy kluby z lig TOP 4 oraz Węgier. Jest to obecność w europejskich pucharach. […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Styl wciąż nędzny, ale są punkty. Ważne zwycięstwo Miedzi Legnica

Najpierw cenny remis z Wartą Poznań, teraz ważne zwycięstwo z Puszczą Niepołomice. O stylu gry Miedzi Legnica trudno mówić w ciepłych słowach, ale solidne punktowanie po rozstaniu z Dominikiem Nowakiem może oznaczać, że zadziałał osławiony efekt nowej miotły i legniczanie pod wodzą Ireneusza Kościelniaka jednak na finiszu sezonu nie wylecą poza miejsca barażowe, zachowując tym […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Awans? A po co to komu! Olimpia stawia na PJS, trener i piłkarze odchodzą z klubu

Olimpia Elbląg właśnie pokonała Pogoń Siedlce 1:0, umacniając się na miejscach barażowych w drugiej lidze. Pokonała ją składem, w którym znalazło się miejsce dla aż sześciu młodzieżowców, w tym dla jednego 16-latka. O ile w większości przypadków powiedzielibyśmy: „wow, kapitalna sprawa, cóż za odwaga”, tak tu ciężko o taką ocenę. Dlaczego? Dlatego, że elblążanie o […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

„Branie czołowych ekstraklasowców może Legii nie wystarczyć na puchary”

Jerzy Podbrożny nie był zachwycony ruchami Aleksandara Vukovicia na początku sezonu, ale dziś przyznaje, że serbski trener się obronił. Czterokrotny mistrz Polski i dwukrotny król strzelców Ekstraklasy komentuje też sprowadzenie Filipa Mladenovicia (które nie jest jeszcze oficjalne, ale coraz bardziej prawdopodobne) i politykę transferową nastawioną na przejmowanie czołowych ligowców, szykowane odejście Michała Karbownika, szanse Legii […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

To już pewne: Wójcicki zagra w Zagłębiu. Znamy szczegóły transferu

Spekulacje o tym, że Jakub Wójcicki trafi do Zagłębia Lubin, ciągnęły się niczym odwiedziny teściowej. Ale według naszych informacji temat jest już zamknięty. Boczny obrońca faktycznie trafi do „Miedziowych”, którzy wygrali walkę o niego z dwoma – a w zasadzie nawet trzema – ligowymi rywalami. Znamy także szczegóły dotyczące tego transferu, który lubinianie ogłoszą zapewne […]
01.07.2020
Weszło Extra
01.07.2020

Ruud van Nistelrooy. Pazerny na gole aż do przesady

Wybitni piłkarze bardzo często mają ego rozdmuchane do granic możliwości. Jest to zresztą charakterystyczne dla wielu znakomitych sportowców. Kto oglądał serial „Ostatni taniec”, ten na pewno doskonale tę prawidłowość rozumie. Problem pojawia się wtedy, gdy wielkie ego jednego zawodnika zaczyna przytłaczać resztę zespołu. Gdy gwiazdor, zamiast ciągnąć kolegów za sobą do sukcesu, podtapia ich ciężarem […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Vuković 2022. Trener Legii przedłuża kontrakt

Największy wygrany tego sezonu? Bardzo możliwe, że Aleksandar Vuković. Doskonale pamiętamy, jaka atmosfera panowała wokół Serba na początku rozgrywek. Powiedzieć, że lud domagał się jego krwi, to nic nie powiedzieć. Dziś Vuković jest na przeciwległym biegunie. I właśnie przedłużył z Legią kontrakt do czerwca 2022 roku. Nic nie zapowiadało sukcesu Beznadziejny styl w eliminacjach do […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Dlaczego ŁKS nie był w stanie oszukać przeznaczenia?

Bajki w świecie literatury kończą się klasycznym „żyli długo i szczęśliwie”, zamykamy książkę, bierzemy następną. W piłce nożnej oczywiście bajki kończą się zdecydowanie bardziej brutalnie. Za każdym wielkim i niespodziewanym sukcesem Leicester City czy Piasta, idzie wielka wyprzedaż ikon tegoż sukcesu. Za każdą piękną baśnią o niespodziewanym utrzymaniu czy nadprogramowym awansie, idzie zazwyczaj drugi sezon. […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Leroy Sane, czyli kozak mimo łatki lenia. Czy Bayern robi właśnie deal roku?

– Można założyć, że najlepszym słowem opisującym uczucia Leroya Sane w ciągu ostatnich 18 miesięcy jest „zirytowany” – takimi słowami „The Athletic” opatrzył tekst o tym, dlaczego Niemiec zdecydował się na transfer do Bayernu. Transfer, który wisiał w powietrzu już od roku i który dziś niewielu już zaskakuje. A jednak wciąż jest to ruch, który można określić […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Co wspólnego ma Liverpool z KTS-em Weszło?

Kibicom europejskiej piłki New Balance kojarzy się głównie z Liverpoolem, ewentualnie z FC Porto. Firma sponsoruje też jednak „nieco” mniejsze kluby, jak chociażby KTS Weszło. Nasi dzielni zawodnicy dostali od niej nowy sprzęt – buty Furon v6 i Tekela v3 – który postanowili przetestować. Zachwycony był nim jeden z liderów drużyny – Daniel Ciechański, któremu […]
01.07.2020
Bukmacherka
01.07.2020

Leicester walczy o pozostanie w top 4. Jak wypadnie w meczu z Evertonem?

Leicester City przez długi czas miał prawo czuć się bezpiecznie w strefie dającej kwalifikacje do Ligi Mistrzów. Po wznowieniu rozgrywek forma „Lisów” jest jednak przeciętna i miejsce w top 4 jest już zagrożone. Dlatego wyjazd do Liverpoolu na mecz z Evertonem urasta do rangi arcyważnego. Jak Leicester poradzi sobie w starciu z ligowym średniakiem? Typujemy […]
01.07.2020
Bukmacherka
01.07.2020

Esport defuse w eWinner – cashback do 50 PLN na e-sport!

Początki tygodnia? Bywają trudne, to fakt. Dlatego każda rzecz, która nieco umila nam poniedziałki, jest na wagę złota. Zgodnie z tą myślą, eWinner zadbał o nową promocję dla graczy na otwarcie tygodnia. Ciekawą, bo dotyczącą fanów e-sportu, czyli coraz większej liczby graczy w naszym kraju! O co konkretnie chodzi? Nowa promocja eWinner to „Esport defuse”. […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Gikiewicz: Miałem oferty ze wszystkich najlepszych lig

– Powiem, które kluby dawały konkretne pełnomocnictwa, bo jakieś tam gadanie o zwykłym zainteresowaniu to specjalnie mnie nie interesuje, bo takich potencjalnie chętnych to przez te wszystkie lata może i miliony było. Do brzegu. Gorący był temat Montpellier i Bordeaux, ale wystrzelił koronawirus i wszystko upadło. W zimie pytał West Ham, kiedy Łukasz Fabiański złapał […]
01.07.2020
Bukmacherka
01.07.2020

Bonus na Premier League! Zgarnij 20 PLN z aplikacją Totolotek!

Bonus dla graczy Premier League korzystających z aplikacji? Nie można wymarzyć sobie lepszego połączenia. Zwłaszcza że chodzi o promocję dwudniową, która obejmie m.in. mecz Manchesteru City z Liverpoolem. Dzięki niej możemy zgarnąć bonus 20 PLN! Jak skorzystać z oferty? Przede wszystkim musimy mieć telefon, a na nim aplikację bukmachera Totolotek. Zakładamy jednak, że z tym […]
01.07.2020