Dzięki Bogu to już koniec. Legia w podwójnej koronie!
Weszło

Dzięki Bogu to już koniec. Legia w podwójnej koronie!

Ekstraklasa to takie rozgrywki, w których rywalizuje 16 drużyn, a na końcu i tak wygrywa Legia Warszawa. Po ligowych rozstrzygnięciach pozwoliliśmy sobie na sparafrazowanie słów Gary’ego Linekera nawet nie dlatego, że stołeczny klub właśnie zgarnął piąty tytuł w ostatnich sześciu latach. Bardziej dlatego, że na przestrzeni miesięcy zrobił bardzo wiele, by tym razem go przerżnąć, a i tak nie znaleźli się chętni, by się po niego schylić. Niestety bardzo źle to świadczy o czymś, co szumnie nazywamy ekstraklasą. 

Aż jedenaście ligowych porażek, aż trzech trenerów i to w dodatku takich, do których kompetencji można mieć wątpliwości, echa konfliktu właścicielskiego, bitwa pod autokarem, nie do końca zrozumiałe transfery, szopka z udziałem Michała Kucharczyka i tak dalej. To wszystko nie wystarczyło, by z kimś w Polsce przegrać. A skoro tak, to można by uwierzyć, że legioniści byliby najlepszą drużyną w kraju nawet wtedy, gdyby ktoś kazał im grać z opaskami na oczach.

Nie zrozumcie nas źle. Legii Warszawa – wszystkim ludziom, którzy zostawili zdrowie na boisku, podejmowali słuszne decyzje w gabinetach czy po prostu robili swoje w zaciszu klubowych obiektów – szczerze gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego w eliminacjach do Ligi Mistrzów. To nie wasza wina, że macie takich a nie innych rywali. Wiele rzeczy wam nie wyszło, ale naprawdę wstydzić powinna się reszta ligi.

Dzisiejszy mecz z Lechem w Poznaniu, czyli drużyną, którą zawiodła najmocniej, był symptomatyczny. Gospodarze za sprawą wpadki drewnianego Vujadinovicia szybko sprawili, że walcząca o tytuł Legia mogła się poczuć komfortowo. Dalej udało się poznaniakom stworzyć pozory walki tak zaciętej, jakby jutra miało nie być, ale jak przyszło co do czego, to tradycji stało się zadość – piłkę dostał Kucharczyk i strzelił na 2-0. Jasne, można i trzeba się zżymać na brak karnego za faul Jędrzejczyka na Vujadinociviu, ale  mamy wątpliwości, czy to by coś zmieniło. Tym bardziej, że Białymstoku przy stanie 1-1 też wydarzyło się coś dziwnego. Jose Kante strzelił drugą bramkę (piękną!), ale sędzia Lasyk odwinął taśmę i czegoś się doszukał. Jeśli rzeczywiście chodziło o to nadepnięcie Stilicia, to chyba nie możemy się zgodzić.

Ale tyle o futbolu w Poznaniu, bo później sprawy w swoje ręce wzięli „kibice” Kolejorza i doprowadzili do przerwania meczu. Te obrazki były tak smutne, żenujące i szkodliwe, że aż nam się nie chce tego komentować. Przegrywać jednak trzeba umieć.

Jagiellonia pomimo wspomnianej kontrowersji zrobiła swoje w meczu, który nie układał się po jej myśli, co też jest sztuką. Białostoczanom wypada pogratulować nawet nie tyle wicemistrzostwa, bo można było powalczyć o coś więcej, a bardziej tego, że kolejny medal zmusza, by na stałe wliczać ten klub do ligowego topu. Mieli takie ambicje w innych miejscach (na przykład w Gdańsku), a udało się na Podlasiu i to z trenerem z pierwszej ligi.

Kosztem Wisły Płock do pucharów wskakuje Górnik Zabrze, który pokonał dziś Wisłę Kraków 2-0 i to były naprawdę fajne obrazki. Historia, która zaczęła się ponad rok temu – w momencie, w którym drużyna z Zabrze miała mniej niż 1% szans na powrót do ekstraklasy – kończy się happy endem. Albo inaczej – mamy nadzieję, że to tylko kolejny fajny rozdział a nie koniec i praca Marcina Brosza dalej będzie wzorem dla innych oraz przyniesie coś jeszcze fajniejszego.

Z dziennikarskiego obowiązku wspomnimy jeszcze, że Zagłębie wygrało z Koroną, zajęło siódme miejsce i tyle. Cieszymy się, że to już koniec. Niesmak niestety pozostanie.

Fot. FotoPyk 

KOMENTARZE (129)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Szyderca

No to mamy ogórkowego mistrza, w ogórkowej lidze. Bojkot tego czegoś od zaraz.

WujaNieMaEunuchKochany
Torpedo Indyczów

Mistrz mistrzem, ale mogę się założyć że znowu nie złapią nikogo z tych baranów co przerwali mecz

theczarek

ogórkowy ale nadal o klasę lepszy od reszty :-)

a swoją drogą, jestem pewien, że jak by ktoś jednak grał Lepiej, to i tak Legia na koniec miałą by ten punkcik więcej, po Legi widać jak na dłoni minimalizm.

Jak za rok vicemistrz zdobędzie 30 punktów, to Legia zdobędzie 33. jak 80, to Legia 81, zobaczycie.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Kurwa litosci. Szacun za zwyciestwo w wyscigu slimakow, ale tez ledwo wygrali. I az 11 porazek zanotowali.
To niby jak „o klase lepsi”? Chyba, ze w zmianach na stolku trenerskim 😉

adrian92

Oficjalnie za KL! MISTRZ 😀

PrzechwytywanieMISTRZ.PNG
FC Bazuka Bolencin

Racja co piszesz. U nas w tej lidze patałachów nie ma „genu zwycięzców” (Legia też go nie ma, ale jest poziom wyżej w tym względzie – podejrzewam że ze względu na pucharowe doświadczenie w ostatnich latach). Taka Jagiellonia tego genu nie ma (widać to co roku w pucharach) i chociaż nie raz nie jest gorsza od Legii to na koniec i tak jest za nią. Dlatego jakby słabo nie grała w danym sezonie (11 porażek w 37 meczach?) to i tak na końcu jest na czele.
W szanujących ligach bilans 11 porażek na koniec mają zespoły z miejsc 5-6. U nas taki zespół zostaje mistrzem kraju. Powodzenia w pucharach, ale w lipcu i sierpniu wszyscy bez wyjątku – wpierdol za wpierdolem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Borg

Najsłabszy mistrz od lat. Weszlo utyskiwało na Wisłę Maaskanta, jaki to słaby mistrz. A teraz…cisza i gratulacje że w ciężkich czasach potrafią.

drabek

Masz gromnicę? użyj… ulżysz sobie baranku

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Jesteś dzisiaj aktywnym wkurwiaczem. Tyle ci zostało. Ciągnij szefom.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zenek122
Drużyna Pierścienia

Poznaniu proszę o honor, takie ładne miasto, mili ludzie a kibice w szambo wciągają.

ChorzowskiBies

Ja pierdole, ogórkowy mistrz, buraczana liga, ale kurwa włazi i komentuje. Jest jaka jest, ale nasza. I tylko ona wzbudza w nas takie emocje. Złość, łzy radości, śmiech itp itd. Poza tym mam wrażenie, że trzeba napisać coś żeby umniejszyc sukces Legii. Gdyby wygrała ligę Jagiellonia lub Lech, aż tak tej Eklapy by nie deprecjonowano. Nie pasuje wam ta liga, to oglądajcie Reale, Barcelony, PSG, nikt wam nie broni. I tam sobie poszukajcie fora i komentujcie.

Chata Kumba

Ogórkowa liga, a oglądasz i jeszcze komentujesz. Nie tak wygląda bojkot.

pazdzioch55
Kamil Stoch, Adam Ksczot, Anita Włodarczyk

Minus 5 pkt dla Lecha i Płock w pucharach
Dla reszty gratulacje

WujaNieMaEunuchKochany
Torpedo Indyczów

Proponuję po prostu zdyskwalifikować ekstraklasę z europejskich pucharów

facemob

po co skoro Eklapa w pucharów wypeirdala się sama rok w rok

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

55 // Nawet masz szłusznego. Oni myślą, że ten brąz to ich.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pazdzioch55
Kamil Stoch, Adam Ksczot, Anita Włodarczyk

Minus 5 pkt dla Lecha i Płock w puch

FC Bazuka Bolencin

A na co Płockowi puchary?? Klasyczny sezonowiec, jak niedawno Piast czy Cracovia. Jaki był efekt w pucharach – widzieliśmy. Chociaż z drugiej strony jak patrzę w ostatnich meczach na tą poznańską zagraniczną zbieraninę to pewnie na jedno wyjdzie.

StryjekSylweriusz

To nie zmienia tego że w meczu Jagą popełniono błąd na ich niekorzyść. Eliminacje zasłużone

FC Bazuka Bolencin

Za całokształt zdecydowanie Górnik bardziej zasłużył. Będzie dobra weryfikacja umiejętności dla tych młodych polskich talenciaków z Zabrza (mecze naszej ligi z wiadomych względów takim wyznacznikiem poziomu być nie mogą).

Viva la Libertad
(L)

Nie będzie bo juz tych talentów z Zabrza w przyszłym sezonie już tam nie będzie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lechowy

Kibicom Legii gratuluję trzeciego z rzędu MP. Mimo różnych przeciwności losu macie dublet. Doceniam i szanuje.

Orw14
Legia, RMCF, CFC

Odwzajemniam się „gramem” szacunku. Bo nawet przy dzisiejszych problemach z wejściem, to z flagami nie było problemu, tak jak we wsi na dalekim wschodzie. Ode mnie wciąż jesteście rywalem nr 1.

Optiv

RMFC, CFC XDDDD

dyneck

Czy cena za prawa do pokazywania tego gówna dalej rośnie ?

Pasta

Dla mnie jako widza bylo zajebiscie. Dobry dym dobre przespiewki dobra beka z zamotanych dzialaczy i pilkarzy. Lepsze to na pewno niz ogladanie kopiacych sie po czolach kucharczykach przez kolejne 5 minut

FC Bazuka Bolencin

Jeszcze jeden taki sezon jak ten który się właśnie zakończył i ta liga zostanie sponsorską sierotą.

pazdzioch55
Kamil Stoch, Adam Ksczot, Anita Włodarczyk

Minus 5 pkt dla Lecha i Płock w pucharach

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Nie gniewamy się aż tak bardzo! 😀

Macie niezmiennie dramatyczne położenie!!! :-)

facemob

No cóż w Poznaniu zaczyna się to co w Wawie za ITI, tylko w Wawie to potrafili przerwać pucharowy mecz i napierdalać policję

Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas
Amica Wronki

amica pewnie dzwoni teraz do fryzjera a ten do pzpn. walkower pewnie bedzie w strone legii. bo to legia jest winna zamieszkom. i koniec;-P

pazdzioch55
Kamil Stoch, Adam Ksczot, Anita Włodarczyk

Minus 5 pkt dla Lecha.
Takie jest moje życzenie
Trzeba walczyć z bydłem
Oto proszę komisję ligi

facemob

To LEgii proszę odebrać PP, a także ten sprzed paru lat co bydło wbiegło na murawę gdy były jeszcze karne.

Kolejosz

To ile za te prawa telewizyjne na następny sezon? I czy to nadal będzie piłka nożna, bo może warto ten cyrk nieco przebranżowić. Proponuję stworzyć jakieś ligi; napierdalanki, rzucania petardami na odległość, piromanów, a raczej dymomanów – dwuznaczność niecelowa oczywiście. Nazwa obowiązkowo „Ultrasliga”.

Pasta

Byloby zajebiscie jak dla mnie. Dobrzeby bylo zeby twoj pomysl przeszedl.

Boski

Na pewno byłoby ciekawiej 😀

technojezus
technojezus

Legia strzeliła bramkę i grała swoje czyli tak aby się nie zmęczyć i co najważniejsze nie stracić bramki.
Lech się starał, był znacznie lepszy w pierwszej połowie i nic z tego nie było.W drugiej połowie Lech już postawił wszystko na jedno szalę i dostał gonga na 2:0.Legia pokazuje wzorcowo jak gra się kiedy ma się wszystko pod kontrolą.Przeciwnik może atakować ale i tak nic to nie da.Jedynie co może dostać to bramkę jak to było w dzisiejszym meczu.
I tak jak mówiłem, Legia zacznie wygrywać i bydło z trybun się uaktywni.To było wiadome że mecz będzie przerwany.Najlepiej by było grać przy pustych trybunach, przynajmniej by kar nie było.
Za to co ci kibole Lecha odwalili to się nie zdziwię jak ich z pucharów wywalą.Bydło trzeba likwidować bez względu jaki to jest klub.
Bravo Legia! Sezon był jaki był, ale najważniejsze że podwójna korona jest nasza
Ps.Ciekawe czemu nie pozwolili Legionistom, na wniesienie tej oprawy 😀 ?
I tak zawisła przed stadionem.

mistrza 2giego planu.jpg
GRAND_CHAMP

pod kontrolą i Jędrzejczyk w składzie? no niezbyt.. gość jest beznadziejny, ale generalnie Lech nam nie zagroził chociaż Legia i tak za bardzo się cofnęła, dopiero w 2 połowie znów zaczęli grać
czy był karny? to zależy jak mocno trzymał Jędrzejczyk obrońcę Lecha, także nie mi oceniać

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

„Lech się starał, był znacznie lepszy w pierwszej połowie”

Lech zawsze lepszy :-) 😀

Lech zawsze dziewica 😀

adrian92

Dziwne, że się na tą oprawę nie zgodzili. Pasuje do narracji którą prowadzili sami kibice Lecha podczas meczu („mamy kurwa dosyć”) :)

gryf01

Może ze względu na rysunek…

adrian92

Fakt, ale te koziołki to chyba jedyne co by im nie pasowało w tej oprawie .

JesusChristPose
Legia Warszawa

Na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą

GRAND_CHAMP

Gratulacje dla Jagiellonii za walkę i… kibiców Lecha. Polskę mamy jedną, a Rutek kompromitował naszą ligę w pucharach, także wiecie co z nim zrobić :)

JesusChristPose
Legia Warszawa

nie. najlepiej pokaż 😀

Tomson1922

Jako kibic Lecha jest mi wstyd za to co odwaliło się na stadionie..cieszę się , że ten beznadziejny sezon już się skończył..oby Djurdjević w przyszłym sezonie sobie poradził bo gorzej już być nie może.. gratulacje dla Legii chociaż ciężko widzę eliminacje naszych drużyn w pucharach

adrian92

Dziękujemy i jednocześnie współczujemy, że normalni kibice Lecha (jak Ty) muszą teraz być zażenowani tym co odwaliło kilku debili.

gryf01

To choroba ogólnopolska. Akurat Lech dostaje baty to wasza patologia się uaktywnia. Jak Legia skompromitowała się w Poznaniu w zeszłym roku to Legijne patologie dały o sobie znać na parkingu. Trzeba to wyplenić ze stadionów bo nic się z naszą klubową piłką nie ruszy.

JesusChristPose
Legia Warszawa

nasze patole dały znać w meczu z Borussią. ciekawe że nikt jeszcze tego nie wyciąga…

Evanduril
Legia, Polonia, Man Utd

Nie chciałbym bardzo dołować, ale gorzej zawsze być może.
Niemniej jednak życzę w przyszłym roku wicemistrzostwa i zdobycia pucharu Ligi Europy oraz minimalnej porażki w meczu o Superpuchar Europy z Legią w sezonie kolejnym 😉

JesusChristPose
Legia Warszawa

ale wyluzuj. jak „gorzej”. trzecie miejsce w kraju dla Was to jest „gorzej być nie może”?

bogdan

Wstyd, hańba, kompromitacja. Popularną okładkę z Faktu powinny dać jutro wszystkie poznańskie gazety. Legia nie zagrała wielkiego meczu, ale Vujadinović się już o to postarał, żeby Lech nie wygrał. Drugi stoper – Janicki – to samo, gdyby któryś z Legionistów lepiej się zachował to Legia zdobyła by 2 gole po kurwiozalnych błędach gospodarzy. Jóźwiak niby dobrze szarpał ale po co jakieś brutalne faule? Majewski to samo. Zachowania kibiców w ogóle nie będę komentować, kompletne dno. A wydaje się, że od pamiętnej wypowiedzi Klimczaka („w Poznaniu rodzi się coś wielkiego”) nie minęło aż tak dużo czasu. Jedyne co się urodziło to wielkie gówno. Ale chyba nie o to mu chodziło.

Astana-Scherife

Jako kibic Lecha powiem tak,ogorkowy nie ogorkowy,ale dublet maja.Gratuluje.Teraz ide sie nachlac,jutro biore wolne i pije dalej z rozpaczy.Wygrali PP i MP i tego im nikt nie zabierze.Gratuluje Mario Col.Niestety,ale trener Lecha,jego zarzad i pilkarzyki grajace w barwach Lecha osmieszyli sie i nas jako klub.Boli,bardzo boli.Co do zadymy,powiem tak szykowalo sie od dawna,nie popieram takich akcji,ale troszke ich rozumiem.Pozostal smutek,zal i WSTYD.

radekk

Proponuje karę -10 pkt w tym sezonie (co oznacza out z el. LE (zreszta dalej i tak nie przejda) kolejne -10 pkt na start w przyszlym sezonie oraz cala runda bez kibicow w Poznaniu oraz „0” transmisji TV… barachla sie nie promuje… Jednym slowem „pyrcoków” wstyd gdziekolwiek pokazywac… ta banda baranow na trybunach rozmienia na drobne nawet fajna tradycje i historie klubu… oby Policja zlapala za morde kilkanascie osob!!! a nastepnie powinni zostac obciazeni kosztami tej imprezy… moze wtedy te sq…syny sie naucza!