post Avatar

Opublikowane 20.05.2018 23:17 przez

redakcja

Sędzia Lasyk miał do dyspozycji wszystkie najnowsze zdobycze techniki. Miał VAR, miał kolegów na słuchawkach, miał nieskończenie wiele czasu i obraz z kilkunastu kamer. Niestety, nawet najmocniejsze technologie zawodzą w starciu z tak silnymi wadami wzroku. Lasyk patrzył, oglądał i wlepiał gały w ekran, ale niestety – nie widział tego, co widzieli wszyscy. Romańczuk nie był faulowany przez Stilicia, druga bramka Jose Kante powinna zostać uznana, Wisła Płock powinna zagrać w pucharach. 

Niestety, nie zagra, bo okradł ją nieprzytomny arbiter z opaską na oczach.  

Nie znajdujemy uzasadnienia dla tego wyroku. Po prostu nie potrafimy odgadnąć, jaki tok myślowy towarzyszył podejmowaniu decyzji, która, być może, odarła Wisłę z ogromnych premii i niepowtarzalnej przygody, a z pewnością odarła z marzeń. Doprecyzujmy – chodzi dokładnie o tę sytuację i rzekomy faul Stilicia na Romanczuku. Dziw bierze, że Ukrainiec zdołał dokończyć mecz.

Gdyby sędzia Lasyk z taką skrupulatnością podchodził do każdego kontaktu między zawodnikami, to już po pierwszym meczu od dmuchania w gwizdek dostałby astmy. Mówcie, co chcecie, ale odgwizdanie CZEGOŚ TAKIEGO i zakwalifikowanie jako faul jest po prostu niebywałe. Co gorsza – Lasyk sytuację oglądał sobie na wideo, mógł w dowolny sposób ją przewijać i odwijać. Gdyby się uparł, mógłby sobie zrobić nawet zbliżenie na twarz Romańczuka, zapewne nienaturalnie skrzywioną grymasem niewymownego bólu.

O ile na początku mieliśmy jeszcze wątpliwości, teraz ich nie mamy – Lasyk po prostu na ekranie oglądał jakąś inną sytuację. Może przez przypadek wczytała się taśma z Kaiserslautern 97/98 albo wyczynów Wimbledonu Vinniego Jonesa. Albo w ogóle jakiś inny film, może klip z Tekkena. Nie uwierzymy, że widzący (nie niewidomy) sędzia, oglądając to, co my dwa akapity wyżej, dopatrzył się przewinienia. Po prostu.

Podobnego zdania jest zresztą Jerzy Brzęczek, który na pomeczowej konferencji prasowej nie owijał w bawełnę.

– Po pierwsze chciałem podziękować całej drużynie, chłopakom i sztabowi. Myślę, że to był dla nas fantastyczny sezon, pomimo problemów, które mieliśmy jesienią. Wiosna pokazała, że indywidualnie i zespołowo zrobiliśmy bardzo duży postęp. Myślę, że to my zasługiwaliśmy na to, by po tej kolejce być na czwartym miejscu i grać w europejskich pucharach. Nigdy nie krytykuję sędziów, wiem, że to jest trudny zawód, ale przychodzi taki czas, gdy cierpliwość się kończy. Myślę sobie teraz, co działo się w tym półroczu, że zdobywamy dzisiaj piękną bramkę po cudownej akcji… To jest to skandaliczne. Skandaliczne. Trzeba to powiedzieć, ponieważ z Legią też straciliśmy bramkę z ewidentnego spalonego. Wszyscy to widzieli. Niestety, panowie, którzy siedzą przed monitorem tego nie respektują. My, jako trenerzy i piłkarze jesteśmy później krytykowani, że jesteśmy słabi. Może tak jest, nie wiem. Ale myślę, że inni są odpowiedzialni za to, żeby nam nie przeszkadzać.

My, jako Wisła Płock, jesteśmy małym klubem z małym budżetem i nie mamy tego szczęścia, że przyznają nam walkower, że sędziowie często się mylą na naszą korzyść czy VAR pomaga nam w dziwny sposób. Wręcz przeciwnie, przeszkadza nam. Muszę w którymś momencie wylać swoje żale, ponieważ żal mi chłopaków, żal mi tego, że wykonali fantastyczną pracę i nie zostali za to wynagrodzeni. To teraz boli najbardziej. Państwo byliście dzisiaj na meczu i powinniście mieć takie samo zdanie. Mam szacunek dla każdego zawodnika, ale Romańczuk popełnia pięć fauli taktycznych, przerywa nasze akcje ofensywne i nie dostaje żółtej kartki. Wiem, że Dominik Furman nie jest lubiany przez sędziów, ale to jest osobowość, nie boi się walczyć i mieć swoje zdanie, dostaje kartkę za praktycznie każdy faul. Musimy wszyscy się zastanowić nad tym, co zrobić, żeby piłka była lepsza. Jeśli spojrzymy na to, co dzieje się na trybunach, co dzieje się później przez frustrację wszystkich, którzy działają przy piłce, to każdy musi stanąć przed lustrem i się zastanowić, czy mamy tak dalej postępować czy musimy coś zmienić – mówił szkoleniowiec Naficarzy

Brzęczek był też pytany o wydarzenia z końcówki meczu, gdy kibice Jagi wbiegli na murawę jeszcze przed końcowym gwizdkiem i sędzie musiał na chwilę przerwać spotkanie. Sytuację porównał to tej, która swego czasu miała miejsce w Gliwicach, co skończyło się dla Piasta porażką walkowerem. Trener Wisły.

Czy uważa Pan, że wynik meczu powinien być zweryfikowany jako walkower?

Nie znam się na przepisach, ale oczywiście zawsze można szukać różnych aspektów. Jeżeli w Gliwicach był walkower… Przeżyłem taką sytuację, kiedy jeszcze byłem piłkarzem, przegraliśmy wtedy mistrzostwo na stadionie Legii. Byłem wówczas zawodnikiem Górnika i sędzia skończył spotkanie w 88-89 minucie, ponieważ kibice wbiegli na murawę. Ale kiedyś były inne czasy.

Piłkarze raczej niechętnie wyszli z tunelu na boisko, z sędzią dyskutował chociażby Cezary Stefańczyk. To była decyzja piłkarzy, sędziego?

Są różne momenty, ale my mamy swoją godność. Nie będziemy szukać kwadratowych jaj, żeby nie dokończyć meczu przed regulaminowym upływem czasu. Myślę, że w PZPN są odpowiednie komórki, które powinny działać w takich sprawach.

Czyli nakazał Pan piłkarzom wznowienie meczu?

Jak powiedziałem – my mamy swoją godność. Pomimo tego, że w niektórych meczach zostaliśmy skrzywdzeni, to wszystko robimy po to, żebyśmy stali się lepsi. Nie szukamy pomocy u osób trzecich.

No coż, Brzęczkowi możemy tylko pogratulować postawy. Zero kalkulacji i analiz, tylko walka do końca równoznaczna z zachowaniem godności. Sędziowie kręcili Wisłę Płock przez cały sezon, ale apogeum nastąpiło właśnie dzisiaj. Dlatego ani trochę nie dziwimy się, że Brzęczek nie wytrzymał. Nie dziwimy się, a nawet popieramy, bo w końcu ile można?

Jeśli ktoś ma tu dostać karę, to nie trener, a sędzia Lasyk. Na początku proponujemy odsunięcie od prowadzenia spotkań oraz wymóg chodzenia w okularach. Potem obsługa komputera, ekranu z wideoweryfikacją. Dopiero na końcu powrót do sędziowania. I raczej nie meczów Wisły Płock, dla dobra samego arbitra. Choć z drugiej strony… Jesteśmy pełni podziwu, że mimo takiej wady wzroku potrafi się poruszać bez przewodnika.

Fot. 400mm.pl

Opublikowane 20.05.2018 23:17 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 108
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dyneck
dyneck

No szkoda Płocka ale jeśli już piszemy o sędziowaniu w ostatniej kolejce to nie zapominajmy, że całą tą ostatnią kolejkę wypaczyło również niepodyktowanie przez Stefańskiego karnego za faul Jędrzejczyka na Vujadinovicu. Jeśli w takich sytuacjach VAR nie interweniuje po chuj o w ogóle jest ?

Kcramsib
Kcramsib

Zadymy i wielbłądy sędziowskie, końcówka sezonu taka, jak cały sezon.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

hubabuba
hubabuba

No, w Białymstoku też jebany półmózgu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

SamiecAlfa
SamiecAlfa

A gdzie wypaczył wynik? Nawet gdyby gwizdnął tego karnego a Lech go strzelił, to byłoby 1:1, a ten wynik nadal dawał Mistrza Legii. O tym że Legia strzeliła drugiego nie wspominając.

Bbfan
Bbfan

Samiec, byłoby 1:1, a może Lech by uwierzył i strzelił na 2:1…

SamiecAlfa
SamiecAlfa

Idąc tym tropem, równie dobrze Lech mógł nie strzelić karnego, albo Legia mogła się rzucić do ataków i wygrać 3:1. To już wyższy poziom gdybologii który i tak nie ma sensu, bo gdyby nie wałek w Białymstoku to Legia mogła przegrać i 10:0 a i tak byłaby Mistrzem Polski.

dyneck
dyneck

Ale właśnie po to miał być ten pierdolony VAR żeby nie było gdybania.

Aerth
Aerth

A może by się odsłonił i dostał jeszcze dwa gongi z kontr. Można tak przebijać piłeczkę w nieskończoność.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

krzaklewski
krzaklewski

Lasyk to kolega Brosza z boiska, wolał się więc upewnić, że Górnik zagra w pucharach. 🙂

Borsi
Borsi

Dokładnie tak. Zresztą już Górnikowi pomógł w tym sezonie (pamiętny karny w meczu Górnik-Piast i baletnica Angulo).

SamiecAlfa
SamiecAlfa

Warto zauważyć, iż sędzia Lasyk pochodzi z Bytomia. Czyżby miał za zadanie przypilnować, aby Ślaski ZPN miał swojego przedstawiciela w europejskich pucharach? Taka szybka kariera nigdy nie jest za darmo.

Malokreatywnynick
Malokreatywnynick

A za jakiś czas, w bliżej nieokreślonym programie/wywiadzie znów padnie: „zbyt mało wśród piłkarzy i kibiców szacunku do sędziów…”. Pierw, że gra stałą się zbyt szybka (ale że w ekstraklasie?) i technologia jest niezbędna, by wspomóc pracę arbitrów. Jest. I dalej dupa z majonezem. Na koniec zaś, wielkie zdziwienie, że część kibiców głośno mówi o premedytacji, a nie przypadkowym błędzie. Nie mogę się doczekać varu w Hiszpanii, po paru kolejkach pewnie zbierze się z godzinna kompilacja do piłkarskich jaj. 😀

Leon Kameleon
Leon Kameleon

A mnie ciekawi VAR…miało być lepiej…
1. Frankowski ogląda VAR, i jak na dłoni widać że Dilaver bandycko atakuje kolanem leżącego zawodnika….podbiega i daje żółtą ..( zamiast czerwonej i odpoczynku na kilka meczów )
2. Lasyk ogląda VAR i anuluje prawidłową bramkę ….
Nie rozumiem…..to wygląda albo na :
– brak wiedzy /umiejętności w/w sędziów
– ustawienie meczu…

allende73
allende73

Trzecia opcja: Var nie jest lekarstwem na wszystkie bolączki świata piłkarskiego. Ma swoje ograniczenia, których nie przeskoczymy. Nie wiem co sędzia widział w tej akcji, może ma minus 40 dioptrii, może zaufał swojej intuicji, która okazała się błędna, a może drukował. Var tego też nie jest w stanie całkowicie wyeliminować.

Olala
Olala

73 // to nie wina dioptrii tylko zjebanej części mózgu, która odpowiada za kojarzenie faktów i wysnuwanie wniosków z sytuacji składowych.

Kobolt
Kobolt

Sezon z Var poprostu pokazał, że dawne „fryzjerskie” demony nie zniknęły. Lasyk, Frankowski, Marciniak, Stefański – każdy potrafi przesędziować od 4 do 5 meczów bez klopsa i nagle jeden taki, że niewidome dziecko by w 1000 meczów takiego nie zrobiło. Pamiętajmy, że to są „eksperci” i w meczach gdzie mają klopsy bardzo często również popełniają wiele „drobnych błędów” i te są kluczowe obok tych najbardziej bulwersujących. Sędziów powinno być dużo więcej, niestety ma być ich tyle ile jest aby nie można najsłabszych odsyłać…

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl

Gdyby dziś nie było VAR to Wisła Płock być może grałaby w pucharach, niestety jak widać VAR nie tylko w wielu sytuacjach nie daje efektu z powodu utrzymania w mocy przez sędziego błędnych decyzji, ale może także się przyczynić do zmiany decyzji z właściwej na błędną. Mamy praktycznie w każdym meczu dzień po dniu błędne decyzje i masę kontrowersji, tak jak było przed VAR, tak jest i nadal, czy to w Polsce czy to W Niemczech, można narzekać na sędziów, ale innych nie będzie. Eksperyment ten się nie sprawdza i najlepiej by było dac sobie z nim spokój, miejmy tylko nadzieję, że nie spieprzy nam mundialu.

Chata Kumba
Chata Kumba

Nikt do tej pory nie wymyślił nic lepszego niż VAR. Już zapomniałeś jak było wcześniej? Ilu błędnym decyzjom zapobiegł? Jest dużo lepiej niż było. Jak masz jakieś lepsze pomysły na wyeliminowanie wszystkich błędów sędziowskich to się podziel tą wiedzą

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Willow
Willow

Leon Kameleon: Twoja ślepa miłość do Legiuni odbiera Ci rozum. Anulowanie bramki w Bialym niesluszne, ale dlaczego sedzia w Poznaniu nie gwizdnął karnego przeciwko twojej Legiuni? Jesteś tak samo obiektywny, jak „sędzia” Laguna z „Piłkarskiego pokera”.

Leon Kameleon
Leon Kameleon

Temat postu to : błędy popełnione przez arbitrów którzy oglądali sytuację na monitorze VAR a mimo tego błąd popełnili.
Twoja odpowiedź jest zupełnie nie na temat, oznacz to ze sa następujące opcje :
– nie umiesz czytać – wracaj do podstawówki
– czytasz,ale nie rozumiesz – wracaj do podstawówki
– kolega za ciebie czyta, ale nie rozumiesz – wracaj do podstawówki
Tak, czy inaczej : wracaj do podstawówki…że też wam tam nauczyciele nie dozują dostępu do internetu…

facemob
facemob

Szkdoa, że nic o MArciniaku nie wspomniałeś.

baran
baran

W sprawach ewidentnych jak te które opisałeś powinna być tylko jedna decyzja – wykluczenie jakiegokolwiek udziału w strukturach związanych z piłką nożną. Nawet jeśli zakładamy błąd.
A tak to działa na zasadzie : „Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Leon Kameleon

opisz, jak ten koleś z Wisły brał udział w akcji….strzelał? blokował? absorbował bramkarza ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Leon Kameleon

ok, poczytaj przepisy i wróć

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Leon Kameleon

miałeś przeczytać zanim wrócisz….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Aerth
Aerth

W tamtym momencie było 2:2, no ale rozumiem, że nadal jesteś wstawiony po zalewaniu smutku wczoraj, więc wybaczam głupotę.

Aerth
Aerth

Burliga nie musiał brać udziału w akcji, żeby wyznaczać linię spalonego. Linia jest liczona za samą obecność zawodnika drużyny broniącej, a to, czy on wtedy gra, stoi czy śpi jest bez znaczenia.

klewandowski
klewandowski

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Aerth
Aerth

Z jednej strony slusznie wskazujesz, że dzisiaj remis Wiśle Płock nic nie dawał, Górnik dalej byłby wyżej. Z drugiej wracasz do meczu w Warszawie i twierdzisz, że Wisłę z pucharów wyruchał Furman, a przecież nawet gdyby tam był remis to nadal nic zespołowi z Płocka nie dawał.

Chwilowe zaćmienie czy rozdwojenie osobowości?

Buncol
Buncol

Nie to tylko kolejny zaślepiony nienawiścią do Legii mały człowiek

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Aerth
Aerth

I w ramach tej wiernosći osłabił wczoraj swój zespół w meczu z bezpośrednim rywalem Legii do tytułu?

Oczywiście, to ma sens. Tyle, że nie ma.

The BFIYEH
The BFIYEH

mam nadzieję, że Mioduski do Płocka Furmanowi medal wyślę. Należy się

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Szczepek

Mam nadzieje, ze Lech dostanie ujemne punkty za wczorajsze spotkanie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Vooyek_Zbooyek
Vooyek_Zbooyek

Nie znasz się na piłce, dziecko. To był gol na 1:2 dla Wisły. Kiedy ten złodziej ukradł go, Wisła rzuciła się ponownie do ataku, który kosztował mnóstwo sił. Stąd stratą gola na 2:1 dla Jagiellonii.

lion
lion

Po strzeleniu gola na 1-0 Wisła też rzuciła się ponownie do ataku, który kosztował ją mnóstwo sił i stąd strata gola na 1-1?

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

Gdzie tu jest kradzież? Byłoby 2-2, a czy mecz potoczyłby się inaczej to nie ma sensu rozstrzygać.. Brzęczek oczywiście zapomniał o braku czerwonej dla Vareli w Wawie, ale go rozumiem. Płock generalnie powinien być 4. ale pisanie że to przez Lasyka to kretynim.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

Równie dobrze Jaga mogła się zmotywować, Carlitos trafic okno, kibice Lecha nie przerywać meczu – szkoda czasu, oceniać jaki byłby wynik to najwcześniej w 90 minucie

Janis Jądro
Janis Jądro

Skoro strzeliła na 1:1, to bardziej prawdopodobne jest, że strzeliłaby na 2:2. Z resztą to jest gdybanie.

Vooyek_Zbooyek
Vooyek_Zbooyek

Co za ignoranci tu piszą. Nie no, odebranie gola na 1:2 zupełnie bez znaczenia. Puknij się w pustaka swojego.

Sebastian Ro(L)ewski
Sebastian Ro(L)ewski

niby var wprowadzili, a pudełka po butach coraz cięższe

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Olala
Olala

No przecierałem gały, rzeczywiście. W sytuacji, gdzie jedna decyzja zmienia obraz meczu i wynik, trzeba być genetycznie obciążonym, by wywołać rzeczoną sytuację. Niech spada na szczaw ten kurwa jak(?) Lasyk, albo na turnieje Tymbarku… sorry, nie bo tam by dzieciom niszczył życie. Asnyk to to nie jest.

greghor
greghor

Pierdzielenie o Szopenie.
Po pierwsze wynik 2-2 w meczu Jagielonia – Płock i tak dawał puchary Górnikowi.
Po drugie Brzęczek przede wszystkim powinien mieć pretensje do swojego „gwiazdora” Furmana, który podarował punkty Legii. Tak to jest w tym piłkarskim pokerze, że coś za coś. Furman grał dla Legii, zapłacił za to Płock, więc Brzęczek niech właściwie adresuje swoje pretensje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janis Jądro
Janis Jądro

Gawronix – napisz to samo jeszcze w dziesięciu komentarzach. A ja Ci odpiszę znowu to samo: „Skoro strzeliła na 1:1, to bardziej prawdopodobne jest, że strzeliłaby na 2:2. Z resztą to jest gdybanie.”

Aerth
Aerth

Anuluj błąd Furmana w Warszawie. Co się zmienia?

Nic.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janis Jądro
Janis Jądro

rozumiem wystarczająco dużo – próbujesz mi udowodnić coś, co MOOOOŻE miałby miejsce. Natomiast ja wskazuję fakt, który raz już się zdarzył, a skoro się zdarzył, mógłby zdarzyć się ponownie. Równie dobrze mógłbym napisać:

„Tego nie wiesz, równie dobrze Jaga skoro strzeliła na 1:1, strzeliłaby na 2:2”

Marcinecckie
Marcinecckie

Górnikowi w Białymstoku też nie uznano prawidłowej bramki po skorzystaniu z VARu, bo rzekomo Żurkowski sfaulował wówczas jednego z obrońców Jagi, co było aptekarską decyzją na podobnej zasadzie jak teraz. Dlaczego o tym piszę? Wtedy głównym był Tomasz Kwiatkowski, dziś Kwiatkowski siedział w wozie VAR. Więc nie zapominajmy też o nim, bo – jeśli dobrze rozumiem jak działa ten system – to on dał ,,cynk” Lasykowi.

niebo
niebo

Mocna teza.
Skąd pewność redakcji że przy wyniku 1-2 Płock by ten mecz wygrał.
Jaga nie raz i nie dwa pokazała że umie grać do końca.
Czasu było sporo,”trochę” więcej jak np. w ostatnim meczu z Arką.
Trochę umiaru.

Vooyek_Zbooyek
Vooyek_Zbooyek

Następny… Zabrali gola, a ten „więcej umiaru”. A żeby ci zawsze w każdym meczu do końca żywota twojego zabierali.

niebo
niebo

Zabierają.Nie do ciebie pisałem gamoniu.

Stallone
Stallone

Kadra Poloni Bytom z czasów 3 ligi: Bramkarze: Grzegorz Żmija (71), Damian Zmorek (83). Obrońcy: Dariusz Bromblik (73), Paweł Byrski (84), Grzegorz Jurczyk (75), Dariusz Okoń (69), Ryszard Osmulski (83), Robert Sztandera (75), Wojciech Szeląg (72), Mariusz Zajas (78). Pomocnicy: Dietmar Brehmer (73), „Marcin Brosz” (73), Piotr Cieniawski (79), Daniel Gacek (71), Marcin Kondzielnik (77), „Piotr Lasyk” (79), Michał Marek (84), Aleksander Mużyłowski (83), Piotr Smolec (84), Sławomir Zachnik (77). Napastnicy: Sebastian Jurok (76), Kamil Loch (84), Jacek Rusznica (77), Mirosław Wania (81), Marcin Ziaja (77).

Marcinecckie
Marcinecckie

Mogę pójść o zakład, że na podobnej zasadzie znajdziesz powiązania dla większości sędziów. Ci się znają z boiska, tamci z podstawówki, a ojciec jeszcze innego był piłkarzem w ekstraklasowym klubie. Na takiej samej zasadzie można stwierdzić, że Furman celowo zawalił bramkę na Legii, bo to w końcu jej były piłkarz.

Stallone
Stallone

W Białymstoku podobno krzyknął że i tak Legia będzie mistrzem wiec owszem. Kto daje sędziego z Bytomia na mecz drużyny która walczy o LE z drużyną z Zabrza geografie ktoś Polski zna do cholery? Marciniak i Jakubiak sędziują Legi a Raczkowski na VAR na Legi, sędzia z Żywca sędziuje Ruchowi w Opolu, sędzia z Katowic w GKSowi Jastrzębie. Az sprawdzę kto sędziował Górnikowi w zeszłym sezonie w tym finiszu co awansowali.

Aerth
Aerth

„Na takiej samej zasadzie można stwierdzić, że Furman celowo zawalił bramkę na Legii, bo to w końcu jej były piłkarz.”

Przecież płaczki tutaj tak krzyczały jeszcze zanim mecz Legia – Wisła Płock się skończył 🙂 Ciekawe tylko jakie powiazania z Legią ma w takim razie Vujdanović, bo wczoraj bramkę zawalił w znacznie prostszej sytuacji.

Marcinecckie
Marcinecckie

No wiem wiem, dlatego akurat ten przykład podałem, bo to podobny poziom abstrakcji. Jeśli przyjmiemy, że sędziowie i piłkarze są profesjonalistami, to jakiekolwiek dywagacje na temat jakichś sympatii powinny zostać z boku. No a jeśli przyjmiemy, że nie są, to zacznie się jazda, bo np. taki Wieteska powinien strzelać samobóje w meczu z Legią, a Musiał powinien przed każdym prowadzonym przed siebie spotkaniem analizować, jaki wynik będzie korzystniejszy dla Wisły Kraków. Itd., itp. Taka jest specyfika środowiska piłkarskiego, że każdy z każdym się tu zna. Piłkarze przeciwnych drużyn widywali się na młodzieżówkach, trenerzy grywali w młodości z sędziami. No trudno, żeby sędzią piłkarskim został ktoś całkowicie spoza środowiska piłkarskiego, kto nikogo z piłkarzy i trenerów nie zna.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

CzlowiekZHakiem
CzlowiekZHakiem

Okradł z gola, nie z pucharów. Końcowy wynik 2:2 i do pucharów też awansowałby Górnik.

Rogal
Rogal

a co oni maja do sedziego to stilic kiedys okrzyknieta wielka gwiazda pilki nozna co w sytuacji 2 na 3 czy jakos tak wisla lech kopna „genialnie pilke w aut ” partacz jebany

mario77
mario77

Tytual artykulu z dupy wziety… po pierwsze, zgadzam sie ze bramka raczej powinna byc uznana, ale mimo wszystko 2-1 dla Wisly na starcie drugiej polowy to wcale nie gwarancja zwyciestwa,… Jaga wciaz mogla strzelic na 2-2… tak jak rok temu przeciwko Lechowi gdzie z 0-2 zrobili 2-2… wiec nie mozna stwierdzic, ze okradl z pucharow… jak cos to utrudnil.

Mirek
Mirek

01.10.2017 Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1:0. Sędzia Piotr Lasyk. Komentarz po meczu: „Skandal w Zabrzu, sędzia Lasyk wypaczył wynik meczu” : https://www.salon24.pl/u/nolas/812728,skandal-w-zabrzu-sedzia-lasyk-wypaczyl-wynik-meczu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaciekGKS
MaciekGKS

Z ch… okradł. Kierując się zasadami niewydrukowanej tabeli z Weszlo to byłoby liczone jako 2:2, więc i tak puchary dla Górnika.

Baton
Baton

Ten sędzia od początku tego spotkania nie ogarniał. W dodatku wyrzucił Furmana wręczając wymyśloną, drugą, żółtą kartkę…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Grandal

Przypomnij sobie błaznów Probierza na Łazienkowskiej. To dopiero było stado burków.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Aerth
Aerth

Zrozum Pejsbuka, znowu było blisko i znowu dupa, procenty do głowy uderzyły i jak widać ciągle nie puszczają.

The_Ripper
The_Ripper

To i tak nic w porównaniu di tego, co zrobił nirmiecki sędzia w pucharze Niemiec. A on na dodatel pojedzie na Mistrzostwa w roli… sędziego VAR

WF
WF

Sędziowie ewidentnie lubią bądź nie pewne drużyny. Będę to pisał do skutku. Drużyny same muszą sobie wybrać/zaakceptować sędziego. I skończy się pier….nie że sędzia taki dobry a nie widzi ewidentnych sytuacji.

klewandowski
klewandowski

Już pal licho te puchary, bo może faktycznie jest to jakiś pocałunek śmierci, ale do cholery… Jesteśmy małym klubikiem z budżetem sięgającym oszałamiających 12 mln zł na sezon. Mozolnie staramy się o pozyskanie jakiegoś znaczącego sponsora, który ustabilizowałby naszą sytuację finansową i dał w spokoju realizować nasz pomysł na klub.
jednak po raz kolejny dostajemy wszyscy liścia w twarz faktem na jakim poziomie jest nasza polska liga, jak warto inwestować i promować się na jej wizerunku. Pięknie opakowane średniowiecze.
Sędziowie, którzy widzą w innych wymiarach. Kibice, którzy ustalają wyniki meczów (PIA – GÓR, LEC-LEG etc.), w końcu idioci, którzy z frustracji, tupiąc nogami, srają w swoje gniazdo.

Jestem daleki od zastanawiania się czy nam w Płocku bardziej należą się puchary niż w Zabrzu, oni przecież też wspaniale walczyli i tych punktów naciułali, ale kiedy w ostatnim meczu, starania tak fajnie walczącej drużyny są podsumowywane i podcinane przez takie decyzje to człowiek zaczyna wątpić w sens tego wszystkiego.

shav0
shav0

Co z tego że okradł ? ” Trener” Furman i tak jest szczęśliwy bo Legia zdobyła mistrza.

Topinambur
Topinambur

Jestem nieco rozdarty. Z jednej strony nie podobała mi się ta decyzja i uznaję ją raczej za błędną w świetle ducha gry (bo w myśl przepisów to wciąż było przewinienie i przecież nie tylko Lasyk tak pomyślał, skoro dostał sygnał z wozu VAR), z drugiej strony trudno się nie cieszyć z tego, że Furmana dosięgła kara za to, że prawdopodobnie podłożył się kochanemu klubowi w końcówce meczu, na co wskazywała jego radość gdy schodził do szatni po czerwonej kartce (mając gdzieś, że jego pracodawca przegrywa i żegna się z pucharami). Zostanę przy tym, że dobrze mu tak.

bigos
bigos

moim zdaniem to Furman załatwił Wisłę jak wystawil dupe kolesiom z Legii z nadzieją na angaź ,chyba w charakterze magazyniera

facemob
facemob

Gdy Legia nie może, sędzia pomoże

NflFan
NflFan

Witam, czytam te wasze komentarze aż musiałem konto założyć. Jestem z Płocka i nie wiem jak by mecz się ułożył gdyby sędzia nie był stronniczy i uznał prawidłową bramkę. Może byłyby puchary a może jagieloniia odrobiła by stratę. Najważniejsze ruska dziczo, że nie wy zdobyliscie mistrzostwo Warszawy w Płocku nikt nie lubi ale ruskie są gorsze niż wszystko inne.

bigos
bigos

skurwielu twój wpis sugeruje ze wschodnie tereny Polski naleźą do Rosji,myślę źe to ABW powinno zająć się działalnością ludzi współpracujących z obcymi służbami, zlokalizowanie nie powinno sprawić im problemu

LoboKSG
LoboKSG

Widzę że jest pojazd, za to że Górnik wszedł do pucharów…. jasne jak się patrzy krótkowzrocznie na sezon. To ile razy Górnik był skrzywdzony przez var..szawe I sędziów w tym sezonie to już nikt nie pamięta. Nie piszcie artykułów w taki sposób, po przez pryzmat jednego dwóch meczów. Co ja tam wiem nie jestem „dziennikarzem” z Warszawy. Nie widze żebyście wspominali o błędach w Poznaniu ? „Ale leglej się należało”, prawda ?

Aerth
Aerth

„Nie piszcie artykułów w taki sposób, po przez pryzmat jednego dwóch meczów” a za chwilę sam wspominasz o jednym meczu. Uwielbiam tego typu hipokryzję, samozaoranie poziom mistrzowski..

LoboKSG
LoboKSG

Człowieku nie znasz mnie I już oceniasz. Orać to sam się możesz, wszystkie Twoje komentarze są na temat leglej, więc nie jesteś dla mnie strona do dyskusji. Ja się przynajmniej nie kryje ze swoją sympatią do klubu. Nie pozdrawiam

Aerth
Aerth

A od kiedy ja się kryję sympatią do Legii? A jak już próbujesz patrzeć na innych z góry to chociaż pokaż minimum kultury i nie przekręcaj nazw klubów. Ja potrafię napisać nazwę innej drużyny, choćbym jej nienawidził, poprawnie i dużą literą.

Jarek1965
Jarek1965

Ja nie uważam żeby sędzia popełnił błąd ! Sędziowie w naszej ekstraklasie w ogóle nie popełniają błędów , w ich mniemaniu ! Oni dostają prikaz odgórny jak mają prowadzić spotkanie , komu pomóc a komu zaszkodzić ! Czasem po prostu robią to bardzo nieumiejętnie ale i to żaden problem , bo jeśli nie wytłumaczą tego przemęczeniem to zawsze jeszcze jest w odwodzie Przesmycki który wszystkie takie pomyłki – Ooo.. Przepraszam , przecież to nie pomyłki – Wytłumaczy na swój sposób. Gdzieś na początku sezonu , pisałem że o tym kto spadnie ( już wtedy przewidziałem Sandecję i Termalikę ) i o tym kto zagra w pucharach. Na pewno nie decydują walory sportowe na boisku , decydują o tym „na górze” w władzach ekstraklasy. Jeśli mecz idzie po myśli założeń wtedy pomoc sędziego jest niepotrzebna i wtedy mamy tz. czyste kolejki bez kontrowersji. Jeśli zaś istnieje obawa że w jakimś meczu coś może pójść nie tak to….. Wyznacza się odpowiedniego sędziego który w bardziej lub mniej dyskretny sposób ma pomóc danej drużynie. Marciniak , Gil , Lasyk , Stefański i co zauważyłem od tego sezonu także Frankowski.

SamiecAlfa
SamiecAlfa

Warto zauważyć, iż sędzia Lasyk pochodzi z Bytomia. Czyżby miał za zadanie przypilnować, aby Ślaski ZPN miał swojego przedstawiciela w europejskich pucharach? Taka szybka kariera nigdy nie jest za darmo.

peter1234
peter1234

Tytuł artykułu bzdurny, ponieważ to nie była decyzja z 95 ani 90 minuty meczu i wszystko jeszcze mogło się zdarzyć (łącznie z porażką Wisły). A tak poza tym, pierwszy raz widzę sędziego który gwiżdże pod Jagiellonię. Podoba mi się! Będę uważnie śledził jego karierę 🙂 Do tej pory to Jaga była zawsze przekręcana przez sędziów w ważnych meczach.

Bbfan
Bbfan

jestem 100% pewien, że gdyby to Lechowi skradziono mistrza kosztem Legii to taki artykuł z tym tytułem nigdy by nie powstał…

Aerth
Aerth

Nikt niczego nikomu nie ukradł.

lkoikm
lkoikm

Lasyk to jest bandyta, co zrobił w derbach Piast – Górnik? Padolino Angulo + czerwona dla Szmatuły za to że chłop się kłócił o swoje. Podstawowe pytanie dlaczego gość z Bytomia sędziuje przeciwko klubowi z regionu???

Anon
Anon

Jesteście hipokrytami, potem płaczecie pod artykułami o symulująch piłkarzach. Wystarczyłoby żeby Romańczuk potrzymał się za nogę i NIE BYŁOBY ŻADNEJ KONTROWERSJI. Nadepnięcie takie samo, jakie gwiżdże się w każdym pojedynczym meczu, ale wiadomo czy jest faul to zależy ile obrotów wokół włąsnej osi zrobi piłkarz i jak donośnie drze papę.

Jacek Nysa
Jacek Nysa

Proszę pamiętać o sytuacji w której zawodnicy Jagielloni dobijali dwa razy do bramki i odgwizdany został spalony, którego nie było w tej akcji Furman faulował na rzut karty a miał żółtą kartę Dlaczego nikt nie mówi o sytuacji w której Jagiellonia została pozbawiona rzutu karnego i wcześniejszej przewagi liczebnej.

bartekGKS
bartekGKS

Niestety pan Lasyk po raz kolejny pokazał wszystkim, że sędziować to on może co najwyżej zawody w zbieraniu ziemniaków… Co ten człowiek jeszcze robi w ekstraklasie?? Tyle błędów co on zrobił w tym sezonie, żaden inny sędzia nie zrobił w przeciągu ostatnich 5 lat… Kpina!! Już po meczu górnika z Piastem powinni gościa wyrzucić na zbity pysk… Karny z kapelusza, po padolino Angulo, czerwona kartka za, no właśnie za co? Za to, że bramkarz Piasta powiedział mu jaki z niego baran, nie widząc takiego aktorstwa hiszpańskiej baleriny?
Odbierając Wiśle puchary (dając tym samym zabrzanom) nie powinien już więcej nigdy nic sędziować na szczeblu zawodowym. Wstyd, że mamy takiego żenującego przedstawiciela wśród sędziów…
Pozdrawiam.

Anglia
19.01.2021

Zegar Franka Lamparda wybija ostatnią godzinę. Chelsea dostaje od Leicester do zera

Jak nie idzie, to nie idzie. Wiadomo było, że Chelsea będzie miała z Leicester City duże ciężary. Za gospodarzami przemawiało tak naprawdę więcej, a przede wszystkim dyspozycja. Mało kto jednak spodziewał się, że The Blues właściwie nie postawią się ekipie z King Power Stadium, przegrywając mecz do zera.  Już pierwsze minuty zwiastowały, że to nie […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Białek? Pięć minut na boisku i gol. Piątek? Pudło z rzutu karnego

To, że Lewandowski strzela w Bundeslidze, jest oczywistością. Coś jak następstwo środy po wtorku. Dzieje się i tyle. Ale dalej, jeśli mówimy o polskich trafieniach? Mamy pewien niedosyt. Piszczek gra już mało i nie o bramki na jego pozycji chodzi, trudno, żeby trafiał Rafał Gikiewicz. Właściwie od przyzwoitego wejścia w ligę Kownackiego – cztery bramki, […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Środa w Weszło FM: Program Wysokich Lotów, wieczór z Bayernem i United!

Środę na Weszło FM rozpoczniemy „Dwójką bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem prowadzonym przez Wojtka Pielę! A co jeszcze czeka nas w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Maja Strzelczyk i Adam Kotleszka. Porozmawiamy o polskich szczypiornistach, ale też omówimy minioną kolejkę Premier League i Bundesligi. 10-11: „Tego słuchasz wiślaku” […]
19.01.2021
Anglia
19.01.2021

Błąd przy golu, a potem asysta. Grosicki przegrywa z Fabiańskim

Nie był to ani najlepszy, ani najbardziej pasjonujący mecz w tym sezonie Premier League, no i w sumie wcale się na taki nie zapowiadał. Gdyby nie Łukasz Fabiański i Kamil Grosicki w wyjściowych składach West Hamu United i West Bromwich Albion, pewnie byśmy tego starcia w ogóle nie zaszczycili uwagą, a tym bardziej nie zawracalibyśmy […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Derby bez Bielika i Jóźwiaka spadałoby z ligi. Bielik znów z golem

Derby wreszcie wypełzło ze strefy spadkowej. „Barany” sprawiły dużą niespodziankę ogrywając Bournemouth – trzecią drużynę Championship i jednego z faworytów do awansu. To jedna dobra wiadomość dla polskich kibiców. Druga jest taka, że stało się to przy wydatnej pomocy Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka. Pierwszy strzelił jedynego gola w tym meczu, drugi był najaktywniejszym zawodnikiem […]
19.01.2021
Weszło FM
19.01.2021

„Lewandowski nie był wsparciem jako kapitan. Zawsze myślał bardziej o sobie”

Andrzej Juskowiak opowiedział dziś w WeszłoFM, że czuje się rozczarowany i zdziwiony zwolnieniem Jerzego Brzęczka. Bardzo wyraźnie stanął w jego obronie i nie uważa, żeby akurat teraz nastąpiły powody uzasadniające taką decyzję prezesa Bońka. Dlaczego sądzi, że nowy selekcjoner nie poprawi stylu reprezentacji? Czy ma pretensje do Roberta Lewandowskiego, że nie próbował oczyścić atmosfery w […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Co dalej z Brzęczkiem? Bardziej ścieżka Fornalika niż Smudy

Dzisiaj o Jerzym Brzęczku jest bardzo głośno. Pisze o nim każdy portal, zajmuje czołówkę w niemal każdej gazecie, dyskutuje się o nim w każdym radiu i telewizji. Ale zaraz – za tydzień, za miesiąc – o Brzęczku zrobi się cicho. On odetchnie, przestanie zajmować sobie głowę zwolnieniem, odpocznie od codziennej roboty z kadrą. I zacznie […]
19.01.2021
Weszło Extra
19.01.2021

Płatek: Jest bardzo mało jakościowych Polaków

– Mam mnóstwo bardzo dobrych zawodników na liście. Mogę z nimi wypić tylko kawę, albo spotkać się z ich agentami towarzysko i mówić, że „super byłoby, gdyby zagrali w Górniku”. Potem albo nie jesteśmy w stanie zapewnić danemu zawodnikowi pensji, albo nie jesteśmy w stanie go w ogóle pozyskać. Mam wydać zero, wziąć zawodnika z […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Kądzior zaczyna walkę o powrót do kadry. W Turcji wcale nie będzie mu łatwo

Liczyliśmy, że będzie inaczej. Że nie zadziała iberyjska klątwa i Damian Kądzior nie podzieli losów Ebiego Smolarka, Cezarego Wilka, Dariusza Dudki czy Bartłomieja Pawłowskiego. Miał na to papiery. Taki ładny był, amerykański, aż chciałoby się rzucić klasykiem z Samych Swoich, bo faktycznie 28-letni pomocnik, wchodząc do drużyny Eibaru, wcale nie stał na straconej pozycji. Ale […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Lubański: Lewandowski jako kapitan powinien teraz zabrać głos na temat zwolnienia Brzęczka

Włodzimierz Lubański twierdzi, że zwolnienie Brzęczka jest nieeleganckie, ale powinno być konsultowane z piłkarzami i jeśli się tak nie stało, to był błąd. Z kolei Robert Lewandowski powinien obecnie zabrać głos na temat obecnej sytuacji w reprezentacji. Można się z tym zgadzać, można się nie zgadzać, ale byłego wybitnego piłkarza zawsze warto posłuchać. Zapraszamy. Jak […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Rodgers kontra Lampard, ciekawa wojenka w Bundeslidze. Co obstawić we wtorek?

Co słychać w futbolowy wtorek? Dzieje się zaskakująco sporo. Mamy ciekawe mecze Polaków, hit w Anglii i kilka nieobliczalnych starć na niemieckiej ziemi. My skupimy się konkretnie na dwóch wydarzeniach: meczu Leicester z Chelsea i Bayeru Leverkusen z Borussią Dortmund. Oferty są zacne, warto spojrzeć i przemyśleć. Leicester – Chelsea Ostatnie mecze Leicester (liga): ZZRRZ […]
19.01.2021
Blogi i felietony
19.01.2021

Banaszewski: Byłem rozczarowany, że zostałem kozłem ofiarnym w Arce

Choć ma ledwie ćwierć wieku na karku, na koncie ma już blisko 250 występów na szczeblu centralnym w Polsce. Ale Maksymilana Banaszewskiego to nie zadowala, bo jego jedyne dotychczas podejście do Ekstraklasy zakończyło się porażką. Jak trudno odbudować się po czymś, na co pracowało się przez lata, ale nie wyszło? Czy jego kariera wyglądałaby inaczej, […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

QUIZ. Ile wiesz o kadencji Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski?

Wspaniała przygoda Jerzego Brzęczka z reprezentacją Polski dobiegła końca. Łzy smutku zdążyły już wyschnąć po wczorajszych informacjach, czas na odrobinę relaksu. Dlatego proponujemy wam quiz – 25 pytań na temat tej kadencji. Pytamy o konkrety, liczby, ale i rzeczy lekkie, nieco pozapiłkarskie. Pochwalcie się wynikiem w komentarzach. Dla najlepszych mamy nagrody – nic, absolutnie nic […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Od pomocnika kucharza do boiska z Kompanym. Poznajcie Artura Kopyta

– Rok temu o tej porze byłem w Belfaście, trenując na poziomie Grassroots. A teraz jestem na tym samym boisku z Vincentem Kompanym i Craigiem Bellamym – Artur Kopyt po wyjeździe do Irlandii Północnej zaczynał od kasy w sklepie spożywczym i pracy pomocnika kucharza. Dzisiaj jest zawodowcem w sztabie belgijskiego Saint-Gilloise, pewnie zmierzającego do elity […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

STAN KADRY: KONIEC REPEENTACJI. ŻEGNAMY PANA TRENERA-SELEKCJONERA

Była repeentacja, nie ma repeentacji. Pan trener selekcjoner Jurek Brzęczek zostanie dziś pożegnany przez wyjątkowy orszak żałobny. Mateusz Rokuszewski. Wojciech Kowalczyk. Paweł Paczul. Jakub Białek. Będą performersy, będą mocne opinie, będą miażdżące fakty. Zapraszamy od 12.00 na Stan Kadry!
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Favre, Nawałka, De Biasi… Czyje akcje stoją najwyżej?

Ach, giełda nazwisk. To kochamy najbardziej. Za każdym razem, kiedy tylko pojawi się gdzieś wakat, zawsze, gdy zwolni się jakiś stołek, rusza cała karuzela potencjalnych następców. Mniej lub bardziej realnych, czasami wyjętych z kosmosu, ale – jak wiadomo – w każdej plotce jest ziarno prawdy. Dlatego rzuciliśmy okiem, jak szanse na zajęcie miejsca na ławce […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO: SZERPOWIE, POLSCY HIMALAIŚCI I MIŁOŚĆ

– Zobaczcie, jak ten Covid nam wszystko pozmieniał. Siedzą sobie ci Szerpowie w Himalajach, nie mają za kim tobołów nosić. To stwierdzili: co będziemy tak siedzieć, chodźcie, sami wejdziemy. Weszli. I tak się skończyła historia polskich himalaistów, którzy od lat próbowali to zrobić – mówi Krzysztof Stanowski w kolejnym odcinku „Dziennikarskiego Zera”. Dziś poza Szerpami będzie też […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Od kaprysu do kaprysu

Wczoraj minął równo rok od programu Stan Futbolu, w trakcie którego trochę poróżniłem się ze Zbigniewem Bońkiem. Jeśli nie pamiętacie – ja postawiłem spory znak zapytania przy słuszności wyboru Jerzego Brzęczka na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski, a pan prezes postawił nie mniejszy przy tym, czy w ogóle można mnie nazywać dziennikarzem. Uważam, że to całkiem […]
19.01.2021