Reportaż z placu boju. Bandyci pokazali władzom Lecha środkowy palec
Weszło

Reportaż z placu boju. Bandyci pokazali władzom Lecha środkowy palec

Brak nam słów na to, co się wydarzyło na stadionie przy Bułgarskiej. W Poznaniu ostatni raz mecz został przerwany 14 lat temu, gdy do kibiców dotarły (fałszywe wówczas) wieści o śmierci papieża. Aż głupio zestawiać nam tamte wydarzenia z tym, co działo się dzisiaj. Bo dziś futbol został zeszmacony. Banda oszołomów dała sobie prawo do tego, by pokazać środkowy palec władzom Lecha demolując stadion, wbiegając na boisko i zarzucając je środkami pirotechnicznymi. 

Każdy kto wjeżdżał w niedzielę do Poznania widział, że coś tu się kroi. Policja obstawiała teren już ponad kilometr od stadionu, a im bliżej Bułgarskiej tym, mundurowych było więcej. Na samym parkingu przy obiekcie stało 50 radiowozów w rzędzie.

Na odprawie ds. bezpieczeństwa wszystkie możliwe służby i przedstawiciele klubu omawiali możliwe scenariusze tego, co może się rozegrać przy Bułgarskiej. Także ten, w którym mecz zostałby przerwany na amen. Stewardzi dostali nawet dodatkowe klucze do pomieszczeń klubowych, by przy ewentualnym przerwaniu meczu zwinąć się możliwie szybko do środka i by przymknąć możliwe wejścia dla chuliganów, którzy mogli penetrować klubowe korytarze.

Przed samym meczem było jednak dość spokojnie. Oczywiście kibice gości i gospodarzy wymienili się uprzejmościami przy wejściu warszawian na sektor gości. Ale generalnie – sielanka. Łukasz „Juras” Jurkowski robił sobie nawet zdjęcia z fanami Lecha. Ale to była cisza przed burzą. Ogień zaczął się tlić, ale po prostu nie widzieliśmy jeszcze dymu.

Fani Legii na sektor weszli ze sporym opóźnieniem. Poszło o oprawę, na którą nie chciały się zgodzić służby ochrony. Wreszcie goście pojawili się na sektorze, a swoją oprawę zaprezentowali dopiero po spotkaniu.

Kibice Lecha jeszcze przed pierwszym gwizdkiem rozwiesili transparent z napisem „Seryjnie pogrzebane marzenia”, którym towarzyszyły nagrobki z wypisanymi wynikami, po których Lech tracił w tym sezonie punkty. Przekaz był jasny – kibice mieli potężny żal wobec władz klubu, sztabu szkoleniowego (już byłego), ale i piłkarzy. Wniosek był też taki, że złość fanów przy potencjalnej zadymie będzie skierowana ku samemu Lechowi, a nie przeciwko Legii, która miała świętować tu tytuł.

IMG_20180520_174729[1]

Lechowi towarzyszyło kilku byłych piłkarzy – na trybunach zasiedli m.in. Jan Bednarek, Abdul Aziz Tetteh czy Tomasz Kędziora. Odpalone zostały pierwsze race, atmosfera zaczęła gęstnieć. Ale nie było tąpnięcia – w pierwszej połowie czuć było w powietrzu napięcie i nic poza tym. Kibice Lecha sprawiali wrażenie ludzi, którzy na coś czekają – raczej nie na piękne gole Gytkjaera czy parady Putnockiego. Czekali na to, żeby się odpalić. Ale przez długi czas trzymali się za ręce.

Sam zespół Lecha nie sprawiał wrażenia, że wyszedł na wojnę – waleczny jak zwykle był Łukasz Trałka, starał się Kamil Jóźwiak, ale generalnie Lech wyglądał tak, jak przez całą rundę finałową. Czyli słabo. Stąd okrzyki z Kotła „co wy robicie?”. Wreszcie ryknięto – „Rutkowski! Co? Wypierdalaj!”.

Lech dotrwał do przerwy, a kibice wtedy przeszli do działania. Oni dopiero mieli dać show. Oczywiście „show” w ich mniemaniu. Przed meczem mówiło się o tym, że Lech szykuje na to spotkanie nawet ponad tonę środków pirotechnicznych. Wszystkiego na stadion wnieść im się nie udało – doprowadziły do tego liczne kontrole policji i ochrony, które były przeprowadzone przez ostatni tydzień. Sprawdzano nawet auta piłkarzy i władz klubu. Nawet ludzie, który udawali się na pobliską siłownię, mieli przeszukiwane torby. Ale to zdało się na nic.

Już od początku drugiej połowy trwały przygotowania do punktu kulminacyjnego. Duża grupa kibiców opuściła trybuny, by zaraz wrócić – w białych kostiumach i okularach. Wyglądali jak ekipa przygotowująca się do ataku chemicznego. Albo jak bohaterowie serialu „Breaking Bad” w trakcie produkcji amfetaminy.

IMG_20180520_194058[1]

Ale kibice z pozostałych trybun doskonale wiedzieli co tu się święci. Z płotu zniknęły transparenty, także te z drugiego piętra Kotła. Pole przed walką zostało wyczyszczone, czekano na pierwszą salwę.

A w tym czasie Legia strzeliła drugiego gola. W tym momencie sprawa stała się jasna – możemy odliczać do sajgonu, który zaraz rozpęta się na boisku. W kierunku Arkadiusza Malarza poleciały plastikowe butelki, a chwilę później strzeliła pierwsza iskra. Wszystko działo się na tle transparentu „Mamy kurwa dosyć”.

Najpierw na sektorze Lecha odpalono świece dymne, które momentalnie pofrunęły na murawę. Gest był jasny – nie obchodzi nas co się dzieje na boisku, nie chcemy prezentować opraw, chcemy pokazać wszystkim środkowy palec. Palmy, walmy, rzucajmy.

Służby bezpieczeństwa pozbierały pospiesznie te środki, które wylądowały na boisku, race znalazły się w wiadrach, ale… zaraz poleciały kolejne. Mając informacje przed meczem o tym, co może się dziać na stadionie, wiedzieliśmy, że to już koniec. Że piłkarze mogą zejść do szatni i się przebrać, a ci normalni kibice mogą udać się do domu. Szajbusy dostały swoje pole do popisu.

Wreszcie zamaskowani chuligani zaczęli kopać płot, który po chwili naporu padł. Bandyci przez dwie-trzy minuty nie wiedzieli co z tym fantem począć. Wreszcie jeden z oszołomów ruszył na boisko, a za nim pobiegła grupka kilkudziesięciu śmiałków. Z dróg ewakuacyjnych wybiegły grupy policji, które natychmiast odgrodziły tunel do szatni. Jeden z pacjentów w kominiarkach wyzywał na solo jednego z zawodników Lecha, którzy stał przy ławce rezerwowych.

IMG_20180520_194825[1]

Na boisku było już grubo ponad sto policjantów umundurowanych od stóp do głów. Naprzeciw nich stanęła grupa kilkudziesięciu bandziorów mieniących się kibicami. Trwał pat. Wreszcie zaczęto zaganianie biegaczy z powrotem na sektor. W tym momencie wciąż na boisku lądowały środki pirotechniczne, a na murawie pojawiło się mnóstwo czarnych smug. Płot był zdemolowany, w polu karnym leżało mnóstwo śmieci – butelek, plastikowych kijów i zapalniczek. Piłkarze zawinęli się do szatni dokąd wysłał ich sędzia Stefański.

Policja ogrodziła Kocioł od murawy, w kierunku mundurowych leciały butelki, a w kierunku rodziny Rutkowskich skandowano głośne „wypierdalać!”. Ekipa Livepark zaczęła zwijać swój majdan, a zatem było już jasne – kończymy zawody. Wkrótce spiker zakomunikował decyzję wojewody wielkopolskiego – Zbigniew Hoffmann wycofał pozwolenie na organizację imprezy masowej. Ponadto padł komunikat, by kibice udali się do domów. Mecz został zakończony. Ale Kocioł nie zamierzał ruszać się z miejsca – osoby zajmujące ten sektor wyszły ze stadionu dopiero około 20:10.

Jarosław Niezgoda przyznał po meczu, że Michał Pazdan został uderzony przez jedną z osób, które wpadły na boisku. Murawa została zniszczona, płot był zdezelowany. Obraz po bitwie wyglądał tak:

IMG_20180520_200911[1]

Trwała szeroko zakrojona dyskusja przed meczem na temat tego, co może się dziać na trybunach. Byliśmy świadomi tego, że nastroje naszych kibiców są złe, ale zależało nam na tym, by mecz się odbył. By został przeprowadzony bezpiecznie i zgodnie z regulaminem się zakończył. O ile jesteśmy w stanie zrozumieć nastroje wśród fanów, o tyle nie akceptujemy tego, jak spotkanie zostało zakończone. Zdajemy sobie sprawę z tego, że z wielkim prawdopodobieństwem klub poniesie konsekwencje tego, co dziś się wydarzyło – powiedział po meczu Łukasz Borowicz, rzecznik Lecha.

Dziś za wcześnie, by oszacować straty. Będziemy mądrzejsi za kilka dni. Największą stratą jest to, co zobaczyliśmy przed kilkunastoma minutami. Jak zostały wniesione race? Powiem tak… Nie jesteśmy jedynym klubem, na któreg stadion zostały wniesione i odpalone race. Dołożyliśmy wszelkiej staranności, by zabezpieczyć obiekt. Ale efekty widzieliśmy dzisiaj – dodał Borowicz.

Nie znamy określenie na spuentowanie tego, co działo się w Poznaniu. A słyszymy, że mogło być gorzej. W planach był nawet wjazd na klubowe korytarze i biura. Złość kibiców miała się skumulować na Piotrze Rutkowskim i Karolu Klimczaku. Wiceprezes zszedł po meczu do szatni i ponoć wyglądał jak zbity pies. Na próby zdobycia wypowiedzi od Rutkowskiego można było usłyszeć tylko „pffff…”.

No i my też tym „pfff….” zakończmy ten reportaż z placu boju. Po meczu pod stadionem spłonął samochód, a na stadionie? Na stadionie został wstyd.

DAMIAN SMYK

KOMENTARZE (149)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Uśmiech Koali

… ale ostatecznie ceremonia wreczenia medali i pucharu sie odbyla, to najwazniejsze 😉

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Nie jestem kibicem L. Może co najwyżej sympatykiem. Ale się należało i dobrze że na ich pustym stadionie. Nie potrafili przełknąć kluchy, trudno, pusty stadion lepiej rezonuje.

JacekDydynski

I Cierzniak wpierdalający sie na równi z Malarzem…prawdziwy Legionista… Hamaleinen tez rozśpiewany…

theczarek

Ch*ja wiesz, a cwniakujesz. Ciezniak zdobył PP i jest jedną z ważniejszych osób w grupie! To swietna, szanowana przez zespół postać mimo że w Legii idzie mu piłkarsko w kratkę. Ale PP wywalczył i nikt mu tego nie zabierze.
A Hama to piłkarz Legii od dłuższego czasu, o Poznaniu i innych poprzednich klubach juz pewnie zapomniał. No sorry co ma się przywiązywać do każdego klubu gdzie był? Zdobył niemal w pojedynkę Lechowi MP i powinien mieć tam dozgonna wdzięczność za to bo to się zdarza w tym mieście raz na 10-20 lat. N Legię jest trochę za cienki i to fakt ale swoje daje.

Donald Trump Mexico

Legia mistrz mistrz mistrz! I to jest najważniejsze.

WujaNieMaEunuchKochany
Torpedo Indyczów

ja tam chciałbym jednak wiedzieć, który z zawodników dostał zaproszenie na solówkę: Jeden z pacjentów w kominiarkach wyzywał na solo jednego z zawodników Lecha, którzy stał przy ławce rezerwowych”

DrMabuse
Wisła Kraków

Pewnie Majewski. Kazdego większego przecież by się bał w pojedynkę.

Stabwound2

Ew. kapitan, Łukasz „pałojebana” Trałka.

facemob

byłem na meczu ale nie widziałem, by kogoś na solo prosił

emperor

Przestańcie kurwa pisać „bandyci”. Nie, nie bandyci, tylko „kibice, fani, członkowie stowarzyszenia” etc. Na stadionie w dzisiejszych czasach jesteś albo kumatym, zarabiającym na swoim ulubionym klubie, albo użytecznym idiotą kumatego. I tyle.

MiodekBralczyk
EkipaBesnika

Pięknie się zdefiniowałeś…

hds

Co za zakompleksiona, zbydlecona dzicz. Banda wiesniakow strzelajaca racami. Czy ktorys z tych orangutanow zostal zatrzymany? Czy winnych nie udalo sie zidentyfikowqc?

MiodekBralczyk
EkipaBesnika

Jesienią wybory.

Jozef Wojciechowski
Bułka z Bananem i Zupa w Pięć Minut

Ależ oczywiście! Zatrzymano 113 osób za zajmowanie nie swoich miejsc i 263 za przeklinanie.

Cumshot
Al Bundy

Powinni ukarać te poznańskie pizdy -10 punktami i całym sezonem pustego stadionu

Chata Kumba

A ty z jakiego miasta jesteś pizdo?

BormannPL

Z Białegostoku jestem ja. Uważam że -10 to za dużo. Ale -5 i europuchary dla Wisły Płock zamiast dla Lecha Poznań byłyby OK. Szkoda klubu ale może inaczej ta mała część ich bydła czegoś się wreszcie nauczy po takiej karze. A ty z jakiego miasta jesteś?

Tomek Jankowski
Amika

Ogólnie chujowy mecz z fajną końcówką nawiązującą do złotych lat 90-tych.

theczarek

Jak kto jest wychowany takie ma złote wspomnienia. Agresja bandytyzm kult prostactwa. Generalnie biedota i rynsztok w akcji. Sorry ale jakoś mi to do Poznania nie pasuje, smród z Wronek rozlal się widocznie już na całe miasto.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Praktyczny Teoretyk
Legia

Jak tam przygotowania do II ligi. Dupcia wysmarowana? Śmierdzielu?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MiodekBralczyk
EkipaBesnika

Nazistowska menda dalej na forum. A WESZLO mimo zgłoszenia pozwala. To teraz czas na prokuratora. A!!! Zapomniałem – wybory jesienią… I jaki niezawisły sąd – nie ma sensu…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Praktyczny Teoretyk
Legia

Odpuść gówniakowi. Jego pożal się Boże klub właśnie się stacza, tatuś zajęty i nie chce, więc chłopak potrzebuje się wyładować.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Na zachód od Konina jest Dziki Zachód Polski.

Majas9
Jagiellonia Białystok

„O ile jesteśmy w stanie zrozumieć nastroje wśród fanów, o tyle nie akceptujemy tego, jak spotkanie zostało zakończone.”
Fanów? On powiedział FANÓW?
Na moje oko, panie Borowicz, to na dzień dzisiejszy ci wasi „fani” to wasz największy wróg.
I – jak widać – na odwrót 😀

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Litosci…
„der Adler”
😉

Majas9
Jagiellonia Białystok

Litosci, to l. mnoga :)

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Haslo kibicow jest „der Adler im Flug”. Nie wiem skad wziales l.mnoga.
Orzel byl i jest jeden 😉

Majas9
Jagiellonia Białystok

Tak, orzeł, orzeł…
Ale powiedziałbyś, że „legioniści” wygrali mecz czy „legionista” wygrali mecz?
Trzymasz się kurczowo tego, co zasłyszałeś. 😀 Bo ten twój „Der Adler” to odnosi się do symbolu i jak trafnie stwierdziłeś również do hasła kibiców.
Tyle, że nie nazwiesz zespołu biegającego po boisku orłem, ani fanów – orłem, tylko orłami.
Polecam się na przyszłe lekcje gramatyki 😉 😉 😉

Bez tytułu-vert.jpg
Andrzej Dudziarz

Najważniejsze, że CAŁA POLSKA WIDZIAŁA to bydło, nie tylko sportowa – dzięki TVP :)

Takiej hańby Amica nie zmaże przez najbliższe 100 lat. A to jest po prostu efekt tzw. Prawa Karmy i grzechu założycielskiego z 2006 roku.

facemob

Hahaha skoro amika takiej hańby nie zmaże przez 100 lat, to co dopiero Legia Vetra Wilno i inne wybryki mongołów.

Rejtan

Dobrze, że tak się stało. Niech Legia odbiera sobie mistrzostwo w Warszawie, pójdzie jej w pięty i będzie miała nauczkę!

theczarek

Odebrała medale i Puchar na Bułgarskiej we Wronkach czy tam Poznaniu, kibice się o to postarali.

Andrzej Dudziarz

Tu można usłyszeć odgłosy wydawane przez te polskie, katolickie małpy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
Armia Szatana-antyżydochrześcijaństwo

bo to zawszona zydochrzescijanska instytucja

wscieklybajpas

może dlatego że kibole wyklęci bardzo chętnie obnoszą się ze swoją religijnością co w ciekawy sposób koresponduje z tym co potrafią odpierdalać w czasie gdy pełnią swoje „kumate” obowiązki xD

Chata Kumba

Po co bucu mieszasz żołnierzy wyklętych do tematu stadionowego bydła. Widać, że chuja wiesz na ten temat, bo jakbyś miał jakieś pojęcie to by ci taka zbitka słów do tego pustego łba nie przyszła

jezd
Lech Poznań

A ty jakiej wiary jesteś małąk że wyzywasz chrześcijaństwo

theczarek

Usun konto może, ewidentnie nie psujesz intelektualnie nawet do forum o głupiej piłce, przykro mi. Pusty dzban jesteś i to Twoja wina.

Tomson1922

Ogólnie to gratulacje dla piłkarzy Legii za mistrzostwo , ale na ich miejscu jakoś nie potrafiłbym się cieszyć z tymi kibicami którzy jeszcze kilka miesięcy temu zastraszali i bili

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Voitcus

To ciekawe, ta „rozmowa motywacyjna” odbyła się po meczu Lech-Legia, który gospodarze wygrali w świetnym stylu.
Gdzie dziś są obie te drużyny? Nie dziwię się kibicom Lecha, że są źli – metody jednych i drugich potępiam, po prostu skojarzyło mi się to wydarzenie sprzed pół roku.

Cegiełka-Przyjemski

Generalnie mało wiesz o syndromie sztokholmskim.

Radykal78
CWKS 1916

Są wdzięczni Nam!
Zauważ,pomogło…MP i PP”2018

Murphy
KTS Weszło

Tak, pomogło tak że trzeba było zwolnić trenera pod koniec sezonu. Gdyby nie to dziś najprawdopodobniej Jagiellonia by się cieszyła z MP

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Po prostu muszą być za takie patologie surowe kary.
Lech dostałby oprócz kary finansowej minus min. 4pkt i tyle i by nie było pucharów w Poznaniu.
Może wtedy ktoś by zrozumiał.

Lukasz8181

Niby za co maja być absurdalnie wysokie kary – minusowe punkty czy wykluczenie z pucharów?
Nikt nikogo nie pobił- nie było żadnej bijatyki z Policją, kibicami Legii czy ochroną, kibice po chwili wrócili z płyty murawy na miejsca dla kibiców (tak samo jak kibice Jagi w Białymstoku), a dziennikarze z Warszawki włącznie z Tobą roją o abstrakcyjnie poważnych karach. Tak naprawdę jedyne co się stało to dużo dymu z rac – jak de facto na każdym meczu (patrz mecz Legia-Górnik dwukrotnie przerwany) i przewalony płotek jak na meczu Piasta. Nawet UEFA nie wywaliła Legii za zamieszki -bijatyki w meczu z Borussią Dortmund. Kara finansowa za race, kilku meczowy zakaz wyjazdowy dla kibiców Lecha czy zamkniecie na jeden mecz Kotła to wszystkie adekwatne i rozsądne sankcje o jakich można pisać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Pazdan dostal liscia motywacyjnega na mundial 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stabwound2

Kara powinna być za całokształt nie radzenia sobie z problemem. Jeśli klub oficjalnie zgłasza, że nie ma kompetencji do zabezpieczenia meczu, więc trzeba specjalnie dla niego olać regulamin rozgrywek w punkcie dotyczącym dekoracji drużyny mistrzowskiej – to zasługuje na potężną karę. Jeśli klub wie, że będzie „grubo” ale nie potrafi temu zapobiec, to znaczy że nie ma kontroli nad przebiegiem imprezy, której jest organizatorem. Po co proces licencyjny i uprawianie fikcji, skoro klub nie kontroluje, co kto wnosi na mecz i gdzie sobie hasa. Jak można wyczytać – zarobił w łeb piłkarz Legii, lokalnemu grajkowi była proponowana solówka, pracownicy klubu mieli się obawiać wjazdu do pomieszczeń biurowych, gdzieś pod stadionem podpalono samochód – no niestety, wygląda to tak, jakby kibolia przejęła władzę nad tą organizacją. Dodajmy do tego straty wizerunkowe. Ktoś płaci za reklamę na meczach Ekstraklasy – jest sponsor rozgrywek, są partnerzy Ekstraklasy i sponsorzy lokalni. Zamiast fety, sztucznych ogni, fruwających konfetti itd., w świat idą żenujące obrazki z wyłamywaniem płotu, buchającym dymem, itd. Jest transmisja meczu w publicznej TV i rodziny, które na co dzień boją się chodzić na mecze „bo tam biją” utwierdzają się w przekonaniu, że cała ta liga to bagno i rozrywka dla przestępczo-patologicznego plebsu. Pomyśl, że zapłaciłeś bańkę czy dwie, żeby mieć tytuł kogoś tam Ekstraklasy i nawet nie masz na koniec jednego fajnego zdjęcia z dekoracji drużyny mistrzowskiej, za to media pokazują w nieskończoność policjantów dostających w łeb jakimiś brechami i stadion zadymiony jak na zjeździe Samoobrony. Mecz o mistrzostwo przerwany, totalna kompromitacja w publicznej TV…

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Czemu w tym sezonie? Ja bym im przypierdolil i – 10 ale w przyszlym. Zeby podwojnie zabolalo. Raz w tym sezonie, bo dali sie bez mydla Legii pojechac. Dwa – 10 pkt zapewniloby ze i w przyszlym sezonie ma mietko bez szans na majstra a i pewnie bez szans na Europe.

komentator

kto by zrozumiał? myślisz, że któremukolwiek z tych debili zależy na pucharach czy w ogóle miejscu w tabeli? Im chodzi tylko o rozpierdol, klub to tylko pretekst

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Jeśli samotny kibol potrafił dolecieć do ławki Legii i piętnastu kumpli nie mogło pomóc Pazdanowi to chujnia z wami bracia. Nawet jeśli zarabiacie tyle że kontuzja pod okiem może to zmniejszyć o 10. tysi. Superbohaterem Legii zostałby zawodnik który wyjebał tej małpiej pyrze zestaw przedni.

Marrunios

I dostał zawieszenie na trzy mecze i pewnie jakiś pozew .

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

I wieczną sławę :}. Zbić żula w kominie na ryju…

Stabwound2

No i raczej by zginął męczeńską śmiercią z rąk i nóg pozostałych 50 neandertalczyków, bo chyba nie wydaje Ci się, że spokojnie by patrzyli, jak przykładowy Eduardo masuje ich koledze „pulajdy”.

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

ESA da 2 mecze bez widzów. ESA to śmieszki łakome poznańskiej kasy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fan kibolkiewicza

Jak to powiedział Kibolkiewicz: zadymy były są i będą. Teraz kibolkiewicz rzuc kilka fotek z podobnym bydłem w Europie i napisze, że to normalne kibicowanie. Kurwa: kto zrobił naczelnego z Kibolkiewicza? Wiem, że Weszło to portal trochę prześmiewczy, ale żeby z kibola robić naczelnego to już gruba przesada.

Komandor

Wszyscy ci gnoje którzy wbiegli na murawę powinni dostać minutę na jej opuszczenie. A potem zostać ZMASAKROWANI przez policję. ZMASAKROWANI. Tak żeby kilku wylądowało połamanych w szpitalach a kilku innych zdechło na boisku. Do tych śmieci przemawia tylko i wyłącznie argument totalnego wpierdolu a nie żadna taktyka wyczekiwania i komiksowe procesy. Ci którzy nie chcieli wyjść ze stadionu pomimo wezwań powinni zostać ostrzeżeni a następnie wystrzeleni poza obiekt. Za pomocą armatek wodnych a jak nie pomoże to za pomocą broni gładkolufowej. Cackanie się z tymi debilami nie prowadzi do niczego. Gnoje czują się bezkarni i tak faktycznie jest. Po prostu trzeba ich zajebać. 15 pobitych na miazgę, kilku zajebanych przez policję i wróci spokój, a swołocz zniknie ze stadionów. Inaczej dzicz rozpierdoli stadiony i rozjebie dowolny mecz.

GRAND_CHAMP

internetowi Robin hoodowie w formie

andreski

Wyjdzie facet z ZOMO, ale ZOMO z niego wyjść nie może, jak widać.

Komandor

Widać ci się podoba to co się wyrabia. Też tam biegałeś ?

DrMabuse
Wisła Kraków

Tyle, ze on ma sporo racji. Jak nie ma jak usunąć trgo łajna ze stadionu, to najprościej wysłać do szpitala.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Nie, nie ma racji. Wydaje Ci się, ze kilka tysięcy ludzi na Kotle będzie się z przejęciem przyglądać jak pół setki zomowcow łamie ręce kilku ich Ziomków? Reakcja byłaby powrotem do wojen na stadionach. Kto tego nie rozumie, nie wie o czym mówi.

DrMabuse
Wisła Kraków

Parę armatek wodnych i parę salw z gumowych kul. I entuzjazm do pomocy ziomkom ostudzony.
Sorry, ale tylko dłuższy pobyt w szpitalu może ostudzić zapał innych do chuliganki. Przy okazji mamy świetną identyfikację panów kominiarzy…

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Konsekwencje. Pewnie ciagle je powtarzasz w swoich radykalnych postulatach. Pomysl jakie bylyby, gdyby zrobic jak proponujesz.

Stabwound2

Ja dokładnie tak myślę. Przecież tam nie ma 2 000 samych twardych chuliganów, tylko masa studenciaków, dziewuch i dzieci, ktore są przy okazji meczu coś pośpiewać i poskakać. Ilu kiboli wyleciało przez płot? 50 maks. I co się stało, jak wyszły białe kaski? Szybki odwrót na z góry upatrzone pozycje. Jakoś nie zauważyłem, by nagle z Kotła wybiegł tysiąc wojowników – a nie padł ani jeden strzał, więc myślę, że gdyby poszła salwa, to nie tylko nikt by tym kolesiom nie pomógł, ale wręcz cała reszta by sobie przypomniała, że musi szybko do domu.

Popatrz co było w Knurowie. Kolo dostał i padł, czy jego koledzy dostali od tego +500 do odwagi, czy raczej stali grzecznie za płotem?

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Jak w Anglii. Sobie nie poardzili. Zupelnie.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Ja nie mam nic przeciwko.
Mierzi mnie tylko poziom dyskusji o wyrzucaniu chuliganów ze stadionow, jak w debacie o problemie glodu na świecie.
1000 razy powtorzona bzdura nie stanie sie nagle blyskotliwa myślą.

Isov

Jaka liga, takie kibicowanie i, chciałoby się napisać, tacy komentatorzy, bo pan Damian Smyk może nazywać oszołomem co najwyżej siebie.
Bo dlaczego kibice mają ciągle znosić żenująco niski poziom polskiej piłki? Dlaczego mają akceptować, że na polskie gwiazdki wydawane są grube miliony, a oni grają niewiele lepiej niż uczniowie podstawówek na zachodzie? Dlaczego w ogóle takie widowiska nazywane są „piłką nożną”, chociaż ich poziom nie ma nic wspólnego z tą dyscypliną?
Po odpowiedzi na te pytania, autor tego godnego litości „artykułu” mógłby dowiedzieć się, że kibice mają prawo pokazać środkowy palec. Ale nie mam nadziei na taką refleksję z jego strony…

fan kibolkiewicza

Nie pasuje ci futbol? To wypierdalaj ze stadionu tępa kurwo!

Isov

Nie unoś się internetowy bohaterze, odbyt już przestał cię boleć od ciągłego bycia cwelonym? I nie nazywaj tego widowiska futbolem, bo nie ma z nim nic wspólnego.

Stabwound2

Zajebista logika – jak mi nie odpowiada poziom czegoś, to zapłacę, ale za karę rozpierdolę biznes właścicielowi, żeby nie miał za wesoło.

-Adekwatny-
Manchester United

Legia kiedyś już pokazała jak należy protestować przeciwko polityce klubu. Prowadzony był bojkot. Słaba frekwencja, cisza na trybunach i ITI pękło. Wcale nie trzeba srać do własnego gniazda.

Lukasz8181

1. Co do rac – na każdym stadionie piłkarskim w Europie race były, są i będą wnoszone przez ultrasów bo nie ma absolutnie żadnych szans bez kontroli takiej jak na lotniskach żeby ich nie wniesiono. Tyle, że do jednego samolotu wchodzi 300-900 osób, a na stadion kilkadziesiąt tysięcy i wejście na stadion trzeba by chyba zaczynać na 6-8 godzin przed meczem, pomijając już, że bez asysty Policji takie przeszukania to można sobie i tak podarować. Nie powinno być rac na stadionie, bo mimo, że są efektowne to nie ma możliwości ich bezpiecznego stosowania na stadionach, ale nie da się praktycznie wyegzekwować tego zakazu.
2. Co do wbiegnięcia kibiców na boisko – patrząc na sam skutek to tak samo na murawę wbiegli kibice Jagiellonii jeszcze przed końcem meczu i to w znacznie większej ilości. Tak więc jeżeli za race i wbiegniecie komuś roją się w głowie minusowe punkty to powinien się stuknąć w głowę. Bo patrząc na ostateczne skutki to koniec końców prawda jest taka, że kibice narobili tylko, AŻ dużo dymu – race (jak na każdym meczu), przewalili płotek co już przerabiano(Piast) i mimo początkowego wbiegnięcia na płytę boiska wrócili na miejsca dla kibiców, nie było żadnych bójek na stadionie.
3. A najbardziej obiektywni są oczywiście dziennikarze z Warszawy, który już zapomnieli, że faktyczne zamieszki bijatyki kibiców to były na meczu Legia- Borussia Dortmund.
4. Walkower jest uzasadniony, sankcje finansowe tak samo za race, wreszcie jakieś czasowe ograniczenia w uczestnictwie w meczach wyjazdowych- zakazy wyjazdowe również, ale ujemne punkty jak podjudzają i namawiają dziennikarze warszawscy to kompletna abstrakcja.

JakubznadWisly

Mam tylko jedno „ale”… Jest różnica między „pokazem” pirotechnicznym na trybunach podczas prezentacji opraw meczowych (w Poznaniu też bywają fajne), a rzucaniem otwartego ognia na boisko. To tyle.

DrMabuse
Wisła Kraków

Zapominasz o czynniku pełnej premedytacji. To zawsze dowala zwiększona karę.

Kobolt

Wkońcu można napisać najbardziej utytuowany klub w Polsce ! Najwięcej MP i najwięcej PP !

Pele77

Najwięcej mistrzostw? W Fm’a wygrałeś kolejny sezon czy co? Haha

Pele77

Narazie to się zrownaliscie z Wisłą Kraków. Jeszcze dwa mistrzostwa i wtedy dopiero będzie można mówić że najwięcej.

fan kibolkiewicza

Czemu wganiali te małpy z powrotem na sektor? Powinni odgrodzić, wyłapać i surowe kary pieniężne, plus dożywotnie zakazy stadionowe.

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Dokładnie. OMON by się przydał na chwilę, bo nasze ORMO to padaczka.

komentator

skoro był rozkaz, by nikogo nie złapać, to nikogo nie łapali. bojówki macierewicza są po ochroną

Kaszanka

Nie rozumiem autora. Nie po to płacą za karnety, bilety, żeby ich klub tak kopnął w dupę i mówił, że idą z nową „koncepcją”. To jest śmieszne bo wszyscy widzieli jak ci udających piłkarzy ludzie przez większość sezonu wszystko zj….., a teraz na dokładkę nie umią się godnie pożegnać. Z drugiej strony, kibice Lecha dopiero teraz dali upusty swojego chaosu, bo nawet jak ja oglądałem ten mecz to łzy żenady gry Lecha naplywaly mi do oczu, bo to było poniżej pasa. Oj będą w lato zmiany w Lechu.

fan kibolkiewicza

czy ktoś to bydło zmusza do kupowania karnetów? Nie pasuje to wypierdalać ze stadionów! Bez was piłka będzie istnieć.

Kaszanka

Fan kibolkiewicza Wiesz najlepiej tylko siedzieć w ciepłym foteliku i komentować, ale dla nich to kawałek ich życia, nikt ich nie zmusza, oni po prostu chcą, bo po ch.. robią oprawy, dopingują, jeśli przez 2 sezony na koniec okazywało się, że Lech sfrajerzył bo „presja” była za duża.Lech nie ma NA RAZIE złotych lat, bo one kojarzą się z pomyslnoscia, zwycięstwami, zbudowaniem pozycji, mocnym składem, a KKS co? Kilka lat temu Zalgiris, skład co sezon to Kinder niespodzianka, zero zakupów powyżej 1 mln euro, dwa remisy z potężną Sandecja, od Lecha jest lepsza nawet Jaga. Puchary to jest coś nieosiągalne dla KKS-u.

Nie dziwię się kibicom, bo to jest żenujące, żeby klub z takimi kibicami, stadionem, budżetem, nie umiał wygrać tej ligi (a to nie jest trudne).

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Zero zakupow za 1 mln eur? A kto takie zakupy robi?

OLO

„umią”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

marcinw13
Manchester United 1997/98

„Kibice”.

Ci z Warszawy dojebali własnym piłkarzom w ramach motywacji do dobrej roboty.
Ci z Gliwic rozjebali płot, ale nie wbiegli na boisko, bo za łatwo poszło z płotem, przy okazji rozjebali swój kibel.
Ci z Krakowa spalili własną flagę z napisem” nigdy się nie wypalimy”.
Ci z Poznania… Wiadomo.

A PiS ma to w dupie. Ich to cieszy, w końcu to ich wyborcy, trzeba dać im się wyszaleć na stadionach, to przynajmniej nie będą robić patologii na mieście, nie?

Po takim sezonie, takich cyrkach na trybunach i boiskach…
Jeśli znajdzie się sponsor tej żenującej ligi, to ja mu wręczam order ciężkiego upośledzenia. Bo ciężkim upośledzeniem jest sponsorować chujową, przypadkową zbieraninę pseudo-kopaczy z całej Europy i na dokładkę patusów na trybunach. Gdybym miał markę biznesową, to chyba bym nie chciał, żeby kojarzono ją z kiblem wrzuconym na boisko przez jakąś jebaną amebę, albo ze Sławkiem Peszko, który ciężko skacowany nie trafia w piłkę przed w zasadzie pustą bramką przeciwnika…;)

GRAND_CHAMP

I dlatego tacy ludzie jak ty mogą sobie gdybać. A ci co nie kalkulują pseudomoralności zarabiają

Andrzej Dudziarz

Info z ostatniej chwili: buszewska popełniła samobójstwo.

Erni

Albo ją zgwałcili. Tylko nie wiadomo czy to jedna z 3 kobiet czy student z Turcji 😀

ArEW

W „Breaking Bad” nie produkowano amfetaminy

baran

Za to produkowano kwit.

MiodekBralczyk
EkipaBesnika

Piłka dla Kibiców. Nie dla „kIBICÓW”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DonChicario

Masz rację. To wina piłkarzy, że „kibice” na trybunach dostają małpiego rozumu i zaczynają działać na szkodę klubu.

KacpeR

A nie sądzicie ze procent tych którzy zepsuli mecz w porównaniu do wszystkich kibiców na stadionie to jednak jest bardzo mała liczba? I że to nie są wcale Ci sami ludzie co chodzą po domach dziecka i wspierają kombatantów. Każdy problem wymaga głębszego spojrzeni a nie wypisywania idiotyzmów w internecie. Problem jest głębiej. Znacznie. I dotyczy całej Polski. Niestety kibice to grupa, którą często wrzuca się do jednego worka. Niepotrzebnie. Podejście władz, mediów, klubów, esa, pzpn i policji sprawia, ze problem się będzie powiększał, bo porządek i bezpieczeństwo, który mimo wszystko jest na większości stadionów w Polsce jest jak domek z kart. Z racji pasji bywałem na wielu stadionach w Polsce wyższych lig oraz tych duzo niższych. W kraju i w różnych częściach Europy. Wiele rzeczy się widziało. I gdyby nie ruch ultras to piłka w Polsce by w ogóle nie istniała. To ona napędza młodych, sprawia ze staje się to czymś więcej niż meczem, ze poświęca się czas, ogrom kasy, jeździ za klubem w różne rejony świata. To coś więcej niż piłka. Pamiętajcie o tym. A dziś Warszawa się bawi. Zasłużyli na to, cały sezon był ciężki, ale jest! Mimo wszystkiego mamy to w DNA! Legia Mistrz.!

Rogal

nie wiem czy to wlasciwe osoby zeby sie na nich wyzywac uwazam ze pomimo gry w pucharach zawsze grali tu czolowi pilkarze ekstraklasy pawloski , jevtic , teodorczyk , douglas , hamalainen , linetyy byli i sa wychowankowie czego sie domagaja kibice linetty kedziora kownacki nie wiem zyli bogato jak na to ze graja tylko w ekstraklasie zreszta radovic sie skonczyl , kucharczyk starzeje sie wladze przeja mioduski wszysko zaczyna sie na nowo dobrze skonstruowana druzyna powinna wygrac rywalizacje z nowa legia

Taszi

Tyle się nasluchalem i naczytalem o środkach bezpieczeństwa przygotowanych na mecz tymczasem… Pierwszy raz w swej kibicowskiej historii nie byłem „trzepany” na wejściu. Steward sprawdziła tylko plecak, macac mnie nie macala, zresztą niezbyt miała czas bo na jedno wejście z 3 kolowrotkami była tylko ona i jeszcze jeden koleś. Serio, czegoś takiego to nie widziałem jak długo chodzę na mecze…

Lukasz8181

We wszystkich mediach z Weszło włącznie nagonka teraz na Lecha, relacjonują media ten mecz jakby doszło do nie wiadomo jak poważnych burd, zamieszek czy bijatyk i rozpisujecie się o jakiś absurdalnie poważnych karach z minusowymi punktami i wykluczeniem z pucharów włącznie.

Należy wiec podsumować medialną gównoburzę tudzież fakty z meczu Lech- Legia:
1. Odpalone race – jak na praktycznie każdym meczu ligowym klubu ekstraklasy który ma swoich ultrasów,
2. Race rzucone w stronę płyty boiska – zdarza się od czasu do czasu, gdy kibice odpalają race, patrz finał PP Arka-Legia,
3. Mecz przerwany z powodu rac – patrz dwukrotnie przerwany mecz Legia- Górnik,
4. Wyzwiska ultrasów- jak na każdym meczu każdego klubu dobiegają z sektora ultrasów w kierunku sędziego, aktualnych piłkarzy rywali oraz innych rywali ligowych czy osób które im podpadły,
5. Przewalony płotek- patrz mecz Piasta G.,
6. Wbiegniecie kibiców na boisko- na murawę w Poznaniu wbiegło ok 50 osób z jednego sektora, które następnie po chwili wróciły na trybunę, – w tym samym czasie w Białymstoku jeszcze przed końcem meczu wbiegło na murawę kilkaset osób z całego stadionu, które też następnie wróciły na trybuny – nikt słowem nie napisał o jakichkolwiek sankcjach dla Jagi.

PODSUMOWUJĄC: ZERO BIJATYK, ZERO ZAMIESZEK, ZERO DEWASTACJI STADIONU CZY OKOLICY STADIONU, ZERO POŻARU, ZERO WYRWANYCH KRZESEŁEK– nikt z nikim się nie bił, kibice Lecha nie bili się ani z kibicami Legii, ani z Policją, ani z ochroną. Nie było żadnych wyrwanych krzesełek, pożarów na stadionie (patrz ostatni domowy mecz Wisły K.) itp.
Tak naprawdę jedyne co się stało to dużo dymu z rac – jak de facto na każdym meczu, przewalony płotek jak na meczu Piasta i na krótki moment wbiegnięcie małej grupki kibiców na murawę, którzy po chwili wrócili na trybunę – jak w równolegle trwającym meczu w Białymstoku.
Nie zaistniały faktycznie żadne poważne zajścia, a dziennikarze roją o jakiś absurdalnie wysokich karach dla Lecha z ujemnymi punktami i wykluczeniem z pucharów włącznie. UEFA nie wykluczyła Legii z pucharów NAWET PO BIJATYKACH I ZAMIESZKACH w meczu LM z Borussią Dortmund. Kara finansowa za race, kilku meczowy zakaz wyjazdowy dla kibiców Lecha czy zamknięcie na jeden mecz trybuny ultrasów to wszystkie adekwatne i rozsądne sankcje o jakich można pisać.

Yasiu

Zero dewastacji stadionu lub okolic? Rozumiem, że z tym autem to był samozapłon, płot się sam przewrócił, a murawa sama przypaliła.

Lukasz8181

1. Kibice Liverpoolu niedawno zaatakowali i zniszczyli autokar M.City w którym byli w środku piłkarze MCity i jakoś Liverpool nie został wykluczony z pucharów, nie zamknięto mu stadionu, nie odjęto mu punktów, ani nawet nie nałożono na niego kary finansowej. Jedyne co to póki co przeprosiny władz Liverpoolu i tyle.
2. Trawa przypalona jest od rac – za race jest kara finansowa stosowana wszędzie w tym w ekstraklasie.

PiotrasL1960

Czyli rzucanie rac na boisko,rozwalenie płotu,wbiegnięcie na boisko kibiców, doporowadzenie do przerwania meczu to wszystko nic twoim zdaniem, jesteś żenujący

Lukasz8181

1. Napisałem, że nie stało się NIC NADZWYCZAJNEGO – czego nie widzimy regularnie albo co jakiś czas na naszych stadionach. Czytaj uważnie- wyraźnie napisałem, że kary się należą, ale adekwatne do zdarzeń i dotychczasowej praktyki, a nie jakieś absurdalnie wysokie.
2. Race kibice Legii rzucają co jakiś czas na murawę, a i przerwali mecz racami – z Górnikiem.
3. Wbiegniecie kibiców na boisko- na murawę w Poznaniu wbiegło ok 50 osób z jednego sektora, które następnie po chwili wróciły na trybunę, – w tym samym czasie w Białymstoku jeszcze przed końcem meczu wbiegło na murawę kilkaset osób z całego stadionu, które też następnie wróciły na trybuny – nikt słowem nie napisał o jakichkolwiek sankcjach dla Jagi.

DrMabuse
Wisła Kraków

„Wreszcie jeden z oszołomów ruszył na boisko, a za nim pobiegła grupka kilkudziesięciu śmiałków. ”

I te grupkę policja powinna odciąć od reszty i spuścić taki megawpierdol pałami, żeby na sektor mogli wrócić tylko czołgając się.

BabiSzado

Policji było więcej niż na miesięcznicy smoleńskiej i w ochronie Jarosławazbawpolskę razem.

PiotrasL1960

mylisz się mniej

-Adekwatny-
Manchester United

Wypierdalaj z tą polityką na gazeta.pl

areq
Kolejorz

1. Jeśli kibice nie są zadowoleni z 3 miejsca w lidze to zapraszam dopingować takie kluby jak Śląsk czy Lechia. Miasta podobne wielkościowo, podobne stadiony. Jak tak przyjdzie na stadion z 3tys kibiców a „kocioł” będzie liczył ze 100osób to zrozumieją,że chyba nie o to chodziło?:)
2. Polityka zarządu Lecha jest jasna.W d**e mamy mistrza.Bo gdybyśmy zdobyli majstra to co dalej?
Jeszcze piłkarzom się w głowach poprzewraca i zechcą podwyżek? A kibice? Jak zobaczą że wyprzedajemy przed eliminacjami do LM młodych, to nas za**bią. No i będą chcieli żebyśmy jakichś super grajków zatrudnili..nie nie!! tak nie może być W tym sezonie tylko promujemy Gumnego i Jóźwiaka.No i łapiemy się na jedną max dwie rundy eurowpierdolu , tak żeby i wilk cały i owca cała:)
3. Sami piłkarze- delikatnie mówiąc z formą nie trafili.Pomysłu na grę nie było żadnego.Widziałem wszystkie mecze w rundzie finałowej na stadionie i mogę tylko powiedzieć,że ustawienie na boisku było fatalne.FATALNE! taka Korona nas taktycznie zajechała.Wyglądało to naprawdę na sabotaż!
W meczu z Legią taki Vujadinovic przechodził samego siebie. Zanim „podał” do Radovica to miał wcześniej już dwa takie podania „na przecięcie” no i do trzech razy sztuka:) .Moim zdaniem robił to nieprzypadkowo.
Bramkarz? To parodia bramkarza,nie wybronił nam kompletnie ani jednej sytuacji w ostatnich 7 meczach.Też moim zdaniem nieprzypadkowo:)
4. Jakie powinny być kary dla klubu,tak by nie ucierpieli „normalni” kibice?
Zamknięcie sektora kocioł na całą rundę jesienną.Niech kupują droższe miejscówki.
-5 punktów w obecnym sezonie (ale tego chyba regulamin nie przewiduje-chyba tylko na następny sezon można dać minusowe)-zwykły kibic nie będzie narażony na eurowpierdol przynajmniej:)
A kibice?Kibice powinni pokazać przy kupnie/nie kupnie:) karnetów na przyszły rok co myślą o takiej polityce klubu.I tyle

areq
Kolejorz

Oglądając powtórki podtrzymuje swoją opinię : Vujadinovic albo „puścił” mecz albo jest tak słaby ,że trzeba NATYCHMIAST wypierd**ić sabotażyste z drużyny. To co zrobił przy 1 bramce nie zrobiłby nawet amator z okręgówki….Zresztą przy drugiej dużo lepiej nie było,tyle że tam dodatkowo zjebał Tomasik.
Podsumowując całą rundę finałową mogę stwierdzić ,że niektórzy piłkarze celowo „puścili” mecze.To nie była słabość,bo jak ktoś słaby to wiadomo,powyżej ch*a nie podskoczy,ale takie błędy jak robili to nawet w najniższych ligach gracze nie robią…

mdxkrk
Wisła Kraków

Na miejscu Rutkowskich sprzedałbym klub byle komu i zakończyłbym cyrk. A jeśli szkoda im włożonej pracy, to dożywotnie zakazy stadionowe dla całego bydła i spokój. Pewnie byłyby przez chwile protesty, buntowanie innych kibiców, żeby nie przychodzili, ale trudno. Narobić takiego bydła bo nie zdobyli mistrzostwa? A co oni mają jakiś abonament na to? Ładnie ich pogrzało w tym Poznaniu.

Enik

A te kurwy to z czekolady ten puchar mają? Śmieszni jak zawsze, małe, wszawe prowokatorki…

PiotrasL1960

zamknij rey skurwiała szmato

Erni

W czekoladę to Cie Stary posuwa…

Matiborek
Quebonifade

Zastanawiacie się jak kibice wnoszą race na stadion? Otóż już mowie. Jadę kiedyś na mecz, parkuje sobie na parkingu pod Torwarem, patrze, a tu grupka łysych sebixow wypina tyłek, a inni ładują tam ogromne ilości rac. Większość z nich była solidnie przecwelona w wiezieniu wiec poważne ilości pirotechniki zostały ukryte w odbytach wyklętych. Później dzieje się rzecz nieprawdopodobna, jeden z gniazdowych Legii wbija i wypina tyłek, a grupka ultrasow pakuje mu tam wielka oprawę ze świnią (Legia-Aktobe). Myślałem że się nie zmieści, ale nic z tych rzeczy, zapakowali całość, a później do odbytu weszło 13 osób z zakazami stadionowymi, krzycząc ciągle „chodźcie śmiało, jest nas mało”

-Adekwatny-
Manchester United

Chciałeś być zabawny a jesteś żenujący

Nie chcę się czepiać, ale...

Wychodzi na to, że KL miała rację z tym przeniesieniem ceremonii do Warszawy.

facemob

„demolując stadion”, w czoraj napisaliscie „tony pirotechniki” – co za debile Panie Stanowski piszą w tym Waszym weszlo? Oprócz otwartej bramy co zostało zdemolowane? 6 rac to tona piro?

„obraz po bitwie’ – kolejny kretynizm. Radzę poczytać czym jest bitwa

Grandal
Legia Warszawa

Fajnie było patrzeć na frustratów z Poznania. :)

facemob

Jak Pazdan mógł zostać uderzony?? NO KURWA JAK? Co ten Niezgoda pierdoli

Grandal
Legia Warszawa

Jak to jak? Normalnie… lewym prostym, prawym, z dyńki, z liścia…

Kondredd
Ciupakabra Klukosieki

No ta, bo najebany i naćpany Seba na dopalaczach to nie tknie jaśnie Pazdana.

Sagittarius

Pazdana na ławce nie było, chyba że incognito 😀

szybkiLopez

buczewska jak tam dupsko???
to nie ty czasem broniłaś tego ziemniaczanego towarzystwa?
wiocha totalna ale w końcu POznan miasto doznań (coś w tym jest )
spisek sędziów w biedastoku czy może inne układy tym razem?
Mistrz Polski Legia Warszawa celebruje tytuł na kartoflisku w POznaniu czy tego purusy chcą czy nie?
Taki piękny poniedziałek a dupa komuś boli, ma bolec!

Grandal
Legia Warszawa

Buszewska teraz liże rany… W dniu wczorajszym podpalili ją i wrzucili na boisko. Była racą…

szybkiLopez

zapewne tak,
miał być inny scenariusz na te wydarzenia a tu sie poprzestawiało i nie wiadomo co teraz napisać, tyle miesięcy produkowania się na forum psu w dupe…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stabwound2

Klub KKS Lech już się rozwiązał, bo miał długi, których nie chciał płacić. Teraz na Bułgarskiej gra Amica, która sobie kupiła prawa do herbu i nazwy.

nu pagadi

twoje klepanie w klawiaturę też zajebiste, tyle się napociłeś a mogłeś po prostu napisać „wszystkiemu winna Legia” – efekt byłby ten sam :) ….. kozi bobku z poznańskiego ratusza

Stabwound2

Myślę, że kibole Lecha pokazali palec tylko sobie samym. Akcja z fetą frajerska do kwadratu – jak się nie umie przegrywać, to się nie powinno startować. Idąc dalej, Lech był pierwszym klubem, który zaczął zatrudniać pracowników ochrony i nie tylko wg klucza kibolskiego. Skonczyło się pamiętnym opluwaniem kibica podczas meczu reprezentacji przez sławnego Litara, czy skrojeniem flagi Wiśle Kraków przez…pracownika ochrony. O setkach tysięcy kar nie ma co wspominać, ale o ile dobrze kojarzę, kiedyś pokrywało je stowarzyszenie, teraz klub płaci sam za rozrywkę troglodytów. Nowymi elementami w zabawie są oczekiwanie, że zarząd „wypierdoli” i próby lania pracowników klubu czy demolowania własnego stadionu. Rutkowscy nie odejdą, ani nie sprzedadzą klubu za złotowkę, więc chcąc nie chcąc – muszą pogonić to bydło z Bułgarskiej, jak będą pertraktować, to za chwilę będą mieli powtórkę.

Marcin Sz

Kurwa to jednak jest patola. Jestem na trybunach już prawie 20 lat, załapałem się na końcówkę szalonych lat 90-tych, wiele widziałem. Tego co wczoraj jednak nie jestem w stanie zrozumieć. Można zrozumieć rozgoryczenie, można zrozumieć fakt upokorzenia ale kurwa rozpierdalać własny stadion? Chcieć najebać swojemu właścicielowi? Ludzie czasy się zmieniły a Wy się potem dziwicie, że jesteśmy (cała społeczność kibicowska bo z Lechem ani Legią nie mam nic wspólnego) dalej określani jak bydło. Jaga kolejny rok obeszła się smakiem, też może mieć ze sportowego punktu widzenia, pretensje tylko do siebie ale tam chlewu nie ma. Tylko w Poznaniu gdzie między euforią a tragedią jest najcieńsza linia z możliwych dzieją się takie rzeczy. Wybujałe ambicje bycie wielki klubem… Macie kurwa dość? To pogońcie właścicieli z powrotem do Wronek i zacznijcie po swojemu od 4 ligi

Kielbi
Pogoń Szczecin

No fajnie, reportaż jest, wszyscy możemy się polizać po jajkach w geście samozadowolenia że przewidzieliśmy co się stanie. Wy dumnie możecie napisać wiedziałem że tak będzie, Rutkowski powie „Pfff” też mi, nie pierwszy i nie ostatni raz wiocha na boiskach Polskiej kopanej, ochrona powie zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy… pan Kołtoń teraz już na bank wyjdzie ze studia w następnym Cafe Futbol, być może Stanowski w ramach protestu zawiesi działalność Weszło w obrębie Ekstraklasy, bo stwierdzi że to ściek i nie ma sensu paprać się w szambie, wszystkich Was roześle po poważnych ligach i staniecie się faktycznie portalem piłkarskim. Komisja Ekstraklasy jeszcze ma asa w rękawie zaraz odejmie 4 pkt Lechowi i zapewni nafciarzom eurowpierdol – tutaj przecież wszystko jest możliwe – niezgodne z duchem sportu – ale możliwe…

Mnie jednak interesuje bardziej jedna kwestia – dlaczego bandziory nie zostali pojmani! Dlaczego niebezpiecznych ludzi wypuszczono do domów? Dlaczego policja nie stłukła bydła i nie zawinęła na 48? Co tu kurwa się odjebało?

Wy zamiast żywić się tą sensacją karmić trolla czy tam troglodytę czy tam tak zwanego pseudokibica powinniście naciskać, wywierać presje na bezwzględne karanie tych ludzi!
Klarowna sytuacja, tutaj nie było problemu w wyłapaniu całej bandy ludzi którzy zdecydowali się wejść na murawe! Wszyscy powinni być złapani, ukarani grzywną i dożywotnim zakazem stadionowym w całej Polsce!
Macie środki do tego by nagłaśniać, możecie coś z tym zrobić a więc róbcie a nie tylko się śmiejecie… Samo krytykowanie nikomu nie pomoże.

fronda

Chodziło tyko o przerwanie meczu,a nie bitwe z policją redaktorze.

fronda

Oczywiście poznańscy dziennikarze nie napiszą o przyczynach tych zajść.

nu pagadi

https://www.facebook.com/LegiaWarszawa/videos/10157716005019578/?t=4
piłkarze razem z kibicami świętują sukces, cieszą się i nikt nie śpiewa wulgarnych przyśpiewek na przeciwnika jak miało to miejsce na fetach Lecha P czy Śląska W.

wpDiscuz